Holtens Nieuwsblad, Vijfde Folklore Festival garandeert hoge kwaliteit RADERIE Deelnemers genieten van 16e Holterbergrit Welke vader bezoekt Ajax in de Arena? Merijn wint prijs in EK voetbal-aktie Gemeenteraad: Holten mist ouderenbeleid Raalte 12 t/m 18 juni U ontvangt een fraaie Parker-Jotter ballpoint als u ons een nieuwe abonnee opgeeft. BON Oost-Europa sterk vertegenwoordigd op Internationaal Folklore Festival Deelnemende landen: - Cuba Bulgarije - Polen - Sri Lanka - Denemarken - Togo utuj. p0rtUga| Nederland PvdA vergadert over herindeling Blauw Wit viert promotie met receptie Gezinsdienst HMV-supporters houden boeldag MAC-puzzelrit Fietspad langs Méérmarkt wordt verlegd Holtens Nieuwsblad DONDERDAG 13 JUNI 1996 Met het oog op Vaderdag (zondag 18 juni) houdt de Holtense Handelsvereni ging in samenwerking met het Holtens Nieuwsblad een aantrekkelijke 'Vader- dagaktie'. Om vader te ver rassen met een toegangsbe wijs voor een thuiswedstrijd van Ajax, kan jong en oud deze week meepuzzelen in het Holtens Nieuwsblad met de 'Vaderdagpuzzel'. Los de puzzel op, lever deze in, en vervolgens worden uit de goede inzendingen vijf winnaars getrokken. Voor iedere winnaar liggen twee kaarten klaar voor een wed strijd in het nieuwe seizoen in de Amsterdam Arena. In zendingen moeten vóór 24 juni zijn ingeleverd bij het kantoor van het Holtens Nieuwsblad, Kerkhofsweg 18. De prijswinnaars wor den bekend gemaakt in de krant en krijgen tevens per soonlijk bericht. Meer over de 'Vaderdagpuzzel' op 4. Merijn won de prijs door in een voetbalfoto de ontbrekende bal op de juiste plaats in te tekenen. Frappant genoeg is het niet Me rijn zelf die vandaag de verrich tingen van Oranje van nabij volgt. Aan de wedstrijd was na melijk een leeftijdgrens van 16 jaar verbonden. Meriins ouders konden inmiddels een andere voetbalminnaar gelukkig maken. Omdat Merijn wel in de prijzen was gevallen, viste hij gelukkig niet geheel achter het net. Uit handen Paul van den Berg, bedrijfsleider van Dikkers Alleen Dick van der Torre (D66), die de coalitie GB-VVD officieel steunt, zei met de nota wel uit de voeten te kunnen. Maar ook hij had kritiek: „De nota is in feite een complete herhaling van de nota uit 1994. En wat ik bovendien totaal mis is het antwoord op de vraag hoe de ouderen er zelf over den ken". Harry Dul (CDA) was het geheel eens met Van der Torre wat die 'complete herhaling' be treft. „De nota is niet meer dan een inventarisatie, beleid vind je er niet in. In feite hebben we twee jaar lang niets gedaan. Aan de in 1994 reeds gesignaleerde knelpunten is ook niets ge daan". Hij spoorde B en W aan alsnog een echt ouderenbeleid Als lezer van het Holtens Nieuwsblad wordt u goed geïnformeerd. Als abonnee bent u daarvan verzekerd. Geef dat ook eens aan een ander door! Gebruik deze bon voor het opgeven van een nieuwe abonnee. Inzenden aan: Holtens Nieuwsblad Antwoordnummer 97 7500 VB Enschede Abonnementsprijs f 74,50 Losse nummers f 1,60 Onder uitstekende weersomstandigheden hield de Vereni ging voor het Aangespannen Paard De Bergrijders zondag de zestiende Holterbergrit. Tot opluchting van mens en dier geen tropische hitte, maar een veel aangenamer temperatuur en een zon die af en toe schuil ging achter wolken. Alleen in de vroege ochtend miezerde het even, de rest van de dag bleef het droog. De Holterbergrit 1996 boekte tachtig deelnemers. Officieel hadden zich zelfs 84 deelnemers aangemeld, maar op het laatst meldden enkelen zich af. De tachtig aanspannin gen overtroffen ruimschoots de kleine veertig van vorig jaar. Toen was het weer echter stukken minder. De publieksprijs ging ditmaal naar G.W. ten Brinke uit Hellendoorn met een een tweespan Friezen en een barouche, het schoonste geheel had de Almelose familie Addink. Zij namen deel met een Noorse boodschappenwagen, getrokken dooreen Fjord. Zoals gebruikelijk startte de koetsenrit halverwege de och tend van het terrein van de fami lie Aaltink aan de Rijssenseweg, waar de klassementsrijders vooraf aan het deskundig oog van de jury werden onderwor pen. De beoordeling betrof on der meer tuigen, kleding va koetsier en bijrijder(s) en de to tale uitvoering van de aanspan ning. Onder de koetsen die meereden victoria's, wagonnet- tes, jachtwagens, Phaetons, po nywagentjes en toerwagens. Bij zowel de enkelspannen als meerspannen werd een eerste prijs toegekend. De jury had in die categorieën zelfde prijzen voor degenen die niet deelna men aan het klassementskampi oenschap. Als vanouds trok de Holterbergrit flink wat belang stellenden. Via de eerste sher rystop aan de Lichtcnbergerweg ging het via de berg richting Heihuizen. Tijdens de middag stop op het weiland bij de fami lie LuSbersen aan de Helhuizer- weg werden de prijswinnaars bekend gemaakt. Een onderbre king, die werd opgeluisterd door de boerenkapel Loarns Plezeer. In de middag voerde de de rit via de tweede sherrystop in de Beu- seberg naar het dorpscentrum, waar velen halverwege de mid dag waren toegestroomd om het stijlvolle défilé van nabij te kun nen aanschouwen. Hoewel niet alle koetsiers en bijrijder(s) in passende kledij waren gestoken, hadden diverse deelnemers dui delijk zorg besteed aan hun uit dossing. Van traditionele Sal- lands/Twentse klederdracht tot Ongeveer halverwege de rit kwamen de aanspanningen via de Panoramaweg de Holterberg af. Vandaar ging het naar de middagpauze bij de familie Lubbersen aan de Helhuizerweg. Foto: wv de Noorse outfit van de familie Addink uit Almelo. Dat gold tevens voor de familie Lank- horst uit Apeldoorn-Beemte, die langs de route herhaaldelijk appalaus ontmoette. Zij deed mee met een vijfspan KWPN'ers en een brik. De rit eindigde waar hij gestart was: op het terrein aan de Rijssenseweg. Daar ontving iedere deelnemer een herinnering. Uitslagen Klassementsrijders: enkel spannen - 1. Fam. Hofijzer, Aalten met een wagonnette en een Haflinger. meerspannen - 1 Fam. Aalpoel, Twel- lo met een wagonnette en een twee span Haflingers Niet-klassementsrij- ders: enkelspannen - 1. mevrouw Plei- zier, Mariënheem met een Miniature Parkphaeton en een Welsh hackney, meerspannen - 1. Fam. Dreijerink, Rijssen met een jachtphaeton en een tweespan Geldersen. De 13-jarige Merijn Offringa won onlangs één van de vele hoofdprijzen in de aktie 'Maak een één-tweetje en win een reis naar het EK' van Mars en Coca-Cola. De gewonnen prijs omvat een reis naar de voetbalwedstrijd tussen het Neder lands Elftal en Zwitserland die vandaag in Birmingham wordt gespeeld. Cl000 waar de klanten geduren de enkele weken deelnamefor mulieren konden krijgen na aan koop van een aantal Mars- en Coco-Cola-artikelen, ontving hij een prachtige, leren voetbal en natuurlijk een feestelijke bos bloemen. In totaal konden ruim 400 reizen naar het FIK worden verdiend, bijna 1000 voetballen, unieke EK voetbalshirts en sporttassen. Bovendien kregen de eerste 100.000 deelnemers (de eerste 100 deelnemers per winkel) ook een EK-speldje uit gereikt. Een kwestie van aftellen, want het is nog maar drie weken voor het vijfde Internationaal Folklore Festival van start gaat. Donderdag 4 juli wordt het in de feesttent op de Kalfstermansweide om 14.00 uur geopend door burgemeester D.J. Verhoeven. Voor het festival worden totaal zo'n tienduizend bezoekers verwacht. Het duurt tot en met dinsdag 9 juli. Voorzitter Dick Plekkenpol van de organiserende Stichting Internationaal Folklore Festival sluit het dan om 22.00 uur af. Met uitzondering van de eenmansfractie van D66 hebben de overige vier fracties in de Holtense raadscommissie welzijn- -dus inclusief de collegepartijen - de Nota Ouderenbeleid Holten gekraakt. De fracties erkennen dat alles wat er op het gebied van ouderen gebeurt in Holten keurig is geïnventari seerd, maar dat er in de nota geen sprake is van beleid, van een richting waarin het ouderenbeleid gestuurd zou moeten worden. tc ontwikkelen. De richting aan geven waarin de gemeente wil gaan. Bovendien zou hierbij de Wet Voorzieningen Gehandi capten moeten worden betrok ken, omdat die wet zich nu ook uitstrekt tot de ouderen. „Ik zou een gelijke reactie kunen geven als het CDA", zei PvdA-fractie- voorzitter Jan Metsemakers. Uit de algemene doelstellingen kan dan concreet beleid ontwikkeld worden, zoals het al bestaande Tafeltje-dek-je, speciale woon voorzieningen, thuiszorg enzo voorts. Ondanks de algemene kritiek op de nota deed Metse makers de suggestie het bij de nota behorende voorstel van B en W toch maar te aanvaarden, omdat daarin ook algemene doelstellingen worden ver woord. Het Folklore Festival garan deert weer een kleurrijk en spec taculair evenement, waaraan twaalf groepen uit drie wereld delen deelnemen. Weliswaar minder dan vier jaar geleden, maar vast staat dat het festival meer kwaliteit biedt. De onge veer zeshonderd deelnemende dansers -essen, muzikanten en zangers -essen komen uit Eu ropa (Klein-Joegoslavië, Slowa kije, Slovenië, Spanje, Oekraïne, Moldavië, Georgië, Nederland), Azië (Sri Lanka, Filippijnen, Ya kutia) en Afrika (Togo). Daar Argentinië plotseling koos voor Stockholm in plaats van voor Holten, is Zuid-Amerika niet van de partij. Daarmee is het streven van de organisatie, na melijk de vertegenwoordiging van alle werelddelen in verband met het eerste lustrum van het festival, niet verwezenlijkt. „Jammer, maar de tijd was te kort om een alternatief te rege len," aldus Plekkenpol. Als al ternatief voor Argentinië maakt straks het Ensemble Martisor uit Moldavië zijn opwachting in Holten. De vijfde editie van het festival wordt gekenmerkt door opvallend veel en kwalitief hoogwaardige deelname uit Oost-Europa. Naast het in Hol ten al bekende Kozaky Podolle uit Oekrane, geldt dat onder meer voor het Ensemble Bash- kirian uit Bashkortostan (Oeral). Een door de regering uitgeko zen groep van 48 personen, die voor het eerst in West-Europa te bewonderen is. Met het oog op huisvesting van een aantal groepen worden de gymlokalen en de sporthal eind deze maand ingericht met stret chers. De opbouw van de tent start 1 juli. Plekkenpol hoopt dat het festival in tegenstelling tot vier jaar geleden, financieel tot een goed einde wordt gebracht. Minimaal quitte draaien of nog liever afsluiten met een beschei den positief saldo. De tent, de gemeentelijke accommodaties, de maaltijden in Dissenplas, de bustransfers (hoofdzakelijk re tour Schiphol) en een excursie naar Amsterdam worden door de stichting bekostigd. Het Hol tense Folklore Festival is wat betreft die excursie uniek. Vol gens Plekkenpol is het het enige CIOFF-festival met een derge lijk aanbod. Het feit dat Holten aangesloten is bij deze Conseil International des Organisations de Festivals de Folklore, garan deert overigens kwaliteit. Dat geldt eveneens voor het lidmaat- De nog jonge Eskimo-groep Orkön of Sakha uit Yakutia (Azië) zorgt straks ongetwijfeld voor een sprankelend en dynamisch optreden met dans, zang en muziek. Eigen foto Op het vijfde Internationaal Folklore Festival is Togo vertegenwoordigd met Balafon. De groep brengt een mix van zang, dans, mime en theater. Eigen foto 'estivoC schap van de Internationale Or ganisation für Volkskunst (IOV). Beide wereldorganisaties van folkloristische festivals. Het programma van het vijfde Internationaal Folklore Festival is reeds bekend. Twee weken geleden berichtten wij er reeds over. Tot de hoogtepunten be horen zonder meer de grote fol kloristische optocht op zater dagmiddag 6 juli met deelname van alle groepen en een aantal muziekverenigingen. Naast HMV zijn dat de Muziekvereni ging Gelselaar en boerenkapel De Knollentrekkers uit Borcu- lo. Met het oog op dit kleurrijke en hopelijk zonnige spektakel heeft burgemeester Verhoeven namens de organisatie alle am bassadeurs uitgenodigd, evenals partnergemeente Winterberg. De bobo's worden allen opge haald met de Oad Vip-bus. Na ontvangst in het gemeentehuis zullen zij, gezeten voor het bor des, kunnen genieten van het kleurrijke evenement. De op tocht trekt ditmaal voornamelijk door het dorpscentrum. Over de exacte route te zijner tijd meer. Diezelfde avond treden alle groepen in de tent voor het voetlicht tijdens een grootse ga la-avond. Het Artiestengala Zum Hooker Bock met optre dens van de Bob East Show band, Sugar Lee Hooper en Ge rard Joling garandeert eveneens topdrukte. De zondag staat in het teken van Frühschoppen, waarvoor twee gerenommeerde kapellen zijn aangetrokken: de uit Slowakije afkomstige Folklor Blassmusik Vesela-Musika in clusief twee zangeressen en het vijftig man tellende Obcinski Pi- haln Orkestra uit Slovenië. De maandagmiddag is door de fes tivalorganisatie gereserveerd voor verstandelijk gehandicap ten. De kaartverkoop voor de diverse programma-onderdelen is inmiddels gestart. Ondanks de forse begroting zijn de prijzen zo laag mogelijk gehouden. Wie niks missen wil kan een passe partout aanschaffen. De kaarten zijn verkrijgbaar bij de VVV Holten en Novalux Van de Maat. Voodoo In de komende edities van het Holtens Nieuwsblad zullen ver scheidene groepen worden voorgesteld. Vandaag is het de beurt aan Flnscmble Balafon uit het Afrikaanse Togo en de Eski mo-groep Örkón of Sakha uit Yakutia (Azie). De folkloristi sche groep Balafon werd in 1982 in Lomé opgericht en heeft inmiddels al heel wat succes ge boekt in Europa. De Afrikanen, die begeleid worden door Joke 3 dagen gezellig winkelen in Rijssen donderdag 13 •p- vrijdag 14 zaterdag 15 VRIJDAG EXTRA KOOPAVOND Amazing In het Bonte Paard teken de koor Amazing onder leiding van David van de Braak voor een geslaagd zomerconcert. Vasthouder Holten houdt vast aan een zelfstandig voortbe staan blijkt uit een notitie van B. en W. Tegen een indeling bij Deventer wordt keihard 'nee' ver kocht. Spannend Ria Beldman begeleidt de deelnemers uit de Fi lippijnen tijdens het Fol klore Festival. Het lijkt haar heel spannend... Hoogtepunt Dijkerhoek maakt zich op voor het jaarlijkse school- en volksfeest, dat vele hoogtepunten kent De dicsussie omtrent de ge meentelijke herindeling is hoofdmoot van de laatste leden vergadering die de PvdA Holten dit seizoen houdt in De Bosc hkamp. Dinsdag 11 juni is men vanaf 20.00 uur bijeen in zaal 2. De laatste maand zijn weer en kele ontwikkelingen geweest in zake de gemeentelijke herinde ling. Fractievoorzitter Jan Met semakers zal daarom een toe lichting op de stand van zaken geven. Daarnaast wordt de le den gevraagd naar hun oordeel over de diverse varianten die door de provincie en ook de Regio Twente zijn gelanceerd. Wie problemen heeft met ver voer, kan gerust bellen met het PvdA-secretariaat, tel. 361451 Na vele eerdere pogingen is het eerste elftal van Blauw Wit er voor het eerst in de geschiedenis van de vereniging in geslaagd om vanuit de KNVB afdeling Twenthe te promoveren naar de vierde klasse KNVB, die ko mend seizoen omgedoopt is in de derde klasse. Dit heuglijk feit wordt vrijdag 14 juni luister bij gezet met een receptie in het clubhuis van sportpark 't Vlet- goor, aanvang 20.00 uur. Zondag 16 juni wordt in ge bouw Bethanië gezinsdienst ge houden. Tijdens de dienst wordt afscheid genomen van de oud ste kinderen van de zondags school. Voorganger is ds. S.M. Roozenboom. De dienst begint om 9.30 uur. Voordes, traden onder meer op in Frankrijk Spanje, Zwitser land, Duitsland en Polen. Lees verder op pagina 3. De jaarlijkse boeldag en/of rommelmarkt van de suppor tersvereniging van HMV wordt zaterdag 29 juni gehouden in en rond het nieuwe onderkomen, de voormalige basisschool Het Kompas aan de Hoffesstraat. De deuren van het gebouw ope nen om 9.00 uur. Zoals gebrui kelijk biedt de boeldag voor elk wat wils: van boeken en servies tot witgoed en meubelen. Ook de winkel van de Welfare van het Rode Kruis is gedurende de boeldag open. Zaterdag 15 juni halen de supporters voor de laatste keer voor de zomerva kantie goederen op. Na de va kantie begint men daarmee weer op zaterdag 7 september. Zater dag 14 september, tijdens de vrije markt, worden uitsluitend spullen opgehaald indien het dringend noodzakelijk is. Vanaf zaterdag 21 september wordt weer volop opgehaald. Zaterdagavond 15 juni houdt MAC De Holterberg w^ecr een circa 40 kilometer lange puzzel- rit voor auto's en motoren rond Holten. De rit is uitgezet door Henk Golbckkink, Willem Wa genvoort en Gtto de Vente. De start is om 19.30 uur bi) 't Stuurhuus, Beusebergerwcg 37. De inschrijving opent een half uur tevoren. Aan de rit zijn leuke prijzen ver bonden. Meer informatie bij Jan Vincent, tel. 364200. Het fietspad langs de Méér- markt wordt circa twee meter verlegd. Supermarkteigenaar Ben te Wietik heeft B en W per briefgewezen op de gevaarlijke situatie ter plekke. Het huidige pad loopt direct langs de winkel en vormt een verbinding tus sen De Visscher en de Larenseweg. Volgens Te Wie rik komt het herhaaldelijk voor dat fietsers tegen elkaar aanrijden vanwege het slechts overzicht in de bocht naast de supermarkt. Reeds meerdere malen deden zich valpartijen voor en liepen fietsers schrammen en builen op. „We kregen er regelmatig op merkingen over," aldus Te Wierik. „Een paar weken terug was het weer raak, waarop ik in de pen ben geklommen." Door de groenstrook, die tussen het huidige pad en de grond van de familie Maneschijn ligt, op te offeren, kan het tegelpad enke le meters worden opgeschoven en verbetert het ovcrzichtin de bocht aanzienlijk- De firma Krekel zal binnenkort met de werkzaamheden begin nen. Ben te Wierik liet overi gens weten dat de winkel in te genstelling tot eerdere berich ten niet tot 18.30 uur geopend is, maar normaal van 8.30 tot 18.00 uur.

Holtens Nieuwsblad | 1996 | | pagina 1