Saridonr zorg De allereerste voor je kindje wedda Schone oren belangrijk voor beter gehoor Öro clean Doeltreffend afrekenen met hevige pijn Ideale pijnstiller voor kinderen Voetverzorging van groot belang Merendeel vrouwen heeft last van cellulitis Muggenmelk: geen last meer van muggenplaag jmwMmm *®DAROt Darocet zetpilletjes: Uw haarkleur verdient het beste uit de natuur.., Beenklachten!, afslankende shorts voorkomen en elimineren cellulitis 21 TP112 Als u van plan bent om zwanger te worden of als u het net bent, is het verstandig te weten wat u wel en niet moet doen. Of het nu de eerste zwangerschap be treft of een tweede of derde, een goede, gezonde leef wijze blijft de belangrijkste regel waar u zich na tuurlijk aan houdt. Maar soms schiet zelfs dat tekort en is extra aandacht nodig. Zoals bijvoorbeeld met Foliumzuur. Onderzoek heeft namelijk aangetoond dat extra Folium zuur een belangrijke rol speelt bij het voorkomen van aangeboren afwijkingen aan het centrale zenuwstelsel. Het is dus van groot belang om voldoende Foliumzuur binnen te krijgen. Zo belangrijk dat het Ministerie van VWS hier een grote voorlichtingscam pagne aan wijdt. Wanneer Foliumzuur? Het centrale zenuwstelsel vormt zich al in de eerste weken van de zwangerschap. Vaak voor u zelf goed en wel weet dat u zwanger bent. Om het risico op het krijgen van een kindje met een afwijking aan het centrale zenuwstelsel zo veel mogelijk te beperken moet u daarom al heel vroeg met het innemen van extr^ Foliumzuur beginnen. De bes te regel waar u zich aan kunt houden, is beginnen met da gelijks gebruik als u stopt met voorbehoedmiddelen. En dit vol te houden tot en met 10 weken na de eerste dag van uw laatste menstruatie. Evasin, puur Foliumzuur De dagelijkse extra inname van Foliumzuur die u nodig heeft is 0,4 mg. Precies de hoeveelheid puur Foliumzuur die in Evasin is verwerkt. Dit zijn kleine capsules die mak kelijk zijn in te nemen. De capsules zitten in blisters met op de achterzijde een slikdag- aanduiding. Zo kunt u pre cies zien wanneer u de vorige capsule hebt ingenomen. Na tuurlijk kunt u Evasin rustig blijven gebruiken, ook als het wat langer duurt voor u zwanger bent. Evasin is verkrijgbaar bij drogist en apotheek. Als u meer informatie wenst over Evasin Foliumzuur kunt u schrijven naar: Vemedia B.V.. Postbus 502, 1380 AN Weesp. Bellen kan OOk: (0294) 46 59 05. Vrijwel iedereen heeft er mee te maken, oorsmeer, die geelachtige stof in de oren. Door enkele malen per dag in de oren te peuteren houden we ze meestal schoon. Belangrijk, omdat hard en opgehoopt oor smeer kan zorgen voor jeuk, irritatie en een minder gehoor. 15ml I OORDRUPPELS Orode Het vermoeden bestaat dat een teveel aan oorsmeer kan worden veroorzaakt door een lawaaierige omgeving, maar ook de milieuvervuiling zou hierbij een rol spelen. Als we ouder worden schijnen we ook meer last te hebben van oorsmeer. Daarom is het aan te bevelen de oren regelmatig goed schoon te maken. Oroclean Nu is er een reinigingsolie, Oroclean, die zeer geschikt is om het oorsmeer, zelfs als dit door uitdroging ver anderd is in harde prop pen, te verwijderen. Het bevat drie speciale oliëen die een emul gerende werking hebben, waardoor het oorsmeer zacht wordt en dan makkelijk te verwijderen is. Oroclean beschermt de huid (binnen wand) van de uitwen dige gehoorgang en kan wekelijks worden gebruikt De prestaties van onze oren worden daardoor zo goed mogelijk Eenvoudig gebruik Bij een normale hoeveelheid oorsmeer, verdient het aan beveling één keer per week enkele druppels in beide oren in te brengen. Even het hoofd opzij buigen en enkele drup pels in het oor druppelen. Hou het hoofd ongeveer een minuut in deze positie, sluit eventueel het oor af met een watje zodat Oroclean niet uit het oor loopt en spoel het oor dan uit met een zachte water straal. Indien bij begin van het gebruik er proppen in gedroogd oorsmeer aanwezig zijn, dan kan het. nodig zijn dat de behandeling enige da gen herhaald moet worden. Als er geen verbetering optreedt, neem dan kon takt op met uw arts. Ga nooit zelf met stokjes, lucifers, haar spelden of paperclips de oren schoonmaken. Voor meer in formatie: Darci Pharma, tel. 076-581 06 81. Pijn. Iedereen onder vindt dit wel eens. Daar om heeft ook ieder gezin wel een pijnstiller in huis. Soms is echter een gewone pijnstiller niet sterk genoeg. Dan is het goed Saridon in huis te hebben. Saridon is de krachtige pijnstiller die doel treffend afrekent met elke pijn. Door de drie bestanddelen (paracetamol, propyfenazon en coffeïne) in één tablet, werkt Saridon namelijk uiter mate snel en effectief. Saridon veroorzaakt geen maag- en darmbezwaren. De werking van Saridon is krachtig en doeltreffend bij hoofdpijn, zenuwpijn en menstruatiepijn. Maar ook bij spierpijn, kiespijn, spit, pijn bij griep en verkoudheid, koorts en vaccinatiepijn is het zeer effectief. Krachtig Door de krachtige werking is Saridon niet geschikt voor kinderen. Als zelfs Saridon niet helpt of de pijn terug blijft keren, dan is het beter om uw arts te raadplegen. Saridon is zonder recept ver krijgbaar bij apotheker en drogist. Het kan niet worden gebruikt door patiënten met een afwijkend bloedbeeld Lees voor gebruik de bij sluiter. Voor meer informatie kunt u bellen met Roche Nicholas B.V tel.: 0497-381833. JÉtt m m intuin VfPS POS .'ft/S '5/ 7<3/1 Kinderen met pijn of koorts hebben, net als volwas senen, vaak een pijnstiller nodig. Daarom is het goed dat er Darocet zetpilletjes zijn. bestrijden ook pijn. bijvoor beeld bij het doorkomen van tandjes of na een inenting. Koorts is iets dat niet zomaar moet worden genegeerd. Bij kinderen kan de lichaams temperatuur snel tot 40 gra den Celsius oplopen Ze kun nen hierdoor hangerig wor den en zich doodziek voelen. Het is voor ouders alleen maar verstandig een effectief koortsverlagend middel in huis te hebben, zoals Darocet zetpilletjes. Deze zetpilletjes Slecht passend schoeisel en weinig aan dacht voor de verzorging van voeten, bren gen onze 'onderdanen' in een slechte kondi- tie. Likdoorns, eeltplekken, ingegroeide nagels, zwakke voetbeentjes, overmatige transpiratie en zwemmerseczéem zijn dan het gevolg. In veel gevallen brengt een juiste behandeling verbetering. Transpirerende voeten vor men een groot probleem. Vooral werklieden die veelal in dicht schoeisel met rubber zolen hun dagelijkse arbeid verrichten, hebben hier last van. De zweetproduktie kan. De huidige trend in schoonheidsverzorging richt zich vooral op een strakke huid. Uit recent onderzoek blijkt echter dat maar liefst 80% van alle vrouwen tussen 17 en 50 jaar last heeft van cellulitis (sinaas appelhuid). Niet alleen zwaardere vrouwen hebben er last van, ook slanke. Cellulitis ontwikkelt zich na de puberteit. Een slecht eetpa troon, de pil, zwangerschap en menopauze kunnen dit proces verergeren. De enige manier om hier iets aan te doen is ervoor te zorgen dat de celstofwisseling weer nor- ONG LAST NG colour 15 Perfecte kleuren en excellente verzorging 2-3 Maanden duurzaam kleurresultaat. Toepasbaar tot 100% grijs haar Veilig door speciale Henna Kleu Structuur Beschermer. Sysleem 1 Syslcem 2 vertrouw op lie krachten uit dc natuur... FRENCHTOP COSMETICS Leve-a-ic alle ziekenfondsen Dorpsstraat 10. Dorpsstraat 96, Keizerseri 32a, Holten I Enter I Nijverdal Ëlastische steunkousen leveren wij u in vele uitvoeringen en maten ook panty's en maatwerk. Deskundig advies, maal op gang komt en afval stoffen worden afgevoerd. Zelfmasserend Sinds kort is er een serie bij zondere micro-massageshorts (broekjes) op de markt om cel lulitis te helpen voorkomen en bestrijden. Deze shorts, die onder het merk Lanaform verkrijgbaar zijn, kunnen rechtstreeks op de huid ge dragen worden Door de nor male bewegingen van het li chaam werken de shorts lichtjes masserend. De har monische combinatie van de ze micro-massage met warm te, vochtigheid en luchtcircu- latie, leidt tot een intensievere celstofwisseling. Hierbij wor den vetophopingen in de on derhuidse lagen opgelost en door een hoger caloriever- bruik verbrand. Na vier tot zes weken, is de huid merk baar strakker, soepeler en zachter Na twee maanden is de behandeling afgerond Studies onder medisch toe zicht hebben bij 95% van de gebruiksters een omtrekafna- me van 2 tot 9 cm en zelfs meer aangetoond. Als de mi cro-massageshort zo'n 2 maanden 8 uur per dag wordt gedragen, is het resultaat vol gens de fabrikant in centime ters meetbaar. Shorts en gel De shorts zijn verkrijgbaar in 8 maten, 3 lengtes en 4 ver schillende kleuren. Ze kun nen als bovenkleding gedra gen worden. Verder zijn er twee speciale modellen in 8 maten, ge schikt als onopvallende on- derkleding. Ook is er een aan vullende Lanaform gel die de behandeling van cellulitis ak- tiveert. De werkzame bestand delen stimuleren de vetoplos- sende enzymen in ons li chaam. De gel wordt snel door de huid opgenomen, voelt niet vet aan en ruikt lek ker fris. De gel wordt al of niet in combinatie met de shorts toegepast. De Lana form micro-massageshorts en de gel zijn verkrijgbaar bij de drogist, apotheek, reform- zaak, schoonheidssalon, fit nesscentrum en medische vakhandel. Voor uitgebreide informatie kunt u hier terecht of bij Imgroma B.V., tel 043-368 75 81. afhankelijk van de temperatuur en de emoties waaraan iemand onderhevig is, aanzienlijk variëren. Het zweet en de voch tig geworden huidcellen wor den door bacte riën en schimmels afgebro ken, wat resulteert in een on welriekend produktieproces. Zwemmerseczeem Voetschimmel, beter bekend onder de naam zwemmersec zeem. is de meest voorkomen de huidontsteking van de voe ten. De huid tussen de tenen is rood, vochtig en vertoont soms kleine kloofjes terwijl gemakkelijk velletjes los ge trokken kunnen worden. De hierbij optredende jeuk wordt erger bij warmte. De schim mel heeft behoefte aan een vochtige, warme en alkali sche omgeving, die voor namelijk bij de voeten wordt aangetroffen. Overmatige voettranspiratie kan dus het ontstaan en de ontwikkeling van voetschimmel sterk bevorderen. Omdat schimmel - infekties nogal hardnekkig zijn, moeten ze worden voor komen. Konditieverbetering Een uitstekende hulp hierbij zijn Geurvreters inlegzolen. Ze zijn speciaal ontwikkeld om transpiratiegeur en vocht weg te nemen Bovendien zor gen Geurvreters voor een al gehele verbetering van de konditie van de voeten. De inlegzool bestaat uit een toplaag met daaraan vast een foamlaag. De kombinatie zorgt ervoor dat de voeten droog blijven. Geurvreters zijn in drie varianten ver krijgbaar: Comfort, voor de dagelijkse schoen. Super Sterk voor laarzen en werk schoenen en Sport Schoen Special voor sportschoenen Het verschil is dat iedere op eenvolgende soort een hogere dosering aktieve koolstof (10%) bevat. De doeltreffend heid van Geurvreters is te danken aan een uniek en ge patenteerd procédé. Er wordt zelfs drie maanden garantie gegeven op geurverminde- ring van voeten, kousen en schoenen. Geurvreters inleg zolen zijn verkrijgbaar bij de drogist Voor meer informatie: Tendem, tel. 038- 421 77 47. Makkelijk Kleine kinderen kunnen nog niet goed slikken, vandaar dat voor hen pijnstilling in de vorm van zetpilletjes de meest ideale oplossing is. De zetpilletjes met paracetamol werken snel en ontzien de maag Darocet zetpilletjes zijn altijd goed gedoseerd en zijn kinderveilig verpakt. Ze hoeven slechts éénmaal per 6 uur te worden toegediend, voor zover dat noodzakelijk is. Daarbij komt de zes-urige werking een ongestoorde nachtrust ten goede. Sterktes De zetpilletjes zijn verkrijg baar in drie sterktes. Voor de allerjongsten (vanaf 3 maan den tot l jaar) zijn er zetpille tjes met 120 milligram pa racetamol. Peuters en kleu ters (1 tot 6 jaar) krijgen zet pilletjes met 240 milligram paracetamol. Ook voor deze kinderen zijn zetpilletjes do ideale toedieningsvorm. Juist omdat deze kinderen vaak niets willen innemen of omdat het kind overgeeft Voor de kinderen van 6 tot 12 jaar zijn er zetpillen met 500 milligram paracetamol Deze dosering is bij uitstek ge schikt voor deze leeftijdscate gorie en zeker te verkiezen boven het geven van halve ta bletten voor volwassenen, zo als nu vaak wordt gedaan Darocet zetpilletjes zijn drie jaar houdbaar en handig om al vast in huis te hebben. Juist omdat kinderen nog al eens 's avonds of in het week einde ziek worden. Uiteraard geldt voor alle genees middelen dat u uw arts of consultatiebureau moet raad plegen indien de klachten aanhouden, of als u twijfelt aan de ernst of de oorzaak van de koorts of pijn. Darocet zetpilletjes bevatten paracetamol en kunnen niet gebruikt worden bij overgevoeligheid voor paracetamol of voor één van de andere bestanddelen van de zetpilletjes. Lees voor het gebruik eerst de bijsluiter. Voor meer informatie kunt u terecht bij uw drogist. Muggen beschikken over een griezelig perfekt sys teem om mensenbloed op te sporen. Ze voelen het kloppen van het hart als luchttrillingen en aan de hand van de geur die de mens afscheidt, bepaalt de mug of het juiste voedsel is gevonden. Muggen zijn dol op mensen met 'zoet bloed'. Hoe zoet dat is, is afhankelijk van het ami nozuurgehalte van het bloed. Wanneer ze de juiste persoon hebben gevonden, zoeken ze het lichaam af naar een onderhuids adertje. Met hun gevoelige pootjes is dat mak kelijk te vinden, want de lichaamstemperatuur is bij een ader eentiende graad warmer. Roller, Gel Spray Met de zomervakantie in het verschiet zullen opnieuw veel mensen warme (sub)tropische gebieden bezoeken Hier zijn ook muggen iets waar we ter dege rekening mee moeten houden. Om de mug op af stand te houden ontwikkelde Jaico een repellent die - in tegenstelling tot dodende in- sekticiden - de mug afweert. Deze Jaico Muggenmelk is niet giftig bij normaal gebruik en kan ook worden gebruikt door kinderen vanaf 4 jaar. Naast de handige roller en spray (6-8 uren werkzaam) is er een gel (8-12 uren werkzaam). Werkt uitstekend De produkten van Jaico Mug genmelk hebben een effektivi- teit van 96% en werken uit stekend tegen steekmuggen (o.a. malaria), teken, dazen, steekvliegen, paardevliegen, wandluizen, mij tachtigen en vlooien. Door officiële instan ties wordt het aanbevolen aan reizigers naar tropische ge bieden en door de ANWB is het produkt als beste getest. Nieuw: Beetbalsem Maar ook een vakantie in ei gen land kan gepaard gaan met veel ongemakken; neem nou onze Noordzee met z'n vele kwallen of een gezellige wandeling in de natuur tussen brandnetelstruiken. Huidirritaties en jeuk zijn vaak het gevolg. De nieuwe Jaico Beetbalsem, in handige doseerpen voor onderweg, maakt snel kortemetten met jeuk. roodheid en bulten. De Beetbalsem is gifvrij, hypo- allergeen en kan gebruikt, worden bij kinderen vanaf 1 jaar. Jaico Muggenmelk en Beetbalsem zijn verkrijgbaar bij apotheek, drogist en reformzaak. Voor meer informatie: Imgroma B.V.. tel 06-91091015 1.00 p/m). laat sinaasappelhuid verdwijnen door constante micromassage na 2 maanden gebruik verliest "95% van de gebruikers tot 9cm of zelfs meer in omvang bij het dragen van Turbo sport line (8 uren per dag gedragen) voelbaar en zichtbaar afslanken verkrijgbaar bij: Dorpsstraat 10, Holten Dorpsstraat 96, Enter Keizerserf 32a, Nijverdal

Holtens Nieuwsblad | 1996 | | pagina 9