Nieuwe railvervoer kan Holten meer last geven 1 Ah mm* Blauw Wit teleurgesteld over wedstrijdresultaten Middeleeuwse klucht in De Waerdenborch Zakelijk BEKEKEN Wil Vogel loopt de Nacht van Apeldoorn vrijdag i7me, !996 HOLTENS NIEUWSBLAD Inspraak mogelijk tot 10 juni Toertocht van HAMAC zondag 19 mei Collecte ft# I Landelijke Fietsdag Openbare kennisgeving inzake verleende ontheffingen of vergunningen Bouwaanvragen Inspraak voorontwerp artikel 30-herziening bestemmingsplan De Borkeld, herziening 1990 WET MILIEUBEHEER I Een informatiebijeenkomst over de spoorverbinding door Twente tussen de Betuwe en Oldenzaal, die vorige week plaatsvond in Markelo, werd druk bezocht. Er waren ook tal van inwoners uit Holten bij betrokken. Met name de RONA- jwerkgroep Holten (Regionaal Overleg Noordelijke Aftak king) attendeerde de inwoners van Holten op deze bijeen- J komst. De RONA was zelf met een stand vertegenwoordigd op de informatiebijeenkomst. De spoorverbinding door Twente, die met name voor het railgoederenvervoer zal worden verbeterd, kan gevolgen hebben voor inwoners van Holten. De kans bestaat, dat voor de verbin ding gebruik wordt gemaakt van het huidige tracé, dat door Hol- ten loopt. Ook is er een kans, dat [een geheel nieuwe verbinding wordt aangelegd langs de Al en jook dat kan voor veel inwoners |van Holten hinderlijke gevolgen hebben. Er zijn in totaal negen varianten voor de verbinding in. onderzoek. Definitieve beslis singen worden genomen in 1999 door het ministerie. De startnotitie over de verbete ring van het goederenvervoer per trein door onder meer Twente ligt tot 10 juni in diverse gemeentehuizen ter inzage. Ook in Holten. Tot 10 juni kan ieder- ieen schriftelijk reageren op de I notitie. De motorclub HAMAC houdt jzondag 19 mei de traditionele landgrensrit. Het is een toer tocht voor motoren, die onder imeer door Duitsland voert. De tocht is 230 kilometer lang en is uitgezet over verharde binnen wegen door prachtige natuurge bieden en langs eeuwenoude (kastelen en kerken. In Westfalen wordt onder meer een bezoek [gebracht aan het plaatsje Ge- scher, waar het Bjkers Café Rou te 67 staat. De deelnemers kun- (nen rijden op individuele basis of met een voorrijder in groeps verband. Inschrijving is mogelijk op zon dagochtend bij het café-restau- rent Buitcnlust in Harfsen. Het inschrijfburcau is geopend van half tien tot twaalf uur. Harfsen is gelegen aan de weg van De venter naar Lochcm. De RONA Werkgroep Holten noemt het merkwaardig dat de provincies Gelderland en Over ijssel wel veel klachten binnen krijgen over stank- en geluids hinder van bedrijven (waaron der horeca) en afval- en water verontreiniging, maar geen klachten over raillawaai. De RONA roept inwoners van Holten op om klachten alsnog te melden bij de provincie. Succes De RONA ziet het als een suc ces, dat minister Jorritsma in middels heeft toegezegd, dat de geluidsnormering van de Betu welijn ook zal gaan gelden voor de Noordtak. Een toezegging, die inmiddels door de Tweede Kamer is overgenomen. De heer C. de Vries, projectma- neger van de Nederlandse Spoorwegen en verantwoorde lijk voor het Noord-Oostelijk deel van het railinfrabeheer, be vestigde tijdens de informatie bijeenkomst dat voor de nieuwe spoorverbindingen veel stren gere milieu-eisen (waaronder geluidsnormen) gelden, dan voor de bestaande. Hij vertelde de aanwezigen onder meer over de negen varianten, die op dit moment worden bestudeerd. De heer E.A. Rebel van Rijks waterstaat informeerde de aan wezigen over het besluitvor mingsproces. De gezamenlijke informatie avond begon half acht, Vanaf vijf uur 's middags was er voor afgaande aan de informatie avond een bijeenkomst, waarbij men individueel vragen kon stellen. Schriftelijke reacties op de start notitie kunnen voor 10 juni wor den verstuurd naar: Inspraak- punt Startnotitie NOV, Kneu terdijk 6, 2514 EN Den Haag. Voor meer informatie kan men bellen: 030-2358321. De RONA Werkrgoep Holten is bereikbaar onder nummer: 361091. In 1994 startte drs. Gerrit Broekhuis in Holten een auto matiseringsbedrijf voor het midden- en kleinbedrijf onder de naam Up-to-date Automatisering. In de afgelopen twee jaar maakte het bedrijf een dusdanig sterke groei door, dat ook na een interne verbouwing het bedrijfsge- deelte van het pand aan Erve Broekhuis te klein werd. Broekhuis heeft daarom de voormalige Amro-bank aan de Dorpsstraat 24c gekocht. Vooral de gunstige ligging, de goede parkeermogelijkheden en een bedrijfsoppervlakte van ruim 200 vierkante meter waren daarbij van doorslag gevende betekenis. Na een verbouwing is het pand de afgelopen weken grondig opgeknapt en stijlvol ingericht als kantoor met showroom. „Vooral bij grote projekten, zoals een compleet netwerk of een grootschalig pc-privé projekt zaten we rondom ingebouwd in computers. Om de efficiency te vergroten en meer mogelijkheden te hebben voor het presenteren van onze oplossingen voor het midden- en kleinbedrijf, is de nieuwe lokatie een grote stap voorwaarts. De bestaande ruimte was gewoon te klein om met meer mensen in te werken," verklaart Broekhuis. Tegelijk met de verhuizing op 6 mei wijzigt ook de naam van Up-to-date Automatisering in Broekhuis Automatisering. Dit om de persoonlijke relatie met de klanten te benadrukken. „We kunnen met hen meeden ken en voor hun bedrijfssistuatie een passend advies uitbrengen." Tot het pakket van Broekhuis Automatise ring behoort zowel de levering van computers, netwerken en programmatuur, als ook het installeren, configureren, onderhouden, upgraden en repareren van systemen. Ook voor leasing kan men bij Broekhuis terecht. Broekhuis: „Na het inventariseren van de wensen van de klant, werken we een oplossing uit waarbij we bijvoorbeeld apparatuur van Compaq, Tulip, HP, Toshiba en Canon toepassen. Dankzij onze reseller- en dealerschappen sla gen we er steeds in de juiste mix te vinden van apparatuur, software en ondersteuning." Tot de specialiteiten behoort onder meer het ontwerpen van systemen voor bedrijfsad ministratie, inclusief voorraad- en produktiebeheer en het opzetten van salaris- en personeelsadministraties, inclu sief verzuim- en verlofregistratie. „Tot slot leveren wij diverse eigen maatwerkprogramma's, waaronder het Ver koop Informatie Systemen WinVIS en een systeem voor het beheren van cv-installaties,'' aldus Broekhuis. Het leerlingentoneel van scho lengemeenschap De Waerden borch bracht dit jaar twee Mid deleeuwse kluchten, die ook anno 1996 het publiek veelvul dig tot schaterlachen brachten. In de eerste klucht ging het om een vertelling over een schone dame die, ondanks haar huwe lijk, slechts bereid is haar li chaam aan een engel Gods te schenken. De plaatselijke pas toor besluit zich voor Gabriel uit te geven... De prachtig ge speelde hoofdrollen waren voor Kirstcn Wennemers, schone dame Dorine Helmer en pater Bart Mulders. Bij de tweede Van 20 tot en met 25 mei houdt het Astma Fonds weer de jaar lijkse collecte. Met de opbrengst ondersteunt het fonds mensen met astma, chronische bronchi tis of longemfyseem middels wetenschappelijk onderzoek, voorlichting aan patiënten en hun omgeving en scholing van artsen en verpleegkundigen. klucht draaide het om een ver wende jongen met zijn zorgza me moeder, tegenover een hard werkende jongen met een vrek kige moeder. Via list en bedrog en met inschake ling van onder meer een heel meester weet de arme jongen zijn moeder aan te zetten tot het koken van het lekkerste eten, maar uit- Eén van de hoofdrolspelers was Kirsten Wennemers, rechts vooraan. Foto: wv eindelijk krijgen alle bedriegers het lid op de neus en slaag met de be zem. Marit Lebbink, Jeroen Siegcrink, Elria v.d Jartt, jan Willem Huizingh en Abel Koole speelden hun rol met veel over tuiging. De regisseurs Mies Hüsslage enjan Kuiper waren zeer tevreden over de talentvolle presta ties van de jeugdige acteurs en ac trices. m Afgelopen zaterdag stond recre atief Nederland weer in het te ken van de Landelijke Fietsdag, een initiatief van VW's en ANWB in samenwerking met de stichting DOEN van de Na tionale Postcodeloterij, de Tros en de Nederlandse Hartstich ting. Zo'n zestig tot vijfenzestig mensen haalden in Holten een route bij de WV. Het aantal fietsers dat de WV de ze dag bezocht lag echter vele ma len hoger. Holten fungeerde als stempelpost voor de fietsers uit Rijsscn en Nijverdal, die boven dien bij hun stempel nog een bon voor een kop thee bij de Wereldwinkel kregen. Ondanks het niet zo warme weer was ieder een enthousiast over de uitgezette en gevolgde routes. Samen met een broer, neef en een goede kennis liep plaatsge- note Wil Vogel de Nacht van Apeldoorn. De organisatie was in handen van het Juliana Zie kenhuis dat tevens als start en eindpunt fungeerde. In totaal waren er ongeveer 140 deelne mers. Wil had al drie keer eerder meegedaan, waarvan de laatste in '93. Dat het geen peuleschille tje was blijkt wel uit het feit dat de tocht een lengte van 50 km had en door Wil en de andere drie in 8.15 minuten werd afge legd. Na de start bij het Juliana Ziekenhuis werd de eerste klei ne rust gehouden in Vaassen. Na zo'n twee uur en drie kwar tier te hebben gelopen volgde een iets langere rust periode in Petit Restaurant Gerrits in Ernst. De derde stop, 'wagen- stop' genoemd was in Wiezei, een gehucht dat bij Apeldoorn hoort. Een kleine pauze, 'even een appeltje eten, even zitten'. Daarna werd de route zonder verdere rustpauzes afgelegd de laatste kilometers gingen al cir kelend door Apeldoorn, zelfs na ruim acht uur lopen kon er nog een 'sprintje' en ook de kniebui gingen die vooraf afgesproken waren werden voor de gein nog even gedaan. Volgens haar broer was Wil tijdens deze tocht 'een leuke gesprekspartner, heb ben ze veel lol gehad, gewoon lekker gelopen, ontspannend'. Het weer was bij deze tocht zeker geen spelbreker, het was bewolkt maar windstil en droog met daarbij een temperatuur die goed was om te lopen. Om 22.00 uur werd gestart en om 7.21 uur werd gefinisht bij het Juliana Ziekenhuis. 1. Bouwvergunning is verleend voor: - bouwen woonhuis Hakkertsweg 22; - bouwen woonhuis Buizerdweg 8; - veranderen woonhuis Ericaweg 6; - verbouwen woonhuis Landuwerweg 12a; - verbouwen/veranderen woonhuis/boerderij Hommelteweg 2, 2. Voorts is vergunning, ontheffing e.d. verleend voor: - boeldag Supportersvereniging HMV (29 juni 1996). ingevolge de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden tegen één of meer van bovenvermelde besluiten een bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders, postbus 13, 7450 AA Holten. Over de uiterste indieningsdatum van een bezwaarschrift kunt u inlichtingen inwinnen bij de afdeling algemene zaken, tel. 37 38 39. Burgemeester en wethouders van Holten maken ingevolge artikel 41 van de Woningwet bekend, dat op de daarbij aangegeven data aanvragen om bouwvergunning zijn ingediend voor: - uitbreiden woonhuis Markollenweg 8 (10-05-1996); - uitbreiden woonhuis Stevenssteeg 5 (10-05-1996); - bouwen werktuigenberging Schutteweg 1 (10-05-1996); - bouwen woonhuis Schutteweg 4 (10-05-1996). Bouwaanvragen liggen tijdens de openingsuren (van 9.00 tot 12.30 uur) ter inzage bij het bureau bouw- en woningtoezicht van de afdeling gemeentewerken, Smidsbelt 6 te Holten. Burgemeester en wethouder van Holten maken ter voldoening aan het bepaalde in de „Inspraakverordening 1995" bekend, dat, in verband met een herziening als bedoeld in artikel 30 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening van het bestemmingsplan „De Borkeld, herziening 1990", met ingang van 20 mei 1996 gedurende vier weken voor inspraak ter gemeentesecretarie, kamer 6 (leeszaal/bibliotheek) ter inzage ligt het voorontwerp van een artikel 30-herziening bestemmingsplan De Borkeld, herziening 1990. Deze herziening heeft uitsluitend betrekking op de niet-goedgekeurde gedeelten van het bestemmingsplan „De Borkeld, herziening 1990", in casu de inhoudsmaat van de ingevolge dit plan tot „woondoeleinden" bestemde percelen. Op verzoek kan daarbij ambtelijke bijstand worden verleend. Gedurende de termijn van terinzagelegging kunnen ingezetenen en in de gemeente een belang hebbende natuurlijke of rechtspersoon naar keuze schriftelijk of mondeling hun zienswijze over de beleidsvoornemens ten aanzien van het gebied waarop het voorontwerp-plan betrekking heeft, naar voren brengen. Schriftelijke zienswijzen, gericht aan burgemeester en wethouders, postbus 13, 7450 AA Holten, moeten uiterlijk 17 juni 1996 24.00 uur zijn ingediend. Deze schriftelijke zienswijzen worden bij het voorontwerp-plan ter inzage gelegd. De persoonlijke gegevens van insprekers worden - indien daarom uitdrukkelijk wordt gevraagd - niet bekend gemaakt. Voor het naar voren brengen van mondelinge zienswijzen kan een afspraak worden gemaakt met de heer J. IJmker, medewerker ter gemeentesecretarie, afdeling algemene zaken (tel. 37 83 41). Op deze inspraak is verder van toepassing de door burgemeester en wethouders vastgestelde inspraakprocedure, die bij het voorontwerp-plan ter inzage ligt. Uitdrukkelijk wordt hierbij opgemerkt dat deze inspraakmogelijkheid niet bedoeld is en dient ter vervanging van de officiële bedenkingenprocedure ingevolge de Wet op de Ruimtelijke Ordening. Daarvoor wordt op een later tijdstip nog gelegenheid gegeven. Holten, 17 mei 1996 Burgemeester en wethouders voornoemd, de secretaris, J. P. Stegeman de burgemeester, D. J. Verhoeven Terinzagelegging beschikking Burgemeester en wethouders van Holten hebben, onder voorschriften die de nadelige gevolgen voor het milieu moeten voorkomen of zoveel als mogelijk is, moeten beperken, op 7 mei 1996 vergunning ingevolge de Wet milieubeheer verleend aan: De heer B. Poliste, Lambooijsweg 1 te Holten voor het veranderen van het melkveehouderij-, mestvarkenshouderij- en konijnenhouderijbedrijf op het perceel Lambooijsweg 1 te Holten. De vergunning en alle terzake zijnde stukken liggen ter inzage van 20 mei 1996 tot 1 juli 1996 op de Afdeling algemene zaken van het gemeentehuis in Holten (bezoekadres: Smidsbelt 6), dagelijks van 8.30 uur tot 12.30 uur. Beroep tegen de beschikking kan worden ingediend door: a. degenen die bedenkingen hebben ingebracht tegen de ontwerp-vergunning; b. de adviseurs die gebruik hebben gemaakt van de gelegenheid advies uit te brengen over de ontwerp-vergunning; c. degenen die bedenkingen hebben tegen wijzigingen die bij het nemen van het besluit ten opzichte van de ontwerp-vergunning zijn aangebracht; d. belanghebbenden aan wie redelijkerwijs niet kan worden verweten geen bedenkingen te hebben ingebracht tegen de ontwerp-vergunning. Het beroepschrift moet worden gericht aan de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State. Het moet in tweevoud worden ingediend bij deze afdeling, postbus 20019. 2500 EA 's-Gravenhage (vóór 1 juli 1996). Voor de behandeling van een beroepschrift is griffierecht verschuldigd. Indien onverwijlde spoed dat vereist, is het mogelijk een voorlopige voorziening te vragen bij de voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State te 's-Gravenhage. In dat geval is extra griffierecht verschuldigd. Voorwaarde is dat een beroepschrift is ingediend. Een niet terstond van kracht verklaarde beschikking wordt pas van kracht als op het verzoek tot voorlopige voorziening door de Raad van State is beslist. Holten, 17 mei 1996 De trouwe lezer van de sportpagina(s) van deze krant zal de laatste drie edities ongetwijfeld de wedstrijdversla gen van het eerste elftal van Blauw Wit hebben gemist. De verslagen van de laatste drie competitiewedstrijden van dit seizoen - een zeer teleurstellende 1-0 nederlaag bij M.V.V. '69, een royale 5-1 thuiszege tegen Sp. Daarle en een 1-1 gelijkspel bij Sportlust Glanerbrug - zijn door Blauw Wit wel aangeleverd maar wegens gebrek aan ruimte niet in de krant opgenomen. Blauw Wit heeft met een derde plaats in de eindrangschikking rechtstreekse promotie gemist en was vervolgens aangewezen op de (halve) nacompetitie met daarin als tegenstanders het Aa- dorpsc A.S.V. en Sp. Dcnc- kamp. Jongstleden zaterdag werd de eerst wedstrijd op eigen terrein gespeeld tegen A.S.V. De Holtcnarcn konden volledig aantreden, met in de basis de A- iunioren Marco Schuirerd en Gerben Bcldman. De beginfase kenmerkte zich door nervositeit aan beide kanten. Beide ploegen speelden voor een redelijke pu blieke belangstelling met grote inzet voor een goed resultaat. Geleidelijk aan kreeg Blauw Wit het beste van het spel en werd A.S.V. teruggedrongen. Echte kansen konden echter niet wor den gecreerd. Ook enkele hoek schoppen leverden de Blauw witters ireen succes or>. De tras ten beperkten zich tot counters met lange halen van achteruit op de snelle boomlange spits Ri chard Pikkemaat (ex-DF.TO). De Blauw Wit-verdediging speelde echter goed geconcen treerd en gaf geen kansen weg. In de 35e minuut kwam Blauw Wit verdiend aan de leiding. De in de voorhoede veel switchen de Leo Aanstoot brak op rechts op volle snelheid door, waarna Gerwin de Velde Harsenhorst zijn voorzet op maat beheerst en on houdbaar inkopte (1-0). De thuisclub wilde meer en bleef de aanval zoeken. Tijdens dit Blauw Wir-offensief kregen de gas ten onverwacht een mogelijkheid toen de overigens prima keepende Hans Bekkcrnens de bal uit een ho ge voorzet losliet. De onver zettelijke voorstoppcr Jan Vrutrteveen kon echter net on riid .voor opruiming zorgen. Kort voor rust een identieke aanval van Blauw W'it over rechts doch Johan Bolink kon zijn hoofd net niet vol doende tegen de bal krijgen waar door zijn kopbal rakelings naast vloog. In de tweede helft kon Blauw Wit het goede veldspel van de eerste helft niet voortzetten. De Holtenaren wisten zich niet goed raad met de hoge ballen die steeds maar weer vanaf de eigen helft op de lange spitsen in het strafschop gebied werden gegooid. Dat "lange halen-voetbal" van A.S.V. resulteerde wel in enkele hoekschoppen doch kansen kwa men daaruit niet uit voort. De wed strijd werd steeds harder waardoor scheidsrechter Baars zich genood zaakt voelde de tcutrels strakker aan te halen. Hierdoor kende de wedstrijd (te) veel onderbrekingen, wat het spelpeil niet ren goede kwam. In het laatste kwartier, waarin Johan Bosschers, Jacco Schuppert en Gert-Jan Uitman de moegestreden twee A-junioren en Jan Nijkamp waren komen ver vangen, leek Blauw Wit de wed strijd toch definitief in haar voor deel te gaan beslissen. De doelman van A.SA'. wist echter met een prachtige save een vrije trap van Hans Stam uit te boven hoek te tikken en zodoende zijn ploeg voor een grotere achterstand te behoeden. Even later kreeg Jacco na een vrije trap van Gerald Jansen een onver wachte mogelijkheid, met een felle sprint kon hij de bal nog net voor de achterlijn achterhalen, doch on voldoende richting meegeven waardoor de bal in plaats van in het lege doel tergend langzaam voor het doel langs rolde, waarop dat moment geen BlauwWittcr aan wezig was. Blauw Wit leek dan toch met een krappe zege de volle winst naar zich toe te trekken, maar tot teleur stelling van de Holtensc aanhang liep het anders. Ver in de blessure tijd werd door A.S.V. met de zo veelste lange trap de bal nog een keer hoog voor het doel van Hans Bekkcrnens gebracht. De bal werd doorgekopt en viel deze keer pre cies goed op het hoofd van Pikkemaat die van dichtbij Hans: Kansloos liet (1-1). Een bittere pil voor Blauw Wit dat; A.S.V. langszij zag komen, terwijl deze ploeg in de gehele wedstrijd zich geen enkele uitgespeelde kans; wist te creëren. Blauw \X it toonde veerkracht, for ceerde in de laatste minuten nog1 wel enkele hoekschoppen, maar tot scoren kwam het niet, zodat na het laatste fluitsignaal een zwaar te leurgesteld Blauw Wit de kleedka mers kon opzoeken. Dit gelijke spel heeft tot gevolg dat Blauw Wit a.s. zaterdag m Denckamp moet aantreden, aan vang 14.30 uur. Verlies in deze wedstrijd betekent uitschakeling. Bij een gelijkspel of winst blijft uit zicht bestaan >p promotie. De laat ste wedstrijd, A.S.V. - Sp. Denekamp, zal vervolgens defini tief uitsluitsel moeten geven over» nromotic. Er is een kans, dat de aansluiting op de Betuwelijn naar Twente door Holten zal lopen.

Holtens Nieuwsblad | 1996 | | pagina 5