Gemeente Holten neemt deel aan Halt-project Nieuwe accommodatie Adhoc voor zilveren atletiekclub I HOLTENS NIEUWSBLAD Uit het politierapport Gerrit Luggenhorst wint schaaktrofee WELZIJN OUDEREN Vernieuwde gemeentegids Holten valt over enkele weken in de bus Gouden echtpaar Klein Nagelvoort kerkdiensten Kaarten via WV 'Met gympies door het hek en niet erover' Voorjaarsfeest in Beuseberg Rampenplan in de maak medische diensten van dag tot dag burgerlijke stand VRIJDAG 17 MEI 1996 3 De gemeente Holten sluit zich per 1 juli aan bij het Halt-project Zwolle. De verantwoordelijke raadscommissie heeft hiermee inge stemd. Overigens is Holten wettelijk verplicht jongeren in de gemeente tussen de twaalf en achttien jaar de mogelijkheid te bieden om voor het plegen van lichte strafbare feiten niet strafrechtelijk te worden vervolgd. Zo kan men jongeren een strafblad besparen. Het alternatief wordt dan geboden om werkzaamheden te verrichten zoals bijvoorbeeld schoonmaakwerk. De deelname aan het Halt-project Zwolle kost de gemeente ongeveer een gulden per inwoner. De helft van dat bedrag wordt vanaf 1977 vergoed door de rijks overheid. De werkwijze van Halt (lik-op- stuk) sprak de diverse raadsle den wel aan. Wel werd de op merking gemaakt geen al te hoge verwachtingen te hebben van het Halt-project, omdat het an ders tot teleurstelling kan leiden. Graag zouden de raadsleden meer inzicht willen in het aantal Holtense jongeren, dat via Halt aan strafvervolging ontkomt. Bovendien vroeg men zich af in hoeverre de gelden van Halt worden gebruikt voor daadwer kelijke bemiddeling en inhoe- verre voor voorlichting. Burgemeester Verhoeven kon daarover geen echte cijfers bie den. "De verhouding zal wel wat verschuiven. In de aanloop is Bij de WV zijn nog kaarten verkrijgbaar voor de volgende voorstellingen: 25-27 mei, Pink pop in Landgraaf; 17-22 juni, Wilkinson Lady Chanpionship Tennis in Autotron Rosmalen; 5-6 juli, Rock Torhout/Werch- ter; 23-25 augustus, Grand Prix België.Verder kaarten voor Bur gerweeshuis in Deventer, De Lantaarn in Hellendoorn en zaal Struik in Heino. Halt wat meer met voorlichting naar buiten getreden. Er zal in de toekomst meer geld worden uitgetrokken voor daadwerkelij ke bemiddeling", zo verwacht- Verhoeven. Overigens komen niet alle jon geren, die een delict plegen, in aanmerking voor doorverwij zing naar het Halt-buro. Het moet gaan om vandalisme-ach- tige activiteiten, zoals openlijke geweldpleging tegen goederen, vuurwerk-overtredingen, ver nieling, baldadigheid, eenvoudi ge diefstal en diefstal in vereni ging, brandstichting, heling en oplichting. De schade mag niet hoger zijn dan 1500 gulden per persoon, er mag niet meer ge stolen zijn dan 250 gulden en bij brandstichting mag de schade niet hoger zijn dan 1500 gulden per persoon. Gerrit Luggenhorst heeft de jaarlijkse interne trofee gewon nen. Hij won in de finale van Henkjongeman. Uitslagen: Ben van de Groen- Cees Olij 1-0; Gerrit Stevens- Ton van Ooijen 0-1; Joep Mid- delink-Dick van de Knaap 0-1; Bertus van Beek-Henk van Beek 0-1; Gerard van Calcar-Karl Heinz Lcisten 0-1; Erik Bos man-Hans van Oyen 0-1 Op woensdag 8 mei begon de lading van een vrachtwagen te schuiven. De auto reed op de Markelose- weg. Enkele pallets met daarop metalen matten, kwamen op het wegdek terecht. De rijbaan werd hierdoor gedeeltelijk geblok keerd. De lading moest worden overgeladen op een andere vrachtauto. Het verkeer onder vond enig hinder door dit ge beuren. Na enkele uren was de rijbaan weer geheel vrij. Op 9 mei werd van een mede werkster van de Scholengemen- schap een portemonnee ont vreemd uit haar jas. De politie kon een 15 jarige scholier ach terhalen, die dit op zijn geweten had. Op aanwijzing van deze jongeman werd de portemon nee teruggevonden; leeg uiter aard. Hij zal het weggenomen geld terug moeten betalen. Te vens werd er proces-verbaal op gemaakt. In de nacht van 11 op 12 mei vond een eenzijdig verkeerson geval plaats op de Raalterweg. Een automobilist verloor de macht over het stuur in een bocht, kwam daarbij in de rech- Vrijdag 17 en zaterdag 18 mei wordt voor de derde keer het Voorjaarsfeestin de buurt schap Beuseberg gehouden. Om 19.00 uur wordt het feest geopend met het lossen van het eerste schot door de win naar van vorig jaar, Jan (Bras) Achterkamp. Hij strijdt op nieuw mee om de titel 'Schutterskoning(in) van de Beuseberg'. Naast het schieten is er een groot spellencircuit ge organiseerd voor jong en oud. Het geheel wordt in de feest tent afgesloten met een feest avond met medewerking van The Funmakers'. f Zaterdagmiddag om 14.00 uur wordt het feest voortgezet met Oudhollandse spelen, waarna om 16.00 uur de groots opge zette zeepkistenrace aanvangt. Met zelfgebouwde zeepkisten wordt door de deelnemers een parcours afgelegd. Startend vanaf een vijf meter hoge helling moeten in een zo kort mogelijke tijd enkele hin dernissen worden gepasseerd. Voor de meest ludieke in schrijving zijn er prijzen in de wacht te slepen. Mensen die niet zo creatief zijn maar toch graag mee willen doen kunnen zich op de dag zelf ook opgeven en gebruik maken van een door de or ganisatie ter beschikking ge stelde kist. Ook na de race zal de feesttent geopend blijven en zal om 21.00 uur de band Sound Selection, wereld beroemd in de Achterhoek, met de Halos dans optreden, voor nadere inlichtingen kan men terecht bij F. Haan. De offi'ciële opening van het toilet van de atletiekvereniging SV Holten vormde een van de hoogtepunten tijdens het zilveren jubileumfeest, dat afgelopen weekend plaatsvond. De eer was aan het lid Bennie Ophof, om als eerste van dit bijzondere "schuilhok" gebruik te maken. De opening van het toilet was uiteraard gekscherend bedoeld. Het maakte deel uit van het officieel in gebruik nemen van de nieuwe unit van de atletiek-tak van SV Holten, die de naam Adhoc werd gedoopt. Henrie Marktvoort verrichtte de officiële openingshandeling van Adhoc, een naam, die was be dacht door Dinie Brinks. Met een glas champagne in de hand brachten de tientallen genodig den een toost uit. De handelingen vonden zater dag aan het eind van de middag plaats aansluitend aan de officië le jubileumreceptie, 's Avonds was er een groot feest voor alle leden vanaf zestien jaar met hun partners in de kantine van de vereniging op het sportcomplex Meermanskamp. De jeugd tot zestien jaar was eerder op vrij dagavond bijeen geweest voor een onderling feest. Er was on der meer een playback- en dis coshow en alle jeugdleden kre gen een fraai sweatshirt in de clubkleuren van het bestuur. Receptie Voorzitter Dini Arfman was de eerste spreekster tijdens de offi ciële receptie. Zij prees Frits Kramer, de oprichter van de atletiek-tak van de omni-vereni- ging SV Holten. Het feit, dat de atletiekvereniging deel uitmaakt van een omni-vereniging, biedt volgens Arfman tal van voorde len. "Onder meer de beschik baarheid van een royale kantine en de vele kleedvoorzieningen, die handig zijn bij grotere evene menten." Zoals bekend wordt de omni-vereniging gevormd door de voetbal-, de handbal-, Dement Dementie is een ziekte, die nie mand hoopt te krijgen. Mensen, die eraan lijden, vergeten vaak veel. Zelfs wie ze zelf zijn. Je herkent je naaste verwanten niet meer en wordt volledig hulpbe hoevend. Hoe dementie ontstaat is nog niet bekend. Het duidt een groot aantal geestelijke stoornissen aan. Een aantal daarvan is be handelbaar. De meest voorko mende is de ziekte van Alzhei mer. Dit is een aandoening waarbij cellen in bepaalde delen van de hersenen niet meer wer ken. Ook kunnen cellen in de hersenen verloren gaan door een aantal kleine infarcten. Daarnaast zijn er stoornissen, die veroorzaakt worden door het slecht functioneren van or ganen als hart, lever of longen en vergiftigingen bijvoorbeeld door alcoholgebruik. Daardoor kan vergiftiging in de hersenen optreden. Wanneer dit tijdig wordt behandeld kan de demen tie verdwijnen of worden ge stopt. Dat geldt ook voor de ment gedrag als gevolg van een depressie. Wanneer men tijdig hulp inroept kan hier een goed behandelprogramma voor wor den opgesteld. Het is daarom belangrijk dat men zich niet schaamt voor dc ziekte en tijdig advies vraagt aan de huisarts. Uiteraard is het niet zo dat men bij een toenemende vergeetachtigheid direct aan de mentie moet denken. Iedereen wordt vergeetachtiger in de loop der jaren. Een demente wordt abnormaal vergeetachtig en raakt gedesoriënteerd. Men her innert zich steeds minder van zijn directe verleden en gaat steeds meer in het verleden le ven. Toch is het heel moeilijk aan te geven wanneer de demen tie begint. Het is een heel slui pend proces, dat de naasten opeens opvalt. Alzheimertelefoon Omdat er zoveel onduidelijkheid bestaat overt dementie, omdat men niet goed weet hoe men een demente huisgenoot moet ver zorgen en niet weet bij welke in stanties men moet zijn voor advies en hulp, is er de Alzheimertelefoon. Het is een voorziening waar dagen nacht des- kundige vrijwilligers vragen beant woorden. Het zijn mensen, die zelf ervaring hebben met een demente huisgenoot. Zij begrijpen dan ook gevoelens van angst, onzekerheid en verdriet. Bij hen kan men z'n hart te allen tijde luchten. De Altzheimertelefoon is dagen nacht bereikbaar op nummer: O306567511 de schaak- en atletiektak. De omni-vereniging vierde eerde dit jaar het 75-jarig bestaan. Terugkijkend naar het verleden van de adetiek-tak noemde Arfman 1980 met nog slechts twin tig leden het dieptepunt van haar club. Daarna krabbelde de vereniging uit het dal omhoog. Er kwam onder meereen damesgroepin 1986 en de accommodatie werd keer op keer verbeterd. De 300 meter baan werd aangelegd in 1992 en vorig jaar was het onderkomen compleet. Alle takken van adetiek kunnen worden bedreven met uitzon dering van het polstokhoog springen. De club telt thans 175 le den, waarvan zestig jeugdleden en vijftien leden, die samen de G- groep voor gehandicapten vor men. Niet alleen adetiek, maar ook tal van andere activiteiten wordt door SV Holten opgezet, zoals de Holtense triathlon, de berg- cross, de oliebollencross en de bevrijdingsloop. "Menig andere atletiekclub is jaloers op ons vanwege de prachtige Holtense Berg, die bij ons in de achtertuin ligt", aldus Arfman, die de steun van de gemeente, de sportcom- missie, de supporters en de sponsors onontbeerlijk noemde voor het succes van de club. Promotie De vele nevenactiviteiten, die de at letiektak van SV Holten houdt, was een van de aspecten die Jan Schuchard in het bijzon der noemde. Hij sprak als voor zitter van de sportcommissie en tevens in naam van B&W. "Nog nooit heb ik zoveel ouders met hun kinderen samen zien lopen als tijdens de bevrijdingsloop. Wat een promotie voor de sport", aldus Schuchard. Vandalisme Albert Boode, de voorzitter van het algemeen bestuur van de omni-vereniging SV Holten bracht een vervelend aspect naar voren: de criminaliteit in de vorm van vandalisme. "Er wordt regelmatig bij ons inge broken. En er worden vernielin gen aangebracht. Het afgelopen jaar heeft ons dat een forse fi nanciële schade opgeleverd. Het ontmoedigt veel van onze leden. Gelukkig zijn we ervan over tuigd, dat de vernielingen niet door ons eigen leden worden aangericht", aldus Boode. Die de daders opriep: "Kom met jullie gympies aan door de poort om te sporten in plaats van over het hek te klimmen." •Alle jeugdleden kregen een fraai sweatshirt... vereniging. "De goede samen werking met SV Holten geeft ons tevens een sociale binding met Holten. Dat komt doordat ons contact met de club automatisch een contact biedt met heel Holten", zo sterk is volgens Constanje de binding van de atletiekclub met de bevolking van het dorp. Twente Gerard Hendriksen, die voorzit ter is van het district Oost en tevens vice-voorzitter van het landelijk bestuur van de KNAU kwam tijdens de reeptie met het nieuws dat de SV Holten deel gaat uitmaken van de nieuw te vormen regio Twente binnen de KNAU. Volgens hem blijven veel prestaties in de atletiek ach ter, doordat de landelijke orga nisatiestructuur niet goed in el kaar zit. Een werkgroep is met voorstellen gekomen om daar verandering in aan te brengen. Het opdelen in regio's is daar van een van de gevolgen. Cadeaus Voorzitter Dini Arfman mocht tijdens de receptie diverse ca deaus in ontvangst nemen. Zo kreeg ze uit handen van Rob van Zoelen het eerste exemplaar van het jubileumboekje en van oud voorzitter V im Brinks een club- vlag. Diezelfde Brinks werd uit gebreid geprezen door Gerrit Jansen, die sprak als voorzitter van de supportersvereniging. "De omni-vereniging dreigde op een bepaald moment uiteen te spatten. Dankzij Wim Brinks ging dat niet door. Er kwam een soort holding met vier BV's en daarbij voelde de supportersvereniging zich als een vis in het water", aldus Jansen. Jansen bood Arfman 2000 gulden aan, die kunnen worden besteed bi) de sponsorkledingen Hanneke van de Spek van de G-atletiek kreeg 500 gulden, die naar eigen inzicht voor de gehandicaptengroep kan wor den besteed. Binnen enkele weken verschijnt de nieuwe uitgave van de gemeen tegids. De gids, die in de hele gemeente verspreid wordt, is volledig geactualiseerd en bevat tal van adressen en wetenswaardigheden over de gemeente, diensten, verenigingen, instellingen en bedrijven. Dankzij de samenwerking tus- de medewerking van de adver- sen de gemeente en Holland teerders, kan de gids gratis wor- Advertising uit Den Helder en den aangeboden. Iedere inwo ner heeft er een bron vol nuttige informatie aan. De nieuwe gids wordt binnenkort thuisbezorgd en is daarnaast een jaar lang verkrijgbaar in het gemeente huis. Meer informatie bij Marcel Dijkstra van de afdeling algeme ne zaken, tel. 373843. Samenwerking Peter Constanje sprak namens de triatlonvereniging, die ge bruik maakt van de accommo datie van SV Holten. Hij prees het enthousiasme en de motiva tie van de leden van de atletiek- Donderdag 9 mei waren Gerrit Jan en Hanna Klein Nagelvoort vijftig jaar getrouwd. Door ge vraagd te worden als boerenknecht bij een oom van Hanna, leerden ze elkaar kennen. Gekscherend zegt Gerrit J an "er was 'een oorlog voor nodig om ons bij elkaar te bren gen". Er werd niet, tot spijt van de bruid, in het wit getrouwd. "Volgens mij n moeder gaf datgccn pas voor een boerendeerne" aldus Hanna. Met bij elkaar gespaarde boterbonnen werd een lap zwarte stof voor een jurk gekocht. De eerste jaren woonde het gezin bij Rietberg onder aan de Zuurberg. Toen de tweeling gebo ren werd moest er echter wegens ruimtegebrek verhuist worden. Zo kwamen ze terecht aan de Kolwee en nog later aan de A.J. Goldsteinstraat, waar ze ook nu nog wonen. Gerrit Jan die eerst de kost verdiende als knecht, was ook nog loonwerker bij Broens en kwam weer later terecht bij Malerij Dikkers. Hij is al bijna 12 jaar ge pensioneerd maar verveeld zich geen moment. Zijn grootste hobby is Blauw Wit, waar hij regelmatigop het veld te vinden is, daarnaast kla verjast hij bij De Boschkamp. Hanna leest liever een boek of breit voor Dorkas. Het gezin kreeg ze ven kinderen waarvan er nog twee in Holten wonen de rest is ver trokken naar, Rijsscn, Vlagtwedde en Nieuwegein. De hobbys en de veertien kleinderen die het gouden echtpaar heeft zorgen voor een be zie leven. De samenstelling van een aan gepast rampenplan heeft de ge meente Holten even in de ijskast gelegd. Op dit moment wordt er in regionaal verband gesleuteld aan een nieuw model, waarbij een helder inzicht wordt gebo den in wat van de diverse instan ties wordt verwacht in het geval van een ramp, Het concept is volgens burge meester Verhoeven reeds klaar. Zodra het regionale model defi nitief is samengesteld, zal de gemeente Holten haar draaiboe ken hierop aanpassen. Verhoe ven informeerde de betrokken raadscommissie hierover naar aanleiding van een vraag van het lid Metsemakers. Vorig jaar heeft de gemeente Holten de draad weer opgepakt voor het houden van een jaar lijkse oefening. terberm en corrigeerde daarna te hevig naar links. De auto kwam in een bouwland tot stil stand. De bestuurder liep een hersenschudding op en enige kneuzingen. In het ziekenhuis werd een bloedproef van de man genomen, daar hij te veel alcohol had genuttigd. De spiks plintcr nieuwe auto werd geheel vernield. Op 11 mei werd geconstateerd dat er was ingebroken in het kassahokje van het zwembad Twenhaarsveld. Men- vernielde een ruit. Eenmaal binnen werd er geconstateerd dat er niets viel te halen. In de nacht van vrijdag op zater dag, 10 op 11 mei, werd een gedeelte van het politielogo van het politieburo aan de Keizers- weg weggenomen. Het transpa rante gedeelte, blauw van kleur, met daarop het woord "politic" is verdwenen en hangt mis schien nu wel op een slaapkamer van zoonlief. Dit gedeelte heeft de vorm van een "Wybcrt" dropje met zijden van ongeveer 50 cm lengte. Is iemand in staat dit terug te bezorgen, dan zou de politie dit zeer op prijs stellen. Ned. Herv. Kerk: Donderdag 16 mei: Hemelvaartsdag, 7.00 uur, da. JAY. den Hertog, plaats Oranjestraat 43. 9.30 uur, ds. S.M. Roozenboom. Collecte in de dienst: Diaconie. Uitgangs- collecte Orgelfonds. Zondag 19 mei: 9.30 uur, ds. Flier, Ni; verdal. Nevendiensten. 19.00 uur, da. J.W. den Hertog. Col lecte in dienst: Diaconie. Uit gangscollecte: Kerkvoogdij. Dijkerhoek: 9.30 uur, da. J.W. den Hertog. Collecte in dienst: diaconie. Uitgangscollecte: Kerkvoogdij. Oppasdienst He melvaart: mevrouw Kuipers, Anne Kuipers. Oppasdienst: Mevrouw Oldenmengcr, Manje Oldenmenger. Diessenplas: Woensdag 22 mei: Leger des Heils. Geref. kerk: Donderdag 16 mei: 9.30 uur, Hemelvaartsdag, ds. S.M. Roozenboom in de Kandelaar. Zondag 19 mei: 9.30 uur, .ds. F. de Vries, Vroomshoop. 19.00 uur, ds. E. de Vries, Kampen. Collecte in dienst: Kerk. Tweede collecte: Eigen jeugdwerk. Kinderneven- dienst groep 2 en 3 o.l.v. Ria Jansen; groep 4 en 5 o.l.v. Alie Beldman; groep 6 en 8 o.l.v. Herma Hulsman. Oppasdienst: 0-3 jaar: Hennic Saalmink, Do- rien Saalmink, Jolanda Bae- rends; 4-6 jaar: Erna Kolkman Ans Meijerink. RK kerk: Donderdag 16 mei: 10.00 uur, Eucharistieviering. Hemelvaart pastoor A. Radema ker Zondag 19 mei: 10.00 uur. Woord- en Communieviering. Pastor II. Wiggers. Oppasdienst Hemelvaart: mevrouw Kuipers. Anne Kuipers. Oppasdienst: Mevrouw Oldenmenger, Marijel Oldenmenger Nieuw Heeten: Donderdag 16 mei: 9.00 uur, Woord- en communnicdicnst. Pastor H. Wiggers Zaterdag 18 mei: 19.00 uur, Heilige Mis Zondag 19 mei: 9.00 uur, ge bedsdienst. Okkenbroek: Donderdag 16 mei, Hemel vaart 9.30 uur, ds. J. Scheffer. Uitgangscollectc: Zendingsbus sen. Zondag 19 mei: 9.30 uur, ds Kcst Jelsma, Bruchterveld. Uitgangscollecte: Kerkvoogdij. Evangelie gemeente: HMV- gebouw, Dorpsstraat 24. 10.00 uur, Samenkomst. 19.00 uur, Bidstond. Okkenbroek: Zondag 12 mei: 9.30 uur, Ds'. H. Nijcboer, Hel lendoorn. Uitgangscollecte: Jeugd en Welzijn. Kerktelefoon: Uitzendingen elke laatste vrijdag van de maand van 10.30 uur tot 11.30 uur en van 16.00 uur tot 17.00 uur (herhaling). Arts: Weekenddienst: Huisart senmaatschap Holten, Keizers- weg 32, tel. 36 35 53. Spreekuren uitsluitend voor spoedgevallen: 11.00 uur en 16.00 uur (zonder afspraak). Apotheek: Vrijheidslaan 7, tel. 36 11 11. Geopend op werkda gen van 8.30 tot 18.30 uur, za terdag van 10.00 tot 17.00 uur, zon- en feestdagen van 11.00 tot 11.30 uur en van 16.00 tot 16.30 uur. Buiten de openingstijden eerst bellen om af te spreken wanneer de assistente in de apo theek is. Tandarts: 16/17 mei: W.J. Zwijnen, R. Bosmastraat 39a, Rijssen. Tel. 0548-512260 18/19 mei: T. van Noort, Scher- penzeelsweg 13, Goor. Tel. 0547-275317 Behandeling na telefonische af spraak. Dierenarts: Dierenartsencom binatie Holten, Houtweg 18, tel. 36 20 04. Spreekuur: zaterdag 8.00-9.00 uur. Daarbuiten: tel. 36 20 04. Dicrcnartsenpraktijk Holten, S. Minnema, Larense- weg 54, tel. 362835, bgg 0548- 521629. Thuiszorg Zuidwest Overijs sel: voor kraamzorg, ouder- en kindzorg, persoonlijke verzor ging en verpleging. Tel. (0570) 686000, ma t/m vr. bereikbaar van 8.00-18.00 uur; 's avonds, 's nachts en in het weekeinde al leen voor spoedeisende zaken. Thuiszorg-hulpmiddelen- centrun: Gaardenstraat 31, uit leen ma t/m vr. 13.00-13.30 uur. Vrijwillige thuiszorg: infor matie-en aanmeldpunt bereik baar ma t/m vr. van 9.00-12.00 uur. Ziekenvervoer: Alarmnum mer: 06-11 of dienstdoende arts: tel. 36 35 53. Fysiotherapie: Centrum voor Fysiotherapie Holten, Gaarden- straat 31tel. 36 22 99. Dagelijks geopend van 8.00-17.30 uur. Behandeling volgens afspraak. Praktijk voor fysiotherapie mevr. H. Versnel-Graaff, Oran jestraat 73a, tel. 36 42 51. Behan deling volgens afspraak (ook voor ziekenfondspatiënten). Ziekenfonds: Spreekuur: vrij dag van 8.30-10.00 uur en vol gens afspraak in het Kruisge- bouw, Gaardenstraat 29-31, tel. 3614 36. Thuiszorg Midden Overijs sel: Thuiszorg/gezinsverzor- ging en algemeen maatschappe lijk werk. Hoofdkantoor Nijver- dal, Kerkstraat 6, tel. 0548- 616465. Tijdens kan tooruren bereikbaar. Spreekuren: maan dag t/m vrijdag 8.30-9.30 uur en volgens afspraak. Kantoor Hol ten, Gaardenstraat 29, tel. 36 27 84. Spreekuren: maandag t/m vrijdag 8.30-9.30 uur en volgens afspraak. Gastouderbureau: Tuinstraat I, tel. 36 27 55. Spreekuur: dins dag van 9.00-10.00 uur, donder dagvan 13.00-14.00 uur. Stichting Welzijn Ouderen: Gaardenstraat 29. Inlichtingen: 364910. Slachtofferhulp: 24 uur per dag bereikbaar, tel. 0572-360922. Buiten de spreekuren wordt doorgeschakeld naar buro Slachtofferhulp Deventer of Telefonische Hulpdienst, i Spreekuren: woensdag 9.00- II.00 uur in het politiebureau Raai te. Politie: Alarmnummer- 06-11 (dag en nacht bereikbaar); overi gens: tel. 36 44 44. Brandweer: Alarmnummer: 06-11 (dag en nacht bereikbaar). Gemeentewerken: De storing- dienst gemeentewerken is 24 uur per dag bereikbaar (tel. 361972) voor klachten over o.m. defecte riolenngspompen, defecte straatverlichting, gaten in het wegdek of andere storin gen. Buiten kantooruren kan men naam, adres, telefoonnum mer en aard van de klacht in spreken op een band, waarna de 1 dienstdoende storingsambte- - naar automatisch bericht krijgt. Dierenbescherming: E. West hof, regio-inspecteur, tel. 0548- i 517171. Energievoorziening: N V. Re gionaal Energiebedrijf IJsselmij Salland, Deventer, tel. 0570- 691100 tijdens kantooruren. Storingen aan gas/electra (dag en nacht (06-899889). Woningbouwvereniging Onze Woning: Spreekuur Hol ten in gemeentehuis: iedere le dinsdag van de maand 's mor- j gens van 10.15-12.15 uur; iedere 3c dinsdag van de maand 's middags van 14.15-16.15 uur. Bibliotheek: Rörikstraat 3, tel. 36 24 87. Maandag en vrijdag 14.00-17.30 uur en 18.30-20.30 uur, woensdag 10.00-12.00 uur en 14.00-17.30 uur, zaterdag van i 10.00-12.00 uur. Oudheidkamer Hoolt'n: Dorpsstraat 27, Holten. Tot en met herfstvakantie geopend op maandag, dinsdag en zaterdag van 13.30-16.00 uur. Vrijdag 17 mei: Voorjaarsfeest in de Beuseberg Zaterdag 18 mei: Bloemen markt; 12.00-17.30 uur, open dag zwembad Twenhaarsveld; Yoorjaarsfeest Beuseberg Donderdag 23 mei: 20.00 uur, bijeenkomst NBvP Holten in zaal Vosman; 20.00 uur, voor lichtingsbijeenkomst over BIB- rapport in Dc Wielen voor be langhebbenden/ belangstellen den Vrijdag 24 mei: ZPC Twen haarsveld dertig jaar/Polo vijf tien jaar Zaterdag 25 mei: 8.00 uur, start triathlontraining (hardlo pen) op Meermanskamp Zaterdag 1 juni: 8.00 uur, start triathlontraining (totaal) op sportpark 't Vletgoor; Konings- schieten hoek Markelosewe- g/Aalpolsweg; Fietspuzzelrit Buurtvereniging Schoolknng Dijkerhoek Maandag 3 juni: 20.00 uur, clubkampioenschappen tafel- tennisclub Holten in gymzaal Vrijheidslaan Geboren: Cornelia Hendrika Bruijn en J.J. Schippers; Sannc- dv. R. Slot en G.J. Aftink; Wil- dv. R.R. Hofstede en H.J. Klein lem-Jan zv. B.A. Nijland en Teeselink. H.W. Paalman; Jordi zv. W.J. de

Holtens Nieuwsblad | 1996 | | pagina 3