Holtens Nieuwsblad^, Reconstructie Espelodijk gaat alsnog geheel door Welfare en supportersclub HMV heel blij met Kompas 'Holtense' Appelbomen geplant in Hongarije Provincie stemt in met Holtense methode Diamaanten brulfte veur Willem en Lina Eerste training van ZPC 'Twenhaarsveld' Succesvolle training door zwemmer Dekker Bloemenmarkt U ontvangt een fraaie Parker-Jotter ballpoint als u ons een nieuwe abonnee opgeeft. BON Niet betalen Vervanging legesmachine ADRIAAN PAULEN MOC-leerlingen op bloemenmarkt Holtens Nieuwsblad VRIJDAG 17 MEI 1996 Willem Rensen en Lina Kolk- man-Rensen hebt 't feest van hun diamaanten brulfte al achter de rugge. "Wat könne wicj oe nog vertell'n, alles hef al in de Deemter kraante stoane" zegt Willem Rensen. Ook zijn vrouw Lina vindt het allemaal wel goed geweest. "Wie leerd'n mekaar kennen op de daansvloer bie Ten Velde (tegenwoordig Boer Biet) en hebt oons leven lang völle wark verzet". Het bedrief, waor Willem met zien hart nog steeds is, werd in 1992 deur kleinzönne Erik oaver a nöm- men. Zo kon oonse Bertus as wetholder an de slag. Toen ze trouwd'n in 1936 trök de bruid bij eur man in op de boerderieje an de Moaneschiensweg. Zelfs toendertied had et gemengde bedrief al kippen. Zo'n vief tot zesduuzend kuukens gingen er toen elke wekke deur, vertelt het echtpaar vol trots. Trots is Wil lem ok op zijn kleinzönne,"de beeste hebt d'r nog nooit zo fit bie a stoane", krieg ik te hören. Ondanks hun hoge leefticd bint beide nog redelijk gezoond. Noa de kuuring veur 't riebewies, want Willem kan nog steeds autoriejen, mös hij ok nog een riejtest oaf legg'n. Ik vreug an den man woar of ik hen mos riejen" die zei toen "dat laat ik helemaal aan U over" noa effen op de grote weg te hebb'n a reden" zei de man "ik heb het al gezien rij maar terug" toen. heb ik a zegd ie zeid'n net dat et an miej lag noc goat wie nog effen deur. Met hun vier kinderen, negen kleinkinder en zelfs twee achterkleinkinder hebt ze een prachtig feest had bic 't Bonte Peerd. "Zo völle volk" zegt Lina en dan nog de bienoa twee honderd kaarten die ze oons stuurd hebt, ie snapt niet woar et allemoal wegkump". Ok 't tele gram van de koningin en 't be zoek van de burgemeester wörd'n zeer op pries steld. Sinds 1992 bint ze op 't bejoardente- huus en 't bevalty ze d'r best, al zal Willem as hij melk geet halen op de boerderieje 't rondje aided affen langer maken dan strikt neudig is. Langs disse weg wilt ze d'r ok nog een bedaankje an toevoeg'n veur een ieder die hun feliciteerd hef, het zij met bloe men, handdruk of aanwezig heid. Willem en IJna Rensen gaven elkaar ^estigjaargeleden het jawoord. Sinds Eigenfoto ZPC Twenhaarsveld houdt maandag 20 mei de eerste trai ning van het nieuwe seizoen. Men bereidt zich onder meer voor op de Overijsselse kampi oenschappen, die zaterdag 8 juni plaatsvinden in De Wijk. In het zomerseizoen is de zwem- en poloclub iedere maandag- en woensdagavond aanwezig in het recreatiebad Twenhaarsveld. Voor jong en oud worden zwemtrainingen verzorgd onder deskundige lei ding. Het plezier in het zwem men staat daarbij voorop. Men kan zich bij de club aanmelden als "zomerlid". Deze leden mo gen meedoen aan alle zomerac- tiviteiten en kunnen twee keer per week zwemmen. Het jaarlijkse hoogtepunt van Twenhaarsveld vormt het zwèmkamp. Tijdens dit kamp wordt op de speelweide een mini-camping ingericht en er worden een weck lang allerlei activiteiten gehouden. Overigens biedt Twenhaarsveld op beide trainingsavonden de gelegenheid mee te zwemmen met de trimzwemgroep. Daarbij zijn onder meer echtparen van harte welkom. Voor meer infor matie kan men bellen met A. van Beek: 363799. Zaterdag 18 mei vormt Smids belt weer het decor voor de bloemenmarkt. Deze is opnieuw georganiseerd door de Holtense Handelsvereniging. De plaatse lijke bloemisten en tuincentra dragen er zorg voor dat het plein omgetoverd wordt in een sfeer volle groene tuin, waarin aller hande voorjaarsbloemen- en planten rijkelijk worden gepre senteerd. Een waar voorjaarsgezicht dus in hartje Holten. Op de markt zijn dus Als lezer van het Holtens Nieuwsblad wordt u goed geïnformeerd. Als abonnee bent u daarvan verzekerd Geef dat ook eens aan een ander door 1 Naam Adres I Woonplaats Gebruik deze bon voor het opgeven van een nieuwe abonnee. Geelt op als abonnee voor het I Holtens Nieuwsblad Dhr /mevr Inzenden aan- Holtens Nieuwsblad Antwoordnummer 97 7500 VB Enschede Adres Woonplaats I Hij/zij betaalt abonnementsgeld 1 per jaar ad 74.50 Abonnementsprijs f74,50/ Losse nummers f 1,60 Een boomkwekerij met 10.000 bomen en een proefboomgaard met 3000 appelbomen zijn on langs aangebracht in Hongarije. Voorzitter H.C. Vogely en scre- taresse mevrouw Dibbits van de Hongarije Commissie van de Hervormde Gemeente waren met anderen uit Holten naar het plaatsje Gergeillygornya bij de Oekraïense grens getrokken om het inpoten bij te wonen. "Een fantastische ervaring en een bij zondere hartelijke ontvangst", zo omschrijft Vogely het korte verblijf in het noord-oosten van Hongarije. Zoals bekend is de Hongarije Commissie reeds jaren bezig met gelden in te zamelen voor het appelbomenproject in Hon garije. Een gift van de Rabobank en de \X ilde Ganzen brachten onlangs een totaalbedrag van 40.000 gulden tot stand. De helft van het geld is gebruikt voor het uitzetten van de eerste fase van het project. Waar schijnlijk wordt in het najaar de tweede fase uitgevoerd. Om het project te realiseren is door een particulier in Honga rije tien hectare landgoed be schikbaar gesteld. Een curatori um van vijf personen houdt toe zicht dat de opbrengsten van de appelbomenkwekcri) op een eerlijke wijze verdeeld aan de inwoners van het dorp ten goe de komen. Als alles volgens plan verloopt zullen over twee jaren de eerste opbrengsten zichtbaar zijn. Een verouderde en arme streek in Hongarije heeft dan een grijpbaar lichtpuntje in de Spoorweg De spoorwegverbinding door Twente, die aansluit op de Betuwelijn, wordt verbeterd. Voor Holten kan dit consequenties hebben als wordt geko zen voor een tracé door of dicht langs Holten. Atletiek De afdeling atletiek van SV Holten vierde het zil veren jubileum onder meer met de officiële in gebruikname van de nieuwe unit Adhoc. Er werd een zeer geslaagd feest gevierd en de jubi leumreceptie werd druk bezocht. Inwoners van het Hongaarse dorp Gergeillygornya zijn bezig met het inplanten van de appelbomenplantjes. Foio: pr Mevrouw vorm van een nieuwe inkom- Hongarije Commissie in Holten stenbron. En daar is het de allemaal om te doen geweest. De reconstructie van het tweede deel van de Espelodijk gaat door. De provincie is het alsnog eens met vertegenwoordi gers van de WMO, dat de methode, die de gemeente Holten toepast, op zich een hele mooie methode is. Na overleg op ambtelijk niveau, is wel besloten de techniek van de uitvoe ring iets aan te passen. Daarmee komt Holten volledig toe aan de eisen van de provincie. Binnenkort verwacht het gemeen tebestuur een schriftelijke bevestiging van de provincie, waarna de raad op 28 mei tot het definitieve besluit tot uitvoering kan overgaan. van bitumenemulsie dan in het oorspronkelijke plan van aan pak. In plaats van 582.000 gul den aan kosten, zal nu een be drag nodig zijn dat naar schat ting ergens tussen de vijf en Een pretüge bijkomstigheid is, dat de uitvoering minder gaat kosten dan in eerste instantie werd berekend. Dat heeft te maken met het feit dat veel minder gebruik wordt gemaakt vijfeneenhalve ton zal liggen. Een nadere berekening moet het juiste bedrag opleveren. Waterwingebied Het gaat allemaal om de recon structie van de Espelodijk tus sen het kruispunt met de Vijf- huizenweg Okkenbroekseweg en het kruispunt met de Mane- schijnsweg Pasmansweg. Een deel van dit stuk van de Espelo dijk ligt boven het waterwinge bied. Ter bescherming van dit gebied beoordeelden de WMO en de provincie de toegepaste techniek extra kritisch. Met name maakte de provincie zich zorgen over de aanwezige téer- resten onder het wegdek. Om ieder risico te voorkomen heeft de gemeente met de provinciale vertegenwoordigers afgespro ken dat zoveel mogelijk de teer- resten worden verplaatst naar delen van de Espelodijk, die niet in het waterwingebied liggen. De reconstructie van het weg dek wordt vervolgens uitge voerd door het vermengen van water en cement met de reste rende onderlagen van de weg. Bepaalde stukken van het weg dek, die in dit proces niet geheel worden gedicht, worden dan alsnog aangevuld met bitume nemulsie. Er is echter veel min der van dit materiaal nodig dan bij het oorspronkelijke plan van aanpak en daar zit hem de winst. I. Fürste-Kreb- bers, de maakster van de prachtige tekening van de Holterberg, die vorige week onze voorpagina sierde, heeft het net iets anders be doeld, dan sommigen eruit lazen. We schreven onder de tekening: "De Holtcr berg over? Eerst betalen!" Velen begrepen uit dit on derschift, dat mevrouw Für- ste voorstandster is van het betaalsysteem. Dat is zeker niet zo. Zowel de tekening alsmede het onderschrift zijn gekscherend bedoeld. Mevrouw Fürste is tegen een betalingssysteem. De gemeente Holten koopt een nieuwe legesmachine. De huidi ge machine is verouderd en toont de nodige mankementen. De aankoopprijs bedraagt ruim tienduizend gulden. HENGELO 2e Pinksterdag 27 mei 15.00 uur FBK stadion. Zaterdag zullen de leerlingen van het MOC Holten de' bezoe kers van de bloemenmarkt net als vorig jaar laten genieten van hun muzikale talenten. Key board en gitaar zijn te beluiste ren in het gemeentehuis terwijl in de Dorpskerk, die vrij toe- gangkehjk is piano en orgel te beluisteren zijn. Ook zal evenals vorig jaar een aantal leerlingen zich opstellen tussen de stands op de bloemenmarkt. Hier zijn onder andere acordeon en dwarsfluit te horen. De supportersvereniging HMV en de afdeling Welfare van het Rode Kruis Holten zijn bijzonder in hun sas met het nieuwe onderkomen: Het Kompas. Beide verenigingen zijn druk met het inrichten van het gebouw. Welfare heeft de zaakjes inmiddels overzichtelijk uitgestald. Eer de supporters van HMV klaar zijn zal nog wel een weekje of zes duren, zo schat penningmeester J. Bluemink in. Dat de supporters meer tijd nodig hebben is logisch, want zij beschikken praktisch over de complete voormalige school, terwijl Welfare „slechts" een klein lokaaltje in gebruik heeft. Welfare heeft hier echter bewust voor gekozen. „Ze mochten uitkiezen wat ze wilden", bevestigt Bluemink. „We kunnen het uitstekend met elkaar vinden. in de eerste plaats de tuincentra Mulder en Ten Dam en de bloemis ten Marjo, Oxalis, City Fleur met een kraam vertegenwoordigd. Daarnaast presenteren zich ook di verse, andere plaatselijke onder nemers met tuin- en andere acce- soires: dierenspeciaalzaak Dick Zanting, Novalux van de Maat, Steunenberg schoenen (Larense- weg), Brockhuis/Dijkerhoek, vis handel Reinaardus en banketbak kerij Nijkmap. De bloemenmarkt wordt muzikaal omlijst door de leerlingen van het MOC Holten en een draaiorgel. Mevrouw J.M. Giesen-Peters, die voorzitter van Welfare is, bevestigt de uitstekende samen werking met de supportersvere niging van HMV. „We zijn blij samen over dit gebouw te mo gen beschikken. Het staat wel wat minder centraal in het dorp dan de lokatie waarin we eerst waren gevestigd, maar we kun nen hier uitstekend uit de voe ten. De mensen uit het dorp weten ons hier ook goed te vinden." Ruim twee jaar zaten Welfare en de supportersclub in het pand van de vroegere smederij Van Maats aan de Dorpsstraat. Daar voor waren beide verenigingen aan elkaar gekoppeld vanaf de begin jaren negentig in het voor malige winkelpand van kruide nier Veldhuis. Welfare Welfare heedft in Het Kompas alle spulletjes keurig uitgestald, die gemaakt zijn door vrijwilli gers uit Holten. Iedere vrijdag middag van twee tot vier uur kan men in Het kompas terecht om iets te kopen. Alle opbrengsten komen ten goede aan het Rode Kruis. De spullen zijn gemaakt door dames uit het dorp Holten in samenwerking met bewoners van het bejaardenhuis Diessen- plas. In Diessenplas komen de vrij willigers iedere maandagmiddag en dinsdag- en woensdagoch tend bijeen. Onder deskundige leiding worden diverse hand werken gemaakt. De deelname is geheel gratis en de dames krijgen koffie met een koekje. Alle spullen, die worden ge bruikt, worden door het Rode Kruis beschikbaar gesteld. De dames houden zich met name bezig met breien, handwerken en haken. Dames, die zich moeilijk kun nen verplaatsen, krijgen spullen thuis geleverd om er iets van te maken voor Welfare. De bijeenkomsten in Diessen plas hebben volgens mevrouw Giesen meerdere sociale func ties. „Bovendien maakt het con tact met de bewoners van Dies senplas een eventuele latere overstap vanuit het eigen huis naar het bejaardenhuis een stuk makkelijker", zo weet mevrouw Giesen van verschillende men sen uit eerste hand. De afdeling Holten van Welfare telt vijftien d^mes, die als bege leiders opereren. Daarnaast zijn er ongeveer vijf dames, die hel pen bij het voor- en afwerken van diverse spullen, die later worden verkocht. Ook de „verkoopwinkel" in Het Kompas wordt bij toerbeurt „bemand". Niet alleen mensen, die spullen willen kopen zijn welkom, maar zeker ook men sen, die mee willen helpen spul len te maken. Voor meer infor matie kan men bellen met me vrouw Giesen: 361987 of me vrouw Leppink: 362503. Supporters HMV De supportersvereniging van HMV telt twintig leden, die zich allemaal belangeloos inzetten om tweede hands spullen te ver zamelen en te verkopen. Voor de spullen van de supporters vereniging kan men net als bij Welfare iedere vrijdagmiddag tussen twee en vier uur terecht in Het Kompas en verder iedere zaterdagochtend van elf tot twaalf uur. „Mensen, die op een ander tijd stip willen komen kijken, kun nen een afspraak maken", zegt de heer Bluemink. Zijn vereniging fungeert als een soort kringloopwinkel. Alle spullen worden verkregen van particulieren, die deze kosten- loos beschikbaar stellen. De op brengt uit verkoop wordt in de kas van de supportersvereniging gestort. Een keer per jaar maken de leden van de vereniging een dag tocht, die voor de helft uit de kas van de club wordt vergoed. De andere helft betalen de leden zelf. Het overige geld wordt be schikbaar gesteld aan HMV. „Maar per uitbetaling moet de vereniging wel steeds een gemo tiveerd verzoek indienen", legt Bluemink uit. Zijn vereniging en Welfare heb ben de garantie dat ze in ieder geval tot 1 januari van Het Kompas gebruik kunnen blijven maken. Dan zal er een evaluatie volgen en aan de hand van de uitslag van deze evaluatie wordt besloten het gebruik van Het Kompas voort te zetten of te stoppen. Als het aan de beide nieuwe gebruikers ligt, zo lijkt het er op dit moment zeer sterk op, dan wordt Het Kompas het defini tieve onderkomen. Net als twee weken geleden na de fietstraining, konden de deelnemers fich afloop laten masseren (Foto Wl^J Welfare en de supportersvereniging van HMV zijn dik tevreden met hun nieuwe onderkomen: Het Kompas. Op de foto staat een aantal vrijwilligers van HMV met geheel links de heer Bluemink. Foto: WV De tweede training voor de Hol tense Triathlon vond plaats in zwembad Twenhaarsveld. On danks de toch zeer frisse tempe ratuur melden zich zo'n 100 triatleten bij de daarvoor aanwe zige vrijwilligers. De training vond plaats onder leiding van Ron Dekker. Verdeeld in vier groepen werd menig baantje ge trokken. Ook aan de innerlijke mens was gedact warme koffie of thee met daarbij eventueel een broodje werden door vrij willigers gemaakt en verkocht. Dit was een welkome versnape ring na de training. De verbaas de gezichten bij sommige triatle ten over de training in het bui tenbad liet niet veel te vragen over. Een enkeling zwom in een wetsuit de meesten echter in normale zwemkleding. Toch werkte iedereen het door Dek ker gepresenteerde programma af, ondanks de kou, met uizon- dering van het uitzwemmen hier werd mede door het weer geen gebruik van gemaakt. Zo gauw men aan de kant was ging het richting warme douche en of masseur, die ervoor zorgden dat aan de training niet al te stijve spieren werden overgehouden. De opmerking "de trainingen hadden precies andersom ge pland moeten zijn" werd veel vuldig gemaakt. Qua weersom standigheden had het fietsen en zwemmen beter andersom kun nen zijn. De 'strakke' training van Dekker leverde zeker de niet zwemmers de nodige tech nische ervanng op. Na een soort interval-training zwommen de triatleten afstanden van 600 tot 1200 meter. Daarna gaf4Dekker de aanwezigen aanwi]zingen om hun techniek te verbeteren. Het initiatief van deze trainingen werd door hem als zeer positief bestempeld, al had er wat hem betreft wel een kwartier per groep bij aangeplakt mogen worden. De reacties van dc triat leten, recreatief of professio neel, waren zeer positief. De trainingen, op deze manier op gezet, zijn zeker voor herhaling vatbaar. Een pluim voor de or ganisatie en de vrijwilligers is dus zeker op ziin nlaatc.

Holtens Nieuwsblad | 1996 | | pagina 1