Scorend ATC tikt goed spelend Holten weg I Sport Baenda M Linda HOLTENS Zeven tennisteams nog ongeslagen Resultaten BlauwWit Resultaten sv Holten Fusie voor Waterschap A Nieuwe dienstregeling van openbaar vervoer Jaap (lO jaar) (7 jaar) arja DONDERDAG 9 MEI 1996 Zonder enige drvik werd er dit keer in Hengelo gevoetbald tegen de plaatselijke ATC. Dat ATC koploper was en is, bleek in de tweede helft, waarin ATC hun klasse bewezen en naar hartelust konden scoren. Deze wedstrijd was voor Holten het i begin van een nieuwe periode, waarin de oude vorm moest worden hervonden voor de nacompetitie. Zonder de geschorste Moate, de opgestapte Eppie en de Londc- naar Rempy moest er aangetre den worden. De afwezigen wer den aangevuld door enkele spe lers uit the Mighty- Reds (Holten 2). Iedereen hoopte dat juist deze spelers Holten de winning mood terug konden bezorgen. Gezien het spelpeil van de eerste helft leek het daar verdacht veel op. ATC zette Holten meteen onder druk. Een goed .afstands schot richting de kruising werd Vorige week hebben alle teams met uitzondering van de zaterdag jeugd mix 17jr weer gespeeld. Deze keer wonnen 12 teams en er zijn nog 7 teams die steeds gewonnen hebben. 2x gespeeld en 2x gewonnen: Dinsdag dames-1, woensdag- jeugd mix-1 en mix-2 en zater- dagjeugd mix 17 jr; 3x gespeeld en 3x gewonnen: donderdag da- mes-2, vrijdag heren-1 en zater dag mix-1. De tweede pechvo gel in het zondagjeugdteam is Floor Dikkers, die in de eerste set van haar enkelspel haar enkel blesseerde en moest opgeven, we hopen dat de blessure mee valt en dat ze zondag weer kan spelen. Voor de andere twee partijen (mix en dubbel) die ze zou spelen kwam Petra Venne- goor invallen en kon deze met partners winnen. Afgelopen week hebben alleen de zondag teams gespeeld, helaas hebben ze alle vier verloren. Uitslagen van week 17: Dinsdag Da mes: Holten 1 - Raalter TV 1, 4-1 Holten 2 - Lettele 1, 1-4; Holten 3 Ramele 8, 2-3; Woensdag Jeugd Mi> Holten 1 - Luttenberg 1, 5-0; Holten 2 PAF 2, 3-2; Jongens: Holten 1 MTV'65 1, 2-3; Meisjes: Holten 1 MTV'65 1, 1-4; Donderdag Dames Holten 1 - Goor 3, 2-3; Holten 2 Stedeke 1, 4-1; Holten 3 - Goor 4, 2-3 Vrijdag Heren: Holten 1 - Goor 1, 3-2 Holten 2 - Hellendoorn 2, 2-3; Zater dag Jeugd Meisjes 15 jr.: Holten 1 Nijverdal 1, 1-4; Mix 17 jr.: Holten 1, vrij; Jongens 17 jr.: Holten 1 - Heino 2. 3-2; Zaterdag Senioren Mix: Holten 1 - TOGO 1, 4-1; Holten 2 - Enter 1, 3-2, Holten 3 - Luctor 4, 2-3; Holten 4 - P. Braband 2, 3-2; Heren: Holten 1 - Colmschate 1, 1-4, Holten 2 - Veen- horst 4,2-3; Zondag Mix Senioren: Holten 1 - Mar- kelo 1, 8-0, Mix-Junioren: Holten 1 - Gorssel 3, 6-2; Mix 35+: Holten 1 Stoven 1, 0-5; Heren 35+: Holten 1 Spitsbergen 1, 4-2. Uitslagen week 18: Zondag Mix Senioren: Holten 1 Topspinners 5, 1-7; Mix Junioren: Hol ten 1 - Columbae 2, 1-7, Mix 35+: Holten 1 - TC Zuid 3, 0-5; Heren 35+: Holten 1-Elder. 1,2-4. op miraculeuze wijze weg ge ramd door keeper Schmeichel. Ook Vrouwe Fortuna was zeker de eerste helft aan Holtense zij de, omdat een ingeschoten bal niet het doel inhobbelde maar de paal schampte. Ook Holten had goede kansen om de score te openen. Blauw kreeg na een goede solo een schietkans, maar de keeper redde goed. De aan de linkerkant goed spelende kleine Tovenaar werd aan de rand van het 16 meter gebied neergelegd. De vrije trap die daarop volgde werd goed ingeschoten door de pasgetrouwde Gerrit van Oarns, maar wederom was de keeper van ATC paraat. Holten speelde gewoon hun eigen wedstrijd en het zich niet gek makendoor het intimiderende gedrag van ATC, want de ze zenuwachtig waren voor het naderende kampioen schap was wel duidelijk. Op links werd de snelle Free Will) gelanceerd door libero Tox, maar in plaats van het net te laten bollen, vibreerde jammer genoeg het zijnetje. Met een ui terst gunstige uitgangspositie (0- 0) ging Holten de kleedkamer in. Met een goed gevoel ging men de tweede helft in, maar dit gevoel werd al snel getemperd door anabole acties van de gast heren. ATC rook het kampioen schap en in minder dan 15 mi nuten stond Holten weer met beide benen op de grond en keek tegen een 2-0 achterstand aan. Het leek een klein 'disaster' te worden. Het was nu zaak niet teveel doelpunten tegen te krij gen. Het werd voor Holten d'rop of d'ronder, pompen of verzuipen. Flelaas het mocht niet baten ATC ging vrolijk door. Met positie wisselingen die voor de meeste Holtense spelers vreemd waren, werd er heerlijk verder gebald. Keeper Schmeichel kon nog drie het balletje uit het netje halen (5-0). Aan Holtense zijde werd nog met hoge ballen iets geprobeerd, maar de inzetten van the Royal Airforce misten target. On danks de geflatteerde uitslag zit er weer een stijgende lijn in en komt de oude vorm voor de o zo belangrijke nacompetitie weer langzaam terug. Vanavond speelt de hoofdmacht voor de beker tegen Phenix om 19.00 uur op De Meermanskamp. Ko mende Zondag wordt er weder om thuis gespeeld tegen Om- hoog. Het nieuwe all-in waterschap Groot Salland gaat zich vestigen in het voormalig PTT-codcer- centrum aan de Dr. van Thie- nenweg 1 te Zwolle. Het water schap Groot Salland ontstaat uit de fusie tussen de waterschap pen IJsseldata, De Noorder Vechtdijken, Benoorden de De- demsvaart, Bezuiden de Vecht en Salland en het zuiveringschap West Overijssel en gaat op 1 januari 1997 officieel van start. De buitendienst van het water schap ziü vanaf de volgende vier districtslokaties gaan werken: IJsselmuiden, bestaande werk plaats waterschap IJsseldelta aan de Kamperzeedijk; Rouveen, bestaand kantoor, Conradsweg 3; Laag Zuthem, Langeslag 5; Raalte, voormalige opslagplaats Provinciale Waterstaat, Nieuwe Deventerweg. Daarnaast maken de bestaande zestien rioolwater zuiveringsinrichtingen deel uit van de buitendienst. Afgelopen zaterdag werd Blauw Wit D2 kampioen. Op de foto de trotse kampioenen met hun leiders Dick Kolkman, Kasper Hanewinkel en trainer Gert-Jan Harbers. Foto: Boimk Het dagelijks bestuur van de Regio Twente heeft de dienstre geling 1996/97 voor de vervoersmaatschappijen Oad en GVM vastgesteld. Daarin is meer dan ooit rekening gehouden met de door burgers en gemeenten geuite wensen. Als verantwoordelijke instantie voor het openbaar vervoer in Twente stelt de Regio de nieuwe dienstregeling vast. Dit jaar is dat voor het eerst gebeurd. Tij dens een vooraf gehouden in formatiebijeenkomst voor bur gers en gemeenten werden van diverse zijden suggesteis ge daan. Dat bracht de Regio ertoe om op een aantal punten af te wijken van de voorstellen voor de nieuwe dienstregeling die Gad en GVM eind 1995 indien den. Voor Holten heeft het tot gevolg dat de lijn Holten-Nieuw Heeten door gebrek aan vol doende reizigers verdwijnt. On derzoek moet uitwijzen of hier andere vormen van collectief openbaar vervoer haalbaar zijn. In de zomervakantie rijdt de Oad-lijn 84 een twee uurdienst vanuit Holten via de berg naar het nieuwe bezoekerscentrum van Staatsbosbeheer aan de Al- melosewcg. De spitslijn 88 wordt gehandhaafd, evenals de lijn Holten-Almelo (op zondag). Wel maakt in dat laatste geval de gewone bus plaats voor een vraagafhankelijk vervoersys teem, waarbij de klant eerst om vervoer moet bellen. Het besluit hiertoe is genomen op verzoek van onder meer de gemeente Holten. De nieuwe dienstrege- ling geldt tot en met 31 mei 1997. Moederdag blijft voor velen toch een speciale dag. Moed er eens extra in het zonnetje zetten, eens extra verwennen: het hoort er op die dag allemaal hij. Uw weekblad volgde een aantal kinderen, die met een tientje op zoek gingen naar een moederdagcadeautje. Creen gemakkelijke opgave voor de jeugdigen, die het er duidelijk overeens waren, dat hun allerliefste moeder best iets Blauw Wit 4 - De Esch 3 Beide ploegen hadden nogal wat invallers binnen de lijnen gebracht. Hierdoor liep het voor rust niet echt goed. Ook het moeilijk bespeelbare spel speelde beide ploe gen m de opbouw parten Blauw Wit trok langzamerhand het spel naar zich toe, maar De Esch had in deze fase twee goede kansen. Dankzij doelman Edwin Aaftink bleef de nul op het bord. Aan de andere kant kreeg de thuisploeg steeds betere mogelijkhe den, maar voor rust werden deze niet benut. In de tweede helft kwam Blauw Wit al snel op voorsprong. Met de tweede treffer leek de winst veilig. De Esch scoorde echter uit een vrije trap 2-1 Direct hierna werd het 3-1. In de slotfase kwamen de gasten nog tot 3- 2 terug, maar net als bij de 2-1 werd het verschil direct weer op twee gezet zodat de eindstand 4-2 werd. In de laatste wedstrijd tegen B Z S V. kwam het vierde al snel op achterstand. Door onfortuinlijke misverstanden scoorde B Z.S.V. twee maal Hierna herstelde de ploeg zich goed, maar wist diverse zeer goede mogelijkhe den niet te verzilveren. Na rust kwam de thuisploeg al snel op 3-0 en via een cadeau gekregen strafschop zelfs 4-0 Blauw Wit kreeg hierna van de scheidsrechter veel cadeau, maar scoorde niet. Blauw Wit 6 - Enter Vooruit 8 Tegen kampioen Enter Vooruit speelde Blauw Wit de beste wedstrijd van het seizoen De wedstrijd ging gelijk op maar door twee verdedigingsfoutjes wist E.V toch een 0-2 voorsprong te nemen Na rust kwam E.V. uit een strafschop op 0-3. Blauw Wit vocht hierna sterk terug en via D Kolkman werd het 1-3. Hierna scoorde E.V. 1-4 en leek de wedstrijd beslist. Via Henk- Jan Veldhuis kwam Blauw Wit nog terug tot 3-4, maar de gelijkmaker zat er niet meer in Toch een prima wed strijd ondanks het verlies. Voorwaarts C1 - Blauw Wit C1 Blauw Wit begon tegen Voorwaarts sterk De fysiek sterkere tegenstander bleek op nieuw een moeilijke opponent. Vooral op het middenveld had Blauw Wit het moeilijk. Voorwaarts werd hierdoor steeds gevaarlijker en kon de score openen. Voor rust werd door de thuis club de score nog opgevoerd naar 2-0. Na rust probeerde Blauw Wit het spel meer te verzetten, maar eerst werd het nog 3-0 voordat Blauw Wit aan echte kansen toekwam. Maarten leek een kwartier voor tijd te gaan scoren, maar zijn inzet trof geen doel. Na een goede voorzet van Gerhard was het Jurrian die voor de 3-1 eindstand zorgde. Tegen koploper Hulzen had Blauw Wit C1 het van meet af aan zeer moeilijk. Tegen Voorwaarts kon de ploeg het spel nog aardig op inzet bijhouden Tegen Hulzen was het klasseverschil te groot Toen Blauw Wit ook de motor van de ploeg Wil- bert met een ernstige blessure moest missen, was de ploeg even de weg kwijt. Hulzen profiteerde en scoorde twee maal. Na rust was Hulzen ook de betere ploeg en scoorde nog vier maal Blauw Wit moest zich vooral tot verdedigen beperken, maar de werk lust was opnieuw een positief punt. Vesos Dl - Blauw Wit Dl Blauw Wit speelde de belangrijke uitwedstrijd bij nummer 2 Vesos Dl. De gasten be gonnen goed en kregen kansen Door goede combinaties werd de druk op de verdediging van Vesos gehouden. Er werd voor rust niet gescoord. Na rust kwam Vesos wat meer uit de verdediging, maar Richard hield zijn doel schoon. Direkt na een afgeslagen aanval van Vesos gaf Gerrit een mooie pass op Maarten die vrij voor de keeper beheerst scoorde. Vesos voerde hierna de druk op maar kwam door goed verdedigend werk van BlauwWit niet tot scoren Blauw Wit F1 - Enter vooruit F3 In de eerste helft kon Enter Vooruit de ploeg uit Holten nog goed tegenspel bieden Blauw Wit opende via Ruud Aanstoot de score 1-0. De gelijkmaker liet niet lang op zich wachten. Tot de rust bleef deze stand gehandhaafd Na rust was Blauw Wit veel sterker en scoorde ook Christiaan Heusinkveld scoorde 2x, Kjel van Zon lx en Ruud aanstoot nog twee maal. Hierdoor kwam de eindstand op 6-1 In de uitwedstrijd tegen de Zweef trof Blauw Wit een moeilijke tegenstan der De Zweef ging direct in de aanval en het kwam vooral door goed verde digingswerk van Sander en Jort dat doelpunten lang uitbleven Na 15 mi nuten was het toch raak Hierna wist Blauw Wit wat meer onder de druk uit te komen, maar Jort en Kahou scoor den net niet. Na rust was het een drukte van belang voor het Blauw Wit Hulzense Boys F5 - Blauw Wit F2 In de eerste helft lieten de twee ploegen verschillende gezichten zien. Blauw Wit begon sterk en scoorde 0-1 Hier na kwam Hulzen sterk terug en scoor de de gelijkmaker Blauw Wit kwam na de gelijkmaker van Hulzen sterk terug en wist een 1-2 voorsprong te nemen. Na rust was Blauw Wit de sterkere ploeg en scoorde nog twee maal. Hulzen scoorde nog één keer tegen waardoor de eindstand op 2-4 uitkwam. De doelpunten kwamen van derren en Marten beiden twee maal. In de thuiswedstrijd tegen R.K.S.V begon Blauw Wit slecht De gasten kwamen dan ook makkelijk aan een 0- 1 voorsprong. Hierna begon Blauw Wit het spel beter uit te voeren en al snel stond het 4-1. Voor rust scoorde R.K.S.V. nog een keer tegen. Na rust was het hek van de dam en scoorde Blauw Wit nog zeven keer. R.K S V wist nog twee maal het net te vinden 11-4. extras verdiende. Eeh blijk van waardering en genegenheid. Holten Dl - PH D1. Holten kwam maar niet in zijn spel. De tegenstander werd te gehaast benaderd en de passing was onvoldoende verzorgd In de 1e helft kwamen we dan ook al snel met 0-2 achter. In de 2e helft werd er met veel inzet gespeeld, echter de stand veranderde er niet door Holten D2 - De Zweef D2. In een van beide kanten sterk gespeelde wed strijd was het de Zweef die op voor sprong wist te komen. Na rust kwam Holten goed opzetten en werd door goals van Mark en Rob een voor sprong genomen van 2-1 De Zweef zette hierna alles op alles en wist vlak voor tijd de stand gelijk te maken Vroomshoopse Boys D2 - Holten D3 Helaas begon Holten deze wedstrijd met 1 man minder. De boys begonnen sterk en wisten de score te openen. Door een doelpunt van Bas wisten we op gelijke voet te komen Na rust kregen de boys een penalty welke op fantastische wijze werd gestopt door onze keeper Jeroen Door twee snelle counters, beide afgerond door Bas, wist Holten de wedstrijd met 1-3 te winnen. Holten E1 - Hulzense Boys El. Tegen de kampioen speelde Holten een min dere 1e helft waarin Hulzen een 0-3 voorsprong nam. Na rust ging het bij Holten beter. Door doelpunten van Rick en Emiel kwam Holten terug tot 2-4 maar ondanks verwoedde pogin gen zater niet meer in. Holten E2 - Blauw Wit E2 Bijna aile ouders, van zowel de Holtense en Blauw Wit spelers, hadden zich voor deze derby verzameld langs de lijn. Holten ging meteen vanaf het begin sterk van start. Het was echter BW dat op voorsprong kwam. Holten gaf zich echter niet gewonnen en na rust kwa men we op gelijke voet door een goal van Roelf Jan. Hierna was het een gelijkopgaande wedstrijd. Het was tenslotte Thijs die met een goed schot Holten de winst bracht. SDOL F2 - Holten F2 In een sterk gespeelde wedstrijd trok SDOL aan het langste eind Holten speelde met veel pressie en kreeg de nodige kan sen Zowel paal als lat stonden doel punten in de weg. Joost stuurde Jef frey de diepte in, deze werd net voor het strafschopgebied gevloerd. Uit de toegekende vrije trap wist specialist Robbin loeihard te scoren. Door een paar lucky goals kwam SDOL op voor sprong De gelijkmaker zat er aan te komen, echter een toegekende straf schop werd gemist. Holten F3 - RKSV F1. In de laatste wedstrijd moest er gespeeld worden tegen de koploper. Holten ging goed van start en binnen een minuut was het al 1-0 RKSV kwam goed terug en bracht de stand op 1-1 Zowel vlak voor als direkt na rust wist Holten te scoren en kwam daardoor op een 3-1 voorsprong Hierna werd het spel minder en kwam RKSV terug tot 3-3. In de laatste seconde scoorde Holten toch nog de winnende treffer en nu zal de laatste wedstrijd tussen RKSV en Excelsior volgende week beslissen wie de kampioen gaat worden. Holten F4 - MVV '69 F2. Na een span nende wedstrijd was Holten de geluk kige winnaar. Voor rust werd er lustig op los geschoten en werden er doel punten gemaakt door Nick en Jaap 2x. De rust werd bereikt met een 3-3 stand. Na rust begon MVV goed en kwam op voorsprong. Echter Holten wilde niet verliezen en zette alles op alles en kreeg uiteindelijk loon naar werken. Jaap wist uit goede combina ties nog 2x te scoren Deze overwin ning leverde naast 3 punten ook nog een welverdiend ijsje op Een 2e plaats behoort nog tot de mogelijkhe den. ,,lk weet nog niet precies wat ik met dit tientje ga doen. Voor mijn moeder maak ik vaak een week vantevoren een mooie tekening en daar is ze altijd heel blij mee" ,zegt de tien-jarige Jaap. Voor even verschijnt er een ondeugende .twinkeling in zijn ogen. ,,lk zou het tientje ook zelf wel goed kunnen gebruiken" denkt Jaapje hardop, maar vervolgens loopt hij vastbesloten naar de dichtsbij- zijnde cadeau shop. Daar vraagt hij aan de symphatie- ke verkoopster of ze ook strik jes voor in het 'haar hebben. Jaap ziet zijn moeder daar vaak mee lopen en vindt dit een aardig presentje voor haar. De verkoopster vist een blauwe strik uit een mandje onder de toonbank en volgens Jaap is blauw de goede kleur, want dat is nu juist de lieve- lings-kleur van zijn moeder. ,,lk weet zeker dat ze deze vaak gebruikt" klinkt het zelfver zekerd en trots verlaat Jaap met het pakje onder zijn arm de cadeau winkel. Felicia, net zes geworden, loopt met het tientje als een ware schat tegen haar aan geklemd, heen en weer voor het rek van een cadeau-win kel. „Oorbellen", had mama haar van te voren ingefluis terd: ,,daar doe je me een ple zier mee" Maar het uitkiezen blijkt makkelijker gezegd dan gedaan. Alleen al in het rek zijn tientallen verschillende setjes uitgestald. En binnen is nog veel meer moois om het nog moeilijker te maken. Gelukkig bieden een paar gerichte vragen uitkomst. Wat voor kleur vindt mama mooi? Houdt ze meer van knopjes of ringen. Hangertjes of juist niet? Al snel blijkt dan dat de keuze minder moeilijk is dan verwacht. Felicia zoekt een paar ringetjes uit met felge kleurde, geel/rode hangertjes. Ze loopt met haar cadeutje naar binnen om er een klein, maar mooi pakje van te laten maken. De zevenjarige Linda blijft met het tientje in haar hand in eer ste instantie voor een snoep winkel staan Maar daar ver kopen ze niets waar ze mama écht een plezier mee doet, beseft ze. Dus loopt ze een winkel binnen waar naast pot ten, pannen,videobanden, glazen en mokken ook kaar senstandaards worden ver kocht. ,,Dat vindt mijn moe der mooi. Het hele huis staat er vol mee", verklaart ze. En moeder's verzameling wordt op 12 mei dus nog verder uit gebreid. Linda kiest voor een kleine standaard, zwart met een oranje kaars. En houdt, helaas voor haar, geen dub beltje meer over om nog snoep te kopen. BlauwWit: Senioren: Junioren: Pupillen: Zaal: SV Holten:Donderdag 9 mei beker wedstrijd, Holten - Phenix, 19.00 uur. Zondag 12 mei: Holten - Omhoog, 14 30 uur; Holten 7 - Enter 6, 9 30 uur; PH 11 - Holten 8, 9.00 uur (vertrek 8.00 uur); SDOL 4 - Holten 9, 9.30 uur (vertrek 8 30 uuri; SOS 7 - Holten 11. 9 30 uur (vertrek 8.30 uur); Holten 12 - SOS 8, 9.30 uur; Holten 13 - NEO 15, 10.00 uur. Junioren:Zaterdag 11 mei. Holten A1, vrij; Holten A2 - Toernooi Broekland, Vertrek 10.00 uur; Holten B1, vrij. Hol ten B2 - SVVN B2, 10 00 uur. Holten C1, vrij; SDOL C2 - Holten C2. 14 00 uur (vertrek 13.00 uur). Zondag 12 mei: Holten B2 - Toernooi Broekland, Vertrek 11.45 uur. Maandag 13 mei: Holten C2 - Excelsior C4, 19.00 uur. Dinsdag 14 mei; Den Ham B2 - Holten B2, 19 00 uur ivertrek 17.00 uur). Hol ten C2 DETO C2, 19 00 uur Pupillen- saterdag 11 mei: Markvogels El - Holten E2, 10.30 uur (vertrek 9 45 uur). Holten E3 - ON E8, 10.00 uur; Holten F2-DESF2,11.00 uur HandbakZaterdag 11 mei: MA, vrij; JA - Achilles, 15.00 uur; JB - Achilles, 14.10 uur; MB - Nw Heeten, 11.40 uur; Welpen 1 - Nijhof Broekland. 13 20 uur; Welpen 2 - Nijhof/Broekland 2. 12 30 uur. Zondag 12 mei: Dames 1 - Nijhof/Broekland, 10.45 uur (vertrek 9.45 uur); Heren - DSC 2, 11.15 uur (vertrek 10 15 uur); Dames 2 - Schalk haar, 13,00 uur (vertrek 12.00 uur); Dames jun. - Overwetering. 12.30 uur (vertrek 11.15 uur) Sporthal Woensdag 8 mei tot en met woensdag 15 mei. Examens Weekendreserveringen vanaf dagmiddag 12.30 uur bij de beheei ders van de sporthal (tel. 63180). Marja en haar moeder maken iedere zondag-ochtend een wandeling met hun hond Timmy. Dan zijn ze even met zijn tweetjes en praten ze over allerlei dingen. Marja vindt dit altijd erg fijn. Ze slaat danook geen week over Ze kan goed met haar moeder praten, eigenlijk beter dan met haar vader, zegt ze, hoewel ze hem wel net zo lief vindt. Voor deze wandeling heeft ze iets gekocht. Wat precies, moet natuurlijk nog even een ver rassing blijven, want het is nog geen moederdag Maar, ze is ervan overtuigd dat haar moeder er erg blij mee zal zijn. Want. ze heeft al meerdere keren laten blijken dat ze graag zoiets wilde hebben, maar ze koopt het dan niet voor zichzelf. En nu krijgt ze het dus op moederdag van haar dochter Marja.

Holtens Nieuwsblad | 1996 | | pagina 9