Atletiek is meer dan lopen en jezelf in 't zweet jagen' ©i mm Sport Si Holten Holterbergtoer over de Toeristenweg Adventum Publiek geniet volop van zonnig motorspektakel HONDA-dealer Holten 2 kampioen van tweede klasse Afdeling atletiek van de SV Holten viert zilveren jubileum MET EEN PAAR NIEUWE BANDEN BEGINT HET VOORJAARPAS ECHT GOED! A j UITVAARTVERZORGING Café Restaurant TT 0547-35 12 28 Moederdag 12 mei 35.00 20.00 HANDPOMP J fejl '5,'3°: (RUDDE b^vT DAKBEDEKKING Uoo* 1 .O 1 DONDERDAG 9 MEI 1996 I Atletiek is meer dan alleen lopen, springen, gooien en jezelf in 't zweet jagen. Atletiek: dat is het gewoon! Duidelijke taal in de jubileumuitgave van de afdeling adetiek van de SV Holten, I die zich voorbereidt op het zilveren jubileum. De 25ste verjaardag wordt komend weekeinde omlijst met een feeste lijk programma op Meermanskamp. Een kwart eeuw ateltiek m Holten - een kwart eeuw vol veranderingen. In 1971 I begonnen met amper faciliteiten, thans een bloeiende loot (aan de SV-stam met een volwaardige accommodatie, een dito I trainerskorps en circa 170 enthousiaste leden (senioren, jeugd j en G-atléten). Het lopen staat vooral bij de senioren hoog in 't vaandel, de jeugd richt zich tevens op de technische onderde len, met uitzondering van polsstok hoogspringen. Voor de toekomst streven we naar een zo breed mogelijk aanbod (alle atletiekonderdelen, red.) en hopen dat er jeugd doorstroomt naar de senioren, opdat ook bij die categorie technische j nummers onderdeel van het programma worden. We zijn ook heel blij met de nieuwe tak G-atletiek die inmiddels veertien leden heeft. Als 't allemaal lukt met het aantal vrijwilligers, hopen we de G-atletiek op den duur met atleten van ook 'buiten Holten uit te breiden. Het bestuur steunt de initatief- nemers en zal er zeker op toezien dat de G-atletiek geen oorzaak wordt van een mogelijke contributieverhoging," j aldus voorzitter Dini Arfman. De Holtense atletiekclub werd begin mei 1971 op initiatief van de middellange afstandsloper Frits Kramer opgericht. Een ad vertentie in het Holtens Nieuwsblad inspireerde zo'n vijftien trimmers zich aan te melden. Aan het eind van dat jaar telde de club ongeveer hon derd leden en werd de eerste prestatieloop gehouden. Erits Kramer, ofwel 'Mister Atletiek', was tegelijk voorzitter, trainer, (subtop-)atleet, begeleider van de jeugd en bovenal organisator en stuwende kracht. In die be ginjaren lag de nadruk vooral op het lopen, hoewel dat tegen woordig bij de senioren nog steeds geldt. In 1973 kreeg de club een naam en werd tevens een clubembleem ontworpen: Hatric (Holtense trim- en atle tiekclub). Weer een jaar later ging Hatric op m de Holtense Voetbalclub, die toentertijd nog domicilie had in het Sportdal. „We werden een soort bijwagen Ook al komen de tempe raturen niet meer beneden nul, u kunt niet genoeg oppassen voor gladheid. En dan bedoe len we vooral uw ban den. Twijfelt u over de diepte van het profiel, feat ze dan eens vrijblij vend door ons opmeten. Dan checken we meteen de spanning. Overigens hebben we een zeer ruime keus in Dunlop banden met eventueel bijpassende velgen. BlHVIsOI* van de voetbal," aldus oud-ade- tiekvoorzitter Wim Brinks. Met kunst en vliegwerk kon met name de jeugd wat sleutelen aan enkele technische nummers, on der anderen onder leiding van Frits Kramer, Truus Ongena en ook Heridri Bronsvoort. De jeugd trainde aanvankelijk ook in de gymzaal aan de Vrijheids laan. De lopers moesten het hoofdzakelijk doen met trainin gen in het Sportdal, op de Hol- terberg of, als het donker was, langs de Rijssenseweg. Met de overstap naar sportpark Meer manskamp kregen de atleten op wat nu het verharde handbal- veld is een 'verspringbak', die ook door de scholen werd ge bruikt. Brinks: „In feite een uit gegraven gat met zand erin en een spoorbiels als afzctbalk." Langzamerhand kwamen er wat simpele attributen voor bijvoor beeld het kogelstoten en discus werpen. Met behulp van de montabele ringen kon dan de afzetcirkel worden aangegeven. De lopers hadden in de Holter- berg een prachtig trainingsge- bied, maar liepen onder leiding van Wim Meyer later ook regel matig trainingsrondjes rond de visvijver. Meyer werd opge volgd door Mcindert Koopman. Ook Jac de Wildt is nu aktief als trainer, evenals een flink aantal assistenten. Medio 1987 werd een sponsorloop gehouden op Meermanskamp. Vanzelfsprekend zetten de leden van de afdeling atletiek daarbij hun beste beentje voor. Eigen foio Halverwege de tachtiger jaren beleefde de atletiekclub met am per twintig leden een diepte punt. Toen Wim Brinks in 1985 voorzitter werd van de inmid dels tot afdeling atletiek van de SV Holten geworden atletiek club, kregen de plannen tot het inrichten van een eigen atletie- kaccommodatie op 'veld 5' van de Meermanskamp gestalte. In fasen werden lichtmasten, een aanloopbaan voor de verspring bak, een kogel- en discusring, voorzieningen voor het speer werpen en een 300 meter gras- baan aangelegd. Medio 1992 werd de accommodatie ge opend door oud-wethouder Henk Westerik. Het atletiekbe- stuur steekt in dat verband de loftrompet over de gemeente: „Tot nu toe heeft de gemeente er zeker 50 tot 60.000 gulden in gestoken. Datzelfde bedrag hebben wij door zelfwerkzaam heid opgebracht. We moeten ook tevreden zijn met wat hier ligt en staat. Een 400 meter- baan is niet haalbaar. Bovendien niet echt nodig, want lopers hebben een hekel aan een baan. Dat werkt geestdodend." Sinds kort is 'veld 5' tevens voorzien van materialen- en jury- en toile tunit, die voor een groot deel bekostigd werden uit de succes volle sponsorloop die de afde ling atletiek vorig jaar september rond het gemeentehuis hield. In het najaar van 1986 vermeldt het Holtens Nieuwsblad een op roep van de atletiekvereniging aan dames om lid te worden. Het begin van een succesvolle zorgt naar de wensen van de nabestaanden, voor een stijlvolle uitvaartverzorging Rijssen, 0548-51 76 75 R. Vriesema Wierden, 0548-51 39 30 G. Ligtenberg Rijssen, 0548-51 59 46 G. Pluimers Enter, 0547-38 36 88 aula „In Pace" b.g.g. beh. R. Vriesema Holten, 0548-36 15 90 A. G. Vorkink Wij verzorgen de uitvaarten voor alle gezindten -partikulieren en andere verzekerden in geheel Twente en Salland. Voor f 10.- per jaar voor het hele gezin kunt u een intekening aangaan met Adventum. Ons meldings- en informatie-adres is: Smitjesdijk 5, 7462 PL Rijssen of bij genoemde uitvaartverzorgers DAG EN NACHT BEREIKBAAR Lochemseweg 2, Diepenheim Aanvang 16.00 uur Thais-Nederlands buffet Kinderen Thaise groente- aspergesoep Nua Phad Prik (pikant gebakken ossehaas) Thais Sateh Keng Paneng (Thaise curry) Phad Moo met manuang-himapaan. (varkensvlees met cashewnoten) Thaise loempia Varkenshaas roomsaus Gesmoord rundvlees Thaise gebakken groente Rijst, gebakken rijst, gebakken aardappelen, patat Alleen op reservering Ook a la carte. Het zilveren jubileum van de roodzwarte atletiekafdc- ling wordt komend week einde luister bijgezet met een feestelijk programma op sportpark Meermans kamp. Vrijdag 10 mei is er vanaf 19.00 uur feest voor de jeugd met een playback- show. Zaterdag krijgt het jubileum een officieel tintje met een receptie tussen 15.00 en 17.00 uur in de kantine en wordt aanslui tend de nieuwe materialen- berging, juryruimte en toi letruimte op het atletiekter- rein in gebruik genomen. Belangstellenden kunnen deze tijdens het feestweek- cinde bezichtigen. Met het oog op de ingebruikneming heeft de afdeling atletiek een prijsvraag uitgeschre ven voor een toepasselijke naam voor de juryruimte. Welke naam dat geworden is wordt dit weekeinde be kend gemaakt. Zaterdag avond volgt vanaf 19.30 uur een feestavond vóór de se nioren met hun partner en de oudste jeugdleden. Ten slotte is in het kader van het zilveren jubileum een foto tentoonstelling ingericht en is hard gewerkt aan een jubi leumuitgave. GIETIJZEREN meiwand- I' r'i ofvoetflens J aorel 11/4" fck Ook leverbaar met voetsteun. Franco vanaf f 350,- Genoemde prijzen intl. BTW Geldig lot 17 juni'96 Bel voor gratis catalogus! KUNSTSTOFLEIDINGSYSTEMEN Z BATHMEN (Ov) tel. 0570-543102 2 VRIEZENVEEN (Ov) tel. 0546-562053 2 I 'W AUTO SERVICE MARKELO B.V. tel.: 0547-361619 U vindt ons aan de weg Markelo - Rijssen Handelsweg 13 7442 CM Nijverdal Tel. 0548 61 89 55 Fax 0548 61 89 75 VOOR ERKEND VAKWERK Ongeveer 120 'coureurs' namen op koninginnedag deel aan de inmiddels vierde regelmatigheidswedstrijden voor veteraan en klassieke wcgraccmotorcn. Een nostalgisch motorsport spektakel, dat MAC De Holterbcrg op touw had gezet in samenwerking met de Historische Motorsport Vereniging uit Assen en voor het eerst met ook de klasse 50 cc aan de start. Het evenement voltrok zich als vanouds op de 'Beuseber gring' rond 't Stuurhuus, op het circuit Bcusebergcrweg- Lambooysweg-Fliermatenweg. ontwikkeling van de damesatle- tiek. De belangstelling is intus sen bijzonder groot (zo'n 55 dames). Onder de aktieve Hol- tensen Dine Ophof (Sport vrouw van Holten in 1995) en Hanneke van der Spek (tevens trainster G-atletiek). Om alle he ren atleten te noemen zou te ver voeren, maar enkelen willen we u toch niet onthouden: Mein- dert Koopman (tevens trainer G-atletiek), Henk Mulder, Ab Koetsier, Marinus Baltus die in 1985 alle PJGO 10 km-lopen op zijn naam bracht, Gerard Bel- dman, Dirk Hoekman en na tuurlijk de 'blonde wervelwind' Egbert Veneklaas. Afkomstig van de voetbal ontplooide hij geweldige loopcapaciteiten. Eén van de eerste jeugdleden van de Holtense adetiek was Hendri Markvoort. Inmiddels seniorlid en stuwende kracht achter de Triathlon Holten. Dat laatste geldt overigens ook voor Wim Brinks, die weliswaar atlctick- voorzitter af is, maar nog altijd op velerlei manieren in touw is voor de jubilerende SV-loot. Bij de jeugd waren in de begipjaren vooral Dinant Schippers en later Sonja van 't Holt talentvol. Son- ja werd zelfs oostelijk crosskam pioen. Ook Dick Zwecrs en Sanne Boer (Sportvrouw van Holten in 1989) zijn aanspre kende namen. De laatste jaren zijn het vooral de Marissink- bovs (Tom, Gijs, Rob) en Floor- tje van Eijk die hoog scoren. In de loop der jaren organiseer de de zilveren atletickafdeling heel wat wedstrijden. Daarnaast werd gestart met de Bevrijdings loop en sinds 1988 in samen werking met de vereniging Atle- tics uit Nijverdal jaarlijks de Die pe Hel Holterbergloop. Dan is er ieder jaar in februari de Hol- tcrbcrgcross. Hoewel geen Hol tense loop, mag in dit rijtje ei genlijk de PJ O-cross niet ont breken. Wat zou deze cross na melijk zijn zonder de deelname van Holtense adeten..? Holten betekende tevens de opening van het 'seizoen. De deelnemers hadden hun machi nes de afgelopen winter extra onder handen genomen om op deze openingswedstrijden zo goed mogelijlf voor de dag te komen. Hadden zich vorig jaar 100 deelnemers gemeld, dit jaar konden de organisatoren 125 man registreren. Een aantal van hen liet het om uiteenlopende redenen afweten, daarentegen schreven zich spontaan diverse Duitsers in zodat ongeveer 120 man aan de start verscheen. Be paald meer dan de zestig deelne mers waarmee de MAC in 1993 van start ging. Ook het aantal belangstellenden langs de zijlijn was aanzienlijk. Volgens MAC- voorzitter Jan Wansink trok het spektakel weer wat meer publiek dan vorig jaar. Niet alleen langs de Beusebergerweg, ook langs de Lambooysweg en Flierma- tenweg stonden toeschouwers, van wie sommigen zich koester den in het aangename voorjaars zonnetje. Veel bcki|ks was er ook voor de oude motoren die bij 't Stuurhuus stonden te glim men in de zon. De oudste motor die zich aan de start meldde was van Clemens Luers uit het Duit se Twistringen, een BMW 750 uit 1929. Daarnaast een groot aantal glorierijke merken als Norton, BSA, DKW, NSU, Triumph en Ducati. De oude en glimmend opgepoetste machi nes ronkten genoeglijk en liepen als een tierelier. Hoewel het bij regelmatigheidswedstrijden gaat om zo constant mogelijk dc rondjes af te leggen, had een enkeling toch de neiging om te- gaan racen. Snelheid is welis waar attractief voor kijker cn toeschouwer, maar bij dit type wedstrijd zeker niet het belang rijkste. De bedoeling is om in de eerste ronde een bepaalde tijd neer te zetten cn die de overige ronden zien vol te houden. Het programma van de wedstrijden omvatte zeven categorieën, met dit jaar voor het eerst ook de klasse 50 cc, waarvoor zich vijf tien deelnemers hadden ingc schreven. Net als alle anderen uitgedost in motorpak met veel al een antieke helm en indruk wekkende bril. Uitslagen: 50 cc 1. Aal Toerse. Mus selknaal. Kreidler; 2 Geert Keen, Hat tem, Jamati; 3. Dik Toerse, Musselka naai. Jamati 125 cc 1 Frans Vos Rotterdam, Eijsink. 2. Gunther Ringel berg, Oberhausen, AWD/Sachs; 3 Er win Bekkenkamp, Assen, BSA 250 cc: 1. Willem Stahlecker. Den Haag, Triumph; 2 Theo Kuipers, Eindhoven, Bultaco, 3. René de Ruiter, Zwaagdijk DKW 350 cc: 1. Dirk Weers. De Lier, Triumph, 2. Theo Damen, Wagenin- gen, Velocette; 3. Roel Blom, Ben schop, AJS. 500 cc veteranen: 1. Adri aan Kuiper, Koudekerk a/d Rijn, BSA, 2 Piet van der Scheer, Eenrum, BSA, 3 Clemens Luers, Twistringen, BMW. 500 cc klassiek: 1 Mike de Leon, Ca pelle a/d IJssel, Triumph; 2. Piet Kra mer, Berkenwoude, BSA; 3. Wil Kinds, Amsterdam, Norton Ital klasse 1 Jacob Immenga, Delfzijl, Ducati; 2. Ko Boekhoudt, Groningen, Ducati, 3. Loet van de Kloet, Landsmeer, Aermacci Met veel kabaal meldden de oude motoren zich aan de start bij 't Stuurhuus. De coureurs uitgedost in motorpak met antieke helm en indrukwekkende bril. Foto: wv Zwemmen. Tijdens wedstrij den voor het Overijssels Kam pioenschap hebben drie plaats genoten zeer goed gepresteerd. Zwcmtrainer Coen Ligtenberg bracht zelfs twee prijzen mee naar huis. Hij werd tweede op de honderd meter vlinderslag in een tijd van 1.03.7 minuten en finishte bovendien als tweede op de vier maal honderd meter wissel. Leonie Eektimmerman behaalde een derde plaats op de 200 meter rugslag in een tijd van 2.42.00 minuten. Het best pres teerde echter Christien Aaftink die op de 200 meter schoolslag een tijd van 3.05.7 minuten zwom en daarmee de eerste prijs won. Afgelopen zaterdag werd de lan delijk bekende en inmiddels zeer populaire Holterbergtoer verre den. Bij deze duidelijk beweg- wijzerde toertocht door dc lan delijke omgeving van Holten konden de deelnemers kiezen uit de afstanden 100, 150 of 200 kilometer, cn elke afstand bevat te minstens één keer de beklim ming van dc Toeristenweg. De 200 km van deze toer telde weer mee voor het Klimmersbrevet van het Nederlands Klimmers Cómmité, reden waarom alle "bergen" die er op de Sallandse Heuvelrug te vinden zijn van deze langste route deel uit maak ten. De deelnemers aan de ove rige afstanden kregen uiteraard wat minder klimwerk voor hun kiezen. De eerste 90 km liepen de routes van de drie afstanden gelijk op. Na wat opwarmwerk in de Beuseberg ging het rich ting Markelo, waar wat klimme- tjes genomen moesten worden. Hierna werd de omgeving van Diepenheim en Goor door kruist, met daarbij ook een echte kasseienstrook. Vervolgens kwam het "klim- en vals plat werk" bij Markelo en Rijssen aan de beurt. Daarna ging het terug naar Holten om aan het echte klimwerk van de Holter- berg te beginnen. De fietsers van de 100 km gingen na de Toeristenweg via Haarle weer terug naar Holten. De deelne mers aan de overige twee afstan den reden na de Toeristenweg via dc Hellendoornseberg en de Luttenbcrg naar de Lemeler- berg. Achter de Lemelerberg bogen de 150 km rijders naar rechts af via het dorp Lemelc naar de Sanatoriumlaan en weer terug naar de Hellendoornse berg. Daarna reden zij over de Toeristenweg weer terug naar Holten. De 200 km rijders fiet sten na de Lemelerberg naar de boswachterij Ommen en Beer- zezand. Via Den Ham en Om men moest opnieuw de Leme lerberg te worden bedwongen, waarna weer bij de route van 150 km werd aangesloten. Te vens werd op 4 mei de amateur- klassieker "dc Ronde van Over ijssel" verreden. Start en eind punt van dc Holterbergtoer wa ren zoals gebruikelijk bij sporthal 't Mossink aan dc Kei- zersweg. Per afstand vertrokken zo'n 200 deelnemers. Van enige calamiteiten was dit jaar geen sprake. Holten 2 is vorige week kam pioen geworden van dc tweede klasse en promoveert naar de reserve derde klasse. Een prach tige prestatie in een seizoen waarin vrij constant gespeeld werd en dat bijna geen diepte punten kende. Na een nederlaag werd weer extra hard getraind om dc week erop opnieuw een overwinning te pakken. Op de foto van links naar rechts: het technische trio Gerrit Oolbck- kink, Gerard Heck, René Ban- nink, vlaggenist Rob Onstenk, Bart Soer, Rob Somer, Herbert Beltman, Pascal Brinkers, Jan Willem Kevelam, Jeroen Hen driks, André van Benthem, Ro bert Oolbekkink, Alwi Deterd Oude Wemc, Hans Wissink, sponsor Johan ten Velde, Hcn-nie Jalving. Voor het bord Erik van Beek, Bart Revlink, Ruud te \X inkel, Dick Spenkelink. Mark Nijland.

Holtens Nieuwsblad | 1996 | | pagina 3