Holtens Nieuwsblad Rampoefening wordt prachtig schouwspel Actiecomité T oeristenweg krijgt de wind van voren Gemeente over Espelodijk in de clinch met provincie Holtense golfers strijden om cup 'Loopbrug zwembad voor Holtense jeugd Droom van Jan Jaap gaat in vervulling IN DIT HUMMeB i U ontvangt een fraaie Parker-Jotter ballpoint als u ons een nieuwe abonnee opgeeft. BON Ondanks bijna 7500 handtekeningen: 'Gutte gut, dat is een mooie methode' ADRIAAN PAULEN Studie over herindeling Hoolter Daansers naar Rusland Scheperspad blij ft dicht HHV geeft rozen weg Holtens Nieuwsblad DONDERDAG 9 MEI 1996 In her vervolg zal 29 april de datum zijn waarop bij een vijftig tal Holtcnaren de ze nuwen op de proef gesteld zullen worden. Dan zal er namelijk gestreden worden om de Kcune-Golf-cup. Hiervan vond afgelopen maandag de eerste editie plaars op de golfbaan 't Sybroek" bij Oldcnzaal. Vijftig golfers en golfsters hadden weken geoefend om op die dag de Keunecup te bemachtigen. Behalve de cup kon men ook een prijs winnen voor de langste af slag en voor de afslag wlke het dichtst bij de put kwam. Het weer was deze dag geen spelbreker, en toen de deel nemers na een ronde van 4,5 uur lopen en een afstand van zo'n 10 kilometer één voor één binnen kwamen steeg de spanning ten top. De prijs voor de langste afslag en het dichtst bij de put gingen beiden naar Klaas van Aken. Lange tijd bleek Bert Baltes de meeste punten vergaard te hebben, echter bij de laatst binnen komenden zat de winnaar. Marjan Willcmscn had een zeer sterke dag en kwam met 42 punten binnen en werd winnaresse, de heer Jannink liep met 40 punten het beste van de heren di rect gevolgd door Bert Bal tes met 38 punten, bij de dames werd I.ienekc Schou- te tweede met 30 punten. De heer Schoutc ging aan de haal met de poedelprijs en Dr. van Couu'claar met de prijs voor de meest ge middelde speler. Het was voor de deelnemers van deze prachtige sport een dag om nooit te vergeten. Er werd dan ook direct be sloten jaarlijks op 29 april te strijden voor de wissclbcker en de eer. Met een culinair buffet bij "Bistro de Holter- berg", waar ook de prijsuit reiking plaatsvond, werd de dag besloten. Zwembad Twenhaarsveld beschikt over een loopbrug. Zwembad Twenhaarsveld be schikt over een loopbrug. Het is een prachtig nieuw speclobject voor kinderen. Ook heeft het zwembad er een aantal andere nieuwe speelmaterialen bij. Overigens is de voorverkoop van abonnementen van start ge gaan. Tot en met 10 mei kan men abonnementen kopen in het gemeentehuis: van negen tot een uur en van twee tot vier uur tijdens kantooruren. Voor de aanschaf van een abonnement moet men een recente pasfoto meenemen. Een droom van Jan Jaap gaat in vervulling. Hij maakt binnen kort een unieke reis met de Transsiberië Express van Mos kou naar Peking. Wie dit ook aanspreekt kan zich aanmelden. Mevo Reizen organiseert de reis bij wijze van experiment. Eigc- I naar Henk Mccndering van het reisbureau maakt de reis samen I met zijn tien jarige zoon Jan Jaap. Hij willigt daarmee een I oude belofte in aan zijn zoon, die reeds op vijf jarige leeftijd I zijn ouders om deze trip vroeg. "Maar dan moet je wel tien zijn", had zijn moeder gekscherend gezegd, jan Jaap is inmiddels tien jaar en was de oude belofte van zijn moeder beslist niet ver geten. En daarom "offert" vader Henk zich nu op, om de reis samen met zijn zoon te maken. Om het nuttige met het aange name te verenigen, besloot Mccndering de reis tevens te organiseren als een try-out voor zijn reisbureau. Mocht de trip aanslaan dan zal Mevo Reizen vaker deze tocht voor groepen Als lezer van het Holtens Nieuwsblad wordt u goed geïnformeerd. Als abonnee bent u daarvan verzekerd. Geef dat ook eens aan een ander door! Gebruik deze bon voor het opgeven van een nieuwe abonnee Inzenden aan: Holtens Nieuwsblad Antwoordnummer 97 7500 VB Enschede Hij/zij betaalt abonnementsgeld per jaar ad74.50 Abonnementsprijs f 74,50/ Losse nummers f 1,60 Een prachtig schouwspel voer de afgelopen maandagavond de EHBO Holten op in samenwer king met de brandweer. Omdat de zeventien deelnemers zich voortreffelijk in hun rol van slachtoffer inleefden, ontstond een theater, waar je in eerste instantie vol ontzetting naar keek. Maar gaandeweg schoot menig toevallige passant, die even een kijkje nam, spontaan in de lach. Het "ongeluk" dat in scene werd gezet betrof een tankauto van de firma Muller, die op de Oude Stationsweg in aanraking kwam met een te hard rijdende perso nenauto. Ook een motorrijder, wat fietsers en wandelaars raak ten bij het ongeval betrokken. Voor een aantal personen leek het "ongeval" triest af te lopen. Zeker een man (een pop) lag dermate lang met zijn hoofd naar beneden in het water, dat mond-op-mond beademing wel veel vocht, maar nog maar wei nig lucht opleverde. Veel "slachtoffers" speelden hun rol levensecht. Sommigen gingen daarbij zo erntig te keer, dat het maar goed was dat de oefening zich afspeelde op een afgelegen plek buiten Holten. Met name werd knap in scene gezet, dat de slachtoffers die het minst hulp nodig hadden, het meest hard om verzorging rie pen. Zo treurde een man harder om de dood van zijn hondje, die onder de vrachtwagen lag, dan om het leV'en van mensen die bij het ongeval betrokken waren. Een aantal kaderleden van de EHBO en de brandweer beoor deelde het handelen van de deel nemende EHBO-leden en i Zeventien 'gewonden' maakten een boel kabaal... brandwachten, die de gewonden begeleidden en verzorgden. Werden de handelingen goed uitgevoerd en werd de verzor ging van de zeventien betrokke nen bij het ongeval in juiste volgorde van belangrijkheid verricht? Dat waren aspecten, die tijdens de nabespreking in dc kantine van de brandweergaragc aan de orde kwamen. Video beelden, die tijdens "de ramp" waren gemaakt, kwamen daarbij goed van pas. „Het is heel goed dat u meedenkt. Maar wel is het heel teleurstellend dat u daarbij termen als volksverlakkeri) ge bruikt. Als u als meedenkende partij serieus wilt worden genomen houdt u zich dan liever verre van uitspraken als dat mensen, die het niet met uw standpunten eens zijn het verstand hebben van het kleinste torretje op de Sallandse Heuvelrug." Met deze woorden gaf burgemeester D.J. Ver hoeven voorzitter H.C. Vogely van het actiecomité Toeris- tenweg afgelopen dinsdagochtend de wind van vorén. Vogely kwam tijdens de wekelijkse persconferentie van B&V samen met andere vertegenwoordigers van het comité een lijst aanbieden met een kleine 7500 handtekeningen van tegen standers van het afsluiten van de Toeristenweg. Bijna 4400 Holtenaren en ruim 3000 toeristen hebben de lijst van ..tegenstanders ondertekend. „Wilt u er alstublieft voor zov n dat de Toeristenweg openblijft voor het verkeer en dat de parkeerplaats in ere wordt hersteld. Dat verzoek ik u namens alle ondertekenaars", zo sprak Vogelv. organiseren. Mccndering zoekt nu mensen, die vanaf 8 juli drie weken met hem en zijn zoon mee willen reizen. De kosten bedragen ongeveer 3000 gulden per persoon. Maandag 8 juli vliegt het gezel schap, dat de reis gaat maken, vanaf Schiphol naar Moskou. Na drie nachten in Moskou te hebben geslapen begint de trein reis. In ongeveer vijf dagen toert de Transsiberië Express naar de eerste tussenstop: Irkutsk bij het Baihalmccr in Siberië. Ook daar verblijft het gezelschap drie nachten. In ongeveer twee da gen rijdt de trein dan naar de hoofdstad van Mongolië: Ulan Bator. Daar verblijven de reizi gers vier nachten om vervolgens in twee dagen door te rijden naar Peking, tegenwoordig Beijing geheten. In Peking brengt het gezelschap ongeveer een weck door, daarna vliegen de deelne mers terug naar Amsterdam. De totale tocht duurt ongeveer 22 dagen. Voor meer informatie: 0572-321547. Vogely maakte zich kwaad over een opmerking van het D'66 raadslid Van de Torre, dat het acticomité van demagogie be tichtte. „Dat is niet waar. We willen de Holtense gemeen schap juist een steun in de rug geven. We hebben ons zoveel mogelijk in de problematiek van de Sallandse Heuvelrug ver diept. Het is daarom een zware belediging dat we zomaar te werk zouden zijn gegaan. We hebben het rapport juist goed bestudeerd en zijn tot de con clusie gekomen dat het rapport van alle lanten rammelt van de tegenstrijdigheden. Het rapport heeft slechts één doel: het afslui ten van de Toeristenweg. Het rapport moet de democratische weg nog bewandelen en dan vind ik het een schrijnend voor beeld van volksverlakkerij dat nu reeds de parkeerplaats is ver wijderd." Studie Het rapport, waar Vogely op doelt, is het inmiddels bi) ieder een bekende rapport „Ver vlochten functies van de Sal landse Heuvelrug", dat tot stand kwam na een uitgebreide studie van Staatsbosbeheer, Natuur monumenten, de provincie, de- gemeenten Hellendoorn en Holten en de grondeigenaren. De bedreiging van de korhoen ders is een van de belangrijke oorzaken, waarom het rapport tot stand kwam. Begrip Wethouder E.M. van Schooten, die deel uitmaakte van de werk- Onze lezeres I. Fürste-Krebbers heeft een eigen visie op het gebruik van de Toeristenweg door automoblisten: „De Holterberg over? Eerst betalen!" groep, die het rapport samen stelde, toonde begrip voor de standpunten van het acticomité. „Iedereen heeft het recht zijn mening te uiten. Dat moeten we respecteren. Het 'is terecht dat u nu met uw standpunten komt. Er staat nog niets vast. We moe ten eerst nog evalueren. De be slissing over het wel of niet afsluiten van de weg is nog verre van ons. We moeten echter wel het verkeer meer weren, maar de toerist moeten we niet wegden ken en kunnen we niet wegden ken. En ook de Holtenarcn moeten in alle vrijheid kunnen genieten van dit gebied", aldus Van Schooten, die in dit ver band wees op de functie van de nieuwe fietspaden. Harder standpunt Waar Van Schooten zich mild opstelde, nam burgemeester Verhoeven een veel harder standpunt in. Hij maakte zich onder meer boos over wat hij noemde „de hoge suggestieve waarde" van de brief, die voor de inwoners ter ondertekening ter inzage lag. „L spreekt over de vervlochten functie van het rap port. maar dat is geen goede tvpe- ring. L" schrijft onder meer zaken als Toeristenweg in combinatie met wegdc toeristen, dat wijs ik af." Vogely toonde zich onder de in druk van de terechtwijzing van Verhoeven. „We willen niets af doen aan de betekenis van het rap port. Het is niet op dit moment on ze taak om een oplossing te geven", zo zwakte hij zijn eerdere veel fel lere bewoordingen af. Het is onzeker of de tweede fase van de reconstructie van de Espelodijk tussen het kruispunt met de Vijfhuizenweg en de Okkenbroekseweg snel kan worden uitgevoerd. De gemeente heeft een verschil van mening met de provincie over de uitvoering. De provincie wil dat de gemeente de mixwerk zaamheden van het materiaal voor de bovenlaag van het wegdek elders uitvoert. Volgens wethouder E.M. van Schoo ten wordt dat echter een kostbare aangelegenheid. "Ik voel er niets voor om voor de reconstructie nog meer geld uit te trekken, dan nu het geval is", aldus Van Schooten in de commissievergadering, die afgelopen maandag over dit on derwerp plaatsvond. De gemeente heeft vandaag (donderdag) een onderhoud met vertegenwoordigers van de provincie. Directeur S.K. de jong van Gemeentewerken wil de vertegenwoordigers van de provincie ter plaatse overtuigen van de degelijkheid en de milieu vriendelijkheid, waarmee de ge meente de werkzaamheden aan de eerste fase uitvoert. De ge meente wil de tweede fase op gelijke wijze aanpakken. De reconstructie van de tweede fase van de Espelodijk verschilt echter met de eerste in die zin, dat deze reconstructie in grote mate afhankelijk was van de uit komsten van te voeren grond en grondwateronderzoeken. De resultaten zijn bekend en de WMO en de provincie gaven in eerste instantie het goede licht. In overleg met de aannemer koos de gemeente Holten voor een reconstructie van een met bitumenemulsie gestabiliseerde laag frcesasfalt. Daardoor ont staat volgens de technische ad viseurs een goede inkapseling van de reeds aanwezige teerhou- dende laag. Er kan dan worden volstaan met dunnere bovenla gen in asfalt. Om reden van technische aard maakte de provincie plotseling bezwaar. "De provincie is be vreesd voor een ongecontro leerde smeerboel, maar dat zal beslist niet het geval zijn", aldus De Jong, die de aannemer heeft gevraagd om een lijst van ge meenten," waar eerder de metho de met veel succes is toegepast. Mede hierdoor hoopt De Jong de provinciale vertegenwoordi gers te kunnen overtuigen. De WMO is in tegenstelling tot de provincie niet alsnog met een bezwaar gekomen tegen de uit voering. Een woordvoeder van WMO had volgens wethouder Van Schooten zelfs gezegd "Gutte gut, dat is een mooie methode". Overigens kwam de provincie, na wat Van Schooten omschreef als zeer intensief telefonisch overleg, rjog met een alternatie ve aanpak. In plaats van bitume nemulsie kan ook gebruik wor den gemaakt van gewoon water, waarmee het cement kan wor den gebonden. Dat is volgens de technische adviseurs zelfs een ton goedkoper. De uitvoering kost de gemeente dan geen klei ne zes, maar nog "slechts" een kleine vijf ton. |.A. Stegeman van het CDA wist het onmiddellijk toen dit alter natief ter tafel kwam: "Dan moeten we daarvoor kiezen. Dat scheelt ons een ton. Ik stel voor, dat we hier als commissie besluiten, dat wc de wethouder een krediet van 482.000 gulden geven. Dan kan hij tegen de provincie zeggen: meer geld heb ik niet. Op die manier helpen we de wethouder in zijn onderhan delingen met de provincie", meende Stegeman. Van Schoo ten toonde zich dankbaar voor het joviale aanbod van de CDA- er, maar was toch blij, dat de overige commissieleden hem de vrije hand gaven bij de verdere onderhandelingen. Gevaarlijke situatie D'66 raadslid D. van de Torre vroeg zich hardop af, of de ge vaarlijke situatie op de Espelo dijk onvcranckrrd blijft, als de onderhandelingen met de pro vincie mochten stranden.Volgens Van Schooten ontstaat er dan een compleet nieuwe si tuatie. "Dan moeten we de weg eventueel in z'n gchel herstra ten, maar daar wil ik nu nog niet aan denken." Volgens Van de Torre kunnen de bordjes, die verwijzen naar het snelheids maximum van 30 kilometer op de Espelodijk wel worden weg- HENGELO 2e Pinksterdag 27 mei 15.00 uur FBK stadion. Première Het Oekraïns gemengd koor Jaworiwsjchyna zorgde voor een zeer ge slaagde West-Europese première in Holten. Het dolenthousiaste publiek beloonde het optreden met een gescandeerd ap plaus, hetgeen werd ge honoreerd met twee toe giften. Koninginnedag Koninginnedag verliep in Holten meer dan ge slaagd. Het feest trok dui zenden belangstellenden. Ook voor de dodenher denking was dit jaar weer zeer veel belangstelling. Vooral waren er opval lend veel jongeren bij be trokken. De gemeente Holten maakt op dit moment een studie over een mogelijke herindeling. Van de regio en de provincie ontvingen alle raadsleden diverse adviezen. "Een pak van in totaal zo'n 2,3 kilo", aldus burgemeester D.J. Verhoeven. "Van de raadsleden mogen wc niet verwachten, dat ze deze stukken in z'n geheel gaan bestuderen. Wc hebben de diverse afdelingen in het ge-mcentehuis gevraagd onderde len uit het rapport nader te analyse ren. Het gaat ons erom, dat wc de hoofdlijnen in beeld krijgen. Die willen we aan de raadsleden voor leggen. Daarna komen wc tot een eigen standpunt, waarbij wc kun nen kiezen voor een Twentse rc- gioprovincic of voor een ge mccntcli|kc herindeling." De raad van Holtén zal 24 juni een standpunt innemen. Daar voor wordt de kwestie in diverse commissies besproken. Na dc vakantie worden diverse maat schappelijke organisaties in Holten bij de discussie betrok ken. Woensdag 15 mei vertrekt een groep Hoolter Daansers naar Rusland. Drieentwintig leden inklusicf twee muzikanten bren gen een bezoek aan Ryazan, dit ligt zo'n tweehonderd kilometer onder Moskou. Op uitnodiging van de Folk en Choir Group Alexandrosky, die vorig jaar Holten bezocht, zullen de Hoolter Daansers in Rusland verschillende optredens ver zorgen. Tijdens hun bezoek zullen ze zeker kijken of er van het meegegeven plantgoed nog het één en ander is opgekomen. Ook een bezoek aan het Rode Plein staat op de agenda. Voor de meesten is het de eerste keer dat Rusland bezocht wordt,' dit zal zeker voor verassingen zor gen' ajdus Els Hofman die ook aangeeft dat de communicatie vooral met handen en voeten ge beurt. Voor hun optredens hebben ze twee Russische liedjes ingestu deerd, Avondklokken en Kalinka, die gezongen worden als afsluiting van een optreden. Wanneer de groep terugkeert op 21 mei zal er zeker verslag worden gedaan. B&VG van Holten hebben het bezwaar van de Vereniging voor Wandelaars "Te Voet" om het Scheperspad niet beschikbaar te stellen om er te wandelen voor kennisgeving aangenomen. De raad nam in het verleden het be sluit, dat het pad wordt afgesloten voor openbaar verkeer. Dit besluit wordt niet herzien. gehaald. "De situatie is dermate slecht, dat niemand het in z'n hoofd haalt harder te rijden." Om juridische redenen blijven de bordjes voorlopig nog even staan, Straks, als de reconstruc tie wordt uitgevoerd (en daar gaat iedereen toch nog vanuit) komen er op drie plaatsen in de weg snelheidsremmende con structies. De weg wordt van 4,40 meter naar 5,20 meter ver breed. Ter hoogte van het kruis punt Okkenbroekseweg Vijf huizenweg wordt een ronde ver- hoging aangebracht: een zoge naamde "Punaise". G.H. Marktvoort van de PvdA had hierover nog een zeer praktische tip: "Zet die punaise er alsje blieft met de punt naar beneden Dc leden van de Holtense Handelsvereniging reiken van af vandaag (donderdag) rode rozen uit aan klanten. Dc actie vindt plaats in het kader van moederdag. Bij de besteding van een bepaald bedrag bij dc deelnemers ontvangt dc klant een fraaie zijden roos. Indien men inkopen doet bij meer deelnemers aan de actie, kan men een leuke bos rooie rozen verzamelen. Elders in deze krant treft u een lijst aan waarop alle deelne mende ondernemers wordetj genoemd. Tot en met komen de zaterdag kunt u voor uzelf een leuke bos rozen lcn...

Holtens Nieuwsblad | 1996 | | pagina 1