Prolongatie survival lijkt gegarandeerd Sport g agenda Waarom geen referendum over BIB-rapport? Schoolbus pendelt tussen Nijverdal en Holten T enniscompetitie begint vandaag Joop Hofstede wint hoef ijzer gooien HQLTENS NIEUWSBLAD Resultaten Blauw Wit Resultaten sv Holten handbal Blauw Wit ontmoet Markvogels Met ingang van seizoen 1996/97 Puzzelrit „Een prachtparcours, maar har- stikke zwaar!" Puffend en zwe tend komt Aad den Hollander het clubgebouw op sportcomplex Meermanskamp binnensjokken. Hij is net teruggekeerd van zijn eerste survivalrun over 5 kilome ter. Vraagt zich in gemoede af of hij een dergelijke uitputtingsslag ooit herhalen zal, maar voegt er onmiddellijk aan toe dat het 'bij zonder leuk was om mee te doen'. „Een tijdje terug deed familie mee in Dinxperlo. Tijdens het kijken besloot ik mij er ook eens aan te wagen en koos voor Hol ten," aldus Aad, die zelf afkom stig is uit Zevenhuizen. Het zwwarste onderdeel? „Absoluut de Oranjekuil. Eerst die lastige hangbrug en prompt daarna aie baal zand van 10 kilo de heuvel opsjouwen..!" Den Hollander zou uiteindelijk als één van de laatsten in zijn klasse over de finish komen. De afdeling voetbal van de SV Holten kan tevreden zijn. Met on geveer 200 deelnemers, onder wie zo'n 70 jeugdigen, werd de eerste Holterberg-survival, die in het ka der van het 75-jarig jubileum op touw was gezet, een succes. Hoe wel de organisatoren pas over twee weken om de tafel schuiven voor de welbekende evaluatie, lijkt het erop dat het evenement structureel op de agenda komt. Nadat de boel 's avonds was opgeruimd werd links en rechts gehoord de survival in 1997 opnieuw te organiseren en dan nog beter. Initiator Dinant Veneman van de survival voelt er in elk geval veel voor en loopt zelfs met de gedachte om in samenwer king met de' Stichting Triathlon Holten en de Diepe Hel Holter- bergloop een sportpas te introdu ceren die de deelnemers korting biedt op deelname aan deze Hol- tense sportevenementen. Mocht de Holterberg-survival jaarlijks te rugkeren, dan is het zeker dat .Holten er een sportevenement van prima allure bijgekregen heeft. Een evenement dat een stukje zal bijdragen aan de uitstraling van 'Holten met de Holterberg'. De Holterberg-survival is aangemeld bij de Survival Bond Nederland, zodat ook licentiehouders voor de wedstrijd naar Holten konden ko men. Blijft de vraag of een tweede survi val in het vervolg in de winterstop van het voetbal moet worden ge houden, zoals onlangs aangege ven. Veneman: „Nu hadden we schitterend weer, in december/ja nuari is het koud(er). Sommigen vonden Eerste Paasdag geen ge lukkige keus. Uit principe of om familiebezoek, anderen vonden het juist prettig dat er op die dag ook iets te doen is. Een ander tijdstip in een periode dat er geen voetbal is, is niet zo makkelijk. Kort voor aanvang van de compe titie? Misschien wel, maar vergeet niet dat het dan veel drukker is op de berg en ook nog veel mensen op vakantie zijn. Mogelijk moeten we denken aan Hemelvaart of Pink- Bert Baltus van Autobedrijf Baltes voorzag de Tennisclub Holten onlangs van een nieuw gesponsord windscherm. TCH was hem hiervoor zeer dankbaar. „Op deze manier levert het bedrijfsleven toch een grote bijdrage aan de sport," constateerde TCH-voorzitter Hans Tutert (Foto ,ten Velde) Eén van de hindemissen van de survival was de spectaculaire hangbrug in de Oranjekuil. Aansluitend moesten de deelnemers een baal zand van 10 kilo naar boven zeulen Foto WV) Het initiatief voor de Holterberg- survival komt van Veneman. ,,Ik liep al enkele jaren met het idee rond en zocht een gelegenheid om er ook anderen in mee te krijgen. Aanvankelijk dacht ik aan een par cours ten zuiden van Holten met ondermeer het Zuurberg- en Im- hofcircuit erin, de Schipbeek (ka noën) en de beek bij het Catsmeer met duikers, wat het allemaal nog heftiger maakt. Toen het voetbal jubileum bij de SV in beeld kwam, lanceerde de jeugdjubileumcom- missie het idee van een Mega Blub ber Power Race, zoals in net tele visieprogramma Telekids. Een kostbaar iets echter om dat te hu ren, waarop ik mijn kans schoon zag. Een survival zou kunnen worden uitgebreid voor de hele vereniging en zelfs tot een open inschrijving." Aldus geschiedde. Met hulp van zijn kameraden Si mon Wietsma en Jan Klein Haze- broek, beiden werkzaam voor de Luchtmobiele Brigade, werd eind vorige week begonnen met de par- coursbouw met totaal 16 hinder nissen en obstakels. „Zonder hen was het niet gelukt. Zij zijn experts als het aankomt op lussen, Kno pen, noem maar op." Uitgevoerd met materiaal van Defensie, de Survival-organisatie uit Genderin- gen, Koopman Dijkerhoek (hout) en scouting de Waardenborch- groep (hout). Daarnaast bevatte de Holterberg-survival enkele na tuurlijke hindernissen. Een welis waar schitterend, volgens sommi gen zelfs uniek parcours, dat door de hoogteverschillen ook behoor lijk pittig kon worden genoemd. Sommigen klaagden over het ge brek aan water, hetgeen volgens de organisatoren echter te verwach ten was in een 'berggebied'. De 40.000 liter water die 's ochtends in een ondiepe sloot naast de Ree- bokkenweg bij de enk was gestort en voor een waterrijk onderdeel moest zorgen, zakte vrijwel direct weg in de kurkdroge grond. Zware onderdelen bevonden zich in de Oranjekuil bij de Canadese be graafplaats, de vlak erachter gele gen zandkuil, de passage Niemen dal en bij start en finish waar boomstammen moesten worden doorgehakt en met kruisbogen moest worden geschoten. Ruim negentig vrijwilliger zorgden er voor dat alles goed verliep. Onder de deelnemers cracks Stef Beunk en Jan Maassen (oud-Ne derlands kampioen survival), bei den afkomstig uit Beltrum. Uit eigen gelederen deed onder ande ren Egbert Veneklaas mee. Een echte loper, die op bepaalde hin dernissen een stukje techniek te kort kwam. De wisselbeker, een teken dat herhaling zo goed als zeker is, ging bij de wedstriidlo- pers naar Hans ter Heerdt uit Swifterbant. Uitslagen: F-pupillen: 1. Merijn Bekker- nens; 2. Jeffrey Finken; 3. JHoost Leunk; E-pupillen: 1. Err.iel Bijma; 2. Rick Lammertink; 3. Tim Koopman. D- pupillen: 1. Arturo Dalhuisen; 2. Remon Muller; 3. Jacco Karsten. C-junioren: 1. Niki ten Brinke; 2. Freek Knapen; 3. Bas Meijerman. A/B-junioren: 1. Wouter Bekkernens; 2. Rik Koetsier; 3. Martijn Louws. Meisjes: 1. Suzanne Hoeve; 2. Hester Paalman. 5 km open: 1. Rudie Jansen, Markelo; 2. Remco Wissink, Holten; 3. Eddie Ekkel, Westerhaar. 5 km Holten: 1. Remco Wissink; 2. Niels Momberg, Markelo; 3. Henk Rechter schot. 10 km heren: 1. René de Wilde, Markelo; 2. Bart Dinkelman, Locheml; 3. Bertil Krukkert, Nijverdal. 10 km dames: 1. Sandra Vrijling, Otterlo; 2. Jennifer Hekken, Ede. 20 km wedstrijd: 1. Hans ter Heerdt. Swifterbant: 2. Rob Lam- mers. Ede; 3. Frank Klein Gebbink, Lie- velde. De Tennisclub Holten doet dit jaar met 25 teams mee aan de competi tie, op zondag (1 junior- en 3 seniorteams) en 21 teams spelen voor het district Overijssel op dinsdag, woensdag, donderdag, vrijdag of zaterdag (7 junior- en 14 seniorteams). De competitie be gint vandaag bij de 3 damesteams, vrijdag komen de 2 herenteams en zondag 1 junior- en 3 seniorteams voor hun eerste competitie wed strijd. Bij TCH hoopt men toch aan het einde van het seizoen een aantal teams te kunnen feliciteren met een kampioenschap. Totaal hebben 146 kinaeren van 7 verenigingen namen 5 en/of 6 april deel aan de Noaberscup junioren 1996. De zeven verenigingen die acte de présence gaven waren De Mors (Rijssen), TC Rijssen, De Stouw (Wierden), Veenhorst (Al melo), Luctor (Almelo), Beukers- - weide (Wierden) en TC Holten. Vrijdag werd gespeeld op de par ken van TC Holten (63 kinderen) en Beukersweide (80 kinderen), zaterdag gingen 108 kinderen naar Luctor et Emergo. Van TC Holten deden 30 kinderen mee, hiervan 27 op vrijdag en 10 op zaterdag. Om dat er veel verschillende aantallen jeugd van de clubs meededen en niet alle clubs evenveel jeugdleden hebben, werden de punten verme nigvuldigd met een bonusfactor. Aan het einde bleek dat de jeugd van TC Holten dit jaar het beste was en mochten ze de wisselbokaal en de beker met de eerste plaats meenemen. De andere zes vereni gingen kregen ook een beker en alle jeugd die zaterdag had meege daan een vaantje als aandenken. De organisatie mag terugkijken op een zeer geslaagd evenement met mooi weer en veel deelnemers. Blauw Wit F2 - Holten F5 Blauw Wit begon goed en fanatiek aan de wed strijd. De eerste aanval was meteen raak. Het werd 1-0 door Marten Hulle- man. Deze speler wist ook 2-0 en 3-0 te scoren. Derren Bieleman scoorde 4-0 en Marten 5-0 Nog voor rust wist Derren twee keer te scoren en de ruststand op 7- 0 te bepalen. Na rust bleef het te grote krachtsverschil bestaan. Nick de Bie scoorde 8-0 en hierna volgen nog doel punten van, Marten 9-0, Derren 10-0, Marten 11 en 12, Jacco van Alst 13 en Marten bepaalde de eindstand met twee treffers op 15-0. Blauw WK F1 - Hulzense Boy» F3 Ook in deze wedstrijd wist Blauw Wit van Hul zen te winnen. Was de uitwedstrijd nog met 4-2 gewonnen, nu werd geen tegen treffer toegestaan Al in de eerste mi nuut was het Jort Wildenborg die 1-0 scoorde Na ongeveer 10 minuten spe len was het Robin Kolkman die de score verhoogde naar 2-0. Marco van Dijk zet te de ruststand op het bord 3-0 Na rust was de thuisploeg ook iets sterker, na een mooie aktie van Marco werd het 4-0 Olaf Koning wist de eindstand op 5-0 te bepalen De Zweef E4 - Blauw WK E2 In een gelijkopgaande spannende wedstrijd hebben de ploegen van de Zweef en Blauw Wit het publiek goed voetbal la ten zien. In de eerste helft gaven beide verdedigingen weinig toe. De aanvallers hadden het moeilijk, maarzij waren niet kansloos. Beide doelverdedigers had den volop werk, In de 16e minuut was het Ze Zweef dat de score opende 1-0 Na de rust speelde Blauw Wit aanvallen der en ging de ploeg op zoek naar de gelijkmaker. In de 18e minuut nam Ger- ko Potman de 1-1 voor zijn rekening door een corner ineens achter de keeper te schieten. Blauw WK C1 - M.V.V. '69 C1 De wed strijd werd door Blauw Wit te licht ojjge- pakt De spelers van Blauw Wit dachten dat ze een makkelijke wedstrijd tege moet gingen. Ze kwamen echter bedro gen uit. De ploeg uit Marle toonde een enorme inzet. Het voetbal was duidelijk minder, maar door die inzet kreeg Blauw WK nauwelijks kansen ondanks het enorme overwicht. Na rust bleken enke le omzettingen niet goed uit te pakken. In de vertrouwde speelwijze wist Jurrian de score te openen nadat deze speler de juiste inzet toonde 1-0. Blauw Wit kan hierdoor op een gelukkige overwinning terug zien in een wedstrijd die veel te Voor de tweede keer werd bij De Schure een wedstrijd hoefijzer gooien gehouden. Hiervoor had men bij het jongerencafé wederom Meine de Vries uit Enschede uitge nodigd. De Vries probeert de sport, die in Noord-Amerika en Canada nog steeds populair is, in Nederland nieuw leven in te bla zen. Met wedstrijdijzers werd ge gooid op een baan van tien meter met aan beide zijden een stalen pin. Door het op deze recreatieve manier te promoten hoopt De Vries de sport bekender te maken. Bij De Schure waar het aantal deel nemers, het waren er twaalf waar van één uit Rijssen, wat tegenviel werd er een gezellige middag van gemaakt. Ondanks het tegenval lende deelnemersaantal is men toch van plan het evenement jaar lijks op tweede paasdag te houden. Na een flink aantal malen gooien werd J oop Hofstede winnaar van de wedstrijd, de tweede plaats ging naar titelverdediger Edwin Stege- huis en derde werd Sofia, voor bekenden Soof, de Vries. Dat het allemaal wat makkelijker lijkt dan het is bleek uit het feit dat Hans Lodeweges met 0 punten de poe delprijs kreeg, ook hier moest een flink aantal keren gegooid wor den. Al met al was het een gezellige middag die sportief verliep. De sport kan beoefend worden door jong en oud en is ook zeer geschikt voor bijvoorbeeld buurtverenigin gen. Wie meer informatie over deze sport wil kan terecht bij M. de Vries, tel. 053-4335537. komend weekeinde start het twee de deel van de veldcompetitie. vanaf zaterdag speelt de handbal haar wedstrijden weer op het ver harde veld op sportpark meer manskamp. het veldscizoen duurt tot en met het weekeinde van 1/2 juni. ook de trainingen zijn met ingang van vandaag weer op het veld. alleen de jongste jeugd traint voorlopig in de gymzaal aan de lageweg. de trainingstijden zijn gelijk aan die van de zaal. Blauw WK: Senioren:Zaterdag 13 april: Blauw Wit-Markvogels, 14.30 uur; Blauw Wit 2-SWN 3, 12.30 uur; Hulz. Boys 4-Blauw Wit 3, 12.45 uur (vertrek 11.45 uur); Blauw Wit 4-Drienerlo 5, 14.30 uur; Vesos 7-Blauw Wit 5, 14.30 uur (vertrek 13.30 uur); MW '69 3-Blauw Wit 6, 12.45 uur (vertrek 11.45 uur); EnterV. 8-BlauwWit 7,12.45 uur (vertrek 11.45 uur). Junioren:Blauw Wit A1-Excelsior A2, 12.30 uur; Blauw Wit B1, vrij; Vesos C1- Blauw Wit C1, 11.00 uur (vertrek 10.00 uur) Pupillen:Blauw Wit D1-SDOL D1, 10.00 uur; Holten D3-Blauw Wit D2,12.00 uur; Blauw Wit E1-Sp. Rijssen E1, 11.00 uur; Blauw Wit E2-RKSVE1,10.00 uur; Excel sior F4-Blauw Wit F1, 10.30 uur (vertrek 9.45 uur); Vroomsh. Boys F3-Blauw Wit F2, 11.00 uur (vertrek 10.00 uur). Zaal:Donderdag 11 april: Blauw Wit 1- Eversberg 1, 22.00 uur. Vrijdag 12 april: Blauw Wit 2-Rietvogels 2, 19.30 uur. SV Holten:Zondag 14 april: Holten-Del den, 14.30 uur; Stevo 4-Holten 2, 11.00 uur; Holten 3- Wvv 2, 10.45 uur; Holten 4-De Zweef 5, 10.00 uur; La Prem 2- Holten 5, 11.00 uur; Holten 6-Luctor 4, 10.00 uur; RKSV 2- Holten 7, 10.00 uur; Holten 8-SOS 5, 9.00 uur; Holten 9, vrij; Holten 11-RKSV 3, 9.30 uur; Enter 10- Holten 12, 9.00 uur; Holten 13, vrij. Junioren: Pupillen. HandbahZaterdag 13 april: MA-ABS, 12.50 uur; JA, vrij; MB-Raalte, 13.50 uur; JB-Dalfsen, 14.40 uur; Welpen 1-Achil- les, 12.00 uur (vertrek 11.00 uur); Wel pen 2-ABS 2,12.00 uur. Zondag 14 april: Dames 1-Overwetering, 10.00 uur (ver trek 9.00 uur); Heren-DSC 2, 12.00 uur; Dames 2-DSC 2,13.15 uur; Dames jun.B- Ingezonden 'In 1990 is door de gemeen ten Holten en Hellendoorn aangegeven dat er sterke be hoefte bestaat om gesprek ken op gang te brengen over de toekomst van de Sallandse Heuvelrug (SH). Het college van gedeputeerde staten van Overijssel heeft gevolg gege ven aan die behoefte door een breed geformeerde stuurgroep in het leven te roepen'. Dit zijn de eerste twee zinnen uit het rapport Vervlochten functies van de Sallandse Heuvelrug' of ook wel 'Plan voor bestemming, inrichting en beheer (BIB)', geschreven door de Grontmij. Volgens de Grontmij was dit de aanlei ding voor het maken van het rapport. Naar mijn mening is dit een verkeerde voorstelling van zaken. Alsof toevallig op het zelfde moment twee buurtgemeenten bedacht heb ben dat er over de inrichting van de heuvelrug moet wor den nagedacht en dat de pro vincie in al haar goedheid de gemeenten hiermee wil hel pen. Het is dan ook cynisch om te lezen dat de hulp van de provincie bestaat uit het drei gen met het 'opstarten van een procedure tot het instellen van een stiltegebied als de gemeen ten geen overeenstemming be reiken over enkele maatrege len Dit lijkt mij een vreemde manier van helpen om een discussie op gang te brengen. De aanleiding voor de huidige discussie over de SH lijkt eer der een gevolg van de vaststel ling door de rijksoverheid in haar beleidsstukken dat de heuvelrug onderdeel moet vormen van een grootschalig aaneengesloten natuurgebied, een zogeheten ecologische hoofdstructuur. De berg moet daarvoor autoluw gemaakt worden. Om dit streven een handje te helpen zijn de be leidmakers op zoek naar mi lieuargumenten. De Grontmij helpt daar bij door in het rap port als argument de verzu ring van de SH te noemen, die is namelijk 4850 mol/ha/jaar. Deze waarde is naar de me ning van de Grontmij schrik barend hoog. Dit mag mis schien ook wel het geval zijn, maar de lezer van het rapport wordt niet verteld dat deze waarden voor het overgrote deel van Nederland gelden. Verder wordt gerefereerd aan waarden die door het Rijksin stituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) in 1992 zijn gerapporteerd. Welk RIVM- rapport exact gebruikt is wordt niet duidelijk. Echter, de RIVM geeft jaarlijks ver- zuringswaarden uit en waar om gebruikt de Grontmij drie jaar oude gegevens voor een rapport dat in november 1995 is uitgekomen? In het meest recente RIVM-rapport 'Mi- lieubalans 1995' wordt gecon stateerd dat de verzuring van de Nederlandse bodem sinds jaren een dalende trend weer geeft. Dit is ondermeer het gevolg van landelijke maatre gelen, zoals het direct injecte ren van meststoffen in plaats van het uitrijden ervan. Ver der is mij niet geheel duidelijk op welke wijze de onderver deling van de totale zuurde- positie tot stand is gekomen zoals weergegeven in het rap port. De Grontmij heeft hier naar mijn mening depositie en emissie gemakshalve verwis seld. Wat daarbij opvalt is de hoge bijdrage van zuurdeposi- tie door ammoniak, in nor maal Nederlands meststoffen. Echter, de landbouwgebieden bevinden zich niet op, maar rondom de berg. De constate ring dat het afsluiten van de Toeristenweg een positieve in vloed zal hebben op de verzu ring van de SH is waarschijn lijk nauwelijks meetbaar. Al leen met landelijke en/of mondiale maatregelen is een vermindering van de verzu ring van de Nederlandse bo dem te realiseren, wat op dit moment ook gebeurt. Het is niet verkoopbaar de gemeen ten Hellendoorn en Holten te vertellen om de berg alleen met paard en wagen te berij den om zo de verzuring tegen te gaan. Daarbij is naar mijn mening de ammoniakuitstoot van een paard hoger dan bij een auto met katalysator. Ook de exacte waarde voor de totale zuurdepositie van 4850 mol/ha/jaar voor de SH komt mij vreemd voor. Voor het bepalen van de verzurings- waarden heeft de RIVM Ne derland verdeeld in blokken ter grootte van enkele kilome ters. Deze blokken krijgen een kleur die correspondeert met verzuringswaarden die bin nen een grote bandbreedte van 100 den mol/'ha/jaar valt. Zo is in 'Milieubalans 1995' te lezen dat de huidige verzu- nngswaarde voor het gebied van de SH tussen de 4000 en 5600 mol/ha/jaar ligt. Heeft de Grontmij gemakshalve hier ongeveer het gemiddelde genomen en daar 50 mol/ba ljaar bij opgeteld? Het is jam mer dat ook de populaire sa menvatting geen antwoorden geeft op deze vragen. Die sa menvatting (kosten 20.000 gulden) is er mede gekomen omdat de Grontmij cynisch en naar mijn mening terecht over haar eigen rapport schrijft: 'Het BI B-plan Sallandse Heuvelrug wordt vertaald in een voor ieder leesbare tekst?' De Holtense en Hellendoom- se gemeenschap verdienen in derdaad een betere voorlich- tin8 De discussie moet zich concen treren op het autoluw maken van de SH zonder het scher men met slecht onderbouwde milieuargumenten. Echter, de besluitvorming lijkt in een vergevorderd stadium en het is nog maar de vraag in hoe verre de burgers van Holten en Hellendoorn inspraak heb ben. Een soortgelijke discussie heeft recentelijk gespeeld in Amsterdam inzake de vraag om het centrum van de hoofd stad autoluw te maken. Het verschil zit hem hierin, dat in Amsterdam nog een referen dum plaatshad. De vraag dringt zich op waarom er in Holten en Hellendoorn niet een soortgelijk bindend refe rendum kan worden georga niseerd. Blijkbaar is het niet nodig om de bevolking van deze gemeenten mondiger te maken, omdat rijk en provin cie voor ons zullen heslissen. Martin Wilpshaar p/a Holterenkstraat 10 makkelijk werd opgevat. Overige uitslagen: Holten D3 - Blauw Wit D2 1-7, Blauw Wit E1 - Sp. Rijssen E1 3-3. Blauw WK 6 - Eversberg 4 Blauw Wit begon tegen Eversberg in een verdedi gend concept. De gevaarlijke spits van Eversberg had dit seizoen al 55 keer het net weten te vinden. Hij werd goed door Dinant en Gerard in bedwang gehou den Echter ook zij konden niet voorko men dat het bij rust 0-1 stond Na rust was het 100 jarige middenveld bij Blauw Wit vervangen. Hierdoor verdween te vens de routine. Blauw WK kon voorin weinig gevaar stichten. In de slotfase moesten nog drie treffers worden toege staan. Eindstand 0-4. Blauw Wit 5 - Enter VooruK 9 Na de 1-1 tegen S.V V N. moest Blauw Wit 5 aan treden tegen Enter Vooruit 9. Blauw Wit begon goed en nam via treffers van Vetmppel en nieuweling Bert Kolkman een 2-0 voorsprong. Hierna nam E.V. het heft in handen en Blauw Wit moest ver terug. De rust werd gehaald met 2-0. Gelijk na rust wist E.V. wel te scoren. Ondanks de enorme druk bleef het vijfde knap verdedigen, maar met name John Meyerink stak in grootse vorm. Vlak voor tijd kwam E.V. uit een strafschop toch nog op gelijke hoogte 2-2. Blauw Wit 3 - S V.V. 2 Blauw Wit beleef de een moeilijke wedstrijd tegen S V.V De ploeg uit Sibculo zag er volledig anders uit dan die in de eerste confron tatie Vanaf de aftrap namen de gasten het initiatief. Blauw Wit moest op zoek naar de organisatie, welke langzamer hand gevonden werd Na een goede aanval tussen Jan Paalman en Kasper Hanewinkel scoorde Kasper 1-0. De druk werd door S.V.V nog meer opgevoerd en eenmaal kreeg de ploeg een levens grote kans, maar de verdediging van Blauw Wit bleef de situatie meester. Na rust had Blauw Wit meer greep op de wedstrijd Toch kwam S.V.V. op gelijke hoogte door een van richting veranderd schot 1-1 Blauw Wit bleek hierdoor nipt echt aangeslagen en uit een corner scoorde Henk Oolbekkink 2-1. Niet lang hierna scoorde S.V.V. ook uit een corner 2-2. Blauw Wit ging nog een keer op zoek naar de volle winst. Na enkele corners genomen te hebben was het uit de laat ste Richard Beldman die fraai inkopte en Blauw Wit daarmee drie punten bezorg de. Overige uitslagen: Blauw Wit 4 - Enter VooruK 5 1-1. Overwetering, 14.30 uur. Sporthal:Donderdag 11 april: 08.10- 15.40 uur, SGW; 20.30-22.00 uur, SV Holtrn All Stars; 22.00-23.00 uur, Blauw Wit zaal; Vrijdag 12 april: 08.10-15.40 uur, SGW; 19.30-20.30 uur, Blauw Wit zaal. Zaterdag 13 april: 19.00-20.00 uur, Stam Holtense groep; 20.00-21.00 uur: Buurtvereniging Beuseberg voetbal. Maandag 15 april: 08.10-15.40 uur, SGW; 19 00-22.00 uur. Badmintonclub Holten. Dinsdag 16 april: 08.10-15.40 uur, SGW; 17.30-22.00 uur, Mintonette volleybal; 22.00-23.00 uur. Blauw Wit zaal. Woensdag 17 april: 0810-1540 uur, SGW; 19.00-22.00 uur. Badminton club Holten; 22.30-23 30 uur, J. ten Wolt huis. Donderdag 18 april: 08.10-15.40 uur, SGW; 21.00-22.30 uur, SV Holten All Stars. Weekendreserveringen vanaf vrijdag middag 12.30 uur bij de beheerders van de sporthal (tel. 63180). Blauw Wit gaat de laatste fase van de competitie, na een weekje vrij af, in met een thuiswedstrijd tegen Markvogels uit Markelo. Om mee te blijven doen om de tweede posi tie is winst tegen markvogels noodzakelijk. Trainer Henk Spik- kert kan in deze wedstrijd weer een beroep doen op een bredere spelersgroep. Dirk-Jan Beldman en Jacco Schuppert zijn beiden weer beschikbaar. Als de groep de inzet van de laatste weken blijft tonen, moet een goed resultaat tegen het tobbende Markvogels mogelijk zijn. De wedstrijd begint om 14.30 uur en staat onder lei dingvan scheidsrechterJ.D. Lam- berink. Ho Ken A1 - Voorwaarts A1. De wil om van de koploper te winnen was duidelijk aanwezig. Er werd geconcentreerd en lekker fel gespeeld. Een van de inmid dels befaamde vrije trappen van Har- men leidde in de 20e min. tot een 1-0 voorsprong. Doordat Rik zich even daar na op op een vrij simpele bal verkeek, kwam Voorwaarts weer op gelijke hoog te. Holten bleef de betere ploeg maar miste in die fase helaas te veel kansen. Gelukkig bracht de onvermoeibare Ro bin wat lucht door vlak voor de thee nog 2-1 te scoren. Na de rust was het gelo pen. Holten werd steeds maar sterker en brachr dat middels Martijn (2x), een hele mooie van Ramon en nog 1x van Erik, duidelijk tot uiting. Voorwaarts scoorde nog wel 1x tegen, maar met de 6-2 uitslag bleven de 3 dikverdiende punten in Holten. HoKen B2 - Stevo B2. Met slechts 9 man werd aan deze wedstrijd begonnen. De 1e helft werd zeer voorzichtig gespeeld en eindigde meteen 1-1 ruststand. Doel punt Leon. Door enkele taktische omzet tingen in het 9-tal werd Holten de 2e helft de betere ploeg. Rob zette zijn doelpuntenmachine aan en scoorde 6x. Met een kopbal a la van Basten maakte Jan zijn gebruikelijke goal. Mede door het goede keeperswerk van Rien en de prachtige akties van Bart (beide C2) werd ook deze wedstrijd weer gewon nen, het kampioenschap komt steeds dichterbij. HoKen C1 - Tukkers C1. In het begin van de wedstrijd speelde Holten een beetje onrustig, maar herstelde dit door steeds beter uitgevoerde combinaties. Door doelpunten van Jeroen en Martijn werd de rust bereikt met een 2-0 voorsprong. Na rust lieten de jongens Tukkers te veel komen. Vooral door het goede sjjel van John lukte het om steeds meer greep op de wedstrijd te krijgen. Een doelpunt van Jeroen leek Tukkers definitief op de knieen te krijgen. Echter een foutje in de verdediging bracht Tukkers terug naar 3-1. Jeroen bracht met zijn derde doel punten de eindstand op 4-1. Holten D1 - Bornebroek D1. Na een enigszins stroef begin kwam de machi ne goed op gang Met goed veldspel werden kansen uitgespeeld en door Ar turo (2x), Jan en Bas benut. De 2e helft waren er legio kansen. Het leek af en toe wel op galery-play De eindstand werd door doelpunten van Bart, Henk Jan en Ruud op 7-0 gebracht. HoKen D2 - Hulzen D1. In een goede wedstrijd bleek Hulzen de meest geluk kige ploeg. Ondanks het goede spel van Hulzen bleef Holten lange tijd de gelijke. Ondanks een mooie goal van Rob werd de eindstand bepaald op 1-2 in het voor deel van Hulzen. SOS D2 - Holten D3. HoKen begon sterk aan deze lastige uitwedstrijd. Na een snelle voorsprong verzuimde HoKen om door te drukken SOS kwam steeds beter in de wedstrijd en ondanks dat Bas 3x scoorde werd er verloren met 5-3. Vol gende week de derby tegen Blauw WK wat een waar spektakel belooft te wor den. De toegang is gratis, dus komt allen. HoKen E1 - SDOL E1, Vanaf het begin was HoKen goed bij de les. Binnen 6 min. stond HoKen met 2-0 voor door goals van Tim en Emiel. Voor rust kwam SDOL nog terug tot 2-1, maar na rust werd er alleen nog maar gespeeld op de helft van SDOL. De ene na de andere aanval rolde op het Luttenbergse doel af. Door goals van Matthijs (2x), Maarten en Emiel (man van de wedstrijd) leverde dit een eindstand op van 6-1. Na het goede spel van vorige week werd nu ook een zeer goede wedstrijd gespeeld. Ga zo door jongens. HoKen E2 - Markvogels El. HoKen kwam zeer goed uit de startblokken en maakte het de tegenstander erg lastig. De 1e helft waren beide ploegen gelijkwaar dig. Uit een hoekschop van Gerrit Jan wist Roelf Jan te scoren. Maar Markvo gels wist in dezelfde minuut nog tegen te scoren. Hierna werd Markvogels steeds sterker en wist uit te lopen naar een 1-3 overwinning. Hulzense Boys F1 - HoKen F1. Na de overwinning van vorige week wilden onze jongens weer winnen. Na een ge- lijkopgaand begin gelukte het Tjeerd 0-1 te scoren. Hierna ging HoKen in de ver dediging en werd Hulzen steeds aanval lender. Uit een aanval was het Mike die de stand op 0-2 bracht. Hierna kwam Hulzen nog sterker terug en scoorde dan ook 1-2. Door goed keeperswerk van Sander hield HoKen echter stand zodat ook deze wedstrijd werd gewonnen. HoKen F3 - MW F1. Doordat HoKen de 1e helft met goed bij de les was, stonden we bij rust met 0-3 achter. De 2e helft ging het veel beter en kregen we vele kansen. HoKen wist er 3 te scoren zodat de eindstand werd bepaald op 3-3 HoKen F4 - Hulzense Boys F4. In een gelijkopgaande wedstrijd werd er door beide ploegen goed gevoetbald De in zet werd helaas niet beloond, dit resul teerde in een kleine nederlaag. F4 laat duidelijk zien dat door goed combinatie spel, voetbal een simpel spelletje is. Daan en Bram zetten achter een goede wedstrijd neer Het middenveld werd goed verdeeld door Koen en Dieger, waar Frank werd gemist. De voorhoede miste helaas de opgelegde kansen. Vol gende keer beter dus. Met ingang van het schoolsei- zoen 1996/97 wordt in de winter periode (november tot en met maart) een schoolbus ingezet tussen Hellendoorn/Nijverdal en Holten. De busdienst is een aan vulling op de bestaande diensten en is bedoeld voor leerlingen uit Hellendoorn/Nijverdal aie het openbaar voortgezet onderwijs volgen aan De Waerdenborch. „Van veel ouders uit Hellen doorn/Nijverdal die voor onze school kiezen krijgen wij regelma tig de vraag of de school niet eens iets kan doen aan de verbinding. De leerlingen hebben de keus uit fietsen, brengen of de bus. Veel van hen fietsen-dagelijks over de Ligtenbergweg, een flinke afstand al met al. Dagelijks brengen en halen is voor diverse ouders be zwaarlijk en de reguliere busdienst kost nogal wat tijd. Van Nijverdal rijdt de bus naar Rijssen, waar moet worden overgestapt naar Holten. De leerlingen zijn zo'n 40 tot 45 minuten onderweg," aldus rector Leon van Minderhout. Om de ouders van leerlingen die vanaf komend schoolseizoen ver volgonderwijs in Holten krijgen tegemoet te komen, heeft de schoolleiding kontakt opgenomen de openbare basisscholen in Hel lendoorn/Nijverdal en met een aantal busondernemingen om te informeren naar de mogelijkheden van een speciale schoolbus. Van Minderhout ontkent dat het initia tief genomen is om 'zieltjes te winnen' voor De Waerdenborch. „Dat ouders hierdoor besluiten om hun kind(eren) voortgezet on derwijs in Holten te laten volgen is uiteraard leuk meegenomen, maar uitgangspunt is het zeker niet. Wij hebben enkel beantwoord aan de vraag." Welke busonderneming de specia le verbinding gaat uitvoeren, is overigens nog onbekend. Volgens Van Minderhout is er onder meer kontakt geweest met de Gelderse Vervoer Maatschappij (GVM), die met Oad Streekvervoer. Opzet is dat de schoolbus dagelijks vanuit Nijverdal vertrekt om 7.30 uur. De opstapplaatsen zijn nog niet bekend, 's Middags wordt vanuit Holten (waarschijnlijk) vertrok ken om 15.00 uur, aansluitend aan het zevende lesuur. Volgens Van Minderhout moet die tijd echter nog nader worden bekeken. De rector verwacht dat de schoolbus dagelijks door zo'n 25 tot 30 leer lingen gebruikt zal worden. De kosten voor de rechtstreekse ver binding bestaan uit het bedrag dat men normaal kwijt is aan 'gewoon' busvervoer plus een toeslag. De verwachting is dat bus zo'n zes tot zevenduizend gulden maande lijks kosten gaat. Indien het niet bekostigd kan worden door het aantal leerlingen dat er gebruik van maakt, staat De Waerdenborch ga rant voor de rest. Zondag 14 april houdt MAC De Holterberg weer een 40 kilometer lange puzzelrit voor auto's en mo toren door de omgeving van Hol ten. Het betreft Je eerste rit van het nieuwe seizoen. De uitzetters hebben er als vanouds een attrac tieve route van gemaakt. De start is om 14.00 uur bij 't Stuurhuus, Beusebergerweg 37, waar een half uur tevoren de inschrijving opent. Uiteraard zijn er fraaie prijzen te verdienen. Meer informatie bij Jan Vincent, tel. 364200.

Holtens Nieuwsblad | 1996 | | pagina 7