Espelo bouwt grootste paasvuur van Holten Volgende week uitslag aktie Diessenplas Johan Tuitert winnaar van MAC Erwincross Jury gastvrij ontvangen tijdens paasvuurkeuring HOLTENS NIEUWSBLAD 4# Gemeente CDA-statenfractie bezoekt Holten Buurtschap haakt in 1997 af voor de hoofdprijs OPENBARE KENNISGEVING INZAKE VERLEENDE ONTHEFFINGEN OF VERGUNNINGEN WET MILIEUBEHEER WEGENWET Goede hoop op goed resultaat Aangepast reglement Holterbroek zet paasvuurtraditie voort Kerstbomen WC-pot gooien DONDERDAG 11 APRIL 1996 - 1. Bouwvergunning is verleend voor: - uitbreiden zomerhuis Postweg 102; - uitbreiden woonhuis Reilinksweg 51 - verbouwen en uitbreiden van een woonhuis Erve Joost 25; - bouwen van een erker Korte Diessenplasstraat 1 - vernieuwen van een woonhuis-boerderij Rietmolenstraat 6/8; 2. Kapvergunning is verleend voor: - 1 prunus Diessenplasstraat 48; - 5 eiken Enkweg 2; - 1 den, 1 ceder. 2 sparren Ab Jansenstraat 34; - 4 coniferen, 1 lijsterbes Gaardenstraat 18; - 1 eik Helhuizerweg 6; - 1 kastanjeboom, 1 kersenboom, 2 eiken Helhuizerweg 26; 3. Voorts is vergunning, ontheffing e.d. verleend voor: - slopen woonhuis-boerderij Rietmolenstraat 6/8; - verkoop gedragen kinder- en tienerkleding (10/11 april en medio oktober); - optreden toneelgezelschap De Boerin Leu (19 april 1996); - optreden popgroep Normaal (20 april 1996); - concours hippique L R. „De Bergruiters" (16 juni 1996). Ingevolge de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden tegen één of meer van bovenvermelde besluiten een bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders, postbus 13, 7450 AA Holten. Over de uiterste indieningsdatum van een bezwaarschrift kunt u inlichtingen inwinnen bij de afdeling algemene zaken. tel. 37 38 39. Terinzagelegging beschikking Burgemeester en wethouders van Holten hebben, onder voorschriften die de nadelige gevolgen voor het milieu moeten voorkomen of zoveel als mogelijk is moeten beperken, op 2 april 1996 vergunning ingevolge de Wet milieubeheer verleend aan: de heer D. J. Stegeman, Langstraat 24 te Holten voor het veranderen van de melkrundvee-, mestkalveren- en meststierenhouderij aan de Langstraat 24 te Holten. De vergunning is gewijzigd ten opzichte van de ontwerp-vergunning. Vergunning wordt verleend voor het houden van 120 struisvogels of een combinatie van struisvogels en struisvogel-kuikens met een maximale ammoniak-emissie van 300,6 kg. De vergunning wordt verleend voor de inrichting op het perceel Langstraat 24 te Holten. De vergunning en alle terzake zijnde stukken liggen ter inzage van 12 apnl 1996 tot 24 mei 1996 op de Afdeling algemene zaken van het gemeentehuis in Holten (bezoekadres: Smidsbelt 6), dagelijks van 8.30 uur tot 12.30 uur. Beroep tegen de beschikking kan worden ingediend door: a. degenen die bedenkingen hebben ingebracht tegen de ontwerpvergunnmg; b. de adviseurs die gebruik hebben gemaakt van de gelegenheid advies uit te brengen over de ontwerpvergunning; c. degenen die bedenkingen hebben tegen wijzigingen die bij het nemen van het besluit ten opzichte van de ontwerpvergunning zijn aangebracht; d. belanghebbenden aan wie redelijkerwijs met kan worden verweten geen bedenkingen te hebben ingebracht tegen de ontwerpvergunning. Het beroepschrift moet worden gericht aan de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State Het moet in tweevoud worden ingediend bij deze Afdeling, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. (vóór 24 mei 1996). Voor de behandeling van een beroepschrift is griffierecht verschuldigd. Indien onverwijlde spoed dat vereist, is het mogelijk een voorlopige voorziening te vragen bij de voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State te 's-Gravenhage. In dat geval is extra griffierecht verschuldigd. Voorwaarde is dat een beroepschrift is ingediend. Een niet terstond van kracht verklaarde beschikking wordt pas van kracht als op het verzoek tot voorlopige voorziening door de Raad van State is beslit. Holten, 11 april 1996 Burgemeester en wethouders maken bekend, dat de raad in zijn vergadering van 26 februari 1996 heeft besloten: a. de Brummelsteeg (voetpad), wegnummer 88 van de wegenlegger en lopend van de Oude Deventerweg in noordelijke richting tot de Lammertsweg, te onttrekken aan het openbaar verkeer; b. het nieuw aan te leggen voetpad te bestemmen tot openbare weg. Dit voetpad dient ter vervanging van het aan het openbaar verkeer te onttrekken voetpad, lopend langs de westelijke grens van het perceel, kadastraal bekend sectie H, nr. 136, gelegen ten noorden van de Oude Deventerweg. Voornoemd besluit ligt ter gemeentesecretarie, kamer 6 (bibliotheek/leeszaal) voor een ieder ter inzage met ingang van 12 apnl 1996. Na de datum van terinzagelegging start de bezwarentermijn van zes weken. Iedere belanghebbende kan op grond van de Algemene wet bestuursrecht bezwaar maken tegen dit besluit. U dient hiertoe een bezwaarschrift te richten aan de gemeenteraad van Holten, Postbus 13, 7450 AA Holten. Voorts kan, indien onverwijlde spoed dit vereist, aan de president van de Rechtbank te Zwolle, sector Bestuursrecht, Postbus 10067, 8000 GB Zwolle, verzocht worden een voorlopige voorziening te treffen. Holten, 11 april 1996. Burgemeester en wethouders voornoemd, De secretaris, J. P. Stegeman De burgemeester, D. J. Verhoeven. Initiatiefnemer Wim Klein Vel- derman heeft goede hoop dat de aktie voor het dagverblijf bij de ziekenafdeling van woon- en zorgcentrum Diessenplas succes vol is verlopen. De uiteindelijke opbrengst wordt zaterdag 20 april bekend gemaakt tijdens een rechtstreekse uitzending van Ra dio Diessenplas. De uitzending begint om 10.00 uur. Naast de coördinatoren van de aktie zijn daarbij ook het bestuur van de Stichting Vrienden van Diessen plas, het comité van aanbeveling en natuurlijk alle vrijwilligers (collectanten, tellers) aanwezig. Afgelopen zaterdag posteerden zich tien tellers in de recreatiezaal van Diessenplas om de opbrengst van de verschillende straten te tel len. Volgens Klein Velderman wa ren de resultaten gemiddeld hoger dan verwacht, maar de exacte op brengst is nog niet bekend daar de toegezegde giften van bedrijven nog niet alle binnen zijn. Om de huis-aan-huis aktie optimaal te la ten slagen hebben ruim negentig collectanten meegewerkt. Allen namen een straat voor hun reke ning. Niet alleen in Holten, ook in Dijkerhoek en Espelo werd driftig gecollecteerd. De reacties waren overwegend positief. Uiteraard kunnen zowel particulieren als be drijven nog altijd bijdragen over maken op Raborekening 32.85.11.013 ten name van Stich ting Vrienden van Diessenplas on der vermelding van 'Aktie dagv er- blijf'. Het gironummer van de bank is 875587. De behoefte aan het dagverblijf naast de acht bedden tellende zie kenafdeling is groot. Veel zelfstan dig wonende ouderen in Holten die vervroegd ontslagen zijn uit het ziekenhuis maar nog niet zelf standig thuis kunnen wonen, wor den tijdelijk opgevangen in de zie kenafdeling van Diessenplas. Soms betreft het een kortdurende opname vanuit het flankerend ou derenbeleid (vanuit de thuissitua tie dus). Het door Henk Boode ontworpen dagverblijf komt direct achter ae ziekenafdeling, een klei ne aanbouw met terras. Het wordt ingericht met tafels en stoelen, te levisie en er is leesmateriaal voor- In de recreatiezaal van woon-en zorgcentrum Diessenplas posteerden zich zaterdag tien tellers om het bijeengebrachte geld van de aktie te tellen. Zaterdag 20 april wordt de exacte opbrengst bekend gemaakt Foto WV) handen. Voor de betrokkenen is het plezierig als zij overdag in een andere ruimte kunnen verblijven dan in de ziekenkamer (de zieke nafdeling telt vier kamers). Een voordeel ook in geval van extra bezoek bij een huwelijksdag of verjaardag. De totale kosten van het dagverblijf bedragen 85.000 gulden (bouw en inrichting). Mid dels de aktie hoopte Klein Velder man de nog resterende 45.000 gul den op te halen. Als de opbrengst voldoende blijkt, zal aannemer Pinkert-Koopman op korte ter mijn starten met de bouw van het dagverblijf, zodat de deur in sep tember kan worden geopend. Woensdag 17 april brengt de CDA-Statenfractie een werkbe zoek aan Holten. Na Tubbergen en Steenwijk is Holten de derde gemeente die dit jaar de Statenfrac tie ontvangt. Door dergelijke werkbezoeken willen de leden van Provinciale Staten een beter beeld krijgen van de specifieke proble men die in de gemeente voorko men. Ondermeer door gesprekken met de lokale CDA-afdeling en met de raadsfractie en het College van B en W wordt geprobeerd de problematiek inzichtelijk te maken en bekeken in hoeverre de Statenfractie aan een oplossing kan bijdragen. Tijdens het avondpro gramma is er om 20.00 uur een openbare vergadering in de grote zaal van De Boschkamp. De Sta tenfractie presenteen zich hierbij aan de Holtense bevolking. Onder leiding van Joop van Engbrink zullen de statenleden spreken over het BIB-rappon, de gemeentelijke herindeling en de riolering in het buitengebied. Vanuit hun visie zullen zij deze onderwerpen toe lichten, waarna er volop gelegen heid is voor discussie. De delegatie van tien leden is verder zodanig samengesteld dat alle aspecten van het provinciale beleid aan de orde kunnen komen. Nog voordat dat de paasvuurcommissie 's avonds de uitslag bekend maakte in café Kalfsterman leed het geen enkele twijfel, ook niet voor de boakebouwers zelf: Espelo had overduidelijk het grootste paasvuur van Holten gebouwd. Een immense kegelvormige bult die 11.45 meter hoog reikte. Na drie jaar Beuseberg ging de wisseltrofee dit jaar weer naar het Splose. De nieuwe Verhoeven-bokaal werd door burgemeester D.J. Ver hoeven uitgereikt aan de dolgelukkige Splose boakebouwers, die zich tevens verzekerd wisten van een geldprijs van 175 gulden. Beuseberg, na drie jaar winst op rij sinds vorig jaar definitief eigenaar van de Van Rappard-wisselbokaal, moest dit keer genoegen nemen met de derde plaats (75 gulden). De boake van Dijkerhoek werd tweede (125 gulden), Holterbroek vierde (50 gulden). De Holterbroekers, de laatste vijf jaar trouw winnaar van de schoonheidsprijs (75 gulden), zagen deze trofee dit jaar aan hun neus voorbijgaan. De jury, hoewel onder de indruk van de boake aan de Doorlopendedijk, besloot de prijs toe te kennen aan Beuseberg dat aan de Russendijk een prachtige boake had neergezet, als vanouds in een bijenkorfmodel. Waarop één van de Holterbroekers 'spontaan' opmerkte dat de Beusebargers er eindelijk in geslaagd waren hun voorbeeld na te bouwen..." Echt teleurgesteld waren de Holterbroekers evenwel niet. Van tevoren was al duidelijk dat Beuseberg nadrukkelijk kans maakte op de schoonheidsprijs. Net als vorig jaar werd eveneens een persprijs toegekend. Namens Deventer Dagblad, Dagblad Tubantia, Ka belkrant en Holtens Nieuwsblad. Ook die kwam terecht in de Beuseberg. Nadat de lampionoptocht gearriveerd was, stak burgemeester Verhoeven zondagavond rond negen uur de vlam in de winnende Splose boake. Bij die gelegenheid kreeg hij symbolisch plakletters aangeboden, met als verzoek om de buurtschap Espelo op de wegwijzers die richting buurtschap wijzen te plakken. Verhoeven beloofde de letters aan verant woordelijk (wegen)wethouder Eb van Schooten door te geven. Die liet later met een knipoog weten 'wellicht iets te combineren met de heropening van de Espelodijk De buurtschap Espelo ging dit jaar weer eens met de hoogste eer strijken wat betreft de bouw van het grootste paasvuur van Holten. Totaal 11.45 hoog en een inhoud van 2224 kuub hout (Foto WV) Zoals gebruikelijk was de belang stelling voor de paasvuren groot, in het bijzonder in Splo. Ondanks het instellen van eenrichtingsver keer ontstond vooral daar een enorme verkeerschaos, waardoor sommige automobilisten een klein half uur noch voor-, noch achter uit konden. Mede vanwege de links en rechts in de berm gepar keerde auto's. In de overige buurt schappen hielden weliswaar niet alle automobilisten aan de inge stelde rijrichting, maar was toch beduidend minder sprake van op stoppingen, mede door de goede aanduidingen van eenrichtingsver keer. Volgens Verhoeven is de ge meente daar echter niet bij betrok ken. Een zaak dus van de paas vuurbouwers zelf in overleg met de paasvuurcommissie. Hopelijk dat de Sploder boakebouwers ook rekening willen houden met de toestroom van belangstellenden. Gezien het feit dat Espelo niet voornemens is zich te confirmeren aan het met ingang van volgend jaar aangepaste reglement, is het (vooralsnog) de laatste keer dat de hoofdprijs daar terecht is geko men. Vorig jaar werd duidelijk dat Splo in tegenstelling tot het regle ment het hout op mechanische wijze zou hebben opgestapeld. Eén van de concurrerende buurt schappen liet weten dat alleen de standaard laadschep is toegestaan, terwijl de Sploders gebruik zou den hebben gemaakt van een laad- graafcombinatie met hefmast van totaal zes meter hoog. Reden waarom de paasvuurjury begin dit jaar meermalen met de boakebou wers om de tafel schoof. Woord voerster Sigrid Fekken (WV): ,,Echt helder bleek het reglement niet op dit punt. In Espelo wil men echter mechanische middelen blij ven gebruiken omdat men anders vreest te weinig publiek te krijgen voor het paasvuun Daarentegen heeft men toegezegd om met in gang van 1997 niet meer mee te doen voor de prijs om het grootste paasvuur." Vanaf volgend jaar wordt het paasvuurreglement zo danig aangepast dat een shovel ge bruikt mag worden tot 4.50 meter hoogte, daarna moeten de boake bouwers met behulp van steigers het hout met de hand opstapelen. De jury controleert tussentijds (op individuele titel), maar dat er spra ke is van onderlinge controle on der de boakebouwers lijdt geen twijfel. Hoewel geen gebruik, ver melden wij hier bij wijze van uit zondering tot slot de sponsors van de paasvuren 1996: gemeente, Ra bobank, Holtense Handelsvereni ging, Het Bonte Paard, Nido, Krekel Wegenbouw, vakantiepark Twenhaarsveld, camping De Hol- terberg, restaurant Vosman, res taurant De Molenbelt, café Kalfs terman, camping/restaurant De Poppe, vakantieoord De Linden- berg, De Lange Muur, recreatie park De Prins, Oad en WV. Eindelijk zat het MAC De Hol- terberg weer eens mee wat be treft de Erwincross. De eerste editie van 1996 speelde zich Tweede Paasdag op een lekker vol terrein aan de Raalterweg af dit keer gelukkig onder prima weersomstandigheden, hoewel de temperatuur iets minder aan genaam was dan op Eerste Paas dag. De tweede Erwincross staat gepland voor zondag 13 oktober, een dag na de MAC Trekkersiep. Met behulp van de firma's Krekel en Ulfman was een perfect circuit met rennerskwartier gecreëerd op een stuk maïsland van wethouder Eb van Schooten. Ondanks de droogte viel het stuiven erg mee. Nog niet zo lang geleden crossten de sloopauto's aan de voet van het MAC-Zuurbergcircuit. „Daar voor hebben we bewust niet geko zen. Ten eerste vanwege het ge brek aan voldoende ruimte en bo vendien hebben we er te maken met vergunning voor een bepaald aantal geluidsdagen per jaar. Met de geplande aktiviteiten op de MAC-kalender zitten we wat dat betreft aan onze tax," aldus woordvoerder Harry van Coever den. Gezien hét droge weer trok de autocross flinke belangstelling! Het is tegen half vier als de paas vuurjury zaterdagmiddag op pad gaat: nestor Pieter Baan Müller, docent wis- en natuur kunde Arjan Hakkert, Gerrit Markvoort (Kadaster), de VVV'sters Sigrid Fekken en Ti neke Wolters en carnavalsprins Harry van Schöppert (van Coe- verden). Juryvoozitter Bert van Eijk is wegens omstandigheden afwezig. Het busje wordt als van ouds bestuurd door oud-paas- vuurbouwer Wim Leeftink. De eerste buurtschap die wordt aangedaan is Holterbroek. Een jaar geleden zag het er nog naar uit dat Holterbroek te weinig draag vlak had onder de plaatselijke jeugd, maar gelukkig heeft de buurtschap de zaak weer voor el kaar. „De groep is zelfs iets groter dan destijds. We hebben daarvoor wel steun vanuit Holten gekregen. Kameraden van de voetbal en zo. Zeg maar half Holterbroek, half Holten. Daarmee is de traditie in Holterbroek verzekerd!," aldus woordvoerder Geert Stevens. „Een hartstikke mooie boake!," constateert prins Harry, terwijl hij onder de boog het kurkdroge en netjes glad geschaafde terrein op loopt. Aan talent paasvuur bou wen ontbreekt het inderdaad nog steeds niet in Holterbroek. Een niet zo grote maar wel zeer fraaie bijenkorf met dakpansgewijs ge schikte en afhangende dennetak- ken. Een speciale taktiek? „Zeker weten," glundert woordvoerder Geert Stevens. Welke? Daarover hult de redaktie zich in stilzwij gen... De jonge groep boakebou wers blijkt regelmatig getipt door de vroegere motoren achter het Holterbroekse paasvuur Harald Tuitert en Edwin Beldman. Als. Markvoort, Hakkert en Müller de Het prachtige bijenkorf model, keurig afgewerkt met zo'n 4000 denne tjes, bezorgde Beuseberg de schoonheidsprijs (Foto WV) boake met behulp van landmee- tapparatuur en een indrukwek kend ogende calculator opgemeten hebben (8.36 meter hoog, 946 kuub en 13 meter doorsnee), is het tijd voor de onontbeerlijke borrel. Zij het voor even, want er wachten nog drie buurtschappen... In Dijkerhoek blijkt de gastvrij heid opvallend groot. Ook een manier om de jury gunstig te stem men natuurlijk... Net als in de andere buurtschappen hebben de Diekerhoekers keihard gewerkt om de immense hoeveelheid hout op tijd te verwerken. Op het mo ment dat de 'bobo's' het terrein aan de Oude Deventerweg op lo pen, worden de laatste takken nog afgevoerd met een kruiwagen. Een klein minpuntje eigenlijk... Woordvoerder Wilco Rensen ver telt dat er vooral de laatste week had aangepoot is om de boake klaar te krijgen. Daarbij bleek het voetbal op televisie nogal eens een concurrent... De Diekerhoekers klaarden de klus gelukkig op tijd en blijken het terrein ook nog 'ns voor het grootste deel met harken te hebben geëgaliseerd. Wat ons betreft een extra compliment waard. Hoewel de boake noger is (10.98 meter, 1842 kuub, 18.87 meter doorsnee), oogt hij wel slor diger. De buitengewoon gezellige sfeer, de saamhorigheid van de groep en het vele geestrijke vocht maken echter veel goed. In Espelo treft de jury op het land van wethouder Eb van Schooten aan de Vijfhuizenweg een reusach tige, maar slordig opgebouwde houtstapel aan. De meting leert dat de bult 11.45 meter hoog is, 2224 kuub hout bevat en een doorsnee heeft van 24.87 meter. Woord voerder Herman Nijenhuis en coördinator Gerrit ten Dam ver tellen toch dat de belangstelling voor het 'poasvuur slepp'n' in Splo wat afneemt: „We hebben echt behoefte aan meer mankracht, vooral onder de jongere Splose jeugd die een garantie betekent voor de toekomst van deze tradi tie." Door het in 1987 gevestigde wereldrecord poasvuur slepp'n (27.87 meter), heeft Splo nog altijd een naam als het om paasvuren gaat. De ongeveer 4000 kerstbomen die de Beusebargse boakebouwers van een Lochemse kweker die zijn per ceel moest uitdunnen (gratis) kon den krijgen, blijken doorslagge vend voor de schoonheidsprijs. Ze werden gebruikt voor de afwer king van de houtstapel, vertellen Harry Ebrecht en Marinus Steu nenberg. Het resultaat mag er we zen en alle juryleden tonen zich fluisterend onder de indruk van de schoonheid van de prachtige bijen korf. Voor het tweede jaar ligt de Beusebargse boake aan de Russen- dijk, een perceel verder dan vorig jaar. Zeventien jaar lang werd de boake gebouwd aan de Evertjes- weg. Nu de boakebouwers daar sinds vorig jaar niet meer terecht kunnen, trof de nog prille Buurt vereniging Beuseberg een regeling met vijf boeren in de buurtschap, zodat de paasvuurtraditie de ko mende vijf jaren in elk geval van een lokatie verzekerd is. Een pri ma initiatief dat de aanwezige pers deed besluiten de persprijs aan Beuseberg toe te kennen. Gezel ligheid troef ook in de Beuseberg, waar menig glaasje achterover ge slagen wordt. Maar Piet Müller 'sommeert' de jury onverbiddel- lijk het busje in. Tijd om te beraad slagen en te genieten van de tradi tionele uitsmijter om vervolgens over te gaan tot de prijsuitreiking aan de uitzinnige boakebouwers, die bepaald niet kijken op een pilsje meer of minder... Reden waarom Van Coeverden spontaan een 'dealtje' sloot met de eigenaar van het naast de crossbaan gelegen weiland, want het parke ren langs de weg dreigde binnen de kortste keren uit de hand te lopen. Gelukkig liep verder alles op rolle tjes en deden de vrijwilligers in de MAC-tent de hele middag uitste kend zaken. Aan de Erwincross werd deelge nomen door ruim 60 heren, 10 veteranen en 15 dames. Volop te vredenheid dus bij de organisato ren, die aanvankelijk op minder deelname hadden gerekend. In alle drie de klassen werd als vanouds fel gestreden om de hoofdprijs, waarbij ook de dames zich zeer zeker niet onbetuigd lieten. Naast al het overige geweld kon het toe gestroomde publiek genieten van drie koprollen. Blessures deden zich echter niet voor. Geheel vol gens traditie werd de Erwincross beslosten met de immer spectacu laire afvalrace, die dit keer op naam kwam van Johan Tuitert. De (eenmalige) schoonheidsprijs voor de afvalrace ging naar Gerwin Brands, die een prachtige koprol over de springschans maakte. Uitslag: Heren: 1. André Meenhuis; 2. Bert Baltus; 3. Derran Brands. Dames: 1. Jenny Wevers; 2. Yvonne Vlogtman; 3. Yvonne Wichers. Veteranen: 1. Henk Klaasses; 2. Jan Ulfman; 3. Gerrit Mul ler. Afvalrace: Johan Tuitert (tevens schoonheidsprijs). Ondanks het feit dat de redaktie Espelo toch wel een wat orginelere manier van vermaak had toege dacht, namen op eerste paasdag 58 deelnemers onder wie acht dames, deel aan de wedstrijden wc-pot gooien. Het publiek had misschien wat meer kunnen zijn en wat en thousiaster maar dat mocht de pret van de gooiers niet drukken. Dat het toch wel een beetje meer ver eiste dan kracht bleek al gauw - er waren maar weinig deelnemers die in de buurt van de tien meter kwamen. Lange tijd stond Imre Kruiswijk aan kop. De worp van Gerrit van Coeverden, die er zelf bijna achteraan ging, zorgde nog even voor een paar zweetdruppels bij de koploper. Speaker Anton Reilink wist op zijn eigen wijze de middag toch tot een succes te bren gen. Uitslag: 1. Imre Kruiswijk, 10.70 mtr.; 2. Gerrit van Coever den, 9.71 mtr.; 3. Henk Jan Nek kers, 9.61 mtr. Beste dame was Moniek Fliermanmet een worp van 4.62 mtr. Voorde basisschool- jeugd, die uit zo'n 22 deelnemers bestond, was de pispot makkelij ker te hanteren getuige het feit dat de winnaar de pot 18 meter en 43 centimeter ver wist te gooien. Einduitslag: 1. Rob Steegink, 18.43 mtr.; 2. Erwin Krikkink, 17.33 mtr.; 3. Harmjan Baltes, 15.29 mtr.

Holtens Nieuwsblad | 1996 | | pagina 5