6D Een sprookje... VW: vooral promotie in noorden en zuiden COC Verharden van fietspad dankzij BIB-rapport Busink Leferink KÉSIONS SHOW VAN TUINMACHINES Groot aanbod (zit)maaiers DONDERTMAN B.V. TCH bezorgd over bezuinigingen ii UW VERTROUWDE ADRES 14.95 5. 9. ZALENCENTRUM „DE HAVERKAMP" Hit SHOWAVOND m.m.v UNIVÉ, DAAR PLUKT TJ DE VRUCHTEN VAN! V r RABOBANK HOLTEN Bezoekers en recreatie-ondernemers Engels voor beginners dagbLsd tubantls/ tujentsche courant BEZORGERS (M/V) Majorette-A 'Rapport bijstellen' Nieuw in Holten kindermode— Administratiekantoor Administratie Hypotheken Fiscaal en juridisch advies Advies bij bedrijfsfinanciering en subsidies V ermogensbeheer Levens- en pensioenverzekeringen Oranjestraat 7a. 7451 CA Holten Telefoon 0548-36 35 07, fax 0548-36 28 72 Een compleet dienstenpakket voor: middelgrote en kleine bedrijven particulieren Nieuw in Holten oo de markt Vishandel v. Diermen met reuze aanbiedingen Let op onze aanbiedingen zoals: Verse kabeljauwfilet „Hollandse" kilo Gebakken bokking per stuk 1.50 4 stuks Gebakken kibbeling 250 gram 5.00 500 gram bij 500 gram de saus gratis. Deense haring K ni per stuk 1.50 4 stuks 3.UI Hollandse haring in ni per stuk 2.25, 5 stuks I U.U" Wij staan garant bij elke klant. VISHANDEL V. DIERMEN bestellijn: 0653-30 64 50, Spakenburg ■^r pm. 80 auto's - diverse merken 1.700 m2 showroom! tel.: 0547-361619 U vindt ons aan de weg Markelo - Rijssen AUTO SERVICE-CENTRUM MARKELO B.V. Zaterdag 6 april Vader Abraham Lee Towers Sugar Lee Hooper Les Cigales BRUILOFTEN: tot 450 personen Min. 200 pers., gratis weekend weg NIEUW Indoor Midget Golf Stationsstraat 28 - Markelo. Tel. 0547-36 12 92 Tot ziens: Ineke en Dinant Nijland VERZEKERINGEN - Univé Onderlinge Markelo Bure. de Beaufortplein 13. Postbus 63. 7475 ZH MARKELO Tel. 0547-36 20 20. Fax 0547-36 22 99 Vrijdag 5 en zaterdag 6 april LOUNTA HONDA Formule 1 op de grasmat. k Dl VE RSJ A ANB IE Dl NGE N N li UWE J fT GEB RUIKT E^MAA l£ RS DOELTREFFENDE MECHANISATIE Tuinmachinecentrum Amtink motormaaier service 7245 PN Laren (Gld.) - Stoomdijk 13-15 - Tel. (0573)-40 12 73 Rabobank Pin u niet langer vast op contante betalingen. Pinnen mag dan wel snel, safe en simpel betaalautomaat bij de Rabobank heeft aange- zijn, als ondernemer kent u dan ook ongetwij- schaft, of van plan is dit te doen, hebben we feld het kostenplaatje. Pinnen en straks een klinkend aanbod. Begrijpelijk dat u niet echt a"1^S^,-.i)!E£f"..n1et Uw betaalautomaat wordt blij bent met de eventuele komst van 8e Rabobank. straks namelijk kosteloos omge- van een aparte chipknipautomaat. Wilt u daar zet in een gecombineerde betaalautomaat voor echter weer wat vrolijker van worden, loop dan binnenkort eens langs bij de Rabobank. Want voor iedere ondernemer die een pinnen en chippen. Kom snel eens informeren. De stap van poen naar pin is nog nooit zo voordelig geweest. Met de Rabobank sta je er als ondernemer niet alleen voor. Voor informatie: Wim Baan. tel. 0548-37 47 14 Ingezonden Inge Krebbers Héél héél lang geleden was de Holterberg een gebied van uitgestrekte heidevelden, ven netjes en bos. Een gebied waar roofridders de kost verdien den door argeloze reizigers te beroven en de "witte wieven" op hun beurt de schrik aan beide partijen aanjoegen! Niet echt een leuke plaats om te picknicken, maar ach.... daar had men vroeger ook niet echt de tijd voor. Geleidelijk aan begon de situatie te verande ren. De welvaart knabbelde steeds meer stukjes van de hei af. De roofridders verruilden hun paard en zwaard voor auto's en een net pak en de witte wieven zweefden alleen nog voort in de herinnering. Wat vroeger bittere werke lijkheid was klinkt ons nu als een sprokkje in de oren. En zo veranderde de Holter berg van een vaak meedogen loze vlakte in een aangenaam gebied. Mooi in alle jaargetij den: in de lente met het prille bladgroen en de witte bloesem van de krentenbomen. In de zomer kan men er de hagedis jes zien zonnen op het witte zand van de paden. En als de heide heeft laten zien hoe hij zijn droge takjes veranderd in een prachtig purperen tapijt, komt de herfst en onder die grijze maar o zo mooie wol kenluchten komen rode en vele andere paddestoelen de grond uit om toch nog wat kleur te geven aan de vochtige donkere aarde. Daarna de winter en met een beetje geluk zien we af en toe de hele berg met dat stille witte kleed toeg- dekt. Maar de veranderingen nog zo graag eens over die berg zouden willen rijden of gereden worden om zo nog eens de hei te zien bloeien Het spijt me... dat kan niet meer. Dan moet u maar een ansichtkaartje kopen en daar op kijken!! De Holterberg is dan alleen nog maar bereik baar voor de 'fitten' onder ons. Zwakken en ouderen... jammer voor ze. Zo gaan we steeds verder in ons fanatisme om de natuur te behouden. Onszelf helemaal wegcijfe rend. En nog veel later mogen de 'fitten' er ook niet meer lopen, niemand meer! Anders verjagen we de vliegen, enzo voorts... Tot slot: héél héél later, lopen ouders met hun kinderen langs dit gebied. En de kinde ren vragen: „Wat is dat daar?" De ouders peuteren in hun geheugen en zeggen: „Tja, ik weet het eigenlijk niet meer zo precies, maar heel lang geleden mocht je er wan delen, fietsen en er met de auto over heen rijden zelfs. Moet prachtig geweest zijn... net een sprookje... maar wat er nu is...??? De geest van een roofridder..? Een wit wief...? En die zitten zich daar kapot te vervelen...?!" De VW heeft in het seizoen zedigheid, vriendelijkheid van de verschaffers genoemd werden 1994/1995 plusminus 1300 en- lokale bevolking en velen zijn dan zijn: de gast is mondiger, stelt gaan A door. Begaven wij'ons quêtes uitgedeeld; daarvan zijn ook van plan terug te komen. hogere eisen, wil meer luxe voor eerst onbegrensd te voet of op wielen over dit gebied: steeds meer opstakels blokkeren de er zo'n 200 ingevuld. Het respon- spercentage bedraagt derhalve ruim 15 procent. Naar aanlei ding van de resultaten wil de VVV haar promotionele aktivi- teiten meer gaan richten op het noorden en zuiden van ons land en op mensen onder de 35 jaar. tie-)ondernemers. Zaken die bij belangrijke trends/ontwikkelin gen met betrekking tot de vakan- 'De Sal- Voor de toekomst van het toeris- - vrije me naar Holten is een belangrijke paden. Een wandeling is een soort hordenloop geworden. Borden rijzen als bedorven paddestoelen de grond uit. En kennen we niet allemaal de groene borden van landse Heuvelrug" wandeling op wegen en paden bevolkingsgroep. en daaronder de tien geboden, Gebleken is 'dat men vooral naar ij zult u niet buiten de paden Holten komt voor de Holterberg- >egeven, gij zult niet de hei /de natuur en dat men veelal gaat betreden, gij zult niet uw wandelen en fietsen. Ook brach- hond los laten lopenetc. etc. ten velen een bezoek aan de Cana- En niet te vergeten NA- dese begraafplaats en het bezoe- TUURRESERVAAT VER- kerscentrum van Staatsbosbeheer. BODEN! Wij, die zelf een Over de waardering van de bezoe- natuurprodukt zijn, mogen kers van het aanbod van Holten hier niet meer lopen. Zijn wij kan in het algemeen het volgende - minder geld, men gaat korter en Recreatie-ondernemers vaker op vakantie en boekt later en Om een betrouwbaarder beeld te er is een toenemende belangstel- krijgen van de kenmerken en her- ling voor actieve (fiets- en wandel komst van de bezoekers van Hol- gin 1996 tevens een vra genlijst opgesteld voor de (recrea- tiegangers door de accommodatie- jvakanties. De VVV zal het onder zoek onder de recreatie-onderne- Dp deze ea te krijgen van de ontwikkelingen in de kenmerken en herkomst van de bezoekers van Holten. mers jaarlijks herhalen. Oi manier hoopt men een goea beeld Voor de meeste jongere mensen is de Engelse taal geen probleem, het is immers een verplicht vak op vrijwel alle scholen voor voortge zet onderwijs. Voor hen die geen enkele ondergrond in het Engels hebben kan het soms wèl een pro bleem zijn en velen besluiten ook een cursus Engels te volgens. De Stichting Socuwe wil in september starten met een cursus 'Engels van af de basis', geschikt voor mensen die nog niet eerder kennis hebben gemaakt met de beginselen van de Engelse taal. Goede kennis van Nederlandse grammatica is voor deze cursus geen vereiste, tijdens de lessen wordt er waar nodig aandacht aan geschonken. Wie eerst vrijblijvend een dergelijke les wil meemaken, kan gratis deelne men aan de kennismakingsles on der leiding van Janet Heck, maan dag 22 april in De Boschkamp van 19.30-20.45 uur. Daarvoor moet men zich wel vooraf opgeven bij Socuwe, tel. 362755. nen of Korhoenders? (zoals u van voorzieningen en accommo- ziet Korhoenders met hoofd- datiemogelijkheden is men zeer letter geschreven). Natuurlijk positief - de prijs/kwaliteit ver moeten wij met onze enorme Houding word als goed beoordeeld vooruitgangsdrang oppassen - de verhouding van de prijzen ten dat wij onszelf niet alles ont- opzichte van de rest van Neder- nemen. Maar er wordt toch al land vindt men redelijk. Zaken die voldoende opgepast? En nu men gemist heeft zijn vooral een hangt ons het boven het overdekt zwembad en georgani- hoofd; Verboden met de auto seerde activiteiten in het dorp - bij over dé - destijds aanglegde - de overige opmerkingen wordt asfaltweg te rijden. Maar u vaak de voor met name fietsers, daar nog wandelen, onveilige verkeerssituatie in Hol- Tijdens de receptie ter gelegenheid --- -- - van het 25-jarig bestaan van de zoveel minder dan de konij- gezegd worden: over het aanbod Tennis Club Holten bracht sport- commissievoorzitter Jan Schu- chard mede namens de gemeente de felicitaties over aan de jarige TCH. In 1990 net voorzitter van de sportcommissie kreeg Schu- chard het beheer van de kunstgras- banen van de toenmalige burge meester. Ondanks alle perikelen met wateroverlast op deze banen blijkt nu toch een oplossing te zijn gevonden, bovendien kon Schu- chard de vereniging meedelen dat mag daar nog wandelen, onveilige verkeerssituatie in Mol- de zandstrooier, die voor het on- hoor! O, ja? Maar wat als wij ten genoemd - verder was men in derhoud van deze banen nodig is, op een leeftijd zijn en niet het algemeen positief over de om- aangeschaft mag worden. Verder meer kunnen wandelen? En geving, het natuurschoon, de ge- prees hij de TCH voor de manier waarop zij zich voor de jeugd inzet. Ondanks het feit dat men hier weinig van terugziet, toch een investering in de toekomst. Voor- ziter Hans Tutert liet doorscheme ren dat de politieke bezuinigingen hem danig bezighielden. Hij hoopte "dat de plaatselijke politiek er voor zou zorgen dat dit niet al te zeer doorwerkt naar de sportende mens, in het bijzondere de jeugd". Verder greep hij de gelegenheid aan om alle vrijwilligers te bedan ken voor de grote mate waarmee zij zich inzetten binnen de TCH. De TCH is een vereniging die staat als een huis waarbij de slogan van 8 tot 80 niet alleen woorden zijn maar woorden die daadwerkelijk waar gemaakt worden. De jeugd had al een voorproefje genomen op de feestelijkheden. Vorige De DISTRIBUTIE-ORGANISATIE van Dagblad Tubantia/Twentsche Courant en diverse weekbladen en folders zoekt voor Holten (buitengebied) in bezit van bromfiets goede beloning Aanmelden: Fam. Bouwhuis Aalpolsweg 6, Holten. Tel.: 36 18 49. Wegener Dagblad Tubantia/Twentse Courant BV maakt deel uit van Wegener NV week werd een stimuleringsdag gehouden. Samen met een vriendje of vriendinnetje kon onder leiding van jeugdtrainer Ed Sasker menig partijtje mini tennis worden ge speeld. Natuurlijk waren ook hier een hapje en een drankje aanwezig. Dat deze middag goed bevallen was bleek wel uit het feit dat er ook afgelopen week een instuif werd gehouden. Volgende week week beginnen bij de TCH de zomerles- sen, dagelijks na schooltijd. De jeugd van de TCH neemt met 30 leden komend weekeinde deel aan de Noaberscup die op vrijdag 5 april in Holten wordt gespeeld en op zaterdag 6 april op het terrein van WTC Beukersweide. Aan jeugdleden is nog steeds behoefte bij TCH. De dertienjarige HM V-ster Sa- manthika Ulfman heeft de achter liggende maanden een cursus ge volgd bij de Stichting Samenwer kende Amateur Muziekorganisa ties Overijssel en is zaterdag in Nijverdal met 82 punten geslaagd voor het diploma Majorette A. Overigens kan zij nog wel enige mede-majoretten gebruiken of meisjes die daarvoor opgeleid wil len worden. Nadere inlichtingen zijn te verkrijgen bij Teunie Krooshof, tel. 363608. Statenlid ir. H.W.F. Jellema (WD) liet maandagavond over één ding geen twijfel bestaan: goed overleg over het BIB-rapport 'Vervlochten functies van de Sal- landse Heuvelrug' met alle betrok kenen is belangrijk. Hij consta teerde eveneens dat er flink wat bijgesteld moet worden aan het stuk, alvorens het wordt vastge steld en uitgevoerd. Jellema sprak op een openbare bijeenkomst van de WD Holten in restaurant De Wielen over het thema 'Het open houden van de Toeristenweg'. Opvallend was dat Jellema, tevens lid van de commissie milieu, land bouw, natuur en landschap, on voldoende op de hoogte was van een aantal zaken. Dat gold onder meer voor de korhoenders, het in fasen (mogelijk) afsluiten van de Toeristenweg en een Nationaal Park. Gezien het gebrek aan ruim te was het niet mogelijk het verslag geheel mee te nemen in deze editie van het Holtens Nieuwsblad. Daarom volgende week meer ero- Leeuwenbrug Dinsdag 9 april brengt de a- capella popgroep Montezuma's Revenge de voorstelling "De Om val". Aanvang 20.00 uur. Kaarten zijn verkrijgbaar bij de kassa van de Leeuwenbrug, Leeuwenbrug 2, tel. 0570-683500. Dorpsstraat 44A, tel. 36 51 01 Het algemeen bestuur van de Recreatiegemeenschap Salland heeft maandag in het Holtense gemeentehuis groen licht gege ven aan het voorstel tot verhar ding van het bijna 6 kilometer lange recreatieve fietspad op de Sallandse Heuvelrug tussen Hol ten en Nijverdal. Met name Dick van der Torre (D66) die namens de gemeenteraad deel uit maakt van het bestuur, wees op de rela tie met het BIB-rapport 'Ver vlochten functies van de Salland se Heuvelrug'. Als het rapport er niet was geweest, dan was het fietspad de komende jaren zeker niet onder handen genomen, zo stelde Van der Torre. De reconstructie van de fietspaden houdt verband met het feit dat, mede in het kader van de platte landsvernieuwing, zich onver wachte mogelijkheden voordeden om met rijkssubsidie een aantal recreatieve voorzieningen aan te leggen of te verbeteren. In dat kader zijn door de provincie een aantal projecten voorgedragen voor subsidie, waaronder de kwa litatieve verbetering van deze fiets route. Het ministerie LNV (land bouw, natuurberheer en visserij) draagt een kwart van het totaal bedrag van 534.00 gulden bij in de kosten. Het resterende bedrag wordt bekostigd door Holten, Hellendoorn en het recreatie schap, ieder hetzelfde deel (134.000 gulden). Een deel van de route is in het recente verleden al verhard. Met de uitvoering van dit project wordt de rest aangepakt. Wat betreft Holten gaat het om het ruim 2 kilometer lange stuk van het fiets pad dat langs de Oude Hellen- doornseweg loopt, vanaf de Wul- lenbergweg tot aan het gerecon strueerde deel van de Plaggenweg. Het fietspad wordt verbreed tot 150 meter. Ook het gedeelte langs de Sprokkelweg vanaf de Plaggen weg tot de grens met Hellendoorn wordt aangepakt. De lengte van dit stuk bedraagt ongeveer 460 meter en het wordt verbreed tot 2 meter. Ook op Hellendoorns grondgebied wordt het pad verder verhard. M. Niemeijer, raadslid in Olst, vroeg zich at waarom het ene fietspad tot 1.50 meter, het andere tot 2 meter wordt verbreed. Secre taris L. de Lange legde uit dat de norm momenteel op 1.50 meter staat, maar dat daar waar mogelijk gebruik wordt gemaakt van ae be schikbare ruimte. Van den Berg benadrukte dat het bewuste fiets pad het 'drukst bereden recreatie ve fietspad van Overijssel is'. Met een verhardingsbreedte van 1.50 meter wordt overigens aangeslo ten op de breedte van de aanslui tende en reeds eerder gerecon strueerde fietspaden. Met de ver breding wordt zodanig te werk gegaan, dat deze zo min mogelijk ten koste van de aanwezige be planting gaat.Volgens wethouder Eb van Schooten (GB) moeten de werkzaamheden nog vóór 1 juni, in elk geval vóór het vakantiesei zoen, zijn afgerond.

Holtens Nieuwsblad | 1996 | | pagina 9