Blauw Wit blijft in race voor 2e plaats Sport agenda Sport Sin Holten Belangstelling van HCH-jeugd valt tegen Handbaldames 2 blijft in 3e klasse Holten in gewijzigde formatie ook winnend HOLTENS NIEUWSBLAD Resultaten sv Holten Mintonette volle winst pakt Succesvol seizoen voor BC Holten ZPC winnnaar van Revanche-bokaal Rick Romp schaakkampioen ZPC behaalt krappe winst op Swoll Hockeyclinic door internationals Penaltybokaal SV Holten DONDERDAG 4 APRIL 1996- 7 In een met veel inzet gespeelde wedstrijd heeft Blauw Wit een belangrijke overwinning op Eversberg behaald. Door deze zege blijft Blauw Wit nadrukke lijk in de race voor de tweede plaats. Eversberg heeft echter de beste papieren. Met een wedstrijd minder heeft het één punt min der dan Blauw Wit. De slotfase van de competitie kan hierdoor zeer interessant worden. Dat de thuisploeg gemotiveerd aan het duel met Eversberg begon was voor iedere bezoeker duidelijk. Eversberg kon vanaf de aftrap net zo geliefkoosde spelletje spelen. Nadrukkelijk het accent leggende op de defensie, probeerde de ploeg met snelle counters succes te ha len. Blauw Wit kreeg echter de eerste kans. Uit een vrije trap kon de Eversberg doelman ternauwer nood redding brengen. De gasten hadden hun antwoord snel gevon den. Uit een goed en snel uitge voerde tegenaanval werd Blauw Wit in het centrum verrast. De vrijgespeelde spits van Eversberg scoorde beheerst 0-1. Dat bleek een streep door de opzet van Blauw Wit. De gretigheid leek niet het beoogde doel te krijgen. De thuisclub zocht wel weer de helft van Eversberg op, maar echt ge vaarlijk werd de Holtense ploeg niet. Hans Stam schoot van af stand over en Johan Bosschers zag zijn inzet voorlangs het doel ver dwijnen. Na bijna een half uur spelen had de thuisploeg bepaald geluk toen Henk Bolink in de fout ging tegenover zijn directe tegen stander. Deze leek vrij te gaan scoren, maar Leo Aanstoot bracht redding voor de doellijn. Enkele minuten voor rust leek Eversberg opnieuw te gaan scoren. Volgens scheidsrechter Gottemaker had de spits hiervoor echter een overtre ding gemaakt, waardoor het 0-1 bleef. Overtuigender In de rust bleek dat trainer Spik- kert zijn manschappen op het goe de spoor had gezet. Na rust waren de aanvallen overtuigender en ge vaarlijker. Met Gerwin de Velde deze middag weer terug op het middenveld had de ploeg meer uitstraling dan in de wedstrijd te gen ASV. Ook de enorme wils kracht straalde af van de ploeg. In de 15e minuut was het Johan Bo link die de achterlijn haalde. Het leek echter dat hij de bal zou ver spelen, doch de bal werd toch voor de instormende Gerald Jansen ge deponeerd. Vanaf de rand van net strafschopgebied knalde deze de gelijkmaker achter de jeugdige Eversberg-goalie. Eversberg was duidelijk even van slag en had moeite met de aanvalsgolven van Blauw Wit. Tien minuten na de gelijkmaker was het opnieuw Jo han Bolink die aan de basis van de tweede treffer stond. Vanaf rechts bereikte hij de vrij staande Johan Bosschers die 2-1 liet aantekenen. Doordat er hierna veel harder ge speeld werd, waren er veel blessu re gevallen. Scheidsrechter Gotte maker bleek zeer punctueel en tel de alle seconden bij. Zo deed zich het feit voor dat om 16.30 uur beide ploegen nog steeds niet wa ren uitgespeeld. Het spel ging na de 2-1 op en neer. Eversberg pro beerde van alles om toch nog de gelijkmaker te scoren, maar in de score kwam geen verandering meer. Door de komende vrije za terdag, in verband met het inhaal programma, kan de ploeg zich rus tig opmaken voor de belangrijke slotfase in deze competitie. Blauw Wit: Senioran-.Zaterdag o april: Blauw Wit 3-SW '56 2,14.30 uur; Blauw Wit4-Enter V. 5,14.30 uur; Blauw Wit 5- Enter V. 9, 12.30 uur; Blauw Wit 6- Eversberg 4,12.30 uur; Sp. Brummen 1- Blauw Wit 1, 14.30 uur (vertrek 13.00 uur). Junioren:Zaterdag 6 april: Blauw Wit A1-Daarlerveen A1, 12.30 uur; Blauw Wit B1-Heracles B2, 11.00 uur; MW '69 C1-Blauw Wit C1, 11.00 uur (vertrek 10.00 uur) Pupillen:Zaterdag 6 april: Excelsior D3- Blauw Wit D1, 10.00 uur (vertrek 09.15 uur); Blauw Wit D2-De Zweef D4, 10.00 uur; De Zweef E2-Blauw Wit E1, 09.15 uur (vertrek 08.30 uur); De Zweef E4- Blauw Wit E2, 10.00 uur (vertrek 09.15 uur); Blauw Wit F1-Hulz.Boys F3, 11.00 uur; Blauw Wit F2-Holten F5, 11.00 uur Zaahgeen wedstrijden SV Holten: Senioren:Maandag 8 april (2e paasdag): Holten 2-Hector 4, 10.00 uur; Holten 3-Quick 5,10.45 uur; Henge lo 3-Holten 4, 10.30 uur (vertrek 09.15 uur); Omhoog 3-Holten5,10.00 uur (ver trek 08.45 uur); Enter 6-Holten 7, 10.00 uur (vertrek 09.00 uur); Holten 8-PH 11, 09.00 uur; Holten 9-SDOL 4, 09.30 uur; Holten 11-SOS 7, 09.30 uur; SOS 8- Holten 12, 09.30 uur (vertrek 08.30 uur); NEO 15-Holten 13, 09.00 uur (vertrek 08,00 uur) Junioren:Zaterdag 6 april: Holten Al- Voorwaarts A1, 14.30 uur; Holten A2- SVZW A2, 10.00 uur; Tukkers B1-Holten B1,11.00 uur (vertrek 09.45 uur); Holten B2-Stevo B2, 10.00 uur; Holten C1-Tuk kers C1,13.00 uur; De Zweef C3- Holten C2, 13.00 uur (vertrek 12.00 uur) Pupillen:Zaterdag 6 april: Holten D1- Bornerbroek D1, 10.00 uur; Holten D2- Hulz.Boys D111.00 uur; SOS D2-Holten D3,11.00 uur; Holten E1-SDOL El, 10.00 uur; Holten E2-Markvogels E1, 10.00 uur; ON E8-Holten Es, 09.00 uur (vertrek 08.00 uur); Hulz.Boys F1-Holten F1, 09.15 uur (vertrek 08.15 uur); DES F2- Holten F2,10.30 uur (vertrek 09.30 uur); Holten F3-MW '69 F1,11.00 uur; Holten F4-Hulz.Boys F4, 11.00 uur; Blauw Wit F2-Holten F5, 11.00 uur (aanwezig Vlet- goor 10.30 uur). Mintonette heren 2 ruikt het kam pioenschap, maar de laatste lood jes wegen het zwaarst. Met nog vier wedstrijden te spelen bevindt heren twee zich in een riante posi tie om het kampioenschap te beha len. Met gelijke spelen in de afge lopen weken in de wedstrijden tegen en tussen de naaste belagers RIVO uit Rijssen en Holyoke uit Enter en met afgetekende over winningen op de "runners up" uit Markelo en Almelo, heeft heren 2 met 2 of meer verliespunten min der dan de concurenten het uit zicht op de eerste plaats volledig in eigen handen. Bijna maar niet ge heel verwondelijk was het daarom dat vrijdagavond in de sporthal het heren 2 team volledig aanwezig was. Karei Jol was in optimale conditie na zijn hoogte stage in Vietnam en Wim Husslage in Hoog Catherijne. Rik Aangeen- brug was verlost van zijn super hoofdzorgen en Rob Frerichs van zijn gehoorgestoorden. Redelijk ontspannen kon heren 2 daardoor aan de wedstrijd tegen de midden motor RAC beginnen. De Alme- lo'ers hebben het geweten dat een team waarvan de gemiddelde leef tijd boven de 40 ligt, het op zijn heupen krijgt. Binnen de kortste tijd kon de einduitslag aan de wed strijdleider worden doorgegeven: 3-0 met de alleszeggende setstan den van 5-5, 15-7, 15-4. Geflankeerd door enkele leden van andere BCH-kampioensteams werd het tweede recreantenteam door ons op de foto gezet Foto WV) Na de kampioenschappen van het eerste team (Brenda Lucassen, Berlinda Michels, Mark Roelofs en Frank Fridrichs) en het vierde team (Ria Matti, Marijke Offen- berg, Karin Langkamp, John Mat ti, Harry Knuiman en Harrie Menkhorst) was het nu het tweede recreanten-team dat op de laatste competitie-avond als kampioen gehuldigd kon worden. Door een uitgekiende mix van jeugdig talent en snelheid (Renate Oosterik, Coby Lahuis, Renate Leppink en Rob Kelder) met de ervaring van de wat rijpere speler (Bert Post- ma), was dit team schier onver slaanbaar in hun klasse. Na een kort toespraakje en over handiging van bossen bloemen Handbal: Sporthal: Donderdag 4 april: 08.10-15.40 uur, SGW; 16.00-21.00 uur, SV Holten handbal; 21.00-22.30 uur, SV Holten All Stars. Zaterdag 6 april: 19.00-20.00 uur, Stam Holtense groep; 20.00-21.00 uur, B. Kamperman. Weekendreserveringen vanaf vrijdag middag 12.30 uur bij de beheerders van de sporthal (tel. 63180). Onlangs werd het jeugdkampi oenschap schaken bij de SV Hol ten beslist. Rick Romp werd met grote voorsprong kampioen en werd daarmee opvolger van Rein Ymker. Helaas zal hij zijn titel volgend jaar niet kunnen verdedi gen. Het tweede team sloot het seizoen af met een overwinning (4- 2) op E.N.O. Er werd drie keer gewonnen, Henk van Beek, Hans van Oyen en Karl Heinz Leisten, terwijl alleen Erik Bosman ver loor. Cees Olij en Ronald Teese- link stelden de zege veilig met twee remises. In de interne competitie werden vijf partijen gespeeld. Ber- tus van Beek-Gerard van Calcar; Dick van der Knaap-Erik Mon- deel, 1-0; Gerrit Luggenhorst-Di- nant van Beek, 0.5-0.5; Ton van Oyen-Hans van Oyen, 1-0; Karl Heinz Leisten-Henk Jongman, 1- 0. Voor de interne beker wed de kwartfinale gespeeld door Gerrit Stevens-Ben van de Griendt, 0.5- 0.5. Afgelopen zaterdag speelde het eerste heren waterpoloteam van ZPC Twenhaarsveld een thuis wedstrijd tegen Swoll 1894 uit Zwolle dat nog steeds koploper was. ZPC staat nog steeds tweede en heeft nog drie kansen om de koppositie over te nemen. Al na ruim twee minuten benutten de Holtenaren een strafworp waarna men, ondanks een tegengoal, uit liep naar 3-1. De tweede periode was een boeiend spektakel van doelpunten om en om en eindigde in 5-3. Tijdens de derde periode viel ZPC enigzins terug waardoor de tegenstanders opliepen tot 7-6. In de laatste rustperiode voor de vierde periode beseften de Holte- naren dat ze een overwinning kon den halen door het hoofd koel te houden want Swoll provoceerde het hele spel, ondanks een gemiste strafworp kon ook deze periode winnend worden afgesloten 9-8. De volgende wedstrijd is op 20 april tegen de Oostdobbers in Raalte, supporters kunnen hier gratis bij aanwezig zijn. Onder het toeziend oog van Bastiaan Portenaar moesten de jonge hockeyspelers proberen om zo zuiver mogelijk op doel te schieten (Foto WV) „Shit!" Eén van de ongeveer 25 jeugdleden van de Hockeyclub Holten (HCH) liet er in onver bloemde taal geen twijfel over bestaan dat hij bepaald ontevre den was over zijn prestatie. De jonge hockeyspeler had zojuist met bal en stick een parcourstje afgelegd in 23 seconden, terwijl gasttrainer Bastiaan Portenaar hetzelfde parcourstje op z'n slof fen in 18 seconden had gerond. Dat kan ik beter, constateerde de jeugdige Holtenaar en even later flitste hij over het veld en klok te.... 19 seconden. Het tafereel speelde zich vorige woensdagmiddag af op het zono vergoten hockeyveld in het Sport- dal, waar onder leiding van oud speelster van het Nederlands Elftal Garine Benninga een zogeheten hockeyclinic werd gegeven voor de HCH-jeugd. Carine is hoofd- trainster van dames 1 in Amster dam. Daarnaast is ze in dienst bij de KNHB voor de organisatie en algehele leiding van de hockeycli- nics. De clinic in Holten werd eveneens begeleid door de interna tionals Bastiaan Portenaar (HCKZ) en de nog maar pas gese lecteerde Tigo vaa der Meer (HGC). Beloning De in hockeykringen zeer popu laire hockeyclinic is een initiatief van de Koninklijke Nederlandse Hockey Bond, op de eerste plaats bedoeld om de hockeyjeugd voor al te stimuleren om door te gaan, op de tweede en niet minder be langrijke plaats om de techniek te verbeteren. Middels advertenties in onder meer het bondsblad kun nen geïnteresseerde clubs zich voor de clinic aanmelden. Vaak wordt dat gecombineerd met een opening of een jubileum. Gezien het succes van de vorig najaar ge houden bloembollenaktie, had de HCH ingetekend als een soort beloning voor de enorme inzet van de jeugd die deelnam aan de aktie. Een deel van de opbrengst is ook besteed aan het 'inhuren' van de hockeyclinic. „Als de jeugd en thousiast is, heeft dat vaak een uitstraling op leeftijdgenootjes. De bekende mond-op-mond re clame werkt ook in hier het beste, daar moeten we het veelal van hebben," legt Debbie van der Laan uit. Zij is voorzitter van de jeugd commissie bij de HCH. Ofschoon zeer te spreken over de manier waarop de hockeyclinic werd uit gevoerd, toonde zij zich wel enigs zins teleurgesteld over de relatief geringe opkomst. De HCH-jeugd telt totaal 68 leden. Daarvan spelen er 33 in de D- en E-jeugd (circa 7 tot 12 jaar), de overigen zijn ouder (tot 18 jaar). Van de 33 'D'tjes en E'tjes' kwamen er zo'n 25 opda gen. Debbie: „Vorig jaar hadden we kort na de zomervakantie een beduidend hogere opkomst bij een open dag in het kader van sportsti- mulering. Dat gaat uit van de ge meente. Toen hebben zich ook diverse kinderen aangemeld De kinderen die zich voor de hoc keyclinic meldden moesten onder leiding van Bastiaan en Tigo een met opvallend gekleurd materiaal uitgezet circuit afwerken. Daarin werden ze met zes onderdelen ge confronteerd, ieder onderdeel richtte zich op een stuk techniek. Op het veld was een kleurig par cours uitgezet en moesten de kin deren onder meer proberen al lo pend de bal aan de stick te houden. Ook de passeertechniek werd be oefend, het schieten op doel, het op een bepaalde manier uitspelen van de tegenstander en besloten werd met een wedstrijdje drie te gen drie. Tegen het eind van de middag volgde een training voor de oudere jeugd. Ook in die leef tijdsgroep liet een aantal hockey- 'ers het afweten. Degenen die wel kwamen opdagen kregen deskun dige instructies van de 'cracks'. De training werd besloten met een onderlinge wedstrijd. Holten 2 - Almelo 2 In een tot de nok toe gevuld estadio "Meermanscampo" werd de topper Holten 2 - Almelo 2 gespeeld Holten 2, de trots van de vereniging, moest het deze wedstrijd stellen zonder de aanvallende middenvelder Mark Nij- land Dat dit geen gemis was bleek tij dens het verloop van de wedstrijd Hol ten speelde als vanouds en kwam hal verwege de eerste helft op een 1-0 voor- psrong door de "eerste tovenaar' Herbert Beldman Na de rust deelde Holten opnieuw de lakens uit, wat resul teerde in nog drie treffers, gescoord door Herbert Beldman, Jeroen Hendriks en Alwie Deterd oude "Ravonelli" Weme. Door opnieuw puntverlies van de naaste concurrent Stevo 4 zet Holten koers rich ting het kampioenschap. De kranten zijn door de manschappen van het tweede volop verzameld, de lijm is momenteel aan het stijven. Kortom, alle facetten voor een georganiseerde platte wagen zijn aanwezig. Tot ziens bij de volgende wedstrijd. Holten 2 - Hector 4 op 2e paasdag in estadio "Meermanscampo" Holten 5 - Enter 4 Het heeft zeer lang geduurd, maar Holten 5 heeft haar eer ste drie punten binnen. Na enkele gelijke spelen is het gelukt de wedstrijd tegen Enter winnend af te sluiten De eerste helft was Holten 5 duidelijk beter. Het middenevld stuurde William weg, maar deze werd binnen de zestien meter grof onderuit geschoffeld Ernst Fridrichs be nutte de penalty koelbloedig. In de twee de helft kreeg Holten een overvloed aan kansen. Een corner van Rene werd inge schoten door Harald, waarna Wilco Pin- kert uiteindelijk inschoot: 2-0. Bemoe digd door de voorsprong beukte Holten door, en Martijn wist een prachtige voorzet te geven, die Hans Hofman snoeihard inschoot. Hierna kreeg Holten nog enekele kansen, maar er werd niet meer uit gescoord. Dat Enter nog tegen- scoorde was slechts bijzaak. Helaas was de altijd fanatieke coach Rein niet aan wezig. Eindstand: 3-1. Omhoog 4 - Holten 8 Holten 8 moest zij meerdere erkennen in Omhoog, dat vooral aanvallend veel sterker was dan Holten. De eerste helft ging het echter gelijk op, zij het dat het met de rust reeds 3-1 was De start van de tweede helft was echter goed, en de 3-2 lag binnen bereik Het was echter Omhoog dat scoorde, en daarna hield Holten het voor gezien De eindstand werd uiteindelijk 7- 1 Almelo 8 - Holten 9 De nu toch wel krappe selectie van het negende pre cies elf man) begon tegen Almelo op een knollenveld 3 kilometer bij de velden van Almelo vandaan. Dat Holten niet wakker was te krijgen bleek al na enkele minuten, toen een vrije trap direct uit mondde in een doelpunt. Al snel stond Almelo met drie nul voor Na rust kreeg Holten een pietsje meer vat op het spel en werden er zelfs enige kansen ge creëerd; 1-3 werd zelfs gescoord, maar gelijk daarna scoorde Almelo 1-4. Ep benutte daarna koelbloedig een straf schop nadat Gerrit Nikkels daar hard handig werd gevloerd. Dezelfde minuut kreeg Almelo een penalty wegens hands binnen de zestien meter, zodat het dwei len met de kraan open bleef. Ondanks een hardhandige charge van Bert op de scheidsrechter bleef deze goed fluiten, en liep Almelo uit tot een 7-2 overwin ning. Holten BI - Den Ham BI. Ondanks goed verzorgd voetbal, waarbij het posities pel steeds beter ging, werden de punten cadeau gegeven aan den Ham. Door misverstanden en even niet opletten stonden de jongens binnen een kwartier met 0-4 achter. Nog voor rust kwam Holten terug door doelpunten van Lau rens Jan en invaller Jeroen M. Ondanks de vele kansen die we in de 2e helft kregen konden de voorwaartsen deze niet omzetten in doelpunten. Den Ham slaagde hierin nog wel 1x, zodat de In de thuiswedstrijd tegen Boer- hof/Heeten kon dames 2 van Holten alleen bij winst hopen op het behoud van het derde klasse kampioenschap. In een gelijkop- gaande eerste helft leidden de gasten bij rust met 4-5. Na rust werd Holten sterker. Een goed gesloten verdediging lag aan de basis van de overwinning. Ook aanvallend werd goed en gecon centreerd gespeeld, waardoor Holten 2 verdiend met 13-9 won! Grootste concurrent ASVD 2 won uit bij HHZD, maar aange zien CVO 2 bij ABS verloor, degradeert deze laatste vereni ging nu uit de derde klasse. De heren namen deel aan de voor ronde van de bekercompetitie. In gedeeld met de nummer twee uit de eerste klasse, Actief/WSV, en kampioen tweede klasse, DSC, en Apeldoorn '80 uit de tweede klas se, had Holten als derde klasser weinig meer te verwachten dan bekerervaring op te doen. In de wedstrijd tegen Actief/WSV kwam Holten even met 0-2 voor. Daarna kreeg Actief/WSV de overhand. Holten bleef echter ge zien het klasse verschil een prima partij geven en verloor uiteindelijk maar met 19-10. De verrassing kwam in de tweede wedstrijd. DSC bleek niet op volle sterkte en Holten zette alles op alles om een goed resultaat neer te zetten. Dit lukte en Holten won met 15-13! In de laatste wedstrijd tegen Apel doorn '80 was de fut eruit. Eind stand 26-7. Holten eindigde daar door als derde. Actief/WSV en Apeldoorn gaan door naar de hal ve finales. Dames junioren won haar laatste wedstrijd overtuigend van Raalte. Via een 8-5 ruststand werd het 17- 9. Meisjes A haalde uit tegen We- sepe. Holten was veel sterker en won na een 5-1 voorsprong bij rust met 15-2. Jongens A speelde de beste wedstrijd van het seizoen. Met prima verzorgd handbal werd Marclo naar een kansloze 5-23 ne derlaag gespeeld. Meisjes B deelde in de winstpartijen door Voor waarts met 22-6 terug te wijzen. Welpen 1 won na een goede eerste helft met minimaal verschil. Eind stand 9-8. Welpen 2 kon het net niet bolwerken en verloor van Nij- hof/Broekland met 4-6. Kemperkamp succes Het recreantentournooi van de handbalafdeling van de SV Holten is een sportief succes geworden. Duidelijk is dat er een stijging zit in het niveau van het damesrecre anten handbal. Door het stoppen met actief handbal, komen meer ervaren speelsters in deze teams. Vooral bij Schalkhaar en HHZD was daar duidelijk sprake van. Deze beide teams betwisten elkaar dan ook de winst van dit tournooi. In spannende wedstrijden met veel doelpunten waren de overige teams aan elkaar gewaagd. Na het onderlinge gelijkspel van Schalk haar en HHZD (2-2) moest het doelsaldo de winnaar aanwijzen. Achter dit tweetal leverde Holten strijd met Dalfsen om de derde en vierde plaats. Door de 1-0 winst van Dalfsen werd Holten vierde. De totale eindstan was1Schalk haar 5-9(4-17); 2. HHZD 5- 9(4-9); 3. Dalfsen 5-5:4. Holten 4- 4;5. Swift 4-2: 6. LHC 5-1. door voorzitter Reijer Dorresteijn was het de beurt aan de pers om foto's te maken van dit kampi oensteam en nog een aantal leaen van de beide andere kampioens teams. Het eerste team leverde afgelopen weekeinde overigens nog een uitstekende prestatie door in Hoog Keppel met 7-1 te winnen van SAS 1 uit Deventer, de kam pioen van de andere afdeling Overgangsklasse. Hierdoor is BCH 1 tevens kampioen gewor den van de gehele districtscompe titie in district Oost van de NBB en is het uitgenodigd om mee te doen aan de nationale teamkampi oenschappen in Almere begin juni. Al met al een succesvol seizoen voor de Holtense badmintonners. Door de afwezigheid van Tox trad er een ietwat gewijzigde for matie aan in Fleringen. Al-speler Ruud maakte zijn debuut als linksback waardoor Jan Traan- man als laatste man fungeerde. Interim-trainer Ben Frazer wist de selectie te motiveren voor een goed resultaat. Holten begon goed en ontspannen aan de wed strijd. Dit uitte zich vooral in het goede positie spel, zodat er een aantal goede mogelijkheden wer den gecreëerd om de score te ope nen. Na 11 minuten werd Geen Brands de diepte ingestuurd, de uitgekomen keeper wist de eerste inzet nog te pareren, maar door de lepe omhaal, a la Balboa, bracht Brands Holten op voorsprong. Holten bleef een licht veldover- wicht houden, maar wist de kan sen niet te benutten. Fleringen kreeg iets meer grip op de wed strijd en wist na ongeconcentreerd verdedigen van Holten de 1-1 op het scorebord te brengen. Hierna kreeg Fleringen een riante moge lijkheid om op voorsprong te ko men, maar Rempy haalde met een uiterste krachtsinspanning de bal van de lijn. Holten liet zich niet van haar stuk brengen en creëerde nog meer kansen. Via een goed opgezette aanval kreeg wederom Geert de bal op een presenteer blaadje, maar na ongeveer 100 po gingen om te scoren, gaf hij de bal aan Free Willie en deze wist zon der enige moeite het netje te laten fibreren. Ruststand 1-2. Fleringen begon de tweede helft met een ander concept, waardoor het mid- denvelt van Holten minder ruimte kreeg hierdoor zakte het over wicht aan Holtense zijde. Hiervan dankbaar gebruikmakend trok Fleringen door middel van een afstandschot de stand gelijk, 2-2. Holten begon aan een werkelijk fantastisch offensief. Door ver woeste afstandschoten van Leppe werd de keeper van Fleringen op de proef gesteld, de schoten misten echter net de precieze richting. Het was gool-old Ruud die de hardwerkende Menum aanspeel de. Deze nam de bal feilloos aan en liep richting doel. Tot ieders ver bazing speelde hij de bal niet af, maar knalde hem hard tegen de touwen, a la Hennie Meyer. Fle ringen maakte het Holten de laat ste minuten nog knap lastig maar door katachtige reacties van kee per Schmeichel Landeweerd wist Holten de voorsprong te behou den, en kon met drie punten in de 'tuk' tevreden in de bus naar huis stappen. In het paasweekeinde is er geen wedstrijd voor het eerste, maar een deel van de selektie laat zijn stem wel gelden in de survival op eerste paasdag. De eerstvolgen de thuiswedstrijd wordt gespeeld op 14 april tegen Delden. Zaterdag namen leden van ZPC Twenhaarsveld deel aan de wed strijden om de Revanche-bokaal, georganiseerd door ZPC Damixa- /het Ravijn uit Nijverdal. Naast ZPC Twenhaarsveld waren ook de clubs van Damixa/het Ravijn, de Tippe (Heino), de Oostdobbers (Raalte) en Nieuw-Leusen (Nieuw-Leusen) vertegenwoor digd. Tijdens deze wedstrijd wer den door de leden van ZPC Twen haarsveld de volgende plaatsen be haald: 25 m. schoolslag: 1. Floor- tje van Eyk (24.7) en Sander Stoevenbelt (22.2) 2. Sabrina Kolkman (25.0) en Ruben Heu- sinkveld (23.0); 50 m. schoolslag: 1. Michel de Vries (36.3) 2. Arjan Bouwman (45.0) en Esmeralda Udink (43.5) 3. Maartje van Eyk (50.4) en Maarten Koopman (47.2); 25 m. vrije slag: 1. Sabrina Kolkman (19.6) 2. Floortje van Eyk (21.3); Erik Agterkainp (21.3) en Sander Stoevenbelt (18.4). 3. Wouter Jansen (23.6) en Irma Groteboer (18.5); 50 m. vrije slag: 2. Maartje van Eyk (37.9), Maar ten Koopman (40.2) en Michiel de Vries (28.9) 3. Kim Kortlever (32.3). De strijd om de Revanche-bokaal werd uiteindelijk gewonnen door ZPC Twenhaarsveld met 79 pun ten. Tweede werd het team van Nieuw-Leusen met 57 punten en de derde plaats werd behaald door Damixa/het Ravijn met 53 punten. eindstand werd bepaald op 2-5. Enter B2 - Holten B2 Voordat we het in de gaten hadden stonden we al met 143 achter. Dit foutje werd al snel hersteld door Rob, 1-1 en 1-2. Uit een rebound scoorde Leon op prima wijze 1-3. On danks dat Enter nog terug kwam tot 2-3 was het weer Rob die de ruststand op 2- 4 bracht. De thee had ons goed gedaan want het was reeds na 10 sec. dat alweer Rob de voorsprong vergrootte naar 2-5. Holten was duidelijk de betere ploeg en door nog 2x Rob en Jan, een als voorzet bedoelde bal ging in 1x via de paal in het doel, werd de score vergroot naar 1-8 Onze verdediging liet hierna de tegen stander nog 2x scoren, erg sportief jon gens, zodat de eindstand 3-8 werd SVZW C1 Holten C1 Een 1e helft waarin Holten goed speelde. Door een doelpunt van Jeroen kwamen we dan ook op voorsprong Door een verdedi- gingsfout kwam SVZW al snel weer op gelijke hoogte Holten liet het er niet bij zetten en via een goal van Martijn kwa men we weer op voorsprong. Daarna werd een zuiver doelpunt afgekeurd wat later zeer kostbaar bleek. Enter kwam weer op gelijke hoogte maar Jeroen bracht voor rust de stand nog op 2-3. De 2e helft hetzelfde beeld. Enter kreeg meer kansen en door een misverstand in de verdediging kwam Enter op gelijke hoogte Uiteindelijk bleek Enter de ge lukkigste en besliste de strijd in hun voordeel, 4-3. PH D2 - Holten D1. In een spannende en gelijkopgaande strijd wist Holten het duel uiteindelijk in haar voordeel te be slissen. Direkt vanaf het begin wist Hol ten zich goede kansen te creëren, waar van Barter, na goed aangeven van Artu- ro, 1 benutte. PH kwam echter goed terug en scoorde nog voor rust gelijk Na rust hetzelfde beeld met goede moge lijkheden om te scoren voor beide ploe gen. Door goed keeperswerk van Mi chiel gelukte het PH niette scoren. Henk Jan gelukte het 2 min. voor tijd, na goed voorbereidend werk van Bas, met een strak schot de keeper van PH te passe ren. Hotten D3 - Vroomshoopse Boys D3. In een redelijke wedstrijd kregen beide ploegen kansen om de score te openen. Het was Bas die de score opende en Holten op voorsprong bracht. De Boys kwamen voor rust nog terug, 1-1. Na rust veranderde er niet veel. Ondanks het goede keeperswerk van Jeroen kon niet worden voorkomen dat de Boys uiteindelijk met de winst naar huis gin gen, 1-2. Hulzense Boys E1 - Holten El. In deze fantastische wedstrijd tegen de koplo per was Holten duidelijk de betere ploeg We kregen direkt al een paar kansen maar die werden helaas nog niet benut Onze verdediging gaf geen krimp en het was Bas die met een harde schui ver de stand op 0-1 bracht Na rust een hevig aanvallend Hulzen maar Daan hield zijn doel schoon. Uit een goed uitgevoerde counter vergrootte Bas de voorsprong naar 0-2. 1 Minuut voor tijd wist Hulzen nog te scoren zoodat we met 1-2 van de koploper hadden gewonnen. Klasse jongens. Blauw Wit E2 - Holten E2. Om klokslag 10 uur begon deze plaatselijke derby. De vele ouders langs de lijn kregen een spannende wedstrijd te zien met 2 gelijk waardige ploegen. Toch was het Holten die de score opende door een mooie treffer van Sander. In de 2e helft bleef de wedstrijd spannend, doch Holten gaf de voorsprong niet meer uit handen nadat nog 2x gescoord was door o.a. een slim balletje van Pim, 0-3. Holten E3 - SVZW E4. Tegen de kam pioen van het vorig jaar was Holten vanaf het begin de betere ploeg. Door goede aanvallen van Thijs en Sander was het voor rust al 2-0. Na rust ging Holten door waar het de 1e helft was geëindigd. De voorsprong werd ver groot naar 4-0. SVZW kwam terug tot 4-2 maar Holten werd op tijd weer wakker en bracht de eindstand op 5-2. Doelpun tenmakers Thijs (4x) en Sander. Beste man van het veld was onze keeper Harm. Holten F1 - DES F1. Na de nederlaag van vorige week moest er gespeeld worden tegen de nr. 2, DES. Met een schot a la Koeman, scoorde Mike de openingstref fer. Na rust leek Holten te worden ver pletterd, DES scoorde 3x. Holten werd weer wakker en door 2x Mike kwamen we op gelijke hoogte. Het gelukte DES echter om weer op voorsprong te ko men. maar door een prachtige goal van wederom Mike kwamen we weer op gelijke hoogte. Vlak voor het laatste fluit signaal gelukte het Tijs om de winnende treffer te scoren, einduitslag 5-4. RKSV F1 - Holten F3. In deze wedstrijd was Holten kansloos tegen een veel beter RKSV Tot de rust wisten de jon gens nog een tegentreffer te voorko men. Na rust bleek al snel dat de ver moeidheid een rol ging spelen. RKSV kreeg vele kansen, echter door goed keeperswerk werden er slechts 3 benut. 3-0 MW '69 F3 - Holten F4. Na een goed gespeelde wedstrijd was het uiteindelijk MW die met de punten ging lopen. Nadat Bram via een taktische wissel 2-1 had gescoord kreeg Holten nog enkele kansen. Dieger was het dichst bij de gelijkmaker maar de goede keeper van MW voorkwam dit. Ook de kansen van Nick, Jaap en Rick wilden er helaas niet Afgelopen zaterdag werden de eerste voorronden van de penalty bokaal gehouden. De spelertjes van F5, F2, Fl, E3 en D3 mochten allen drie keer, of zo nodig meer, proberen om Erwin Stukker en Marcel Wansink te passeren. Na een felle strijd hebben zich voor de finale geplaatst: Dennis Tigchdou- ard, Tjeerd van de Laan en Ismo ten Velde(Fl); Niek Markvoort en Frank Meulenbelt (F2); Daan Wis- sink en Glenn van Coeverden (F5); Harm Bakhuis en Sander Tuitert (E3); Bas Tuitert en Teun Hofman (D3). De volgende voor ronden zullen worden gehouden op zaterdag 13 april. De spelertjes van de volgende pupillenteams zullen op deze datum de mogelijk heid krijgen om Erwin of Marcel te passeren: El, E2, en Dl om 11.00 uur; F3, F4 en D2 om 12.00 uur. Vorige week werd vermeld dat tijdens de penaltybokaal het doel verdedigd zal worden door een bekende keeper uit het betaald voetbal. Bekend is geworden dat Oscar Moens, van de Go-Ahead Eagels, bereid is gevonden om tij dens de finale het doel te verdedi gen. Wanneer de finale wordt ge houden, hangt af van het wel of niet deelnemen van de Go-Ahead Eagels aan de na-competitie. Zo dra hierover meer bekend is zal de datum zo snel mogelijk bekend worden gemaakt.

Holtens Nieuwsblad | 1996 | | pagina 7