'Heel bijzondere krant in kleine gemeenschap' f Holterberg-survival SV-voetbal (4) Espelodijk kan volledig worden gereconstrueerd 'M Oad Reizen besluit winter met forse plus HOLTENS NIEUWSBLAD "Boer'nleu" in Splo NBvP Espelo richt kijker op Dorkas Posbank: voorbeeld voor heuvelrug? Gemeente Postkantoor in NS-station? De Schure: en hoefijzer disco gooien HHV tevreden over kontakten met HNB Voorstelling DAT 13 april Provincie en WMO akkoord met fase 2 OPENBARE KENNISGEVING INZAKE VERLEENDE ONTHEFFINGEN OF VERGUNNINGEN BOUWAANVRAGEN WIJZIGING HUISVUILINZAMELING VOORBEREIDINGSBESLUIT Raad akkoord met verkoop van woning DONDERDAG 4 APRIL 1996- „Een heel bijzondere krant. Eén van de weinige kranten in de regio en vermoedelijk tot ver daarbuiten die een dergelijke for mule hanteert: Holten is een kleine gemeenschap en heeft des ondanks een eigen krant met abonnees. Daarom hebben de Holtenaren van oudsher een sterke binding met het blad." Aldus Albert van de Maat, sinds jaren voorzitter van de Holtense Handelsvereniging die op haar beurt een hechte band heeft met het Holtens Nieuwsblad. Niet al leen vanwege de abonnementen, maar vooral vanwege de regelmati ge advertenties van de leden en Zaterdag 13 april speelt het Dijker- hoeks Amateur Toneel in Het Bonte Paard het blijspel "Vlinders in de buik" van Fred Vonk. "Het zal je maar gebeuren, dat er in je dorp gas gevonden wordt. In het cafe van Geert en Katrien wordt er de hele dag druk over gepraat. Het is doodzonde dat de burgers er niet zelf van kunnen profiteren. Alles is voor de staat. Maar... gelukkig net op tijd komt er een meneer uit de Randstad die er iets op weet. Het kost eerst wat geld vanzelf sprekend, maar ja... je moet ook investeren om rijk te worden... Een stuk dat bol staat van komi sche verwikkelingen, dat is duide lijk. De voorstelling begint om 20.00 uur en na afloop is er gele genheid tot dansen op muziek van het Salland Combo. daarmee samenhangende de kon takten met de acquisiteurs. Albert: ,,Onze potentiële klanten zitten in Holten en directe omgeving. I Daarvoor is het HNB een prima medium. Adverteren in huis-aan- huis bladen die ook elders ver schijnen hebben toch minder at- tentiewaarde. Dan zit je als Hol tense winkelier aan 't randje van hun verspreidingsgebied." Hij voegt daar aan toe dat de HHV zeer te spreken is over het feit dat het plaatselijk nieuws met adver tenties enkel in het HNB wordt opgenomen en dat alleen het ad- vertentiedeel van de krant via de Zakengids in een aantal omliggen de plaatsen wordt verspreid. Ook niet-abonnees in Holten krijgen de Zakengids trouwens door de brie venbus. „Vroeger verscheen de krant op vrijdag. Dat voor ons als winkeliers ongunstig met adverte ren, want de koopavond was toen nog op donderdag en had je dus net achter de rug. Nu komt het HNB op donderdag uit en is de koopavond sinds kort naar vrijdag verhuisd. Vanzelfsprekend veel gunstiger voor ons." Ook bestuurslid Johan Steunen berg wijst op de sterke betrokken heid van de abonnees met de krant „Natuurlijk komt het voor dat je sommige feiten al eerder leest in een regionaal dagblad. Dat krijg je als je als weekblad uitkomt. Toch springen de Holtenaren iedere week weer boven op hun krant die het lokale nieuws vaak breder brengt. Er komen ook regelmatig artikelen in die je niet in net dag blad zult aantreffen en ten slotte speelt de factor herkenning een belangrijke rol. Bijna wekelijks komt het voor dat je wel iemand kent die gefotografeerd of ge noemd wordt." Het bestuur van de HHV bena drukt dat de kontakten tussen de HHV en het HNB de laatste jaren sterk verbeterd zijn. Albert: „Er is binnen onze club best wel eens gedacht om een eigen krantje te maken, maar gelukkig loopt alles nu op rolletjes en adverteert ieder een ook steeds beter.J ohan Steu nenberg heeft toch een kritische kanttekening en wijst op gratis De Holtense Handelsvereniging is zeer tevreden over de kontakten met het team van het Holtens Nieuwsblad. Een delegatie van het bestuur liet zich ook gewillig door ons vereeuwigen: v.l.n. r. Jan ten Hove, Albert van de Maat, Johan Steunenberg, Martin Leferink (Foto WV) huis-aan-huis bladen die óók re dactioneel nieuws brengen. En het formaat mag van Rabobank-direc- teur Jan ten Hove, sinds kort HHV-secretaris, op zogeheten weekendformaat zoals West- Twente. Ook suggereert hij een nieuwe pagina te introduceren met in het hart een artikel met foto over de Ondernemer van de Week en er omheen adverteerders. Wie Zondag 7 april kunnen de leden van de SV Holten zich heerlijk uitleven tijdens de eerste Holter- berg-Survival. Zowel als deelne mer maar ook als vrijwilliger zijn er enkele honderden mensen be zig om het evenement tot een jaarlijks terugkerend gebeuren te maken in de winterstopperiode december/januari. Wanneer de Survival-run goed aanslaat heeft Holten er een nieuw sportfeno- meen bij met dezelfde allure als de Triathlon, de Diepe Hel Holter- bergloop en de Holterbergcross. Inmiddels is men aangesloten bij de Survival Bond Nederland die eventueel kan besluiten om het Holtense evenement in een cir cuit op te nemen waardoor de De NBvP Espelo hield vorige week haar maandelijkse bijeen komst in Het Trefpunt. Na voor dracht van Johanna Ulfman van deen Drents gedichtje, stond de rest van de avond in het teken van de christelijke hulpverleningsor ganisatie Dorkas Hulp Internatio naal, die zich inzet voor de mens in nood. Holtenaar Ben van Doorn legde uit dat de naam Dorkas ont leend is aan het Bijbelboek Hande lingen, hoofdstuk 9. Van Doorn, in het dagelijks leven Oad-chauf- feur, vertelde voorts dat Dorkas 25 jaar geleden in Andijk begon. De organisatie houdt jaarlijks op Dankdag voedselakties en be schikt over zo'n tweehonderd de pots. Van Doorn begon twaalf jaar geleden als koerier. De koeriers brengen levensmiddelen, medicij nen, soms Bijbels en kleding, naar landen als Rusland, Polen, Roe menië, Israël en Afrika. Na de pauze vertoonde Ben een serie dia's over de landen waar hij ge weest is. Duidelijk zichtbaar was dat de mensen daar de hulp hard nodig hadden. Hoewel de aktie eenmaal per jaar gehouden wordt, kan het hele jaar kleding, schoeisel en speelgoed worden ingeleverd bij het Dorkas-depot van de fami lie Van Doorn aan de Burgemees ter van der Borchstraat 19. Graag wel verpakken in vuilniszakken. De NBvP Espelo houdt een extra bijeenkomst op maandagavond 15 april (dames van de handwerk- commissie met de Bonds Hand- werkkoffer). Een week later staat de maandelijkse afdelingsvond in het teken van 'Creatief met krui den'. Een 'culianiare en medicina le' avond met medewerking van Mary Foelkel. Vrijdagavond 19 april verzorgt het Enschedese revuegezelschap 'Boern- 'leu" de Splose première van de revue 'Het geet zo 't geet' (Eigen foto In het kader van de discussie over het rapport 'Vervlochten functies van de Sallandse Heuvelrug', voorzag één van onze lezers de redactie van een onlangs in het dagblad Trouw gepubliceerd arti kel dat ingaat op de door Natuur monumenten, ANWB en gemeen te Rheden voorgenomen maatre gelen om het imago van de Post- >ank op te krikken. De Posbank ligt in het Nationaal Park Veluwe- zoom. Bij de maatregelen gaat het vooral om het terugdringen van de overlast van auto's en motoren in het weekeinde. De drie partijen streven naar het creëren van een evenwicht tussen de belangen van natuur en van de recreant. De bedoeling is dat de verkeersdrukte vermindert, terwijl de toeganke lijkheid van het gebied gehand haafd blijft. Wellicht dat sommige maatregelen op de Posbank als voorbeeld kunnen dienen voor de plannen rond de Sallandse Heuvel rug. 'Onderzoek heeft uitgewezen dat de Posbank jaarlijks twee mil joen recreanten trekt. Op mooie zondagen worden vaak circa 10.000 recreanten geteld, die voor al per auto of motor komen. De meesten verblijven in het centrale gebied en zorgen daarmee voor een grote belasting van de natuur. De drie bovengenoemde partijen zijn overeengekomen om autover keer mogelijk te houden, maar dan wel in één rijrichting. Door par keerplaatsen te beperken, het rondjesrijden te ontmoedigen en het fiestverkeer voorrang te geven, moet het gemotoriseerde verkeer met 75 procent worden terugge drongen. Voor het (bewaakte) parkeerterrein moet worden be taald, de weg wordt versmald, ra- 'cefietsers krijgen een eigen pad, 1 zijwegen worden afgesloten en het gebied wordt 's avonds en 's nachts afgesloten voor gemotoriseerd verkeer. Het plan voorziet na een aanloopfase ook in het verdelen van het gebied in zones om de verschillende wensen van de be zoekers optimaal te bedienen (na tuurliefhebbers, rustige en meer actieve recreanten). Er komen 'poorten', die de bezoekers het idee moeten geven dat ze een ande re wereld betreden, een waardevol natuurgebied waarin je je gedrag aanpast. Bekeken wordt of er op den duur 'electro-vervoer' kan gaan rijden. Voorafgaand aan het optreden van Normaal treedt het Enschedese re vuegezelschap "Boer'nleu" vrijdag 19 april vanaf 20.00 uur op in de feesttent annex theater aan de Pas- mansweg. De feestcommissie wil met dit revuegezelschap óók het niet-Normaal publiek eens een avond onbezorgd amusement aan bieden. De entreeprijs is met tien gulden per persoon bewust laag gehouden. Het is zeker niet de bedoeling om winst uit dit optre den te halen. In de schouwburg, waar de boer'nleu normaal optre den, betaalt de bezoeker zo maar het driedubbele. Wat betreft com fort zal de eenmalige Sploder schouwburg nauwelijks onder doen voor een echte. Ook al is er geen welkomstcocktail en geen overnachtingsarrangement, er zijn wel gemakkelijke kuipstoeltjes, een decibelarme kachel en een tap die nabij is. De tent wordt voor dit doel gehalveerd en biedt plaats aan circa vijfhonderd bezoekers. De nieuwste revue van "Boer'nleu" heet "Het geet zo 't geet". Het boerenchtpaar Gerrad en Hanna en de geniale, onnavolgbare vrijge zelle buurman J aan zorgen samen met de overige spelers voor een avond vol ongecompliceerde hu mor. Dit alles met sketches, confé rences, muziek en zang in een mengelmoes van Twenst dialect en Nederlands. Vele onderwerpen uit het dagelijks leven komen aan de orde: tv-reclame, problemen het gehoorapparaten, het voice-res- ponse systeem, de agrahulp, een survival-weekend op de boederij enzovoorts. Volgens ingewijden mag men deze revue beslist niet missen. Een regionaal dagblad vat te de première van de revue op de volgende manier samen 'De her kenbaarheid van het agrarisch le ven in combinatie met de moder nismen van de huidige maatschap pij en de melancholie van de oude tijd in relatie tot de hedendaagse levenswandel, zorgden in de uit verkochte Twentese schouwburg voor menig lachsalvo'. Wie verze kerd wil zijn van een plaats bij de Splose première van "friet geet zo 't geet" kan kaarten in de voorver koop verkrijgen bij de bekende adressen. komst van specialisten uit de ge hele Benelux de komende jaren voor het grijpen ligt. Om 10.00 uur gaat de eerste groep, de F-pupillen, van start, gevolgd door Ë- en D-pupillen. De pupil len leggen een afstand af van circa 2 km, alles aangepast aan hun leef tijd. Aansluitend volgen de C-ju- nioren voor hun 5 km, de A- en B- junioren die het iets zwaarder krij gen en ten slotte de senioren en recreanten die hun kunnen mogen tonen over 5 km. Om 12.30 uur starten de wedstrijdatleten over 20 km, verdeeld over twee rondes van 10 km. Even zag het er naar uit dat deze afstand niet door kon gaan vanwege gebrek aan belangstelling van deelnemers en vrijwilligers. Mogelijk dat de datum, Eerste Paasdag, er debet aan is, anderen vinden het juist een geschikte da tum. Om ongeveer 13.00 uur zijn het de recreanten en licentiehou ders die als laatste van start gaan voor de 10 km. Onder de deelne mers ook een aantal specialisten, zoals Nederlands survival kam pioen Jan Maassen uit Beltrum ook wel bekend onder de naam het beest van Beltrum. Ook zijn plaatsgenoot Stef Beunk zal in Holten in de voorste gelederen meestrijden. Op de 10 km onder anderen voormalig schaatskern ploeglid Robert Vunderink en ook Egbert Veneklaas en Henri ten Brinke gaan de strijd aan op de lange afstand. Provincie en Waterleiding Maat schappij Overijssel hebben groen licht gegeven aan de reconstruc tie van de gehele Espelodijk. De extra grondmonsters die het Centraal Bodemkundig Bureau in het gedeelte van de weg dat in het grondwaterbeschermingsge bied ligt nam, hebben aange toond dat de verontreiniging ge ring is en binnen de normen blijft. Enige voorwaarde is dat beide instanties op de hoogte worden gebracht van de wijze waarop de grond onder de weg wordt 'ingepakt'. De mondelinge toestemming wordt op korte ter mijn schriftelijk bevestigd. Het heeft tot gevolg dat Krekel Wegenbouw binnenkort begint met de reconstructie van fase 1 van de Espelodijk, het gedeelte tussen de N332 en de Okkenbroekseweg. Daarvoor heeft de raad inmiddels een krediet beschikbaar gesteld. „Het wordt wel na Pasen," laat directeur gemeentewerken S.K. de Jong weten. Mogelijk is wel dat het optreden van Normaal in Es pelo de zaak nog iets verder op schuift. De rockgroep treedt 20 april op in een immense feesttent aan de Okkenbroekseweg/Pas- mansweg. Omdat de Espelodijk met het oog op dat concert 'karre- vrachten' vol aanhangers te ver werken krijgt, zullen de werk zaamheden wellicht tot na die da tum worden uitgesteld. „Tenzij Krekel zo ver is dat de onderlaag er al ligt en daar overheen gereden kan worden," aldus De Jong, die er overigens op wijst dat de klin kers uit de Espelodijk dringend nodig zijn voor de bestrating in Lukensveld. De aanpak van de Espelodijk is een lang verhaal. Op basis van de be groting 1995, waarin negen ton voor de verbetering van de weg was opgenomen, zou deze eigen lijk vorig jaar al moeten zijn aange pakt. Nader onderzoek wees uit dat onder het wegdek een oude uitgeloogde teerlag lag. Daarop werd besloten de Espelodijk in tweeën te knippenfase 2 (zie bo ven) en fase 2, tussen de Okken broekseweg en de Maneschijns- weg. In overleg met Krekel werd een procédé ontwikkeld dat op beide weggedeelten, dus ook dat in het grondwaterbeschermingsge bied, kon worden toegepast. Zo danig, dat er geen sprake is van mogelijke verdere uitloging. Er wordt een stijve onderlaag ge maakt van cement met gestabili seerd freesasafalt, waardoor kan worden volstaan met een dunnere bovenlaag in asfalt en ook geen puinfundering hoeft te worden aangebracht. Fase 1 leverde wat dit betreft bij de provincie geen pro blemen op, fase 2 had wel wat voeten in de aarde. Alvorens in te stemmen met het voorstel eiste de gemeenteraad eerst schriftelijke toestemming voor ook fase II van de reconstructie. Drie grondboringen In overleg met provincie en WMO werd besloten in fase 2 van de Espelodijk op drie plekken grond boringen te laten nemen tot een diepte van maximaal circa drie me ter. Na iedere halve meter werd de grond geanalyseerd. Indien tussen de anderhalf en twee meter geen verontreiniging werd aangetrof fen, werd niet verder geboord. De eerste boring leverde geen veront reiniging op, de tweede een gerin ge vervuiling, de derde iets meer. Desondanks bleef de mate van ver ontreiniging ruim binnen de ge stelde norm. Fietsverhuur Wat staat de deelnemers te wach ten? Een bijzonder pittig parcours door het hoogteverschil met een grote variatie van hindernissen, waar menigeen zijn krachten op uit kan vieren. Alle deelnemers moeten een uur voor de start aan wezig zijn. Start en finish zijn op sportpark Meermanskamp waar een plattegrond de bezoekers naar de meest spektakulaire hindernis sen verwijst. Mensen van buiten Holten kunnen hier ook terecht voor de speciale fietsverhuur om per fiets hun favoriet te volgen. De meest spektakulaire hindernissen bevinden zich onder meer in de Oranjekuil bij de Canadese be graafplaats, een voormalige zand kuil aan de oude Hellendoornse- weg pal achter de Oranjekuil, de passage Niemendal en natuurlijk bij start en finish, waar boomstam men doorgehakt moeten worden, door een moddersloot gekropen wordt en met kruisbogen wordt geschoten. Dankzij de steun van een aantal bekenden van de survi- valsport is het mogelijk om veilige hindernissen te bouwen die vooraf gekeurd worden door de par- courscommissie van de Survival Bond Nederland. Mede dankzij de steun van diverse sponsors, grond eigenaren, Staatsbosbeheer en de steun van de supportersvereniging van de SV Holten is het mogelijk om dit evenement te organiseren in het kader van het 75-jarig jubi leum. Deelnemers wordt verzocht zich vooraf op te geven. Informa tie of inschrijven tel. 362617, 362869, 363624. 1. Bouwvergunning is verleend voor: - bouwen woonhuis Erve Wiegmannink 4; - bouwen hobbyruimte en serre Rijssenseweg 12; 2. Toestemming is verleend voor de volgende meldingplichtige bouwwerken: - uitbreiden berging Mossinkerf 6. - uitbreiden berging Mossinkserf 8; - bouwen vogelhok Bessinkpasstraat 14, - plaatsen tochtportaal Burg. v.d. Borchstraat 33; 3. Voorts is vergunning, ontheffing e.d. verleend voor: - trekkerslepwedstrijd Commissie voor school- en volksfeesten Espelo (13 april 1996). Ingevolge de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden tegen één of meer van bovenvermelde besluiten een bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders, postbus 13, 7450 AA Holten. Over de uiterste indieningsdatum van een bezwaarschrift kunt u inlichtingen inwinnen bij de afdeling algemene zaken. tel. 37 38 39. Burgemeester en wethouders van Holten maken ingevolge artikel 41 van de Woningwet bekend, dat op de daarbij aangegeven data aanvragen om bouwvergunning zijn ingediend voor: - uitbreiden keuken en bouwen garage Larenseweg 39a (21-03-1996). - vergroten woonhuis Fazantenweg 6 (22-03-1996): - bouwen woonhuis Buizerdweg 8 (26-03-1996), - bouwen garage met tochtportaal Eekelscharen 9 (27-03-1996); - verbouwen woonhuis Landuwerweg 12a (28-03-1996); - bouwen woonhuis Oranjestraat 49 (01-04-1996). Bouwaanvragen liggen tijdens de openingsuren (van 9.00 tot 12.30 uur) ter inzage bij het bureau bouw en woningtoezicht van de afdeling gemeentewerken, Smidsbelt 6 te Holten. In verband met de komende feestdagen zijn er de volgende wijzigingen met betrekking tot de lediging van de mini-containers: Vrijdag 5 april (Goede Vrijdag): De grijze mini-containers worden gewoon geledigd. Zet uw container tijdig 7.30 uur - aan de weg. Maandag 8 april (2e Paasdag): De groene mini-containers worden op vrijdag 5 april geledigd De tijd van inzameling kan sterk afwijken van hetgeen u gewend bent. Zet daarom uw container tijdig - 7.30 uur - aan de weg. Het bovenstaande geldt voor de bebouwde kom en het buitengebied Via de regionale Afval-lnformatielijn (tel. 0570-63 77 55, tijdens werkdagen van 9.00-12.00 en 13.00-15.00 uur) kunnen nadere inlichtingen verkregen worden. Burgemeester en wethouders van Holten maken ingevolge het bepaalde in artikel 22 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend, dat de raad van die gemeente bij zijn besluit van 25 maart 1996, Nr. IJm/hs/96.03.04 heeft verklaard, dat een gedeeltelijke herziening wordt voorbereid van het bestemmingsplan „Holten 1966" met bijbehorende voorschriften „Holten 1968" ten behoeve van een uitbreiding van de woning Mr. G. Vixseboxsestraat 7 te Holten, een en ander voor zover omvattende het gebied zoals in rode kleur op de bij bedoeld besluit behorende en als zodanig gewaarmerkte tekening is aangegeven. Het voorbereidingsbesluit treedt in werking met ingang van de vierde dag na de dag van de bekendmaking en ligt vanaf deze datum voor een ieder ter inzage ter gemeentesecretarie, kamer 6 (leeszaal/bibliotheek) Holten, 4 april 1996. Burgemeester en wethouders voornoemd, De secretaris, J. P. Stegeman. De burgemeester, D. J Verhoeven. Oad Reizen, de touroperatingdi- visie van de Oad Groep, heeft een uitstekend winterseizoen achter de rug. Voor het derde achter eenvolgende jaar werd een groei van ruim 20 procent gerealiseerd. Het aantal geboekte passagiers steeg met 21,1% tot tot 122.000. Voor het eerst sinds jaren was sprake van een omzetgroei die de passagiersgroei overtrof: de om zet steeg met 25,5%. Met name het succes van de nieuwe charter bestemming Puerto Vallarta in Mexico leidde tot deze stijging van de gemiddelde reissom. De positieve ontwikkeling van de winter zet zich in de zomer op een bescheidener schaal voort. Per 1 april bedroeg de voorsprong in passagiers 5% ten opzichte van de zomer 1995. Ook hier een ver hoogde vraag naar zogenoemde 'short breaks' en verre vakanties. Zeer goed scoren de gespeciali seerde [andenbrochures. Zowel Groot-Brittannië, Ierland als USA/Canada vertonen stijgingen van boven de 50%. De onlangs geïntroduceerde Turkijke-bro- chure presteert naar verwachting, hoewel de marktontwikkelingen op het gehele Middellandse Zeege bied achterblijven bij de verwach tingen. De Griekse eilanden Kos en Rhodos zijn voor het tweede achtereenvolgende jaar de grote verliezers, terwijl ook Spanje ach terblijft. De traditionele Oad-pro- dukten, buspendel en busexcursie staan onder druk. Een ontwikke ling die al enige jaren aan de gang is, maar die zich de laatste twee jaar versneld voortzet. De teruglo pende belangstelling voor deze produkten wordt gecompenseerd door de vraag naar vliegbusreizen en dan met name rondreizen. Ove rigens maken buspendel en -excur sie (exclusief Disneyland Parijs) minder dan 20% uit van het totale aantal passagiers van Oad. Oad Reizen hoopt het boekings jaar 1995/96 af te sluiten met een passagierstotaal van boven de 400.000. Dat betekent een stijging van ruim 30% ten opzichte van 1994/95. Indien dat aantal gehaald wordt, is het passagiersaantal van Oad in vijf jaar tijd verdrievou digd. In die geplande 400.000 zijn de deelnemingen van Bex, Sind- bad/Cycletours en SRC Cultuur vakanties inbegrepen, alle naar rato van het deelnemingspercenta ge- B en W hebben de NS laten weten dat het stationsgebouw niet voor komt op een rijks- of gemeentelij ke lijst van monumentale gebou- Vrijdag 5 april biedt JC De Schure weer een Top 40 disco show. Om dat het eerste optreden van de drie DJ's van de Magic Light Music zeer goed bevallen is, wordt op nieuw een discoshow gehouden met een mengeling van top 40, gouwe ouwe en housemuziek. Het spektakel begint om circa 20.30 uur en de entree is vijf gulden. Voor dit bedrag krijgen de bezoe kers gratis twee consumptiemun- ten. Zondag 7 april is het jongeren- café gewoon geopend. Dus na af loop van het bezoek aan het mooi ste paasvuur, volgens de Schure- vrijwilligers de boake van de Beuscberg, kan een ieder rustig binnenwippen. Paasmaandag 8 april komt Meine de Vries uit En schede weer naar De Schure. Net als vorig jaar is het de bedoeling om een wedstrijd hoefijzewerpen te houden. Bij slecht weer zal er in de boerderij een alternatief wor den geboden. De wedstrijd begint om ongeveer 14.00 uur, de kosten bedragen 2,50 gulden per persoon. Verder wil De Schure een dringen de oproep doen aan regionale bands die willen optreden in het mooie jongerencafé. Nederlands talige en dialectbands hebben een streepje voor. Voor meer informa tie kan men terecht bij Erik Bouw huis, tel. 0547-364325. De gemeenteraad heeft groen licht gegeven aan de verkoop van de woning aan de Oude Diepenveen- seweg 9 aan oud-gemeentesecreta ris G.J. Langenbarg. De verkoop prijs bedraagt 270.000 gulden, 35.000 gulden minder dan de taxa tiewaarde. Met name De PvdA had moeite met het voorstel en vergeleek de verkoop met de on langs door de Stichting Onze Wo ning verkochte woningen in De Haar. Daar moesten de kopers wel het volle bedrag op tafel leggen. Hij kreeg echter niet helder op tafel waarom Langenbarg minder hoeft te betalen. Wethouder Bets Rensen verklaarde dat het verband houdt met in het verleden gemaak te afspraken. Hij vertelde eveneens dat de gemeente als gevolg van de kerntakendiscussie het eigen wo- ningbezit van de hand wil doen. Hij ging niet in op het verzoek van CDA-fractievoorzitter Harry Dul om de woningen in het vervolg tegen marktwaarde te verkopen. Rensen constateerde dat er sprake is van 'nogal uiteenlopende om standigheden, waardoor de ge meente de verkopen van geval tot geval gaat bekijken'. Een motivatie wordt daar dan aan toegevoegd. wen. Het college verwacht even min dat dat binnen afzienbare tijd gebeuren zal. Daarmee werd gere ageerd op het verzoek van de NS die landelijk inventariseren welke stations er als zodanig geregis treerd staan. Wat betreft het open blijven van het NS station in Hol ten laat burgemeester D.J. Ver hoeven weten het college zich in zet om 'het gebouw te handhaven en multifunctioneel in te vullen'. Zoals bekend overwegen de NS, indien die invulling niet lukt, om het gebouw en daarmee het loket op termijn te sluiten. Het gerucht dat het loket eind dit jaar al dicht gaat, is onterecht. Wethouder Eb van Schooten liet onlangs weten dat onderzocht wordt of het post kantoor in het stationsgebouw kan worden gevestigd, daar het huidi ge kantoor aan de Gaardenstraat over enige tijd sluiten zal. Het postkantoor zou dan de loketfunc tie van de NS erbij nemen, kaart verkoop en het verstrekken van inlichtingen. Daarnaast wordt ge sproken over het mogelijk ernaast huisvesten van een winkel of een snackhoek. Extra naast het post kantoor dus. Eind vorige week hebben B en W nog overleg gehad met de NS. Verhoeven: „Holten is er uiteraard bij gebaat om het ge bouw te handhaven. Dat geldt ook voor de serviceverlening, die zo mogelijk zelfs zou kunnen verbe teren. Alle signalen die wij vanuit de Holtense samenleving en het bedrijfsleven horen ten aanzien van mogelijke invulling van het gebouw, leggen wij neer bij de NS. Zij bepalen uiteindelijk wat er ge beurt."

Holtens Nieuwsblad | 1996 | | pagina 5