'Ik probeer de magie van het leven uit te beelden, Hoog Holten start met 'Diner Theater' IkëïTjk BEKEKEN WELZIJN OUDEREN Vorst: oponthoud in werk Pastoriestraat H. Lindeboom wint Globe-kadobon HQLTENS NIEUWSBLAD Holtens trio exposeert in gemeentehuis Uit het politierapport kerkdiensten Magie 10E STOOM FESTIVAL 2e paasdag RAALTE )- Ruim 300 Holtenaren geven bloed Illegaal gebruik van grond Paaswandeling medische diensten van dag tot dag burgerlijke stand DONDERDAG 4 APRIL 1996- Tot en met donderdag 25 april biedt de hal van het gemeente huis onderdak aan een expositie n drie Holtense beeldend kun stenaars. Voor één van hen, Henk Breedveld (78), is het be paald niet de eerste keer dat hij zijn werk tentoonstelt, voor zoon Wim (49) en fotograaf Henk Mulder is het wel een pri meur. Het leeuwedeel van de expositie omvat werken van Henk Mulder, die ondanks zijn schaarse vrije tijd een flinke produktie heeft. Mulder vertelt dat hij al zo'n dertien jaar bezig schildert uit liefhebberij: „Door mijn beroep kwam ik veel in aanraking met kunst en eigenlijk is op die manier een gezonde inte resse gegroeid." Enig talent was (en is) Henk overigens niet vreemd. Ooit gloorde een beroep de reclamewereld, maar uitein delijk werd het de fotografie. Veel van Henk kleurrijke en realisiti- sche schilderingen zijn vervaar digd in Frankrijk, favoriet vakan tieland van de Mulders. „Het Franse landschap en stillevens in spireert telkens weer," vertelt Henk, die hoofdzakelijk met olie verf en acrylverf werkt. In 1983 begon hij bij DACA in Hengelo, dat overging in TAAK (Twentse Akademie voor Amateur Kunste naars). Nog altijd heeft Henk er les van Piet Kusters, die samen met echtgenote Ineke zomercursussen in de Frans Auvergne geeft. Van daar dat verscheidene schilderijen pittoreske dorpjes en kerkjes uit die streek weergeven. Door zijn werk als fotograaf kwam Henk Mulder een tijd geleden in kontakt met Henk Breedveld. „Van hem heb ik veel aanwijzingen en tips gekregen. Daarom ben ik ook zeer vereerd dat hij op mijn eerste ex positie in Holten ook enkele wer ken tentoonstelt.Vorig jaar volg de Henk Mulder een cursus bij de bekende Eindhovense kunstenaar Cornelis le Mair. Zoals reeds vorige week vermeld, heeft de politie twee personen aan gehouden, die hadden bekend te hebben ingebroken in een schaft- keet bij de hockeyclub. Bij nader onderzoek bleken deze personen de afgelopen fierfst en in het begin van dit jaar ook te hebben ingebro ken in de kantines van de sportver enigingen van SV Holten, Blauw Wit en de Noordpool. Een gedeel te van de buit, zoals radioappara tuur, werd teruggevonden. De he ren hadden ook nog inbraken ge pleegd in Markelo en Laren. In de nacht van 25 op 26 maart werd er ingebroken in twee auto's in de Haar. In een kleine vracht wagen troffen de inbrekers een computer doos aan. Ze hadden echter pech, want in die doos zat alleen oud papier. Uit een tweede auto werd een radiocassetterecor der ontvreemd, nadat men een ruit van de auto had vernield. In de nacht van 28 op 29 maart werd een 48 jarige inwoner uit Holten bekeurd, toen hij als be stuurder van een personenauto in de Dorpsstraat. Hij bleek te veel alcoholische dranken te hebben genuttigd. Hij kreeg een transactie aangeboden van f 800,00 en tevens een rijverbod. Op zaterdag 30 maart, werd een tasjesroof gepleegd in het AC-res- taurant. Een bezoekster had haar tas naast de stoel neergezet. Uit het onderzoek bleek dat twee mannen plaatsnamen aan een tafel naast het slachtoffer en dat een van deze mannen de tas wegnam. De politie heeft de dader nog niet kunnen achterhalen. Zaterdag 30 maart werd 's avonds een ruit van de telefooncel bij het station vernield. De politie hield een drietal knapen aan, doch we gens gebrek aan bewijs, werden ze weer op vrije voeten gesteld. Zondag 31 maart verloor een auto bestuurder de macht over het stuur op de Wilhelminastraat. Hij botste daarbij op een paal van een weg versmalling, waarna de auto over de kop sloeg. De bestuurder brak daarbij vermoedelijk een sleutel been. Oorzaak van het ongeval: Drank. In het ziekenhuis werd van de bestuurder een bloedproef ge nomen. Het rijbewijs kon hij ge lijk bij de politie inleveren. De zwaar beschadigde auto moest door een bergingsbedrijf worden afgesleept. Op 1 april vond een verkeersonge val plaats op de kruising Rijssense- weg-Markeloseweg. Een bestuur der van een personenauto, komen de uit de richting Rijssen, verleen de geen voorrang aan een autobestuurder die op de Marke- loseweg reed. Het bleef bij mate riële schade aan beide voertuigen. Drie Holtense beeldend kunstenaars exposeren tot en met 25 april in de hal van het gemeentehuis. V.l.n.r. Wim Breedveld, Henk Breedveld, Henk Mulder Foto WV) het personeel zelfs speciaal materi aal voor mij." Breedveld sr. heeft zich door de jaren heen ontwik keld als erkend beeldend kunste naar. Gaf les aan groepen en indi- viduelen en exposeerde zijn werk wereldwijd, maar doet dat wel voor het eerst in Holten. „Het is begonnen nadat ik in kontakt kwam met één van Nederlands grote kunstverzamelaars. Die raadde mij om over de grenzen te kijken. Nederland is een te kleine markt." Henk Breedveld verkocht veel van schilderijen in gerenom meerde galerieën in onder meer New York, Londen en Parijs. „Ik beoefen alle technieken, maar werk vooral in olieverf. Mijn voorkeur gaat uit naar landschap pen en dieren. Buiten maak ik heel veel schetsen, die ik later uit werk." altijd het gevoel gehad dat ik hem niet kon evenaren, durfde niet in zijn voetsporen te treden." Circa tien jaar geleden stapte Wim over de drempel en begon op aandrin gen van zijn vader alsnog te schil deren. En bepaald niet onverdien stelijk. Net als zijn vader, door wie hij leerde om goed te observeren en die hem ook tal van andere tips gaf, schildert hij veel met olieverf en acryl, soms een combinatie van die twee. Ook Wim heeft voor keur voor landschappen en heeft een impressionistische stijl. Vader en zoon werken weliswaar onder één dak maar niet in één ruimte. „We zijn wel kritisch naar elkaar. Niet afbrekend, maar opbou wend," zeggen ze eensgezind. Ooit maakte het tweetal samen een groot wandplastiek voor de voor malige basisschool Het Kompas. Een boot met daarin een aanzien lijk aantal kinderen. Het schip voer op een goed kompas.... Het werkstuk hangt thans in de protes tants-christelijke basisschool De Regenboog. Hoewel deze winter niets voor spelbaar is, zit er gelukkig schot in de reconstructie van de Pastorie- en Rietmolenstraat. Met name het stuk van de Pastoriestraat tussen Larenseweg en Boschkampstraat begint aardig vorm te krijgen. Duidelijk zichtbaar is de versmal de inrit met verhoging bij de La renseweg. „Het moet het beeld van een rustige weg suggereren," aldus directeur gemeentewerken S.K. de Jong. De rioleringswerk- Vader en zoon Breedveld zijn bei- DïBIHIlBl de op een meer impressionistische Dat laatste -geldt ook voor zoon wijze bezig. „Ik probeer de magie Wim (49), ooit sociaal geograaf van het leven uit te beelden," legt (planoloog) en studentenbegelei- kunstschilder Henk uit, die ruim der. Het talent heeft hij onmisken- 51 jaar geleden naar Holten kwam. baar meegekregen van zijn vader, „Ik teken al zeventig jaar," zegt maar toch duurde het jarenlang hij. „Op de lagere school kocht voor Wim er aan toegaf: „Ik heb 9d: ïeren 8 april 1996 10-18 uur MANEGE „DE HOOGEWEG" Binnen: 5000 m2!!! overdekte hallen Veel attrakties voor kinderen Buiten: grote stoomattrakties Inlichtingen en opgave J Heerdink 0572-35 80 36 - Stoom - Scheepsmodelbouw - Vliegtuigmodelbouw - Mecano - Automodelbouw - Houtbouw - Spoorwegmodelbouw - Onderdelen - Lectuur - EIGENLIJK TE VEEL OM OP TE NOEMEN Afgelopen zondag vond in hotel restaurant Hoog Holten de pre mière plaats van een serie avon den van intiem karakter onder de noemer 'Diner Theater'. De avonden hebben wisselende the ma's op culinair en artistiek ge bied. Onder leiding van chef-kok Ronald Gebbinck en een aantal gastkoks worden de gerechten en begeleidende wijnen samenge steld in volledige harmonie met optredens van artiesten en musi ci. 'Diner Theater' biedt de moge lijkheid van een compleet avondje uit voor culinaire en artistieke fijn proevers: heerlijk dineren onder het genot van spankelende theate roptredens, terwijl de gastkok zorgt voor een zeer persoonlijke selectie en bereiding van de ge rechten. De eerste gastkoks van dit jaar waren Nelleke Platenburg en Annie en Wim van Osselen. De sopranen Ester Pierwijer en Al- frun Schmid, bariton Sinan Vural en pianist Hans-Erik Dijkstra brachten musical, Spaanse liede ren, opera, Franse chansons van Kurt Weil en bekende Broadway- songs van onder meer Gershwin. Het gastronomische viergangen diner dat de gastkoks samen met chef-kok Gebbinck samenstelde, bestond uit gerechten uit deze lan den. Voorafgaand aan het diner vond in de bibliotheek van het hotel een wijnproeverij plaats, waarbij uitleg werd gegeven over de geselecteerde wijnen die bij het 3n uit- blad- egener de )lad" leyers. le, te!. i en uit- onze jedepo-1 oop- i nsche- )548- hofs- 3 fax- Kna- )548- ;rd, De- 54 1 6 65 hten iuis. Aal- MantBlzorg Veel meer mensen dan u denkt zorgen dagelijks voor een ziek, gehandicapt, of zorgbehoevend familielid. Veel van hen doen dat jaren lang. Mede door hun zorg is het vaak mogelijk dat mensen (lan ger) thuis kunnen blijven wonen. Hun zorg is daardoor niet alleen een onderdeel van de totale ver zorging/' verpleging, maar is ook van groot betekenis voor het wel bevinden van deze mensen. Het is daarom ook van groot belang dat deze zgn. mantelzorg gegeven kan blijven worden. Het zou jammer zijn wanneer de rol van de mantel- zorger door overbelasting in het gedrang komt. TELEAC start daarom op 14 april een zestal tele visie-uitzendingen gericht op deze (en komende) mantelzorgers. Een van de punten die aan de orde komen, is de manier waarop men over de nodige informatie kan be schikken over het ziekteverloop van degene waarvoor men zorgt. Daarnaast wordt getoond welke mogelijkheden er zijn om hulp en steun van beroepskrachten en/of vrijwilligers te krijgen. Het is de bedoeling dat de kijker inzicht krijgt in de grenzen van de zorg die door hem/haar wordt gegeven. Tijdens de uitzendingen vertellen verschillende verzorgers over hun gevoelens en motieven om te blij ven zorgen en over de moeilijke en fijne momenten daarbij. Bij deze serie uitzendingen hoort een boek. Hierin komen veel aspecten van het zorgen aan de orde, zoals in zicht in de situatie krijgen, het zelf signaleren van overbelasting en het kunnen inschakelen van hulp. De serie start op 14 april op TV 2 van 18.10 - 18.40 uur en de volgende 5 zondagen. Het bijbehorende boek kost f 19,95. Omdat steeds meer mensen zich realiseren ook mantelzorger te zijn, worden er op een groeiend aantal plaatsen bijeenkomsten ge houden voor deze mensen. Er wordt dan o.a. informatie gegeven over bepaalde ziekten, waardoor mensen langer thuis kunnen blij ven wonen. Tijdens die bijeen komsten is er voor mensen die met dezelfde problemen zitten, of die gelijke ervaringen hebben met het verplegen/ verzorgen van een fa milielid gelegenheid om met elkaar hierover te praten. Mantelzorg wordt nog steeds zo vanzelfspre kend gevonden, dat degenen die dit voor hun rekening nemen nog wel eens niet durven erkennen dat zij problemen hebben. Het kan dan een opluchting zijn om met mensen te spreken die soortgelijke ervaringen hebben. Stichting Wel zijn Ouderen onderzoekt momen teel of er in Holten behoefte be staat aan dergelijke bijeenkom sten. In eerste instantie wordt daarbij gedacht aan het bestaan van belangstelling voor informatie over de eerste stadia van de ziekte van Alzheimer. De SWOH doet dit in overleg met de beide organi saties voor thuiszorg en het Coör dinatiepunt voor Vrijwillige Thuiszorg. Indien u wilt kunt u ons daar nu al met uw wensen en vragen over benaderen. Op ma. en do. morgen en di.middag is meest al de SWOH bereikbaar op num mer 364910. diner geserveerd konden worden. De belangstelling voor het initia tief is dusdanig groot, dat de eerste editie van 'Diner Theater' volge boekt was en er al volop aanvragen zijn voor de tweede editie op 19 mei. Het aantal beschikbare plaat sen in het sfeervolle restaurant van Hoog Holten is beperkt, waar door het optreden van de artiesten en musici een huiselijk karakter krijgt. 'Diner Theater' wordt iedere twee maanden gehouden, telkens met andere thema's en nieuwe verrassingen. Voor meer informatie kan men bellen met Hoog Holten, tel. 361306. Hotel-restaurant Hoog Holten is sinds begin vorig jaar in handen van RemcoJ. Vermeulen. Het ho tel beschikt over negentien com- fortbabele kamers. De eigenaar richt zich vooral op twee markten: het bedrijfsleven dat een rustige lokatie zoekt voor vergaderingen en cursussen en de recreatiegasten die naar Hoog Holten komen om een aantal dagen door te brengen in de fraaie bosrijke omgeving of om hun huwelijks- of ander feest te vieren. Voor beide doelgroepen is een goed restaurant een vereiste. Dat hotel-restaurant Hoog Holten daarover beschikt, blijkt onder meer uit de vermelding in het vak blad 'Lekker', waarin het restau rant wederom geschaard wordt bij de 500 beste restaurants van Ne derland. zaamheden in het andere deel van de weg zijn nog aan de gang. De J ong legt uit dat de hele klus danig achter op het schema ligt door de langdurige winter. Hoewel het zich onlangs liet aanzien dat Ko ning Winter op z'n retour was, bleek nachtvorst opnieuw voor vertraging te zorgen. De Jong ver wacht dat de werkzaamheden wel licht pas begin mei klaar zijn. De herinrichting van Pastorie- en Rietmolenstraat omvat onder meer de versmalling van de rijweg van zes naar vijf meter. Op de kruisingen met de Boschkamp straat en de Schoolstraat-Tuin straat worden verhoogde krui- singsvlakken aangelegd. Ofschoon de drukte op het oog meeviel, gaven 330 Holtenaren dinsdagavond gehoor aan de op roep van het plaatselijke Rode Kruis om een halve liter bloed af te staan. Tien van hen werden afge keurd. De halfjaarlijkse bloedaf- name-avond was als vanouds geor ganiseerd in samenwerking met het Centraal Laboratorium van de Bloedtransfusiedienst van het Ne derlandse Rode Kruis. Een half jaar terug werden 406 donoren geregistreerd. Volgens een woord voerster is het echter gebruikelijk dat de bloedafname-avond in het voorjaar iets minder bezocht wordt. Al met al geen reden tot ontevredenheid. De gemeente laat onderzoeken hoeveel inwoners een illegaal stuk je grond in gebruik hebben. Zon der toestemming hebben diverse Holtenaren een strook bij hun ei gen grond getrokken. Ze krijgen binnennkort de keus: kopen of in oorspronkelijk staat herstellen en teruggeven aan de gemeente. Ned. Herv. Kerk: Donderdag 4 april: 19.30 uur, ds. A.J. Leerink. Dienst van Schrift en Tafel. Col lecte in dienst: Diaconie. Uit gangscollecte: Orgelfonds. Vrij dag 5 april: 19.30 uur, ds. S.M. Roozenboom. Dijkerhoek: 10.00 uur, ds. A.J. Leerink. Dienst van Schrift en Tafel. Collecte in dienst: Diaconie. Uitgangscollecte: Paas- collecte alg. kerkewerk. Zaterdag 6 april: 22.00 uur, da. J.W. den Hertog. Paaswake. Zondag 7 april: 8.30 uur, ds. S.M. Roozen boom. Gezinsdienst; Oppas dienst: mevrouw van Coeverden, Rein Ymker 10.00 uur, ds. S.M. Roozenboom. M.m.v. kerkkoor. Geen nevendienst. Oppasdienst: mevrouw Bronsvoort, Ernie Dik kers Dijkerhoek: 9.30 uur, da. J.W. den Hertog. Collecte in dienst: Diaconie. Uitgangscollec te: Paascollecte alg. kerkewerk. Maandag 8 april: 9.30 uur, ds. H.P.Mulder. SOW-gezinsdienst. Collecte in dienst: Diaconie. Uit gangscollecte: Paascollecte alg. kerkewerk. Oppasdienst: me vrouw Roozenboom, Louise Aan- geenbrug. Diessenplas: Woensdag 10 april: da. J.W. den Hertog. Geref. kerk: Vrijdag 5 april: 19.00 uur, ds. H.P. Mulder. Zon dag 7 april: 9.30 uur, ds. H.P. Mulder. 19.00 uur, ds. F. van der Weij, Rijssen. Kindernevendienst groep 2 en 3 o.l.v. Ria Jansen; groep 4 en 5 o.l.v. Herma Huls man; groep 6 en 8 o.l.v. Hans Stam. Oppasdienst: 0-3 jaar: Wil- ma Bolink, Hermien Brinks, Dirk Jansen; 4-6 jaar: Anneke Jansen, Jeannette Aanstoot. Maandag 8 april: 9.30 uur, ds. H.P. Mulder, SOW-gezinsdienst in de dorps kerk. Geen kindernevendienst. Office-manager Birgit van Zon overhandigt de blij verraste H. Linde boom de door hem gewonnen vakantiekadobon Foto WV) een slagzin zo origineel mogelijk worden afgemaakt. Met de vol gende slagzin werd H. Lindeboom de gelukkige: "Voor het beste rei sadvies gaat u in 1996 naar Globe Reisburo, want een OPstapje hier maakt je UITstapje - globaal gsproken - tot een ongekend IN- stapje...!" Nadat hij zijn prijs had ontvangen, trakteerde de blij ver raste Lindeboom het voltallige Globe-personeel op gebak. Onder het motto 'Bloeit er iets moois voor u in 1996?' werd door Globe Reisburo aan de Burge meester van der Borchstraat aan elke klant bij het halen van de nieuwe zomergidsen een zakje zonnebloemzaad overhandigd met daarbij een wedstrijdformulier. Ie dereen werd daarmee in de gele genheid gesteld een vakantiekado bon ter waarde van 500 gulden te winnen. Daarvoor moest een aan tal vragen worden beantwoord en De Stichting Regiokontakt Vecht Veluw IJ sselstreek houdt Tweede Paasdag een cultuur-historische gezinswandeling in de omgeving van Almen bij Zutphen. De afstan den zijn 9 en 15 km. Boerderijen en landhuizen waarvan de historie teruggaat tot in de middeleeuwen passeren de revue, terwijl het kerkje van Almen model staat in een gedicht van A.C.W. Staring. Een routeboekje vol wetenswaar digheden is gids tijdens de wande ling. Het beginpunt van de wande ling is bij Hotel "De Hoofdige Boer", Dorpsstraat 38 of bij cam ping "Warnsveld, Warkensweg 5, Warken, tussen 10.30-13.30 uur. De kosten voor deelname bedra gen 4,50 gulden per persoon (incl. routeboekje met wetenswaardig heden en herinnering die wordt nagezonden). Een gezinskaart kost 15 gulden. Meer informatie is te verkrijgen bij Stichting Regio contact Vecht Veluwe en IJssel- streek, tel. 0321-331555, 0341- 557212, 055-5213689 en 0575- 491535. RK kerk: Zaterdag 6 april: 21.00 uur, Pastoor A. Rademaker, Paas wake met medewerking van het dameskoor. Zondag 7 april: 10.00 uur, Pastor H. Wiggers, Gezins viering met medewerking van het jongerenkoor. Oppasdienst: me vrouw Bronsvoort, Ernie Dik kers. Maandag 8 april: geen dienst in Irene, wel in Nieuw Hee- ten. Nieuw Heeten: Donderdag4 april: 19.00 uur, Witte Donder dag, PL. Eucharistieviering, Pas tor H. Wiggers. Vrijdag 5 april: 15.00 uur, Goede Vrijdag, Kruis weg, in een vorm die ook kinderen aan kan spreken, Pastor H. Wig gers. 19.00 uur, plechtige herden king van Christus Kruisdood, pas tor Hogenelst.Zaterdag 6 april: 19.00 uur, pastor Hogenelst, Ge zinsviering met Eucharistievie ring. 21.00 uur, pastor H. Wig gers, Paaswake met jongerenkoor. Zondag 7 april: 10.00 uur, eerste Paasdag, pastoor A. Rademaker, PL. Eucharistieviering. Maandag 8 april: 10.00 uur, tweede Paas dag, pastoor A. Rademaker, Eu- cahristieviering met medewerking van het jongerenkoor. Evangelie gemeente: HMV-gebouw, Dorpsstraat 24. 10.00 uur, Samen komst. 19.00 uur, Bidstond. Okkcnbroek: Donderdag 4 april: 19.30 uur, Ds. J.F. Scheffer, H. Avondmaal Vrijdag 5 april: 19.30 uur, Ds. J.F. Scheffer. Zaterdag 6 april: 22.00 uur, Ds. J.F. Schef fer, Paaswake Zondag 7 april: 10.00 uur, Ds. J.F. Scheffer, Uit gangscollecte: alg kerkewerk. Maandag 8 april: geen dienst. Kerktelefoon: Uitzendingen elke laatste vrijdag van de maand van 10.30 uur tot 11.30 uur en van 16.00 uur tot 17.00 uur (herha- ling). Arts: Weekenddienst: Huisart senmaatschap Holten, Keizersweg 32, tel. 36 35 53. Spreekuren uit sluitend voor spoedgevallen1100 uur en 16.00 uur (zonder af spraak). Apotheek: Vrijheidslaan 7, tel. 36 1111. Geopend op werkdagen van 8.30 tot 18.30 uur, zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur, zon- en feest dagen van 11.00 tot 11.30 uur en van 16.00 tot 16.30 uur. Buiten de openingstijden eerst bellen om af te spreken wanneer de assistente in de apotheek is. Tandarts: 5/6 april: T. Lafeber, H. Dunantstraat 1, Rijssen. Tel. 0548-518383 7/8 april: A. Groot, Schoolstraat 7, Holten. Tel. 362884. Behandeling na telefonische af spraak. Dierenarts: Dierenartsencombi natie Holten, Houtweg 18, tel. 36 20 04. Spreekuur: zaterdag 8.00- 9.00 uur. Daarbuiten: tel. 36 20 04. Dierenartsenpraktijk Holten, 5. Minnema, Larenseweg 54, tel. 362835, bgg 0548-521629. Thuiszorg Zuidwest Overijssel: voor kraamzorg, ouder- en kind zorg, persoonlijke verzorging en verpleging. Tel. (0570) 686000, ma t/m vr. bereikbaar van 8.00-18.00 uur; 's avonds, 's nachts en in het weekeinde alleen voor spoedeisen de zaken. Thuiszorg-hulpmidde- lencentrun: Gaardenstraat 31, uitleen ma t/m vr. 13.00-13.30 uur. Vrijwillige thuiszorg: infor matie- en aanmeldpunt bereikbaar ma t/m vr. van 9.00-12.00 uur. Zieken vervoer: Alarmnummer: 06-11 of dienstdoende arts: tel. 36 35 53. Fysiotherapie: Centrum voor Fy siotherapie Holten, Gaardenstraat 31, tel. 36 22 99. Dagelijks geopend van 8.00- 17.30 uur. Behandeling volgens afspraak. Praktijk voor fysiotherapie mevr. H. Versnel-Graaff, Oranjestraat 73a, tel. 36 42 51. Behandeling volgens afspraak (ook voor zie kenfondspatiënten). Ziekenfonds: Spreekuur: vrijdag van 8.30-10.00 uur en volgens af spraak in het Kruisgebouw, Gaar denstraat 29-31, tel. 36 14 36. Thuiszorg Midden Overijssel: Thuiszorg/gezinsverzorging en al gemeen maatschappelijk werk. Hoofdkantoor Nijverdal, Kerk straat 6, tel. 0548-616465. Tijdens kantooruren bereikbaar. Spreeku ren: maandag t/m vrijdag 8.30- 9.30 uur en volgens afspraak. Kan toor Holten, Gaardenstraat 29, tel. 36 27 84. Spreekuren: maandag t/m vrijdag 8.30-9.30 uur en vol gens afspraak. Gastouderbureau: Tuinstraat 1, tel. 36 27 55. Spreekuur: dinsdag van 9.00-10.00 uur, donderdag van 13.00-14.00 uur. Stichting Welzijn Ouderen: Gaardenstraat 29. Inlichtingen: 36 49 10. Slachtofferhulp: 24 uur per dag bereikbaar, tel. 0572-360922. Bui ten de spreekuren wordt doorge schakeld naar buro Slachtoffer hulp Deventer of Telefonische Hulpdienst. Spreekuren: woens dag 9.00-11.00 uur in het politie bureau Raai te. Politie: Alarmnummer: 06-11 (dag en nacht bereikbaar); overi gens: tel. 36 44 44. Brandweer: Alarmnummer: 06- 11 (dag en nacht bereikbaar). Gemeentewerken: De storing- dienst gemeentewerken is 24 uur per dag bereikbaar (tel. 361972) voor klachten over o.m. defecte rioleringspompen, defecte straat verlichting, gaten in het wegdek of andere storingen. Buiten kantoor uren kan men naam, adres, tele foonnummer en aard van de klacht inspreken op een band, waarna de dienstdoende storingsambtenaar automatisch bericht krijgt. Dierenbescherming: E. Westhof, regio-inspecteur, tel. 0548- 517171. Energievoorziening: N.V. Re gionaal Energiebedrijf IJsselmij Salland, Deventer, tel. 0570- 691100 tijdens kantooruren. Sto ringen aan gas/electra (dag en nacht (06-899889). Woningbouwvereniging Onze Woning: Spreekuur Holten in ge meentehuis: iedere le dinsdag van de maand 's morgens van 10.15- 12.15 uur; iedere 3e dinsdag van de maand 's middags van 14.15-16.15 uur. Bibliotheek: Rörikstraat 3, tel. 36 24 87. Maandag en vrijdag 14.00- 17.30 uur en 18.30-20.30 uur, woensdag 10.00-12.00 uur en 14.00-17.30 uur, zaterdag van 10.00-12.00 uur. Oudheidkamer Hoolt'n: Dorps straat 27, Holten. Tot en met herfstvakantie geopend op maan dag, dinsdag en zaterdag van 13.30-16.00 uur. Sinds dinsdag jongstleden is Holten een jeugdmodezaak rijker. Onder de naam Cocon is Thea van Nierop uit Enschede begonnen met de verkoop van modieuze kleding voor jongeren vanaf 1 jaar. Thea die Holten kent van de inkopen die ze er regelmatig doet vond dat er toch meer in Holten te verkopen moest zijn dan nu het geval is en ging op zoek naar een winkelpand. De verhuizing van Tour Info Buro kwam voor haar op het juiste moment. Om vlot te kunnen starten werd de winkel in minimale tijd met hulp van buurmairPlus Klus opgeknapt en kompleet ingericht. Ook de aanleveraars van kleding verleenden volledige medewerking. Bij Cocon zijn onder andere de volgende merken te vinden: La Pagayo, Raggs, No No en More en More. Kinderkleding van deze merken is regelmatig terug te zien in bladen als Libelle, Kinderen en Ouders van Nu. Ook allerhande accessoires zijn er verkrijgbaar. De winkel is kindvriendelijk ingericht en er is draagbare kleding voor een redelijke prijs te koop. Door zelf in te kopen zorgt Thea voor een collectie die steeds aangevuld en veran derd wordt. Zaterdag houdt Cocon open huis van 10.00 - 18.00 uur. De winkel is echter al open en te bezoeken van dinsdag tot en met vrijdag van 10.00 - 18.00 uur. "Service, een kopje koffie" Thea van Nierop hoopt beide aan vele klanten in Holten te kunnen bieden. Donderdag 4 april: 18.00 uur, prijsuitreiking HNB/HHV beste verkoper/ster van het jaar in zaal De Biester. Vrijdag 5 april: 20.00 uur, Top 40 discoshow in J C De Schure Zondag 7 april: 10.00 uur, start Holterberg-survival SV Holten voetbal op Meermanskamp voor jeugd - 12.30 uur, start wedstrijd 20 km - 13.00 uur, start recrean ten; 14.00 uur, wc pot-gooien bij paasvuur Espelo aan Vijfhuizen- weg; 20.00 uur, verkoop lampion nen bij Bosschool en aansluitend lampionoptocht naar paasvuur Splo; circa 21.00 uur, ontsteken paasvuren (route bij WV) Geboren: Emiel, zoon van B.H.D. Schreurs en J. Harbers Overleden: R. Pieterson (86) Ondertrouwd: G.J. Schoneveld en A.A. Krieger; A.G.W. Ilbrink en A.J. Aaltink; J. Derksen en W.H. Pekkeriet; G.J.H. Broek- maat en E.M.C. Bruins; G.J. Klaasses en W.H. Hargeerds; H.S. Trentelman en B. de Vries Gehuwd: J. Lamping en G.B. Brinkman

Holtens Nieuwsblad | 1996 | | pagina 3