Commissie positief over heuvelrugrapport Oudheidkamer bezig met expositie over trouwen HMV geeft les aan leerlingen Regenboog College en raad in touw op berg Zakelijk BEKEKEN lij. Uit het politierapport HOLTENS NIEUWSBLAD kerkdiensten 'Goede basis voor gezamenlijke aanpak' Schildersclub exposeert in Trefpunt 7 medische diensten van dag tot dag burgerlijke stand DONDERDAG 14 MAART 1996- Op initiatief van burgemeester ir. J.J. van Overbeeke van Hellen- doorn en burgemeester D.J. Ver hoeven van Holten hebben 29 ge meentebestuurders in samenwer king met Staatsbosbeheer afgelo pen weekeinde op de Holterberg jonge vliegdennen gerooid op een perceel heide in het Numendal, ten zuiden van de Panoramaweg. Het idee ontstond tijdens de opening van het nieuwe bezoekerscentrum van Staatsbosbeheer bij hotel-res taurant Dalzicht. Een mogelijk heid om als gemeentebestuurders daadwerkelijk een steentje bij te dragen aan natuurbeheer op de heuvelrug, een gezamenlijk belang van Hellendoorn en Holten. 25 college- en raadsleden va beide gemeenten meldden zich aan; op de bewuste ochtend waren er zelfs 29. De noeste arbeiders werden ontvangen door regiohoofd ir. Pe ter van den Tweel, die na bijna vijf jaar in Overijssel te hebben ge werkt begin deze maand regioma nager Staatsbosbeheer in de nieu we regio Gelderland is geworden. Hij is opgevolgd door ir. A. de Gelder. Holten was met acht man vertegenwoordigd: n~~-t het vol tallige college waren ook gemeen tesecretaris Jan Peter "Stegeman, Dick van der Torre (D66), Ab Stegeman (CDA), Wim ter Schure (GB) en J an Metsemakers (PvdA) gewapend met een handschoenen en zaag in touw om de heide te Ook wethouder Bertus Rensen (VVD) droeg zijn steentje bij aan het rooien van vliegdennetjes op de Holterberg (Foto WV) schonen van de jonge dennetjes. Op advies van boswachter Sjaak van Dijk verdwenen ze onder de volgroeide vliegdennen, waar ze naar zijn zeggen in de loop der tijd vanzelf verteren. Na het voltooien van de werkzaamheden deden de gemeentebestuurders zich tegoed aan een kop onvervalste Hollandse snert. De personenauto, die op 4 maan werd ontvreemd vanaf de parkeer plaats van het NS station, is in de loop van de week teruggevonden in Amsterdam. De auto was wel behoorlijk beschadigd. De daders zijn tot op heden onbekend. Uit een garage van een woning aan de Aalpolsweg werd een zo goed als nieuwe fiets gestolen. De dief stal moet overdag gepleegd zijn en vermoedelijk op 2 of 3 maan j.l. Benadeelde was dit reeds een keer eerder overkomen. Hij sluit nu de garage ook overdag maar af. Op 7 maan te omstreeks 02.50 uur, vond een verkeersongeval plaats op de afrit Holten-Lochem van de AlEen trekker met opleg ger geladen met kratten bier, ge raakte van de weg. Om te voorko men dat het voertuig het taluut af zou rijden, gaf de bestuurder een forse ruk aan het stuur, waarna de oplegger een flinke slinger maakte. Ongeveer 650 kratten bier kwa men zodoende terecht op de rij baan en berm. Personeel van de brouwerij en Rijkswaterstaat zijn uren bezig geweest om de rijbaan weer schoon te krijgen. De afrit werd in die tijd afgesloten voor het verkeer. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. Op 7 maan werd het verkeer in Holten extra in de gaten gehouden voor wat betreft het naleven van de verkeersregels. Vijf personen wer den bekeurd voor het niet dragen van autogordels; drie bromfietsbe- stuurders kregen een bon omdat ze hun bromfiets hadden opgevoerd en één auto bestuurder werd be keurd omdat zijn voertuig een niet toegestane gekleurde verlichting voerde. In de loop van de week zijn nog diverse autobestuurders bekeurd voor het niet dragen van een autogordel. Diverse Holtena ren hebben dit aan de lijve onder vonden en kregen een transactie aangeboden van f 80,00. Met één klik (autogordel om) kunt U dit geld dus mooi in Uw zak houden. Op 9 maan vond een aanrijding plaats op de kruising Burg. van den Borchstraat-Koninginnelaan. Een bromfietsbestuurder, komende vanaf de Koninginnelaan, verleen de geen voorrang aan de autobe stuurder. De bestuurder van de bromfiets liep daarbij een dubbele beenbreuk op en werd per ambu lance vervoerd naar een ziekenhuis te Deventer. Eveneens op 9 maan werden twee autobanden vernield van een ge parkeerde auto op de Holterberg. Getuigen achtervolgden de dader met zijn auto tot in het dorp Hol ten, doch geraakten toen het spoor bijster. Aangezien het kenteken echter werd opgenomen van de auto van de vermoedelijke dader, kon een nader onderzoek worden ingesteld. Het onderzoek is nog gaande. De raadscomissie gemeentewer ken oordeelde maandag in grote lijnen positief over het rapport 'Vervlochten functies van de Sal- landse Heuvelrug', dat de BIB- stuurgroep na zes jaar onder handelen enige tijd geleden het levenslicht liet zien. Positief, maar tegelijkertijd kritisch op een aantal punten. Alle fracties onderschreven standpunt van het college, dat het rapport een goede basis noemt voor een geza menlijke verdere aanpak. Het ge brek aan een breed draagvlak werd vooral toegeschreven aan de gebrekkige wijze waarop de provincie het rapport aan de be volking gepresenteerd heeft. Vooral de stapsgewijze afsluiting van de Toeristenweg was volgens Wim Dalhuisen (PvdA) naar vo ren geschoven, hetgeen de op richting van aktiegroepen in Hellendoorn en Holten (groep Eshuis) tot gevolg had ('Mijn handtekening krijgen ze voorlo pig niet...!') De PvdA-fractieleider vond het rapport wel 'helder en degelijk', waarin de samenstellers eikaars opvattingen 'overeind laten'. De positief kritische visie van B en W had zijn instemming, maar wel had hij zich danig geërgerd aan de wijze waarop net rapport 'aan de andere kant van de berg' was be handeld: „Dat duidt niet bepaald op vervlochten funties, het draait daar enkel om de Toeristenweg. Ze gaan kennelijk voor de pu blieksprijs en zetten de hele zaak op z'n kop. Er spelen veel meer aspecten een rol. Denk aan de uitbreiding van heide, omvorming van bos, de verbetering van fiets en ruiterpaden. Die recreatieve meerwaarde biedt veel mogelijk heden." „Een mooi en goed rap port," vond ook Ab Stegeman (CDA), die voorts geen heil zag in volledige afsluiting van de Toeris tenweg. „Het dreigt een prestige kwestie te worden. Maar wat heb je aan een mooie schat in de brand kast als je er geen sleutel van hebt...?!" Stegeman suggereerde om ten westen van de Toeristen weg een stiltegebied te creëren, ten oosten zouden dan meer recreatie ve mogelijkheden moeten komen. Ook merkte hij op dat de discussie nu hoofdzakelijk over het gedeelte van de heuvelrug dat zuidelijk van de Almeloseweg ligt en de Toeris tenweg gaat: „De Almeloseweg, die de delen scheidt, komt er niet in voor en dat noordelijke stuk is net zo mooi en belangrijk." Henk Wansink (GB) wees op de naar zijn zeggen 'onduidelijke fi nanciële paragraaf. Ook vond hij de alternatieve route 'volstrekt on interessant' en aan de westzijde onaanvaardbaar smal. „Het wordt langzamerhand om van die route af te stappen," vond Dalhuisen zelfs. „Je kunt dat op geen enkele mogelijkheid realiseren. Het geld wat daarmee gemoeid is kan veel beter gebruikt worden voor onder meer milieuvriendelijke vervoers mogelijkheden op de Toeristen weg en in de ontsluiting van de berg vanaf de flanken.J an Keve- lam (WD) meende dat het stilte- gebied hèt uitgangspunt van het rapport, terwijl ook andere onder delen hadden kunnen worden on derzocht. Dat de maatregelen rond de sluiting van de Toeristen weg (uiteindelijk alleen op werk dagen open tussen 9.00 en 17.00) pas begin 1999 geëvalueerd wor den, vond hij te laat. Vooral GB en WD vonden het een slechte zaak dat de provincie 'dreigt' een stiltegebied aan te wij zen in het centrale deel van de heuvelrug, als de betrokken partij en geen overeenkomst bereiken over allerhande maatregelen, waaronder de gefaseerde afsluiting van de Toeristenweg. Wethouder Eb van Schooten en ook Dalhuisen herinnerden er echter aan dat het rijk de Sallandse Heuvelrug in de ecologische hoofdstructuur als po tentieel stiltegebied heeft aange wezen, wat betekent dat het gemo toriseerd verkeer sowieso moet verminderen. Van Schooten, die zich overigens gelukkig toonde over de positieve reactie van de raadsleden op het rapport: „Dat hoeft echt niet te betekenen dat de Toeristenweg op termijn definitief dicht gaat. Na iedere maatregel worden de effecten bekeken en alleen indien nodig worden nadere maatregelen genomen. De ge meenteraad blijft daar nauw bij betrokken." Dalhuisen wilde evenmin spreken van een 'drei ging': „Dit is juist een kans om er samen uit te komen." Van Schoo ten deelde de mening van de frac ties dat de voorbereiding van het rapport veel te lang geduurd had, evenals de slechte presentatie. In dat verband liet hij weten dat de provincie ijverig werkt aan de ver korte versie van het rapport, een Nieuwsbrief en een film over de heuvelrug. Regioconsulent Sjef Heezius van de Koninklijke Neder landse J agers Vereniging afde ling Gelderland/Overijssel, waarbij ook de Wildbeheer eenheid Holten aangesloten is, vraagt zichaf waarom op voorhand geen kontakt is ge zocht met het georganiseerde Wildbeheer. „Het kan be langrijke toegevoegde waarde betekenen voor de kwaliteit van de natuur ter plaatse, voor hoenderachtigen, marterach- tigen en grote zoogdieren." Heezius dringt daarom aan op een zetel in de Minaret-groep, de werkgroep die de aanbeve lingen uit net BIB-rapport verder uitwerkt. Hij vindt voorts dat op geen enkele wij ze in het concept-rapport ge motiveerd wordt waarom zich 'min of meer zelfregule rende natuur moet gaan ont wikkelen' op de heuvelrug. En wat betreft het korhoen wijst hij er op dat de vogel niet alleen heide nodig heeft om te overleven. Tarwe- en rogge- resten en onkruidzaden wor den door het korhoen graag opgenomen. „Daarom dient uitdrukkelijk relatie te wor den gelegd met het omgeven de cultuurlandschap om een samenhangend leefgebied voor deze vogel te maken." Heezius vindt dat aangegeven moet worden wat de inzet van grote grazers is op de kor- hoenderpopulatie en hoe het beheer van predatoren als vos, roofvogels en kraaiachtigen wordt uitgevoerd. De Oudheidkamer Hoolt'n is druk bezig met het inrichten van een nieuwe expositie getiteld 'Trouwen'. De tentoonstelling is speciaal gericht op gebruiken en tradities van weleer rond het hu welijk. Voorzitter Herman Koopman deed tijdens de zeer goed bezochte begunstigersavond in zaal Vosman een oproep aan de Holtenaren om voorwerpen of artikelen die ver band houden met het thema tijde lijk in bruikleen af te staan. Ook Het initiatief om de basisscholen te bezoeken komt van HMV- voorzitter Gerhard Voordes. Tij dens het zoeken naar een manier om het grotere koper te promo ten opperde hij het voorstel om op de scholen blaasinstrumenten aan de leerlingen te lenen en ze er les op te geven. De bedoeling is dat dc kinderen na zo'n vier we ken les enige noten in 'orkestver- band' kunnen spelen. De eerste school die door HMV in het kader van dit project bezocht wordt is De Regenboog. De leer lingen van groep 7 beten het spits af; die van groep 6 zijn onder leiding van Hayewout Swart nog enthousiast aan het lessen. „Bo vendien krijgen ze op deze manier een andere kijk op muziek, wat toch mooi meegenomen is," aldus HMV'er Jan Pinkert, die hoopt dat een aantal leerlingen te zijner tijd in het jeugdorkest dat onder zijn leiding staat terecht komt. Het ligt in de bedoeling alle basisscho len op deze manier te bezoeken. Tijdens de zaterdag gehouden voorspeelochtend in het vereni gingsgebouw aan de Dorpsstraat, die uitstekend bezocht werd, lie ten de leerlingen van HMV horen wat zij van hun docenten geleerd hadden. Al voor de aanvang van het voorspelen hadden zich zes nieuwe leden aangemeld. „De ani mo voor de muziek lijkt terug te komen," reageerde Voordes. Ook HMV-docent Hayewout Swart ontmoette vorige week veel enthousias me onder de leerlingen van de Regenboog-school. Sommige kinderen wisten spontaan al een aardig nootje te blazen (Foto WV) ook best nog een aanvulling op de majorrettes gebruiken, ook hier mag men best eerst vrijblijvend een kijkje komen nemen. De oefen middagen voor groot koper zijn op dinsdag- en woensdagmiddag en op dinsdagmiddag wordt ook geoefend op slagwerk. Het jeugd orkest repeteert vrijdagavond van 18.30-19.30 uur. Bij de majorret tes kan men voor de kleinere kin deren terecht van 18.30-19.30 uur op de woensdag en voor de grotere van 18.30-20.00 uur op de donder de docenten waren niet ontevre den over het aantal bezoekers. Toch kan HMV, vooral bij het grotere koper, best nog meer leer- lingen gebruiken. Het enige in strument waar momenteel een wachtlijst voor bestaat is de saxo foon voor elk ander instrument kan men direkt terecht. „Belang stellenden mogen van ons best een of twee weken een instrument le nen en ook een kijkje nemen tij dens de oefenavonden is altijd goed,aldus J an Pinkert. Naast de leerlingen in de muziek kan HMV schilderijen en foto's over trouwen en trouwerijen in diverse tijdspe riodes zijn welkom. Wie een ge schikte trouwfoto bezit van bij voorbeeld zijn grootouders, wordt gevraagd deze voor korte tijd af te staan. De Oudheidkamer laat er dan een kopie van maken, waarna het origineel zo snel moge lijk terugkomt bij de eigenaar. Zeer verheugd is de Oudheidka mer over de artikelen die afgelopen jaar werden ontvangen van perso nen en instellingen. Een aantal daarvan had het bestuur meegeno men naar de begunstigersavond. Daaronder een vurenhouten kabi netje, dat door de medewerkers van de Oudheidkamer werd opge knapt en door de gebroeders Wis- sink uit Dijkerhoek in imitatie ma honie werd geschilderd. Andere artikelen zijn kledingstukken als een trouwjurk, een doopmutsje en een gala-uniform en veldtenue van een Canadese officier uit de Twee de Wcrerldoorlog en ook werd allerhande documentatiemateriaal geschonken, huishoudelijke arti kelen, een accordeon, een bevrij dingsdeken en grotere landbouw werktuigen als een boerenwagen, een stortkar, melkbussen en meel tonnen. Koopman wees er op dat sommige wagens moeten worden opgeknapt, maar dat de Oudheid kamer niet beschikt over een ruim te waar die reparatie kan worden uitgevoerd en waarin tijdelijk ge reedschap kan worden achtergela ten. Wie een dergelijk onderko men bezit en dit tijdelijk zou wil len afstaan, kan kontakt opnemen met secretaresse M. ter Borg, tel. 362356. Koopman vertelde ook dat de Oudheidkamer kontakt heeft met de Stichting Kadastrale Atlas Overijssel over het uitgeven van een atlas met alle beschrijvin gen van boederijen en landerijen in Holten rond 1832. Mevrouw Ter Borg richtte daarop onder meer de kijker op de be perkte depotruimte van de afgelo pen jaren. Vorig jaar is daar dank zij de gemeente verbetering in ge komen. De belangstelling voor reizen naar Indonesië is dermate gestegen, dat specialist Tour Info Buro in enkele jaren uit haar jasje is gegroeid en het kantoor aan de Dorpsstraat 44 verwisseld heeft voor het voorma lige onderkomen van dierenarts Minnema naast het kantoor van Boks-Oolbekkink. Het nieuwe adres is Dorpsstraat 63a, tel. 361242. Het nieuwe kantoor is een stuk ruimer en kon daardoor veel praktischer worden ingericht. Met verhuurder Boks-Oolbekkink is zelfs al afgesproken dat de twee garages die in het verlengde van het kantoor liggen erbij kunnen worden getrokken indien de reisorgani satie tc zijner tijd tekort heeft aan de nu beschikbare ruimte. De direct aangrenzende garages dienen op dit moment als opslagruimte. Het kantoor van Tour Info Buro is met het oog op de verhuizing flink opgeknapt. Er is een keuken en toiletruimte gecreerd en hef is bovendien volledig voorzien van dubbele beglazing. Binnenkort wordt het dak vernieuwd en wordt tevens de houten betimmering aan de buitenkant door nieuw vervangen. Tour Info Buro Holten richt zich specifiek op aantrekkelijk geprijsde reizen naar Indonesië op basis van de zogeheten 'fly and let drive'- formule. Reizen op maat, geheel aangepast op de wensen van de individuele klant. Vorig jaar werden ongeveer 750 passagiers ver voerd, dit jaar verwacht eigenaar Peter Rozenberg het dubbele. De Holtense reisorganisatie is druk bezig met het lidmaatschap van de Stichting Garantiefonds Reisgelden, een belangrijke garantie voor de klanten. Sinds enige tijd wordt het programma ook met succes verkocht door diverse gerenommeerde reisburo's in het land. Rozen berg laat weten dat op korte termijn een nieuwe kleurenbrochure verschijnt, ontworpen in eigen land, gedrukt in Indonesië. Na vier jaar dezelfde prijzen te hebben gehanteerd, worden de prijzen daarin nu licht verhoogd. Tour Info Buro presenteert zich regelmatig op evenementen die specifiek op Indonesië gericht zijn, zoals Pasar Malams. Overwogen wordt om op het parkeerterrein naast het kantoor een mini-beurs Indonesië te houden: vakantiereizen in combinatie met een Indische markt. Rozenberg: „Het idee is nog pril en we moeten ook nog vergunning vragen aan de gemeente. Maar we denken aan een markt met kraampjes met Indische snuisterijen, lekkernijen en bijvoorbeeld ook literatuur over Indonesië. Om het geheel muzikaal op te luisteren komt er een gamelan orkest." De prijsvraag die supermarkt Albert Heijn onlangs hield in combina tie met de verkoop van autoburgers' is gewonnen door Diana Hendriks. Vooral dochter Ayla (3) toonde zich maandagmiddag na enig aarzelen uitermate verheugd over de hoofdprijs: een blinkende Volkswagen Kever cabriolet. Zij het als trapauto... De tweede prijs ging naar mevrouw C.W. ten Brinke. Zij ontving van slager Gerrit Nijsink een fraai model van een Volkswagen Kever 1967. „Hartstikke mooi voor de jongens!" liet ze zich spontaan ontvallen. Om mee te dingen naar de hoofdprijs mochten de klanten die 'autoburgers', een gepaneerd gehaktprodukt, kochten hun naam en adres op een rijbewijs' invullen. Aan slager Gerrit vervolgens de eer om de winnaars uit de ingeleverde formulieren te trekken. Na een succesvolle tentoonstelling twee jaar geleden, heeft de schil dersclub Espelo besloten opnieuw een tentoonstelÜng te houden. De expositie heeft plaats in gebouw 't Trefpunt en duurt van 18 tot en met 20 maart. Het werk dat ge toond wordt omvat zeer verschil lende technieken. Er hangt een aantal aquarellen en tekeningen. Een groot deel bestaat uit houtpa nelen waarop met acrylverf is ge schilderd. De onderwerpen zijn heel divers en veel van de werk stukken hebben de nodige zweet druppels gekost. De schildersclub bestaat uit acht enthousiaste cur sisten die eenmaal per week les krijgen van Annet Schippers. Op de tentoonstelling zijn ook werk stukken te koop en tevens worden van onder meer zelf gemaakte brooddeegstukken verkocht. Om de kosten van de expositie te kun nen dekken wordt een gulden toe gang gevraagd per persoon. Koffie en dergelijke kost 1,50 gulden. De tentoonstelling is 's de drie ope ningsdagen te bezichtigen van 14.30-16.30 uur en van 20.00- 22.00 uur. Iedereen is van harte welkom. Ned. Herv. Kerk: 10.00 uur, Da. J.W. den Hertog. Nevendiensten. Oppasdienst: mevrouw Nijhuis, Jetske Markvoort. 19.00 uur, Ds. S.M. Roozenboom. Collecte in dienst: alg. diaconale doeleinden. Uitgangscollecte: kerkinterieur. Dijkerhoek: 10.00 uur, Ds. S.M. Roozenboom. Collecte in dienst: alg. diaconale doeleinden. Uit gangscollecte: kerkinterieur. Diessenplas: Woensdag 20 maart: Dhr. H.Ch. Vogely. Geref. kerk: 9.30 uur, Ds H.P. Mulder. 19.00 uur, ds. H.P. Mul der. Collecte: helft binnenl. dia- konaat en helft Diakonie. Tweede collecte: Evangelisatie. Kinderne- vendienst groep 2 en 3 o.l.v. Jean- nette Aanstoot; groep 4 en 5 o.l.v. Ria Kolkman; groep 6 en 7 o.l.v. Hans Paalman. Oppasdienst: 0-3 jaar: AJenny Dijkink, José Klein Nagelvoort, Ingrid Stam. 4-6 jaar: Janita Tromop, Jetty Tromop. RK kerk: 10.00 uur, pastoor A. Rademaker, Eucharistieviering. Oppasdienst: mevrouw Nijhuis, Jetske Markvoort. Nieuw Hee- ten: Zaterdag 16 maart: 19.00 uur, pastoor A. Rademaker, Eu charistieviering. Zondag 17 maart: 9.00 uur, Woord- en com muniedienst. Dinsdag 19 maart: 19.00 uur, feest van Sint Joseph, gezongen Eucharistieviering. Evangelie gemeente: HMV-ge- bouw, Dorpsstraat 24. 10.00 uur, Samenkomst. 19.00 uur, Bid stond. Okkenbroek: 10.00 uur, Ds. J.F. Scheffer, vierde zondag veertigda gentijd. Uitgangscollecte: Alg. Diakonale doeleinden. 19.30 uur: Zangdienst m.m.v. het Kinder koor uit Lettele. Kerktelefoon: Uitzendingen elke laatste vrijdag van de maand van 10.30 uur tot 11.30 uur en van 16.00 uur tot 17.00 uur (herha- Eng). Arts: Weekenddienst: Huisart senmaatschap Holten, Keizersweg 32, tel. 36 35 53. Spreekuren uit sluitend voor spoedgevallen: 11.00 uur en 16.00 uur (zonder af spraak). Apotheek: Vrijheidslaan 7, tel. 36 1111. Geopend op werkdagen van 8.30 tot 18.30 uur, zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur, zon- en feest dagen van 11.00 tot 11.30 uur en van 16.00 tot 16.30 uur. Buiten de openingstijden eerst bellen om af te spreken wanneer de assistente in de apotheek is. Tandarts: A.J. Boerman, Venne- kesgaarden 46a, Rijssen. Tel. 0548-512535. Behandeling na telefonische af spraak. Dierenarts: Dierenartsencombi natie Holten, Houtweg 18, tel. 36 20 04. Spreekuur: zaterdag 8.00- 9.00 uur. Daarbuiten: tel. 36 20 04. Dierenartsenpraktijk Holten, 5. Minnema, Larenseweg 54, tel. 362835, bgg 0548-521629. Thuiszorg Zuidwest Overijssel: (Kruiswerk) Centrale Thuiszorg- telefoon voor vragen, advies, of aanmelding over kraamzorg, ou der- en kindzorg en verzorging en verpleging: 0570-686000; maan dag t/m vrijdag bereikbaar van 8.00-18.00 uur, 's avonds, 's nachts en in het weekend uitslui tend voor spoedeisende zaken. Thuiszorg Hulpmiddelencen trum: Gaardenstraat 31, uitleen maandag t/m vrijdag 13.00-13.30 Ziekenvervoer: Alarmnummer: 06-11 of dienstdoende arts: tel. 36 35 53. Fysiotherapie: Centrum voor Fy siotherapie Holten, Gaardenstraat 31, tel. 36 22 99. Dagelijks geopend van 8.00- 17.30 uur. Behandeling volgens afspraak. Praktijk voor fysiotherapie mevr. H. Versnel-Graaff, Oranjestraat 73a, tel. 36 42 51. Behandeling volgens afspraak (ook voor zie kenfondspatiënten). Ziekenfonds: Spreekuur: vrijdag van 8.30-10.00 uur en volgens af spraak in het Kruisgebouw, Gaar denstraat 29-31, tel. 36 14 36. Thuiszorg Midden Overijssel: Thuiszorg/gezinsverzorging en al gemeen maatschappelijk werk. Hoofdkantoor Nijverdal, Kerk straat 6, tel. 0548-616465. Tijdens kantooruren bereikbaar. Spreeku ren: maandag t/m vrijdag 8.30- 9.30 uur en volgens afspraak. Kan toor Holten, Gaardenstraat 29, tel. 3627 84. Spreekuren: maandag t/m vrijdag 8.30-9.30 uur en vol gens afspraak. Gastouderbureau: Tuinstraat 1, tel. 36 27 55. Spreekuur: dinsdag van 9.00-10.00 uur, donderdag van 13.00-14.00 uur. Stichting Welzijn Ouderen: Gaardenstraat 29. Inlichtingen: 36 49 10. Slachtofferhulp: 24 uur per dag bereikbaar, tel. 0572-360922. Bui ten de spreekuren wordt doorge schakeld naar buro Slachtoffer hulp Deventer of Telefonische Hulpdienst. Spreekuren: woens dag 9.00-11.00 uur in het politie bureau Raalte. Politie: Alarmnummer: 06-11 (dag en nacht bereikbaar); overi gens: tel. 36 44 44. Brandweer: Alarmnummer: 06- 11 (dag en nacht bereikbaar). Gemeentewerken: De storing- dienst gemeentewerken is 24 uur per dag bereikbaar (tel. 361972) voor klachten over o.m. defecte rioleringspompen, defecte straat verlichting, gaten in het wegdek of andere storingen. Buiten kantoor uren kan men naam, adres, tele foonnummer en aard van de klacht inspreken op een band, waarna de dienstdoende storingsambtenaar automatisch bericht krijgt. Dierenbescherming: E. Westhof, regio-inspecteur, tel. 0548- 517171. Energievoorziening: N.V. Re gionaal Energiebedrijf IJsselmij Salland, Deventer, tel. 0570- 691100 tijdens kantooruren. Sto ringen aan gas/electra (dag en nacht(06-899889). Woningbouwvereniging Onze Woning: Spreekuur Holten in ge meentehuis: iedere le dinsdag van de maand 's morgens van 10.15- 12.15 uur; iedere 3e dinsdag van de maand 's middags van 14.15-16.15 uur. Bibliotheek: Rörikstraat 3, tel. 36 24 87. Maandag en vrijdag 14.00- 17.30 uur en 18.30-20.30 uur, woensdag 10.00-12.00 uur en 14.00-17.30 uur, zaterdag van 10.00-12.00 uur. Oudheidkamer Hoolt'n: Dorps straat 27, Holten. Tot en met herfstvakantie geopend op maan dag, dinsdag en zaterdag van 13-30-16.00 uur. Donderdag 14 maart: 14.30 uur, jaarvergadering ANBO in het dorpshuis; 19.45 uur, bijeenkomst HVG Holten in Irene (over pa- poea's); 20.00 uur, Boh Foi Toch en Kabaal bij Jan Meijerink in Espelo Vrijdag 15 maart: 20.00 uur, jaar feest CJV Dijkerhoek in gebouw Bethanië Zaterdag 16 maart: 14.00 uur, jaarfeest CJV Dijkerhoek in ge bouw Bethanië Maandag 18 maart: 10.15 uur, NBvP Dijkerhoek plant boom bij Het Bonte Paard; 14.00 uur, NBvP Holten en Espelo planten boom bij resp. grasveld Gaarden- straat/Keizersweg en 't Trefpunt; 19.30 uur, vergadering sportcom- missie in het gemeentehuis; 19.30 uur, openbaar schoolonderzoek muziek SG De Waerdenborch; 20.00 uur, ledenvergadering HCH in clubhuis Sportdal; 20.00 uur, voorlichting KNMV over veilig motorrijden in het MAC-Stuur- huus, Beusebergerweg 37. Dinsdag 19 maart: 20.00 uur, bijeenkomst NBvP Holten in zaal Vosman Woensdag 20 maart: 10.30 uur, boomplantdag bij Haalmansweg; 20.00 uur, lezing Modeste Herwig in bibliotheek; 20.00 uur, jaarver gadering LTO MidOost Holten in Het Bonte Paard. Donderdag 21 maart: 20.00 uur, Kunst en Cultuur met lezing over schilder Matisse in De Bosc hkamp; 20.00 uur, VW-ledenver- gadering in De Biester. Vrijdag 22 maart: 19.30 uur, openbaar schoolonderzoek mu ziek SG De Waerdenborch Zaterdag 23 maart: 20.00 uur, voorjaarsconcert HMV in De Kandelaar (m.m.v. Lemster Ko- zakkenkoor) Zondag 24 maart: VH-examen VDH Kringgroep Bergspeurders, terrein Lambooysweg. Maandag 25 maart: 19.45 uur, bijeenkomst NBvP Espelo in 't Trefpunt Dinsdag 26 maart: 19.00 uur, belastinginvulzitting CNV Holten in zaal Vosman Donderdag 28 maart: 19.45 uur, paaswijding HVG Holten in ge bouw Irene w Geboren: Elisa Bernadet, dochter Overleden: Z.C. Nijman (95); van A.J. Nijkamp en H. Beldman; H.L Zeehandelaar-Bannink (85). Tamara, dochter van G. Meijerink Gehuwd: A. Davids en J.D. en J.J. Arendsen; Bob George, Fonk; A.B. Straalman en D.r! zoon van J.H. Reilly en G.A. Saaij;G.J. UlfmanenJ.M. Kamp- Bronsvoort. huis.

Holtens Nieuwsblad | 1996 | | pagina 3