CJV blikt vooruit naar gouden jubileum Voltallig bestuur van Stichting SCW afgetreden VW richt kijker op BIB-rapport Beusebergs feest met zeepkistenrace Extra onderzoek in bodem Espelodijk HNB houdt weer abonnementenaktie NUMMER: Conflict met gemeente over aantrekken 'professionals' mm Buurtschappen weer aktief met paasvuur Jaarfeest CJV Dijkerhoek Beurs wordt twee weken uitgesteld D66: rotonde bij Kolweg Holtens Nieuwsblad DONDERDAG 14 MAART 1996 Recreatieconsulent van de provincie Overijssel H. Pol zal donderdag 21 maart tij dens de ledenvergadering van de VW in zaal De Biester alsnog een toelichting geven op het rapport 'Vervlochten functies van de Sallandse Heuvelrug' van de BIB-stuur- groep. Aanvankelijk was het de bedoeling dat Pol de toe komstige bestemming, inrich ting en beheer van de heuvel rug zou toelichten op de na jaarsvergadering, maar het feit dat de gemeentebesturen van Hellendoorn en Holten op dat moment nog geen open heid van zaken hadden gekre gen over het rapport, haalde daar een streep door. Het be stuur van de VW zal later die avond haar standpunt over het veelbesproken rapport ken baar maken. Enkele weken geleden gaf VW-secretaris Jos Kamphuis als mede-be stuurslid van de Holtense Handelsvereniging al aan dat het zaak is het rapport positief te benaderen en de aanbeve lingen erin gezamenlijk op te pakken en nader uit twe wer ken. De ledenvergadering wordt voorts ingelicht over de nieuwe Stichting Promotie Sallandse Heuvelrug, die voortgekomen is uit de op velerlei fronten gefaalcie Stichting Reuze Heuvelwach ter. Naast wat huishoudelijke zaken, worden tevens de re sultaten van een enquête on der bezoekers aan Holten toe gelicht. Dat geldt eveneens voor de aanvullende informa tie over de kenmerken en her komst van mensen die vorig jaar te gast waren in Holten. De VVV heeft daartoe een vragenlijst gestuurd naar de eigenaren van verblijfsaccom- modaties in Holten. Ook de gang van zaken op het VW- kantoor wordt belicht en de leden mogen aangeven of zij standhuur op de Vakantie beurs in Utrecht, samen met de VW Hellendoorn/Nijver- dal, aantrekkelijk achten of dat hun voorkeur uit gaat naar een andere beurs. De vergade ring in De Biester begint om 20.00 uur. Aan de deelnemers de taak om in een dergelijke zeepkist zo snel mogelijk het behendigheidsp ar cours op de achttien meter lange helling af te leggen (Eigen foto) Het Voorjaarsfeest in de buurt schap Beuseberg heeft langzamer hand vaste voet aan de grond ge kregen. „Nu het feest goed aange slagen is, kunnen we het iets meer vorm geven en voorzichtig uitbrei den," laat mede-organisator Wim Jansen weten. Vorig jaar voltrok het evenement zich enkel op de zaterdag, dit jaar is daar dus voor het eerst de vrijdagavond aan toe gevoegd. Het Voorjaarsfeest Beu seberg wordt vrijdag 17 en zater dag 18 mei gehouden op de inmid dels gebruikelijke lokatie, hoek Evert jes weg/Langstraat. Hoewel nog enkele maanden te gaan, be gint menig Beuseberger zich op te maken voor de derde editie van het feest, dat ditmaal opgeluisterd wordt met een spectaculaire zeep kistenrace. Niet alleen de eigen buurtschappers mogen een poging wagen zo snel mogelijk het behen- digheidsparcours op de achttien meter lange helling af te leggen, ook niet-Beusebergers mogen zich inschrijven. De baan wordt opge bouwd op de Evertjesweg. In de zeepkist moeten de (maximaal twee) deelnemers vanaf een helling zo snel mogelijk een behendig- heidsparcours afleggen. De bedoe ling is dat de coureurs zelf een kist bouwen, die door een deskundige jury wordt beoordeeld op origina liteit. In de feesttent wordt die avond een groots muzikaal feest gehouden met de band 'Sound Se lection', beroemd van de Halosi- dans. Het Koningsschieten, dat in voorgaande jaren op zaterdagmid dag gehouden werd, is verplaatst naar vrijdagavond. Het Voorjaars feest wordt daarnaast opgeluisterd met allerlei spelen voor jong en oud. Na afloop van de schietwed strijden wordt de kersverse schut- terskoning gehuldigd. Het pro gramma van het Voorjaarsfeest Beuseberg ziet er als volgt uit: vrijdag 17 mei - 18.30 uur, in schrijving vogelschieten; 19.00 uur, start schietwedstrijd; 19.30 uur, spelen voor jong en oud; 21.00 uur, feest met muzikale om lijsting. Zaterdag 18 mei: 13.30 uur, Oudhollandse spelen; 16.00 uur, zeepkistenrace (tent blijft open); 21.00 uur, muziek van 'Sound Selection'. Wie meer wil weten of zich wil opgeven voor de zeepkistenrace kan kontakt opne men met Wim Jansen, tel. 362579 of Freddy Haan, tel. 363076. In opdracht van de gemeente heeft het Centraal Bodemkundig Bu reau een aanvullend milieukundig onderzoek gedaan naar de mate waarin de grond onder de Espelo dijk verontreinigd is. Het betreft het stuk weg tussen Okkenbroek- seweg en Maneschijnsweg, dat in het grondwaterbeschermingsge bied ligt. Het onderzoek houdt verband met het voornemen van het college de weg te reconstrue ren. Zoals bekend heeft het eerde re onderzoek uitgewezen dat on der de Espelodijk een uitgeloogde teerlaag ligt. Er werd daarop be sloten de weg in twee gedeelten te verdelen: fase I is het gedeelte tussen de N332 en de kruising Vijfhuizenweg-Okkcnbroekse- weg, fase II het bovengenoemde. In overleg met de firma Krekel werd een oplossing ontwikkeld die op beide gedeelten van de Espelo dijk, dus ook het stuk dat in het grondwaterbeschermingsgebied ligt, kon worden toegepast en bo vendien een 'goede constructieve waarde' heeft. Er wordt een stijve onderlaag gemaakt van met ce ment gestabiliseerd freesasfalt, waardoor kan worden volstaan Abonnementsprijs f 74,50 Losse nummers f 1,60 Ho<wel nog een jaar te gaan, ma;kt CJV De Vriendenschaar ziel voorzichtig op voor het gotden jubileum dat volgend jaa- gevierd wordt. Vijftig jaar en toci werd afgelopen weekeinde in »ebouw Irene net 48ste jaar- feet gehouden. „Dat komt om- da er het eerste jaar geen jaar- feet op het programma stond," legt voorzitter Marian Oolbek- kiik uit. Wat het jubileumpro- gnmma komend jaar biedt, is n<g niet helemaal duidelijk. Het b6tuur overweegt wel om voor (cud-)leden en (oud-)bestuursle- d-n een reünie te houden en mo- gïlijk een officiële receptie. Daar- raast wordt gedacht aan een wat litgebreider jaarfeest. Vrijdag en zaterdag draaide het ilemaal nog om de 48ste editie van let jaarlijkse feest. Het trok flinke publieke belangstelling. Vrijdag en zaterdagavond het totale pro gramma, zaterdagmiddag uitslui tend het grote toneelstuk voor ou dere Holtenaren. Een initiatief dat jarenlang veel respons had onder de Holtense senioren, totdat er enkele jaren terug de klad in kwam en de CJV de middagvoorstelling afblies. Vorig jaar werd die draad weer opgepakt en wisten zo'n 50 ouderen de weg naar zaal Irene weer te vinden. Zaterdag waren dat er nauwelijks 30. Desondanks wordt de middagvoorstelling vol gend jaar geprolongeerd. Wat betreft het avondprogramma: voor de pauze traden als vanouds de diverse jeugdclubs voor het voetlicht. Op dit moment slechts drie: meisjes 12 tot 16 jaar, jongens 12 tot 16 jaar en nieuw dit jaar de jongensclub 8 tot 12 jaar. Volgens Marian Oolbekkink telt De Vrien denschaar momenteel zo'n dertig leden: „De clubs voor 16 jaar en ouder zijn opgeheven en ook de meisjesclub 8-12 jaar is er niet meer. We hebben de indruk dat de 'C' in onze naam voor velen zwaar weegt, misschien wat bedreigend overkomt. Niets is minder waar. Die 'C' speelt eigenlijk alleen een belangrijke rol in de periode rond kerst." Naar haar zeggen is wel geprobeerd leden te werven op de scholen, maar veel resultaat lever de het niet op. „Mond-op-mond reclame werkt nog het beste." CJV De Vriendenschaar beschikt wel over een grote schare dona teurs: zo'n 150 tot 200 die trouw de jaarfeesten bezoeken. Zo ook afgelopen weekeinde, waar be stuur en leiding na de pauze het De jongensclub 8-12 jaar traden in de schijnwerpers met het schetsje 'De inbraak', waarbij de outfit van één van allen de nodige hilariteit veroorzaakte in de zaal... (Foto WV) blijspel 'Apart volk' speelden. In dialect gebracht en daardoor met een vertrouwde sfeer voor het pu bliek. Wat kan er gebeuren als ouders niet van hun dochter afko men? Als opoe (Jolanda Aanstoot) dan een advertentie plaats duiken er drie vreemde snuiters op in het pension van Joop (Wim Jansen) en Wieb (Gerrie Overmeen) en ont staan natuurlijk allerlei komische verwikkelingen die resulteren in een eind goed, al goed. Hulde aan spelers en regissseur Johan Stuk- ker, souffleur Erik Jansen en gri- meuse Karin Meyerman. Het acht man tellende bestuur van de Stichting Sociaal en Cultureel Werk is.'na langdurige en zorgvuldige overweging' afgetreden en heeft volgens de statuten haar taken overgedragen aan een door B en W te benoemen driemanschap dat onder meer een nieuw stichtingsbestuur moet samenstellen. Tot 31 maart worden de lopende zaken nog wel door het demissionaire bestuur behartigd. Volgens secretaris/waarnemend voorzitter Frank Helmer en penningmeester Teun Jansen houdt het vertrek verband met het feit dat het niet mogelijk is gebleken om tot overeenstemming te komen over een meerjarige budgetovereen komst voor de periode 1996 tot en met 1999. B en W zijn wel bereid om te blijven financieren, zodat de aktiviteten van Socuwe en vooralsnog geen gevaar lopen en er geen ontslag dreigt voor medewerkers. Grootste struikelblok in de zaak is het beschikbaar stellen van geld voor de financiële administratie en het voeren van een goed personeelsbeleid. „Wij vinden dat het Socuwe-bestuur in haar huidige omvang met twaalf betaalde medewerkers en circa honderd vrijwilligers professionele ondersteuning nodig heeft voor het bijhouden van de financiële administratie en, gelet op de zeer omvangrijke regelgeving op het gebied van arbeidsrechtelij ke zaken, voor een goed functionerend personeelsbeleid. Gelet op de specifieke deskundigheid die hiervoor nodig is en de grote hoeveelheid tijd die deze zaken in beslag nemen, is het voor de vereiste continuteit van de stichting niet langer verantwoord dit door vrijwilligers te laten doen", aldus het bestuur in een persverklaring. MM iB H Penningmeester Teun Jansen (links) en secretaris Frank Flelmer, hier met bestuurslid Diny Trotsenburg, vinden het hoog tijd dat de stichting professionele versterking krijgt voor de financiële administratie (Archief) met dunnere bovenlagen in asfalt en ook geen puinfundering hoeft te worden aangebracht. De pro vincie gaf groen licht voor fase I, maar de schriftelijke toestemming voor fase II had heel wat meer voeten in de aarde. In overleg met de provincie en de Waterleiding Maatschappij Overijssel (WMO) werd daarop besloten op het be wuste stuk op drie plekken grond monsters te laten nemen. De mon sters worden genomen tot een diepte van maximaal circa 3.50 meter. „De grond wordt iedere halve meter geanalyseerd," vertelt directeur gemeentewerken ing. S.K. de Jong. „Indien er echter tussen de anderhalf en twee meter geen verontreiniging wordt aange troffen, dan wordt de onderlig gende bodem niet verder onder zocht." De uitslag van het bodem onderzoek wordt op korte termijn verwacht. Is die positief en geven B en W groen lient, dan hoopt De J ong zo snel mogelijk te beginnen met de reconstructiewerkzaamhe den van fase I van de Espelodijk volgens de eerder aangegeven pro cedure en wordt begonnen met de voorbereidingen van fase II (be stek enzovoorts). Helmer en penningmeester Teun J ansen wijzen er op dat het dage lijks bestuur wekelijks zo'n 38 uur besteedt aan bestuurlijke zaken. Het tweetal betreurt het zeer dat de gemeente na anderhalf jaar on derhandelen niet wil inzien dat professionele hulp hard nodig is. Helmer: „We zijn vrijwilligers, maar hebben wel te maken met een stichting met zo'n half miljoen omzet per jaar." En Jansen: „De aktiviteiten van Socuwe zijn sinds de komst in het dorpshuis vervijf voudigd. Dat is niet niks, je hebt daarvoor absoluut mensen met ca paciteit en tijd voor nodig." Hij wijst daarbij tevens op de enorme werkdruk in het kantoor in het dorpshuis. „Ook de staf moet daarom worden uitgebreid." Het nu demissionaire Socuwe-bestuur wordt in haar stelling gesteund door de Vereniging voor Onder nemingen in de Gepremieerde en gesubsidieerde sector (VOG). In de verkliring schrijft het bestuur dat VOG in een vorig jaar uitge bracht advies aan de sitchting over inschalirgsproblematiek van be paalde nedewerkers onder'meer aangeeft dat het een 'welhaast on mogelijke taak is voor het uit vrij willigers bestaande bestuur om de directe lansturing van en de direc te veraatwoordelijkheid voor de dagelijkse werkzaamheden op zich te nemin'. Helmer: „Wij betreu ren hetm hoge mate dat het college deze zenswijze niet heeft willen overnenen. Doorgaan op deze weg betekent in onze ogen een duideljke vermindering van de ak- tiviteicn van de stichting, die niet zonde' gevolgen kan blijven. Wij zijn destijds aangetreden om in opdra;ht van de toen zittende ge meenteraad de stichting te reorga niseren, verder uit te bouwen en weer tot bloei te brengen en te houd:n. Dat wij daar in voor een belargrijk deel geslaagd zijn, be wijzen onze jaarverslagen en de reactes vanuit de bevolking." Experiment Met ngang van 1993 kreeg Socuwe gedirende twee jaar voor 't eerst als 'experiment' budgetsubsidie toegekend. „Voor 1993 en 1994 om te zien hoe dat beviel. Alvo rens opnieuw rond de tafel zou worden geschoven, zou de zaak worden geëvalueerd. Vanwege tijdgebrek is dat niet gebeurd en moesten we met het nieuwe colle ge gelijk onderhandelen over 1995 en genoegen nemen met een eenja rig budgetcontract. Daarbij werd afgesproken dat in 1995 zou wor den onderhandeld over een meer jarig contract vanaf 1996. Een uit voerig en toekomstgericht beleids plan hadden we zelfs al opgesteld in 1994 met de bedoeling budget contract voor de gehele gemeente raadsperiode af te spreken." Vol gens Helmer maakte wethouder welzijn Bertus Rensen (WD) ech ter pas op de plaats, omdat hij eerst de uitkomsten van de kerntaken discussie wilde afwachten. „Men kan van ons niet verwachten dat wij nu gaan meewerken aan een langzame afbraak van hetgeen wij de afgelopen jaren hebben opge bouwd," aldus het bestuur. Wethouder welzijn Bertus Ren sen (VVD) betreurt de gang van zaken zeer. Maandagavond heeft hij overlegd met de fractievoor zitters over de toekomst van de (aktiviteiten) van de Stichting Socuwe. Duidelijk is in elk geval dat de statuten van Socuwe wor den bekeken op het feit wie er werkelijk verantwoordelijk is voor de nu te volgen procedure: Socuwe of de gemeente. Rensen: „Ik heb het volste vertrouwen dat we er uit komen. We zullen daarbij snel en zorgvuldig te werk gaan vanwege de onzekerheid bij het Socuwe-personeel en cursisten." De komende twee weken houdt het Holtens Nieuwsblad weer een abonnementenaktie. Tegelijker tijd wordt nadrukkelijk aandacht besteed aan de jaarlijkse winkelier- saktie 'Week van de Winkel'. Donderdag 21 en donderdag 28 wordt de krant in heel Holten verspreid, dus ook onder de niet- abonnees. De Zakengids wordt die weken in de krant geïntegreerd. Op de genoemde data publiceert uitgeverij de Oostelijke Week bladpers een advertentie met daar in een opgavebon voor nieuwe abonnees. Die krijgen als wel komstgeschenk een vijfde staatslot of een eenmalige reductie van 2,50 gulden aangeboden, öf een proefa- bonnenement van acht weken voor een tientje. Tijdens de abon nementenaktie wordt ook de aktie Week van de Winkel gehouden, waar het Holtens Nieuwsblad vo rig jaar in samenwerking met de Holtense Handelsvereniging voor het eerst uitvoerig aandacht aan schonk. In 1995 werd tegelijker tijd de verkiezing voor de Deste verkoper/ster van 1994 gehouden. De titel ging naar Bert van der Wal van Optiek J os. Ditmaal is beslo ten om zowel de beste verkoper als verkoopster van 1995 te kiezen. In de krant van 28 maart wordt een bon afgedrukt, waarop u als lezer van deze krant uw favoriete verko per en verkoopster, compleet met een motivatie, kunt invullen. De bon kan tot en met maandag 1 april worden ingeleverd bij de redaktie van het Holtens Nieuwsblad, Kerkhofsweg 18. Een deskundige jury zal, mede naar gelang het aantal inzendingen, bepalen wie de winnaars worden. De genomi neerden en de uiteindelijke prijs winnaars worden donderdag 4 april tussen 18.00 en 19.00 uur bekend gemaakt en gehuldigd in zaal De Biester. De genomineer den ontvangen een waardebon en bloemen, de winnaars krijgen daarnaast een wisselbeker, een vaste beker en een vleespakket. Wie de wisselbeker driemaal ach tereen of vijfmaa' in totaal wint, mag hem definitief houden. Voor de winkel waarin de winnaars wer ken stelt het Holtens Nieuwsblad een taart beschikbaar. Volgens het college vroeg het stichtingsbestuur voor dit jaar een budget van 225.000 gulden en ver volgens elk jaar 25.000 gulden meer tot een budget van drie ton in 1999. Voor de jaren 1996 tot en met 1999 had het gemeentebestuur echter budgetten voorgesteld van respectievelijk 215.000 gulden, 220.000 gulden, 229.000 gulden en 238.000 gulden. Die budgetten zijn afgestemd op de personeels kosten (staf, Gastouderbureau en peuterleidsters) en de huisves tingskosten. De bedragen worden jaarlijkse geïndexeerd. Volgens het college had de stichting voor de periode tot en met 1999 een wen- senlijstje had samengesteld. „Daarvan hebben we het verzoek om hogere inschaling van de staf medewerkers en de uitbreiding van het aantal taakuren per week voor de peuterleidsters gehono reerd, de overige niet," aldus Ren sen. Dat betreft dan de uitbreiding van de personeelsformatie met acht uur per week, vanaf 1998 een directeur voor 24 uur per week en verhoging van het budget met de huur van de peuterspeelzalen. „Dat de werkzaamheden omvang rijk zijn geworden ontkennen we niet, maar we hebben in eerdere gesprekken al geadviseerd om de financile administratie te spreiden over meerdere personen. Wij heb ben nimmer geëist dat de aktivitei ten moesten vervijfvoudigen, wel dat kwantitatief en kwalitatief van het aanbod gehandhaafd blijft. Nu er sprake is van enorme groei krij gen wij het prijskaartje (voor pro fessionele hulp) gepresenteerd. De vraag is of je daar aan moet toege ven, er zijn grenzen, we hebben als gemeente ook met andere instel lingen te maken." Toegeven aan de wensen van het Socuwe-bestuur zou een precedent kunnen schep pen, hoewel Rensen verzekert dat het besluit om niet in te stemmen met een budget van ongeveer 45.000 gulden per jaar voor de aanstelling van een parttime direc teur/administrateur daar geen ver band mee heeft gehouden. Het college had gehoopt met het be stuur te kunnen blijven overleg gen, omdat die aanstelling pas in Volkstuinen De Volkstuindersverenieing Holten zal geen proeftuin biologisch tuinieren aanleg gen in het volkstuinencom plex aan de Larenseweg. Het vorig jaar geopperde plan is afgeblazen door de ledenver gadering. Wel wordt dit na jaar een bijeenkomst over biologisch tuinieren gehou den. Samen met buurman OKIA wil de vereniging een houtwal realiseren langs hun respectievelijke terrein aan de Larenseweg. Overijssels kampioen Groot feest was het zaterdag in huize Lammers aan de Markeloseweg, daar dochter Esther (12) die dag in Kam pen het Overijssels kam pioenschap indoor springen 1996 in de zware klasse Z categorie DE in de wacht sleepte. Een prachtige over winning en tevens een bewijs van het bijzondere talent van de jeugdige Holtense. Het Holtens Nieuwsblad zocht haar op. De boakebouwers van de vier buurtschappen die de strijd met elkaar aanbinden om het grootste en mooiste paasvuur van Holten, zijn alweer weken lang bezig het opbouwen van de diverse houtsta pels. Vorig jaar ging de hoofdprijs voor het grootste vuur voor de derde achtereenvolgende maal naar Beuseberg, dat de Van Rap- pard-bokaal definitief in de prij- zenkast mocht plaatsen. Inmiddels heeft burgemeester D.J. Verhoe ven een nieuwe wisseltrofee, de Verhoeven-wisselbokaal, beschik baar gesteld. De boakebouwers willen de bevolking via deze weg dringend verzoeken vooral geen rommel bij de paasvuren te gooi en. Wanneer men (snoei)afval heeft, kan kontakt worden opge nomen met één van de coördinato ren in de buurtschaoppen: Beuse berg, tel. 0573-221382; Dijker- hoek, tel. 362934; Espelo, tel. 0572-321351; Holterbroek, tel. 361969. Hoe het randgebeuren bij de paasvuren er dit jaar uitziet is nog niet bekend. Wel dat de VW weer zorgt voor een speciale paas vuurroute. De route is tegen die tijd verkrijgbaar in het kantoor aan de Dorpsstraat. De CJV Dijkerhoek houdt vrijdag 15 en zaterdag 16 haar jaarfeest in gebouw Bethanië. Het program ma wordt verzorgd door bestuur, leiding en clubs (jongens en meis jes 1-15 jaar) en bevat schetsjes, toneelstukjes enzovoorts. Vrijdag begint men om 20.00 uur, zaterdag om 14.00 uur. De donateurs heb ben inmiddels een uitnodiging ontvangen. 1998 van kracht zou worden. „We zijn op dit moment niet in staat en niet bereid om de aanstelling van een directeur financieel te vertalen middels een verdergaande en aan merkelijke verhoging van het So- cuwe-budget." Fracties De gemeenteraad is het in grote lijnen eens met het standpunt van het college en prijst de enorme inzet van het bestuur dat het soci aal-cultureel werk in Holten aan zienlijk heeft uitgebreid. Deson danks hebben de meeste fracties geen waardering voor de manier waarop het bestuur zich nu opstelt en reageert. Alleen de PvdA houdt enige reserve al stemmen de soci aal-democraten evenmin in met de 45.000 gulden. Fractieleider Wim Dalhuisen, als wethouder in het vorige college nadrukkelijk be trokken bij de onderhandelingen met Socuwe heeft de indruk dat de 'professional' niet de enige reden is dat het bestuur vertrokken is. Hij vermoedt dat het huidige college te weinig inhoudelijk bezig is ge weest met de zaak en zich teveel gericht heeft op de 'centen'. Jan Soepnel (GB) stoort zich aan het feit dat het Socuwe-bestuur in de onderhandelingen het mes op de keel heeft gezet. Net als Dick van der Torre (D66) en Harry Dul (CDA) vindt hij dat het budget moet worden gehandhaafd en dat het Socuwe-bestuur binnen dat budget geld moet zoeken voor een 'professional'. Soepnel wijst wel op de andere kant in deze kwestie: „Dat is het menselijk aspect. Het bestuur heeft zich enorm uitge sloofd en het resultaat is er naar. Nu overheerst verbittering en dat heeft het eigenlijk niet verdiend." Dul vraagt zich ten slotte af of de mogelijkheid van het delegeren van taken naar overige bestuursle den voldoende onderzocht is. Als mogelijke oplossing noemt hij het afstoten van aktiviteiten, het ver hogen van cursusgelden en wel licht het zelfstandig voortzetten van de peuterspeelzalen en het Gastouderbureau. De driedaagse middenstand- beurs wordt waarschijnlijk twee weken later gehouden dan aanvankelijk gepland. Het was de bedoeling om de beurs in de eerste week van september, voorafgaand aan de Keunefeesten te houden. Door omstandigheden is de firma die de tent levert echter niet in staat de tent voor die termijn op te bouwen. Daar om stelt het bestuur van de Holtense Handelsvereniging voor de beurs nu te houden van donderdag 19 tot en met zaterdag 21 september. Aan de leden is inmiddels gevraagd om te laten weten of ze met die data instemmen. De Keu nefeesten gaan overigens nor maal door van 12 tot en met 15 september. Voor een veilige bereikbaarheid van het zwembad is het college van plan een rotonde in de Rijssense- weg aan te leggen. D66 laat weten het een goede oplossing te vinden, mits sprake is van vrijliggende fietspaden. Het plan om de roton de in de buurt van de Landuwer- weg te plaatsen, achten de Holten se democraten geen goede oplos sing. Aanleg van de rotonde ter hoogte van de Kolweg verdient naar hun zeggen om meerdere re denen de voorkeur. „De belang rijkste voordelen van een rotonde bij de Kolweg ten opzichte van de Landuwerweg, zijn het gebruik door fietsers van de rustige, zuide lijke parallelweg en het opheffen van de bestaande verkeersknel punten ter plaatse van de Kolwe- g/Rijssenseweg. Bij dit laatste punt is mede de relatie tot de Rijssense plannen over nieuwe ontsluitingswegen van belang," al dus D66.

Holtens Nieuwsblad | 1996 | | pagina 1