'Zomerhuis j es ter rein moet veiliger worden' Gezonde lunch voor medewerkers Rabo SPIEGELS Verharding van fiets paden op Holterberg HOLTEN WELZIJN OUDEREN Omloop van Holten boekt 180 rijders Uit het politierapport kerkdiensten HQLTENS NIEUWSBLAD Smalle en doodlopende wegen belemmeren brandweer Hanbalinstuif groot succes Belangrijke mededeling! Vermeer-broodjes van Nijkamp Nogmaals schrikkeldag Bejaardensoos medische diensten van dag tot dag DONDERDAG 7 MAART 1996- „Het zomerhuisjesterrein moet veiliger worden. Maak het goed toegankelijk en creëer passeer- mogelijkheden langs de wegen. Het moet voorkomen worden dat de wegen in het terrein dicht slibben als de nood aan de man is!" Duidelijke taal van brand weercommandant Jo Heller, af gelopen zaterdag in zaal De Pop- pe, waar de Eigenarenverenging De Borkeld ledenvergadering hield. Heller waarschuwde na drukkelijk voor de onveilige situ atie van het terrein in geval van brand. De al jarenlange slechte bereikbaarheid van veel van het totaal 400 huisjes tellende gebied maken het snel en doeltreffend optreden voor de brandweer en ook andere hulpverleners er niet makkelijker op. „Als er wat ge beurt, wil iedereen zo snel moge lijk weg en ontstaat er paniek doordat de wegen te smal zijn en bovendien doodlopen." De brandweercommandant drong er tevens op aan dat de eigenaren- /bewoners vluchtroutes afspreken en de onderlinge alarmering rege len. Daar het zomerhuisjesterrein particulier terrein is, kan de ge meente geen dwingende maatrege len opleggen. Ook burgemeester D.J. Verhoeven verklaarde begin deze week dat de gemeente geen juridische middelen kent om maat regelen te kunnen afdwingen. „We zullen de zaak wel gaan be kijken," aldus de burgemeester, die een vergelijking trok met bun galowpark Twenhaarsveld. Naar zijn zeggen zijn ook daar diverse bungalows 'moeilijk bereikbaar'. Met de komst van de Eigenaren- vereniging hoopt Heller in elk ge val dat de leden gezamenlijk de kwestie gaan aanpakken. De brandweercommandant wees er op dat het aantal bosbranden door de toegenomen recreatiedruk is toegenomen. Ook het zomer huisjesterrein ligt in bosgebied. Naaldhout, zoals op De Borkeld waar zomers zo'n 2000 mensen verblijven, is bovendien veel brandgevaarlijker dan loofhout. Snel en adequaat optreden is dus van essentieel belang, omdat de brand in de beginfase moet wor den bestreden. Wat betreft de slechte toegankelijkheid van het zomerhuisjesterrein noemde Hel ler een aantal eisen waar de wegen aan moeten voldoen. Ze moeten minimaal 4 meter breed zijn, ter wijl de vrije hoogte in verband met de hoogte van het materieel van de brandweer minimaal 3.60 meter moet zijn. In verband met de vrij grote draaicirkel van de voertuigen moeten in bochten en op kruisin- De meeste wegen in het zomerhuisjesterrein De Borkeld zijn doodlopend. Ook de huisjes zijn veelal moeilijk bereikbaar. Een probleem voor de brandweer en andere hulpverleners. Brandweercommandant J.H. Heller hoopt dat er spoedig verandering in die situatie optreedt (Foto WV) gen afrondingsstralen worden ge plaatst van 9 meter (inclusief de breedte van de weg). Er mag voorts geen sprake zijn van dood lopende wegen. Slechts bij hoge uitzondering en onder bepaalde voorwaarden is een draaimogelijk- heid aan het eind van de weg toege staan. Ook greppels en zware, bij voorbeeld metalen afsluitbomen, zijn uit den boze. Heller: „Is een afsluiting wel nodig of gewenst, dan kan dat het beste worden ge maakt van een sliet, een dunne boomstam, die bij brand eenvou dig kapot te rijden of door te hakken is." Hij wees ook op het gevaar van aanwezige gastanks op het zomerhuisjesterrein. Of ze nou wel of niet in gebruik zijn, de eigenaren kregen van hem het dringend advies ze te ontgassen en te verwijderen ('Het zijn brand bommen...') omvervolgens aan te sluiten op het gasnet. Ten slotte wees Heller op het struikelblok van de onduidelijke huisnumme ring. Eveneens geen bijdrage aan het snel en doeltreffend optreden van de brandweer. Vianenweg Voorzitter P. van den Berg van de Eigenarenvereniging verklaarde nog eens dat het bestuur absoluut tegen asfaltering van de Vianen weg is. „Verharden ja, maar wel met ander materiaal met aan de ene kant van de weg een fietspad en aan de andere kant een ruiterpad. Als we maar van die kuilen en dat stof verlost worden!" Een lichtmast op het hoogste punt van de Vianen weg werd door veruit de meerder heid van de aanwezige leden afge keurd. Alleen penningmeester H. Rietberg was voor het plaatsen van een lantaarnpaal bij alle insteekwe- gen. Van den Berg gaf voorts aan dat het bestuur niet alleen kontakt gezocht heeft met het college, ook de plaatselijke politieke partijen zijn benaderd. „De Holtense poli tiek bepaalt namelijk wat er met Holten en het zomerhuisjesterrein gebeurt....' Ook de woonforen- In de nacht van 27 op 28 februari liepen er drie pony's los op de Larenseweg. Wat politiemensen ook probeerden, de dieren lieten zich aanvankelijk niet vangen. Na een rondje in de nieuwbouw van de Beuseberg, liepen de dieren zich vast nabij de Diessenplas- straat. Met behulp van omstanders wist men de dieren tijdelijk onder te brengen in een afgerasterde om heining. De volgende dag meldde de eigenaar zich. Op dinsdagavond, 27 februari werd een drietal 15 jarige personen aangehouden van Duitse afkomst. Een van de knapen bleek bij nader onderzoek een auto van zijn vader te hebben gestolen. Met een vriend en een vriendin werd de reis naar Nederland gemaakt. Bij een pompstation aan de Al kreeg het drietal wat onenigheid. Vervol gens stapte de jeugdige bestuurder weer achter het stuur, het andere tweetal achterlatend. Even daarna verloor hij de macht over het stuur, waarna hij met de auto tegen een vangrail botste. Het drietal kon ter plaatse door de politie worden aangehouden. De Duitse politie neemt het onder zoek verder over. Eveneens op 27 februari, vermoe delijk in de avonduren, werd er ingebroken in twee woningen van de aanleunflat van de Diessenplas. In beide gevallen werd een deur geforceerd. Uit de woningen verdwenen enig geld en sieraden. Op 28 februari werd er aangifte gedaan van diefstal van een bromfiets uit de stalling van het NS station. Dezelfde avond nog zag een vriendin van de aangeefster senbelasting die Holten heft pas- de bromfiets in Rijssen, met daar- seerde de revue. Veel leden zijn het bij twee vijftienjarige knapen uit niet eens met deze heffing, die in Holten. De plaatselijk politie kon de algemene middelen verdwijnt. Daar veel zomerhuisjes geen tele foon hebben, zal het bestuur kon- takt opnemen met gemeente en PTT over de eventuele plaatsing van een telefooncel bij de brieven bus aan de Vianenweg. In het be stuur nam mevrouw M. Bremer uit Schalkhaar ten slotte de plaats in van R. Markink. Daar secreta resse G. van der Putten haar func tie beëindigt, wordt nog gezocht naar een opvolg(st)er. de knapen inrekenen. Zij beken den de bromfiets te hebben gesto len. Afgelopen week zijn weer diverse autobestuurder geverbaliseerd daar zij niet de autogordel droegen. Sommige bestuurders beweerden dat ze niet wisten dat deze gordel ook binnen de bebouwde kom gedra gen moet worden. Mocht U als lezer dit ook nog niet weten, bij deze dus wel. Op 28 februari werd geconstateerd dat er was ingebroken in een zo merhuisje op de Borkeld. Wegge nomen werden een kleurentelevi sie, twee geluidsboxen en twee afstandsbedieningen. Men kwam binnen door een keukendeur te forceren.. Wanneer de diefstal is gepleegd is niet geheel duidelijk. Op zaterdag, 2 maart, werd na de endurorit, een aanhangwagen ge stolen met daarop twee crossmo toren. Het geheel stond op het erf van het MAC onderkomen aan de Beusebergerweg. De eigenaar was slechts tien minuten weggeweest bij zijn voertuig, doch in die tijd zag men toch kans het geheel weg te nemen. Aan de handbalinstuif van afgelo pen donderdag namen ruim 125 leerlingen uit de verschillende groepen van het basisonderwijs deel. De afdeling handbal van de SV Holten had voor de verschil lende groepen een trainingsgedeel te met daaraan een halve competi tie gepland. Opvallend was het grotere aantal jongens dat dit jaar deelnam. Vooral in de hoogste groepen waren de wedstrijden snel en spannend, maar vooral sportief. J ongens en meisjes die belangstel ling hebben om nader kennis te maken met het handbalspel kun nen in de maand maart gratis deel nemen aan de trainingen op de donderdagmiddag/avond. Voor nadere informatie kan men terecht bij mevrouw R. Kappert, tel. 363207. De Pannekoekentocht van de Al melose Wandelkring boekte zater dag ruim 440 deelnemers. Volgens een woordvoerder een 'record aantal'. De belangstelling zou vooral verband houden met de aantrekkelijke routes over de Hol- terberg. De wandelingen startten en eindigden alle bij camping De Holterberg, waar de lopers zich na afloop tegoed konden doen aan een overheerlijke pannekoek. De raadscommissie gemeentewer ken was maandag positief in haar Ik zie, ik zie, wat jij niet ziet!!! Maar... u kunt het óók allemaal zien in één van onze prachtige Keuze uit vele modellen Div. prijsklassen Tot ziens bij: woninginrichting advies over verbetering van het fietspad tussen de Wullenbergweg en Plaggenweg en het fietspad langs de Nijverdalseweg vanaf de Plaggenweg tot de gemeentegrens met Hellendoorn. Ook het stuk erna op Hellendoorn grondgebied wordt aangepakt. Totaal gaat het om ruim vijf kilometer. In het kader van plattelandsvernieuwing heeft het ministerie van Land bouw, Natuurbeheer en Visserij beschikbaar gesteld voor recon structie van fietspaden op de Sal- landse Heuvelrug. Op grond daar van is door de Recreatiegemeen schap Salland een verzoek om sub sidie ingediend bij LNV voor verharding van genoemde fietspa den. Ook de aanbevelingen in net BIB-rapport dragen ertoe bij dat er De onlangs geopende overzichts tentoonstelling van de schilder Johannes Vermeer, die nog tot begin juni voortduurt in het Haagse Mauritshuis, heeft de ambachtelijk bakkers in ons land aangezet tot het bakken van het zogenoemde Broodje van Ver meer. Model daarvoor stond het bijzonder gevormde broodje dat zo'n belangrijke plaats inneemt op Vermeers beroemde schilderij 'Het Melkmeisje'. De vorm van het broodje is dezelfde als die van het daar afgebeelde. De recep tuur is echter aangepast aan de smaak van deze tijd. Harmonie in beter HOLTEN Harmonie in beter wonen Stationsstraat 3-5, tel. 0548-36 1223 Angstgevoelens Veel mensen voelen zich soms angstig. Dat zijn niet alleen de ouderen. Deze gevoelens worden heel duidelijk wanneer er iets in de naaste omgeving is gebeurd. Dat kan een overlijden zijn, maar ook een inbraak, een ziekte en een ongeluk kunnen angstgevoelens oproepen. Men wordt zich dan bewust dat dit ook met hen kan gebeuren. Hoewel de meeste ver velende ervaringen zich overdag voordoen, is het vooral de nacht die de mensen angstig maakt. Dan is men bang dat er iets zal gebeuren en men niemand kan waarschu wen. Wanneer gevoelens zoals angst een rol spelen, is het niet altijd eenvoudig om zelf na te gaan waar men precies bang voor is en welke voorzorg maatregelen men kan treffen om een ongeval etc. te voorkomen en snel hulp te waar schuwen. Een huisarts kan mis schien ongerustheid over de eigen gezondheid wegnemen. Een ver betering van het hang - en sluit werk kan een inbraak veel moeilij ker maken. Met een telefoon met voorgeprogrammeerde nummers naast het bed heeft men de zeker heid in geval van nood snel iemand te kunnen waarschuwen. Men kan bekijken hoe veilig het huis is om ongelukkige val- en struikelpartij en te voorkomen. Met heel simpe le hulpmiddelen kan men vaak veel doen. Praat u er eens over met familie en kennissen. Onderling kunt u meer ervaring en oplossin gen uitwisselen dan u denkt. Telefoonnummers De datum van 10 april komt snel dichterbij. Dat is de datum dat het bellen met de nieuwe telefoon nummers moet! Veel nieuwe num mers binnen Holten zijn niet zo moeilijk om te bellen. Ieder heeft echter ook heel wat nummers bui ten Holten. Die kunnen soms erg anders zijn. Het zijn vaak heel vertrouwde nummers, die men au tomatisch belt. Wanneer u het nog niet heeft gedaan, kijkt u dan uw telefoon lijstje na of u alle tele foonnummers al heeft veranderd. Heeft u een telefoon met voorge programmeerde nummers dan moeten deze ook aangepast wor den. Een waarschuwing is hier misschien helemaal overbodig, maar u nu voorbereiden kan een paniekreactie straks helpen voor- .komen. geld vrijkomt voor het opknappen van rijwielpaden. Het fietspad tus sen Wullenbergweg en Plaggen weg wordt over een lengte van ruim twee kilometer verbreed tot 1.50 meter, het andere fietspad over een lengte van circa 500 meter (tussen Plaggenweg en de gemeen tegrens Hellendoorn) tot 2 meter en vervolgens op grondgebied van Hellendoorn over een lengte van ruim 3 kilometer. Daarnaast wor den de fietspaden verhard met freesasfalt (steenslagasfalt met een slijtlaag van parelgrind). De totale kosten bedragen 640.000 gulden. Gezien de afspraken over de subsi diëring van het project bekostigt LNV een kwart daarvan. Ook de provincie en e recreatiegemeen schap nemen elk een kwart van de kosten voor hun rekening. Het resterende kwart wordt gedeeld door de gemeenten Hellendoorn en Holten - bijna 61.000 gulden elk. Ingezonden Hans van 't Hag kan gerust zijn. Over vier jaar mag hij zijn 'negentiende' verjaardag vieren op 29 februari 2000. Immers, op één van de vier eeuwjaren, namelijk die deel baar zijn door vierhondend, is wèl een schrikkeljaar. 1900 was het niet, 21.00, 2200 en 23000 zullen het niet zijn, 2000 en 24000 weer wel. Zo wil het de regeling. Vast gefe liciteerd! H. Hengeveld Schoutenstraat 53 In alle vroegte bakte bakker Nij kamp vorige week donderdag der tig van deze smakelijke broodjes: één iets grotere voor kersvers di recteurjan ten Hove van de Rabo bank Holten, de overige voor het voltallige bankpersoneel. Dat juist de Rabobank deze eer ten deel viel, houdt verband met het feit dat de Rabo de tentoonstelling sponsort. „Wat een buitengewoon leuk ini tiatief!," riep Ten Hove verrast uit toen medewerkster Danille Schreurs van bakkerij Nijkamp met de fraai opgemaakte en aange naam geurende schaal met Ver meer-broodjes de bank binnen kwam. Ten Hove benadrukte daarbij de waarde die Rabo Neder land aan kunst hecht en het streven om middels sponsoring van pro- jekten als deze tentoonstelling een breed publiek in kontakt te bren gen met kunst en cultuur. Alle houders van een Rabobank Euro pas hebben trouwens een gratis museumjaarkaart die toegang geeft tot speciaal daarvoor aangegeven exposities en musea. Daniëlle leg de uit dat het bijzondere broodje in Zierikzee ontwikkeld is in op dracht van de Stichting Voorlich ting Brood. Bij het proefbakken daar is uitgegaan van de vorm van het brood dat op het schilderij 'Het Melkmeisje' staat afgebeeld. Het Broodje van Vermeer bevat roggemeel, zuurdeg en getoast moutmeel. Deze ingrediënten zor gen voor een lekkere, pittige smaak. Het ouderwets lekkere tar- we-roggebroodje is een stevig, stoer en ambachtelijk brood(je). De opvallende vorm wordt verke- gen doordat de deegbol voor het bakken wordt ingesneden. „Het Broodje van Vermeer kan zo gege ten worden, maar is ook lekker met ei, kaas of jam of ander beleg. Ingrid Nijkamp laat weten dat het tevens de bedoeling was om alle Holtenaren met de achternaam Vermeer een Broodje van Vermeer aan te bieden. „Voorzover wij konden nagaan wonen er echter Daniëlle Schreurs (rechts) overhandigt Rabobank-directeur Jan ten Hove een immense schaal vol geurende Broodjes van Vermeer. De lunchboxen bleven die middag derhalve onaangeroerd... (Foto WV) geen Vermeren in Holten. Mocht dat toch zo zijn, dan kunnen deze mensen op vertoon van een geldig legitimatiebewijs al ag gratis zo'n broodje in de winkel komen afhalen." Gedurende de Vermeer tentoonstelling vestigt Nijkamp speciale aandacht aan het Broodje van Vermeer, dat inmiddels gretig aftrek vindt onder de klanten. Verbouwing Niet half maart, maar pas in mei zal de firma Nijkamp de nieuwe ijssalon in gebruik nemen. Dat betekent bijna twee maanden ver traging. Door de aanhoudende vorst zijn de bouwwerkzaamhe den lange tijd vertraagd. „Hope lijk zijn we zo ver dat in elk geval de ijsverkoop tegen die tijd van start kan gaan. Wellicht dat de woning erboven nog verder moet worden afgewerkt, maar dat is minder erg," aldus Ingrid, die met echtgenoot Martin tijdelijk in het enige tijd geleden door Nijkamp aangekochte pand van Van de Bos woont. Zodra de woning boven de vernieuwde ijssalon Martino klaar is, zal het tweetal deze betrekken. De bestemming van de voormalige rijwielhandel Van de Bos is nog onbekend. Wel wordt het pand verbonden met de overige Nij- kamp-panden. De Wielervereniging Holten no teerde afgelopen weekeinde zo'n 180 deelnemers voor de traditione le openingstoertocht van het sei zoen, de 50 kilometer lange Om loop van Holten. Ruim 130 van hen waren afkomstig uit de wijde omgeving, daarnaast namen circa 50 WVH'ers deel. Totaal veel meer natuurlijk dan de 26 die zich vorig jaar meldden. Toen speelde het winterse weer de organisatoren danig parten. Problemen deden zich onderweg niet voor. De vol gende toertocht die de WVH op het programma heeft staan is de Holterbergrit op 4 mei. Daarvóór wordt nog de gebruikelijke gezins fietstocht op koninginnedag ge houden. Bovendien kunnen ae le den meedoen aan tochten in onder meer Losser, Apeldoorn, Lo- chem, Borculo, Hardenberg en vreters en ter voorbereiding op de klassieker Luik-Bastenaken-Luik staan ritten in Driebergen en Och- ten op het programma. Volgende maand start de WVH op dinsdag en donderdagavond met de trai ningen. Ze zijn geschikt voor di verse 'snelheidscategorieën'. Dus niet alleen voor de snelle jongens, ook de rustige toerfietser is van harte welkom om deel te nemen. Voor meer informatie of opgave kan men zich-wenden tot Diny Pasman, tel. 361011. Ned. Herv. Kerk: 10.00 uur, Ds. A.J.Leerink, Doopdienst. Neven diensten. Oppasdienst: mevrouw Godthelp, Martijn Faneman. 15.00 uur, Da. J.W. den Hertog, Philadelphia-dienst. Collecte in dienst: Philadelphia. Dijkerhoek: 10.00 uur, Da. J.W. den Hertog. Collecte in dienst: Diaconie. Uit gangscollecte: Kerkvoogdij. Woensdag 13 maart: (Biddag) 19.00 uur, Da. J.W. den Hertog, SOW-dienst in de Kandelaar. Col lecte: Interk.recreatiewerk. Diessenplas: Woensdag 13 maart: Ds. H.P. Mulder. Biddag. Geref. kerk: 9.30 uur, Ds H.P. Mulder. 19.00 uur, ds. H.P. Mul der. Collecte: Zending. Tweede collecte: Rente en aflossing. Kin- dernevendienst groep 2 en 3 o.l.v. Jetty Tromop; groep 4 en 5 o.l.v. Chris Offringa; groep 6 en 8 o.l.v. Herma Hulsman. Oppasdienst: 0- 3 jaar: Anita Bolink, Gery de Bie, Evelyn Hulsman. 4-6 jaar: Erna Kolkman, Ans Meijerink. Woens dag 13 maart: (Biddag) 19.00 uur, Da. J.W. den Hertog, SOW- dienst in de Kandelaar. Collecte: I nterk. recreatiewerk. RK kerk: 10.00 uur, pastor H. Wiggers, Woord- en communie dienst, m.m.v. het jongerenkoor. Oppasdienst: mevrouw God thelp, Martijn Faneman. Nieuw Heeten: Zaterdag 9 maart: 19.00 uur, pastoor A. Rademaker, Eu charistieviering. Zondag 10 maart: 9.00 uur, Woord- en com muniedienst. Evangelie gemeente: HMV-ge- bouw, Dorpsstraat 24. 10.00 uur, Samenkomst. 19.00 uur, Bid stond. Okkenbroek: 10.00 uur, Ds. W.C.C. Polhuis, Deventer, derde zondag veertigdagentijd. Uit gangscollecte: Gemeentelijk jeugdwerk. Woensdag 13 maart: 19.30 uur, Ds. J.F. Scheffer, Bid stond voor gewas en arbeid. Uit gangscollecte: Stichting Oecume nische Hulp. Kerktelefoon: Uitzendingen elke laatste vrijdag van de maand van 10.30 uur tot 11.30 uur en van 16.00 uur tot 17.00 uur (herha- ling). Arts: Weekenddienst: Huisart senmaatschap Holten, Keizersweg 32, tel. 36 35 53. Spreekuren uit sluitend voor spoedgevallen1100 uur en 16.00 uur (zonder af spraak). Apotheek: Vrijheidslaan 7, tel. 36 1111. Geopend op werkdagen van 8.30 tot 18.30 uur, zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur, zon- en feest dagen van 11.00 tot 11.30 uur en van 16.00 tot 16.30 uur. Buiten de openingstijden eerst bellen om af te spreken wanneer de assistente in de apotheek is. Tandarts: L. Mees ten Oever, Noordachtereschweg 8a, Marke- lo, tel. 0547-362992. Behandeling na telefonische af spraak. Dierenarts: Dierenartsencombi natie Holten, Houtweg 18, tel. 36 20 04. Spreekuur: zaterdag 8.00- 9.00 uur. Daarbuiten: tel. 36 20 04. Dierenartsenpraktijk Holten, 5. Minnema, Larenseweg 54, tel. 362835, bgg 0548-521629. Thuiszorg Zuidwest Overijssel: (Kruiswerk) Centrale Thuiszorg- telefoon voor vragen, advies, of aanmelding over kraamzorg, ou der- en kindzorg en verzorging en verpleging: 0570-686000; maan dag t/m vrijdag bereikbaar van 8.00-18.00 uur, 's avonds, 's nachts en in het weekend uitslui tend voor spoedeisende zaken. Thuiszorg Hulpmiddelencen trum: Gaardenstraat 31, uitleen maandag t/m vrijdag 13.00-13.30 uur. Zieken vervoer: Alarmnummer: 06-11 of dienstdoende arts: tel. 36 35 53. Fysiotherapie: Centrum voor Fy siotherapie Holten, Gaardenstraat 31, tel. 36 22 99. Dagelijks geopend van 8.00- 17.30 uur. Behandeling volgens afspraak. Praktijk voor fysiotherapie mevr. H. Versnel-Graaff, Oranjestraat 73a, tel. 36 42 51. Behandeling volgens afspraak (ook voor zie kenfondspatiënten). Ziekenfonds: Spreekuur: vrijdag van 8.30-10.00 uur en volgens af spraak in het Kruisgebouw, Gaar denstraat 29-31, tel. 36 14 36. Thuiszorg Midden Overijssel: Thuiszorg/gezinsverzorging en al gemeen maatschappelijk werk. Hoofdkantoor Nijverdal, Kerk straat 6, tel. 0548-616465. Tijdens kantooruren bereikbaar. Spreeku ren: maandag t/m vrijdag 8.30- 9.30 uur en volgens afspraak. Kan toor Holten, Gaardenstraat 29, tel. 36 27 84. Spreekuren: maandag t/m vrijdag 8.30-9.30 uur en vol gens afspraak. Gastouderbureau: Tuinstraat 1, tel. 36 27 55. Spreekuur: dinsdag van 9.00-10.00 uur, donderdag van 13.00-14.00 uur. Stichting Welzijn Ouderen: Gaardenstraat 29. Inlichtingen: 36 49 10. Slachtofferhulp: 24 uur per dag bereikbaar, tel. 0572-360922. Bui ten de spreekuren wordt doorge schakeld naar buro Slachtoffer hulp Deventer of Telefonische Hulpdienst. Spreekuren: woens dag 9.00-11.00 uur in het politie bureau Raalte. Politie: Alarmnummer: 06-11 (dag en nacht bereikbaar); overi gens: tel. 36 44 44. Brandweer: Alarmnummer: 06- 11 (dag en nacht bereikbaar). Gemeentewerken: De storing- dienst gemeentewerken is 24 uur per dag bereikbaar (tel. 361972) voor klachten over o.m. defecte rioleringspompen, defecte straat verlichting, gaten in het wegdek of andere storingen. Buiten kantoor uren kan men naam, adres, tele foonnummer en aard van de klacht inspreken op een band, waarna de dienstdoende storingsambtenaar automatisch bericht krijgt. Dierenbescherming: E. Westhof, regio-inspecteur, tel. 0548- 517171. Energievoorziening: N.V. Re gionaal Energiebedrijf IJsselmij Salland, Deventer, tel. 0570- 691100 tijdens kantooruren. Sto ringen aan gas/electra (dag en nacht (06-899889). Woningbouwvereniging Onze Woning: Spreekuur Holten in ge meentehuis: iedere le dinsdag van de maand 's morgens van 10.15- 12.15 uur; iedere 3e dinsdag van de maand 's middags van 14.15-16.15 uur. Bibliotheek: Rörikstraat 3, tel. 36 24 87. Maandag en vrijdag 14.00- 17.30 uur en 18.30-20.30 uur, woensdag 10.00-12.00 uur en 14.00-17.30 uur, zaterdag van 10.00-12.00 uur. Oudheidkamer Hoolt'n: Dorps straat 27, Holten. Tot en met herfstvakantie geopend op maan dag, dinsdag en zaterdag van 13.30-16.00 uur. Dinsdag 12 maart komt de Bejaar densociëteit weer bijeen in ge bouw Irene, ditmaal voor een ge zellige spelmiddag. De bijeen- Twello. Voor de echte kilometer- komst begint om 14.30 uur. Woensdag 6 maart: tussen 13.30- 15.30 uur, start Stamppotwandel tocht bij WV; 20.00 uur, jaarver gadering Buurtvereniging School- kring Dijkerhoek in Het Bonte Paard; compostaktie SV Holten Donderdag 7 maart: tussen 13.30-15.30 uur, start Stamppot wandeltocht bij WV; 20.00 uur, Begunstigersavond Oudheidka mer Hoolt'n in zaal Vosman; com postaktie SV Holten Vrijdag 8 maart: 19.30 uur, CJV- jaarfeest in gebouw Irene; 20.30 uur, live muziek in JC De Schure (drie bands); compostaktie SV Holten Zaterdag 9 maart: 10.30-12.30 uur, voorspeelochtend HMV in verenigingsgebouw Dorpsstraat; 14.00 uur, toneelstuk CJV voor ouderen in gebouw Irene; 19.30 uur, CJV-jaarfeest in gebouw Ire ne; compostaktie SV Holten Zondag 10 maart: 14.00 uur, start MAC-puzzelrit bij 't Stuurhuus Dinsdag 12 maart: 14.30 uur, Bejaardensociëteit in gebouw Ire ne Donderdag 14 maart: 14.30 uur, jaarvergadering ANBO in het dorpshuis; 19.45 uur, bijeenkomst HVG Holten in Irene (over pa- poea's); 20.00 uur, Boh Foi Toch en Kabaal bij Jan Meijerink in Espelo Maandag 18 maart: 20.00 uur, ledenvergadering HCH in club huis Sportdal Woensdag 20 maart: 20.00 uur, lezing Modeste Herwig in biblio theek Donderdag 21 maart: 20.00 uur, Kunst en Cultuur met lezing over schilder Matisse in De Bosc hkamp; 20.00 uur, VW-ledenver- gadering in De Biester Zaterdag 23 maart: 20.00 uur, voorjaarsconcert HMV in De Kandelaar (m.m.v. Lemster Ko- zakkenkoor) Zondag 24 maart: VH-examen VDH Kringgroep Bergspeurders, terrein Lambooysweg. Maandag 25 maart: 19.45 uur, bijeenkomst NBvP Espelo in 't Trefpunt Dinsdag 26 maart: 19.00 uur, belastinginvulzitting CNV Holten in zaal Vosman Donderdag 28 maart: 19.45 uur, paaswijding HVG Holten in ge bouw Irene Zaterdag 30 maart t/m donder dag 4 april: aktie Stichting Vrien den van Diessenplas Zondag 31 maart: Miny Kemper- toernooi (handbal) Vrijdag 5 april: 20.00 uur, Top 40 discoshow in J C De Schure Zondag 7 april: survival SV Hol ten voetbal rond Meermanskamp; paasvuren (route bij WV) Donderdag 11 april: Belevings- tocht omgeving Holterberg (info WV); 19.45 uur, bijeenkomst HVG Holten in gebouw Irene Vrijdag 12 april: 18.00 uur, lom- penaktie HMV (dorp)

Holtens Nieuwsblad | 1996 | | pagina 3