P Postzegelbeurs trekt ook Flippoverzamelaars 'Er is grote behoefte aan een gezellig ingericht dagverblijf' mm HMV houdt weer voorspeelochtend 'Holten te afwachtend bij gem. herindeling' Socuwe: informatie over tuinieren ANBO richt kijker op Noorwegen Optreden Holtense band in de Schure NUMMER: DAT MOET IN DE KRANT! Lezing over tuinieren Diessenplas-directeur Bert Postma blij met initiatief WKV SCHOENEN KLEDING SPORT mymmif.nin.mTPTi Philadelphia- kerkdienst Kind op de basisschool NBvP Dijker hoek CNV vult aangifte in Top 40 Disco in De Schure CJV houdt jaarfeest I! Hottens Nieuwsblad DONDERDAG 7 MAART 1996 HMV heeft weer enkele plaat sen vrij voor leerlingen die een blaasinstrument of slagwerk willen bespelen. In het orkest en de drumband is ook plaats voor gevorderden. Belang stellenden kunnen zaterdag 9 maart kennis maken met deze vorm van vrijetijdsbesteding in het verenigingsgebouw aan de Dorpsstraat 24d. Onder leiding van hun docenten wordt dan door leerlingen ge musiceerd. Ouders en overige belangstellenden kunnen dan tegelijk kennis nemen van de muzikale vorderingen van hun kind. De voorspeeloch tend begint om 10.30 uur met een kopje koffie. Een half uurtje later begint het musice ren, dat duurt tot ongeveer 12.30 uur. De voorspeeloch tend wordt besloten met een optreden van het jeugdorkest onder leiding van J an Pinken. In een verdere poging om bij de jeugd interesse te wekken voor blaasmuziek, loopt mo menteel bij de protestants- christelijke basisschool De Regenboog een projekt onder leiding van HMV-docent Hayewout Swart. Hierbij krijgen de kinderen direct een instrument uitgereikt en na enig oefenen speelt men na vier weken enige noten in 'or- kestverband'. Ook de andere basisscholen worden bezocht. Voor meer inlichten kan kon- takt worden opgenomen met Teunie Krooshof, tel. 363608. Abonnementsprijs f 74,50 Losse nummers f 1,60 De vijfentwintigste beurs van de Holtense Postzegel Club (HPC) was wederom een succes. Voor het evenement hadden zich vijf tien handelaren gemeld. Voor het eerst was ook plek ingeruimd om Flippo's te ruilen. Het trok belangstelling van zowel jong als oud. Volgens voorzitter Jaap Wiegers was de opkomst over de gehele dag redelijk tot goed te noemen. Op de postzegelbeurs draait het allang niet meer om alleen postzegels, tegenwoordig worden er ook tele foonkaarten, ansichtkaarten en andere poststukken geruild. Teun Koopman, aanwezig als lid van de club en als postzegelhandelaar, vond de verdeling van het publiek zeer prettig: ,,Op deze manier had je de tijd je klanten naar behoren te helpen en hoefde je ze niet na betaling gelijk weg te sturen." Al hoewel er landelijk een teruggang te bespeuren is bij postzegelverza melaars blijft de HPC qua ledental vrij stabiel. Er zijn zo'n 25 senior leden en bij de jeugd blijft het aantal rond de 30 al zit hier wel een wisselwerking in van de oudere jeugd die stopt en de jongere die er weer bijkomen. De club voert een vrij actief jeugdbeleid. De jongere verzamelaars leren omgaan met het verzamelen door het maken van themakaarten, op de beurs waren een aantal voorbeelden te zien. ,,Op deze manier is postze gels verzamelen echt wel wat meer dan alleen maar een zegel in een map steken, je leert op deze manier ook wat over de geschiedenis ach ter de zegel," aldus Wiegers. Op elke jeugdavond is er een prijs- vraagje voor de jeugd via een lad dercompetitie komt hier een win- Flippo's, ansichtkaarten en andere poststukken blijken dan wel steeds meer in trek, toch was er ook flinke belangstelling voor allerhande postzegels (Foto WV) Koopman en Ten Dam en Elsbeth Schipper. naar uit. De stuwende krachten achter de jeugd zijn de heren De PvdA Holten is 'zeer ontevre den' over de opstelling van het college ten aanzien van de gemeen telijke herindeling. In het recent uitgegeven Vlugschrift wordt ge constateerd dat B en W veel te lang een afwachtende houding hebben ingenomen. „De provincie heeft middels haar collegeprogramma onomwonden laten weten dat zij daarmee voortvarend aan de slag gaat. Daar kan men de ogen niet voor sluiten en een houding aanne men, zoals in de Aanbiedingsbrief (bij de gemeentebegroting 1996, red.) wordt voorgesteld," aldus de PvdA. De sociaal-democraten vin den oriëntatie samen met mogelij ke partners dringend gewenst, daar Holten anders wel eens in een situatie terecht kan komen van 'over ons en zonder ons'. Uit de laatste berichten blijkt volgens de PvdA dat het college dit inmiddels ook onderkent. Nu de stadspro vincie Rotterdam uit beeld is, ziet het er volgens de PvdA niet naar uit dat Twente provincie wordt: „Als de grootstedelijke proble men van Rotterdam al geen aanlei ding zijn om tot deze stap over te gaan, dan zijn de Twentse proble men dat al helemaal niet," aldus fractieleider Wim Dalhuisen. „Dat besluit zou een directe aan leiding kunnen zijn om tot herin deling over te gaan en grotere, daadkrachtiger gemeenten te vor- 'Vorst uit de grond, de schop erin!' Onder dit motto houdt de Stich ting voor Sociaal en Cultureel Werk de komende weken een aan tal leerzame informatiebijeenkom sten voor iedereen die geïnteres seerd is in tuinieren. Maandag 11 maart belicht de bekende vijver specialist R. van de Berg uit Hel- lendoorn het fenomeen 'water in de tuin'. Tijdens deze avond zal de aanleg van een vijver en de materi aalkeuze daarvoor aan de orde ko men. Maar ook onderwerpen als plantenkeuze, de verzorging van de planten en hulpmiddeltjes om de vijver in konditie te krijgen en te houden krijgen ruim aandacht. Maandag 18 maart benadert A. Bijkerk uit Enschede de vormge ving van een tuin vanuit de prakti sche hoek. Aan de hand van dia's en tekeningen maakt hij duidelijk hoe men bij het vernieuwen en veranderen van een tuin gericht en planmatig te werk kan gaan. Bij kerk is Tuin- en Landschapsont werper en zal vanuit die invals hoek een breed scala aan onder werpen behandelen. De week erna, maandag25 maart, wordt ge sproken over het thema 'snoeien'. Donderdag 14 maart houdt de af deling Holten van de Algemene Bond voor Ouderen jaarvergade ring in De Boschkamp. In het bestuur stelt Lammv Steenhuis- Wieringa zich kandidaat in de va cature van Hennie Fransen. Te genkandidaten kunnen nog tot een kwartier voor aanvang van de ver gadering worden aangemeld. Na het huishoudelijk gedeelte vertelt de heer Derksen uit Markelo aan de hand van beelden over het prachtige Noorwegen. De bijeen komst begint om 14.30 uur. Don derdag 9 mei houdt de ANBO Holten een dagtocht naar Den Haag. Na de busreis is er een koffiepauze in een restaurant aan de Scheveningse boulevard, ge volgd door een bezoek aan de Eerste en Tweede Kamer. PvdA- Kamerlid Sharon Dijksma ver zorgt een rondleiding en een dia voorstelling. Er wordt geluncht in het restaurant van de Tweede Ka mer. De kosten voor de excursie bedragen 45 gulden per persoon voor ANBO-leden en 50 gulden voor niet-leden. De prijs is inclu sief de lunch, maar exclusief de koffie in de ochtenduren. Wie meewil kan zich aanmelden door het desbetreffende bedrag over te maken op Postbanknummer 686915 ten name van ANBO Hol ten en onder vermelding van 'Dag tocht ANBO mei 1996'. In het kader van het themajaar 'Natuurlijk de bibliotheek' is schrijfster Modeste Herwig uitgenodigd om op 20 maart een lezing te houden in de bibliotheek aan de Rörik- straat. De lezing begint om 20.00 uur, kaarten zijn ver krijgbaar in de bibliotheek. Ze kosten vijf gulden. Modeste verzorgt haar lezing aan de hand van een groot aantal dia's, waarbij zo'n vijftien verschillende tuinontwerpen van bekende Nederlandse ontwerpers aan bod komen. Voorbeelden zijn E. de Le- strieux, Ton ter Linden en Mien Ruys. Modeste Herwig is bekend als schrijfster van tuinboeken en van haar vaste rubriek in het tijdschrift 'Mijn tuin'. Van 11 maart tot en met 1 april is de tentoonstelling 'Tuinieren door de eeuwen heen' te bezichtigen in de bi bliotheek. Het goed snoeien van heesters en fruitbomen vraagt veel kennis. Het is verrassend wat met goed snoeiwerk kan worden bereikt. Hellendoomer Schom wijdt de aanwezigen in in enkele kneepjes van het vak. Vanzelfsprekend is er ruim gelegenheid om vragen te stellen. Als afsluiting van deze cyclus tuin- avonden gaat Eddy Mulder van tuincentrum Mulder op maandag 1 april uitgebreid in op het aanleg gen van een tuin in nieuwbouw wijken. Is een huis eenmaal ge reed, dan staat de toekomstige be woner voor de gigantische opgave iets te doen met de chaos rond het huis. Vragen als 'waar moet je beginnen' en 'voor welke sierbe strating kan worden gekozen' kom dan aan de orde. Ook hier kunnen de aanwezigen vragen stellen. De vier avonden worden gehouden in De Boschkamp, ze beginnen tel kens om 19.30 uur en duren tot ongeveer 21.30 uur. Het is moge lijk om zowel aan alle avonden als aan één avond deel te nemen. De kosten bedragen respectievelijk 30 en 10 gulden. Inlichtingen en op gave bij Socuwe, tel. 362755. „Er is grote behoefte aan een gezellig ingericht dagverblijf," zegt directeur Bert Postma van woon- en zorgcentrum Diessenplas en .toont zich derhalve uiterst gelukkig over het initiatief van Wim Klein Velderman voor de grootse huis-aan-huis aktie die tussen 31 maart en 7 april gehouden wordt. „Ik ben ervan overtuigd dat we het gaan halen!" stelt WKV onomwonden vast. „Geloof mij, binnen afzienbare tijd kan aannemer Pinkert-Koopman starten met de bouw van het dagverblijf bij de ziekenafdeling.Gemeen te en ook de provinciale welstandscommissie zijn inmiddels akkoord met de door Henk Boode ontworpen aanbouw. De totale kosten (bouw en inrichting) bedragen 85.000 gulden. Ruim de helft daarvan is binnen, het resterende deel, zo'n 45.000 gulden, hoopt WKV in samenwerking met de Stichting Vrienden van Diessenplas middels een grootse huis-aan-huis aktie bijeen te brengen. De aktie wordt tussen 31 maart en 7 april gehouden en WKV en stichtingssecretaris Dick Mondeel hebben zich al verzekerd van de nodige hulp. De behoefte aan het dagverblijf is aanzienlijk. Van diverse kanten krijgt de aktie bijval. Steun is er ook van een comité van aanbeveling met daarin op de eerste plaats burgemeester D.J. Verhoeven en voorts oud-huisarts J.F. Sijtse- ma, Marietje Eggink, Hennie Rustebiel, mevrouw C. Van Iperen, Jan Holterman en de dames R. Bolink-Landeweerd en Stam-Hasewinkel. In de aktieweek worden huis-aan-huis folders verspreid met daarin een machtigingsformulier. WKV, die zelf geen lid is van het stichtingsbestuur maar als iniatiator van de aktie er nauw mee samenwerkt: ,,Op het formulier kan worden aangeven of men een eenmalige gift doet, danwel ieder jaar een bijdrage wil storten. Een paar dagen later wordt het dan weer aan huis opgehaald." Behalve particulieren, worden ook-bedrijven in Holten benaderd. De grotere persoonlijk, de kleinere middels een 'vriendelijke convocatie'. Het was de vorig jaar gehouden aktie prinsraden van De Fienpreu- vers, waarvan de opbrengst naar de Stichting Vrienden van Dies senplas ging, die WKV tot zijn initiatief bracht. „Van de grote behoefte aan het dagverblijf wist ik tot dan eigenlijk niet zozeer. Toen ik het fijne ervan vernam, besloot ik direct om het verder aan te pakken." „Wij zijn WKV uiter aard zeer dankbaar," zegt Dick Mondeel. Samen met Jan de Ham (voorzitter)en oud-Rabobank-di- recteur Hans van Wingerden (pen ningmeester) vormt hij het bestuur van de enkele jaren geleden opge richte Stichting Vrienden van Diessenplas. De stichting werd in het leven geroepen om Diessenplas te steunen met zaken die uit het normale budget niet gefinancierd konden worden. Daarbij moet worden gedacht aan aktiviteiten, aan de aanschaf van materialen voor bijeenkomsten, de aanschaf van een nieuw orgel in de recrea tiezaal en ook het dagverblijf. Wat betreft dat laatste zegt Postma: „Er is grote behoefte aan een ge zellig ingericht dagverblijf naast de ziekenafdeling. Het overheidsbe leid is er op gericht om ouderen in staat te stellen zo lang mogelijk zelfstandig te laten wonen om op name in een verpleeg- of verzor- Wim Klein Velderman, initiatiefnemer van de huis-aan-huis aktie voor het dagverblijf en Diessenplas-directeur Bert Postma rechtshopen dat het resterende bedrag bijeengebracht wordt (Foto WV) gingshuis te voorkomen of op zijn minst uit te stellen. Wij hebben daarom onze aktiviteiten uitge breid. Zo wordt de ziekenafdeling met vier kamers en acht bedden voornamelijk gebruikt door oude ren die zelfstandig wonen in Hol ten. Meestal mensen die vervroegd ontslagen zijn uit het ziekenhuis, maar die nog met zelfstandig thuis kunnen verblijven, ook niet met hulp van Thuiszorg. Bijvoorbeeld mensen die een heupoperatie ach ter de rug hebben." Soms betreft het een kortdurende opname van uit het flankerend ouderenbeleid. Mensen dus, die vanuit de thuissi tuatie tijdelijk worden opgevan gen. Volgens Postma gaat het om een periode van gemiddeld twee tot drie weken. plas het verzoek daarvoor al in bij gedeputeerde staten, gelijk met het indienen van de plannen tot reno vatie van de keuken en aangren zende ruimten. Het werd toen af gewezen omdat het niet meer paste in het beleid. De ruimte wordt voornamelijk gebruikt door zelf standig wonende ouderen die er tijdlijk verblijven, waardoor de prioriteit bij het verzorgingshuis zelf ligt, aldus de provincie. Om het dagverblijf te zijner tijd toch te kunnen realiseren, ontving de Stichting Vrienden van Diessen plas in de loop der tijd van de gemeente 20.000 gulden in het ka der van Sociale Vernieuwing. De hervormde kerk deed daar nog eens 10.000 gulden bij en ook carnavalsvereniging De Fienpreu- vers schonk geld uit de aktie prins raden aan het goede doel. Om aan de benodigde gelden te komen hield Diessenplas in 1993 ter gele genheid van het twintigjarig be staan een loterij. Daarnaast ont ving de stichting diverse gitten van particulieren en verenigingen. Om de binnenkort te houden huis- aan-huis aktie vlot en optimaal te laten verlopen hebben Mondeel en WKV plaatselijke vrouwen- en ouderenverenigingen bezocht met de vraag of hun leden willen hel pen. WKV: „Hoe meer hulp, hoe makkelijker natuurlijk." De res pons blijkt hoog, zeer veel Holte naren dragen Diessenplas en het dagverblijf een warm hart toe. „De kwestie leeft echt hier," stelt Mondeel vast. „Velen herkennen het probleem, zijn er in de eigen familie of kennissenkring mee ge confronteerd." De plattelands vrouwen in Espelo deelden de buurtschap zelfs onmiddellijk in wijken in. WKV is ervan overtuigd dat de aktie slaagt. En mocht ie mand zich spontaan willen aan melden als vrijwilliger om bij de aktie te helpen, dan kan hij/zij zich wenden tot Dick Mondeel, tel. 362699 of WKV, tel. 361399. Maten 40-47. AIR MAX CLASSIC '96 HES Meer dan 150 winkels. Kijk in de Gouden Gids. Verjaardag Het dagverblijf, ook wel dagpavil joen genoemd, krijgt een afmeting van 8.5 x 4 meter en verschijnt direct achter de ziekenafdeling. Een kleine aanbouw met een terras er omheen. Het wordt gezellig ingericht met tafels en stoelen, een televisie en er is leesmateriaal voorhanden. In de zomer kan men desgewenst buiten zitten. Voor de betrokkenen is het prettig als zij overdag in een andere ruimte kun nen verblijven dan de ziekenka mer. Mondeel: „Dat geldt natuur lijk ook voor het ontvangen van bezoek, vooral als de ziekenkamer door twee personen bezet wordt en de ander ernstig ziek is. En denk eens aan extra's als een ver jaardag of huwelijksdag. Dan heb je sowieso meer aanloop en kun je met je familie en vrienden veel beter uitwijken naar het dagver blijf." komt het ook voor dat ou deren die door het gebrek aan 'informele hulp' niet thuis kunnen sterven, voorkeur geven aan de ziekenafdeling van Diessenplas boven een verpleeghuis. Dat het dagverblijf hard nodig is, is niet nieuw. Enkele jaren geleden diende het bestuur van Diessen- 'n Schoer duur de Schure', onder deze naam (Twents/Sallands woor 'onweer in de schuur') tre den drie bands vrijdagavond 8 maart voor het voetlicht in De Schure. De Markelose groep Ha- zenbagger brengt recht toe recht aan Rock en Roll. Dit is de band van Erik Roessink bekend van Lanz Bulldog. Skeeter Beeter, af komstig uit Holten, speelt het be tere top 100 repertoire. De strak gespeelde nummers worden ge zongen dóór zowel zanger Erik Sluiter als zangeres Joke Maat- kamp-Vruggink. Vorig jaar oogste deze band veel succes als voorpro gramma van I^ormaal in Splo. De groep treedt aan bassiste Marjan Rensen die op deze avond haar debuut maakt. Noar de Blixem uit Twente en de Achterhoek stond al enkele malen eerder bij De Schure. Vorig jaar vormde de band het voorprogramma van Boh Foi Toch. Ook werden voorprogram ma's verzorgd voor Normaal en Rowwen Hèze en deed men diver se optredens voor regionale radio- Borkeld Brandweercommandant Jo Heller heeft de Eigenaren- vereniging De Borlteld za terdag dringend geadviseerd de veiligheid van het zomer huisjesterrein aan te pakken. Het particuliere terrein is slecht ontsloten, de wegen zijn smal en doodlopend. Het bemoeilijkt het snel en doeltreffend optreden voor hulpverleners. Enduro De vijftigste editie van MAC De Holterberg trok zaterdag bijna 300 deelnemers, van wie een kleine 100 offroad- rijders. Dat de organisatoren de proef op het bijna 5 kilo meter lange Zuurbergcircuit tweemaal achtereen lieten ronden, viel duidelijk in goe de aarde. Menig motorclub in den lande zal het MAC- initiatief volgen. en televisiestations. Zij sluiten de avond af met smeuïge southem- rock en country, maar tonen zich ook niet afkerig van een portie gezellige feestmuziek. Hun reper toire bestaat voor een belangrijk deel uit zelfgebrouwen liederen; voor het overige worden van eigen teksten voorziene covers ten geho re gebracht. Kortom genieten ge blazen voor de ware liefhebbers en feestnummers. Het avondje 'bies- ter weer' begint om 20.30 uur. Zondag 10 maart wordt om 15.00 uur een aangepaste kerkdienst ge houden in de hervormde kerk, waarbij uitgegaan wordt van Phi ladelphia. Voorganger is da. J.W. den Hertog. Tijdens de dienst word gezongen door Ina Lemans, zij gebruikt als thema 'Echte vrien den'. De Stichting Socuwe start binnen kort op woensdagavond een vijftal bijeenkomsten in De Boschkamp voor ouders die belangstelling hebben voor de ontwikkeling en opvoeding van hun kind. De avon den staan onder leiding van Harrie Velderman, leraar speciaal onder wijs en afgestudeerd in de onder wijskunde. Per avond wordt een aantal boeiende onderwerpen ter sprake gebracht, gericht op het kind in de basisschoolleeftijd, zo als duidelijkheid, omgaan met ge drag, de ontwikkeling in het den ken, voor het eerst naar school, verschillende vormen van onder wijs, vriendjes en vriendinnetjes, vrije tijd, huiswerk en schoolkeu ze. Iedere bijeenkomst wordt be gonnen met een theoretische uit eenzetting en daarna volgen prak tische situaties. Uiteraard is er vol doende ruimte voor vragen. De kosten bedragen 65 gulden voor vijf bijeenkomsten (start 27 maart, 19.30 uur). Opgave bij Socuwe, tel. 362755. De NBvP Dijkerhoek houdt maandagavond 11 maan om 20.00 uur haar bijeenkomst in 'Het Bon te Paard'. Mevrouw De Groot-van der Meulen uit Delfzijl venelt op humoristische wijze over de vrou wenemancipatie door de jaren heen. Het thema van haar lezing luidt dan ook veelzeggend "Van open broek tot tangaslip". De afdeling Holten van het CNV houdt dinsdag 26 maan een belas- tinginvulzitting voor haar leden in zaal Vosman. De zitting begint om 19.00 uur. Om niet te lang te hoeven wachten, wordt belang stellenden verzocht om vooraf af te spreken, tel. 362682. De eerste 'Top 40 Disco Show' die afgelopen vrijdag bij De Schure werd gehouden mag volgens Theo Hase een succes worden genoemd. Voor een avondje uit op vrijdag biedt De Schure de komende twee maanden nogmaals op de eerste vrijdag van de maand de mogelijk heid deze shows bij te wonen. De eerste show werd bezocht door 31 betalende klanten, die voorname lijk behoren tot de jongere jeugd zo vanaf een jaar of veertien. „Het uitgaan op vrijdag lijkt er na het afbranden van De Waag niet meer zo in te zitten, daarom wil De Schure proberen voor deze jonge ren een plek te bieden waar ze gezellig samen kunnen zijn,aldus Hase. Of het een blijvende aange legenheid is wordt bekeken na de derde show. Michiel van Magie Light Music was over de opkomst niet ontevreden: „Het blijft nou eenmaal een gok hoeveel mensen er reageren," was zijn commen taar. Tijdens de show wordt voor al de Top 40 house gedraaid zoals bijvoorbeeld, 2 Unlimited en Two Brothers. De volgende show is gepland op 5 april, de entree is vijf gulden, dit is inclusief twee con sumptie munten. Vrijdag 8 en zaterdag 9 maart is het weer feest voor CJV De Vrienden schaar. De jonge clubs zijn al we ken bezig met de sketches die voor de pauze in gebouw Irene plaats hebben. Na de pauze wordt het blijspel 'Apart Volk' opgevoerd, waarbij het nodige aparte volk te zien zal zijn. Beide avonden begin nen om 19.30 uur. De entree be draagt 5 gulden en de zaal gaat open om 19.00 uur. Zaterdagmid dag begint de voorstelling om 14.00 uur de zaal is dan open om 13.30 uur. Mensen die geen ver voer hebben op zaterdag kunnen kontakt opnemen met Diana Blaauw, tel. 362876.

Holtens Nieuwsblad | 1996 | | pagina 1