Holtens Nieuwsblad Wiejes cabaret op de Holtense toer Voorstellen aan gemeente ter verbetering Vianenweg Optocht blinkt door kwaliteit uit Geen lagere prijzen in De Haar Playbackshow: veel Holtens talent Oudheidkamer houdt begunstigersavond Nominatie leerbedrijf voor 't Klavertje BON Loting voor Straatvoetbal U ontvangt een fraaie Parker-Jotter ballpoint als u ons een nieuwe abonnee opgeeft. Eigenarenvereniging De Borkeld: Vianenweg mogelijk totaal afsluiten Speciale kerkdiensten 'Eendracht maakt macht' N atuurmuseum open tijdens vakantie Vergadering gemeenteraad Belastinghulp Holtens Nieuwsblad DONDERDAG 22 FEBRUARI 1996 De Oudheidkamer Hoolt'n maakt zich op voor de jaar lijkse begunstigersavond, die donderdag 7 maart vanaf 20.00 uur gehouden wordt in zaal Vosman. De avond is toe gankelijk voor begunstigers en genodigden. Aan het begin van de bijeenkomst brengt net bestuur de aanwezigen op de hoogte van de gang van zaken in het afgelopen jaar en de plannen voor het komende jaar. Aansluitend geeft H. Koopman Tzn. in woord en beeld een toelichting op de nieuwe straatnamen in Lu- kensveld. De rest van de avond staat in het teken van de Sallandse streektaal. Harry Velderman, enige tijd geleden leider van de cursus Sallandse streektal van de Stichting So- cuwe, mede-auteur van het onlangs verschenen Nieuw Sallands Woordenboek, lid van de Raaltese werkgroep dialect en sinds kort tevens verbonden aan de Overijsselse schrieversbond (dialect schrij versbond), houdt een lezing over de Sallandse streektaal. Begunstigers van de Oud heidkamer hebben inmiddels een persoonlijke uitnodiging met antwoordstrook thuis ontvangen. Tot en met 28 fe bruari kunnen zij tegen inle vering van de ingevulde strook bij de VW maximaal twee toegangsbewijzen krij gen voor de avond. Begunsti gers buiten Holten kunnen telefonisch plaatsen reserve ren via secretaresse M. ter Borg, tel. 362356. De verkoopprijzen van de kleine honderd woningen, die woning- bouwstichting Onze Woning in De Haar verkopen wil, worden niet verlaagd. Dat liet wethouder L.H. Rensen (volkshuisvesting) weten naar aanleiding van het on derhoud dat hij en burgemeester D.J. Verhoeven hadden met OW- directeur B.J. Doomebos. Het ge sprek had plaats naar aanleiding van het feit dat een aantal betrok ken kopers nogal geschrokken wa ren van de hoogte van de prijzen. OW verkoopt de woningen tegen geldende marktprijzen, variërend van 148.000 tot 200.000 gulden. In 'een brief aan de gemeenteraad we zen de bewoners er op dat OW in 1991 een eerste verkoopronde hield en de woningen toen voor ongeveer een ton van de hand gingen. Verwacht werd dat ook ditmaal een gunstige prijs zouden worden aangehouden. Ook de slechte onderhoudstoestand werd daarbij naar voren gehaald. Ver hoeven liet enkele weken geleden, mede naar aanleiding van kritische opmerkingen van de fracties, we ten dat de gemeente maar weinig kan bemiddelen in deze kwestie. Desondanks volgde een gesprek. Rensen verklaarde dat hij niet ver wacht had dat de Deventer wo ningcorporatie tegemoet zou ko men aan het verzoek van de groep Haar-bewoners. Enkele huurders hadden inmiddels een woning ge kocht tegen de geldende markt prijs. „Dan is het natuurlijk niet meer mogelijk om onderscheid te maken," aldus de wethouder. OW deed wel de toezegging om te be kijken of de slechte onderhouds toestand van bepaalde woningen in de verkoopprijs kan worden verrekend. In sommige gevallen is men inderdaad in onderling over leg tot een bevredigende oplossing gekomen. In de sector Fast Food heeft het Onderwijscentrum Horeca cafeta ria 't Klavertje genomineerd voor de titel Leerbedrijf van het Jaar 1996 en de daarbij horende Tjal- ling Teitsma Trofee. Wie de titel uiteindelijk toegekend krijgt wordt 16 april bekend gemaakt op de Nationale Horeca Manifestatie in Utrecht. Naast de genoemde trofee ontvangen de winnaars een Eiromotieprijs om het fenomeen eerbedrijf in de eigen omgeving uit te dragen naar de consument en een bedrag voor de kas van de personeelsvereniging. De verkie zing is ingesteld in 1989 en heeft als doel de grote waarde en voor beeldfunctie die de circa 2300 leer bedrijven van het SVH-leerlings- telsel hebben voor de gehele be drijfstak. In het bijzonder richt de verkiezing zich op de wijze waar op door het betrokken leerbedrijf inhoud wordt gegeven aan de kwa liteitseisen van het SVH-leerlings- telsel. Deze leerbedrijven hebben een positieve uitstraling op de re gionale arbeidsmarkt en worden beschouwd als de beste ambassa deurs van het begrip 'werkend le ren'. Per rayon dient de consulent- rayonmanager een voordracht in. Een speciale commissie nomineert dan per sector een aantal bedrij ven. Na een mondelinge toelich ting op de voordracht door de betrokken ondernemer zelf, wordt bepaald aan welke bedrijven de titel 'Leerbedrijf van het jaar' wordt toegekend. Gisteren heeft eigenaar J os Kamphuis van 't Kla- Omdat de jongens nog veel te druk waren met het klaarma ken van carnavalswagens, kwam onlangs niets terecht van de loting voor het straat voetbaltoernooi dat zaterdag 1 juni op sportpark Meer manskamp gehouden wordt. De organiserende commissie onder aanvoering van Arie Ongena heeft daarom een nieuwe bijeenkomst belegd: maandag 26 februari om 20.00 uur in de kantine van de SV Holten. Deze avond levert hoe dan ook een poule-inde ling op. De leiders die de eer ste keer door omstandigheden de loting misten kunnen nu gewoon weer meeloten. En leiders die er achter zijn geko men dat er teveel mensen uit hun straat vetrokken zijn, kunnen in overleg met de commissie altijd met een straat met een vergelijkbaar probleem samengaan. Dat geldt onder meer voor de Gaardenstraat, Industrie straat, Holterbroek, Lageweg en mogelijk nog enkele. Deze en vanzelfsprekend ook de andere leiders zijn van harte welkom! Als lezer van het Holtens Nieuwsblad wordt u goed geïnformeerd. Als abonnee bent u daarvan verzekerd. Geef dat ook eens aan een ander door! Gebruik deze bon voor het opgeven van een nieuwe abonnee. Inzenden aan. Holtens Nieuwsblad Antwoordnummer 97 7500 VB Enschede Woonplaats Geeft op als abonnee v Holtens Nieuwsblad Hij/zij betaalt abonnementsgeld per jaar ad74,50 Abonnementsprijs f 74,50 Losse nummers f 1,60 In de ontmoetingsruimte van De Boschkamp werd afgelopen zon dag het tweede koffieconcert inge vuld door het Wiejes cabaret. An ton Kleine Schaars en Gerard Hul- leman gaven in het dialect weer wat anderen alleen maar durven denken. Op ludieke wijze werd de politiek een loer gedraaid en Hol ten door de mangel gehaald. Tij dens de welkomstspeech wees Herman Kampman het aanwezige publiek op de expositie van Her man Gazan en de mogelijkheid een kursus Fimo-klei poppen maken te volgen. De uit Wijhe afkomstige cabaretiers, die zo'n twintig jaar geleden als straatmuzikanten be gonnen, hadden heel wat werk gemaakt van de voorstelling. Vooral de dilemma's die ook bui ten Holten goed bekend zijn wer den goed gebracht. Zo kreeg Gé Oberink, aie als vrijwilliger achter de tap stond tijdens de voorstel ling, de naam 'lap (lokaal aan spreek punt van de politie) achter de tap'. De bekendheid met de gebeurtenissen in Holten was hen aangereikt door Socuwe-mede- werker Herman Kampman. Hij knipte menig krantenbericht uit en zond dit naar Wijhe. Natuurlijk kwam hieruit het verkeerscircula tieplan verschillende malen naar voren. Ook de Sallandse Heuvel rug en de Dikke Steen 'die toch echt neet in Riessen mag stoan' waren dankbare onderwerpen. Al hoewel het programma geslaagd mag worden genoemd, gaf Gerard Hulleman toch aan dat 'het inspe len op het publiek met betrekking tot de plaatselijke problemen erg moeilijk is als je de cultuur van de plaatselijke bevolking niet kent'. De kleine foutjes die zo af en toe gemaakt werden, waren niet sto rend en werden met een grap weg gewerkt. Op verzoek van me vrouw Van Mourik werd als toe- Anton Kleine Schaars en Gerard Hulleman gaven zondag als het Wiejes Cabaret in dialect aan wat anderen enkel durven denken (Foto WV) gift de Toenstenweg of, zoals An ton zei 'Toeristen weg", nogmaals bezongen. Een geslaagde middag getuige het applaus dat beide heren tijdens en na de voorstelling ont vingen. vertje zijn nominatie aan de jury in het Utrechtse Park Plaza Hotel toegelicht. Het bestuur van de Eigenarenvereniging De Borkeld heeft het gemeentebestuur een aantal voorstellen aan de hand gedaan ten aanzien van de Vianenweg, de centrale ontsluitingsweg van het zomerhuisjesterrein. Behalve het verharden van de weg, hoort daar ook de eventuele totale afsluiting bij. Verharden in die zin, dat er in elk geval geen asfalt wordt aangebracht om hardrijden te voorkomen. De Eigenarenvereniging wijst er tevens op dat de brede zandweg ruimte voldoende biedt voor het aanleggen van een fietspad en een ruiterpad. Verlichting op het hoogste punt wordt eveneens gewenst geacht. Op de begroting voor dit jaar hebben B en W al 200.000 gulden gereserveerd voor verbetering van de Vianenweg, die al jarenlang (letterlijk) stof doet opwaaien. De zandweg zit vol kuilen en zorgt in de zomer voor veel stof en in het najaar en de winter is het er juist erg modderig. Het college heeft toegezegd om in overleg met de vereniging een verbete ringsplan te maken. Eén van de zijpaden van de Vianenweg had zwaar te lijden onder het natte voorseizoen, waarop twee leden van de nog prille vereniging het intiatief namen het pad op te knappen. Zij verzochten alle aanwonenden bij te dragen in de kosten aan de hand van een begroting. Mochten andere bewoners iets dergelijke op touw zetten, dan kunnen zij voor informatie terecht bij G. Huyben, Vianenweg 203, tel. 0548-364670. De Eigenarenvereniging De Bor keld heeft echter nog meer aan dachtspunten voor 1996: op de eerste plaats betreft dat de riole ring in het buitengebied en vervol gens is er aandacht voor de ver keersveiligheid op de Heideweg, Postweg, Winkelbergweg en Bor- keldsweg. Dan de geluidhinder die de door de gemeente Rijssen ge plande westelijke rondweg: vol gens de Borkeld-bewoners zorgt het voor meer verkeer, dus meer overlast en minder 'recreatiege- not'. Ten slotte wordt met de ge meente kontakt opgenomen over het opruimen van snoeihout. Ove rige suggesties, vragen en ideeën zijn vanzelfsprekend welkom. Ze worden aan de orde gesteld op de jaarvergadering die de Eigenaren vereniging zaterdag 2 maart vanaf 10.00 uur houdt in zaal De Poppe. Dan geeft brandweercommandant J .H. Heller ook een toelichting op de veiligheid, de ontsluiting en bereikbaarheid van het zomer huisjesterrein, dat voornamelijk naaldhout bevat en mede door de vrij intensieve bebouwing en de relatief grote recreatiedruk een sterk verhoogd brandrisico heeft. Het bestuur is van mening dat het terrein met het oog op snel en efficiënt ingrijpen goed ontsloten en toegankelijk moet zijn voor de brandweerwagens. Het wijst er op dat de wegen aan diverse eisen moeten voldoen, zoals minimale breedte (4 meter), afrondingsstra- len in bochten en kruisingen van wegen in verband met de nogal grote draaicirkel van de wagens en Zondag 25 februari wordt in de hervormde kerk weer een gezins- dienst gehouden. Da. J.W. den Hertog gaat op deze eerste zondag van de 40-dagentijd voor. In de dienst wordt tevens het Heilig Avondmaal gevierd en wordt een begin gemaakt met het 40-dagen- projekt "Weg uit de diepte". Enke le kinderen van de nevendienst en zondagschool Holten verlenen hun medewerking. De dienst be gint om 10.00 uur. 's Avonds wordt er een Open Deurdienst gehouden. Thema is "Geroepen om te voorganger ds. S. Sijts- ma uit Wijhe. Muzikale medewer king wordt verleend door Janny Ribbink op dwarsfluit en organist Jaap Berghuis. De dienst begint om 19.00 uur, vanaf 18.50 uur is er samenzang. overwegend geen doodlopende wegen en geen greppels en zware afsluitbomen. De vereniging werd bijna een jaar geleden opgericht en heeft als doel de gemeenschappelijke problemen in het zomerhuisjesgebied op te lossen en het onderlinge contact te bevorderen. Inmiddels telt de ver eniging 110 leden, een aantal dat het bestuur echter nog niet tot tevredenheid stemt. Uitgaande van circa 400 zomerhuisjes en re kening houden met een deel dat tot verhuurbedrijven hoort en ver scheidene huisjes één eigenaar hebben, rekent het bestuur op ruim 300 eigenaren. Daar men nog Vice-voorzitter G.H. Hasewinkel bij de Vianenweg. Eén van de mogelijkheden die de Eigenarenvereniging voorstelt is volledige afsluiting (Foto WV) niet beschikt over een volledig adressenbestand, heeft het ook nog niet iedereen individueel kun nen benaderen met de vraag om lid te worden. Het bestuur heeft de eigenaren zoveel mogelijk huis aan huis bezocht om die ontbrekende adressen te achterhalen. Dat is echter niet overal gelukt. Nieuwe leden zijn dus nog steeds welkom, ze kunnen zich opgeven bij secre taresse G.J. van der Putten van de Eigenarenvereniging. „Hoe gro ter de groep is die het bestuur achter zich weet, des te meer kracht heeft onze vertegenwoordi ging richting overheid. Eendracht maakt macht!" aldus het bestuur. De officieel geregistreerde vereni ging heeft al kontakten gelegd met B en W, de politie, de Kring Be woners Holterberg. Ook werd ge sproken met gemeentewerken en verantwoordelijk wethouder Eb van Schooten en werden voorlich- tingsavonden (zoals over de riole ring) bijgewoond. Met de politie werd gesproken over het zwerfvuil dat aangetroffen werd langs vooral de Vianenweg en de Heideweg. In een informatiebrief aan de leden constateert het bestuur van de Ei genarenvereniging dat sommige bewoners of recreanten kennelijk nog niet op de hoogte zijn van de openingstijden van de gemeente- wer, waar kosteloos afgedankt huisraad, tuinafval en sloopmate riaal gebracht kan worden. Tege lijkertijd wordt aangegeven dat het zwerfvuil lang niet allemaal af komstig is van Borkeld-bewoners, ook recreanten dragen hun steen tje bij. Zelfs wordt vuil van elders in nog niet volle containers gede poneerd of zomaar langs de weg. De politie heeft daarop aangege ven de onrechtmatige vuilstort zo spoedig mogelijk te melden. Carnaval De Fienpreuvers kunnen ge rust zijn: het jaarlijkse car naval is in Keunedarp meer dan uitbundig gevierd en trok gemiddeld meer nar- renvolk dan vorig jaar. Zo bleek bijvoorbeeld de belang stelling voor de Slingeroamd overweldigend en moeten komend jaar wellicht twee touwen worden ingezet. Zeer geslaagd was als van ouds de 'goodwill'-avond en ook de netjes verzorgde op tocht scoorde hoog. Daar het onmogelijk is om alle ak- tiviteiten te belichten, maak te de redaktie een keuze. Korhoen Vrijdag 19 april houdt na tuurmuseum Bos Dierenwe reld in samenwerking met het Wildland Gesellschaft in München een Korhoender- symposium in restaurant De Wielen op de Holterberg. Doelstelling van de bijeen komst is primair de interna tionale kennis over het kor hoen, vooral gericht op de praktijk. Getracht wordt om aanbevelingen te doen aan instanties die het korhoen beheren of herintroductie van de heidevogel overwe gen. De carnavalsoptocht blonk dit jaar uit door kwaliteit. In de deel nemende wagens was menig creatief uur gestoken. Reeds voor aanvang van de optocht hadden zich langs de route grote groepen mensen opgesteld. De optocht zag er keurig verzorgd uit. Club 90, een vertrouwd ge zicht binnen de Holtense carna valsoptocht, won met de uitbeel ding van het gescheiden inzame len van afval de eerste prijs. De wagen van de Knetterzoepers die ook al weer enige jaren aanwe zig zijn, viel dubbel in de prijzen: een tweede binnen de optocht en de publieksprijs. Twee enorme fi guren met de ruggen tegen elkaar toonden met het drinken van bier en het roken van een stikkie het motto van de groep "Voor ons geen (xtc) pillen, carnaval is wat we willen". Suffendo, die de derde prijs in de wacht sleepte, deelde onder het publiek zakjes 'drugs' uit om het 'falende beleid' van de politie te benadrukken. Nieuwe ling Buurtvereniging de Beuseberg won met haar smurfen de eerste prijs bij de loopgroepen. Ondanks het gure weer was ook dit jaar weer een groot aantal kinderen aanwe zig. De drie mooist verklede kin deren tijdens de optocht waren: Leslie van Putten (Batman); Jordi Visser (gorilla); Ilse Dingen (poes). Onder de hoede van de veldwachter werden de kinderen Natuurmuseum Bos Dierenwe reld is tijdens de voorjaarsvakantie (24 februari tot en metzondag 10 maart) dagelijks geopend. Steeds meer mensen bezoeken, hetzij voor een uitstapje, hetzij voor een kort verblijf, de omgeving van Holten. Het museum speelt daar als één van de weinige slechtweer- accommodaties in de streek op in. Sinds kort is Bos Dierenwereld voorzien van centrale verwar ming. Tijdens de voorjaarsvakan tie gelden de volgende openingstij den: dagelijks van 13.00 tot 17.00 uur; na 10 maart enkel op zondag van 13.00 tot 17.00 uur en vanaf zondag 31 maart van maandag tot en met zaterdag tussen 9.30 en 17.30 uur en op zondag van 11.00 tot 17.30 uur. Voor meer informa tie kan men terecht bij Bos Dieren wereld, tel. 0548-361979. De gemeenteraad buigt zich maan dagavond 26 februari over een twaalf punten tellende agenda. Aan de orde komt onder meer het plan voor Herstructurering van het Openbaar Basisonderwijs (ge meenschap van openbare basis scholen met een bovenschoolse di rectie en op iedere school een loka- tieleider), de aangepaste verorde ning voor toewijzing van bouwterreinen/koopwoningen en de bezwaarschriften tegen het vo rig jaar september door de raad vastgestelde Structuurplan Ker nen. Er werden er vijf ingediend, in januari hebben drie bezwaarma kers gebruik gemaakt hun bezwaar mondeling toe te lichten voor de commissie bezwaar- en beroep schriften. Nu is de raad aan zet. De vergadering begint om 19.30 uur. Ook dit jaar kunnen FNV-leden weer profiteren van de FNV-be- lastinghulp. De leden worden gra tis geholpen bij het invullen van het aan hen toegezonden aangifte biljet voor de inkomstenbelasting (P- of E-biljet) of vermogensbelas ting (B-biljet) Bovendien kan men er voor T- of J-biljetten terecht. De FNV-leden in Flolten die van deze service gebruik willen maken kunnen zich voor het maken van een afspraak aanmelden bij: K. Reitsema, tel. 362806 of J. Calk- hoven, tel. 363351. inbreken is zo toor élk alleen steppen Ook de recente inbraakgolf in Keunedarp was de camavalvierders niet onopgemerkt gebleven (Foto WV) naar zaal Vosman gebracht waar theater het land van J an Klaassen uit Doetinchem hen een gezellige middag bezorgde. Wat vooral op viel was dat ook de grotere kinde ren leuk meespeelden met de kleintjes tijdens de sketches. Ook de muziek die door het theater werd verzorgd, viel in goede aar de. Prins Harry, die ook hier zijn opwachting maakte, koos uit de aanwezige 150 tot 175 kinderen de leukst verklede carnavalsvierder- tjes. De nummers één en twee bij de jongens, Leslie van Putten en J ordi Visser, waren reeds eerder in de prijzen gevallen; derde werd Roy Brinkman (clown). Bij de meisjes gingen de prijzen naar Maaike Bekkernens (indiaantje), Karin Paalman (beertje) en Anne- miek Sluiter (kabouter). Wat Jan van Asselt, die de kinderen aan het eind van de middag van een button en sticker voorzag, opviel was dat 'ook de kinderen van ouders die niet van carnaval houden naar Vosman werden gebracht om met leeftijdgenootjes carnaval te vie- Voor de jaarlijkse playbackshow in zaal Irene hadden zich 24 deel nemers aangemeld. Het Holtens kwartiertje werd echter bij de playbackshow wel erg ruim geno men, waardoor de middag pas om half zes was afgelopen. De organi satie, die besloten had een half uur eerder te beginnen, liep niet hele maal op rolletjes daar niet alle deelnemers op de hoogte waren van het vervroegde begin. Het mocht voor de meesten echter de pret niet drukken. In totaal 25 deelnemers passeerden de revue. Nicolas Freiman besloot tijdens de show dat het toch wel leuk was en meldde zich alsnog aan; zijn ver tolking van Michael Jackson viel ondanks de grote schare fans niet in de prijzen. Een zeer gevarieerd programma van Rita Corita tot Rednex en DJ Paul Elstak zorgde voorts voor een gezellige sfeer. De jury die bestond uit Knorretje, Ciska Raggers en Dolf Moed had een hele klus om er de beste uit te halen. Tijdens het jury overleg deed prins Harry zijn intrede. De artiesten werden door hem voor zien van een medaille. Dolf Moed maakte namens de jury de prijs winnaars bekend: de aanmoedi gingsprijs was voor Bas Hofman en Glenn van Coeverden met hun act van Normaals Oerend Hard. De vierde was voor de beste act en werd gewonnen door Bror van Zon en Lars Kolkman die de vuile zeebalade van Rubbere Robbie voortreffelijk weergaven. De der de prijs werd gewonnen door The three Degrees vertolkt door Sonja Bult, Maart je van Eijk en Ilse Reij- link met het liedje 'dirty old man' waarvoor het drietal Arturo Dal huizen en Havar Ramazan had weten te strikken werd bijzonder goed uitgevoerd. Ademnood won de tweede prijs; dit liedje dat door drie groepen werd gewonnen werd uiteindelijk het best opgevoerd door Janine Blok, Maike Scheper man en Marije Oldenmenger. Ani ta Arfman ging er vandoor met de eerste prijs: zij vertolkte Janet J acksons Runaway.

Holtens Nieuwsblad | 1996 | | pagina 1