'Bijzondere vereniging met koninklijk tintje' Verkleedvoetbal door piraten gewonnen Bovenschoolse directie voor vier basisscholen volop aktiviteiten Hoiterbergcross Schure biedt weer Mindervalidenfeest 'eerlijk carnaval' Klas HV1G wint schaatsestafette SV-atletiek houdt Publieksprijs Profoto naar Barendrecht 'Wiejes cabaret': Holtense politiek HOLTENS NIEUWSBLAD 'Voetbal draagt bij aan groei sociale kontakten' WKV: hulde voor fraai jubileumboek Kaarten via VVV BCH 4 kampioen DONDERDAG 15 FEBRUARI 1996 „Als werkgevers hun werkne mers ervan weerhouden van sportbeoefening, dan is dat korte termijn-politiek en keert dat zich op den duur tegen hen. Sport heeft namelijk een belangrijke waarde voor iedereen, draagt bij aan een stuk gezondheid," aldus burgemeester D.J. Verhoeven vorige week tijdens de geani meerde receptie van de 75-jarige afdeling voetbal van de SV Hol ten in het clubgebouw van Meer manskamp, waar de Braandheul- tjes de jubilaris een muzikaal hul debetoon bracht. Verhoeven verwees daarmee naar de afschaf fing van de Ziektewet. Hij bena drukte dat de afdeling voetbal een weliswaar 75-jarige, maar zeer springlevende en dynami sche vereniging is en daarmee een bijzondere vereniging die het predikaat koninklijk verdient. „Maar dan moet u zelfstandig zijn. Voor de gemeente bent u echter een vereniging met een koninklijk tintje!" Een beter compliment had de jari ge voetbalvereniging, die op 8 fe bruari 1921 als HVC van start ging, niet kunnen krijgen. Van de vele sprekers die het woord voer den tijdens de receptie, wezen meerderen op de maatschappelijk functie van de 540 leden tellende voetbalclub, die volgens voorzit ter J an Aanstoot gezonde, sportie ve ambities heeft en nog steeds het 'wij-gevoel' koestert. Een club, waar het sociaal kontakt kan wor den opgebouwd. Afgelopen vrij dag en zaterdag kreeg het jubileum een vervolg met gezellige instui ven. Zondag 7 april volgt een sur vival voor de jeugd, senioren en wedstrijddeelnemers en 9 en 10 juni is er een groots jubileum- weekeinde. Om het jubileumjaar extra glans te geven, hoopte de burgemeester dat het eerste het seizoen met een kampioenschap afsluit, zodat een volwaardige start in de KNVB kan worden gemaakt. Eind dit seizoen wordt de Twentsche Voetbalbond opgeheven. Holten opereert het seizoen 1996/96 in de vijfde klasse van de KNVB district oost. Na mens het gemeentebestuur over handigde de burgemeester voet balvoorzitter Jan Aanstoot een cheque. Voorzitter Albert Boode van de omnivereniging SV Holten constateerde dat het functioneren binnen de omnivereniging niet al tijd even gemakkelijk is en wees daarvoor op het verschil in om vang van de vier afdelingen (voet bal, handbal, atletiek, schaken, red.) en verschillen in cultuur en samenstelling. „Voetbal is over wegend mannensport, handbal trekt juist weer veel dames. Geluk kig gaat het allemaal prima." Hij bood een zogenoemde tube, een konditietoestel voor met name keepers aan. Namens de sport- commissie was voorzitter Jan Schuchard naar de Meermans kamp gekomen om de afdeling voetbal te feliciteren en een voetbal te overhandigen. Hij herinnerde eraan dat uit de afdeling voetbal niet alleen verenigingen als De Fienpreuvers en de SV Bato voort kwamen, ook de sportcommissie kwam indirect voort 'uit het feno meen voetbal in Holten'. De in '69 opgerichte Stichting Sportbelan- gen Holten is de 'moeder' van de huidige sportcommissie. Geluk wensen waren er ook van de Fede ratie West-Twente van de TVB en van de KNVB. Mede namens de afdeling Twente overhandigde Ton van der Hulst het bestuur een fraai Delfts blauw bord. Voorzit ter Jo Goossen van de 40-jarige Landelijke Bond van Amateur voetbalverenigingen district Oost schaarde zich achter Verhoeven wat betreft zijn boodschap over de Ziektewet en bood de jubilaris naar zijn zeggen als eerste club in Nederland het beknopte hand boek voor de voetbalbestuurder aan. Voorzitter Gerhard Kolkman van de Holtense collega-vereniging Blauw Wit vertelde dat de ver standhouding met de roodzwarte voetbalclub in het verleden wel eens minder was, maar dat dat absoluut verleden tijd is. ,,We or ganiseren regelmatig aktiviteiten en hebben bestuurlijk kontakt." 'Smeermiddel' Natuurlijk waren er ook felicita ties van de immer aktieve suppor tersvereniging van de roodzwar ten. Ook voorzitter Gerrit Jansen ofwel GvE wees op het belang van het sociaal kontakt binnen de club. Hij voorspelde dat juist dat aspect een steeds nadrukkelijker rol gaat spelen in de toekomst: ,,De 'ik- maatschappij', die als een gouden kalf wordt aanbeden, is op z'n retour. Mensen zoeken weer ge zelligheid, kijk maar naar de groei van het aantal leden. De suppor tersvereniging blijft zich bekom meren om financiële steun en wij hopen daarnaast het 'smeermiddel' te zijn voor de sociale kontakten binnen de vereniging.Wat te ver wachten viel gebeurde: de suppor- Voor de twaalfde keer wer bij manege Snorrewind carnaval ge houden met de leden van de stich ting paardrijden gehandicapten. Met muziek van de Braandheultjes en Tony Turner Music werd er heel wat afgedanst. Volgens prins Harry 'is dit de meest eerlijke manier van carnavalvieren'. Ook dit keer was iedereen verkleed naar de middag gekomen, uitgedost als clown, boef of voorzien van ande re versierselen wachte men in spanning af wat de middag zou brengen. Het eerste optreden werd verzorgt door Krijn Dekker en Eddie Steegink alias 'Big Strong Eddie. Tijdens het optreden bleek de act met het optillen van een 'zebra' bij het publiek toch de nodige twijfels op te wekken. Even na de uitvoering nam Patrick Schrijver de halter die met vier man was opgebracht in één hand om te laten zien dat het allemaal een act was. Natuurlijk werden ook nier de nodige onderscheidin gen uitgedeeld Rikus en Erna Bronsvoort, Marietje Eggink en Gerard Kraay, DJ Hans, Wim Aaltink en André Suchard die voor het eerst de organisatie van het geheel verzorgde vielen in de prij zen. Na de nodige polonaises volgde een optreden van Erik Ren- sen, die al sinds het begin bij deze middag betrokken is. Binnen de kortste keren had hij het aanwezi ge publiek op z'n hand met een parodie op onder ander Andre van Duin. Tijdens dit optreden werd Rensen bijgestaan door de nodige 'slachtoffers'. Na afsluiting bleef de gezellige stemming hangen. Prins Harry geeft aan dat dit een van de weinige activiteiten is waar bij iedereen aanwezig is 'dat geeft toch wel aan hoe gezellig het altijd is'. Met een 'tot volgend jaar' sloot Suchard de middag af, tot spijt van de aanwezige feestvierders. Redacteur, vormgever, lay- outer, printer en drukker. Al lemaal kwaliteiten die Wim Klein Velderman volgens Ba rend Breukink aan de dag leg de bij de produktie van het jubileumboek van de 75-jarige afdeling voetbal van de SV Holten. Samen met Breukink, ooit zelf in het roodzwart ge huld, liet WKV het ruim 120 pagina^s tellende boekwerk met ruim 50 historische foto's het levenslicht zien. Breukink hief een ware lofzang aan op WKV als sportman, maar vooral als producent van de jubileumuitgave, die in een oplage van 1200 stuks gereali seerd werd. „WKV maakte zich als SV Holtenaar onster- velijk en verdienstelijk met het jubileumboek, dat zijn boek is! WKV - Wat Kan Volbrengen." Een prachtig bezit, beter gezegd een 'col lectors item', waar menig roodzwarte ongetwijfeld het nodige leesplezier aan beleeft. Het eerste exemplaar ging naar voetbalvoorzitter Jan Aanstoot. Veel waardering was er ook voor Fred Groene- woudt en J an Smale, die een soort kalendertje maakten over 75 jaar voetbal met hu moristische gedichtjes van Smale en pentekeningen van Groenewoudt. In het kader van het 75-jarig jubi leum van de afdeling voetbal van de SV Holten werd er afgelopen zaterdag door de E- en F pupillen in de sporthal verkleed gevoet bald. De pupillen waren enkele weken tevoren al ingelicht in welk gelegenheidsteam zij zouden spe len, zodat ze (met leiders) zich optimaal konden kleden in het the ma waarin zij waren ingedeeld. Zo waren er teams van de cowboys, directeuren, Zorro's en dergelijke. Er waren drie spelvormen ge creëerd waarin de jeugd zich kon uitleven. Vooral het dobbelsteen voetbal was zeer spannend, want er waren teams die wel vier keer de dobbelsteen omver trapten maar als de tegenpartij toevallig in één keer trappen een hoger aantal pun ten haalde was dat wel even slik ken. Ook het tweelingvoetbal zorgde voor veel hilariteit en ple-- zier. Door elastiek verbonden aan een medespeler was samen dezelf de kant op soms erg moeilijk. Na de poulewedstrijden kregen uitge- dorste voetballers wat te drinken in de hal van de sporthal. In die tijd konden de organisatorenuitreke nen welke teams in de drie finale poules terecht waren gekomen. In deze poule moest elk team nog twee wedstrijdjes spelen, zodat er uiteindelijk per poule een winnaar uit de bus kwam. Na afloop werd er door het bestuur een mooi jubi leumboek, prenteboekje en rood zwarte portemannaie uitgedeeld. Ook krijgen de jongens nog een elftalfoto als leuke herinnering aan De pupillen waren op verschillende manieren verkleed, zoals cowboy, Zorro en zoals hier op de foto als indiaan (Foto V/V) deze geslaagde ochtend. Einduit slag: 1. piraten; 2. Zorro's; 3. Directeuren; 4. Soldaten; 5. Boer tjes; 6. Boefjes; 7. Clowns; 8. Indianen; 9. Cowboys. Tafelvoetbal Ook tijdens deze morgen werden door de D- en C elftallen voorron des gespeeld voor het tafelvoetbal. Iedere speler werd gekoppeld aan een willekeurig gekozen speler. Deze tweetallen moesten vijf wed strijden spelen waarna in elke leef tijdsgroep er twee koppels door gingen naar de finale die in het jubileumweekend in juni wordt gehouden. Vooral 's morgens werd er zeer fanatiek gestreden om een plaatsje bij de eerste twee te bemachtigen. Tijdens de wedstr den kregen de deelnemers nog een glaasje fris en een kroketje om de spanning iets weg tenemen. Nadat de wedstrijden gespeeld en dus de finaleplaatsen bekend waren, hield WKV nog een toespraak waarna ook deze jongens weer de geschen ken kregen die voor het 75-jarig bestaan gemaakt zijn. Iedereen die een finaleplaats bemachtigd heeft krijgt ter zijner tijd bericht wan neer de finalewedstrijden gehou den worden. tersvereniging omlijstte het voet baljubileum met een fraai cadeau. GvE: „Voor elk jaar 100 gulden, 7500 gulden totaal dus. Het geld is besteed aan de aanschaf van vijftig roodzwarte jacks voor alle vlagge- nisten en jeugdleiders, twaalf wed strijdballen voor de seniorenelftal len en twintig speciale, vederlichte pupillenballen, de gerepareerde vi deorecorder met twee voetbal-vi deobanden, een nieuwe lezenaar voor in het clubhuis en ten slotte wordt een aantal aktiviteiten voor de jeugd in het jubileum weekeinde bekostigd. De supportersvereniging schonk de jubilerende voetbalafdeling onder meer roodzwarte jacks voor de vlaggenisten en jeugdleiders. Geheel rechts voorzitter GvE (Foto Ten Velde) Bij de VW zijn toegangskaarten verkrijgbaar voor de volgende voorstellingen: 16 februari: BZN in Gorssel; 17 februari: Vari Dik Hout in Heino; 1 maart: Volen- damse avond in Arnhem; 4 t/m 10 maart: ABNAmro World Tennis Tournament; 19 maart: IJsgala in Thialf-stadion Heerenveen; 29 maart: De Dijk in Hellendoorn; 3 en 6 apri: Toon Hermans in Am sterdam; 5 t/m 21 april: Cirque du Soleil, Salzimbanco in Amster dam; 18 mei: BZN in Barneveld; 29 juni: Bonjovi in Keulen;23t/m 25 augustus: Grand Prix België; 13 en 14 september: Schlagerfestival Kerkrade. Ook zijn kaarten te krijgen voor De Lantaarn in Hel lendoorn, de Vermeer-tentoon stelling, La Cage aux Folies; Jules Deelder TV-opnamen, The Phan tom of the Opera (t/m augustus); Evita, The Sound of Music, My Fair Lady en vele andere voorstel lingen. De raadscommissie onderwijs was vorige week unaniem posi tief in haar advies aan de gemeen teraad over het voorstel over herstructurering van het open baar basisonderwijs. Opzet is dat de vier scholen met ingang van het schoolseizoen 1996/97 een tweehoofdige, 'bovenschoolse' directie krijgen houdt iedere school afzonderlijk een lokatie- leider die verantwoordelijk is voor het beleid en de financiën. Alle partijen konden zich er in vinden, alleen Dick van der Torre (D66) was aanvankelijk tegen, omdat 'een klein Zoetermeer dreigde, een ramp voor het on derwijs'. In Zoetermeer huist het ministerie van onderwijs. Later ging hij akkoord, zij het met de kanttekening dat een eenhoofdi ge de voorkeur had. De herstructurering is niet het ge volg van het functioneren van de huidige vier schooldirecties. Daar over bestaat tevredenheid. Burge meester D.J. Verhoeven legde uit dat de schooldirecteuren, afhanke lijk van het aantal leerlingen, slechts 9 tot 24 lesvrije uren per week tot hun beschikking hebben voor onderwijskundig beleid en administratie. In de praktijk blijkt dat te weinig, want het aantal ta ken neemt aanzienlijk toe, waarbij ook steeds meer specifieke kennis wordt vereist. Dat is ook de voor naamste reden om te kiezen voor een tweehoofdige directie. Ver hoeven, speciaal tot Van der Tor- re: „Op een gegeven moment ont staat een zodanig kennisgat, dat een algemeen directuer niet meer door een lokatieleider kan worden vervangen. In geval van ziekte en andere omstandigheden is er dan altijd een tweede deskundige be schikbaar. Bovendien heeft ieder mens kwaliteiten en tekortkomin gen. Binnen een tweehoofdige lei ding kan men elkaar aanvullen en vervangen." Van der Torre hield echter voorkeur voor een eenhoof dige leiding, met een goede admi nistratieve ondersteuning. Uitein delijk ging hij, zij het niet van harte, toch akkoord: „In het be drijfsleven gaat men juist over tot steeds plattere organisaties, maar wij bouwen er een leidinggevende functie bij in." Op die manier dreigde naar zijn zeggen 'een klein Zoetermeer'. Scholengemeenschap De Waer- denborch hield vorige week schaatswedstrijden voor de brug klasleerlingen op ijsbaan De Noordpool aan de Larenseweg. Er werd begonnen met een klasse estafette. Vijf jongen en vijf meis jes van elke klas losten elkaar vlie gensvlug af om de korte afstand zo snel mogelijk af te leggen. Omdat er twee scherpe bochten in het parcours zaten, werd er veel ma noeuvreerkunst van de deelnemers geëist. Prachtige val- en glijpartij en zorgden voor spanning en sen- statie. Uiteindelijk wist klas HV1G van de schier onoverwin nelijke mentor Harry Rozendal te zegevieren. HV1J werd nipt twee de. Voor de daaropvolgende pres tatiebocht was De Noordpool vol ledig omgebouwd tot Friesland. Op een kronkelend traject met echte kluunplaatsen moesten de leerlingen van iedere klas bij de hun toebedeelde Friese controle post elke ronde hun deelnemers kaart laten afstempelen: Sloten, Stavoren (met 15 centimeter ijs..), Dokkum en natuurlijk Bartle- hiem. Een half uur krabbelende en zwierende brugklassers in een kleurig lint over de ijsbaan. Een groep van 38 leerlingen uit het derde en vierde leerjaar van de Goorse Vbo en Mavo trok diezelf de middag onder leiding van leraar lichamelijke opvoeding Koudijs voor een toertocht naar Blokzijl. Na een barre start - tegen de koude wind in over het Giethoornse meer - viel de zwaarte van de tocht uiteindelijk mee: 37 leerlingen maakten de 35 kilometer vol. Dui delijk werd dat de leerlingen niet alleen graag, maar bovendien goed schaatsen dankzij de lange vorst periode. Zo heeft de aanhoudende kou ook zijn voordelen... Uitslag schaatswedstrijden: Kortebaan meisjes: 1. Marieke van Wijk (gMN1D); 2. Lotte Hietland (gMH1C); 3. Mariska Potman (gBM1A). Kortebaan jongens: 1. Nung Hazenkamp (gBM1B); 2. Lars Langeveld (gBMIB); 3. Sander Tasma (gMH1C). Afvalrace meisjes: 1. Mariëlle Krabbenbos (gMH1C); 2. Marieke van Wijk (gMH1D); 3. Lotte Hietland (gMH1C). Afvalrace jongens: 1. Nung Hazenkamp (gBMIB); 2. Lars Langeveld (gBMIB); Rick Wesselink (gHV1E). Burgemeester Verhoeven liet we ten dat voorlopig niemand van buitenaf op de functies algemeen directeur en adjunct-directeur van de vier openbare basisscholen kan solliciteren. PvdA'er Jaap van der Vreede meende dat er kwalitatief goed gestart moet worden met de nieuwe directie. Van der Vreede constateerde daarop dat dit 'geen diskwalificatie' betekende van de huidige vijf directeuren van de vier basisscholen (de Holterenk heeft twee directeuren). De vijf kunnen dus allemaal solliciteren. Verhoe ven benadrukte dat wèl gekozen moet worden uit het huidige per soneelsbestand. Allereest uit de vijf directeuren, omdat de operatie neutraal moet verlopen. Zou één van de 'gewone' leerkrachten alge meen directeur worden, dan stij gen de salariskosten met tien- tot twintigduizend gulden per jaar. Verhoeven verwacht echter dat het niet zo ver komt: „Met de huidige vijf directeuren hebben we veel kwaliteit in eigen huis." Harry Dul (CDA) vond evenwen dat ie dereen van het personeel een gelij ke kans moet krijgen, dus niet alleen de directeuren. Met Theo Aarsen als invaller moest het vierde team in Emmel- oord aantreden tegen het onder aan staande NOP 4. Bij winst zou BCH 4 zich kampioen van de vierde klasse, afd. 2 mogen noe men. Het begon allemaal niet zo best; J ohn Matti zag kans de bespanning van twee rackets kapot te slaan en met een niet zo best, geleend ra cket verloor hij dan ook kansloos zijn single. Theo Aarsen moest in de derde beslissende game ook zijn enkelspel gewonnen geven. Marij ke Offenberg zag kans haar enkel in de derde game, in de verlenging te winnen en Karin Langkamp gunde haar tegenstandster maar 1 punt in twee games. Hierdoor was de stand dus weer gelijk. John en Theo moesten in de eerste game van het herendubbel nog even aan elkaar wennen, maar de tweede en de derde game waren voor Holten. Het damesdubbel werd vervolgens vrij gemakkelijk gewonnen. Toen ook het gemengddubbel van Ma rijke en Theo in winst was omge zet, was het kampioenschap een feit. Misschien mede hierdoor was de motivatie van Karin en John niet helemaal meer optimaal, want in drie games, met een verlenging in de derde game, moesten zij het punt afgeven. Deze foto van Floltenaar Hans Wissink kreeg de publieksprijs toegekend. Vorige maand exposeerde foto club Profoto in De Boschkamp. Winnaar van de daaraan gekoppel de publieksprijs werd mevrouw M. van der Stoel uit Barendrecht. De laatste jaren houdt Profoto ie der jaar in januari een tentoonstel ling in de ontmoetingsruimte en de gang van het dorpshuis. Om be zoekers te stimuleren gerichter naar de foto's te kijken, konden zij deze keer op een formulier aange ven wat zij de meest aansprekende foto's vonden. De foto met de meeste punten kreeg de pubheks- prijs en zou worden verloot onder de deelnemers die deze foto een eerste plaats hadden toegekend. Totaal 33 bezoekers namen de moeite om mee te dingen naar één van al die prachtige foto's. Opval lend is het grote aantal deelnemers buiten Holten, een groot deel uit de regio, maar ook deelnemers uit Delft, Lexmond en Barendrecht. Bij de puntentelling kreeg elke foto die als eerste werd geplaatst drie punten, elke tweede twee en elke derde één punt. De meeste stemmen (21) gingen naar een foto van Hans Wissink, gevolgd door een foto van Margot Houtman (15). De derde plaats was voor Frits Teunissen (14). Zes mensen kozen de foto van Wissink als de winnende foto, eenmaal als tweede en eenmaal een derde prijs. Na loting werd de foto gewonnen door de Barendrechtse mevrouw M. van der Stoel. Aangezien de afstand Holten-Barendrecht te groot is om de foto persoonlijk te overhandigen, is deze inmiddels aan haar toegestuurd. Fotoclub Profoto toont zich tevreden over de tentoonstelling, die veel bezoe kers trok. De reacties waren posi tief en de deelname aan de pu blieksprijs was groter dan ver wacht. Zondagochtend 18 februari is het 'Wiejes Cabaret' op uitno diging van de Stichting voor Sociaal en Cultureel Werk op bezoek in Holten. Het caba ret, bestaande uit Gerrit Hul- leman en Anton Kleine Schaars, beiden afkomstig uit Wijhe, neemt in dorpshuis De Boschkamp actuele en lokale gebeurtenissen onder de loep. Het 'Wiejes cabaret' treedt zeer beperkt op, omdat ze hun teksten afstemmen op de plaats van optreden. Het lijdt dan ook geen twijfel dat de Holtense bestuurders hun borst nat kunnen maken, want ook de plaatselijke poli tieke wereld biedt stof genoeg voor puntige teksten. Zeker is dat de Holterberg met Toeris- tenweg en het moeizame pro ces rond het verkeersstruc- tuurplan de revue passeren. Bovendien deinst het duo er niet voor terug om man en paard te noemen. Het publiek zal kunnen genieten van spits vondigheden, liedjes en komi sche dialogen. De program ma-onderdelen worden al im proviserend aan elkaar ge praat, waarbij de zaal uitgedaagd wordt om te rea geren. Toegangskaarten kos ten een tientje, ze zijn ver krijgbaar in het dorpshuis in het kantoor van de Stichting Socuwe, tel. 362755. De voorstelling begint om 11.30 uur en duurt ongeveer ander half uur. Zaterdag 24 februari houdt de af deling atletiek van de SV Holten haar jaarlijkse Hoiterbergcross. Het is de laatste wedstrijd die mee telt voor de Twentse crosscompe titie. Deelnemers kunnen zich tot een half uur voor aanvang inschrij ven in de kantine van sportcom plex Meermanskamp. Om 13.00 uur starten de eerste pupillen voor één ronde van 1400 meter. Start en finish liggen aan het eind van de Reebokkenweg, voorbij camping De Holterberg. B;j de c„pupi,ien is Floortje van Eijk bij de meisjes en Rob Marissink bij de jongens al zeker van de Twentse titel. Gijs Marissink (A-pupillen) kan ook nog de hoofdprijs ophalen als hij zijn naaste concurrent van zich af weet te schudden. Om 13.45 uur komen de dames hun krachten meten. De dames lopen één ronde van 5 kilometer, de heren twee ronden van 5 kilometer. Het 5 kilometer-parcours is er selectief met enkele forse beklimmingen op de Holterberg, de echte crossloper kan zich hier dus uitleven. Bij de dames hoopt veterane Marjet Ma rissink op enige tegenstand van andere Holtense dames, bij de he ren hoort van eigen bodem Egbert Veneklaas tot de favorieten. De veteranen Gerard Beldman en Chris Offringa kunnen hoge ogen gooien in hun klasse, mits schaat- sperikelen hen niet meer plagen. Zowel voor de dames als de heren zijn er wederom prijzen in natura beschikbaar gesteld door de Méér- markt. Voor de junioren en pupil len zijn ereprijzer te verdienen en alle deelnemers ontvangen een herinnering. Ook trimmers van jong tot oud zijn van harte welkom om mee te doen aan de cross. De jeugd komt uit in de eigen leeftijd klasse, ouderen mogen kiezen tus sen een afstand van 5 en 10 kilome ter. Programma met tussen haakjes geboor tejaar betreffende klasse: 13.00 uur, meisjes/jongens pupillen C (voor '87) 1400 meter; 13.00 uur, meisjes/jongens pupillen B C87/'88) 1400 meter; 13.10 uur, meisjes/jongens pupillen A ('85/'86) 1400 meter; 13.20 uur, meisjes/jongens D ('83 '84) 3400 meter; 13.30 uur, meis jes C ('81/'82) 1800 meter; 13.40 uur, meisjes B (*79/'80) 1800 meter; 13.40 uur, jongens C ('82/'82) 1800 meter; 13.50 uur, meisjes A ('77/'78) 3600 me ter; 13.50 uur, jongens B ('79/'80) 3600 meter; 14.15 uur, jongens A ('77/'78) 5 kilometer; 14.15 uur, dames senioren 5 kilometer; 14.15 uur, heren senioren 10 kilometer. Zondag 18 februari is het vroeg uit de veren geblazen bij Jonge rencentrum De Schure, want om 10.00 uur begint het Frühschop- pen met een kop koffie. Als de weersomstandigheden het toela ten staat er klootschieten op het programma. De Schure nodigt iedereen uit om gratis kennis te maken met deze sport. Bij slecht weer of indien het parcours niet goed begaanbaar is, wordt een spelletjesochtend gehouden. Zaterdag 24 februari biedt De Schure Hardrock op de delle. Een avond met een uniek optreden van drie bands: Breeding Fear uit Duitsland, The Flesh Merchants uit Den Haag en The Company uit de Verenigde Staten. Breeding Fear brengt stevig metal, gemixed met hip-hop en geniet in eigen land een grote reputatie. The Flesh Merchants brengt muziek in de stijl van Metallica en het viertal Amerikanen sluit de avond op waardige wijze af. Het optreden van Breeding Fear begint al om 19.30 uur, de zaal is ongeveer een half uur eerder open. Toegangs kaarten kosten een tientje en er is geen voorverkoop. Wie het spek takel dus niet missen wil, wordt geadviseerd tijdig aanwezig te zijn. De avond duurt tot omstreeks middernacht. Vrijdag 1 maart is er Top 40 discoshow in De Schure. De drie dj's van de Magic Light Light Music zijn in Holten bekend van hun optredens in discotheek De Waag. Aangezien De Waag door brand is verwoest zullen de opvolgers van J eroen van Inkel de eerste vrijdag van de maand van zich laten horen in De Schure, dus: 1 maart, 5 april en 3 mei kan de liefhebber er voor slechts 5 gulden terecht om ongeremd uit zijn dak te gaan. Voor dit bedrag krijgt men trouwens gratis twee consumptie bonnen. Het spektakel begint om 20.30 uur en duurt tot circa 24.00 uur. Zondag 3 maart wordt er in het jongerencentrum gedart om het Gouden Keun. De laatste dart wedstrijd uit een serie van vier. Het betreft een geloot koppeltoer- nooi, waarbij iedere speler per wedstrijd een aantal punten kan verdienen. De top van het klasse ment zit erg dicht bij elkaar en het belooft een spannende finale te worden. De toegangsprijs be draagt vijf gulden per persoon, de dartwedstrijd begint om 14.00 uur. Vrijdag 8 maart verzorgen drie Holtense bands live muziek in De Schure. Het betreft de groepen Noar de Bliksem, Skeeter Beeter en Cafeïne. Donderdag 16 mei heeft het jongerencentrum de tra ditionele Hemelvaartsfietstocht °P het programma staan. Zoals altijd is er keus uit een tocht van 40 of 60 kilometer. Voor de Schu- reoamd heeft het jongerencentrum zich opnieuw verzekerd van het optreden van Boh Foi Toch. Vorig jaar een groots feest, waar jong en oud nog lang over napraatte. De Schureoamd wordt gehouden op zaterdag 6 juli en biedt net als vorig jaar een voorprogramma. Binnen afzienbare tijd meer daarover.

Holtens Nieuwsblad | 1996 | | pagina 7