Rabo-directeur Hans van Wingerden neemt afscheid Kol-bewoners bezwaar officieel rondweg west Handballers behalen verdiende winst Sport §g agenda Jan ten Hove bankdirecteur HQLTENS NIEUWSBLAD Gemeente 'Ploeg jonge mensen heeft mij altijd danig gemotiveerd' Bezwaarschrift met handetekeningenlijsten Verkoop van stroken bos NS sprint naar Thialf DONDERDAG 15 FEBRUARI 1996 Hans van Wingerden slikt en slikt nog eens. Het is duidelijk dat hij het moeilijk heeft met het naderende afscheid. Bijna dertig jaar was Van Wingerden werkzaam in de Rabo-organisatie, waarvan de laatste zeventien jaar als directeur van de Rabobank Holten die in die jaren een onstuimige groei doormaakte. Op bijna 59-jarige leeftijd maakt hij nu gebruik van de vut-regeling. Woensdag 21 februari legt hij zijn functie neer. 's Middags wordt een officiële afscheidsbijeenkomst gehouden in Het Bonte Paard, waarna men het echtpaar Van Wingerden tussen 16.00 en 18.00 uur tijdens een receptie de hand kan schudden. „Ik had echt niet gedacht dat ik zo lang zou blijven," bekent Van Wingerden. „De ploeg jonge mensen om mij heen heeft mij echter altijd danig gemotiveerd, daar ben ik ze heel dankbaar voor. Rabo Holten heeft op dit moment ook een uitstekend en vooral hecht managementteam en ik realiseer me dat ik hen en alles er omheen, zeker in het begin, missen zal. Maar ik heb bewust gekozen." Bij de onvermijdelijke terugblik naar hoe het allemaal begon, klinkt weemoed door in de stem van de bijna-vutter. Hans van Wingerden heeft met zeer veel plezier en inzet zijn dagelijkse drukke baan vervuld. De Rabo Holten zat als een goed sluitende jas om hem heen. Met zijn medewerkers zorgde Van Wingerden voor een eigentijdse, effi ciënte uitstraling van de bank. Niet alleen wat betreft het financiële aspect, maar de Rabo Holten voert ook de sociaal- culturele betrokkenheid met de Holtense gemeenschap hoog in 't vaandel. „Je bent uiteindelijk een vereniging, een coöporatie," verklaart Van Wingerden. „Dat maakt het werken bij de Rabo zo bijzonder. Als zelfstandig bedrijf ben je in feite van al die leden en kun je zelf bepalen wanneer je inspeelt op dingen die in Holten van belang zijn. Eigenlijk is het een vorm van samenwerking met je leden of klanten." Dat Hans van Wingerden zelf een sterk sociaal-cultureel betrokken mens is, speelt daar ongetwijfeld een rol bij. Behalve met zijn directeurswerk, stopt Van Wingerden ook met de dubbele bestuursfunctie binnen de Holtense Han delsvereniging (secretaris/penningmeester), die hij vijftien jaar lang met veel plezier vervulde. „Ik vond het beter ook daar een streep onder te zetten. Via deze weg bedank ik Albert van de Maat (voorzitter, red.) voor de hechte samenwerking.". Heel toevallig nam de Rabo-directeur begin deze week ook afscheid als penningmeester van de Tennisclub Holten ('Niet bewust, ge woon statutair na zes jaar...'). Niet alleen voor Hans van Wingerden (links) zelf, ook voor menig Holtenaar zal het even wennen zijn als de Rabobank-directeur op 21 februari een punt achter zijn carrière zet. Zijn functie is inmiddels overgenomen door jan ten Hove (rechts) (Foto WV) Met het naderend afscheid voor ogen bekent Hans van Wingerden vaak aan de 'tijd van toen' terug te denken. Toen de dagafschriften nog met de hand getypt werden en de directeur met zijn gezin pal naast de bank woonde, toentertijd nog gehuisvest aan de Gaarden- straat. „Een gedenkwaardige tijd," filosofeert hij. Geboren in Scheveningen, startte Van Win gerden zijn arbeidzame leven bij de Rubberfabriek Vredestein, be kend van autobanden. Via de PTT, militaire dienst en een opleiding in Baarn voor een functie als admini strateur bij jeugdleiding in inter- naatsverband ('Een fantastische periode!'), kwam het bankwezen in 1966 in beeld. „Ik startte bij de toenmalige Centrale Boerenleen bank in Eindhoven, werd na enige tijd naar Haarlem overgeplaatst en werd via inspecteur, vanuit Rabo Nederland aangesteld als adjunct- districtsdirecteur van het district Haarlem. Werkte ook enige tijd in Alkmaar en was waarnemend di recteur in Amsterdam.Het fusie proces tussen de Raiffeisenbank en Boerenleenbank (1972 definitief) maakte Hans van Wingerden in dringend mee: „Een hele klus om twee identieke bedrijven in elkaar te schuiven." Na verloop van tijd groeide de wil om niet meer vanuit de centrale Rabo-organisatie te werken, maar vanuit een eigen, zelfstandige bank. Die kans kwam in 1978, toen een interne vacature de directeurs functie van de Rabo Holten aan bood. Uit vijftig sollicitanten werd Van Wingerden de gelukkige. „Niet alleen de functie trok, ook het oosten van het land en de omvang van de gemeente Holten, 't Hoefde niet tè groot te zijn." De scheidende directeur legt uit dat het werken in een stad veel afstan delijker is: „Hier zit je er midde nin, dat past meer bij me, hoewel ik wat wennen moest aan de ande re mentaliteit hier." Met achttien medewerkers ging Van Wingerden van start als directeur van de bank, die amper een jaar later verbouwd en uitgebreid werd. Huize Van Wingerden werd met de grond gelijk gemaakt en de Rabo werd voor circa een jaar ondergebracht Per 1 januari is Jan ten Hove benoemd tot nieuwe directeur van de Rabobank Holten. De 39-jarige Ten Hoeve is af komstig uit Lochem, waar hij commercieel manager was bij de Rabobank Berkeiland. Waarom de keuze voor Hol ten? „Allereerst vanwege de functie, het stuk eindverant woordelijkheid dat je hebt in de organisatie. Daarnaast sluit het aan bij de opleiding die ik volg aan de Universiteit Gro ningen. Dit voorjaar studeer ik af aan de opleiding Master Business Administration (MBE), een internationale op leiding voor managers op hoog niveau." Hoewel nog maar kort aktief in Holten is Ten Hove zeer te spreken over zijn nieuwe werkomge ving: „Een prettig werkkli maat in een prima omgeving. De nieuwe Rabobank-direc- teur zal er net als zijn voor ganger naar blijven streven om de bank zodanig af te stemmen, dat ze inspeelt op de ontwikkelingen in de markt. Daarbij noemt ook hij het toenemende belang van advies- en commerciële func- ties. Ten Hove heeft eveneens een deel van de functie van Hans van Wingerden in het bestuur van de Holtense Han delsvereniging op zich geno men. Maandagavond 19 fe bruari wordt hij tijdens de voorjaarsledenvergadering in De Biester voorgedragen als de nieuwe secretaris. Tijdens de afscheidreceptie van Van Wingerden in Het Bonte Paard is er tevens gelegenheid om kennis te maken met het echtpaar Ten Hove. in het voormalige pand van A.L.M. van Well (tegenwoordig tandarts Van Aken) aan de Kei- zersweg. Het verhaal is bekend: de bank verhuisde terug naar de Gaardenstraat en eind jaren tachtig volgde nog een, zij het interne, verbouwing. De Rabo Holten groeide echter definitief uit haar jasje. Verdere uitbreiding in of op het bestaande gebouw, dat ook moeilijk te beveiligen viel, was onmogelijk en beginjaren negentig kregen de plannen voor nieuw bouw gestalte. In mei staat het Rabobank-gebouw alweer twee jaar aan de Oranjestraat. Volgens Van Wingerden bevalt het uitste kend, al zal het met de blijvende veranderingen in het bankwezen op den duur wel eens te groot kunnen worden: „De steeds ver dergaande automatisering heeft tot gevolg dat het personeelsbestand op z'n retour is. De piek was 38, nu zijn het er 29 en het loopt nog verder terug, terwijl de bank door groeit. Nu al wordt gefilosofeerd over mogelijke uitbreiding van het dienstenpakket. „Zo zou er een zelfstandig opererend administra tiekantoor in kunnen worden ge huisvest. Je creëert dan als net ware een soort financiële super markt." Verschuiving Om in te spelen op de ontwikke lingen, voorspelt Van Wingerden een verdere verschuiving in de dienstverlening, die bijvoorbeeld tot gevolg hebben dat de geldhan delingenbalie verdwijnt. „Opna mes, ook van spaarrekening, gaan straks via de automaat. Het feno meen telebankieren neemt hand over hand toe, 't is sneller, makke lijker en je hebt eerder informatie. Keerzijde is dat het bankbezoek, nu al, belangrijk afneemt, hetgeen onherroepelijk gevolgen heeft voor baliemedewerkers. Het kan toor blijft echter open, de per- De groep Kol-bewoners die zich zorgen maakt over de door Rijs- sen voorgenomen aanleg van de westelijke rondweg, heeft een of ficieel bezwaarschrift ingediend bij het Rijssens college van B en W. Het bezwaarschrift is verge zeld van handtekeningenlijsten van ruim tachtig bewoners. De ondertekenaars wonen op De Kol in de nabijheid van de Rijs- senseweg, aan de Dikkesteens- weg en aan de Rijssenseweg tus sen garage Rouwenhorst en de spoorlijn. Een copie is verzonden aan de provincie en de gemeente Holten. De Kol-bewoners reageren met hun bezwaarschrift op het feit dat de Rijssense gemeenteraad beslo ten heeft tot aanleg. Bovendien lieten B en W van Rijssen vorige maand weten dat hun zorgen onte recht zijn, daar volgens hen het verkeer richting Holten door de nieuwe rondweg niet extreem zal toenemen. In het bezwaarschrift benadrukken de Holtenaren nog maals dat de westelijke rondweg meer is dan alleen een ontsluitings- weg voor de woonijk Veeneslagen en het nieuwe bedrijventerrein Plaagslagen: „Met de aansluitin gen op de Nijverdalseweg (N347) en de Holterstraatweg (N344), ontstaat een verkeersweg voor buiten-regionaal verkeer van Nij- verdal naar de Al-aansluiting bij Holten. Twee rijstroken van elk 3.50 breed en de zogenoemde 80 kilometer-status bevestigen dit. Hierdoor zal deze weg een aanzui gende werking hebben en bereikt deze spoedig het aantal van 6500 motorvoertuigen per etmaal." Enige tijd geleden uitten de Holte naren hun bezorgdheid over de nieuwe rondweg die naar hun stel lige overtuiging leidt tot toenemde verkeersdrukte op de Rijssense weg en daarmee tot aanzienlijke geluidhinder, onveilige verkeerssi tuaties en sluiproutes op onder meer de Landuwerweg en de tot al drukker wordende Kolweg. De rondweg Rijssen-west wordt aan gelegd tussen de kruising Mors- weg-Nijverdalseweg en loopt ach ter de wijk Veeneslagen via de Akkerdijk en Telgendijk naar de Holterstraatweg die overgaat in de Rijssenseweg. Volgens de Kol-be woners betekent dit in feite het creëren van een sluiproute via Holten naar de aansluiting op de Al bij De Poppe met verstrekken de gevolgen voor het stuk Rijssen seweg tussen de spoorwegover gang en de aansluiting op de Mar- keloseweg (N346). „Het (vracht verkeer vanaf bedrijventerrein 't Lochter in Nijverdal, bedrijven terrein Plaagslagen in Rijssen en deels ook van bedrijventerrein De Mors in Rijssen, zal de route via de nieuwe rondweg naar de Al bij Holten gaan volgen," aldus de be woners in hun bezwaarschrift, dat ondertekend is door de heren W. Vlogtman, G.J.A. Jacobs, G. Schutte en W.C van de Weerthof en mevrouw Hügel. Onaanvaardbaar De Holtenaren wijzen er op dat de N344 van de gemeentegrens Rijs- sen/Holten door een natuurgebied loop, met links en rechts toegangs wegen tot dit gebied met zijn vele recreatieve voorzieningen, zoals zwembad Twenhaarsveld, bunga lowparken en particuliere zomer huisjes-terreinen in de Look en de Borkeld. Ten zuidoosten van de N346 tot aan de aansluiting met de Al geven de Landuwerweg, de Pannenweg en de Heideweg even eens toegang tot de redreatiegebie- den de Look en de Borkeld, de laatste direct grenzend aan de Mar- keloseweg (N346). Ook constate ren de bewoners dat de N344 bij de bebouwde kom middels een T- kruising aansluit op de N346. „Door de westelijke rondweg ont staat hier een knelpunt. Bovendien ontstaat een knelpunt bij de afslag naar zwembad Twenhaarsveld (Landuwerweg) en bij de afslag naar de Kolweg met het woonge bied De Kol, direct grenzend aan de Rijssenseweg (N344). Hier door zal Holten genoodzaakt zijn verkeersremmende en/of snel- heidsbeperkende maatregelen te nemen." Naast de stijging van ge luidhinder, veroorzaakt door ex treme toename van het (vracht- Verkeer, wijzen de bezwaarma kers er op dat door die maatregelen (aremmen en optrekken van vrachtwagens) de nu al niet geringe geluidoverlast in de 'geluidzone' van De Kol tot onaanvaardbare hoogte zal stijgen. Een bijkomend bezwaar noemen ze de vorming van sluipverkeer op zowel Landu werweg als op de parallelweg langs de Rijssenseweg en door de wijk De Kol. De bewoners blijven derhalve van mening dat Rijssen met zijn bui ten-regionale verkeersstromen via een noordelijke route over de N347 (voorheen Sl 5) naar de Al moet leiden. „Een kortere èn logi scher route, die tevens een oplos sing biedt voor de gesignaleerde problemen op bedrijventerrein De Mors en het knelpunt in de aan sluiting Reggesingel/Wierdense- straat." soonlijke, toegevoegde waarde houden we vast, maar dan wel als toevoeging op wat de automaat kan." Van Wingerden benadrukt de steeds belangrijker wordende advies- en commerciële functies, over zaken als beleggen, lenen, verzekeren en hypotheken. De be hoefte aan spreekkamers zal daar mee vermoedelijk toenemen, ten koste van de balie. Heel belangrijk noemt hij het terdege en breed opleiden van de medewerkers, aan wie hoge eisen worden gesteld: „Wil je ver komen in het bankwe zen, dan moet je naast kennis be schikken over sociale vaardighe den. Kunnen luisteren, behulp zaam zijn enzovoorts." Juist deze maand houdt de Rabo Holten een onderzoek om te peilen waar de voorkeur voor openingstijden en bereikbaarheid ligt. Van Winger den hoopt het rapport nog onder ogen te krijgen: „Misschien gaan we dan toe naar nieuwe openings- en werktijden en moet het perso neel gaan 'roosteren'. De nieuwe cao met de 36-urige werkweek biedt daar de mogelijkheid toe." De financiële positie van de Rabo Holten, die vrijwel alle agrariërs in Holten tot haar clientèle mag reke nen, is de afgelopen jaren belang rijk verbeterd. Van Wingerden: „Het provisie-inkomen zegt iets over de ontwikkeling van je aktivi- teiten: toen ik begon in 1978 was dat 0,2 miljoen, vorig jaar was dat 2.0 miljoen." Van Wingerden is voorts zeer te spreken over de goede kontakten met het gemeen tebestuur en wijst in dat verband op de mogelijke gevolgen van ge meentelijke herindeling: „Er wordt wel eens gesproken over samenwerking of fusie. Indien dat aan de orde komt moet wel bekend zijn wat het worden gaat. Fuseren met de Rabo Bathmen is dom als je ingedeeld wordt bij de Hof van Twente." Overigens is de Rabo Holten in het voetspoor van de gemeente kort geleden overgestapt naar de Kring Twente (van Rabo- banken). Wat de toekomst op dat punt brengt: Hans van Wingerden zal het zeker volgen. Is en blijft be trokken bij het Holtense wel en wee, woont ook geregeld de ge meenteraadsvergadering bij. „Nu zie ik wel op tegen het afscheid, heb het gevoel dat ik straks alleen maar tussen ouderen zit. Dat is natuurlijk onzin. Ik heb eigenlijk nooit zonder vrijwilligerswerk ge zeten en eerlijk gezegd ben ik al benaderd voor iets. Toch hou ik nog even de boot af, ik zie wel wat er op mijn weg komt. Samen met mijn vrouw Ineke volg ik binnen kort de cursus 'Pensioen in zicht' ('Even afkicken') en daarnaast heb ik vage studieplannen. Sowieso gaan we deze zomer met onze nieuwe caravan vakantie vieren aan zee en o ja: als kersvers vutter word ik binnenkort ook opa. Alles komt tegelijk dus!" Een aantal bewo"ers in villawijk Look wordt in de gelegenheid ge steld een strook bosgrond achter de woning te kopen. Het verzoek tot verkoop is al enige tijd onder werp van gesprek met enkele be woners, maar tot nu toe werd de knoop niet doorgehakt. Burge meester D.J. Verhoeven legt uit dat de gemeente wel wilde verko pen, mits (bijna) alle bewoners langs de betrokken weg tot aan koop zouden overgaan zodat niet allerlei inhammen zouden ont staan. Nu de meeste bewoners in stemmen en de gemeente een vrij wel rechte lijn kan trekken, wordt tot verkoop overgegaan. Het gaat om totaal tien rot vijftien stroken grond, de grootste is bijna 1600 vierkante meter. Ze worden ver kocht voor een tientje per vierkan te meter. Openbare kennisgeving inzake verleende ontheffingen of vergunningen 1. Bouwvergunning is verleend voor: - bouwen zomerhuis Vianenweg 226, - bouwen zomerhuis Vianenweg 226a, - wijzigen/vernieuwen voorgevel winkelpand Larenseweg 23; 2. Kapvergunning is verleend voor: - 1 berk Schapendijk 2; - 1 kastanje Tromopsweg 2; - 15 Amerikaanse eiken en 3 dennen Heideweg 21, - 1 spar en 3 dennen Holterbergweg 8, - afzetten hakhoutsingel Fliermatenweg 7a; 3. Voorts is vergunning, ontheffing e.d. verleend voor: - carnavalsoptocht C.V, De Fienpreuvers (17 februari 1996); - compostactie S.V. Holten (4-9 maart 1996); - 45e Ronde van Overijssel (4 mei 1996); - zeepkistrace Buurtvereniging Beuseberg (18 mei 1996); - 3e Van Keulen/Vredestein-omloop CC'75 Nijverdal (24 augustus 1996). Ingevolge de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden tegen één of meer van bovenvermelde besluiten een bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders, postbus 13, 7450 AA Holten. Over de uiterste indieningsdatum van een bezwaarschrift kunt u inlichtingen inwinnen bij de afdeling algemene zaken, tel. 37 38 39. Bouwaanvragen Burgemeester en wethouders van Holten maken ingevolge artikel 41 van de Woningwet bekend, dat op de daarbij aangegeven data aanvragen om bouwvergunning zijn ingediend voor: - bouwen bijkeuken Kolweg 58 (02-02-1996); - uitbreiden clubgebouw/berging Beusebergerweg 27a (08-02-1996); - verbouwen woonhuis Langstraat 32 (09-02-1996); - uitbreiden woonhuis Borkeldsweg 18 (09-02-1996). Bouwaanvragen liggen tijdens de openingsuren (van 9.00 tot 12.30 uur) ter inzage bij het bureau bouw- en woningtoezicht van de afdeling gemeentewerken. Smidsbelt 6 te Holten. Gewijzigde openingstijden gemeentewerf Op zaterdag 17 februari 1996 is de gemeentewerf 's middags gesloten in verband met carnaval. Wet Milieubeheer Bekendmaking ontwerp-vergunning Burgemeester en wethouders van Holten zijn voornemens vergunning ingevolge de Wet milieubeheer te verlenen aan. de heer G. J. Lubbersen, Rutgersweg 4 te Holten voor het veranderen van het melkrundveehouderij- en vleesvarkenshouderij-bedrijf op het perceel Rutgersweg 4 te Holten. De verandering van het bedrijf bestaat uit een aantal interne verbouwingen en de verandering van de veestapel. De veestapel van de nu vastgestelde ontwerp-vergunning heeft geen verhoging van de ammoniakdepositie van het bedrijf op het dichtstbijzijnde voor verzuring gevoelige gebied tot gevolg. Evenmin is er sprake van een toename van mestvarken-eenheden. Aan de te verlenen vergunning worden geen nieuwe voorschnften verbonden. De voorschriften van de van kracht zijnde revisievergunning voor het perceel Rutgersweg 4 zullen van toepassing zijn op de nu te verlenen vergunning. Bij naleving van deze voorschriften is geen onaanvaardbare schade aan het milieu te verwachten. De ontwerp-vergunning ligt vanaf 16 februari 1996 tot 15 maart 1996 op werkdagen van 8.30 uur tot 12 30 uur ter inzage op de Afdeling algemene zaken van de gemeentesecretarie Holten. De ontwerp-vergunning omvat het verlenen van de gevraagde vergunning. Gemotiveerde bedenkingen tegen de ontwerp-vergunning kunnen zowel schriftelijk als mondeling door een ieder worden ingebracht tot 15 maart 1996. Als u bedenkingen indient, dan dient u deze voor 15 maart 1996 te zenden aan burgemeester en wethouders van Holten, postbus 13, 7450 AA Holten. Ook kunnen tot 15 maart 1996 mondeling bedenkingen worden ingebracht; hiertoe kan een bijeenkomst worden vastgesteld na telefonische afspraak, telefoon 37 38 42. Alleen zij die tijdig bedenkingen hebben ingebracht tegen de ontwerp-vergunning, kunnen later beroep bij de Raad van State instellen tegen de milieubeheervergunning. Bekendmaking kennisgeving besluit melkrundveehouderijen Burgemeester en wethouders van Holten maken bekend dat door hen is ontvangen van de maatschap Haverslag-Baltes, Pasmansweg 12 te Holten een kennisgeving ingevolge artikel 8.41 van de Wet milieubeheer voor het uitbreiden of wijzigen van een melkrundveehouderij dan wel het veranderen van de gebezigde werkwijze in de melkveehouderij op het perceel plaatselijk bekend Pasmansweg 12 te Holten De verandering houdt een uitbreiding in met 20 stuks jongvee, in een nieuw te bouwen gedeelte van de melkveehouderij. De kennisgeving houdt in, dat de gemelde verandering van de veehouderij valt onder de werkingssfeer van het Besluit melkrundveehouderijen milieubeheer. Dit heeft tot gevolg dat de bij het Besluit melkrundveehouderijen milieubeheer behorende voorschriften van toepassing zijn op deze verandering. De kennisgeving alsmede de hierop betrekking hebbende stukken liggen ter inzage met ingang van 16 februari 1996 tot 15 maart 1996 op de Afdeling algemene zaken van het gemeentehuis Holten, dagelijks van 8.30 tot 12.30 uur. Holten. 15 februari 1996 Dames 1 won de belangrijke thuiswedstrijd tegen Raalte met een minimale voorsprong van 1 doelpunt. In een zeer goed ge speeld eerste kwartier kwam Holten met 7-3 voor. Doordat de Holtense aanval daarna stokte wist Raalte bij rust tot 7-7 terug te komen. Na rust werd het een gelijkopgaande wedstrijd waarin de scheidsrechter te veel toeliet. Holten kreeg ten onrechte een doelpunt toegekend, maar dat was een 'terechte' compensatie voor zeker een drietal spelsituaties waarin Holten een strafwoip had moeten krijgen. Holten kwam zelfs met 10-8 voor, waarna Raalte met nog twee minuten te spelen tot 10-9 terugkwam. Die laatste twee minuten hield Holten de voor sprong bekwaam vast. Eindstand 10-9. Door deze belangrijke zege is Holten opgeklommen naar een gedeelde vierde plaats met Wese- pe. Scores: Juditn Tiekink 5; An- nemarie v.d. Maat 3; Margot ter Schure 2. De heren van Holten haalden hun gram na de nederlaag van vorige week op het derde team van Actief/WSV combinatie. De- gasten die zonder wissels aantra den werden volledig van het veld gelopen. Na de rust (13-4) slopen er in de tweede helft een paar onnodige verdedigingsfouten in de Holtense defensie. Actief/WSV kon daardoor de stand een nog iets dragelijker aanzien geven. Eind stand 28-11. Scores: Rob Vos 6; Andy de Jong, Ton Muller 4; Mark Wander Drent, Nico Vorst, Tristan Dorlas 3; Stefan Jansen 2; Erik Kraan, J an Victor Dorlas en Erwin Oolbekkink 1. Dames 2 verloor teleurstellend met 5-12 van ABS 2. Na de eerste helft waarin prima partij werd geboden, (2-3) viel Holten ver terug. Veel balver lies en het missen van enkele goede kansen brachten Holten in een leuke wedstrijd toch opnieuw een nederlaag. De dames junioren ver loren van Nijhof/Broekland. De nog ongeslagen koploper was voor rust te sterk voor Holten. Rust stand 2-7. Na rust werd Holten sterker, maar ondanks alle inzetm zat er niet meer in dan de 9-12 nederlaag. De jeugdteams deden het opnieuw prima. Meisjes A pakte na een magere voorsprong bij rust (5-4) toch met duidelijke cijfers de winst tegen het lager staande CVO 2. Met 14-6 werd verdiend gewon nen. Jongens A keek bij rust tegen een 6-9 achterstand aan tegen Blauw Wit: Senioren: Zaterdag 17 fe bruari: Sp. Teuge 1-Blauw Wit 1, 14.30 uur (vertrek 13.00 uur); Sp. Teuge 2- Blauw Wit 2, 14.30 uur (vertrek 13.00 uur); SWN 3-Blauw Wit 3, 14.30 uur (vertrek 13.30 uur); SWN 5-Blauw Wit 4, 14.30 uur (vertrek 13.30 uur); Blauw Wit 5-SWN 5,14.30 uur; Blauw Wit 7-SWN 9, 14.30 uur. SV Holten: Carnavalsweekeinde: geen voetbal. Maandag 19 februari: Holten Al-selectie TVB 0-15 jr., aanvang 19.00 uur. Sporthal: Donderdag 15 februari: 08.10- 15 40 uur, SGW; 16.00-22.00 uur, SV Holten handbal; 22.00-23.00 uur, Blauw Wit zaal; 23.00-24.00 uur, SV Holten All Stars. Vrijdag 16 februari: 08.10-15.40 uur, SGW; 18.00-23.30 uur, Mintonette. Zaterdag 17 februari: 08.30-19.00 uur, Badmintonclub Holten; 20.00-21.00 uur, Buurtver. Beuseberg. Maandag 19 fe bruari: 08.10-15.40 uur, SGW; 16.00- 19.00 uur, HCH; 19.00-22.30 uur, Bad mintonclub Holten. Dinsdag 20 februari: 08.10-15.40 uur. SGW; 17.30-22.00 uur, Mintonette; 22.00-23,00 uur. Blauw Wit zaal. Woensdag 21 februari: 08.10-15.40 uur, SGW; 16.00-19.00 HCH; 19 00-22.30 uur. Badmintonclub Holten; 22.30-23.30 uur, J. ten Wolthuis. Donderdag 22 fe bruari: 08.10-15.40 uur, SGW; 16.00- 22 00 uur, SV Holten handbal; 22.00- 23.30 uur, SV Holten All Stars. Weekendreserveringen vanaf vrijdag middag 12.30 uur bij de beheerders van de sporthal (tel. 63180). CVO. Een betere tweede helft, met vooral in de slotfase geva rieerd aanvalspel bracht de ver diende 17-13 zege op het score bord Jongens B bleef ongeslagen. Tegen AHV/Achilles werd een sterke partij gespeeld. Via een 8-3 stand bij rust hield Holten het in de tweede helft zelfs op de 0. Een verdiende 16-3 zege was het ge volg. Meisjes B speelde een span nende wedstrijd tegen koploper WSV. Beide teams gaven elkaar niets toe en de wedstrijd eindigde dan ook in een terecht 8-8 gelijk spel. Welpen 1 was veel te sterk voor CVO. Via een 11-1 ruststand walste men met goed spel met 18-3 over de gasten heen. Geen files en parkeerproblemen bij ijsstadion Thialf in Heereveen, want tijdens de WK Sprint zater dag 17 en zondag 18 februari laten de NS extra treinen rijden. Voor en na de wedstrijden rijden treinen van Zwolle naar Leeuwarden vice versa, die stoppen bij het stadion. Ook de speciale Sonnema-Express rijdt weer en vertrek van Utrecht CS via Amersfoort, Zwolle, Mep- pel, Steen wijk en Wolvega naar Thialf. De feesttrein rijdt dit jaar voor het eerst en bestaat uit het nieuwste NS-dubbeldeksmate- rieel. De trein is toegankelijk voor iedereen met een geldig NS-ver- voerbewijs en speciaal voor dege nen die het schaatsfeest al in de trein willen laten beginnen. Tij dens de rit heeft NS voor de sup porters tal van verrassingen in pet to. Aan de NS-loketten zijn infor matiefolders over de speciale dienstregeling verkrijgbaar, of op Teletekst pagina's 751 t/m 754 (ac tuele info over treinverkeer). Voor een reisadvies kan men ook bellen met het nummer 06-9292 (50 cent per minuut).

Holtens Nieuwsblad | 1996 | | pagina 5