Sportprijzen Nooteboom naar Davids, en OKIA Nieuwe verordening voor uitgifte bouwkavels Project Veilig Wonen politie boekt resultaat 189.- HOLTEN WELZIJN OUDEREN HQLTENS NIEUWSBLAD Uit het politierapport I kerkdiensten Sport vreest gevolgen afschaffing Ziektewet Belangrijke mededeling! INTERFLOOR BALLADE TAPIJT Vriendenschaar houdt jaarfeest Bejaardensoos medische diensten van dag tot dag LTO blikt naar de toekomst burgerlijke stand DONDERDAG 15 FEBRUARI 1996 De sportprijzen van het jaar 1995 zijn vorige week toegekend aan Marjan Nooteboom, Erik Davids en niet één ploeg, maar de gehele touwtrekvereniging OKIA. Het gebeurde allemaal tijdens de jaar vergadering van de sportcom- missie in de kantine van Blauw Wit op sportpark 't Vletgoor. De winnaars werden bekend ge maakt door burgemeester D.J. Verhoeven, die hen bovendien de bijbehorende oorkonde overhan digde. Aan Zwolse Jan Verhaert, die de aanwezige sportbestuur ders namens de Stichting Sport en Spel op boeiende wijze had verteld hoe zij hun club moeten uitdragen, de plaquettes uit te reiken. Het was de tweede keer in korte tijd dat amazone Marjan Noote boom (12) in de schijnwerpers ge zet. Onlangs werd ze in Dijker- hoek uitgeroepen tot Dijkerhoe ker van het jaar. Nu kan ze daar de titel Sportvrouw van Holten 1995 aan toevoegen. Met haar pony Amigo bereikte Marjan vorig jaar opmerkelijke resultaten. Nadat zij eerst kampioen van de Sallandse Ruiterdagen in de categorieën A, B en C klasse M/Z was geworden, werd zij Nederlands kampioen in het springen categorie C en daarna Overijssels kampioen in de catego rie C klasse M. Naast Marjan Nooteboom was ook de Hanneke van der Spek (atletiek en bestuurs functies) genomineerd voor de ti tel. Sportman van Holten 1995 werd motorcoureur Erik Davids (25). „Na een zware strijd tijdens een lange reeks van enduro-wedstrij- den, is het Davids gelukt om juist op de dag dat zijn vereniging het 50-jarig bestaan vierde (MAC De Holterberg, red.), het Nederlands kampioenschap in de categorie 500 senioren nationaal te behalen," al dus de sportcommissie, die in haar motivatie tevens aangeeft dat Da vids, in 1995 als motocrosser in de viertakt klasse 'aansprekende re sultaten' behaalde. Voor de titel Sportman waren ook touwtrekker André Wansink en ralleyrijder Er- win Doctor, onlangs vanuit Hol ten verhuisd naar Nijverdal, geno mineerd. Geen ploeg, maar een complete vereniging sleepte de titel Sport ploeg van Holten 1995 in de wacht. Een unanieme keuze, vol gens sportcommissie-voorzitter J an Schuchard. Het was touwtrek vereniging OKIA die deze eer ten deel viel vanwege de vele opeen volgende jaren dat het de vereni ging lukte om enkele kampioens- ploegen te leveren. In 1995 werden maar liefst vier ploegen kampioen: het gecombineerde damesteam OKIA/Halfweggirls werd gewes telijke kampioen, de jeugdploeg gewestelijke en nationaal kam- Vanzelfsprekend werden sportvrouw Marjan Nooteboom, voorzitter Henk Schorfhaar middenvan sport ploeg OKIA en sportman Erik Davids op de foto gezet. Geheel rechts voorzitter Jan Schuchard van de sportcommissie (Foto WV) pioen, de heren 600 kg klasse na tionaal kampioen en de heren 640 kg klasse gewestelijke kampioen. Daarnaast leverden ook de heren 640 kg B-klasse en de heren 680 kg klasse goede prestaties. Ziektewet Een brief van het algemeen bestuur van de SV Holten bracht Schu chard ertoe om tijdens de vergade ring te wijzen op de gevolgen van de afschaffing van de Ziektewet. Gezien de negatieve berichtgeving hierover is de commissie van plan om er op advies van de SV binnen afzienbare tijd een themabijeen komst over te houden. „Het lijkt er plotseling op, dat het fenomeen sport van een redelijk gezond heidsbevorderende aktiviteit ver worden is tot een gezondheidsbe dreigend risico," aldus Schuchard, die vreesde dat sportbeoefening als selectiecriterium bij sollicitaites zal worden gebruikt. Ook noemde hij het onderscheid dat gemaakt wordt tussen hoog- en laagrisico sporten en de min of meer dreigen de ondertonen in gesprekken als gevolg van blessuregevallen waar bij sprake is van ziekteverlof. Schuchard wees voorts op artikel in he.t blad van de Deventer Sport raad, waarin aangegeven wordt dat sportverenigingen aansprakelijk zijn voor letsel van sporters. Subsidie De voorzitter van de sportcom missie gaf tevens te kennen dat de commissie subsidie wil verlenen aan verenigingen die hun leden een cursus reanimatie laten volgen. Ook een „baalgevoel" nu de elfstedentocht niet doorgaat? Nu... voor meerdere doeleinden bruikbaar, zelfs om op te „klunen" van 239.- nu woninginrichting Harmonie in beter wonen Stationsstraat 3-5, tel. 0548-36 1223 Klusjesdienst Sinds kort draait er een klusjes dienst in Holten. Wanneer u met een klusje zit waar u niemand voor kunt vinden, kan de SWOH u in kontakt brengen met een vrijwilli ger van de klusjes dienst. De klus jes waar het hier omgaat zijn kleine klusjes in en om het huis. Denkt u daarbij aan lekkende kranen, pie pende deuren, vervangen van lam- pen een extra stopkontakt of scha kelaar aanleggen e.d. Maar ook het verzorgen van uw huisdieren bij ziekte kan worden geregeld. Het is de bedoeling dat de vrijwilligers een symbolische vergoeding van f 5, krijgen. Voor aanvragen belt u de SWOH. Denkt u daarbij aan de openingstijden van de SWOH: al leen op maandag- en donderdag morgen en op dinsdagmiddag. Ons telefoon nummer is 364910. Vrijwilligers zijn natuurlijk van harte welkom om ons nog kleine aantal vrijwilligers uit te breiden. Voorkomen van Inbraak Het zal u bekend zijn dat er de laatste tijd veel wordt ingebroken Ook de kerntakendiscussie, die ook voor de sportsector gevolgen heeft, passeerde de revue. Voor 1 juni moet de commissie een offi ciële reactie laten horen. Ten slotte sportpark 't Vletgoor, waarvan het hoofdveld inmiddels gerenoveerd is, maar waarvan de velden 2, 3 en het trainingsveld hoognodig moe ten worden opgeknapt. Deze week start het overleg daarover. Het al enigermate 'gefacelifte' zwembad trok in 1995 12.000 meer bezoekers dan in het jaar ervoor. Een pluim had Schuchard voor bedrijfsleidster Ciska Rag- gers, die er sinds twee jaar de scepter zwaait. Raggers heeft een voorlopig tijdelijke baan aangebo den gekregen binnen het gemeen telijk apparaat, zodat haar functie in het zwembad ook dit seizoen verzekerd is. Dit jaar start het onderzoek naar de technische staat van het zwembad. Het aantal sportbeoefenaars in Holten bedroeg vorig jaar totaal 4478, van wie 1405 jeugdleden. In 1994 waren dat er respectievelijk 4497 en 1417. Een te verwaarlozen vermindering dus. Omdat de groei bij de verenigingen juist van de jeugdleden moet komen, maakte Schuchard van de gelegenheid ge bruik om leraar lichamelijke op voeding Hendri Bronsvoort in het zonnetje te zetten: „Ook vorig jaar is hij weer druk bezig geweest om de groepen 7 en 8 van de basisscholen te aktiverten aan sport te doen. Wij zijn hem daar zeer erkentelijk voor." Brons voort, hoewel die avond afwezig, zag zijn inspanningen beloond met een cadeaubon. Op 7 februari vond een aanrijding plaats op de kruising Markelose- weg-Rijssenseweg. Een bestuur der van een personenauto, komen de uit de richting Holten, sloeg linksaf en verleende geen vrije doorgang aan een tegemoetko mende autobestuurder. Beide voertuigen werden zwaar bescha digd en moesten worden afge- sleept. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. De oorzaak van het ongeval is vermoedelijk te wijten aan de laagstaande zon. Dezelfde dag vond tevens een aan rijding plaats op de kruising Mar- keloseweg-Langstraat. Een auto bestuurder, komende uit de Lang straat, verleende geen voorrang aan een fietser. Ook dit liep relatief goed af. Er waren geen gewonden. In de nacht van 7 op 8 februari vond weer een serie inbraken plaats in het centrum van het dorp. In vele gevallen bleef het echter bij een poging. Zeven woningen wer den met een bezoek vereerd. In vijf gevallen bleef het bij een poging. Het betrof hier woningen aan de CJV De Vriendenschaar is druk bezig met de voorbereidingen van het 48ste Jaarfeest dat vrjdag 8 en zaterdag 9 maar gehouden wordt in zaal Irene. Voor de pauze treden de jeugdclubs in de schijnwerpers met toneelstukjes, revue-schetsjes en natuurlijk het jaarverslag: jon gens 8-12 jaar, jongens 12-16 jaar, meisjes 12-16 jaar en meisjes van 18 jaar en ouder. Na de pauze wordt het blijspel 'Apart volk' van Herman van der A. ten tonele gebracht. Het stuk telt drie bedrij ven en speelt zich af op het platte land. Evenals in voorgaande jaren is er ook zaterdagmiddag een voorstelling van het grote toneel stuk. Speciaal voor mensen die 's avonds verhinderd zijn of liever op tijd thuis zijn. Die voorstelling begint om 14.00 uur, de zaal is een half uur eerder open. Ouderen en gehandicapten die niet over ver voer beschikken kunnen kontakt opnemen met Diana Blaauw, tel. 362876 (na 18.00 uur). Bezoekers worden dan kosteloos opgehaald en weer thuis gebracht. Zowel vrijdag- als zaterdagavond begint het jaarfeest om 19.30 uur en is de zaal vanaf 19.00 uur open. Pastoriestraat, Wansinkstraat, Boschkampstraat, Tuinstraat en Diessenpasstraat. In twee gevallen kwam men de woning binnen. Er werd in een geval een zakje snoep weggenomen. Uit een andere wo ning werd een paar honderd gul den weggenomen. Men kwam steeds binnen of trachtte binnen te komen door een achterdeur te for ceren. Dat goed hang-en sluitwerk toch zijn vruchten begint af te werpen, bleek wel doordat het in een vijftal gevallen bleef bij een poging. In de nacht van 10 op 11 februari vond een aanrijding plaats in de Pastoriestraat. Door het spekglad de wegdek verloor een autobe stuurster de macht op het stuur. De slippende auto botste frontaal tegen een tegenligger. Ook hier was alleen sprake van materiële schade. Op 12 februari werden op diverse wegen in onze gemeente een snel heidscontrole gehouden. Daaruit bleek dat vooral op de Deventer- weg binnen de bebouwde kom te snel wordt gereden. Van de 100 gecontroleerde autobestuurders reden er maar liefst 30 te snel. De hoogst gemeten snelheid bedroeg 79 km per uur. Er werd op kente ken bekeurd. De 30 bestuurders kunnen een dezer dagen een ac ceptgirokaart in de brievenbus verwachten. Eveneens op 12 februari werd langs de Al bij een benzinepomp een 26-jarige bewoner uit Wierden aangehouden. De man had getankt zonder te betalen. Daartoe had hij eerst door middel van een karton, het kenteken van zijn auto veran derd. De verdachte bekende dit kunstje reeds een keer eerder te hebben uitgehaald in Almelo. Aangezien de man een beroepsmi litair was, werd hij overgedragen aan de Koninklijke Marechaussee. Dinsdag 20 februari komt de Be jaardensociëteit weer bijeen in De Kandelaar. Aanvang 14.30 uur. De heer Abbink uit Eibergen ver telt de aanwezigen het één en ander over zijn werk als schaapherder. Het belooft een interessante en leerzame middag te worden, ieder een is van harte welkom. Ned. Herv. Kerk: 10.00 uur, Ds. A.J. Leerink. Nevendiensten. Oppasdienst: mevrouw Schup- pert, Erny Dikkers. 19.00 uur, Da. J.W. den Hertog. Dijker- hoek: 10.00 uur, Da. J.W. den Hertog. Collecte in dienst: Diaco nie. Uitgangscollecte: algemeen kerkewerk. Diessenplas: Woensdag21 febru ari: Ds. S.M. Roozenboom. Geref. kerk: 9.30 uur, Ds F. v.d. Weij, Rijssen, Heilig Avondmaal. 15.00 uur, ds. G.A. Westerveld, Apeldoorn, H.A. en nabetr. Col lecte: VU/NBG/Toerustingscen- trum H.A.-coll. Diakonie. Twee de collecte: Kerkelijke activiteiten. Kindernevendienst groep 2 en 3 o.l.v. Herma Aanstoot; groep 4 en 5 o.l.v. Tonny Heusinkveld; groep 6 en 7 o.l.v. Rob Meijerink. Oppasdienst: 0-3 jaar: Anneke Jansen, Karin Hulsman, Loes Meijerink. 4-6 jaar: Janny Wit haar, Sabrina Paalman. RK kerk: 10.00 uur, Eucharistie- viering, Pastor Hogenelst en Pas tor Wiggers. Presentatieviering van de Vormsel-kandidaten. Op pasdienst: mevrouw Schuppert, Erny Dikkers. Nieuw Heeten: Zaterdag 17 februari: 19.00 uur, Eucharistieviering. Zondag 18 fe bruari: 9.00 uur, Communie dienst. Maandag 19 februari en Donderdag 22 februari: 19.00 uur, Eucharistieviering. Vrijdag 23 februari: 9.00 uur, Eucharis tieviering. Evangelie gemeente: HMV-ge- bouw, Dorpsstraat 24. 10.00 uur, Samenkomst. 19.00 uur, Bid stond. Okkenbroek: 10.00 uur, Kand. J.G. v.d. Boogaard-Bongers, Rijssen. Uitgangscollecte: Alge meen Kerkewerk. Kerktelefoon: Uitzendingen elke laatste vrijdag van de maand van 10.30 uur tot 11.30 uur en van 16.00 uur tot 17.00 uur (herha- ling). in Holten. Voor een groot deel wordt dit gedaan door "beroeps - inbrekers" die niet uit deze streek komen. Zij stropen soms enkele straten of een wijk tegelijk op een nacht af. Uit de kranten blijkt ook dat de dieven steeds door het for ceren van een deur of raam aan de achterkant van het huis binnen dringen. Kijkt u daarom eens hoe makkelijk uw ramen en deuren aan de achterzijde open te krijgen zijn. Vaak kan men eenvoudige midde len het openen van ramen en deu ren een stuk moeilijker maken. Denkt u daarbij aan extra knippen en schuiven onder en boven aan ramen en deuren, of het aanbren gen van een pin in de sponning van de ramen. U moet u natuurlijk ook afvragen hoe makkelijk er iets te halen valt bij u. Neem daarom nooit teveel geld in huis. Berg uw sieraden goed op. Ik hoorde on langs een goede tip. Zet een oude handtas met oud portomonneetje, een kammetje en zakdoekjes in de kamer en neem uw goede tas mee naar boven. De raadscommissie welzijn heeft positief geoordeeld over het voorstel van B en W over de nieuwe verordening voor uitgif te van bouwkavels in Holten. Alleen de PvdA onthield zich van advies. Jan Metsemakers wilde eerst ruggespraak houden met zijn fractie. Evenals in de huidige verordening blijft het uitgangspunt dat alleen bouwterreinen worden verkocht aan personen die sociaal of econo misch aan Holten zijn gebonden. B en W stellen voor de kandidaten in plaats van in vijf, in twee groe pen in te delen: de eerste groep bevat gegadigden met een econo mische binding, degenen met een maatschappelijke binding of bei de. Groep twee bevat personen met een indirecte economische en/of een indirecte maatschappe lijke binding. Binnen deze groe pen wordt de onderlinge volgorde bepaald door het lot. De definitie van maatschappelijke binding is enigszins aangepast. Om die te verkrijgen moest men tot nu toe twee jaar in Holten wonen en B en W willen daar drie jaar van maken. Een termijn die niet bij iedere fractie instemming ontmoette. Gerda Wibbelink (WD) wilde er zes jaar van maken, Harry Dul (CDA) vijf en ook Metsemakers vond drie jaar tekort, maar noem de geen alternatief. Wethouder Bertus Rensen (WD) deed geen toezegging, maar beloofde de ter mijn wei te bespreken in het colle ge. Een mogelijke aanpassing van die termijn komt dan in het defini tieve voorstel aan de gemeente raad. Het begrip 'regionale bin ding', voor diegenen die in de omgeving werken, is niet meer opgenomen. Daarvoor in de plaats wordt het begrip 'indirecte econo mische binding' geïntroduceerd, waaronder degenen vallen die mi nimaal 24 uur per week werkzaam zijn voor een instelling of organi satie die regionaal werkzaam is, mede in of voor Holten, zoals de politie, kruiswerk en dergelijke. Dick van der Torre (D66) deed vergeefs moeite om daar ook het bedrijfsleven aan toe te voegen. Een ander punt van kritiek van Van der Torre was de verkoop van bouwkavels voor halfvrijstaande (twee-onder-één kap) woningen, waar veel vraag naar is. Die wor den verkocht aan koppels (een ge gadigde met een mede-bouwer). Indien één van beiden als koper afvalt, valt daardoor de ander eveneens af en gaat de kavel naar het eerste reservekoppel op de lijst. „Dat is te hard voor de over blijvende koper," oordeelde Van der Torre. Volgens gemeentese cretaris J.P. Stegeman is het voor de gemeente echter te moeilijk om zo'n probleem op te lossen. 'Koningscategorie' Jan Metsemakers stelde vergeefs voor om een soort 'koningscatego rie' in te stellen voor personen die zowel economisch als maatschap pelijk aan Holten gebonden zijn. „Op die manier creëer je een breed draagvlak onder de bevolking." Rensen wilde daar echter niets van weten, waarop Metsemakers 'een grote rel' voorspelde als straks ie mand na drie jaar wonen in Holten een bouwkavel krijgt en iemand die er al vele jaren langer woont daarnaast grijpt. Hij onthield zich derhalve van advies en gaf de voor keur aan nader overleg in de frac tie. Harry Dul (CDA) had ten slotte moeite met het feit dat ie mand die ooit tien jaarn in Holten woonde, als gegadigde in groep twee belandt. Voorgesteld werd om dat zodanig te veranderen, dat de betrokkenen van de laatste twintig jaar minimaal tien jaar in Holten heeft gewoond. B en W hebben ervan afgezien om wacht lijsten aan te leggen voor de diverse uit te geven kavels. Wel is gekozen voor een inschrijfgeld van 25 gul den per inschrijving om 'lichtvaar dig inschrijven' tegen te gaan. Een bedrag dat van diverse commissie leden wel opgetrokken mocht worden naar bijvoorbeeld 50 gul den. Als de gemeenteraad de ver ordening eind deze maand overi gens goedkeurt, worden in Dijker- hoek twee, misschien drie kavels uitgegeven aan de Hakkertsweg en in villapark Look vier kavels. Wat dat laatste betreft vroeg Wim ter Schure (GB) zich af wat er gebeurt als die duurdere kavels volgens de nieuwe verordening niet verkocht worden. Wethouder Rensen ant woordde dat B en W dan daarover met een nieuw voorstel komen. Arts: Weekenddienst: Huisart senmaatschap Holten, Keizersweg 32, tel. 36 35 53. Spreekuren uit sluitend voor spoedgevallen: 11.00 uur en 16.00 uur (zonder af spraak). Apotheek: Vrijheidslaan 7, tel. 36 1111. Geopend op werkdagen van 8.30 tot 18.30 uur, zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur, zon- en feest dagen van 11.00 tot 11.30 uur en van 16.00 tot 16.30 uur. Buiten de openingstijden eerst bellen om af te spreken wanneer de assistente in de apotheek is. Tandarts: J. Webbink, Hutten- wal 40, Rijssen. Tel. 0548-514140. Behandeling na telefonische af spraak. Dierenarts: Dierenartsencombi natie Holten, Houtweg 18, tel. 36 20 04. Spreekuur: zaterdag 8.00- 9.00 uur. Daarbuiten: tel. 36 20 04. Dierenartsenpraktijk Holten, 5. Minnema, Larenseweg 54, tel. 362835, bgg 0548-521629. Thuiszorg Zuidwest Overijssel: (Kruiswerk) Centrale Thuiszorg telefoon voor vragen, advies, of aanmelding over kraamzorg, ou der- en kindzorg en verzorging en verpleging: 0570-686000; maan dag t/m vrijdag bereikbaar van 8.00-18.00 uur, 's avonds, 's nachts en in het weekend uitslui tend voor spoedeisende zaken. Thuiszorg Hulpmiddelencen trum: Gaardenstraat 31, uitleen maandag t/m vrijdag 13.00-13.30 Zieken vervoer: Alarmnummer: 06-11 of dienstdoende arts: tel. 36 35 53. Fysiotherapie: Centrum voor Fy siotherapie Holten, Gaardenstraat 31, tel. 36 22 99. Dagelijks geopend van 8.00- 17.30 uur. Behandeling volgens afspraak. Praktijk voor fysiotherapie mevr. H. Versnel-Graaff, Oranjestraat 73a, tel. 36 42 51. Behandeling volgens afspraak (ook voor zie kenfondspatiënten). Ziekenfonds: Spreekuur: vrijdag van 8.30-10.00 uur en volgens af spraak in het Kruisgebouw, Gaar denstraat 29-31, tel. 36 14 36. Thuiszorg Midden Overijssel: Thuiszorg/gezinsverzorging en al gemeen maatschappelijk werk. Hoofdkantoor Nijverdal, Kerk straat 6, tel. 0548-616465. Tijdens kantooruren bereikbaar. Spreeku ren: maandag t/m vrijdag 8.30- 9.30 uur en volgens afspraak. Kan toor Holten, Gaardenstraat 29, tel. 36 27 84. Spreekuren: maandag t/m vrijdag 8.30-9.30 uur en vol gens afspraak. Gastouderbureau: Tuinstraat 1, tel. 36 27 55. Spreekuur: dinsdag van 9.00-10.00 uur, donderdag van 13.00-14.00 uur. Stichting Welzijn Ouderen: Gaardenstraat 29. Inlichtingen: 36 49 10. Slachtofferhulp: 24 uur per dag bereikbaar, tel. 0572-360922. Bui ten de spreekuren wordt doorge schakeld naar buro Slachtoffer hulp Deventer of Telefonische Hulpdienst. Spreekuren: woens dag 9.00-11.00 uur in het politie bureau Raalte. Politie: Alarmnummer: 06-11 (dag en nacht bereikbaar); overi gens: tel. 36 44 44. Brandweer: Alarmnummer: 06- 11 (dag en nacht bereikbaar). GemeentewerkenDe storing- dienst gemeentewerken is 24 uur per dag bereikbaar (tel. 361972) voor klachten over o.m. defecte rioleringspompen, defecte straat verlichting, gaten in het wegdek of andere storingen. Buiten kantoor uren kan men naam, adres, tele foonnummer en aard van de klacht inspreken op een band, waarna de dienstdoende storingsambtenaar automatisch bericht krijgt. Dierenbescherming: E. Westhof, regio-inspecteur, tel. 0548- 517171. Energievoorziening: N.V. Re gionaal Energiebedrijf IJ sselmij Salland, Deventer, tel. 0570- 691100 tijdens kantooruren. Sto ringen aan gas/electra (dag en nacht (06-899889). Woningbouwvereniging Onze Woning: Spreekuur Holten in ge meentehuis: iedere le dinsdag van de maand 's morgens van 10.15- 12.15 uur; iedere 3e dinsdag van de maand 's middags van 14.15-16.15 uur. Bibliotheek: Rörikstraat 3, tel. 36 24 87. Maandag en vrijdag 14.00- 17.30 uur en 18.30-20.30 uur, woensdag 10.00-12.00 uur en 14.00-17.30 uur, zaterdag van 10.00-12.00 uur. Oudheidkamer Hoolt'n: Dorps straat 27, Holten. Tot en met herfstvakantie geopend op maan dag, dinsdag en zaterdag van 13.30-16.00 uur. Het project Veilig Wonen van de politie Salland heeft resultaten geboekt. Op meerdere fronten werden goede resultaten bereikt. Zo steeg het oplossingspercenta ge met 10,2%, hebben de slacht offers een hoge waardering (8) voor de opvang door de politie en verminderde het aantal wonin ginbraken met 26 van 311 naar 285. Specifiek in Holten vermin derde het aantal met 23 van 77 naar 54. Het woninginbraken- project had tot doel het aantal inbraken te verminderen, het op lossingspercentage te verhogen, de slachtofferzorg te optimalise ren en preventieadviezen op maat te geven. Onderzoek heeft uitgewezen dat de daders, vaak drugsverslaafden, veelal afkomstig zijn van de Rand stad en Deventer. De Al speelt daarin een belangrijke rol. De in brekers rijden via deze weg naar een plattelandsgemeente aan de Al, in de veronderstelling dat daar 's nachts niet of nauwelijks gesur veilleerd wordt door de politie. Een zegsman van de politie bena drukt echter dat de laatste tijd nogal wat inbrekers gepakt zijn. De politie wijst er op dat de recen te inbraakgolf in Holten het posi tieve beeld aanzienlijk vertroebelt: „Het drukt ons met de neus op de feiten om alle zeilen bij te (blijven) zetten. Het geeft eens te meer aan dat de strijd tegen deze criminali teit niet ophoudt met enkel dit project en zeker niet gebonden is aan een boekjaar. Iedere inbraak maakt een geweldige inbreuk op de privacy en is er één teveel. Aan de wil om daders op te sporen zal het niet liggen." Vorig jaar spoorde de politie 41 inbrekers tegenover 60 in 1994, het aantal dossiers dat naar Justitie werd verzonden waren er vorig jaar 33, het jaar ervoor 23. Het aantal 'tweede bezoekn', waarbij slachtofferhulp in de breedste zin verleend wordt en de zaak tevens met onder meer een buurtonder zoek en een preventieadvies com pleet gemaakt wordt, daalde met 20 van 290 naar 270. Volgens de politie heeft dit te maken met het aantal aangiften. Het aantal pre ventieadviezen steeg van 215 in 1994 naar 274 in 1995. Vorig jaar werden in samenwerking met col lega's overige diensten uit Salland zeven postakties geweest, waaron der in Holten. De politie wijst er op dat de werkwijze van de pro jectgroep Veilig Wonen in de Basis Politie Zorg moet zijn geïnte greerd. 'Heeft mijn onderneming toe komst'. Dat is het thema van de bijeenkomst die de LTO MidOost afdeling Holten woensdagavond 21 februari houdt in Het Bonte Paard. Die toekomst lijkt ver weg, maar is betrekkelijk dichtbij. Zeker nu in de landbouw de prijzen sterk wisselen, met een blijvend dalende tendens, is het volgende de LTO Hol ten zeer belangrijk om kri tisch naar die toekomst te kij ken, zeker gezien de klein schaligheid van de agrarische bedrijven in Holten. Wat biedt de toekomst? Specialise ren en groeien, een tweede tak of bedrijfsbeëindiging? Inlei ders op de bijeenkomst zijn de heer Hutten, relatiebeheerder bedrijven bij de Rabobank, secretaris van de commissie Sociaal Economische Aange legenheden van de LTO Mi dOost, mevrouw Kingma uit Dalfsen (de familie heeft als tweede tak 'logies met ont bijt') en de heer Veurink uit Hardenberg (de familie heeft als tweede tak een mini-cam ping). Na de pauze volgt een discussie met de inleiders. De avond wordt om circa 22.15 uur afgesloten. Voor vragen of inlichtingen kan men kon takt opnemen met Gerda Wibbelink, Beusebergerweg 78, tel. 0573-221413. Donderdag 15 februari: 14.30 uur, bijeenkomst ANBO in De Boschkamp; 20.00 uur, officiële ontvangst prins carnaval en gevolg door B en W in gemeentehuis; 19.45 uur, bijeenkomst HVG Holten met bingo Vrijdag 16 februari: Goodwilla- vond cv De Fienpreuvers Zaterdag 17 februari: 14.00 uur, vertrek carnavalsoptocht; 14.00 uur, start dweilmiddag; 15.00 uur, Keuntjescarnaval (voor kinderen) in zaal Vosman; 20.00 uur, Slinge- roamd. Zondag 18 februari: 10.00 uur, Frühschoppen in JC De Schure; 11.30 uur, Wiejes Caberet in De Boschkamp; 20.30 uur, Kielenbal met prijsuitreiking winnaars car navalsoptocht in zaal Vosman. Maandag 19 februari: 14.00 uur, Kleintje carnaval in café Maats; 14.30 uur, seniorencarnaval in zaal Vosman; 15.00 uur, Kinderinstuif in zaal Irene; 20.00 uur, Rosen- montag in café Maats; 20.00 uur, ledenvergadering HHV in De Biester. Dinsdag 20 februari: 12.30 uur, Frühschoppen en biertapwedstrij den in eetcfé 't Klavier; 14.30 uur, Bejaardenso ciëteit in De Kandelaar; 20.00 uur, 'Het Geding'; 20.00 uur, Kunst en Cultuur met lezing over de mode van de 20ste eeuw in De Bosc hkamp Woensdag 21 februari: 16.00- 18.00 uur, afscheidsbijeenkomst (vrije inloop) van Rabobank-di- recteur Jvan Wingerden in Het Bonte Paard; 20.00 uur, bijeen komst LTO MidOost/Holten in Het Bonte Paard over de toekomst in de agrarische sector Zaterdag 24 februari: 13.00 uur, start Holterbergcross SV Holten atletiek op Reebokkenweg (ter hoogte van camping De Holter berg); 19.30 uur, Hardrock op de delle bij J C De Schure Maandag 26 februari: 19.45 uur, jaarvergadering NBvP Espelo in 't Trefpunt. Donderdag 29 februari: 19.45 uur, bijeenkomst HGV Holten in Irene met Herman Koopman (Oudheidkamer) Vrijdag 1 maart: 20.00 uur, Top 40 disco show in De Schure Zaterdag 2 maart: 10.00 uur, jaarvergadering Eigenarenvereni- ging De Borkeld in De Poppe; Pannenkoekentocht Almelose Wandelkring, start camping De Holterberg; 19.30 uur, zaalvoet baltoernooi in sporthal 't Mossink Geboren: Luuk, zoon van J.H. Scholman en JDunnewind Overleden: C. Metzger (88) Ondertrouwd: G.J. Ulfman en J.M. Kamphuis

Holtens Nieuwsblad | 1996 | | pagina 3