'Gezelligheid zit in het karakter van de mensen' Vijf bezwaren Structuurplan tegen Kernen HQLTENS NIEUWSBLAD SV Holten voetbal 75 jaar: sportiviteit, gezelligheid en saamhorigheid Beroepen manifestatie 'Gewoon doen' Grondaankopen Van Bru 40 jaar en er Natuurgeneeskunde Jaaragenda JANUARI CPB vergadert DONDERDAG 25 JANUARI 1996" De anekdotes volgen elkaar in rap tempo op. Eenmaal op zijn praatstoel raakt J an Markvoort (de President) niet uitgesproken over de roodzwarte voetballers van de Meermanskamp die over enkele weken het 75-jarig bestaan van hun club vieren. Gloedvol vertelt hij onder meer over de tijd dat er nog gespeeld werd in het Sportdal. Een periode die menig Holtenaar nog altijd na aan het hart ligt. En over de hectische tonelen op de Toeristenweg na de uitwedstrijd tegen Nijverdal, die in de allerlaatste minuten verrassend met 4-3 door Holten gewonnen werd. Het was kort nadat Holten gepromoveerd was naar de KNVB. Net als Wim Klein Velderman en Ger(ri)t Jansen, beiden bij velen beter bekend als WKV en Gert van Eertjes (GvE), is de President een roodzwarte in hart en nieren. We ontmoeten het drietal in het clubgebouw van de Meermanskamp met het oog op de komende 75ste verjaardag. Algauw blijkt dat een paar uur in feit veel te weinig is om 'alles' van de afgelopen driekwart eeuw te kunnen optekenen. Wel wordt duidelijk dat sportiviteit en gezelligheid als rode draad door de geschiedenis loopt van de club die op 8 februari 1921 startte als Holtense Voetbal Club HVC. Bovendien viert saamhorigheid hoogtij. „Het is dat wij-gevoel, zoals ik dat vaak noem," legt GvE uit. „Er is een hechte onderlinge band en de mensen voelen zich hier snel thuis. Een niet-Holtenaar komt makkelijk binnen en blijft ook binnen. Als je niet opgenomen wordt, dan ligt dat echt aan jezelf, 't Is hier hartstikke gezellig, dat ligt aan het karakter van de mensen. En wat leuk is: allerlei mensen zijn lid, bij wijze van spreken van dokter tot stratenma ker." 75 jaar SV Holten voetbal. Een respectabele leeftijd voor een ver eniging die dit seizoen op meerde re fronten een mogelijk kampioen schap tegemoet kan zien. Het eer ste maakt kans op promotie, het tweede staat gedeeld eerste, het zevende en ook het twaalfde elftal zit goed in de race, terwijl Cl bij de jeugd drie punten voor staat op de nummer twee. Een vereniging die goede en slechte tijden kende, maar bloeit als nooit tevoren. Over de problemen die de club eind tachtiger jaren beleefde zegt GvE: „We zijn er veel sterker uit naar voren gekomen. Iedereen, ook de afdelingen onder elkaar, heeft meer respect voor elkaar. De sfeer is perfecet en de inzet opti maal. Ik ben ervan overtuigd dat de neergaande spiraal die het vere nigingsleven in zijn algemeenheid doormaakte, verleden tijd is. Men sen zoeken weer sociale kontak ten, gezelligheid, dat zie je aan het groeiende ledental." De rood zwarte voetbalclub is al met al Onder leiding van Leo Holle promoveerde dit kampioenselftal naar de vierde klasse KNVB: Boven v.l.n.r. L. Meinsma, G. Markvoort, W. Nijenhuis, G. Soer, M. Klein Velderman, G. Brands, L. Halle. Onder v.l.n.r. M. den Heijer, D. Pasop, H. Hommes, F. Paule,J. Veneklaas, S. Meinsma (Eigen foto) Zaterdag 27 januari houdt scho lengemeenschap De Waerden- borch in de nevenvestiging aan de Gruttostraat in Goor tussen 10.00 en 13.00 uur weer een grote Beroe- penmanifestatie. De zeven be roepsgerichte afdelingen van De Waerdenborch verzorgen dan in hun praktijklokalen demonstra ties. Het gaat om de afdelingen administratie, verkoop, verzor ging, bouwtechniek, installatie techniek, mechanische techniek en landbouw en natuurlijke omge ving. Verder zullen tien Goorse bedrijven en instellingen via stands aan de leerlingen hun mogelijkhe den tonen. Daarnaast is een aantal MBO-instellingen en andere vor men van vervolgonderwijs verte genwoordigd met informatie over verdere studiemogelijkheden. Voor de leerlingen van groep acht van de basisschool, maar tevens voor de leerlingen van De Waer denborch, betekent dit een unieke Maandag 29 januari houdt de werkgroep Week van de Diaconie in de rooms-katholieke cluster Nieuw Heeten en Holten een the ma-avond met als titel "Gewoon doen - ga er maar aan staan". De bijeenkomst heeft plaats in zaal Bosgoed in Heeten en begint om 19.30 uur. kans om binnen enkele uren heel veel informatie te verkrijgen over beroepsgericht onderwijs en de mogelijkheden in de praktijk erna. Ook ouders en overige belangstel lenden zijn van harte welkom. In de Nieuwsbrief die de kieskring Gemeentebelang onlangs aan haar leden heeft verzonden, wordt ge refereerd aan het feit dat het Bouwfonds Nederlandse Ge meenten de grond in plan Liezen 'voor de neus van de gemeente weggekaapt heeft'. „Hoewel grondaankoop niet tot de porte feuille van onze wethouder Eb van Schooten behoort, krijgen wij daar zo ongenadig veel kritiek van onze achterban over, dat we dit niet zonder meer naast ons neer kun nen leggen." Gemeentebelang be nadrukt tevens dat diverse Holte naren zich uitermate ongerust maken over het bedrijventerrein en over percelen in de kern van het dorp, bijvoorbeeld rond de Kalfs- termansweide. „Wij hebben onze wethouder verzocht deze zaken in het college aan de orde te stellen met het dringende verzoek onmid- delijk aankoopopdrachten te ge ven aan een professional op dit ondanks haar hoge leeftijd gezond en bruist van activiteit. Een vereni ging die op sportief niveau goed presteert, die de blik op de toe komst richt, zich sterk inzet voor de jeugd en niet bang is voor de uitkomst van de gemeentelijke kerntakendiscussie, specifiek wat betreft de gevolgen voor de sport. „We zien wel hoe het loopt. Als het onderhoud van de accommo datie naar de verenigingen gaat, gaat dat zeker niet in één keer, maar wordt dat afgebouwd. We zijn echter niet bang, we hebben veel vrijwilligers in alle afdelingen achter ons staan," aldus GvE, die voorts benadrukt dat de vereni ging er alles aan doet om het voor- zieningenpeil te handhaven of te verbeteren en zich geen onnodige luxe zal permitteren. „Zo zitten wij echt niet te springen om een luxe scorebord. Wij pretenderen eenvoud." Kiuppie Het was in de jaren na de Eerste Wereldoorlog dat een groepje jon gens in hun vrije tijd voetbalden- :Gerrit J an Aaftink (Cents), Ger- rit Jan Aaftink (Spier), Derk Jan Wansink, Johan Wansink, Gerrit Wissink, Marinus Bouwhuis, Eg Wissink, Bouw Visser, Henny Achterkamp en Hendrik Tuller. Niet op een geëgaliseerde grasmat, nee, een stuk weiland aan de Mar- keloseweg deed uitstekend dienst. Al snel bedacht het 'kiuppie' een naam, Juliana. Wekelijks werd een stuiver opzij gelegd bij Joh. Vin cent om een vereniging te kunnen starten. Op 8 februari 1921 zag de HVC met circa 15 leden het le venslicht in de bakkerij van de Gebroeders Wansink. Cents zwaaide als eerste de voorzitters hamer. Competitievoetbal be stond nog niet, er werden serie wedstrijden gespeeld met Bath- men, Nijverdal en Heino, die per fiets bereikt werden. Menig speler beschikte niet eens over voetbal schoenen, maar Stokkers de schoenmaker loste dat probleem snel op door gewone schoenen van harde neuzen te voorzien. In 1924 was het ledental zodanig toegeno men dat een tweede elftal werd gevormd, zij het voor korte duur. De voetballers hadden geducht concurrentie van de plaatselijke korfbalclub Tot Ons Vermaak en het duurde tot 1937 dat opnieuw een tweede elftal kon worden op gesteld. De comptitie startte in 1922 en een jaar later al werd Holten kampioen van de derde klasse TVB en promoveerde naar de tweede klasse. Na enkele malen degradatie en opnieuw promotie naar ook de eerste klasse, kwam Holten in 1963 weer uit in de eerste klasse. In 1967 werd na veel vallen en opstaan onder leiding van de legendarische Leo Halle en lei der Lieuwe Meinsma tot vreugde van velen de vierde klasse KNVB bereikt en in 1978 promoveerde de ploeg zelfs naar de derde klasse, de hoogste klasse ooit bereikt. „Het absolute hoogtepunt uit de ge schiedenis," vindt WKV. „Er werd donders goed gespeeld wat het voetbal een groot draagvlak bezorgde in Holten. En GvE: „Zondagmiddag werd uitgaans- middag. Er was toch niet veel anders te doen. Ik weet nog dat Carl Israel buiten-medeweten van zijn vader, ds. J. Israël, meeging." Holten ademde voetbal in die tijd. Het blad 'Van Heden tot Verle den', uitgegeven ter gelegenheid van het behaalde kampioenschap, betekende tevens de geboorte van het huidige clubblad 't Meermen- neke. Vijf jaar later degradeerde Holten naar de vierde klasse en enkele jaren geleden belandde het weer in de eerste klasse TVB. Daar de TVB eind dit seizoen opgehe ven wordt, start Holten het sei zoen 1996/97 in de vijfde klasse KNVB. (Pag. 7: HVC door de jaren heen sterk gegroeid) De afdeling voetbal van de SV Holten heeft in de loop der jaren een aanzienlijk aantal le den tot erelid benoemd. Allen zetten zich op bijzondere wij ze in voor de club. Johan Bronsvoort, Willem Beijers, Derk Wansink, Herman Klein Velderman, Willem ten Velde, Jan Warrink en Gerrit Wissink zijn inmiddels over leden. Freek ter Hoeven, Henk Tuller, Rinus den Heij er en Herman Schutte zijn gelukkig nog in ons midden. Johan Schuurman en Frits Paule, beiden overleden, zijn evenals Willem Dijkslag lid van verdienste. Het was met name de sterk opgaande lijn in de Holtense voetballerij die ertoe leidde dat op 11 novem ber 1966 de supportersvereni ging werd opgericht met als doel de club (financieel) te steunen. Nog altijd zet de supportersvereniging zich na drukkelijk in voor nu de om- nivereniging SV Holten. De roodzwarte voetballers tonen zich eveneens op ander terrein actief. Tijdens de winter maanden werd de band bin nen de club verstevigd mid dels een feestavond. Het leid de in november 1968 tot de oprichting van carnavalsvere niging De Fienpreuvers. Van uit de voetbalvereniging kreeg ook de SV Bato gestalte en werd het schaken, handbal en atletiek in Holten nieuw leven ingeblazen. Tegen het eind september door de gemeenteraad vastgestelde Structuurplan Kernen werden totaal vijf bezwaarschriften inge diend. Maandagmiddag kregen de bezwaarmakers gelegenheid hun bedenkingen tijdens een openbare hoorzitting van de commissie bezwaar- en beroep schriften nog eens toe te lichten. Vier van hen hadden al eerder bezwaar gemaakt tegen het toen nog ontwerp-structuurplan. Die bezwaren werden niet ontvanke lijk verklaard. Naast drie 'oude bekenden' meldde W. Boer zich als nieuwe bezwaarmaker. Alleen A.P Busink (Liezenweg), die na mens negen anderen bezwaar maakte tegen plan Liezen, was niet aanwezig om zijn bezwaar mondeling toe te lichten. In het structuurplan wordt de ruimtelijke ontwikkeling van Hol ten op de langere termijn (tot 2011 aangegeven, onder meer over de toekomstige woningbouw in Dij- kerhoek, in plan Liezen en de uitbreiding van industrie op het nieuw te ontwikkelen bedrijven terrein Vletgaarsmaten, aan de overkant van de N332 ter hoogte van Müller Transport. Begrip was er voor het bezwaar van Boer. Boer woont aan de Oude Deven- terweg in Dijkerhoek en hield de commissie, die voorgezeten werd door oud-gemccntcsccretaris A.H. Brinkman van Hellendoom, voor dat zijn bedenkingen niet zozeer gericht zijn tegen uitbrei ding van woningbouw aan de oostzijde van Dijkerhoek ('Dat verdient niet de schoonheidsprijs, nieuwbouw kan beter aansluiten aan de bestaande bebouwing'), maar wel tegen het feit dat daar voor waarschijnlijk 250 vierkante meter van zijn perceel nodig is. Juist op dat stuk grond staan vier majestueuze eiken. „Mijn vrees betreft juist die eiken. Als die ver dwijnen is dat een aantasting van het landschappelijk karakter en dus een behoorlijke verarming daarvan." Boer hoopte dat de ge meente bereid is om in goed over leg de bomen te sparen en wilde zijn bezwaar dan zelfs intrekken. Wethouder Bertus Rensen (WD) benadrukte dat het structuurplan een globaal plan is en pas definitie ve invulling volgt met de vaststel ling van een bestemmingsplan. „Toezeggen is moeilijk, maar we kunnen er zeker rekening mee houden met de invulling van het plan." H.JNijkamp voerde opnieuw het woord namens zowel de maat schap Brinks (Broekweg) als de maatschap Keizer (Aaltinksweg). Brinks moest overigens al eerder gedwongen verhuizen door wo ningbouw in De Haar. Om bedrij venterrein Vletgaarsmaten te kun nen ontwikkelen moet de gemeen te twee agrarische bedrijven volle dig (grond en opstallen) uitkopen. Daartoe behoort ook het bedrijf van Brinks, waar de afgelopen ja ren zes tot zeven ton in geïnves teerd is. Toenmalig wethouder Henk Westcrik had volgens Nij kamp toegezegd dat Brinks zich geen zorgen hoefde te maken over de komst van industrie in de buurt van zijn bedrijf. Ook wees Nij kamp nog eens op de naar zijn mening aanzienlijke kostenfactor waar de gemeente mee geconfron teerd wordt en had bovendien sterke twijfels over het gunstig kunnen exploiteren van het nieu we bedrijventerrein: „U kunt nu nog kiezen voor Flierdijk. Als Vletgaarsmaten ontwikkeld wordt ben ik bang dat de burgers voor de financiële gevolgen moeten op draaien." Wethouder Rensen meende evenwel dat het destijds genomen raadsbesluit zorgvuldig overwogen is. Naar zijn zeggen is de lokatie Vletgaarsmaten 'finan cieel en economisch haalbaar'. Het bezwaar van de maatschap Keizer richtte zich vooral op Vlet gaarsmaten, Nijkamp legde de commissie nog eens uit dat de maatschap van vier kanten ingeslo ten wordt: transportbedrijf Mül ler, de mogelijke uitbreiding van de sportterreinen van 't Vletgoor zoals aangegeven in het structuur plan, de weg en het toekomstige bedrijventerrein. Aangrenzend aan dat terrein heeft de maatschap ook grond liggen. „Een regelrech te bedreiging, waardoor Keizer niet tot een rendabele bedrijfsvoe ring kan komen en dus geen toe komstperspectief heeft," betoog de Nijkamp. Ten slotte voerde A. Beldman het woord. Beldman woont sinds vier jaar in een ver bouwde boerderij aan de Liezen- weg en ziet zich op basis van het Structuurplan Kernen in de toe komst ingebouwd worden in plan Liezen. „Waarom die lijn met 60 meter opschuiven, zodat ik aan de rand van plan Liezen kom te liggen en mijn uitzicht vanuit de ïeef- kant' van mijn huis, behoud? De komst van de woonwijk kan ik toch niet meer tegenhouden, maar nu hangt het algemeen belang als een zwaard van Damocles boven mijn hoofd!" HMV-voorzitter Gerhard Voor des heeft vrijdagavond tambour- maitre J ohan van Bruggen vanwe ge zijn veertigjarig lidmaatschap in Het Bonte Paard in de bloemetjes gezet. Van Bruggen is de enige die vanaf de oprichting lid is van de drumband. Voordes haalde Van Bruggen naar voren tijdens de nieuwjaarsbijeenkomst van HMV, georganiseerd door de supporters vereniging. Na een jaar te hebben overgeslagen werd deze bijeen komst voor de 'HMV-familie' in een wat andere opzet gehouden, zodat de avond zowel jong als oud zou aanspreken. Dat de suppor ters in die opzet geslaagd zijn, bleek uit het enthousiast deelne men van alle aanwezigen aan de diverse casino-spelen. HMV- voorzitter Gerhard Voordes be dankt de supporters voor het orga niseren van deze avond en hun onvermoeibare inzet in het achter liggende jubileumjaar. Er werd nooit vergeefs een beroep op hen gedaan; zij stonden immer klaar voor de vereniging. Woensdagavond 28 februari start het Integraal Therapeurisch Cen trum aan de Keizersweg met een korte cursus 'Inleiding in de Na tuurgeneeskunde'. De cursus om vat zes avonden (19.45-22.15 uur) en gaat onder meer in op de vol gende onderwerpen: electro-acu- punctuur; voetreflexzonetherapie; homeopathie; het samenspel tus sen lichaam en geest; moet je er in geloven cn hoe kun je in het dage lijks leven met natuurgeneeskunde werken. Voor meer informatie en aanmeldingen kan men terecht bij Rita Beldman tel.0548-364181 of Aasra Pol tel. 055-5215539. OPENBARE KENNISGEVING INZAKE VERLEENDE ONTHEFFINGEN OF VERGUNNINGEN 1Bouwvergunning is verleend voor: - uitbreiden woonhuis Borkeldsweg 16; 2. Toestemming is verleend voor de volgende meldingplichtige bouwwerken: - plaatsen twee dakkapellen Burg. v d Borchstraat 33; 3. Kapvergunning is verleend voor: - 1 eik Vijfhuizenweg 12; - 1 den. 1 sierkers en 1 conifeer Bessinkpasstraat 10; - 5 dennen Heideweg 66; - 3 populieren Fliermatenweg 7. Ingevolge de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden tegen één of meer van bovenvermelde besluiten een bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders, postbus 13, 7450 AA Holten. Over de uiterste indieningsdatum van een bezwaarschrift kunt u inlichtngen inwinnen bij de afdeling algemene zaken, tel. 37 38 39. BOUWAANVRAGEN Burgemeester en wethouders van Holten maken ingevolge artikel 41 van de Woningwet bekend, dat op de daarbij aangegeven data aanvragen om bouwvergunning zijn ingediend voor: - geheel vernieuwen 3 zomerhuizen Borkeldsweg 61 e.v. (09-01-1996); - uitbreiden woonhuis Lichtenbergerweg 9 (11-01-1996); - uitbreiden woonhuis Pastoriestraat 12 (11-01-1996); - uitbreiden woonhuis Bergmanstraat 32 (12-01-1996); - uitbreiden woonhuis Bergmanstraat 34 (12-01-1996); - gedeeltelijk vernieuwen woonhuis-boerderij Rietmolenstraat 8 (15-01-1996). Bouwaanvragen liggen tijdens de openingsuren (van 9.00 tot 12.30 uur) ter inzage bij het bureau bouw- en woningtoezicht van de afdeling gemeentewerken, Smidsbelt 6 te Holten. OPENBARE RAADSVERGADERING De raad van de gemeente Holten vergadert op maandag 29 januari 1996 om 19.30 uur in het gemeentehuis. De agenda vermeldt o.a.: voorstel inzake voorbereidingsbesluit gedeeltelijke herziening bestemmingsplan „Holterberg" t.b.v. het perceel Burg. v.d. Borchstraat 2 te Holten (OAD); voorstel inzake invulling beslismodel verkeersstructuurplan; voorstel inzake beschikbaarstelling krediet t.b.v. vervanging van de openbare verlichting aan de Molenbelterweg, Holterbergweg en Sparrenweg. voorstel inzake beschikbaarstellen krediet voor het uitvoeren van ingrijpend onderhoud aan PC basisschool „De Regenboog"; voorstel inzake beschikbaarstellen krediet voor de aanschaf van bebording en obstakelverlichting op afzethekken; voorstel inzake deelname aan UitWerkingsOvereenkomst (UWO) per 1 februari 1996 De agenda met bijbehorende voorstellen ligt ter gemeentesecretarie, kamer 6 (leeszaal/bibliotheek) voor een ieder ter inzage. GOEDKEURING 4e WIJZIGING BESTEMMINGSPLAN „BUITENGEBIED" (LANGSTRAAT 24). Burgemeester en wethouders van Holten maken bekend, dat gedeputeerde staten van Overijssel bij hun besluit van 17 januari 1996, kenmerk RGP 95/2739, hebben goedgekeurd het bestemminsplan „Buitengebied. 4e wijziging" (Langstraat 24), vastgesteld bij besluit van burgemeester en wethouders van 12 december 1995, nr. 9/IJm Het wijzigingsplan is vastgesteld met het oog op de bouw van een onderkomen voor de struisvogelhouderij op het perceel Langstraat 24 te Holten. Het besluit van gedeputeerde staten en het goedgekeurde plan liggen ter gemeentesecretarie, kamer 6 (leeszaal/bibliotheek) voor een ieder ter inzage. Tegen het besluit van gedeputeerde staten inzake goedkeuring kan een belanghebbende binnen 6 weken, aanvangende met ingang van de dag na die waarop dit besluit is bekend gemaakt, beroep instellen bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Het besluit van gedeputeerde staten inzake goedkeuring treedt in werking daags na afloop van de beroepstermijn. Indien binnen de beroepstermijn een verzoek om een voorlopige voorziening bij de voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State is ingediend, treedt het besluit niet in werking voordat op dat verzoek is beslist Holten, 25 januari 1996 Burgemeester en wethouders voornoemd, de secretaris, de burgemeester, J. P. Stegeman D. J. Verhoeven WET MILIEUBEHEER BEKENDMAKING MILIEUBEHEERVERGUNNINGEN Burgemeester en wethouders van Holten hebben, onder voorschriften die de nadelige gevolgen voor het milieu moeten voorkomen of zoveel als mogelijk is moeten beperken, op 22 januari 1996 vergunning ingevolge de Wet milieubeheer verleend aan. 1het dagelijks bestuur van het Zuiveringsschap West-Overijssel, Ruiterlaan 7 te Zwolle, voor het uitbreiden van de rioolwaterzuiveringsinstallatie met een ijzerzoutdoseerinstallatie aan de Beusebergerweg 43 te Holten: 2. de firma Rietberg. Schuppertsweg 4 te Holten, voor het veranderen van het melkrundveehouderij-, mestvarkenshouderij- en fokvarkenshoudenjbedrijf aan de Schuppertsweg te Holten. Deze vergunningen zijn ongewijzigd ten opzichte van de ontwerp-vergunningen. De beschikkingen en alle terzake zijnde stukken liggen ter inzage van 26 januari 1996 tot 8 maart 1996 op de gemeentesecretarie. Afdeling algemene zaken, dagelijks van 8.30 uur tot 12.30 uur. Beroep tegen de beschikkingen kan worden ingediend door: a. degenen die bedenkingen hebben ingebracht tegen de ontwerp-vergunning; b de adviseurs die gebruik hebben gemaakt van de gelegenheid advies uit te brengen over de ontwerp-vergunning; d. degenen die bedenkingen hebben tegen wijzigingen die bij het nemen van het besluit ten opzichte van de ontwerp-vergunning zijn aangebracht; d. belanghebbenden aan wie redelijkerwijs niet kan worden verweten geen bedenkingen te hebben ingebracht tegen de ontwerp-vergunning. Het beroepschrift moet worden gericht aan de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State. Het moet in tweevoud worden ingediend bij deze Afdeling. Postbus 20019. 2500 EA 's-Gravenhage (vóOr 8 maart 1996). Voor de behandeling van een beroepschrift is griffierecht verschuldigd. Indien onverwijlde spoed dat vereist, is het mogelijk een voorlopige voorziening te vragen bij de voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State te 's-Gravenhage. In dat geval is extra griffierecht verschuldigd. Voorwaarde is dat een beroepschrift is ingediend. Een niet terstond van kracht verklaarde beschikking wordt pas van kracht als op dat verzoek door de Raad van State is beslist. BEKENDMAKING KENNISGEVING ART. 8.41 WET MILIEUBEHEER Burgemeester en wethouders van Holten maken bekend dat door hen is ontvangen van de heer I H. Mulders, Holterbergweg 14 te Holten een kennisgeving ingevolge artikel 8.41 van dc Wet milieubeheer voor het van toepassing worden van het Besluit horecabedrijven milieubeheer op hotel-restaurant 't Lósse Hoes. Holterbergweg 14 te Holten. De kennisgeving houdt in. dat het hotel-restaurant valt onder de werkingssfeer van het Besluit horecabedrijven milieubeheer. Dit heeft tot gevolg dat de bij het Besluit horecabedrijven milieubeheer behorende voorschriften van toepassing zijn op het hotel-restaurant. De kennisgeving alsmede de hierop betrekking hebbende stukken liggen ter inzage met ingang van 26 januari 1996 tot 23 februari 1996 op de Afdeling algemene zaken van het gemeentehuis Holten, dagelijks van 8.30 tot 12.30 uur. ENQUÊTE VERKEERSVEILIGHEID Gebleken is dat op de adressen met een sticker voor ongewenst reclamedrukwerk het enquêteformulier met betrekking tot de verkeersveiligheid met bezorgd is. Mocht u geen formulier hebben ontvangen en toch aan de enquête mee willen doen dan kunt u er alsnog een afhalen aan de balie van het gemeentehuis. Mocht u daartoe niet in de gelegenheid zijn bel dan 37 38 39 en wij sturen u het formulier toe. Holten, 25 januari 1996 26 januari: 20.00 uur, toneeluit voering OCH in gebouw Irene FEBRUARI 15 t/m 20 februari: carnaval MAART 3 maart: Omloop van Holten WVH 23 maart: Voorjaarsconcert HMV in de Kandelaar 31 maart :.Miny Kempertoemooi (handbal) APRIL 7 april: paasvuur 12 april: Lompenaktie HMV (dorp). 13 april: ochtendwandeling KBH 20 april: Normaal in Espelo MEI 4 mei: Holterbergtoer WVH 10 mei: Lompenaktie HMV (bui tengebied) 16 mei: Hemelvaartfietstocht JC De Schure JUNI 1 juni: Straatvoetbal Meermans kamp 2 juni: Allard van Bruggentoer- nooi Meermanskamp 9 juni: Koetsenrit 11 t/m 21 juni: avondfietsvier- daagse WVH 15 juni: Koningsschieten 21 juni: Midzomeravondconcert Holterberg 21 t/m 23 juni: Dijkerhoeks feest 29 juni: Boeldag HMV JULI 4 t/m 9 juli: Folklorefestival 6 juli: SchureOamd met Boh Foi Toch 23 t/m 27 juli: Dorpsfeest/kermis AUGUSTUS 1 augustus: Dagje de Boer op 9 augustus: Triathlon Ballooning 10 augustus: Triathlon Holten 16 t/m 18 augustus: Volksfeest Espelo 20 augustus: Holtens Songfestival 24 augustus: Fokveedag en eind- keuring Kalver Opfokclub SEPTEMBER: 12 t/m 15 september: Keunefees- ten 14 september: vrijmarkt; Overijs selse molendag 21 september: Holterbergherfst- toer WVH NOVEMBER: 2 november: Najaarsconcert HMV/sporthal De leden van de CPB komen don derdag 25 januari bijeen in de Kan delaar voor de jaarvergadering. Na zes jaar zullen Ina Schalk en Wiets- ke Jansen het bestuur verlaten. Zij waren respectievelijk tweede pre sidente en eerste penningmeeste res. De opvolgers worden tijdens de vergadering bekend gemaakt. Na het huishoudelijk gedeelte ge ven medewerksters van de plaatse lijke wereldwinkel uitleg over hun werk. Nieuwe leden zijn van harte welkom. De avond begint om 20.00 uur.

Holtens Nieuwsblad | 1996 | | pagina 5