Romy den Ouden geeft les op dinsdagavond Einde Dorpsschool nu onafwendbaar Tweede verkoopronde Haar- huurwoningen Genomineerden voor sportprijzen Holten Twente wil Holten bij inzameldienst NBvP Dijkerhoek nieuw bestuur HOLTENS NIEUWSBLAD Nieuwe docente yoga bij Socuwe Uit het politierapport kerkdiensten Ook derde ontwerp niet aanvaardbaar Slank, slanker slankst met MALSOVIT Slankbrood Malsovit Nijkamp medische diensten NBvP bezorgd over sluiting NS-loket Brummelsteeg wordt verlegd Bejaardensoos van dag tot dag burgerlijke stand DONDERDAG 25 JANUARI 1996- De Stichting voor Sociaal en Cultureel Werk biedt al jaren de gelegenheid om een cursus yoga te volgen. Mevrouw H. van Wie- ringen, lid van de Vereniging van Yoga-leraren in Nederland ver zorgde deze lessen. Met ingang van dit seizoen verzorgt zij uit sluitend de ochtendlessen, die plaatsvinden op dinsdag van 10.00-10.30 uur en van 10.45- 11.45 uur. Op beide lessen is nog plaats. Voor de avondlessen heeft Socuwe in Romy den Ouden een nieuwe leerkracht aangetrokken. Zij geeft iedere dinsdagavond les in de kel der van De Boschkamp: de les voor beginners begint om 19.15 uur, voor de gevorderden om 20.25 uur. Romy den Ouden-van der Pool is in de yogawereld zeker geen onbekende. Naast een eigen praktijkruimte in Hulsen en Zwol le, waar verschillende soorten les sen gegeven worden, geeft zij ook yoga aan de TBR-inrichting Veld zicht. In eerste instantie geeft zij in Holten lessen aan beginners en gevorderden op de dinsdagavond. Mocht er echter voor bijvoorbeeld kinderyoga of zwangerschapsyoga aanzienlijke belangstelling zijn, dan zal zij hier zeker op in spelen. De vaste leerlingen hebben reeds kennis met haar kunnen maken. Ondanks het verschil in lesgeven reageerden de meesten positief. Eigenlijk kan iedereen yoga doen: mannen, vrouwen, jong en oud. In het algemeen kan iedereen die re delijk gezond is, aan yoga doen. Yoga betekent letterlijk 'juk', het in evenwicht kunnen dragen wat het leven geeft. De weerstand die er bij sommigen is tegen yoga wordt volgens Den Ouden ver oorzaakt doordat er ook minder goede docenten werkzaam zijn: Daarom ben ik blij dat er nu door de Nederlandse Vereniging van Yogaleerkrachten een waarborg is ingesteld voor docenten die een goedgekeurde opleiding hebben gehad." Zelf heeft Romy een aca demische opleiding natuurgenees kunde en diverse vervolgcursussen achter de rug. In de yogalessen wordt veel aandacht besteed aan het vrijmaken van de adem in het lichaam door middel van oefenin gen die in staande, zittende en liggende houding worden gedaan. Na de oefeningen en de ontspan ning is er thee en tijd voor vragen. De avondcursussen die Romy den Ouden in Holten geeft, zitten zo goed als vol. Socuwe heeft echter laten weten dat wanneer het nodig In de nacht van 16 op 17 januari werd ingebroken in een winkel aan de Smidsbelt. Men kwam binnen door de voordeur te forceren. Uit de winkel werd een bedrag van f 775,00 weggenomen. Een personenauto, die onlangs werd gestolen vanaf de parkeer plaats van Twenhaarsveld, werd teruggevonden in Hannover. Twee mannen uit Almelo konden door de Duitse politie worden aangehouden, ze worden verdacht deze auto te hebben gestolen. In de nacht van 18 op 19 januari werd ingebroken in een bedrijf op het industrieterrein De Haar. Een zijraam werd opengebroken. Ont vreemd werden een kleine zaktele- visie en emi In de namiddag van de achttiende januari werd wat geld ontvreemd uit de kassa van een garagebedrijf aan de Larenseweg. In een onbe waakt ogenblik zag de dader kans het bedrijf binnen te sluipen en de kassa te ledigen. Er wordt onge veer f 565,00 vermist. De laatste paar weken zijn meerdere bedrij ven de dupe geworden van soort gelijke praktijken. De politie is nog volop met het onderzoek be- zig. Op 21 januari werden zeven auto bestuurders bekeurd terzake over treding van het parkeerverbod in de Churchillstraat, Canadastraat en Verzetstraat. De politie hoopt door hiervan bij deze melding te doen, dat men verstandiger wordt en de auto's parkeert op de daar voor aangelegde parkeerplaatsen. Op 22 januari werd aangifte ge daan van vernieling van informa tiepanelen op de Holterberg. Deze informatiepanelen geven bezoe kers van de Holterberg nadere in lichtingen over flora en fauna van de Holterberg. De panelen werden tot de grond toe afgebroken. De totale schade is nog niet bekend. Een werknemer van de Soweco werd op 22 januari met nog onbe kende verwondingen overge bracht naar een ziekenhuis te De venter. De man stond op een lad der met een motorzaag een boom te snoeien. Toen een grote tak naar beneden kwam en tegen de ladder viel, kwam de man met ladder en al te vallen. Het ongeval vond plaats op de Oude Deventerweg. In Romy den Ouden (rechts) heeft Socuwe onlangs een nieuwe yogadocente aangetrokken. Voorlopig geeft zij les op dinsdagavond les aan beginners en gevorderden. De reacties op haar manier van lesgeven waren zeer positief (Foto WV) is, een extra groep kan worden gevormd. Een ieder die inlichtin gen wenst over de yogacursussen kan voor inlichtingen of opgave terecht bij de Stichting Sociaal Cultureel Werk tel. 0548-362755. Ook het derde en volgens burge meester D.J. Verhoeven tevens het laatste onderzoek naar de haalbaarheid van huisvestings doeleinden in het leegstaande ge bouw aan de Tuinstraat heeft het niet gered. Verhoeven laat weten dat het gaat om een plan van de Vrienden van de Dorpsschool, dat 20 december gepresenteerd is aan wethouder volkshuisvesting Bertus Rensen (VVD). Het werd ontworpen door architect ir. Jo- han Koopman, die als deskundi ge betrokken is bij de vrienden kring. In het onderhoud met Rensen werd geconstateerd dat het plan Portefeuillehouder milieuzaken Hans Kok van de regio Twente hoopt dat Holten zich binnen af zienbare tijd aansluit bij de nog in oprichting zijnde Regionale Inza meldienst Twente (RIT). Kok deed zijn uitspraak tijdens het be- 1 zoek dat de gemeenteraad vorige week bracht aan LETO Recycling in Almelo en de vuilstort- en vuil verwerkingsplaats Boeldershoek in Hengelo. Kok voegde daar wel aan toe, dat de vuiiinzameling wel iswaar op een goede manier van de grond zal komen, maar dat de afvalverwerking in Twente flink i wat geld zal gaan kosten en in de toekomst nog duurder wordt. Hij wees in dat verband op de 574 miljoen gulden kostende vuilver brandingsoven en gekoppeld daar aan de onzekerheid of de grote capaciteit van de installatie wel volledig benut wordt. Zo niet, dan gaat de verwerking per ton afval nog meer kosten dan nu al bere kend is. De burger, ook van Hol ten, zullen dat moeten opbrengen. Kok wees voorts op het vreemde feit, dat afval vanuit de gemeenten vanuit het voormalige gewest Mid- den-IJssel naar Wijster wordt af gevoerd en dat omgekeerd afval vanuit de noordelijke provincies naar Twente wordt gebracht. Een situatie die naar zijn zeggen over enkele jaren wel verleden tijd zal zijn. Op dit moment wordt het Holtense afval nog verwerkt op de stortplaats Armhoede in Lochem, maar naarmate de invlechting in de regio Twente vordert, komt het tijdstip dat het afval naar Boelders hoek gaat, dichterbij. niet voldoet aan de gestelde uit gangspunten, onder meer handha ving van het gebouw en de karak teristieken daarvan. In een brief aan de Vrienden van de Dorps school laten B en W weten dat handhaving van de school en ver bouw tot woongebouw daarom niet haalbaar is. Het door de Vrienden van de Dorpsschool ge presenteerde plan is ter beoorde ling wel voorgelegd aan de stede- bouwkundige Grit van Stede bouwkundig Adviesbureau Wit paard Partners in Zwolle. In het advies aan de gemeente laat Grit ook weten dat de 'aanbouw/uit- breiding afbreuk doet aan de uit gangspunten. Het huidige ge bouw, specifiek als schoolgebouw ontworpen, bestaat niet alleen uit een front'. De burgemeester legde uit dat slechts één element van net gebouw in het ontwerp werd ge handhaafd: de ingang met glaspar tij erboven en de centrale hal, de rest zou worden afgebroken. Ook de bouwhoogte in het ontwerp verdiende geen schoonheidsprijs van Grit. Drie bouwlagen Het ontwerp van Koopman be helst de bouw van 32 woningen in drie bouwlagen die dicht op de Schoolstraat liggen. Volgens de stedebouwkundige ruimtelijk ge zien te hoog. Twee woonlagen, eventueel voorzien van een onder geschikte kap danwel dakopbouw, zou uitgangspunt moeten zijn. Bovendien liggen de in het ont werp meest 'vooruitgeschoven' woningen zo'n 16 meter van de bestaande bebouwing aan de zuid kant van de Schoolstraat. Te dicht op de weg en een te grote aantas ting van het woonmilieu, volgens Grit. De lokalen van het huidige j In De Haar heeft de Stichting 1 Onze Woning onlangs opnieuw een aantal huurwoningen aange boden. De totaal 90 woningen maken deel uit van een woning complex van 376 woningen, waarvan in 1991 een kwart, ver spreid over de wijk, verkocht werd met als doel de wijk een wat beter aanzien te geven. Volgens OW onderhouden eigenaren hun woning doorgaans beter dan huurders, daar de doorstroming in huurwoningen relatief hoog is. Een aantal bewoners viel in 1991 bij de loting buiten de boot, waar door OW onlangs een tweede ron de startte. Een aantal woningen zijn intussen al verkocht. Het ver- koopbesluit van de woningbouw- stichting is mede ingegeven door het feit dat de verhuurbaarheid van de woningen in De Haar terug loopt. Dat komt volgens OW on der meer door de hoogte van de huurprijzen (circa 800 gulden per maand), maar tevens door de 'de mografische ontwikkelingen in de regio'. Een wachtlijst voor deze woningen is er niet meer en soms staat er al een woning tijdelijk leeg. De uitkomsten van het regionale woningmarkt-onderzoek geven aan dat de vraag naar duurdere huurwoningen in Holten niet zal toenemen, wel is er grote behoefte aan koopwoningen. De verkoop opbrengst wordt met name ge bruikt voor het Ehag-plan aan de Dorpsstraat, waarin OW samen met de gemeente en bouwbedrijf Voordes participeert. Zodra de sa nering van het tankeiland van de voormalige Ehag-garage rond is, begint daar de bouw van 48 senio renwoningen. „De tweede verkoopronde in De Haar betekent niet dat er willekeu rig woningen worden verkocht," legt burgemeester D.J. Verhoeven uit. „Degenen die in 1991 uitge loot zijn hebben voorrang en bo vendien worden nu bepaalde wo ningblokken verkocht in plaats van verspreid door de wijk." Naar zijn zeggen houdt dat verband met het voordeel bij onderhoud. De verkoopprijzen van de nu te verkopen woningen varieert van 148.000 tot 200.000 gulden. OW gaat daarbij uit van de marktprij zen, terwijl de bewoners een gun stiger prijs verwachtten. Destijds werden de eerste serie woningen voor ongeveer 100.000 gulden ver kocht. Een groepje Haar-bewo- ners heeft hun bezorgdheid per brief laten weten aan de gemeente, in de hoop via die weg OW op andere gedachten te brengen. „De rol van de gemeente in dezen is evenwel zeer beperkt," legt Ver hoeven uit. „Het enige waar B en W formeel bij betrokken zijn is het feit dat OW aan ons als toezicht houder moet voorleggen indien er woningen verkocht worden. Dat is gebeurd en wij hebben inge stemd." OW laat weten dat de prijzen niet naar beneden toe wor den bijgesteld. Voor de woningen die in de verhuur blijven is OW bezig met een onderhoudsplan, dat omstreeks 1998 wordt uitge voerd. schoolgebouw liggen op ongeveer 34 meter van de woningen. In het plan wordt uitgegaan van handha ving van de pleinruimte aan de Tuinstraat/Bushofstraat, inclusief de bestaande groenvoorziening. Een goede zaak, constateert Grit, waarvan het effect echter deels te niet wordt gedaan door de nood zaak van een groot aantal parkeer plaatsen (25 tot 32), terwijl de geprojecteerde situatie slechts glo baal een parkeermogelijkheid van omstreeks 13 parkeerplaatsen toont. Vergroting van dat aantal leidt tot een stenige parkeer-voor- ruimte. Een meer 'groene' voor ruimte, waarbij het parkeren an ders opgelost wordt, verdient de voorkeur, luidt het advies. Ook over de verdere invulling van de lokatie hebben de Vrienden van de Dorpsschool hun licht laten schij nen. De woning van de familie Diemer wordt daarin gesloopt, waarvoor 12 tweekamerwonin gen, eventueel gekoppeld aan het bestaande schoolgebouw in de plaats zouden kunnen komen, of er komt een geheel nieuwe, vrij staande woning aan de Tuinstraat. In het advies van Grit aan de ge meente wordt echter gewezen op de geringe afstand (ongeveer 9 me ter) tussen de bestaande woning en de bebouwing aan de oostzijde van het huidige gebouw (en de bal kons) en de bouwhoogte (drie woonlagen) op die geringe af stand. B en W komen derhalve tot de slotsom dat het gepresenteerde plan 'stedebouwkundig ruimtelijk gezien niet aanvaardbaar is'. Einde verhaal dus voor de Dorpsschool. Uiteindelijk hebben drie partijen de kans gekregen een haalbaar heidsonderzoek in te dienen. Als eerste kreeg Vastbouw Oost uit Rijssen de gelegenheid een haal baarheidsonderzoek in te dienen. Het plan bleek evenwel financieel niet haalbaar. Aannemer Holt- kamp in Bornerbroek deed als tweede een vergeefse poging het gebouw tegen redelijke kosten ge schikt te maken voor bewoning. Het ziet er dus naar uit dat ae lokatie Dorpsschool over enige tijd alsnog ingevuld wordt met woningbouw. De sloop van het steeds verder in verval rakende schoolgebouw staat volgens de burgemeester pas op stapel zodra de nieuwbouw van start kan gaan. De veelbesproken Dorpsschool, met de centrale hal uniek van ka rakter, werd destijds ontworpen door rustend architect L.C. van de Bovenkamp en in 1954 in gebruik genomen. Ingezonden Met de pette op één oor, Stond ie altied veur oe kloar. Maar oaldjoarsdag raak'n 't kloppend hart van slag woardeur ie opnumm'n werd'n aandrendag. 'n Medische ingreep herstel'n 't ritme van zien hart. Wie hopt dan ok dat ie gauw weer deur Hooit'n kart. Gervedink Nijhuis, ik wens oe spoedig herstel 'n Dichter van dit wark meldt zich nog wel. Henk van de Hoolter kraante De genomineerden voor de win naars van de sportprijzen van Hol ten, die woensdag 7 februari be kend worden gemaakt en uitge reikt tijdens de jaarvergadering van de sportcommissie in de kanti ne op sportpark 't Vletgoor, zijn bij de neren motorcoureur Erik Davids (25), rallyrijder Erwin ^octor (31) en touwtrekkers An- dré Wansink (25) en bij de dames amazone Marjan Nooteboom (12) en atlete Hanneke van der Spek (47). Erik Davids werd genomi neerd vanwege het feit dat hij vorig jaar Nederlands kampioen kam pioen enduro werd. Doctor, sinds kort Nijverdaller maar toch be trokken bij de verkiezing omdat hij veruit het grootste deel van 1995 in Holten woonde, werd ge nomineerd vanwege zijn tweede plaats in de autorallysport en Wansink vanwege zijn inzet in de touwtreksport en zijn knappe prestaties tijdens de Triathlon Holten. Marjan Nooteboom, on langs nog uitgeroepen tot Dijker hoeker van het jaar, werd genomi neerd voor haar successen met pony Amigo, met name het Ne derlands kampioenschap springen categorie C klasse M. De nomina tie van Hanneke van der Spek houdt niet alleen verband met haar al jarenlange bestuurlijke en orga nisatorische inzet voor de afdeling atletiek van de SV Holten, ook haar inzet als jeugdtrainsteren het feit dat ze jurylid is bij officiële KNAU-wedstrijden dragen daar toe bij. Hanneke is bovendien als secretaresse actief in het bestuur van de Stichting Triathlon Holten. De genomineerden voor de titel 'Sportploeg van Holten 1995' worden pas op de vergadering zelf bekend gemaakt. Die begint om 20.00 uur; na afloop is er gelegen heid voor verenigingsbestuurders en overige genodigden om elkaar in informele sfeer te ontmoeten. Het aantal genomineerden dat voorgedragen werd was ditmaal niet hoog. Bij de dames werden werden slechts twee namen naar voren geschoven en het aantal he ren dat in aanmerking kwam voor een nominatie bleef steken op drie. Doorgaans is er keus uit meerdere kandidaten. Secretaris Hans Wis- sink van de sportcommissie verze kert echter dat de belangstelling voor de verkiezing niet afneemt, met de voordracht van kandidaten wordt door de verenigingen 'kriti scher omgesprongen'. De NBvP Dijkerhoek hield vorige week jaarvergadering. Bertha Boode nam na zes jaar als secreta resse afscheid van het bestuur en ontving hiervoor een boek over het drogen van kruiden en de ver werking ervan. Haar taak wordt overgenomen door Thea Wille- mink. Als nieuw bestuurslid werd Geertje Holmer-Pinkert verwel komd. Dinie Klein Teeselink werd voor een periode van drie jaar herkozen. Uit de commissies na men vervolgens afscheid: Rieky Jansen, Aaltje van den Berg, Hen- drika Luggenhorst en Gerry Vor- kink; zij worden opgevolgd door Gcrda Luggenhorst, Bertha Boode, Annet Aanstoot en Siny Paalman. Verder maakt Lien Ste vens plaats voor Ineke Ribbink. Jantje Koops en Thea Willemink worden vervangen door Annie Pinkert en Gerda Nekkers; haar plaats in de kaskommissie wordt ingenomen door Gea Hoekman. Na het huishoudelijke gedeelte werd de avond voortgezet met een gezellige bingo, dit alles onder het genot van een hapje en een drank je. Tevens werd het ingezamelde MALSOVIT' Het enige échte Slank-Brood waarmee u: snel kilo's afvalt lekker gevarieerd eet langdurig kunt doorgaan verantwoord afslankt Haal de uitgebreide MENOTOLDER Verkrijgbaar bij: Bakkerij Dijkerhoekoeweg 2 Dorpsstraat 16 Holten tel: 63703 Ned. Herv. Kerk: 10.00 uur, ds. A.J. Leerink. Bevestiging ambts dragers. Nevendiensten. Oppas dienst: mevrouw Van Riel, Sandra Mensink. 19.00 uur, ds. J. van Dalen, Aalten. Open Deurdienst in de Kandelaar. Dijkerhoek: 9.30 uur,da.J.W. den Hertog. Espelo: 10.45 uur, da. J.W. den Hertog. Collecte in dienst: Diaconie. Uit gangscollecte: Ned. Bijbelgenoot schap. Diessenplas: Woensdag 31 janua ri: ds. H.P. Mulder. Geref. kerk: 9.30 uur, ds. H.P.Mulder. 19.00 uur, ds. J. van Dalen, Aalten. Open Deurdienst. Collecte: Kerk. Tweede collecte: Kosten jaarboekje. Kindemeven- dienst groep 2 en 3 o.l.v. Jetty Tromop; groep 4 en 5 o.l.v. Alie Beldman; groep 6 en 8 o.l.v. Chris Offringa. Oppasdienst: 0-3 jaar: Marja Tromop, Jolanda Tromop. 4-6 jaar: Rita van der Voet, Trudy Schuppert. RK kerk: 10.00 uur, pastor Hoge- nelst. Eucharistieviering en Kin derwoorddienst. Oppasdienst: mevrouw Van Riel, Sandra Men sink. Nieuw Heeten: Zaterdag 27 januari: 19.00 uur, pastor Hoge- nelst, Eucharistieviering m.m.v. dameskoor. Zondag 28 januari: 9.00 uur, Werkgroep Liturgie. Communieviering m.m.v. heren koor. Evangelie gemeente: HMV-ge- bouw, Dorpsstraat 24. 10.00 uur, Samenkomst. 19.00 uur, Bid stond. Okkenbroek^lO.OO uur, ds. B. Albada, Markelo. Uitgangscollec te: Ned. Bijbelgenootschap. Kerktelefoon: Uitzendingen elke laatste vrijdag van de maand van 10.30 uur tot 11.30 uur en van 16.00 uur tot 17.00 uur (herha- ling). kurk ingeleverd. Het kurk wordt weer hergebruikt voor inlegzolen voor schoenen. De volgende bij eenkomst is er opnieuw gelegen heid om kurk in te leveren. In een brief aan het gemeentebe stuur heeft de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen gepleit voor het openhouden van het loket bij het NS-station. De NS overwe gen het loket binnen nu en onge veer drie jaar te sluiten. Nu reeds is het slechts enkele uren in de och tend geopend, hetgeen meermalen door treinreizigers als hinderlijk wordt ervaren. Of het loket defini tief sluit is nog niet zeker. Onder zocht wordt de mogelijkheid om de dienstverlening, kaartverkoop en informatie, te koppelen aan an dere vormen van dienstverlening, bijvoorbeeld een kantoor. Op die manier blijft de loketfunctie ge handhaafd. In Nijverdal is onlangs - een zogenoemde NS-winkel ge opend. Dat Holten belang heeft bij het behoud van het loket, is duide lijk. De gemeente zal een brief met dergelijke suggesties aan de NBvP sturen. Een afschrift daarvan gaat naar de NS. De Brummelsteeg, het voetpad tussen de Oude Deventerweg en de Oude Diepenveense, wordt binnenkort enigermate verlegd. Op dit moment loopt het pad deels over het perceel van de familie Van der Laan. Het huidige pad wordt daarom aan de openbaarheid ont trokken en in plaats daarvan wordt een nieuw openbaar voetpad langs het perceel van Van der Laan aan gelegd. Het voorstel komt binnen kort voor advies in de raadscom missie gemeentewerken. Dinsdag 30 januari komt de Be jaardensociëteit weer bijeen in ge bouw Irene. De middag staat in het teken van een bingo en begint om 14.30 uur. Arts: Weekenddienst: Huisart senmaatschap Holten, Keizersweg 32, tel. 36 35 53. Spreekuren uit sluitend voor spoedgevallen: 11.00 uur en 16.00 uur (zonder af spraak). Apotheek: Vrijheidslaan 7, tel. 36 1111. Geopend op werkdagen van 8.30 tot 18.30 uur, zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur, zon- en feest dagen van 11.00 tot 11.30 uur en van 16.00 tot 16.30 uur. Buiten de openingstijden eerst bellen om af te spreken wanneer de assistente in de apotheek is. Tandarts: J. Went, Marcus Sa- muelstraat 3, Enter. Tel. 0547- 381653 Behandeling na telefonische af spraak. Dierenarts: Dierenartsencombi natie Holten, Houtweg 18, tel. 36 20 04. Spreekuur: zaterdag 8.00- 9.00 uur. Daarbuiten: tel. 36 20 04. Dierenartsenpraktijk Holten, 5. Minnema, Larenseweg 54, tel. 362835, bgg 0548-521629. Thuiszorg Zuidwest Overijssel: (Kruiswerk) Centrale Thuiszorg telefoon voor vragen, advies, of aanmelding over kraamzorg, ou der- en kindzorg en verzorging en verpleging: 0570-686000; maan dag t/m vrijdag bereikbaar van 8.00-18.00 uur, 's avonds, 's nachts en in het weekend uitslui tend voor spoedeisende zaken. Thuiszorg Hulpmiddelencen trum: Gaardenstraat 31, uitleen maandag t/m vrijdag 13.00-13.30 uur. Ziekenvervoer: Alarmnummer: 06-11 of dienstdoende arts: tel. 36 35 53. Fysiotherapie: Centrum voor Fy siotherapie Holten, Gaardenstraat 31, tel. 36 22 99. Dagelijks geopend van 8.00- 17.30 uur. Behandeling volgens afspraak. Praktijk voor fysiotherapie mevr. H. Versnel-Graaff, Oranjestraat 73a, tel. 36 42 51. Behandeling volgens afspraak (ook voor zie kenfondspatiënten). Ziekenfonds: Spreekuur: vrijdag van 8.30-10.00 uur en volgens af spraak in het Kruisgebouw, Gaar denstraat 29-31, tel. 36 14 36. Thuiszorg Midden Overijssel: Thuiszorg/gezinsverzorging en al gemeen maatschappelijk werk. Hoofdkantoor Nijverdal, Kerk straat 6, tel. 0548-616465. Tijdens kantooruren bereikbaar. Spreeku ren: maandag t/m vrijdag 8.30- 9.30 uur en volgens afspraak. Kan toor Holten, Gaardenstraat 29, tel. 36 27 84. Spreekurenmaandag t/m vrijdag 8.30-9.30 uur en vol gens afspraak. Gastouderbureau: Tuinstraat 1, tel. 36 27 55. Spreekuur: dinsdag van 9.00-10.00 uur, donderdag van 13.00-14.00 uur. Stichting Welzijn Ouderen: Gaardenstraat 29. Inlichtingen: 36 49 10. Slachtofferhulp: 24 uur per dag bereikbaar, tel. 0572-360922. Bui ten de spreekuren wordt doorge schakeld naar buro Slachtoffer hulp Deventer of Telefonische Hulpdienst. Spreekuren: woens dag 9.00-11.00 uur in het politie bureau Raalte. Politie: Alarmnummer: 06-11 (dag en nacht bereikbaar); overi gens: tel. 36 44 44. Brandweer: Alarmnummer: 06- 11 (dag en nacht bereikbaar). Gemeentewerken: De storing- dienst gemeentewerken is 24 uur per dag bereikbaar (tel. 361972) voor klachten over o.m. defecte rioleringspompen, defecte straat verlichting, gaten in het wegdek of andere storingen. Buiten kantoor uren kan men naam, adres, tele foonnummer en aard van de klacht inspreken op een band, waarna de dienstdoende storingsambtenaar automatisch bericht krijgt. Dierenbescherming: E. Westhof, regio-inspecteur, tel. 0548- 517171. Energievoorziening: N.V. Re gionaal Energiebedrijf IJsselmij Salland, Deventer, tel. 0570- 691100 tijdens kantooruren. Sto ringen aan gas/electra (dag en nacht (06-899889). Woningbouwvereniging Onze Woning: Spreekuur Holten in ge meentehuis: iedere le dinsdag van de maand 's morgens van 10.15- 12.15 uur; iedere 3e dinsdag van de maand 's middags van 14.15-16.15 uur. Bibliotheek: Rörikstraat 3, tel. 36 24 87. Maandag en vrijdag 14.00- 17.30 uur en 18.30-20.30 uur, woensdag 10.00-12.00 uur en 14.00-17.30 uur, zaterdag van 10.00-12.00 uur. Oudheidkamer Hoolt'n: Dorps straat 27, Holten. Tot en met herfstvakantie geopend op maan dag, dinsdag en zaterdag van 13.30-16.00 uur. Donderdag 25 januari: CPB- jaarvergadering in De Kandelaar (eveneens info over Wereldwin kel); 20.00 uur, jaarvergadering NBvP Holten in zaal Vosman Vrijdag 26 januari: 20.00 uur, OCH met toneelstuk 'Onder één dak' in gebouw Irene Zaterdag 27 januari: 10.00-13.00 uur, Beroepenmanifestatie SG De Waerdenborch in vestiging Goor (Gruttostraat); 20.15 uur, Prin senbal in Het Bonte Paard Maandag 29 januari: 19.30 uur, gemeenteraadsvergadering Dinsdag 30 januari: 14.30 uur, Bejaardensociëteit in gebouw Ire ne; ledenvergadering HMK in re petitieruimte Donderdag 1 februari: 19.45 uur, bijeenkomst HVG Holten (met een spel) in Irene Zaterdag 3 februari: 20.15 uur, Prinsenbal in zaal De Poppe. Maandag 5 februari: 20.00 uur, vergadering Straatvoetbaltoernooi op de Meermanskamp Woensdag 7 februari: 20.00 uur, jaarvergadering sportcommissie in kantine Vletgoor (met uitreiking sportprijzen 1995). Vrijdag 9 februari: 20.00 uur, concert hervormd kerkkoor in de hervormde kerk Zaterdag 10 februari: 15.00 uur, mindervaliden carnaval in manege Snorrewind Donderdag 15 februari: 14.30 uur, bijeenkomst ANBO in De Boschkamp; 20.00 uur, officiële ontvangst prins carnaval en gevolg door B en W in gemeentehuis; 19.45 uur, bijeenkomst HVG Holten met bingo Vrijdag 16 februari: Goodwilla- vond cv De Fienpreuvers Zaterdag 17 februari: 14.00 uur, vertrek carnavalsoptocht; 14.00 uur, start dweilmiddag; 15.00 uur, Keuntjescarnaval (voor kinderen) in zaal Vosman; 20.00 uur, Slinge- roamd. Zondag 18 februari: 20.30 uur, Kielenbal met prijsuitreiking win naars carnavalsoptocht in zaal Vosman. Maandag 19 februari: 14.00 uur, Kleintje carnaval in café Maats; 14.30 uur, seniorencamaval in zaal Vosman; 15.00 uur, Kinderinstuif in zaal Irene; 20.00 uur, Rosen- montag in café Maats; 20.00 uur, ledenvergadering HHV in De Biester. Dinsdag 20 februari: 12.30 uur, Frühschoppen en biertapwedstrij den in eetcfé Geboren: Laurie Anne, dochter van R.M. Wissink en K.M. van der Lei; Matthijs, zoon van H. Tempelman en G.W. ten Dam; Eline, dochter van K. Dekker en E. Krieger. Ondertrouwd: A. Davids enJ.D. Fonk; A.J. Spijkeren A. Paalman. Gehuwd: G.G. Nijhof en H. Nikkels; H.J. ten Velde en M.W.E.J. Thiele.

Holtens Nieuwsblad | 1996 | | pagina 3