Holtens Nieuwsblad MAC: bankjes voor Holtense gemeenschap Bureau Haskoning: alle gegevens voor beslismodel Smidsbelt wordt weer feestelijk versierd wfnterieegverkoop,1 halen 'BETALEN! SOS biedt agrariërs luisterend oor aan Fotopuzzel met als prijs Dikke van Dale Effectieve controle op Toeristen weg Wie is de bekende Holtenaar? Buizerdweg in villawijk Look U ontvangt een fraaie Parker-Jotter ballpoint als u ons een nieuwe abonnee opgeeft. BON Wethouder van Schooten (GB); 'Iedere gek heeft wel eens een goed idee' Open Deurdienst Vergadering gemeenteraad Open huis Linda Look Holtens Nieuwsblad DONDERDAG 25 JANUARI 1996 Abonnementsprijs f74,50 Losse nummers f 1,60 Bij de telefonische hulpdienst voor agrariërs (THD-A) wer den in de afgelopen drie jaar meer dan duizend gesprekken gevoerd tussen agrarische bel lers en agrarische telefoonvrij- willigers. Om deze service uit te breiden werken regionale SOS-telefonische hulpdiens ten per 1 januari samen met de THD-A. Dat betekent een ex tra mogelijkheid om in de ei gen regio te bellen, met een bereikbaarheid van 24 uur per dag. Naast alle gesprekken, die al op de SOS lijnen ge voerd worden, gaat men zich nu ook specifiek richten op agrarische bellers. De ontwik kelingen in de land- en tuin bouw geven alle aanleiding voor deze extra aandacht. Veranderende omstandighe den; veranderingen in het le ven van mensen maken, dat momenten van herbezinning nodig zijn, om niet ten onder te gaan aan die veranderingen. Angst, onbegrip, schaamte of paniek. Zwijgen 'lijkt' soms de beste keuze. Een vrijwilli ger bij de telefonische hulp dienst is dan toch beschikbaar om te luisteren naar vragen, zorgen, moeilijkheden of ver driet. Desgewenst anoniem. Niet om oplossingen te geven, maar om samen de mogelijk heden te zoeken, om weer verder te kunnen. Want dat er veel vragen en zorgen zijn in de agrarische sector is duide lijk. De THD-A is bereikbaar op dinsdag van 8.00-15.00 uur en op donderdag 12.00-22.30 uur tel. 038-4227740. De SOS telefonische hulpdienst De venter is 24 uur bereikbaar tel. 0570-611022. Vandaag het laatste stukje van de fotopuzzel die zes weken achtereen in deze krant werd afgedrukt. Samen met de andere vijf stukjes moet het de beeltenis vormen van een bekende Holtenaar. Vandaag het allerlaatste stukje van de fotopuzzel waarvoor zes weken achtereen in deze krant een stukje van een foto van een bekende Hol tenaar is afgedrukt. Alle stukjes moesten worden bewaard om uit eindelijk vandaag in elkaar te kun nen worden gepast. Daarnaast vroegen wij van de deelnemers een slagzin af te maken. Een aantal Holtenaren heeft zich daarmee in tussen al nijverig bezig gehouden. Uit de goede oplossingen met daarbij een originele slagzin wordt in aanwezigheid van de desbetref fende persoon een winnaar getrok ken. Voor hem of haar ligt de nieuwste uitgave van de Dikke van Dale ter waarde van 325 gulden klaar. Onder de overigen worden tien slagroomtaarten verloot. De oplossingen kunnen tot en met zaterdag 27 januari bij het kantoor van het Holtens Nieuwsblad, Kerkhofsweg 18, worden ingele verd. De winnaar wordt in de krant van donderdag 1 februari bekend gemaakt en wordt vanzelf sprekend thuis bezocht. Dus: de zes fotostukjes in elkaar passen en Indien de straatnamencommissie instemt met het voorstel, krijgt villawijk Look met de Buizerdweg een nieuwe weg erbij. De nieuwe weg houdt verband met de acht kavels die verspreid over enkele jaren uitgegeven worden. Twee zijn inmiddels verkocht. Bij het nummeren stuitte de gemeente op het probleem dat, bij gebruikma king van de bestaande wegen, heel wat percelen aan de Korhoender- weg en Fazantenweg hernummerd zouden moeten worden. Derhalve is gekozen voor een nieuwe weg, waardoor de hernummering be perkt kan worden tot één perceel. Als lezer van het Holtens Nieuwsblad wordt u goed geïnformeerd. Als abonnee bent u daarvan verzekerd. Geef dat ook eens aan een ander door! Gebruik deze bon voor het opgeven van een nieuwe abonnee. Inzenden aan: Holtens Nieuwsblad Antwoordnummer 97 7500 VB Enschede Hij/zij betaalt abonnementsgeld per jaar ad f Nog in het kader van het vijftigja rig bestaan schonk MAC De Hol- terberg vrijdagavond twee bankjes en een openbare afvalbak aan de Holtense gemeenschap. Met de overdracht werd het gouden jubi leum definitief besloten. Dat de bankjes niet in het jubileumjaar konden worden aangeboden hield verband met het feit dat de Vrie- zenveense firma ze niet tijdig leve ren kon. MAC-voorzitter Jan Wansink liet weten dat de MAC blij is op deze manier een bijdrage te kunnen leveren aan het opfleu ren van het DiWa-pleintje, ofwel het tegenwoordig veelvuldig ge noemde 'Rode pleintje' waar sinds enkele maanden ook de Dikke Steen prijkt. De banken werden al eerder geplaatst, op de afvalbak moest nog een plaquette worden bevestigd waarop te lezen staat dat de MAC één en ander in het kader van het 50-jarig jubileum aan de Holtense gemeenschap schonk, waarin de club al zoveel haren een belangrijke rol vervult. Burge meester D.J. Verhoeven, die door het verwijderen van de MAC-vlag van de afvalbak het gebeuren een officieel tintje gaf, bedankte de MAC dan ook niet namens de gemeente, maar namens die Hol tense gemeenschap. In een korte toespraak lichtte hij een tipje van de sluier rond de nog te plaatsen plaquette op. Deze wordt ge plaatst op een cilinder van roest- vrijstaal, die een plek krijgt naast de Dikke Steen. De bovenkant van de cilinder wordt schuin afgevlakt en daarop verschijnt de plaquette met daarop de gever en een stukje geschiedenis over de steen. Het pleintje zal volgens de burgemees ter waarschijnlijk de nodige toeris ten aantrekken en de bankjes zul len zeker gewaardeerd worden. Ook de actieve rol die de MAC bij de vele activiteiten in Holten in- Na overhandiging van de bankjes schenkt kantinebeheerder Rob Mulder van de MAC een glas champagne in voor v.l.n.r. Sigrid Fekken (VVV), Jan Wansink (MAC) en burgemeester D.J. Verhoeven (Foto Bolink) neemt, werd door Verhoeven nog glaasje champagne, geoffreerd eens geprezen, waarna de hele door kantinebeheerder Rob Mui zaak beklonken werd met een der van de MAC. Dorpsschool Het ziet er naar uit dat het leegstaande gebouw van de vroegere Dorpsschool defi nitief met de grond gelijk gemaakt wordt. Hoewel een dergelijk bericht enkele maanden geleden al in deze krant stond, heeft de ge meente de Vrienden van de Dorpsschool nog de kans ge geven onderzoek te doen naar de haalbaarheid van huisvesting in het gebouw. Dinsdag werd echter duide lijk dat ook dat plan het niet gered heeft. SV Holten voetbal Begonnen als Holtense Voetbalclub op 8 februari 1921 maakt de afdeling voet bal van de SV Holten zich op voor het 75-jarig jubileum dat op de oprichtingsdatum start met de officiële jubi leumreceptie in het clubge bouw op de Meermanskamp. Met het oog op de 75ste ver jaardag zochten wij drie roodzwarte nestoren op en algauw werd duidelijk dat de afdeling voetbal niet alleen sportiviteit hoog in 't vaan del voert, ook gezelligheid en saamhorigheid zijn troef. De raadscommissies ruimtelijke ordening en gemeentewerken hebben zich vorige week in een gezamenlijke vergadering positief uitgesproken over het voorstel voor een krediet van 26.500 gulden, waarmee het Nijmeegse ingenieursbureau Haskoning een beslismodel over het verkeersstructuurplan gaat opstellen. Daarin worden de in de loop van de afgelopen jaren ontworpen varianten/oplossingen op een aantal specifieke criteria getoetst, waardoor volgens B en W een helder inzicht kan worden verkregen in de vraag welke variant over enige tijd de uiteindelij ke voorkeur geniet. Nog dit jaar moet dat bekend zijn. Met opzet is gekozen voor het Nijmeegse bureau, een 'gerenommeerd bureau' dat volledig objectief kan oordelen daar het nog niet eerder met de Holtense verkeersproblematiek geconfronteerd werd. Maandagavond moet de gemeenteraad goedkeurig hechten aan het voorstel voor het krediet. Na enig heen en weer gepraat werden de commissieleden het er over eens dat Haskoning voor het opstellen van het stuk de beschikking kan krijgen over alle varianten die in de loop der tijd aan de orde zijn geweest. Dus niet alleen de oplossingen die in beeld zijn gebracht in bijvoorbeeld het rapport van verkeerskundig bureau BVA, ook het alternatie ve Maïsweg-tracé waar Gemeentebelang enkele jaren geleden mee kwam, een plan van D66 en visies van derden. „Want iedere gek heeft wel eens een goed idee!," flapte wethouder Eb van Schooten (GB) er spontaan uit, waarop Harry Dul (CDA) terugkaatste met de opmerking dat de gemeente dan 'net zo goed bij een psychiatrische inrichting had kunnen aankloppen in plaats van bij een ingenieursbureau' en partijgenoot Ab Stegeman zich liet ontvallen dat dan ook wel een 'prijsvraag had kunnen worden uitgeschreven'. de naam van de bekende Holtenaar invullen, alsmede de volgende slagzin afmaken: „Ik lees de Hool- ter kraanteen wie weet kun nen we u dan volgende week felici teren als de winnaar. Veel succes! CDA, PvdA en WD konden zich aanvankelijk niet vinden in het feit dat het Nijmeegse bureau alle ge gevens over de Holtense verkeers- structuur in handen zou krijgen. „Het mag niet zo zijn dat Hasko ning voorgeprogrammeerd wordt en zo bijvoorbeeld te weten komt over politieke standpunten. Daar hebben ze absoluut niets mee van doen," verwoordde WD'er Jan Kevelam. Uiteindelijk werd beslo ten dat het bureau wel alle varian ten onder ogen krijgt, maar niet het 'amateuristisch getel' van par tijen en derden en evenmin de conclusies die daar vervolgens op gebaseerd werden en die niet we tenschappelijk onderbouwd zijn. Haskoning krijgt derhalve uitslui tend de op verantwoorde, weten schappelijk wijze verkregen gege vens, die onder auspiciën van de gemeente zijn samengesteld. Frac tievoorzitter J an Soepnel van Ge meentebelang drong er op aan dat bij het uiteindelijke raadsvoorstel over het beslismodel, dat komende maandag aan de orde komt in de gemeenteraadsvergadering, tevens duidelijk wordt hoe de structuur van het rapport van Haskoning er gaat uit zien: „We moeten name lijk voorkomen dat er een situatie ontstaat dat iemand zegt 'Jammer dat ik dit element hierin mis, daar om kan ik niet beslissen'. Soepnel kreeg daarmee de commissies aan zijn zij. Iedereen was het er ook over eens dat het rapport geheel objectief moet zijn. „De politieke haalbaarheid is verder aan ons," voegde CDA'er Dul toe. En PvdA-fractieleider Wim Dalhui- sen benadrukte nog eens hoe be langrijk het is dat er eindelijk een Zondag 28 januari wordt in de Kandelaar de eerste Open Deur- dienst van het nieuwe jaar gehou den. Naar aanleiding van het Open Deurblad van januari luidt het the ma "Waar vind je houvast? God of lot?". Voorganger is ds. J. van Dalen uit Aalten. Het RK jonge renkoor zorgt voor de muzikale omlijsting. De dienst begint om 19.00 uur, vanaf 18.50 uur is er samenzang. beslissing wordt genomen: „An ders wordt het opnieuw een ver kiezingsdiscussie in 1998 en daar schiet de burger niets mee op." Dalhuisen wees er tevens op dat de discussie over de verkeersproble matiek nadrukkelijk in het open baar moet worden gevoerd. De geombineerde commissiever gadering was een bescheiden voor proefje van de ongetwijfeld vele discussies die de komende tijd ge voerd zullen worden over het ver- keersvraagstuk. Hoewel al jaren lang een bron van ergenis voor veel Holtenaren, zit er nog weinig schot in de zaak en wordt van menig zijde aangedrongen op tem po. B en W kozen voor het beslis model omdat de politieke stand punten nogal uiteenlopen. Dat zorgt ervoor dat de procedure voor de aanpassing van het door de Als het beslismodel de uiteindelijke oplossing vrijdagmiddag hopelijk verleden tijd: een overvolle Di ndraagt voor het verkeersvraagstuk, is dit beeld op dorpsstraat waar amper door te komen is. Het doorgaande vrachtverkeer gaat er overigens binnen afzienbare tijd al uit (Archief) Tien punten telt de agenda die de gemeenteraad maandagavond 29 januari mag afwerken. B en W vragen de raad onder meer een krediet van 26.500 gulden beschik baar te stellen voor de invulling van een beslismodel voor het ver keersstructuurplan en ook het voorstel tot gedeeltelijke wijziging van het bestemmingsplan Hoïter- berg komt aan de orde. De wijzi ging is noodzakelijk in verband met de verbouwing/uitbreiding van het Oad-hoofdkantoor aan de Burgemeester van der Borchstraat. Op de agenda staan tevens de ver vanging van de openbare verlich ting aan de Molenbelter-, Holter- berg- en Sparrenweg en het ingrij pend onderhoud aan de protes- cants-christelijke basisschool De Regenboog. De vergadering in het gemeentehuis begint om 19.30 uur. Met ingang van half december is kapsalon Roxana aan de Oranje straat overgenomen door Linda Ragusa en voert derhalve de naam Linda Look. Voordat Linda, die in Hengelo woont, de zaak overnam werkte ze in verscheidene kapsa lons in de regio. In haar eigen salon in Holten heeft Linda Ragusa drie medewerksters. Twee van hen werkten ook in kapsalon Roxana. De kortingskaarten die Roxana hanteerde, blijven geldig bij Linda Look. Ook de tarieven zijn onver anderd gebleven. Wel is een veran dering doorgevoerd in de ope ningstijden: maandag van 13.00- 18.00 uur, dinsdag, woensdag en donderdag van 8.30-17.30 uur, vrijdag van 8.30-20.00 uur en za terdag van 8.30-15.00 uur. Wie een kijkje wil nemen in de 'nieuwe' salon is zaterdag van harte wel kom. Linda Look houdt open huis tussen 16.00 en 19.00 uur. raad destijds vastgestelde ver keersstructuurplan stagneert. „Het draagvlak onder het 'oude' plan was te smal, daarom streef ik naar een breder draagvlak," ver klaarde Van Schooten die keuze. Dul vond dat wat misplaatst. Hij wees er op dat GB, WD en D66 op basis van het bestuursakkoord de procedure tot aanleg van de Maïsweg terugdraaiden, maar dat tot nu toe niet met een vervangen de oplossing was gekomen. De CDA-fractieleider meende boven dien dat het, gezien de politieke situatie van het verleden, verstan dig is als burgemeester D.J. Ver hoeven, die boven de partijstruc tuur staat en ook nog ruimtelijke ordening in zijn portefeuille heeft, 'de kar gaat trekken'. Van Schoo ten was het daar echter volstrekt niet mee eens: „Ik vind dat ik daarbij als wethouder verkeer/ver voer wel degelijk betrokken ben." Uit de analyse van de varianten zou overigens kunnen blijken dat het alsnog gewenst is het effect van variant 5, de zuidelijke rondweg, door te rekenen. Met de zuidelijke rondweg wordt bedoeld een weg die achter via Liezen en de Flier- matenweg in de omgeving van de Aalpolsweg richting rotonde Rijs- senseweg leidt. Veruit de meeste automobilisten mijden de Toeristenweg tussen ne gen uur 's avonds en negen uur 's ochtends. Dat vertelde burge meester D.J. Verhoeven naar aan leiding van een verzoek van de Nijverdalse mevrouw Hummel- Van der Laan, die bij de gemeente aanklopte om ontheffing. Volgens Verhoeven heeft de politie vrij re gelmatig gecontroleerd op de weg, die gesloten is tussen de genoemde tijdstippen. Het aantal overtredin gen is echter minimaal. Mevrouw Hummel wendde zich tot de ge meente omdat zij regelmatig ge bruik maakt van de Toeristenweg. Allereest om in Holten op de trein te stappen, want de verbindingen vanuit Holten zijn beter dan van uit Nijverdal en bovendien be zoekt zij via die route een familie lid dat in een verpleeghuis ver blijft. Haar verzoek is evenwel niet gehonoreerd. Overigens is er op dit moment niemand die een der gelijke ontheffing heeft gekregen. Volgens Verhoeven was dat tot voor kort wèl het geval. Dat betrof de beheerder van de kiosk op de parkeerplaats bij het voormalige bezoekerscentrum op de Noetse- lerberg, daar hij in noodgevallen snel bij de kiosk moest kunnen komen (stroomstoring, brand en dergelijke). Met de verplaatsing van het bezoekerscentrum is de kiosk opgeheven en de ontheffing ingetrokken. Nog voor het eind van de zomer is het dorpscentrum (Dorpsstraat- /Oranjestraat) afgesloten voor doorgaand vrachtverkeer. Die toe zegging kreeg het bestuur van de Holtense Handelsvereniging vori ge week van het college. Tijdens het anderhalf uur durende gesprek drong het HHV-bestuur er op aan dat het centrum, ook als het over enige tijd heringericht is, goed be reikbaar moet blijven, bij voor keur via tweerichtingsverkeer. In relatie met die herinrichting wezen B en W op het beslismodel voor het verkeersstructuurplan. De herinrichting van de dorpskom hangt daar tevens mee samen. Over dat beslismodel elders meer in deze krant. Wat betreft het creëren van een dorpsvriendelijk centrum liet HHV-voorztter Al- bert van de Maat weten dat de grote paal, die ook afgelopen sei zoen op de Smidsbelt stond met daaraan 'dakvormige' versiering, op korte termijn opnieuw neerge zet wordt. De paal wordt eerst opgeknapt. „Vorig jaar verscheen de versiering in verband met 50 jaar bevrijding en is toen blijven staan. Normaal gesproken zou de paal dit jaar niet geplaatst worden, maar die versiering voegt toch iets toe. Bovendien is er deze zomer weer Folklorefestival, reden te meer om die zaak weer te plaat sen," aldus Van de Maat. In prin cipe blijft de paal staan van onge veer koninginnedag tot en met de Keunefeesten. Of de versiering jaarlijks opgehangen wordt, kon hij niet met zekerheid zeggen. „Daar wordt nog over gesproken. De kosten spelen in dat verband een rol." Met het oog op de middenstand- beurs die in de eerste week van september, voorafgaand aan de Keunefeesten, gehouden wordt, wordt onderzocht of het mogelijk is om de periode waarin de beurs plaatsheeft, iets te verschuiven. In die zin, dat deze niet enkel op weekse dagen wordt gehouden, maar mogelijk in het weekeinde. Overwogen wordt om een zater dag en zelfs een zondag in te las sen. Dan zijn velen vrij en biedt het eerder gelegenheid om de beurs te bezoeken. Tijdens de evaluatie van de vorige middenstandsbeurs bleek hier en daar belangstelling voor het weekeinde. Niet iedereen is echter voorstander. Om de ach terban nader te peilen zal het on derwerp daarom zeker aan de orde komen tijdens de ledenvergade ring die de HHV maandagavond 19 februari in De Biester houdt. „Een dergelijke zondag heeft na melijk een ander karakter dan He- melvaarts- en koninginnedag en ook Tweede Kerst-, Paas- en Pinksterdag. Die staan als zodanig omschreven in de verordening en deze niet," licht Van de Maat toe. CH0EHEN KLEDING wmm fïrlrtf rnnr alle afgeprijsde artikelen (met gele prijssticker Geldig om 27-01- 969 Laagst geprijsde artikel gratis!

Holtens Nieuwsblad | 1996 | | pagina 1