Nacht van Blauw Wit kent enerverend slot Sport g agenda Sport Bin Holte MMfM Vele lovende woorden op drukke receptie T K Uit buiten Holten Pupillen voetballen tijdens kers toernooi Kerstrit MAC Holten/Haarle Tiende expositie van Bergvliegers SV Bato start weer diverse cursussen HOLTENS NIEUWSBLAD Jaaragenda Twente Goor wint van titelverdediger CJV Crossloop Blauw Wit Leeuwenbnig van dag tot dag Folder over kinderclubs Successen voor Zwennie Loterij SV Bato Expositie TTV OKIA 25 jaar Bergruitertjes scoren op Wierdens concours Stevens trekt kar paasvuur Holterbroek Zaaltoernooi DONDERDAG 4 JANUARI 1996- Vrijdag 29 december werd voor de zeventiende maal de 'Nacht van Blauw Wit' gehouden. Met de CJV'ers als titelverdediger en Twente Goor als nieuwe deelne mer zijn ook direkt de finalisten genoemd. In een ongekend span nende finale leek de Deventer ploeg de titel makkelijk te pro longeren 1-3. Twente haalde ech ter nog eens alles uit de kast en won uiteindelijk verdiend met 4- 3. Voorafgaande aan dit jaarlijkse zaalvoetbalfeest speelden de junio ren jeugdteams van Blauw Wit en Holten tegen elkaar. Bij de C- jeugd won Holten nipt met 1-0. In de wedstrijd van de B-junioren waren er meer treffers te zien. Ook hier won de Holtense ploeg 4-3. De laatste voorwedstrijd tussen beide A-teams leverde winst op voor B lauw Wit met 3-1De eerste wedstrijd van het tournooi werd Nu de feestdagen achter de rug zijn wil de activiteitencommissie van Blauw Wit even controleren of de conditie van de leden niet al te veel geleden heeft. Middels de jaarlijkse crossloop op de eerste zaterdag in januari (6 januari dus) wordt dit gepeild. De pupillen gaan van start om 10.00 uur. Zij worden allemaal om 09.45 uur ver wacht in het clubhuis. Om 12.00 uur gaan de junioren van start. In deze groep kunnen ook de dames meelopen die niet op de zes kilo meter willen uitkomen. Om 14.00 uur vertrekken de senioren plus dames voor hun zes kilometer. De strijd gaat om de Gerrit Welink Bokaal. De laatste drie edities zijn door Richard Beldman gewonnen. Hij heeft de bokaal definitief in bezit. Gerrit Welink heeft een nieuwe bokaal beschikbaar ge steld'. gespeeld door Hulzense Boys en de s.v. Holten. De ploeg uit Hul- sen won met 1-0. Waren de doel punten vorig jaar nog schaars, dit keer waren er doelpuntrijke wed strijden bij. Hierbij was de terug- speelregel, waarbij de doelman ae bal niet mag spelen in het doelge bied, van enorme waarde. Nieuw komer Twente Goor en Sc. Rijssen speelden in hun eerste wedstrijd 2- 2. In de andere poule verloor de andere ploeg uit Goor, G.F.C. met 2-0 van het organiserende Blauw Wit. Hier scoorde Leo Aanstoot in de laatste seconden nog de tweede treffer voor de Hol tense ploeg. Titelverdediger C.J.V.-ers uit Deventer opende het tournooi met een fraaie zege op S.V.V.N. De Nijverdalse ploeg had ook dit keer weer veel techni sche spelers in het veld, maar kon tegen de Oranje Zwarten het echte zaalvoetbal nog niet tonen. Nadat de wedstrijden in beide poules waren verspeeld waren de halve finales bekend. Sc. Rijssen moest het in de eerste halve finale opnemen tegen de C.J.V.-ers. De Deventer ploeg was in het eerste deel veel beter en kon met een speler meer op het veld de score openen. Hierna kwam de Rijssen- se formatie wat meer uit de verde diging en kreeg ook kansen. In de laatste seconden kreeg de ploeg nog een unieke gelegenheid op de gelijkmaker, maar de vrije trap vlak voor doel werd door te weinig overleg niet benut, waardoor de C.J.V.-ers opnieuw in de finale stonden. In ae andere halve finale speelden S.V.V.N. en Twente. De Nijverdalse ploeg nam met nog acht minuten op de klok de lei ding. De sportieve ontmoeting moest echter door strafschoppen worden beslist. Net als in de vori ge halve finale kreeg nu Twente vlak voor doel een vrije trap. Twente liet zien hoe deze situatie in een doelpunt omgezet moet worden 1-1. De strafschoppen se rie was net als de wedstrijd onge- De voorstellingen van de musical My Fair Lady op donderdag 4, vrijdag 5 en zaterdag 6 januari, zijn inmiddels geheel uitverkocht. Dinsdag 6 januari brengen de Amerikaanse sopraan Claron McFadden en pianist Leo van Doeselaar liederen van Rossini, Strauss, Schubert, Britten en Ber nstein. Aan de uitvoering wordt tevens meegewerkt door klarinet tist Gerrit Boonstra. Een concert van de Stichting Kamermuziek Deventer. Aanvang 20.00 uur in de Wolters Kluwer-zaal. De voor stelling Jeans 5 met The Party op woensdag 10 januari is eveneens uitverkocht. Donderdag 11 janua ri treedt Chris Barber met zijn Jazz en Blues Band weer voor het Deventer voetlicht. Swingen, jazz en blues voor de echte liefhebber met samenspel, solo's en 'bands in-de-band'. Aanvang 20.00 uur in de Wolters Kluwer-zaal. Op 28 en 29 december stond sporthal 't Mossink in Holten in het teken van het jaarlijkse Kerst zaalvoetbal voor pupillen. Vijf verenigingen hadden hun pupil len-teams afgevaardigd naar Hol ten, waar werd gestreden in een poule-systeem. Op donderdag was de organisatie in handen van Blauw Wit, de vrijdag werd door de SV Holten verzorgd. De totale organisatie was in handen van Ali Nijhuis en Maarten Brand vanuit de jeugdcommissie van Blauw Wit. Beide verenigingen uit Hol ten organiseren om en om dit jaar lijkse tournooi, dat mede door de Holtense sportcommissie moge lijk gemaakt wordt. Donderdag ochtend hadden in alle vroegte al diverse pupillen zich verzameld in Handbal: Zaterdag 6 januari: MA uit tegen Schalkhaar om 13.25 uur, vertrek 12.25 uur. MB uit tegen WSV '38 om 12 40 uur, vertrek 11.40 uur. JA uit tegen Achilles 1 om 10.45 uur, vertrek 9.45 uur. JB uit tegen Donar om 11.30 uur, vertrek 10.15 uur. Welpen 1 vrij. Zondag 7 janua ri. dames 1 thuis tegen Dalfsen 2 om 14.10 uur; Heren 1 thuis tegen CVO 2 om 15.15 uur. Dames 2 thuis tegen HHZD 2 om 13.05 uur Dames jun. thuis tegen Overwetering om 12.00 uur. Sporthal: Donderdag 4 januari: 16.00- 22.00 uur, SV Holten handbal; 22.00- 23.00 uur. Blauw Wit zaalvoetbal; 23.00- 24.00 uur, SV Holten All Stars. Vrijdag 5 januari: 19.00-22.30 uur, Blauw Wit zaal voetbal. Zaterdag 6 januari: 9.00-16.30 uur, Tafeltennisvereniging halve hal; 20.00-21.00 uur, buurtvereniging Beuse- kend spannend. Na vier straf schoppen stond S.V.V.N. met 1-0 voor. Na de zevende strafschop was het zelfs 3-1, maar hierna speelden de zenuwen de ploeg par ten en kon Twente tot 3-3 gelijk komen. In de eerste extra beurt scoorde Twente nadat S.V.V.N. had gemist. In de strijd om de derde en vierde plaats won S.V.V.N. makkelijk met 3-0 van Sc. Rijssen. Hoewel de laatste ze ven minuten een zeer snelle wed strijd lieten zien, was duidelijk dat S.V.V.N. hiervan het meest profi teerde. Sc. Rijssen kreeg wel diver se zeer goede kansen, maar de precisie was dit keer niet meer aanwezig. In de finale moest C.J.V.-ers het dit keer doen zonder de vorig jaar zeer opvallende Peter Beldman. Toch leek dit geen probleem voor de Deventer formatie. Ondanks dat Twente via Lennard Berkers al snel op voorsprong kwam (1-0) bleef de C.J.V.-ers het spel dicte ren. De druk werd Twente te veel en er moesten drie treffers worden toegestaan (1-3). De wedstrijd leek eenzijdig omdat Twente geen ant woord leek te hebben op het goede spel van de C.J.V.-ers. Langza merhand kwam de ploeg uit Goor toch weer terug in de wedstrijd. De 2-3 van Rob Stevens was dan ook een enorme duw in de goede richting. Met nog ruim vier minu ten te gaan scoorde Lennard Ber kers de gelijkmaker en even later zelfs de 4-3. C.J.V.-ers kreeg in de slotminuten nog een droom van een kans op 4-4 maar wonder bo ven wonder voor Twente ver dween de bal niet in het doel. Organisator Ben Bril reikte hierna de prijzen uit en bedankte scheids rechter, spelers en het goed opge komen publiek. berg voetbal Zondag 7 januari: 8.00- 11.00 uur, twee kleedlokalen WVH; 8.00- 14.00 uur, twee kleedlokalen WVH; 12 00-16.30 uur, NHV Gorssel. Maandag 8 januari: 8.10-15.40 uur, SG De Waer- denborch; 16 00-19.00 uur, Hockeyclub Holten; 19.00-23.00 uur, BCH. Dinsdag 9 januari: 8.10-15.40uur, SG DeWaerden- borch; 17.30-22.00 uur, Mintonette hele hal; 22.00-23.00 uur, Blauw Wit zaal voetbal. Woensdag 10 januari: 8.10- 15.40 uur, SG De Waerdenborch; 16.00- 19.00 uur. Hockeyclub Holten: 19.00- 22.30 uur, BCH; 22.30-23.30 uur, J. ten Wolthuis. Donderdag 11 januari: 8.10- 15.40 uur, SG De Waerdenborch; 16.00- 22.00 uur, SV Holten handbal; 22.00- 23.30 uur, SV Holten All Stars. Weekendreserveringen vanaf vrijdag middag 12.30 uur bij de beheerders van de sporthal (tel. 63180). JANUARI 7 januari: Veldrit WVH 26 januari: 20.00 uur, toneeluit voering OCH in gebouw Irene FEBRUARI 15 t/m 20 februari: carnaval MAART 3 maart: Omloop van Holten APRIL 7 april: paasvuur 13 april: ochtendwandeling Hol- terbergbewoners naar baltsende korhanen MEI 4 mei: Holterbergtoer WVH 16 mei: Hemelvaartfietstocht JC De Schure JUNI 1 juni: Straatvoetbal op Meer manskamp 2 juni: Allard van Bruggen-toer- nooi op Meermanskamp 9 juni: Koetsenrit 11 t/m 21 juni: Avondfietsvier- daagse WVH 15 juni: Koningsschieten Holten 21 juni: Midzomeravondconcert op de Holterberg 21 t/m 23 juni: Dijkerhoeks feest JULI 4 t/m 9 juli: Folklorefestival 6 juli: SchureOamd met Boh Foi Toch 23 t/m 27 juli: Dorpsfeest/kermis AUGUSTUS 1 augustus: Dagje de Boer Op 9 augustus: Triathlon Ballooning. 10 augustus: Triathlon Holten 16 t/m 18 augustus: School- en volksfeest Espelo 20 augustus: Holtens Songfestival (Zum Hoolter Bock) 24 augustus: Fokveedag Espelo en eindkeuring Kalver Opfokclub SEPTEMBER 5 t/m 8 september: Keunefeesten 21 september: Holterbergherfst- toer WH De musical Carousel door de De venter Opera en Operette Vereni ging, die vrijdag 12 en zaterdag 13 januari op het programma staat, is ook al uitverkocht. Met het pro gramma 'Bomans andermans' ge ven de acteurs Pol Goossens en Erik Burke een andere kijk op de ernst en humor van Godfried Bomans en de lenigheid van zijn taal. Over de verloren kunst van het vertellen, in een wereld waar flitsende beelden het voor het zeg gen hebben. Zaterdag 13 januari, aanvang 20.30 uur in de Rabo- bank-zaal. Zondag 14 januari treedt Wintercircus Martin Han son voor het voetlicht in de Wol ters Kluwer-zaal, aanvang 13.00 en 16.00 uur. Een familiecircus met kamelen, paarden, lama's, clowns, trapeze en nog veel meer. Kaarten voor deze voorstellingen zijn verkrijgbaar bij schouwburg De Leeuwenbrug, Leeuwenbrug 2, tel. 0570-683500. de sporthal. Ook op de tribune was een gezellige sfeer te proeven. De regels waren hier en daar wat aangepast aan de mogelijkheden van de pupil, waardoor er lekker gespeeld kon worden en het ple zier in de voetbalsport de boven toon kon voeren. A.B.S. F1 uit Bathmen werd de eerste winnaar terwijl Blauw Wit Dl op vrijdag de laatste poule won. Hier tussen streden alle ploegen in hun poule om het beste resultaat. Eenzijdig hoge uitslagen kwamen niet voor. Het krachtsverschil was ook niet echt groot. Voor alle poule-win naars lag een leuke 'standaard' met inscriptie te wachten, waarna in de hal van de sporthal voor alle uitge speelde teams nog wat te drinken gereed stond. Zondag 3 maart: Omloop van Holten WVH (50 km) Donderdag 21 maart: 20.00 uur, Kunst en Cultuur met lezing over schilder Matisse in De Boschkamp Maandag 25 maart: 19.45 uur, bijeenkomst NBvP Espelo in 't Trefpunt Zondag 7 april: paasvuren (paas vuurroute bij WV) Zaterdag 13 april: ochtendwan deling Kring Bewoners Holter berg naar baltsende korhoenders o. 1.v. IVN) Maandag 22 april: 19.45 uur, bij eenkomst NBvP Espelo in 't Tref punt; 20.00 uur, Kunst en Cultuur met lezing over Eten en drinken in de kunst in De Boschkamp. Zaterdag 4 mei: WVH Holter bergtoer (100, 150, 200 km) Zaterdag 11 mei: Landelijke fiets en molendag (route bij VVV) Donderdag 16 mei: Hemelvaarts- fietstocht J C De Schure. Zaterdag 1 juni: Straatvoetbal toernooi op sportpark Meermans kamp Zondag 2 juni: Allard van Brug- gen-toernooi op sportpark Meer manskamp Zaterdag 9 juni: Koetsenrit De Bergrijders Zaterdag 6 juli: SchureOamd met Boh Foi Toch Dinsdag 11 juni: avondfietsvier- daagse Donderdag 13 juni: avondfiets- vierdaagse Zaterdag 15 juni: Koningsschie ten Markeloseweg/Aalpolsweg Maandag 17 juni: avondfietsvier- daagse Woensdag 19 juni: avondfiets- vierdaagse Vrijdag 21 juni: Midzomera vondconcert op de Holterberg; De Stichting voor Sociaal en Cul tureel Werk zal begin januari een foldertje verspreiden op de basis scholen, waarin de jeugd wordt geattendeerd op de diverse clubs en activiteiten die voor hun leef tijdsgroep geboden worden in De Boschkamp. Kindersoos Kwie- bus, geschikt voor kinderen van 6 tot en met 12 jaar, begint weer op woensdag 17 januari (14.00-15.30 uur). De soos komt iedere veertien dagen bijeen in de kelder van het dorpshuis. Er worden allerlei leu ke dingen gedaan, als het weer het toelaat bijvoorbeeld ook in het bos. De kosten per keer zijn 2,75 gulden. Ook veel andere kinder clubs beginnen in de loop van januari, waaronder de Kleuterclub voor kinderen van 4 tot 6 jaar, Kind-Creatief en ook de Knutsel club, beide voor kinderen van 6 t/m 8 jaar. Wie op korte termijn informatie wil kan na de kerstva kantie bellen met Socuwe, tel. 362755. slot avondfietsvierdaagse; Donderdag 4 juli: Folklorefesti val Vrijdag 5 juli: Folklorefestival Zaterdag 6 juli: Folklorefestival Zondag 7 juli: Folklorefestival Maandag 8 juli: Folklorefestival Dinsdag 9 juli: Folklorefestival Dinsdag 23 juli: opening dorps feest/kermis Woensdag 24 juli: dorpsfeest Donderdag 25 juli: dorpsfeest Vrijdag 26 juli: dorpsfeest Zaterdag 26 juli: dorpsfeest Donderdag 1 augustus: Dagje de boer op (route bij WV) Vrijdag 9 augustus: Triathlon Ballooning Zaterdag 10 augustus: Triathlon Holten Dinsdag 20 augustus: Holtens songfestival (Zum Hoolter Bock). Zaterdag 24 augustus: Fokvee dag en eindkeuring Kalver Opfok club in Espelo Donderdag 5 september: Keune feesten Vrijdag 6 september: Keunefees ten Zaterdag 7 september: Keune feesten: vrijmarkt; molendag Overijssel. Zondag 8 september: slot Keune feesten Zaterdag 21 september: Holter- bergherfstoer WVH (80, 110,150 km). Zwennie Vincent heeft vorige maand met Little Chance het L- progressief springen in Lochem de derde prijs in de wacht gesleept. In het klassiek L-springparcours werd ze zesde. Met Everest won Zwennie een week later in Heeten de tweede prijs in het ZZ-springen en met Little Chance de derde in het L-springen klassiek. Onder toeziend oog van G. Obe- rink vond tussen kerst en nieuw jaar de trekking plaats van de lote rij van de SV Bato. De prijzen vielen op de volgende lotnum mers: 1. 1565; 2. 1788; 3. 439; 4. 54; 5. 1813; 6. 1426; 7. 344; 8. 1945; 9. 1438; 10. 689; 11. 1604; 12. 1282; 13. 583; 14. 1847; 15. 1895; 16. 1791; 17. 147;18. 1800; 19. 743; 20. 684; 21. 925; 22. 644; 23. 1881; 24. 1601; 25. 297. De prijzen zijn inmiddels thuis afgele verd. Tot en met donderdag 1 februari exposeer Miep de Vries uit Henge lo met foto's in de hal van net gemeentehuis. De tentoonstelling is te bezichtigen tijdens de ope ningsuren. Op de receptie ter gelegenheid van het zilveren jubileumwerden de kampioensteams van OKIA uiteraard door ons vereeuwigd (Foto WV) Onverwacht druk was het vorige week donderdagavond op de re ceptie die touwtrekvereniging OKIA ter gelegenheid van haar 25-jarig jubileum hield in zaal De Poppe. Een feestelijke bijeen komst, compleet met muzikaal huldebetoon van HMV. De 25ste verjaardag had een extra feeste lijk karakter, daar OKIA dit sei zoen opnieuw diverse kampioen schappen in de wacht sleepte: de jeugd werd Nederlands kam pioen en kampioen gewest Oost van de Nederlandse Touwtrek- bond (NTB); de heren 600 kg Nederlands kampioen en 640 kg A-klasse gewestelijk kampioen en ten slotte de dames, die in het combinatieteam met Halfweg- girls gewestelijk kampioen wer den. Alle kampioenen werden in het zonnetje gezet. Zaterdag avond volgde een gezellige feest avond annex reünie in Het Bonte Paard. „Stilstand is niet goed voor een vereniging, maar stilstand aan het touw is voor ons wel de basis voor de overwinning," constateerde de trotse voorzitter Henk Schorf- haar, die vertelde dat OKIA eind juni het Nederlands kampioen schap touwtrekken op haar eigen terrein op 't Vletgoor mag organi seren. Een toernooi met diverse omlijstende aktiviteiten, waarover te zijner tijd meer. De aktieve en succesvolle vereniging doet dit jaar bovendien mee aan de wereldkam pioenschappen in Slagharen. Met welke teams is echter nog onbe kend. Mede namens het gemeentebe stuur benadrukte voorzitter Jan Schuchard van de sportcommissie, dat sportend Holten niet buiten OKIA kan. Hij doelde daarmee op de publiciteitswaarde van de ver eniging door de successen, het or ganisatorisch vemogen en nemen van initiatieven. Schuchard wees op de eigen huisvesting die OKIA sinds kort heeft op het terrein aan de Larenseweg. „Het bewijst dat OKIA niet alleen de naam in de sport verdient, maar ook in zelf werkzaamheid: sterk, zelfverze kerd en doelmatig." Hij consta teerde ten slotte dat vereniging in de afgelopen kwart eeuw uitge groeid is tot een krachtige club met bestuurders en leden die zich voor alles inzetten. „Voorde eigen club en voor aktiviteiten daarbuiten." Schuchard bood voorzitter Schorfhaar de gemeentevlag aan in de hoop dat deze vele malen naast een kampioensvlag op het vereni gingscomplex mag wapperen. „Een immer positief denkende vereniging, die op velerlei fronten aktief is, zowel 'in- als 'outdoor'," constateerde J an Poorterman van de NTB. Hij had een bloemstuk meegenomen en een herinnering voor de kampioensteams. Felicita ties waren er ook van voorzitter Gerrit Barink van gewest oost. Hij memoreerde nog eens de prima prestaties van de heren, met name in de zware 640 kg-klasse: „Niet alleen de wijze, ook de sterke man nen komen kennelijk uit het oos ten. Een geweldige strijd die menig zweetdruppeltje gekost heeft." Henk Messing van de jeugdcom missie van gewest oost was vol lof over de succesvolle jeugdploeg van OKIA. Naar zijn zeggen een ge volg van een 'goed kader en goede begeleiding'. Het kampioenschap tekende zich volgens hem al in het begin van het seizoen af: „OKIA stak er echt met kop en schouders boven uit. Dat komt ook, omdat veel andere jeugdploegen in een opbouwfase zitten." De toevoe ging dat de OKIA-jeugd zowel het nationaal als gewestelijk kam pioenschap met betrekkelijk wei nig tegenstand naar zich toe had getrokken, werd met iets minder enthousiasme ontvangen... Mes sing verklaarde dat gewest oost op dit moment zeven jeugdploegen telt. Hij hoopte dat de toekomst een breder circuit in petto heeft. Drieëndertig puzzelaars namen Tweede Kerstdag deel aan de jaar lijkse Kerstpuzzeltocht, die MAC De Holterberg in samenwerking met de MAC Haarle had uitgezet in de omgeving van Holten en Haarle. Het merendeel van de deelnemers, totaal 21, startte bij het Stuurhuus aan de Beuseberger- weg, de overigen bij café Vloed graven in Haarle. De rit voerde de Holtense deelnemers door Beuse- berg en Espelo naar Nieuw Hee ten, waar de Haarlese groep erbij kwam. Onderweg konden de meerijdende kinderen zich verma ken met het tellen van schapen op speciaal daarvoor langs de weg geplaatste borden. Via Schoonhee- ten en de omgeving Haarle ging het naar het eindpunt bij café Vloedgraven. Tot de uitslag be kend werd gemaakt, werd bingo gespeeld en konden de kinderen spelletjes spelen. De winnaars: 1. H. Oolbekkink, Holten. 44 strfp. 2. H.JCortum, Toldijk 78 strfp. 3. M. Aalderink, Toldijk 82 strfp. De poedelprijs ging naar Schaap herder uit Raalte met 465 strfp. Winnaars kinderen: 1. Maureen Cents 17 pt.2. Sabine Power 20 pt.; 3. Karolijn Willems 21 pt. Deze en ook volgende maand ligt het puzzelritteprogramma stil, de eerstvolgende rit vanuit 't Stuur huus staat gepland op 10 maart. Afgelopen week heeft een aantal Bergruiterjes deelgenomen aaan het bekende Pony Indoor Wier den, een van de meest aanspreken de concoursen in ons land. Door goede resultaten in het klas siek en progressief concours, en ook bij het jachtspringen in de klasse Z cat. D, wisten Esther Lammers en Sabine de Roos zich te plaatsen voor de afsluitende fi nale op vrijdagavond. Voor deze finale, die in handicap werd verre den door de klassen Z/ZZ cat. D en E, had Marinus Vos - zoals later zou blijken - een selectief klassiek parcours neergezet. Slechts drie combinaties kwamen foutloos rond, waaronder Esther Lammers met Mark. In de aansluitende bar rage wierp Mark twee balken af en zo eindigde Esther op de derde plaats. King Kadanz weigerde een maal voor hindernis negen, wat aan het eind de beste prestatie van de niet-foutloze combinaties bleek te zijn. Zo gingen Esther en Sabine respectievelijk met een derde en een vierde prijs naar huis, wat een geweldig resultaat was in dit sterke veld van zo'n twintig combinaties, waarin de eerste prijs ging naar Christiaan van der Plasse uit Yer- seke en de tweede naar Sjoan Ste- gers van de Vijf Marken. Verder behaalden de Bergruitertjes de vol gende prijzen: José Mol met Sissy: 3e Klasse L cat. D klassiek, Lia Verhoeven met Bianca: 11e Klasse L cat. D klassiek, Esthers Lam mers: 4e met Black Boy Klasse L cat. C jacht en 8e met Mark Klasse Z cat. D/E klassiek. Vermeldens waard zijn verder de finaleplaats van Claudia Vosselman met Quin- tes in de klasse L cat. E, van Esther met Black Boy klasse L cat. C en het goede rijden van Chantal Slui ter in de klasse Z cat. C, die net buiten de finale viel. Tessa van Giersbergen sprong met haar pony Yoerie in Barchem naar een le plaats in de klasse B cat. D. Geen Stevens is onlangs benoemd tot de nieuwe voorzitter van de paasvuurgroep Holterbroek. Ste vens volgt daarmee Edwin Bel dman op. Samen met Harold ten Veen zal hij nu de organisatie ter hand nemen, zodat de kans groot is dat er in Holterbroek dit jaar toch een paasvuur komt. Vorig jaar zetten Harold Tuiten en Ed win Beldman na vijf succesvolle jaren een punt achter deze taak. Vijfmaal werd de schoonheidsprijs in de wacht gesleept. Wie meer wil weten over het 'poasvuur slepp'n' in Holterbroek kan kontakt opne men met Geen Stevens, Sangeldijk 10, tel. 361969. Op vrijdagavond 5 januari organi seert de zaalafdeling van Blauw Wit het jaarlijkse toernooi met de veldafdeling. Het derde zaalteam en het vierde, vijfde, zesde en zevende veldteam spelen een halve competitie. Organisator Gerrit Dikkers verwacht alle spelers om 19.00 uur in sponhal 't Mossink voor de aftrap van de eerste wed strijd. De laatste wedstrijd is om ongeveer 22.30 uur. Wie op een rustige manier wil werken aan een beter figuur, kan vanaf dinsdag 9 januari terecht in de gymzaal aan de Lageweg. Tus sen 20.30 en 21.30 uur kan dan worden deelgenomen aan de cur sus callanetics van de SV Bato. Grondoefeningen, gericht op de diepliggende buik-, bil-, heup- en beenspieren. De cursus callanetics wordt tevens iedere donderdag (vanaf 11 januari) van 19.45 tot 20.45 uur gegeven in de gymzaal aan de Vrijheidslaan. De kosten bedragen 90 gulden. De cursus aeronetics richt zich op een combi natie van aerobics en callanetics. Het werkt figuurverbeterend en konditieverhogend. Vanaf don derdag 11 januari wekelijks tussen 18.45 en 19.45 uur in de gymzaal aan de Vrijheidslaan. Kosten 90 gulden. Ook door middel van jazzdans kan de konditie op peil worden gehouden. De cursus jazzkonditie wordt vanaf donder dag 11 januari tussen 20.45 en 21.45 uur gegeven in de gymzaal aan de Vrijheidslaan. Tot het brede aanbod van de SV Bato horen ook de fitness-lessen. Vanaf dinsdag 9 januari iedere week tussen 20.00 en 21.00 uur in de gymzaal aan de Tuinstraat. Zonder ingewikkelde apparatuur, maar met een programma waarbij door middel van een uitgebalan ceerd oefenprogramma de kondi tie op peil wordt gebracht en ge houden. Kosten 90 gulden. Kinde ren van 3'/z jaar kunnen al bij Bato terecht voor gymlessen. Vanaf maandag 8 januari om 15.30 uur in de zaal aan de Vrijheidslaan. Kin deren van 4 jaar en ouder kunnen zich opgeven voor de populaire lessen klassiek ballet in de gymzaal aan de Vrijheidslaan. De lessen staan onder leiding van balletpeda goge Ine van der Wal, iedere dins dag met ingang van 9 januari. Van 16.00-16.45 uur (4 jaar en ouder); 16.45-17.35 uur (6 jaar en ouder); 17.35-18.25 uur (9 jaar en ouder). Kosten 15 gulden per maand. Voor meer informatie over alle aktiviteiten van de SV Bato kan men zich wenden tot secretaresse Marietje Eggink, Molenbelterweg 8, tel. 366030. In het tot tentoonstellingsruimte omgebouwde clubhuis konden de duiven worden bewonderd (Eigen foto) Vorige week hield postduivenver eniging De Bergvliegers voor de tiende achtereenvolgende maal haar clubtentoonstelling. De dui ven werden nu eens niet op vlieg prestaties beoordeeld, maar op ui terlijk. Hiervoor was een erkende keurmeester uitgenodigd, die de duiven van punten voorzag voor onderdelen als kop, ogen, vleu gels, uitdrukking en dergelijke. Na de keuring was het tot tentoon stellingsruimte omgetoverde club gebouw toegankelijk voor de in zenders en overige belangstellen den. De mooiste duif van het ge heel was van A. ten Dam 2, die daarvoor een fraaie bokaal ont ving. Een beker was er ook voor F. Meester, als eigenaar van het mooiste viertal, net zogenoemde hokkampioenschap. Naast de ten toonstelling had de commissie ge zorgd voor diverse randaktivitei- ten, zoals een bonnenverkoop van diverse bekende duivenmelkers een een verloting waarvoor ver schillende sponsors prijzen be schikbaar hadden gesteld. Ter her innering aan het tweede lustrum van de expositie ontvingen alle deelnemers na afloop een vaantje, 's Avonds werden de duiven 'uit- gekooid' om in het eigen hok van een verdiende winterrust te kun nen genieten. Uitslag: Oude doffers bevlogen1 F. Meester; 2. B.J. :ots; 3. A. ten Dam 1. Oude duivinnen bevlogen: 1 H. Wansink; 2. G.J. Koetsier; 3 F. Meester. Jonge dof fers: 1E Veneklaas; 2. J. Wiggers; 3. F Meester Jonge duivinnen 1. H Wan sink; 2. H Wansink; 3. Comb. Jurjens. Oude doffers onbevlogen 1A. ten Dam 2 (mooiste geheel); 2. Comb. Jurjens Oude duivinnen onbevlogen: 1. J.G. van Werven; 2. F Meester. Hokkampioen schap (viertal)- 1. F. Meester; 2/3. H. Wansink; 4. H Jansen.

Holtens Nieuwsblad | 1996 | | pagina 7