Kerstmarkt Dijkerhoek: sfeer en gezelligheid Kerstvakantie biedt volop schaatspret 3 Cursus bescherming van weidevogels Groot onderhoud aan de Regenboog Oudejaarstoernooi jeugd SV Holten Schure-puzzeltocht aangenaam winters Nieuwe openingstijd van Wereldwinkel HOLTENS NIEUWSBLAD Uit het politierapport kerkdiensten Open Holtens kampioenschap medische diensten Bejaardensoos van dag tot dag burgerlijke stand DONDERDAG 4 JANUARI 1996- Glühwein, oliebollen, erwten soep en een keur aan kerstartike len. Op zichzelf bood de Dijker- hoekse kerstmarkt, die opnieuw georganiseerd was door de ou derraad van de plaatselijke basis school, alle ingrediënten die bij een dergelijke markt horen. Maar net als een jaar geleden had het evenement net iets meer uit straling dan de kerstmarkt die een dikke week eerder in de voor malige Ehag-garage was gehou den. De opbrengst van de markt komt grotendeels ten goede aan 'schoolse aktiviteiten'. Misschien is het wel het kleinscha lige, het intieme van de buurtschap dat de markt dat beetje extra gaf, of het sfeervolle decor van korenmo len De Hegeman met boven in één van de wieken een blinkende ster. 't Lokte de bezoekers als het ware van verre en deed onwillekeurig denken aan het kerstverhaal. Maar de Dijkerhoekse kerstmarkt had meer. Zo waren er enkele Sint Bernhardhonden van het district oost van de Nederlandse Sint Ber- nhardhondenvereniging. Bekend vanwege de reddingswerkzaamhe den vanuit kloosters in de Zwitser se alpen. Met natuurlijk met het overbekende vaatje rum om de nek, sjokten ze met hun als mon nik verklede bazen over de markt en stalen er niet alleen menig kin derhart, ook diverse volwassenen waren vertederd bij het zien van vooral de pups die meegenomen waren. Dan was er de levende kerststal, uitgebeeld door basis schooldirecteur J an Victor Dorlas Q ozef), J oke Veneklaas (Maria) en in de kribbe haar ruim vier maan den oude dochtertje Miranda als het kindeke Jezus. En niet te ver geten de kinderen die verkleed als herder bij de schapen en de ezel stonden. „We hadden er graag een kameel bij gehad," liet ouderraad voorzitter Johan Wiersma weten. „Maar de kosten om zo'n beest te huren, zo'n 750 gulden, vonden we teveel." Ook de Wijzen uit het Oosten maakten hun opwachting op de gezellige markt. Net als de herders prachtig verkleed, waar voor gebruik was gemaakt van kostuums van de zondagsschool. Met een bel in de hand vestigde In het sfeervol ingerichte kinderhoekje las Tjally Dorlas de kleintjes een kerstverhaal voor (Foto WV) ook de kerstman de aandacht op zich. Hij deelde links en rechts kaarsen uit. Bijzonder sfeervol was het speciale kinderhoekje, net als vorig jaar met strobalen ingericht onder de stelling van de molen. Voor de kleintjes las Tjally Dorlas er het toepasselijke kerstverhaal 'Licht in de winter' voor. Een midwinter hoornblazer liet de bekende sono re klank over de markt schallen, terwijl koor Campanella met be kende en onbekende kerstliederen voor geheel andere muzikale om lijsting zorgde. Niet vanaf de stel ling, zoals vorig jaar wel, maar gewoon voor de molen. In ver band met de dreigende regen had den de organisatoren het voorste gedeelte van de stelling afgedekt met plastic, teneinde het kinder hoekje en de kramen eronder droog te houden. De regen had het plastic dusdanig nat gemaakt, dat het spekglad was geworden. Vol gens organisator Johan Wiersma daarom onverantwoord om het koor op die plek te posteren. Wie nog een kerststukje, kerstver siering of een origineel kerstge schenk wilde aanschaffen, kon te recht bij één van de kraampjes op de markt. Bemand door vertegen woordigers van plaatselijke bedrij ven en verenigingen. Velen, onder wie ook kinderen, waren voor de gelegenheid gestoken in Dickens- achtige kleding. Ook al zo'n ele ment wat de markt extra aantrek kelijk maakte. De inwendige mens hoefde bepaald niet tekort te ko men. Om ditmaal geen tekort aan oliebollen en Glühwein te krijgen, was een grotere voorraad gemaakt: 1200 oliebollen en 20 liter wijn. In de met het oog op het slechte weer in allerijl geregelde tent, zat het doorlopend stampvol marktgan- gers, die zich de verschillende lek kernijen, waaronder ook echte Hollandse snert, lieten smaken. Ten behoeve van ingrijpend on derhoud aan de protestants-chris telijke basisschool De Regenboog vragen B en W de gemeenteraad een krediet beschikbaar te stellen van 375.000 gulden. Het voorstel komt woensdag 10 januari (16.30 uur) eerst voor advies in de raads commissie I financiën. Het schoolgebouw werd in 1956 ge bouwd en komt na veertig jaar in aanmerking voor groot onder houd. Daartoe diende het Bestuur van de Vereniging voor Protes tants Christelijk Onderwijs in juni 1993 al een subsidieverzoek in. In oktober van datzelfde jaar besloot de gemeenteraad dat, gelet op het stichtingsjaar van het gebouw en de ontwikkeling van het aantal leerlingen, ingrijpend onderhoud noodzakelijk is. Het gaat daarbij om gevelkozijnen, cv-leidingen en radiatoren en de mechanische ven tilatie. Het ministerie van onder wijs, cultuur en wetenschappen heeft de noodzakelijke werkzaam heden, met uitzondering van de binnenkozijnen, goedgekeurd. Met goedkeuring van het ministe rie werden de cv-leidingen en radi atoren al in 1993/94 opgeknapt in verband met de tussentijdse werk zaamheden aan het gebouw als gevolg van de fusie tussen de pro testants-christelijke basisscholen Het Kompas en De Schakel tot De Regenboog. Ook de rijwielstalling en (deels) het hek werden ver nieuwd. Landschapsbeheer Overijssel geeft in februari in Nijverdal een cursus weidevogelbescherming. De cur sus is bestemd vor nieuwe vrijwil ligers in de weidevogelbescher ming en voor agrariërs. Het gaat om drie avonden en een praktijk deel. Het theoriegedeelte heeft plaats op 7, 15 en 22 februari. De onderwerpen die worden behan deld zijn soortenkennis van weide vogels; het boerenbedrijf en wei devogels; nesten zoeken en be schermen; materialen. Voor het praktijkgedeelte gaat de vrijwilli ger in zijn eigen omgeving met een ervaren beschermer mee. In Over ijssel zijn afgelopen jaar 538 vrij willigers actief geweest in de wei devogelbescherming. Ze helpen agrarirs bij het vinden en markeren van de legsels. Een gemarkeerd legsel kan door de agrariër worden ontzien bij het injecteren, slepen, maaien, schudden en ploegen. Hierdoor komt jaarlijks gemid deld 30% extra nesten uit. In Overijssel werden afgelopen jaar zo'n 8500 legsels door vrijwilligers beschermd. Ondanks het grote aantal vrijwilligers, kunnen veel weidevogelgroepen nog verster king gebruiken. Als weidevogel- vrijwilliger beschermt men in de periode april t/m juni de weidevo- gellegsels op het land van particu liere grondeigenaren. De cursus kost 25 gulden inclusief koffie- /thee en cursusmateriaal. Aanmel den is mogelijk tot uiterlijk 30 januari bij Landschapsbeheer Overijssel, Poppenallee 39, 7722 KW Dalfsen, tel. 0529-401731 (tij dens kantooruren). Zoals ieder jaar hield de Vojac ook dit jaar het Oudejaarstoernooi voor de A- tot en met C-jeugd van de SV Holten gehouden in sport hal 't Mossink. De teams droegen namen van clubs uit de Japanse J- league, wat voor de organisatie Geduld is o zo'n schone zaak. Maar eindelijk zagen de schaats liefhebbers vorige week donder dag hun geduld beloond, toen het bestuur van IJsclub De Noordpool besloot de poorten van de ijsbaan aan de Larenseweg open te stellen. Door de aanhou dende vorst was de ijsvloer zeker 7 centimeter dik, voldoende dus om een flinke hoeveelheid schaatsers te kunnen dragen. Het uiteindelijk kunnen openstel len van de baan had nogal wat voeten in de aarde. In de dagen ervoor vroor het onvoldoende en bleven er nog open plekken op de baan. Eén van de veegmachines zakte zelfs door de op dat moment duidelijk nog onvoldoende dikke ijsvloer. „We hadden voorname lijk problemen bij de inlaten, de plekken dus waar het water vanuit de sloot omhoog gepompt wordt. Daardoor bleven er geruime tijd open plekken langs de Dorperdijk en de N332," aldus secretaris Jelis Hesse. Maar Koning Winter was De Noordpool gunstig gezind en zorgde ervoor dat de baan donder dagmiddag alsnog geopend kon worden. Een welkom geschenk voor jong en oud, zeker voor de schaatsminnende jeugd, die nog steeds van de kerstvakantie geniet. De kwaliteit van het ijs bleek de eerste dagen uitstekend. Hesse: „We hebben er alles aan gedaan om de vloer zo goed mogelijk aan te bieden. Donderdagaochtend is Schaatsplezier voor jong en oud op de ijsbaan. Waar vroeger de banken op het ijs stonden, staan ze nu op de wal, zodat de ijsvloer behoed wordt voor teveel gewicht van rustende schaatsers Foto WV) deze nog geschraapt, om de nog aanwezige sneeuw er zoveel moge lijk van te verwijderen en 's avonds hebben we nog gespoten, zodat de baan in voortreffelijke konditie is." Menigeen bond ook in de dagen erna de gladde ijzers onder. De ijsbaan is dagelijks geopend van 13.00-17.00 en van 19.00- 21.00 uur. Zaterdagochtend zijn de poorten bovendien geopend tussen 10.00 en 12.00 uur. Hesse schatte dat direct de eerste dagen ruim duizend bezoekers de kassa passeerden. Ook toen de ijzel zich aan het eind van de week aankon digde, bleef de baan open en meld- .den zich tal van enthousiastelin gen. De kwaliteit van het ijs had overigens niet veel te lijden onde de ijzel. De ijspret lokte ook vele niet-schaatsers naar de baan om het oer-Hollandse tafereel te kun nen aanschouwen. Of De Noord pool al denkt aan schoolwedstrij- den en een avondvierdaagse? „Be gin volgende week worden de koppen bij elkaar gestoken. Dan zijn de scholen weer begonnen en kunnen we op z'n vroegst voor woensdagmiddag iets organiseren. Dan wordt ook bekeken of er een schaatsvierdaagse op touw wordt gezet. Laten we hopen dat in elk geval de vorst nog een tijd aan houdt." Vlak voor het ter perse gaan van deze krant bereikte ons het bericht dat De Noordpool zaterdag 6 januari het Open Kampioenschap van Holten houdt op de ijsbaan aan de Larenseweg. In verband met de mogelijke kans op dooi heeft het bestuur besloten om de organisatie van wedstrijden niet over het weekeinde heen te tillen. Het open schaats kampioenschap start om 14.00 uur, inschrijven is mo gelijk vanaf 13.00 uur aan de kassa. Inschrijfgeld is ver schuldigd vanaf 13 jaar. Er wordt gestreden in diverse leeftijdsgroepen, de jongsten starten als eersten: 6/7 jaar, twee rondes; 8-9 jaar, drie rondes10-12 j aar (verdeeld in jongens en meisjes), vijf ron des; 13-16 jaar (verdeeld in jongens en meisjes), tien rondjes - inschrijfgeld een rijksdaalder; 16 jaar en ouder (verdeeld in dames en heren), 25 rondjes - inschrijfgeld vijf gulden. Dinsdagavond, 26 december 1995, werd ingebroken in een woning aan de Houtweg. Men kwam bin nen door een terrasdeur aan de achterzijde open te breken. Enkele sieraden werden weggenomen. Toen een automobilist op 27 de cember 1995, na het tanken, weer wegreed op de Al, zag hij tot zijn ontsteltenis dat er rook onder de motorkap vandaan kwam en dat het lak op deze motorkap begon te krullen. Met behulp van een brandblusser van het tankstation kon de brand worden geblust. De gewaarschuwde brandweer be hoefde niet meer in aktie te ko men. De schade bleef beperkt tot het motorgedeelte. In de nacht van 27 op 28 december 1995 werd in de Dorpsstraat een automobilist aangehouden die te veel aan Bacchus had geofferd, hetgeen hem op een boete van f 600,00 kwam te staan. Op 28 december 1995 werd aangif te gedaan van diefstal van een por temonnee. Benadeelde had op 27 december gespon in de sporthal en uit zijn broekzak werd toen de portemonnee ontvreemd. In de portemonnee bevonden zich enke le pasjes en enig kleingeld. De politie geeft nogmaals het advies om bij sporten waardevolle voor werpen zo min mogelijk mee te nemen en indien toch aanwezig, deze af te geven aan de beheerder. Op 29 december 1995 vond een aanrijding plaats op de Larense weg nabij C1000. Een 78-jarige voetgangster werd bij het overste ken aangereden door een perso nenauto. De vrouw liep daarbij een armbreuk op en werd per am bulance vervoerd naar een zieken huis te Deventer. Op 30 december 1995 werd inge broken in een vijftal woningen van de Molenbeltflat. Hoe de dader de flat is binnengekomen is de politie nog niet duidelijk. De voordeuren van de flats werden geopend door het slot te verbreken. Uit de wo ningen werden sieraden en geld ontvreemd. De totale omvang van de buit is nog niet bekend, daar er enkele bewoners op vakantie wa ren. De dader werd bij de vijfde inbraak gestoord door een bewo ner die zijn bed uitkwam. Via een nooduitgang wist de dader te ont komen. In de avond van de 30-ste decem ber 1995 werd de telefooncel op de Landuwerweg opgeblazen door vuurwerk, vermoedelijk door zelfgemaakte bom. De telefooncel werd geheel vernield. Personeel van gemeentewerken moest er aan te pas komen om de straat weer glasvrij te maken. De gladheid van het afgelopen weekend heeft in de gemeente Holten weinig problemen opgele verd. Een automobilist raakte op de Al van de rijbaan. Daarbij vie len geen gewonden. De jaarwisseling heeft in Holten een vrij rustig verloop gekend. Achter de ABN-bank werd een container in brand gestoken, vlak bij een houten deur, hetgeen ver strekkende gevolgen genad zou kunnen hebben. De politie kon de brand echter in de kiem smoren. Ook in de Kerkstraat werd een container in brand gestoken. Hier wisten buurtbewoners de brand te blussen. Een ruit van een telefoon cel aan de Keizersweg werd ver nield. Ned. Herv. Kerk: 10.00 uur, ds. A.J. Leerink. Nevendiensten. Oppasdienst: mevrouw Stam, Ge- rianne Kolkman. 19.00 uur, da. J.W. den Hertog. Collecte in dienst: Diaconie. Uitgangscollec te: kerkkoor/koor Campanella. Dijkerhoek: 10.00 uur, da. J.W. den Hertog. Diessenplas: Woensdag 10 janua ri: H. Ch. Vogely. Geref. kerk: 9.30 uur, ds. W. den Braber, Vriezenveen. 15.00 uur, ds. H. Lenters, Apeldoorn. Col lecte: Kerk. Tweede collecte: Kos ten jaarboekje. Kindernevendienst groep 2 en 3 o.l.v. Herma Aan stoot; groep 4 en 5 o.l.v. Tonny Heusinkveld; groep 6 en 7 o.l.v. Rob Meyerink. Oppasdienst: 0-3 jaar: Janny Smit, Inge Smit, Karin Smit; 4-6 jaar: Jannita Tromop, Jetty Tromop. RK kerk: 10.00 uur, pastor Hoge- Ter hoogte van het uitzichtpunt op de Zuurbun en kregen de wandelaars warme chocolademelk was een pauze ingelast (Foto WV) soms lastig was met de uitspraak. De clubs waren verdeel in twee poules en al snel bleek dat er heftig op los werd gescoord daar niet alle teams even sterk waren in verband met het minder aantal aanwezige jongens dan verwacht. Vrij snel waren de twee winnaars van beide poules bekend, die middels kruis finales uitmaakten wie met de winst ging strijken. De strijd om de derde en vierde plaats werd met strafschoppen beslist door Na- goya G'pus Eight en Kashima Reysol in het voordeel van de eerste. De finale ging tussen de Yokohama Marnos en Kashua Antlers. KA toonde zich daarbij duidelijk de sterkste ploeg en zette de wedstrijd met een 2-1 overwin ning naar hun hand. Ook konden er enkele individuele prijzen in de wacht worden gewonnen, name lijk de prijs voor de eerste kopgoal en de eerste goal van de keeper. Linksaf, rechtsaf, rechtdoor, 't was Tweede Kerstdag traditiege trouw wandelen geblazen vanuit Jongerencafé De Schure aan de Beusebergerweg. Wandelen voor het hele gezin, gecombineerd met puzzelen, hoewel alle vragen na terugkomst onder het genot van een dampende kop snert konden worden beantwoord. Een aange naam winterse tocht, oordeelden de meesten na afloop. Winnaar werd de familie Van de Graaf, tweede de familie Steunenberg en derde de familie Vogel. Allen wer den verblijd met een alcoholische prijs. Aan de kerstpuzzelwandel- tocht werd deelgenomen door 61 wandelaars, onder wie een flink aantal gezinnen met kinderen. Daarmee was de belangstelling een stuk groter dan vorig jaar, toen kou en gladheid slechts 28 puzze laars naar de Beuseberg lokten. Ditmaal waren de weergoden de organisatoren veel beter gezind. Zonnig en licht vriezend, dus bij uitstek weer om een frisse neus te halen. Bestuurslid Johan Schup- pert tekende voor de circa 7 kilo meter lange route, die de lopers aan de hand van een routebeschrij ving door de bossen van de Zuur- berg en Beuseberg voerde. Uitste kend te doen voor volwassenen, maar voor met name de wat kleine re kinderen iets aan de lange kant. Wat betreft de vragen kwam het zoals altijd aan op kennis van zo wel plaatselijke wetenswaardighe den als algemene ontwikkeling en exact inzicht. Halverwege de ruim een uur lange tocht wachtte de De openingstijden van de We reldwinkel aan de Larenseweg worden op zaterdag veran derd. Voor de aanpassing is gekozen omdat het juist op zaterdag in het begin van de ochtend en aan het eind van de middag erg rustig is. Daarom is de winkel vanaf zaterdag 6 januari geopend tussen 11.00 en 15.00 uur. De openingstij den. De openingstijden op de overige dagen blijven onge wijzigd: dinsdag, woensdag en donderdag van 13.30-17.00 uur en vrijdag van 10.00- 12.30 uur en 13.30-17.00 uur. Tijdens de koopavond is de Wereldwinkel gesloten. In de winkel wordt naast koffie, thee, rietsuiker, een ruim as sortiment aan chocolade, ho ning en wijn veel kunstnijver heid verkocht. Er is ruim keus aan houten .speelgoed, siera den, textiel en keramiek. Ook kunnen prachtige stoffen van de textielwerkplaats Sari wor den besteld. In de winkel worden tevens artikelen van Amnesty International en Unicef verkocht. Kopen in de Wereldwinkel betekent een eerlijke prijs betalen voor kwaliteitatief goede, zuivere artikelen. De opbrengst komt direct ten goede aan de produ cent, waardoor veel mensen in de Derde Wereld een beter bestaan kunnen opbouwen. nelst, Eucharistieviering Drieko ningen. Openbaring van de Heer. Oppasdienst: mevrouw Stam, Ge- rianne Kolkman. Nieuw Heeten: Zaterdag 6 januari: 19.00 uur, pastor Hogenelst, Eucharistievie ring m.m.v. dameskoor. Zondag 7 januari: 9.00 uur, werkgroep Litugrie, Communieviering m.m.v. herenkoor. Evangelie gemeente: HMV-ge- bouw, Dorpsstraat 24. 10.00 uur, Samenkomst. 19.00 uur, Bid stond. Okkenbroek: 10.00 uur, mevr. J.G. van de Boogaard-Bongers, Rijssen. Koffiedrinken en Nieuw jaarswensen. Kerktelefoon: Uitzendingen elke laatste vrijdag van de maand van 10.30 uur tot 11.30 uur en van 16.00 uur tot 17.00 uur (herha- ling). wandelaar bij het uitzichtpunt op de Zuurberg een kop warme cho colademelk. Eenmaal terug in De Schure konden ze zich tegoed doen aan de traditionele kop erw tensoep en was het tijd om de ongeveer vijftien vragen, soms pit tige doordenkers, te beantwoor den. Bij sommigen moest er menig kladblaadje aan te pas komen om de uitkomst te bepalen. Met uit zondering van de schetsen, volgen hier de antwoorden: Hannibal - olifanten; Motor- en automobiel club; Zuurbergcuircuit; Lord Ba den Powell; (World) Jamboree; 30 meter (toren inclusief haan); 1.50 meter (enkel torenhaan); reinigen; komkommer; 31 driehoeken; 31 jaar en circa 7 maanden; 13 konij nen en 17 kippen. Dinsdag 9 januari luidt de Bejaar densociëteit in De Kandelaar het nieuwe jaar in met gezelligheid en een borreltje. Aanvang 14.30 uur. Kort voor kerst kwam de soos bijeen voor de traditionele kerst middag. In De Kandelaar werd de vertelling van de kerstliturgie afge wisseld met samenzang. De dames Schutte en Span droegen gedichten voor en het orgel werd bespeeld door Hennie Kruk. Marjan ter Borg las een indrukkend kerstver haal voor en nam haar gehoor aldus mee naar Kerst in de stad en in het café. Arts: Weekenddienst: Huisart senmaatschap Holten, Keizersweg 32, tel. 36 35 53. Spreekuren uit sluitend voor spoedgevallen: 11.00 uur en 16.00 uur (zonder af spraak). Apotheek: Vrijheidslaan 7, tel. 36 1111. Geopend op werkdagen van 8.30 tot 18.30 uur, zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur, zon- en feest dagen van 11.00 tot 11.30 uur en van 16.00 tot 16.30 uur. Buiten de openingstijden eerst bellen om af te spreken wanneer de assistente in de apotheek is. Tandarts: W.J. Zwijnen, Roelf Bosmastraat 39a, Rijssen. Tel. 0548-512260. Behandeling na telefonische af spraak. Dierenarts: Dierenartsencombi natie Holten, Houtweg 18, tel. 36 20 04. Spreekuur: zaterdag 8.00- 9.00 uur. Daarbuiten: tel. 36 20 04. Dierenartsenpraktijk Holten, 5. Minnema, Larenseweg 54, tel. 362835, bgg 0548-521629. Thuiszorg Zuidwest Overijssel: (Kruiswerk) Centrale Thuiszorg telefoon voor vragen, advies, of aanmelding over kraamzorg, ou der- en kindzorg en verzorging en verpleging: 0570-686000; maan dag t/m vrijdag bereikbaar van 8.00-18.00 uur, 's avonds, 's nachts en in het weekend uitslui tend voor spoedeisende zaken. Thuiszorg Hulpmiddelencen trum: Gaardenstraat 31, uitleen maandag t/m vrijdag 13.00-13.30 uur. Ziekenvervoer: Alarmnummer: 06-11 of dienstdoende arts: tel. 36 35 53. Fysiotherapie: Centrum voor Fy siotherapie Holten, Gaardenstraat 31, tel. 36 22 99. Dagelijks geopend van 8.00- 17.30 uur. Behandeling volgens afspraak. Praktijk voor fysiotherapie mevr. H. Versnel-Graaff, Oranjestraat 73a, tel. 36 42 51. Behandeling volgens afspraak (ook voor zie kenfondspatiënten). Ziekenfonds: Spreekuur: vrijdag van 8.30-10.00 uur en volgens af spraak in het Kruisgebouw, Gaar denstraat 29-31, tel. 36 14 36. Thuiszorg Midden Overijssel: Thuiszorg/gezinsverzorging en al gemeen maatschappelijk werk. Hoofdkantoor Nijverdal, Kerk straat 6, tel. 0548-616465. Tijdens kantooruren bereikbaar. Spreeku ren: maandag t/m vrijdag 8.30- 9.30 uur en volgens afspraak. Kan toor Holten, Gaardenstraat 29, tel. 36 27 84. Spreekuren: maandag t/m vrijdag 8.30-9.30 uur en vol gens afspraak. Gastouderbureau: Tuinstraat 1, tel. 36 27 55. Spreekuur: dinsdag van 9.00-10.00 uur, donderdag van 13.00-14.00 uur. Stichting Welzijn Ouderen: Gaardenstraat 29. Inlichtingen: 36 49 10. Slachtofferhulp: 24 uur per dag bereikbaar, tel. 0572-360922. Bui ten de spreekuren wordt doorge schakeld naar buro Slachtoffer hulp Deventer of Telefonische Hulpdienst. Spreekuren: woens dag 9.00-11.00 uur in het politie bureau Raai te. Politie: Alarmnummer: 06-11 (dag en nacht bereikbaar); overi gens: tel. 36 44 44. Brandweer: Alarmnummer: 06- 11 (dag en nacht bereikbaar). Gemeentewerken: De storing- dienst gemeentewerken is 24 uur per dag bereikbaar (tel. 361972) voor klachten over o.m. defecte rioleringspompen, defecte straat verlichting, gaten in het wegdek of andere storingen. Buiten kantoor uren kan men naam, adres, tele foonnummer en aard van de klacht inspreken op een band, waarna de dienstdoende storingsambtenaar automatisch bericht krijgt. Dierenbescherming: E. Westhof, regio-inspecteur, tel. 0548- 517171. Energievoorziening: N.V. Re gionaal Energiebedrijf IJ sselmij Salland, Deventer, tel. 0570- 691100 tijdens kantooruren. Sto ringen aan gas/electra (dag en nacht (06-899889). Woningbouwvereniging Onze Woning: Spreekuur Holten in ge meentehuis: iedere le dinsdag van de maand 's morgens van 10.15- 12.15 uur; iedere 3e dinsdag van de maand 's middags van 14.15-16.15 uur. Bibliotheek: Rörikstraat 3, tel. 36 24 87. Maandag en vrijdag 14.00- 17.30 uur en 18.30-20.30 uur, woensdag 10.00-12.00 uur en 14.00-17.30 uur, zaterdag van 10.00-12.00 uur. Oudheidkamer Hoolt'n: Dorps straat 27, Holten. Tot en met herfstvakantie geopend op maan dag, dinsdag en zaterdag van 13.30-16.00 uur. Vrijdag 5 januari: 19.00 uur, zaaltoernooi Blauw Wit in de sporthal Zaterdag 6 januari: 10.00 uur, recreantentoernooi tafeltennisver eniging in sporthal 't Mossink; 10.00 uur, crossloop Blauw Wit; 14.00 uur, open Holtens kam pioenschap ijsbaan Larenseweg; 20.00 uur, Nieuwjaarsreceptie SV Holten Meermanskamp Zondag 7 januari: Beemd- en Bergtoer WVH; 11.00 uur, Olie bollencross SV Holten Meermans kamp; 14.30 uur, nieuwjaarsre ceptie MAC De Holterbcrg in 't Stuurhuus/Beusebergerweg 37. Dinsdag 9 januari: 14.30 uur, nieuwjaarsbijeenkomst Bejaar densociëteit in De Kandelaar; 20.00 uur, nieuwjaarsbijeenkomst PvdA Holten in De Boschkamp. Woensdag 10 januari: 19.45 uur, bijeenkomst commissie Vorming en Toerusting over 'het gezin' in De Kandelaar. Zondag 21 januari: gewicht touwtrekken in Het Bonte Paard. Maandag 22 januari: 19.45 uur, 40-jarig jubileum NBvP Espelo in 't Irelpunt Dinsdag 23 januari: 20.00 uur, Kunst en Cultuur met lezing over architect Gaudi in De Boschkamp Woensdag 24 januari: 19.30 uur, gezellige avond Club van Oud- Strijders in zaal Vosman. Donderdag 25 januari: CPB- jaarvergadering in De Kandelaar (eveneens info over Wereldwin kel) Vrijdag 26 januari: 20.00 uur, OCH met toneelstuk 'Onder één dak' in gebouw Irene Vrijdag 9 februari: 20.00 uur, concert hervormd kerkkoor in de hervormde kerk Donderdag 15 februari: carnaval Vrijdag 16 februari: carnaval Zaterdag 17 februari: carnavals optocht Zondag 18 februari: carnaval Maandag 19 februari: carnaval Dinsdag 20 februari: afsluiting carnaval; 20.00 uur, Kunst en Cul tuur met lezing over de mode van de 20ste eeuw in De Boschkamp Maandag 26 februari: 19.45 uur, jaarvergadering NBvP Espelo in 't Trefpunt. Geboren: Rens Erik, zoon van F.J.I. Busschers en G.H.M. Du- teweert; Mariecke, dochter van C.A. Muller en J.G. Klein Velder- man; Willian, zoon van H. Bel- dman en H. Meijerink; Jannie Willemien, dochter van C.J. Weij- ers en I.K. Strach; Marike Levina Jozien, dochter van H.W.R. Ver beek en E.M. Verschoof; Laura, dochter van H. Dommerholt en M.N. Thalen. Overleden: M. Maifrini (25); A.R. Bauer (26); F. van den Bos- Klumpers (90); P. Korterink (12); A.W. Mioch-Smeenk (80); H. Slijkhuis (88); H. Hulsman-J an- sen (84); J. Paalman-Diepenbroek (69); C.A. Tober (85); H.J. Wes- terik-Aanstoot (94).

Holtens Nieuwsblad | 1996 | | pagina 5