Holtens Nieuwsblad Lam bij de Bonke: winterse lentebode O ad-hoofdkantoor wordt verbouwd en uitgebreid i JU .■n Winnaars kerstaktie Handelsvereniging Fotopuzzel met als prijs Dikke van Dale Sylvesterzangavond >oed bezocht Nieuwe docente hathayoga Socuwe Oliebollencross rond Meermanskamp OPAUiARWBJEW U ontvangt een fraaie Parker-Jotter ballpoint als u ons een nieuwe abonnee opgeeft. RDN SsBfeN Koorconcert in dorpskerk Intensieve samenwerking tussen Oad-streekvervoer en GVM Nieuwjaars- 'V' NBvP Espelo bijeenkomst PvdA Holten ANBO komt bijeen in dorpshuis Fam. Beusink wint reis naar Hongarije Gespreksavond over het gezin ALLEEN DEZE SC0ÏP1IINO Holtens Nieuwsblad DONDERDAG 4 JANUARI 1996 De jaarlijkse winkelactie van de Holtense Handelsvereni ging is vanaf 18 december tot voor de kerst voortgezet als kerstaktie. Aan de deelnemers aan de aktie was wederom taak om de verzamelde bon nen inclusief de deelnemers kaart in één van de HHV- bussen in het dorp te depone ren. Inmiddels is de eerste trekking verricht. Achter naam en adres staat tussen haakjes het betreffende re^u- nummer vermeld. H.J. Bal- tus, Oranjestraat 31 (24818); mevrouw Koerhuis, 't Bivank 10, Nieuw Heeten (32218); Diederik Bronsvoort, Oran jestraat 65 (26752); B.W. Ste vens, Maatmansweg 4 (23212); T. Beldman, Kolweg 34 (21919); E.J. Bouman, Ambachtstraat 18, Nieuw Heeten (12311); W. Toenha- ke, Beusebergerweg 10 (12287); Worsink, Brummel- haarsweg 19, Markelo (32163); N. Menalda-van Schouwenbrug, Winkelberg weg 31 (19829); G. Ulfman, Oranjestraat 46 (45212); G.H. Menkhorst, Vianenweg 133 (43690); H. Eijgendaal, Het Landeweerd 85 (27558); G.W. Schooien, Kwintenweg 14 (15199); F.H. Helmer, Het Landeweerd 38 (19727); G. van de Pieterman, Bergman straat 36 (13120); D.D. Ubels, Bilderdijkstraat 91, Nijverdal (19983). Prijswin naars kunnen hun prijs tegen inlevering van het goede re$u afhalen bij Steunenberg Schoenen, Larenseweg 23. andaag het tweede stukje van de fotopuzzeldie uiteindelijk de zeltenis vormt van een bekende Holtenaar. Wie o wie mag dat wel andaag het derde stukje van de •topuzzel, waarvoor zes weken rhtereen in deze krant telkens één ukje van een foto van een beken- e Holtenaar wordt afgedrukt. 11e stukjes moeten worden be- aard om na zes weken in elkaar te •orden gepast. Daarnaast wordt in de deelnemers gevraagd een jagzin af te maken. Uit de goede plossingen wordt in aanwezig- eid van de betreffende persoon °n winnaar getrokken. Voor hem f haar ligt de nieuwste uitgave van rijdag 28 december werd voor de erde keer de Sylvesterzangkoren- zond gehouden. Namens de or- miserende VW tekende kan- >orhoudster Sigrid Fekken voor ct openingswoord. Na uitleg ver de herkomst van de naam ylvester, afgeleid van de naam an Paus Sylvester de Eerste die in e 4e eeuw N.C. leefde en na zijn ood als heilige werd vereerd op 1 december. Vandaar dat oude- iarsavond eigenlijk Sylvestera- ond wordt genoemd, kon de vond beginnen. Voor de zangko- ;navond waren vier Holtense ko- ;n gevonden. In een redelijk be- ette Nederlands Hervormde Lerk gaven het Holtens Gemengd ioor, Interkerkelijk kinderkoor lozaïek, de Interkerkelijke gos- elgroep Rejoice en het Holtens lannenkoor een bijna twee uur urend concert. Het Holtens ge mengd koor opende met klassieke nummers van onder anderen Schu bert en Brahms. Als tweede was de beurt aan Mozaïek. De kinderen zongen uit het hoofd, volgens diri- gente Eline Paalman een voorbeeld voor de volwassenen, een zevental vlotte nummers. Onder begelei ding van Matthijs Berends (piano) en Jannie Ribbink (dwarsfluit), verzorgden zij een prima optre den. Tijdens het optreden van Re joice was de muziek af en toe wat te hard, dit ging ten koste van de zang die op deze manier niet altijd goed te verstaan was. Het Holtens Mannenkoor sloot met opnieuw klassiek repertoire de avond af. De avond vertoonde veel afwisseling en was voor jong en oud de moeite waard. Ook komend jaar zal de WV tussen kerst en oud en nieuw weer een Silvester Zangavond or ganiseren. Als lezer van het Holtens Nieuwsblad wordt u goed geïnformeerd. Als abonnee bent u daarvan verzekerd Geef dat ook eens aan een ander door! Dwll Woonplaats Gebruik deze bon voor Geeft op als abonnee v het opgeven van een I Holtens Nieuwsblad nieuwe abonnee. nhr /mmur Inzenden aan: Holtens Nieuwsblad Antwoordnummer 97 7500 VB Enschede Hij/zij betaalt abonnementsgeld per jaar ad f 69.95 Abonnementsprijs f69,95 Losse nummers f 1,50 „Bint dit noe de lentebode?!" vroeg de Bonke (Gerrit Mark voort) zich vorige week donder dagochtend verbaasd af. „Toen ik om 8.00 uur buiten kwam, wees de thermometer -13° Cel sius aan. Enkele minuten later stond ik in de schuur oog in oog met een heus lam! En dat op 28 december, terwijl de 'lammertijd' doorgaans maart is!" De Dieker- hoeker vond het dusdanig uniek, dat hij de telefoon greep om onze redactie te tippen. „En 't is nog 'n apart grote ook!," riep hij triom fantelijk uit. Wat het lam extra bijzonder maakt, is het feit dat het niet van de bok kan zijn die Markvoort begin september bij zijn schapen zette. De draagtijd bij schapen is name lijk gemiddeld 146 dagen, dus kon het niet anders zijn dan dat het schaap gedekt is door één van de bokjes die begin 1995 het levens licht zagen. Op zichzelf vrij uniek. Een geval van incest? „Wie weet," lachte de Bonke. ,,'t Kan van een eigen zoon zijn, maar ook van een neefje. Als het van een eigen lam is, zou je kunnen verwachten dat het diertje wellicht wat tenger en zwak is. Het tegendeel is echter waar, 't is zelfs een 'barstens stevig' ge bouw lam dat prima drinkt. Het enige opvallende is een zwarte vlek tussen zijn achterpoten. Misschien een kwestie van erving." Hoewel de moeder een Texels schaap is, dat volgens de Bonke sowieso een wat stevig gebouw soon schaap is, was hij van mening dat het lam er een opvallend stevig postuur op na houdt. Helmaal verrast was Markvoort niet, hoewel het lammetje zich veel vroeger aankondigde dan ver wacht: „Ik had wel gezien dat het schaap drachtig was, maar rekende niet eerder dan eind januari. De avond voor de bevalling kreeg ik, gezien de opgezwollen uier, in de gaten dat de bevalling wel eens niet zo lang meer op zich zou laten wachten." Woensdagavond kwa men de Bonke en zijn vrouw kort na middernacht thuis en voor alle zekerheid nam Gert gelijk een kijkje in de schuur, maar moeder schaap liep rustig buiten in de vrieskou. Niets wees op de aan staande blijde gebeurtenis. Des te groter was de verrassing in de Inhaalslag In verband met de drukte rond de feestdagen en het eeuwige fenomeen ruimte- ;ebrek, zijn de afgelopen we- diverse verhalen 'ge sneuveld'. Daarvoor onze verontschuldigingen. Ge lukkig konden enkele van deze artikelen deze week als nog worden opgenomen. OKIA Het zilveren jubileum van touwtrekvereniging OKIA werd tussen kerst en nieuw jaar opgeluisterd met een druk bezochte receptie in De Poppe. Bij die gelegenheid werden de natuurlijk diverse kampioensploegen in het zonnetje gezet. Zaterdag avond volgde een feestavond annex reünie in Het Bonte Paard. In de schuur bij de Bonke aan de Oude Stationsweg werd vorige week enigermate onverwacht een lammetje geboren. Wat je noemt een winterse lentebode! (Foto WV) vroege ochtend. „Ik zag net dat 't kopje eruit kwam, hielp nog even wat en een moment later lag 't lam, een ferm bokje, in 't stro." In allerijl zorgde Markvoort ervoor dat moeder en zoon apart werden gezet in een beschut hok vol vers stro. Het tweetal maakt het on danks de kou uitstekend. Voorlo pig in de schuur, zodra het weer wat milder is, in de buitenlucht. Ondanks de opvallend sterke bouw van de jongeling, wil de Bonke het bokje niet houden en zal hij het over enige tijd verko pen. Het hervormd kerkkoor geeft vrij dagavond 9 februari een concert in de dorpskerk. Aan de uitvoering wordt meegewerkt door het kerk koor Colmschate, het koor Soli Deo Gloria uit Diepenveen en in terkerkelijk kinderkoor Mozaïek uit Holten. Het concert begint om 20.00 uur. de Dikke van Dale ter waarde van 325 gulden klaar. Onder de overi gen worden tien slagroomtaarten verloot. De oplossingen kunnen tot en met zaterdag 27 januari bij het kantoor van het Holtens Nieuwsblad, Kerkhofsweg 18, worden ingeleverd. De winnaar wordt in de krant van donderdag 1 februari bekend gemaakt en wordt door ons thuis bezocht. Dus: zes weken lang een stukje foto bewa ren en tevens de volgende slagzin afmaken: „Ik lees de Hoolter kraante...." Veel succes! Als het aan de directie ligt, dan blijft het hoofdkantoor van Oad in Holten. Begin vorige maand berichtten wij reeds dat de snel groeiende onderneming op dit moment tweede in grootte is op de Nederlandse reismarkt. De Oad Groep heeft in dat verband bij de gemeente een verzoek ingediend tot een wijziging van het bestemmingsplan "Holterberg'. Om ook in de toekomst over voldoende ruimte te beschikken, is een plan ontwikkeld voor de uitbreiding en aanpassing van het gebouw aan de Burgemeester van der Borchstraat. „Door het toenemende aantal medewerkers hebben we steeds meer vloeroppervlak nodig," aldus algemeen directeur ir. J.G.J. ter Haar. Het al enige tijd geleden ingediende bouwplan is evenwel niet in overeenstemming met het bestem mingsplan. De voorgevelrooilijn van het nieuwe pand en de maximaal toegestane bouwhoogte worden overschreden. B en W hebben geen bezwaren tegen het ingediende bouwproject. Om een bouwvergunning te kunnen verlenen, moet de gemeenteraad een voorbereidingsbesluit nemen in verband met bestemmings planwijziging, waarna de artikel 19-procedure kan worden ge start. Het bouwplan komt in elk geval ter visie te liggen. Woensdag 10 januari om 16.30 uur komt de kwestie voor advies in de raadscommissie I - ruimtelijke ordening/financiën. ...i. i 1 f - ssÉteèa Het Oad-pand zal van binnen en buiten drastisch veranderen. De geplande uitbreiding omvat zo'n 1200 vierkante meter. Die uitbrei ding wordt onder meer bereikt door de bouw van twee verdiepin gen op de plaats waar nu de hal, het directiekantoor en het secretariaat is. Op de begane grond bevindt zich straks een ruime ontvangsthal met receptie, het directiekantoor en reisbureau De Globe. De eerste verdieping wordt gereserveerd voor de afdeling touroperating, terwijl de kantine, nu nog in het sousterrain, naar de tweede ver dieping verhuisd, compleet met fraai dakterras. Elke etage wordt per lift bereikbaar. Mocht het plan niet haalbaar zijn of de procedure in Holten te lang in beslag gaan nemen, dan sluit Ter Haar niet uit dat Oad gedwongen wordt om op termijn uit Holten te vertrekken. „Wij moeten er zeker van zijn dat we in Holten voldoen de mogelijkheid hebben om te kunnen uitbreiden.Eerder al ver klaarde de Oad-directeur dat in geval van verhuizing plaatsen als Deventer en Apeldoorn in beeld komen: „Wij zijn een landelijk opererende reisorganisatie en een centrale vestiging is in dat opzicht gunstug. Maar Holten heeft toch de voorkeur. Daar liggen de wor tels van ons bedrijf en woont bo vendien het gros van de medewer kers." Samenwerking GVM Oad-streekvervoer en de Gelderse Vervoer Maatschappij hebben hun 'goede relatie' vorige week in Ruurlo met het ondertekenen van een managementsovereenkomst verder geïntensiveerd. De twee ondernemingen gaan met ingang van de nieuwe dienstregeling (be- De NBvP Espelo kwam half de cember bijeen op de maandelijkse afdelingsavond, die ditmaal in het teken van de kerstviering stond. Het gehele programma werd ver zorgd door vijf leden. Mevrouw Evers speelde orgel, mevrouw Ter Borg omlijstte de bijeenkomst met zang. De collecte van deze bijeen komst was bestemd voor de Stich ting Vrienden van Diessenplas. De volgende bijeenkomst wordt ge houden op maandag 22 januari. Dan staat het 40-jarig jubileum centraal. gin juni) nadrukkelijker samen werken op het gebied van streek vervoer in de Gelderse Achter hoek tot en met Arnhem, Oost- Salland en Wcst-Twcntc. Het Oad-streekvervoer wordt daar mee in de toekomst uitvoerder voor GVM-lijnen. „Wij spreken eikaars taal," verwoordde direc teur Ter Haar in Ruurlo de goede samenwerking tussen de twee ver voersbedrijven. Al geruime tijd werd samengewerkt met busdien sten in en rond Deventer. De bus regelingen, als ook de manage menttaken van Oad, worden in de toekomst door GVM uitgevoerd. Verwacht Oad verdere samenwer king op termijn? „Wie weet. Gel derland is voor ons een interessan te touringcarmarkt," aldus Ter Haar, die er op wees dat Oad altijd heeft vastgehouden aan het streek vervoer. „Want daar ligt de basis van onze onderneming. Boven dien passen openbaar en toeris tisch vervoer bij elkaar." Ondanks de samenwerking met GVM blijft de naam Oad bestaan en blijven de chauffeurs ook in Oad-dienst. Een volledige overname van Oad- streekvervoer door de GVM wordt in de toekomst echter niet uitgesloten geacht. Oad beweegt zich vooral op de toeristische markt. Slecht 10 van De PvdA Holten houdt dinsdag 9 januari vanaf 20.00 uur haar open bare nieuwjaarsbijeenkomst in dorpshuis De Boschkamp. Tijdens de bijeenkomst wordt tevens van gedachten gewisseld over het the ma 'kerntakendiscussie'. De afdeling Holten van de Alge mene Nederlandse Bond voor Ou deren houdt donderdag 11 januari vanaf 14.30 uur haar nieuwjaars bijeenkomst in de ontmoetings ruimte van De Boschkamp. Tij dens de bijeenkomst vertoont oud-plaatsgenoot F. van Gennep een rilm over zijn reis naar het Zuidamerikaanse Ecuador en de Galapagoseilanden, die voor de kust van Ecuador liggen. Ecuador ligt rond de evenaar en wordt doorsneden door het Andes-ge- bergte. Een land met ongerepte regenwouden en steden die op ruim 2000 meter hoogte liggen. Op 1000 kilometer van de Itust liggen de bekende Galapagoseilan den in de Grote Oceaan. Vanwege hun geïsoleerde ligging zijn hier diersoorten in leven gebleven, die elders uitgestorven zijn, zoals de leguaan en de reuzeschildpad. Toeristen worden slechts mond jesmaat toegelaten op de eilanden. Op de schets is zichtbaar dat het O ad-hoofdkantoor een stuk groter wordt. Daartoe behoren in ieder geval de verdiepingen op het huidige directiekantoor en secretariaat, rechts van de huidige ingang de ruim 500 miljoen omzet per jaar kan worden toegeschreven aan de sector streekvervoer. Als streek- vervoerbedrijf is GVM stukken groter: 300 bussen met 1100 chauf feurs, tegenover Oad met 30 bus sen en 70 lijndienstchauffeurs. In de nieuwe opzet ziet GVM-direc- teur H. de Vroome vooral moge lijkheden om de gevolgen van de door het Rijk in net vooruitzicht gestelde bezuinigingen, over vier jaar gespreid 275 miljoen voor de gehele sector, te beperken. Oad- manager busbedrijf Theo Signer wijst er op dat in het gebied waar Oad en GVM aktief zijn, een aan tal ondoelmatigheden voorko men, die door organisatorische en logistieke aanpak kunnen worden opgelost, hetgeen leidt tot bespa ringen. „Zoiets gaat niet ten koste van de dienstverlening. Sterker, in veel gevallen hebben de passagiers er enkel voordeel bij." Eén van die voordelen is de nieuwe busdienst ussen Almelo en Zutphen, die via Holten loopt. Voor menig Holte naar ongetwijfeld een interessante uurdienst (met bovendien over stapmogelijkheden in Goor voor mensen uit de Achterhoek). Zondag 7 januari wordt om 11.00 uur het startschot gege ven voor de Oliebollencross van de SV Holten. De tradi tionele crossloop, die steevast gehouden wordt op de eerste zondag van het nieuwe jaar, wordt ditmaal voor de 25ste maal gehouden op en rond de Meermanskamp. Ooit begon nen als wedstrijdloop voor de eigen leden van de toenmalige voetbalvereniging, later geor ganiseerd in samenwerking met de voorloper van de afde ling atletiek, de Hattric, met mannen van het eerste uur als Jan ten Velde, Fred Groene- woudt en Frits Kramer. De Oliebollencross heeft in de loop der jaren haar bestaans recht bewezen. Het voor ie der sportief lied een verplicht nummer geworden om, indi vidueel of in groepsverband, zijn of haar konditie te testen. Bovendien een prachtige gele genheid om de overtollige ca lorieën van de feestdagen kwijt te raken. Er is keus uit afstanden van 2, 4, 6 en 10 kilometer en wel voor ver schillende leeftijdsgroepen. De starttijden luiden als volgt: 11.00 uur, Poffertjes (7-9 jr.) 2 km; Appelflappen (10-12 jr.) 2 km; 11.30 uur, Panne koeken (13-14 jr.) 4 km; Roomsoezen (dames 15-34 jaar) 4 km; Kroketten (heren 15-34 jr.) 4 km; Bitterballen (35 jr. en ouder) 4 km; 12.00 uur, Oliebollen (15 jr. en ou der) 6 km; Krakelingen (15 jr. en ouder) 10 km. Daar yogadocente Hennie van Wieringen met ingang van 1996 stopt met de avondgroepen, heeft de Stichting Socuwe voor die groe pen in Romy den Ouden een nieu we docente gevonden. Met ingang van 23 januari gaat Romy de yoga- lessen op dinsdagavond verzor gen. Overigens neemt zij daar voor, op dinsdagavond 9 en 16 januari, ook al twee inhaallessen van Hennie van Wieringen over. De cursisten hadden deze nog te goed in verband met ziekte van de docente. Een goede gelegenheid om alvast kennis te maken met Romy en haar lesmethode. Net als Hennie geeft Romy hatha-yoga. Zij besteedt veel aandacht aan net vrijmaken van de adem in het li chaam door middel van ademha- lings- en ontspanningsoefeningen die in staande, zittende en liggende De uitslag van de verloting van de Hongarije Commissie van de her vormde kerk luidt als volgt: Eerste prijs lotnr. 935 (familie Beusink, De Wheeme 7) een reis naar Hon garije. Tweede prijs lotnr. 1139, een fiets. Derde prijs lotnr. 3165, een televisietoestel. Vierde prijs, lotnr. 3826, een videorecorder. Vijfde prijs lotnr. 3145, een radio- /cassettespeler. Zesde prijs lotnr. 2588, een rondvlucht boven Hol ten. De troostprijzen vielen op de lotnummers 168 - 449 - 1910 - 2954 -3744 - 2303 - 3263. houdingen worden uitgevoerd. De oefeningen geven een gevoel van ruimte in het lichaam en maken soepel en sterk. Ze worden bewust door de adem begeleid. De cursus is vooral geschikt voor mensen met hyperventilatie, nekklachten enzovoorts. De combinatie van lichaamsoefeningen, ademhalings technieken en ontspanningsoefe ningen kunnen door bijna iedereen worden beoefend en is een prima manier om tot rust te komen. Op gave voor de cursus is mogelijk bij het Socuwe-kantoor, tel. 362755. 1995, het jaar waarin het gezin in het centrum van de politie ke interesse is komen te staan. Houden we het gezin 'voor gezien' of willen we het juist hoog in het vaandel houden? En, wat is het gezin eigenlijk, waar hebben we het dan over? Over het traditionele gezin, het moderne gezin of betrek ken we ook andere samenle vingsverbanden in onze over wegingen als we het over 'ge zin' hebben? Over deze en andere vragen wordt gespro ken tijdens de bijeenkomst die de Interkerkelijke Commissie Vorming en Toerusting woensdag 10 januari houdt in De Kandelaar. Spreker en dis cussieleider is pastor M. van den Berg, wiens boekje over het gezin als leidraad voor zijn inleiding en de aansluitende discussie dient. De avond be gint om 19.45 uur.

Holtens Nieuwsblad | 1996 | | pagina 1