OKIA viert jubileum met diverse kampioenstitels Sport g agenda WVG toegelicht op ANBO-bijeenkomst Kerstzaalvoetbal voor pupillen Mintonette heren 2 winterkampioen Manny Wegen wint diverse prijzen Fusiewaterschap Groot Salland Bergruitertjes Puntenverlies voor handbaldames Milieuzaken over naar regio Twente HQLTENS NIEUWSBLAD Sportieve, aktieve en succesvolle 25-jarige Holtense vereniging Kersttoernooi SV Holten Crossloop op Holterberg Tafeltennis toernooi Kerstpuzzelrit Schakers bekeren het jaar uit Oudejaars- toernooi SV Holten Sylvesterparty in voormalige Ehag-garage DONDERDAG 21 DECEMBER 1995- Op Tweede Kerstdag werkt de SV Holten weer het jaarlijks terugke rende Kersttoernooi af. Binnen de vereniging een apart toernooi, mede vanwege het feit dat alle elftallen gemixed zijn. Het geeft een bijzonder gevoel van saamho righeid en gezelligheid weer en dat is met zulke dagen van verdraag zaamheid ook de opzet van het toernooi. De supportersclub van de rood-zwarten houdt die dag tevens een verloting, waar mooie prijzen mee kunnen worden ver diend. Het toernooi begint om 8.00 uur, de eerste wedstrijden om 8.30 uur. In het kastje bij Beldman Donderdag 28 december is het precies 25 jaar geleden dat touwtrekvereniging OKIA, toen nog als touwtrekvereniging De Poppe, werd opgericht. Voortgekomen uit de Plattelands Jonge ren Gemeenschap Overijssel begon de club met zo'n 20 leden, thans zijn dat er 85. De mannen van het eerste uur waren Allard Wansink, Ab Podt, B.J. Reilink, Diederik Podt, Jan Scholten, G. Paalman en Jan Schorfhaar.Het zilveren jubileum wordt gevierd met een receptie op donderdag 28 december in café restaurant De Poppe. Daar worden tevens de kampioensploegen van 1995 in het zonnetje gezet: de jeugd en het 600 kg-team Nederlands kampioen en het gewestelijk kampioenschap voor de dames (in combinatie met de Halfweg Girls), de jeugd en de 640 kg A-klasse. Zaterdagavond 30 december is er feest, tevens reünie, in Het Bonte Paard met muzikale medewerking van het Salland Combo. In verband met de kwart eeuw heeft OKIA een jubileumboekje uitgegeven. Het wordt dezer dagen huis aan huis verspreid in Holten en bevat ook een prijsvraag waaraan fraaie prijzen zijn verbonden. OKIA begon de trainingen op de camping van Bets van De Poppe. „Een touw werd zelf gedraaid met de trekker van J an Reilink op de Schapendijk in Espelo, want geld voor een nieuw touw was er niet," vertelt Diederik Podt, destijds de eerste voorzitter. „Allard Wan sink moest secretaris worden, waarin hij zijn capaciteit bewezen heeft. Gerhard Paalman was goed voor de centen, wat later ook wel bleek toen zijn boerderij afbrand de en hij toch de kas eruit haalde. Ik trok veel als voorste man en misschien ben ik daarom gebom bardeerd tot voorzitter, waar ik ook geen kaas van gegeten had. Ep Haverslag werd coach, wat hem ook heel gemakkelijk afging. Hij ging soms wel een stap vooruit, als wij een stap achteruit gingen, maar ja, onze kracht was achteruit." Tijdens de trainingen bij De Poppe brachten de heren Kranenbarg en Brokler van touwtrekvereniging Heure soms zelfs de kneepjes van het touwtrekken bij tussen de scheerlijnen van tenten. Na afloop werd dan onder het genot van goudgeel gerstenat en natuurlijk de onvolprezen gehaktballen na gepraat. Een gedenkwaardige tijd... Door uitbreiding van de camping waren de touwtrekkers na enige tijd genoodzaakt naar an dere ruimte om te zien. Die werd gevonden op de Kalfstermanswei- de. Het was de dochter van wijlen Free Klein Velderman die de nieu we naam Onze Kracht Is Achter uit (OKIA) bedacht. De vereni ging bloeide, de leden trokken wedstrijden in competitieverband en ook op school- en volksfeesten werden de heren van OKIA ge duchte tegenstanders. In het voor jaar van 1979 verhuisden de touw trekkers naar de Meermanskamp, maar uiteindelijk kregen ze vast domicilie op 't Vletgoor. OKIA staat bekend als een gemo tiveerde en al ruim tien jaar aktieve en succesvolle vereniging die de touwtreksport op positieve wijze uitdraagt. Een vereniging ook, die sportiviteit en gezelligheid hoog in 't vaandel heeft staan en, zoals sportcommissievoorzitter J an Schuchard in het jubileumboekje stelt, 'sterk, zelfverzekerd en doel matig gericht op de tak van sport die wordt beoerend. De OKIA heeft in de loop der tijd een actief jeugdbeleid ontwikkeld. Want wie de jeugd heeft, heeft de toekomst... (Archief) kwart eeuw hield OKIA de blik immer vooruit gericht. Zowel op gewestelijk als landelijk niveau werden, ook dit jaar weer, klin kende successen behaald en ver scheidene leden deden zelfs op internationaal niveau van zien spreken. De omstandigheden waaronder de toernooien in de beginjaren werden afgewerkt wa ren volstrekt anders. „Het was totaal onbespreekbaar om op een sportcomplex de touwtreksport te beoefenen. De grasmat zou vol gens allerlei gemeentelijke functio narissen geheel vernield worden, dus werd getrokken op een veld achteraf. Dikwijls werd gebruik gemaakt van een stukjedelijk kaal gemaaid weiland," vertelt Henk Schorfhaar, die alweer vijf jaar lang de voorzittershamer zwaait. Gelukkig is het tij gekeerd. Net als veel collega-verenigingen beschikt OKIA nu op 't Vletgoor over eigen accommodatie, waar menig toernooien wordt afgewerkt. Sinds enige tijd heeft men er twee terreinen. Het achterste wordt in de loop van volgend jaar opge knapt, zodat het voorste terrein, dat aan de Larenseweg ligt, ge bruikt wordt. Het bewuste ter rein, waarlangs inmiddels een met puin verharde toegangsweg is aan gelegd, is al ingezaaid. Alleen de afrastering moet nog worden ver beterd. Het afgelopen jaar werd een begin gemaakt met een eigen clubhuis, gecreëerd in een unit. Een tweede, wat kleinere unit, die dienst gaat doen als materialenber- ging, komt er nog voor het nieuwe seizoen. Twee oude units worden binnenkort verwijderd. Dan zijn er nog plannen voor de aanleg van een overdekte trainingsbaan bij het clubhuis, zodat slecht weer de trai ningen niet meer in de war stuurt. Schorfhaar: „We zijn al aan het rondneuzen op de tweedehands markt. De bedoeling is een baan van minimaal 20 meter lang, waar op synchroon wordt getrokken." De touwtrekkers staan dan niet tegenover, maar naast elkaar. Doorgaans wordt langs een wiel getrokken. De trainingen voor het nieuwe seizoen starten half janua ri. Trainer Harrie Hermans vertelt dat naast konditie, techniek, tac tiek en zeker ook wilskracht- /doorzettingsvemogen van essen tieel belang zijn. OKIA kan ook terecht trots zijn op de resultaten die de afgelopen periode behaald werden. Natuur lijk liggen de laatste vijf jaar het verst in het geheugen met zowel het gewestelijk kampioenschap als Nederlands kampioenschap in di verse gewicht- of leeftijdklassen, zoals NK 600 en 640 kg heren, driemaal NK jeugd, eenmaal NK dames. Deze prestaties zetten een kroon op de vele trainingsarbeid. In de bekerkast blijkt echter dat in de afgelopen kwart eeuw ook vele ereplaatsen op zowel toernooien als in competitieverband werden behaald. Daarnaast zijn er de indi viduele prestaties, zoals de deelna me van leden aan diverse nationale selecties met als hoogtepunt de deelname van Egbert Jansen, Wim Marsman en Harrie Hermans aan het WK-indoor in Tokio. „Een zeer bijzondere ervaring," vindt Hermans nog steeds. Met de Ne derlandse ploeg eindigden de Hol tense mannen van stavast op de derde plaats. Met het oog op vol doende aanwas bij de jeugd, heeft OKIA een actief jeugdbeleid ont wikkeld. Schorfhaar: „De jeugd doet het nu goed, maar er komt een moment dat ze overstappen naar om te beginnen de B-klasse bij de senioren. Dan kan je met een probleem worden geconfronteerd. Daarom beginnen we binnenkort weer met een ledenwerfactie. Ge woon via persoonlijke benadering. Dat werkt doorgaans prima." Voorzitter-Henk Schorfhaar, trainer Harrie Hermans en erelid/coach Allard Wansink (v.l.n.r.) zijn zeer in hun sas met het nieuwe clubhuis. Op wat inrichtingszaken na is het klaar. De twee oude units op de achtergrond worden binnen afzienbare tijd verwijderd. (Foto WV) Blauw Wit: Junioren: Zaterdag 23 de cember Sporthal 't Mossink: A1 15.00- 16.00 uur; B1 14.00-15.00 uur; Pupillen: Zaterdag 23 december: C1 13.00-14.00 uur in sporthal 't Mossink. Blauw Wit/SV Holten: Pupillen: Donder dag 28 december Sporthal 't Mossink: F1 9.00 uur aanwezig; F2 10.30 uur aan wezig; E2 12.15 uur aanwezig; E1 13.45 uur aanwezig; D2 15.15 uur aanwezig. Vrijdag 29 december Sporthal 't Mos sink: F3 9.00 uur aanwezig; D3 13.45 uur aanwezig; D1 15.15 uur aanwezig. Sporthal: Donderdag 21 december: 8.10-15.40 uur, SG De Waerdenborch; 16.00-22.00 uur, SV Holten handbal; 22.00-23.30 uur, SV Holten All Stars. Vrijdag 22 december: 8.10-15.40 uur, SG De Waerdenborch; 18.30-24.00 uur. Mintonette toernooi (recreatief). Zater dag 23 december: 13.00-16.00 uur. Blauw Wit junioren; 19.00-20.00 uur, J.E. Saalmink; 20.00-21.00 uur, buurt vereniging Beuseberg (voetbal). Maan dag 25 december Eerste Kerstdag: ge sloten. Dinsdag 26 december Tweede Kerstdag: 8.00-14.00 uur, SV Holten voetbal. Daarna gesloten. Woensdag 27 december: 13.00-18.00 uur, Hockeyclub Holten toernooi; 19.00-22.30 uur, BC Holten; 22.30-23.30 uur, J. ten Wolthuis. Donderdag 28 december: 9.00-17.00 uur, SV Holten/Blauw Wit; 17.00-22.00 uur, SV Holten handbal; 22.00-23.30 uur, SV Holten All Stars (zaalvoetbal). Weekendreserveringen vanaf vrijdag middag 12.30 uur bij de beheerders van de sporthal (tel. 63180). In het Park de Hoge Veluwe hield de Nederlandse Bon van Prepara teurs vorige maand nationale kam- De sportvereniging Nieuw Heeten houdt Tweede Kerstdag een cross loop door de bossen van de Hol terberg. Start en finish hebben plaats op sportpark 'De Belte'. Er kan gekozen worden uit afstanden van 3, 6V2 en 12 kilometer. De starttijden daarvoor zijn respectie velijk 13.00 uur, 13.30 uur en 14.30 uur. Deelname kost 4 gulden zonder herinnering, met herinne ring (een medaille) is men 6 gulden verschuldigd. Kinderen betalen een rijksdaalder (inclusief herinne ring). Inschrijvingen en uitslagen worden met behulp van een com puter verwerkt, zodat één en ander reeds kort na de wedstrijd ver krijgbaar is. Op sportpark 'De Belte' is douche- en kleedgelegen heid aanwezig, evenals een kanti ne. De organisatie verwacht onge veer tweehonderd deelnemers. pioenschappen. In totaal werden 135 werkstukken ingeleverd, ver deeld in tien categorieën. Voor vier van de tien had preparateur Manny Wegen van The Centipede uit Okkenbroek zich met succes aangemeld. In de categorie 'kleine zoogdieren' nam hij deel met een jong vosje en een zwarte huiskat. Wegen behaalde daarmee de eerste en tweede prijs. Met een reeënkop en een kop van een wild varken deed hij mee in de categorie 'Tro fee-koppen' en wederom sleepte Wegen een eerste en tweede prijs in de wacht. In de serie 'Huidpre paraten' (reptielen en vissen) bracht Manny Wegen een hagedis in en ook deze bleek goed voor een eerste prijs. In de categorie 'Mo dellen en constructies' werd met een olifantje nog een tweede prijs behaald. Samen met zijn collega Richard Krikkie, met wie Wegen in vennootschap onder firma werkt, gooide de Okkenbroeker nogmaals hoge ogen met de pu blieksprijs. Het betrof een jaguar in de categorie 'Grote zoogdie ren'. De twintig jaar ervaring in het preparateurswerk legt Wegen duidelijk geen windeieren. Negen wedstrijden gespeeld, acht gewonnen en één verloren. Zestien wedstrijdpunten en twee punten voor op de nummers twee en drie. Op de tribune werd al gefluisterd 'Het lijkt Ajax wel'. Al met al werden de volleyballers van het tweede team winterkampioen. Na een rommelig begin kwam heren 2 vrijdagavond tegen RAC uit Al melo toch op dreef. Mede door de snelle midden-aanvaller Bert Kap- pert werden er grote gaten gesla gen in de verdediging van RAC. Na 5-5 en 8-5 werd het door de zeer goed serverende Rob Frerichs 15-5. De eerste set was binnen. In de tweede set bleek dat de ijzer- sterke verdediging van Mintonet te, Karei Jol en Rieks Dijkgraaf, nog jaren mee kan op dit niveau. Zaterdag 6 januari aanstaande houdt de tafeltennisvereniging Holten weer haar jaarlijkse Hol tense kampioenschappen voor re creanten. Deelname staat open voor jong en oud. Aanvang van het toernooi is 10.00 uur in Sporthal 't Mossink. Er wordt gespeeld in meerkampen dus iedereen speelt meerdere partijen. De kosten zijn 3,50 senioren enkel ;2,00 senioren dubbel;2,50 jeugd enkel;l,50 jeugd dubbel. De verschillende klasses zijn senioren-recreanten, senioren competitie, jeugd tot en met 12 jaar en jeugd 13 tot en met 17 jaar, senioren dubbel en jeugd dubbel. In het senioren dubbel worden de recreanten gekoppeld aan een competitie speler. In schrijving is mogelijk tot 4 januari bij N.Valk Kollingserf 65, tel. 361413. Begin het jaar sportief en doe mee. Belangstellenden in de tafeltennissport kunnen de rest van het jaar terecht in de gymzaal aan de vrijheidslaan op maandag en dinsdagavond vanaf 20.00 uur. Er kwam geen bal meer op de grond en de passes kwamen per fect. Spelverdeler Rik Wielaard, kon hierdoor regelmatig gebruik maken van de korte setup achtero ver op zijn linkshandige collega spelverdeler Dinant Hoefman. De ballen werden door zijn linker hand links en rechts langs het blok getikt. Na twintig minuten was het duideliijk: 15-3. In de derde set deed Wim Hüsslage van zich spre ken. Deze allround speler verruil de zijn midden positie voor die van spelverdeler. Het was even wen nen voor de rest van het team, maar toch was het na minder dan een kwartier 15-0. Binnen het team is afgesproken om rustig van de feestdagen te genieten om daar na op dezelfde voet door te gaan. Traditiegetrouw houdt MAC De Holterberg in samenwerking met de MAC Haarle op Tweede Kerst dag (dinsdag 26 december) een kerstpuzzelrit in de omgeving van Holten en Haarle. De uitzetters tekenen weer voor een eenvoudige en leuke rit, die door iedereen vrij gemakkelijk is te volbrengen. Ook aan inzittende kinderen is eedacht: zij kunnen puzzelen in de vorm van een zoek wedstrijd. De kerstrit start om 14.00 uur: in Holten bij het MAC-Stuurhuus, Beuseber- gerweg 37, in Haarle bij café Vloedgraven, Kerkstraat 14. Na een aanlooproute komen de Haar- lese en Holtense puzzelaars elkaar onderweg tegen, waarna men de route gezamenlijk vervolgt naar het eindpunt bij café Vloedgraven. Tot de prijsuitreiking wordt bingo gespeeld. Zoals gebruikelijk zijn er prachtige prijzen verbonden aan de puzzelrit. Wie er meer over weten wil kan bellen met Jan Vin cent, tel. 364200. Met ingang van januari 1997 fu seert een aantal waterschappen in West-Overijssel tot een nieuw 'all- in waterschap. De stuurgroep die het fusieproces vorm geeft, orga niseerde een prijsvraag rondom de naamgeving van het nieuwe water schap. De inwoners van West- Overijssel, maar ook van daarbui ten, konden één of meerdere ideë- en omtrent de naamgeving ken baar maken. Er kwamen meer dan 300 inzendingen bij de jury bin nen. Gekozen werd voor de naam Waterschap Groot Salland (WGS), een inzending van Her- bert van Loo uit Lelystad. Hij ontvangt een dinerbon van 250 gulden. Bij de beoordeling van de inzendingen werd een voorselectie gemaakt: inzendingen waarbij ge bruik werd gemaakt van vreemde talen, woorden en uitspraken wer den geschrapt. Dat gold tevens voor ludieke inzendingen en in zendingen waarbij naamsverwar ring kon ontstaan met andere in stanties, bijvoorbeeld de namen IJsselland (hogeschool) en IJssel- Vecht (regio). Vervolgens werd door ieder jurylid (individueel) uit de overblijvende inzendingen een selectie gemaakt van vijf favoriete namen. Opmerkelijk was dat in tien van de vijftien nominaties het woord Salland voor kwam. De jury benadrukte ook véél waarde te hechten aan het voortleven van deze eeuwenoude waterschaps- naam. De jury bestond uit de heer Blikman, oud-gedeputeerde en dijkgraaf, oud-voorzitter Vos van Natuur en Milieu Overijssel, te vens oud-wethouder van Deventer en Neerlandicus, docent Neder lands en dichter/publicist Geerds. In Holten vindt na de Kerstdagen op 28 en 29 december 1995 op nieuw het jaarlijkse Kerstzaalvoet bal voor pupillen plaats. SV Hol ten en Blauw Wit organiseren dit toumooi om het jaar voor pupil len. Vroeger werd er in de nele omstreek gevoetbald door de pu pillen. De Onderlinge Pupillen Competitie OPC bestaat echter al jaren niet meer. Holten en Blauw Wit hebben samen het initiatief genomen om dit voor de pupil zo belangrijke toumooi voort te zet ten. Hierdoor is er nu voor de achtste maal sprake van dit tour- nooi. Op twee dagen zijn de voet ballertjes van ABS, Diepenveen, Heeten, Holten en Blauw Wit in een poule systeem actief. Hier door ontstaan er geen lange wacht tijden, maar kan één poule vlot achtereen afgewerkt worden. De eerste poule-wedstrijd begint om 9.00 uur en de laatste wedstrijd wordt afgewerkt om 16.30 uur. Als een ploeg is uitgespeeld staat er Op de laatste clubavond in 1995 werden in de interne bekercompe titie van de SV Holten een aantal schaakwedstrijden afgewerkt. Zo was daar de replay uit de eerste ronde tussen Dinant van Beek en Theo van Lindenberg. Weer kwam er geen winnaar uit de strijd. Het bekerregelement leert ons dat er dan vluggertjes aan te pas moeten komen om de winnaar aan te wijzen. Dinant bleek hierbij de gelukkige. Inmiddels zijn er ook al een aantal tweede ronde partijen gespeeld zoals het topduel tussen Joep Middelink en Dick van der Knaap. Uitslagen: Joep MIddelink-Dick van der Knaap, 1-0; Henk van Beek-Hans van Oyen, 0-1; Erik Bosman-Gerrit Luggenhorst, 0-1. In de interne competitie speelden Cees Oly en Gerrit Stevens remise. De schaak vereniging wenst iedereen een ge zond en voorspoedig 1996. een verfrissing klaar in de hal van sporthal 't Mossink. Voor alle poule-winnaars is er verder een leuke prijs. Blauw Wit heeft op donderdag de organisatie in han den terwijl Holten op de vrijdag leiding zal geven. Teams en scheidsrechters dienen zich een kwartier voor hun eerste wedstrijd te melden bij het wedstrijdsecreta riaat tegenover de ingang op de tribune. Sport en Mode kan men terecht voor de indeling en de aanvangstij den van de diverse wedstrijden. Dat is eveneens het geval op sport park Meermanskamp, waar het toernooi vanzelfsprekend gehou den wordt. Via deze weg wenst de seniorencommissie ieder vast heel prettige Kerstdagen toe en van zelfsprekend een bijzonder goed Zaterdag 30 december houdt de afdeling voetbal van de SV Holten op initiatief van de Vojac het tradi tionele Oudejaarsvoetbaltoer- nooi. Een sportieve ontmoeting in sporthal 't Mossink voor alle rood zwarten van de A-, B- en C-elftal- len (jeugd). Het toernooi begint om 9.00 uur en alle deelnemers worden verzocht om 8.30 uur aan wezig te zijn. Voor afmeldingen kan men zich wenden tot één van de Vojac-leden. Ponyclub De Bergruitertjes heeft een aantal uitstekende prestaties te melden. Zowel Marjan Noteboom als Esther Lammers nestelden zich in Luttenberg op de eerste plaats met springen. Marjan met Amigo cat.C in de klasse Z en Esther met Black Boy cat.C in de klasse L. In Heeten werd gedressuurd. Sabine de Roos legde beslag op de eerste plaats in de klasse L door met King Kadanz een uitstekende proef af te leggen. Karlijn Zuethoff met Kim eiste de tweede plaats op in de klasse B, terwijl Inge Koster met Pluto cat.D klasse L met een derde plaats huiswaarts ging. In Wierden werd gesprongen. Hier was een rubriek voor ponyrijders zonder startkaart, de groentjes. Mieke Leeftink werd met Amingo cat.C tweede en Denise Lumi met Fanta sy cat.D derde. Ook op hoog nivo, namelijk de klasse Z, werd gestreden. Terwijl Marjan Note boom in het klassiek parcours "ge noegen moest nemen" met de eer volle tweede plaats, reed zij met pony Amigo cat.C het progressie ve parcours zo snel rond, dat de eerste plaats haar hier niet kon ontgaan. Meerdere bekers gingen richting Holten. Klassiek par cours: Tessa van Giersbergen met Joerie cat.D klasse B vierde prijs; Joanna Spakman met Telly cat.D klasse L vijfde prijs; Esther Lam mers met Black Boy cat.C klasse L vijfde prijs. In het progressief par cours behaalde Marleen de Roos met Flame cat.D de tweede prijs. Last but not least: Karlijn Zue thoff met Kim dressuurden in Haaksbergen en behaalden daar een vierde plaats. Tien zwakke spelminuten in het begin van de tweede helft van de uitwedstrijd tegen Wesepe heeft Holten 2 punten gekost. In een volledig gelijk opgaande eerste helft deden beide teams niet voor elkaar onder (5-5). Direct na rust wilde Holten te snel het spel bepa len. Ook de kansen werden in die fase niet voldoende benut, terwijl dat het budget geregeld wordt via Twente, maar de diensten normaal afgenomen blijven in Deventer bij de Stichting De Botermarkt (edu catief centrum). In de loop van volgend jaar hoopt de gemeente over te stappen met de brandweer, indien mogelijk gecombineerd met de ambulancehulpverlenings dienst. De jaarlijkse Sylvesterparty van de Togaclub wordt in de oudejaars nacht in de voormalige Ehag-gara- ge aan de Dorpsstraat gehouden. Daarvoor worat het pand omgeto verd in een attractief en modem 'diipspaleis' en wordt tevens een spectaculaire lichtshow gehouden. De garage is 1 januari in alle vroeg te geopend vanaf 00.30 uur. De toegang kost een tientje, kaarten zijn verkrijgbaar bij Foto Video CD Ten Velde en café Maats. Met ingang van 1 januari 1996 stapt Holten wat betreft de milieu adviesdiensten over naar de regio Twente. Het ophalen en verwer ken van het huisvuil wordt even wel tot 1 januari 1998 geregeld vanuit de Stedendriehoek, daar het contract doorloopt tot die datum. Volgens burgemeester D.J. Ver hoeven is tussentijds verbreken van dat contract een kostbare zaak. Ten aanzien van het over gaan naar de nieuwe regio heeft Holten immer gesteld die kosten zo laag mogelijk te houden. Overi gens verklaarde Verhoeven tege lijk, dat ten aanzien van die milieu adviesdiensten Holten in de regio Twente voor hetzelfde bedrag iets meer uren toebedeeld krijgt. Per 1 januari valt ook volkshuisvesting onder Twente. Het budget (subsi dies voor sociale woningbouw) liep tot nu toe via Midden-IJssel (Stedendriehoek), de nieuwe wo- ningbouwbudgetten komen bin nen en worden ook afgewerkt via de regio Twente. Ook de Basise ducatie stapt formeel over naar de nieuwe regio. Formeel in die zin, Wesepe wel doeltrefend afrondde. Holten kwam daardoor op een 13- 6 achterstand. Met goed spel in de slotfase werd een deel van de ach terstand alsnog ongedaan ge maakt, maar meer dan een 15-12 nederlaag zat er niet in. Scores: Judith Tiekink, Monique Plantin- ga 4; Annemarie van de Maat 2; Wendy Meerman, Margot ter Schure 1. Dames 2 draait met de week beter. Toch was het in de uitwedstrijd tegen HHZD nog niet genoeg voor de eerste winst. Al in de beginfase kwam Holten op een achterstand die bij rust was opgelopen tot 7-3. Na rust kwam Holten zelfs gelijk, maar had daar bij zoveel van zichzelf gevergd, dat het in de slotfase de winst toch met 11-9 in Heino moest laten. Esther Bekkemens maakte vanuit de hoek een van de fraaiste Holtense tref fers. Dames junioren verloren nipt in Raalte van het plaatselijke team. Na een 4-3 ruststand bleef Holten ook na rust op 1 treffer verschil steken. Eindstand 7-6. Jeugd Meisjes A won verdiend van AHV Achilles. Na de rust (5-4) drukte Holten door en won het met 9-6. J ongens A pakte hard uit tegen het tweede team van AHV/Achilles. De gasten waren geen partij van Holten dat goed speelde. Via de stand 12-1 bij rust, werd de eind stand op 24-4 bepaald. Jongens B dat met een man minder aantrad, had goed geleerd van de wedstrijd van vorige week. Met goed spel leidde Holten bij rust met 70-1 tegen Apeldoorn '80. Na rust deed Holten het kalmer aan, maar de winst kwam met 11-8 geen mo ment in gevaar. Meisjes Welpen 2 verloor van Boerhof/Heeten via een 3-7 stand bij rust werd het 4- 11. Dertig leden van de afdeling Hol ten van de ANBO wilde wel eens weten hoe de burger en hoe de gemeente de Wet Voorzieningen Gehandicapten (WVG) -gebruikt. Hiertoe verwelkomde voorzitter Jantje Kieboom vorige week de leden en enkele gasten van de PCOB; gewestelijk WVG-advi- seur Schaap van de ANBO en Carel Groothengel van de afdeling sociale zaken van de gemeente en belast met de uitvoering van deze wet. Naast de financiële regeling van geneeskundige behandeling, ziekenfonds en AWBZ, was er behoefte aan een overzichtelijker regeling voor de zorg. Dit leidde vorig jaar april tot invoering van de WVG. Die zorg omvat in grote lijnen de mobiliteit: rolstoel en aangepast vervoer, en nodige aan passingen in en om de woning. Iemand die door handicap of hoge leeftijd belemmeringen onder vindt op die terreinen, heeft op grond van deze wet recht op voor zieningen die deze belemmeringen zoveel mogelijk wegnemen. Het rijk heeft met deze wet de zorg plicht op de gemeenten gelegd en ze hiertoe de financiële middelen verstrekt (in 1996 ontvangt Holten hiervoor ruim 800.000 gulden). De uitvoering wordt aan de ge meenten overgelaten. Deze heb ben hiertoe over het algemeen heel zuinige verordeningen vastgesteld naar het model van de Vereniging Nederlandse Gemeenten, in de verwachting anders te kort te ko men. Onder meer werd van de rechthebbenden veelal een hoge eigen bijdrage gevraagd waardoor bijna alle gemeenten grote tot zeer grote bedragen overhielden. Om deze reden hebben veel gemeenten hun beleid bijgesteld, soms zelfs bijdragen terugbetaald. Holten heeft het overschot gereserveerd voor volgende jaren en zal - ook onder druk van het kabinet - de eigen bijdrage verminderen. Op grond van nog te wijzigen regelin gen kon Groothengel geen concre te bedragen noemen. Hij verklaar de een deel van het overschot door het feit dat rolsteolen niet gekocht maar gehuurd worden. Ook wordt er in verhouding nog weinig beroep gedaan op de wet, wellicht door onbekendheid. Groothengel toonde zich van harte bereid veel aandacht aan voorlichting te ge ven. Aanvragers hoeven niet te vrezen dat zij veel vertrouwelijke informatie moeten geven. Bijvoor beeld wel dat ze niet kunnen lo pen, maar niet waardoor dit komt. Bij onzekerheid over de noodzaak kan een arts worden ingeschakeld die de aanvrager thuis bezoekt. Aanwezigen en anderen die be hoefte hebben aan een nader ge sprek kunnen zich wenden tot me vrouw Kieboom of de heer Hen- geveld van het bestuur.

Holtens Nieuwsblad | 1995 | | pagina 9