Nog geen schriftelij'k fiat van de provincie I# li HOLTENS NIEUWSBLAD van dag tot dag Kritiek op versmallingen in Espelodijk Verloting Hongarije Commissie Ongeval Al: drie doden Vervanging lichtmasten Kaartverkoop via VVV Gemeente 17 DONDERDAG 21 DECEMBER 1995- Donderdag 21 december: 14.CXD- 20.30 uur, rommelmarkt in aula SG De Waerdenborch in kader van themadag; 14.00-15.00 uur, voet balwedstrijd leraren-leerlingen De Waerdenborch in de sporthal; 19.45 uur, kerstwijding HVG in De Kandelaar Vrijdag 22 december: 19.00- 21.30 uur, kerstmarkt Dijker- hoek; 21.00 uur, disco met Magie Light Music in JC De Schure Zaterdag 23 december: 21.00 uur, blues en rock met band Vieze Har ry in JC De Schure Zondag 24 december: 16.30 uur, schoolkinderen plaatsen kaarsen op Canadese begraafplaats Dinsdag 26 december: 14.00 uur, start kerstpuzzelrit bij MAC- Stuurhuus; 14.00 uur, start Kerst puzzelwandeltocht JC De Schure; 8.30 uur, kersttoernooi SV Holten Meermanskamp. Donderdag 28 december: 9.00 uur, kerstzaalvoetbaltoernooi pu pillen Holten en Blauw Wit in de sporthal; 10.30 uur, start winter- wandeling bij VW Dorpsstraat (informatie bij VW-kantoor). Vrijdag 29 december: 9.00 uur, kerstzaalvoetbaltoernooi pupillen Holten en Blauw Wit in ae sport hal; 19.00 uur, trekking verloting Hongarije-commissie in gebouw Irene; 19.30 uur, Sylvester-koren- avond in de hervormde kerk Zaterdag 30 december: 9.00 uur, Oudejaarstoemooi voetbaljeugd SV Holten in 't Mossink Zondag 1 januari: 00.30 uur, Syl- vesterparty Togaclub in de voor malige Ehag-garage. Donderdag 4 januari: 9.30 uur, koffieochtend HVG in gebouw Irene; 10.30 uur, start winterwan- deling bij VW Dorpsstraat (infor matie bij VW-kantoor). Vrijdag 5 januari: Beemd- en Bergtoer WVH Zaterdag '6 januari: 10.00 uur, recreantentoernooi tafeltennisver eniging in sporthal 't Mossink; 20.00 uur, Nieuwjaarsreceptie SV Holten Meermanskamp Zondag 7 januari: 11.00 uur, Oliebollencross SV Holten Meer manskamp Woensdag 10 januari: 19.45 uur, bijeenkomst commissie Vorming en Toerusting over 'het gezin' in De Kandelaar. Zondag 21 januari: gewicht touwtrekken in Het Bonte Paard. Maandag 22 januari: 19.45 uur, 40-jarig jubileum NBvP Espelo in 't Trefpunt Dinsdag 23 januari: 20.00 uur, Kunst en Cultuur met lezing over architect Gaudi in De Boschkamp Woensdag 24 januari: 19.30 uur, gezellige avond Club van Oud- Strijders in zaal Vosman. Donderdag 25 januari: CPB- jaarvergadering in De Kandelaar (eveneens info over Wereldwin kel) Vrijdag 26 januari: 20.00 uur, OCH met toneelstuk 'Onder één dak' in gebouw Irene Donderdag 15 februari: carnaval Vrijdag 16 februari: carnaval Zaterdag 17 februari: carnavals optocht Zondag 18 februari: carnaval Maandag 19 februari: carnaval Dinsdag 20 februari: afsluiting carnaval; 20.00 uur, Kunst en Cul tuur met lezing over de mode van de 20ste eeuw in De Boschkamp Maandag 26 februari: 19.45 uur, jaarvergadering NBvP Espelo in 't Trefpunt. Zondag 3 maart: Omloop van Holten WVH (50 km) Donderdag 21 maart: 20.00 uur, Kunst en Cultuur met lezing over schilder Matisse in De Boschkamp Maandag 25 maart: 19.45 uur, bijeenkomst NBvP Espelo in 't Trefpunt Zondag 7 april: paasvuren (paas vuurroute bij VW) Zaterdag 13 april: ochtendwan deling Kring Bewoners Holter- berg naar baltsende korhoenders (.o.l.v. IVN) Maandag 22 april: 19.45 uur, bij eenkomst NBvP Espelo in 't Tref punt; 20.00 uur, Kunst en Cultuur met lezing over Eten en drinken in de kunst in De Boschkamp. Zaterdag 4 mei: WVH Holter- bergtoer (100, 150, 200 km) Zaterdag 11 mei: Landelijke fiets en molendag (route bij VVV) Donderdag 16 mei: Hemelvaarts- fietstocht J C De Schure. Zaterdag 1 juni: Straatvoetbal- toemooi op sportpark Meermans kamp Zondag 2 juni: Allard van Brug- gen-toernooi op sportpark Meer manskamp Zaterdag 9 juni: Koetsenrit De Bergrijders Zaterdag 6 juli: SchureOamd met Boh Foi Toch Dinsdag 11 juni: avondfietsvier- daagse Donderdag 13 juni: avondfiets- vierdaagse Maandag 17 juni: avondfietsvier- daagse Woensdag 19 juni: avondfiets- vierdaagse Vrijdag 21 juni: Midzomera vondconcert op de Holterberg; slot avondfietsvierdaagse; Donderdag 4 juli: Folklorefesti- val Vrijdag 5 juli: Folklorefestival Zaterdag 6 juli: Folklorefestival Zondag 7 juli: Folklorefestival Maandag 8 juli: Folklorefestival Dinsdag 9 juli: Folklorefestival Dinsdag 23 juli: opening dorps feest/kermis Woensdag 24 juli: dorpsfeest Donderdag 25 juli: dorpsfeest Vrijdag 26 juli: dorpsfeest Zaterdag 26 juli: dorpsfeest Donderdag 1 augustus: Dagje de boer op (route bij VW) Vrijdag 9 augustus: Triathlon Ballooning Zaterdag 10 augustus: Triathlon Holten Dinsdag 20 augustus: Holtens songfestival (Zum Hoolter Bock). Teerlaag Zaterdag 24 augustus: Fokvee dag en eindkeuring Kalver Opfok club in Espelo De meerderheid van de gemeen teraad ging maandagavond ak koord met de door het college voorgestelde reconstructie van fase I van de Espelodijk (tussen N332 en de kruising Vijfhuizen- weg-Okkenbroekseweg). Een to tale investering van 425.000 gul den. CDA en PvdA gaven geen groen licht. Niet omdat ze tegen de verbetering zijn, maar wel vanwege het nog steeds ontbre kende schriftelijke fiat van pro- vinciewege inzake de verbetering van ook het tweede stuk van de Espelodijk, dat in een grondwa terbeschermingsgebied ligt. Wet houder Eb van Schooten (GB) zegde toe die 'verklaring van geen bezwaar' op tafel te krijgen. In feite een herhaling van wat zich in de raadscommissie af speelde. Kennelijk heeft het ver krijgen van schriftelijke garantie heel wat voeten in de aarde. Van Schooten had overigens be grip voor de voorwaarde van CDA en PvdA en achtte het in dat ver band gunstig dat de huidige weers omstandigheden tot gevolg heb ben dat de reconstructie van de Espelodijk zeker niet voor het voorjaar aanvangt. Tijd genoeg dus om schriftelijke toestemming te krijgen van 'Zwolle'. Gezien de weersomstandigheden ziet het er naar uit dat de aanpak van de Espelodijk nog zeker tot het voorjaar op zich laat wachten (Archief) Donderdag 5 september: Keune- feesten Vrijdag 6 september: Keunefees- ten Zaterdag 7 september: Keune- feesten: vrijmarkt; molendag Overijssel. Zondag 8 september: slot Keune- feesten Zaterdag 21 september: Holter- bergherfstoer WVH (80, 110,150 km). Zoals bekend heeft onderzoek uit gewezen dat onder de Espelodijk een uitgeloogde teerlaag ligt. Er werd daarop besloten de weg te verdelen in twee gedeelten. In overleg met de firma Krekel werd een oplossing ontwikkeld, die op beide gedeelten van de Espelodijk, dus ook het stuk richting Mane- schijnsweg dat in het grondwater beschermingsgebied ligt, kan wor den toegepast en bovendien een 'goede constructieve waarde' heeft. Er wordt een stijve onder laag gemaakt van met cement ge stabiliseerd freesasfalt. Daarmee kan worden volstaan met dunnere bovenlagen in asfalt en hoeft geen puinfundering te worden aange bracht. Net als in de raadscommis sie gemeentewerken merkte het CDA bij monde van Ab Stegeman op dat verbeteren van de Espelo dijk pas dan in beeld moet komen, als duidelijk is dat de provincie nadrukkelijk schriftelijk instemt met de totale reconstructie: „Aan een half verbeterde weg hebben we uiteindelijk niets." Stegeman wees daarbij op het feit dat juist fase I het minst slechte stuk is en dat daar dus wellicht met reparatie kan worden volstaan. CDA, PvdA en WD waren bo vendien van mening dat het op twee punten aanbrengen van weg versmallingen overbodig is. Vol gens WD'er Jan Kevelam geen bijdrage aan de verkeersveiligheid op buitenwegen zoals de Espelo dijk. „Er zijn zat van dit soort wegen in het buitengebied. Op die manier kun je zo allemaal wel 'volgooien' met die constructies," meende Harry Dul (CDA). Keve lam wees tevens op mogelijke hin der voor het landbouwverkeer. Wethouder Eb van Schooten (GB) benadrukte evenwel dat de weg, als deze straks gereconstrueerd is, volgens deskundigen volledig vol doet aan de normen van 'duur zaam veilig'. De versmallingen vormen naar zijn zeggen geen pro bleem voor trekkers en dergelijke. De versmallingen worden gecom bineerd met verhoogde kruising- vlakken tussen 'RWS-banden'. De breedte daartussen is 3.50 meter. Aan de buitenkant is een doorrij- mogelijkheid voor eventuele (brom)fietsers. De gestrate drem pels ontmoetten geen bezwaar. De trekking van de verloting die de Hongarije-commissie van de her vormde kerk in november en de cember gehouden heeft, heeft vrij dag 29 december om 19.00 uur plaats in gebouw Irene. De laatstr loten worden diezelfde dag ver kocht op de weekmarkt. Een ernstig ongeval op de Al heeft zaterdag drie mensen het leven gekost. Een vrachtwagenchauf feur, komende uit de richting De venter, verloor ter hoogte van Holten de macht over het stuur, waardoor de truck een pilaar van het viaduct van de N332 ramde en vervolgens kantelde. De door schuivende oplegger ging daarop scharen en blokkeerde de zuidelij ke rijbanen. Een Duitse personen auto botste frontaal op de oplegeer en vloog in brand. De inzittenden als ook de vrachtwagenchauffeur kwamen bij het ongeval om het leven. Het verkeer in de richting Hengelo moest geruime tijd wor den omgeleid. Naar aanleiding van een vraag in zake het schilderen van de lan taarnpalen langs de Molenbelter- weg, Holterbergweg en Sparren- weg, heeft de dienst gemeentewer ken de bewuste masten 'aan een onderzoek onderworpen'. Het bleek dat de oude, ijzeren masten veelal doorgeroest waren en hoog nodig aan vervanging toe waren. De nieuwe masten worden gelijk voorzien van energiezuinige arma turen. Volgende maand komt het voorstel voor advies in de raads commissies. Het gaat in totaal om een investering van 36.000 gulden. Bij de VW zijn nog steeds kaarten voor de volgende voorstellingen te koop: tot en met 29 december, Christmas Circus in Hengelo; 22 december, The young christmas in Apeldoorn; tot en met 3 januari, Kerstcircus Ahoyvan 4 tot en met 7 januari, Wereld sterren circus in Zwolle; 5 januari Andre Rieu in Barneveld; 13 januari, Indoor tractor pulling in Zwolle; 13 janu ari, Wien bleibt Wien in Arnhem; 16 januari, Golden Earing in Am- hem; 20 januari, Golden Earing in Tilburg; van 5 tot en met 21 april, Cirque du Soleil, Saltimbanco in Amsterdam en 29 juni, Bon Jovi in Keulen. Verder zijn er ook nog kaarten voor vele andere voorstel lingen zoals; Wereld Sterren Cir cus in Arnhem; Kerstcircus Rot terdam; Tentoonstelling Vermeer; La cage aux folies; The phantom of the opers; Evita; The Sound of Music; My fair Lady en vele ande re voorstellingen. OPENBARE KENNISGEVING INZAKE VERLEENDE ONTHEFFINGEN OF VERGUNNINGEN 1. Bouwvergunning is verleend voor: - bouw woonhuis met garage/berging De Wheeme 1 - bouw recreatiebungalow Borkeldsweg 55b; 2. Kapvergunning is verleend voor: - 5 berken. 5 dennen, 3 eiken Landmansweg 2; - 1 ceder Landuwerweg 10; - 4 Amerikaanse eiken, 1 grove den Vianenweg 221; - 1 berk, 7 kerstdennen, 1 Amerikaanse eik Vianenweg 133; - 5 berken, 1 Amerikaanse eik, 2 inlandse eiken Winkelbergweg 47; 3. Voorts is vergunning, ontheffing e.d. verleend voor: - verkoop kerstbomen Larenseweg 48; - crossloop Z.V.V. Blauw Wit (6-1-1996). Ingevolge de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden binnen zes weken tegen één of meer van bovenvermelde besluiten een bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders, postbus 13, 7450 AA Holten. BOUWAANVRAGEN Burgemeester en wethouders van Holten maken ingevolge artikel 41 van de Woningwet bekend, dat op de daarbij aangegeven data aanvragen om bouwvergunning zijn ingediend voor: - bouw vakantiewoning Vianenweg 226 (12-12-1995); - bouw vakantiewoning Vianenweg 226a (12-12-1995); - vergroten vakantiewoning Winkelbergweg 16 (12-12-1995); - veranderen gevel winkel Larenseweg 23 (12-12-1995). Bouwaanvragen liggen tijdens de openingsuren (van 9.00 tot 12.30 uur) ter inzage bij het bureau bouw- en woningtoezicht van de afdeling gemeentewerken, Smidsbelt 6 te Holten. AANVRAAG KAPVERGUNNING Burgemeester en wethouders van Holten maken bekend, dat een aanvraag om kapvergunning is in gediend voor het kappen en vervangen van 28 acacia's in plan de Haar (o.a. langs Verzetstraat, Kon. Wilhelminastraat en Churchillstraat). Deze aanvraag ligt tijdens de openingstijden (van 9.00 tot 12.30 uur) ter inzage bij het bureau weg- en waterbouw van de afdeling gemeentewerken, Smidsbelt 6 te Holten. GEMEENTELIJKE SNOEIWERKZAAMHEDEN VOORJAAR 1996 In de komende periode zullen van gemeentewege op diverse plaatsen snoeiwerkzaamheden worden verricht. Deze werkzaamheden bestaan uit het afzetten c.q. snoeien van de navolgende plantsoen stroken; - naast Churchillstraat 80; - naast zuivering Mossinkserf 27; - naast Canadastraat 55 en Churchillstraat 66; - naast Canadastraat 78 en 107; - achter Keizersweg 64 (langs pad Aaltinksweg-Vrijheidslaan); - voor Verzetstraat 68; - in park „Vletgoor" (diverse); - voor Houtweg 7; - achter Houtweg 17 t/m 23; - achter Ab Jansenstraat 19 t/m 29; - naast Kon. Wilhelminastraat 1 - Klompsteeg; - achter Kenemansstraat 17 t/m 35 (houtwal langs Klompsteeg); - hoek Kon. Wilhelminastraat-Aaltinksweg tot Houtweg 28; - naast Verzetstraat 13; - achter Canadastraat 1 t/m 15; - hoek Lageweg-Drostenstraat; - bij zuivering Lageweg (achterste 2-2Vz meter); - langs Lageweg van nr. 41 tot hoek Schoutenstraat 2; - achter Lageweg 2 (gymlokaal); - speeltuin Hoffesstraat langs buitenkant gaas; - naast sporthal Keizersweg 22; - achter Keizersweg 39; - langs Beusebergerweg tussen nrs. 40 en 44; Tevens zullen de volgende bomen in verband met dunning worden gekapt: - 1 eik 1 es (verplaatsenj-rrabij Churchillstraat 137; - 1 eik naast Churchillstraat 80; - 1 eik naast Canadastraat 78 en 107; - 1 eik voor Verzetstraat 68; - 1 els in park „Vletgoor"; - 3 populieren langs fietspad Larenseweg tussen Aaltinksweg en volkstuinen; - 1 eik nabij Houtweg 17 t/m 23; - enkele bomen achter Ab Jansenstraat 19 t/m 29; - 1 eik 1 berk naast Kon. Wilhelminastraat 1 - 1 eik hoek Kon. Wilhelminastraat-Aaltinksweg; - 1 berk 1 esdoorn naast Verzetstraat 13; - 6 haagbeuken langs Lageweg van nr. 41 tot Schoutenstraat 2; - enkele bomen speeltuin Hoffesstraat binnen gaas; - 10 lijsterbessen naast sporthal Keizersweg 22; Voor nadere informatie kunt u contact opnemen met de afdeling gemeentewerken, tel. 36 19 72. WIJZIGING INZAMELING HUISAFVAL IN VERBAND MET DE KERSTDAGEN EN NIEUWJAARSDAG 1e kerstdag, maandag 25 december: De grijze mini-container wordt op vrijdag 22 december geledigd. 2e kerstdag, dinsdag 26 december: De grijze mini-container wordt op zaterdag 23 december geledigd. Nieuwjaarsdag, maandag 1 januari: De groene mini-container wordt op vrijdag 29 december geledigd. Op deze inhaaldagen dient de container 's ochtends om 7.30 uur (en niet om 8.30 uur, zoals vo rige week abusievelijk is vermeld!) aan de weg te worden gezet, omdat een andere route gere den wordt dan gebruikelijk. Afval-Informatie-Lijn voor meer informatie Indien men vragen heeft over de lediging van mini-containers, of over andere zaken betreffende huis houdelijke afval, dan kan de regionale Afval-Informatie-Lijn gebeld worden. Telefoon: 0570-63 77 55; tijdens werkdagen bereikbaar van 9.00-12.00 en 13.00-15.00 uur. NIEUWJAARSBIJEENKOMST Alle inwoners van Holten worden hierbij uitgenodigd voor de openbare Nieuwjaarsbijeenkomst, die ge houden zal worden op dinsdag 2 januari 1996, vanaf 19.30 uur, in het gemeentehuis. Om 20.00 uur zal de burgemeester zijn nieuwjaarstoespraak houden. Burgemeester en wethouders van Holten, de secretaris, J. P. Stegeman de burgemeester, D. J. Verhoeven VERKOOP EN GEBRUIK VAN VUURWERK TIJDENS DE JAARWISSELING Voor het verkopen, afleveren en afsteken van vuurwerk tijdens de jaarwisseling zijn de volgende lan delijke regels van toepassing: Regels voor verkopers Er is een verkoopperiode van drie dagen voor de jaarwisseling. Het Vuurwerkbesluit houdt in een algeheel verbod tot het afleveren van vuurwerk, tenzij verkoop geschiedt op 29, 30 en 31 de cember. Voor 1995 mag, omdat 31 december op zondag valt. ook op 28 december vuurwerk wor den verkocht. Het is verboden om per levering meer dan 2 kg vuurwerk aan een particuliere gebruiker af te ge ven. Het is verboden om vuurwerk af te leveren aan personen die jonger zijn dan 16 jaar. De opslag van vuurwerk moet geschieden overeenkomstig de algemene regels in het Besluit Op slag Vuurwerk Milieubeheer. De maximale hoeveelheid is 1.000 kg. Regels voor consumenten Het is alleen toegestaan om vuurwerk af te steken tussen 31 december 10.00 uur en 1 januari 02.00 uur. Het is verboden om buiten de afsteekperiode vuurwerk voorhanden te hebben op de openbare weg. Hiervan is het voorhanden hebben van vuurwerk op de kortste weg tussen verkooppunt en woonadres uitgezonderd. Niemand mag op straat meer dan 2 kg vuurwerk in zijn bezit hebben Toezicht De controle op de naleving van de bepalingen geschiedt door de politie. WET MILIEUBEHEER TER INZAGELEGGING ONTWERP-VERGUNNING Burgemeester en wethouders van Holten zijn voornemens vergunning ingevolge de Wet milieubeheer te verlenen aan: AEGON Vakantieparken B.V., Landuwerweg 17, voor het oprichten en in werking hebben van vakan tiepark Twenhaarsveld, Landuwerweg 17 te Holten. De ontwerp-beschikking ligt vanaf 21 december 1995 tot 19 januari 1996 op werkdagen van 9.00 tot 12.30 uur ter inzage op de Afdeling algemene zaken van de gemeentesecretarie Holten. De ontwerp- vergunning omvat het verlenen van de vergunning onder voorschriften, die de nadelige gevolgen voor het milieu moeten voorkomen of zoveel als mogelijk is moeten beperken. Gemotiveerde bedenkingen tegen de ontwerp-vergunning kunnen zowel schriftelijk als mondeling door een ieder worden inge bracht tot 19 januari 1996. Als u bedenkingen indient, dan dient u deze voor 19 januari 1996 te zen den aan burgemeester en wethouders van Holten, postbus 13, 7450 AA Holten. Ook kunnen tot 19 ja nuari 1996 mondeling bedenkingen worden ingebracht; hiertoe kan een bijeenkomst worden vastge steld na telefonische afspraak, telefoon 37 38 42. Alleen zij die tijdig bedenkingen hebben ingebracht tegen de ontwerp-vergunning kunnen later beroep bij de Raad van State instellen tegen de milieubeheervergunning. TERINZAGELEGGING MELDING BESLUIT HORECABEDRIJVEN Burgemeester en wethouders van Holten maken bekend, dat de heer J. J. Neppelenbroek melding heeft gedaan bij ons college van het van toepassing worden van het Besluit horecabedrijven milieube heer op Bistro „de Holterberg", Forthaarsweg 1 te Holten. Deze melding houdt in, dat Bistro „de Holterberg" onder de werkingssfeer van het Besluit horecabe drijven milieubeheer valt. Dit heeft tot gevolg, dat de voorschriften van dit besluit van toepassing zijn op bistro „de Holterberg". De melding alsmede de hierop betrekking hebbende stukken liggen met ingang van 22 december 1995 tot 19 januari 1996 ter inzage op de Afdeling algemene zaken van het gemeentehuis in Holten van 9.00 tot 12.30 uur. Holten, 21 december 1995. WINTERTIPS VOOR HET GEBRUIK VAN DE GROENE MINI-CONTAINERS - Gebruik nooit zout om bevriezen te voorkomen!!! Zout verstoort het composteringsproces. - Gooi in de tijd van (nacht-)vorst zo min mogelijk blad- en tuinafval in de container. Vooral natte bladeren vriezen gemakkelijk aan elkaar vast. - Laat uw natte gft-afval nu extra goed uitlekken. Er zijn uitlekbakjes te koop, die in de keuken te gebruiken zijn. - Leg tenminste een stuk krantenpapier onderin de container, of nog beter, gebruik de speciale papieren gft-zakken. De speciale papieren zakken blijken in de praktijk het vastvriezen langer tegen te gaan. Het gft-afval gaat bij het ledigen makkelijker uit de container Het kan wel voorkomen dat de papieren zak in de container blijft zitten, maar dit is 's winters ook minder erg. Krantenpapier onderin de bak voorkomt nog met het vastvnezen aan de zijkant. - Plaats de container uit de wind, of zo mogelijk 's avonds in een schuurtje. Als u daar de ruimte voor heeft, is het verstandig om de container uit de koude vrieswind te zetten. Of zo vorstvrij mogelijk in een schuurtje of garage. Dit hoeft niet permanent, maar bijvoorbeeld ge durende de nacht voor de lediging. Zet de container met de nacht voor de ledigingsdag aan de weg. - Stamp uw gft-afval niet aan. Zo voorkomt u dat er één bonk ijs in de container ontstaat. Het beladingssysteem op de vuilnisauto schudt de containers vaker dan in normale situaties. Toch kan het voorkomen dat het afval achterblijft. Gelukkig hebben de meeste mensen begrip voor deze (overmacht-)situatie.

Holtens Nieuwsblad | 1995 | | pagina 5