Gouden NBvP Holten staat 'midden in de gemeenschap, Globe promoot gidsen Oad vanuit Airmobil W s Nummer, code,namen of slechts een naam WELZIJN OUDEREN HOLTENS NIEUWSBLAD Uit het politierapport kerkdiensten Bijeenkomst in het teken van 'het gezin' 1000 gulden voor Oudheidkamer en St. Paardrijden Gehandicapten - Belangrijke mededeling! De nieuwe kollektie '96 komt nu binnen! Om ruimte te creëren hebben wij nog schitterende aanbiedingen voor u. HOL TEN Kantoor SWOH gesloten medische diensten «P gil burgerlijke stand DONDERDAG 21 DECEMBER 1995" „De plattelandsvrouwenorgani satie is als een grote boom die zijn takken uitspreidt. Vogels van di verse pluimage kunnen er hun tak vinden en dat geeft vrouwen de mogelijkheid voor het ver meerderen van vaardigheden, kennis en sociale kontakten. Al les komt aan bod: van educatie en recreatie tot vorming en ak- tie." Aldus vice-presidente Ever dien Spakman, zaterdag tijdens de receptie de de NBvP Holten in zaal Vosman hield ter gelegen heid van haar vijftigjarig jubi leum. Om de maatschappelijke betrokkenheid van de afdeling Holten te benadrukken, over handigde zij even later een deel van de opbrengst van de in okto ber met veel succes gehouden jubileummarkt aan het bestuur van zowel de Stichting Oudheid kamer Hoolt'n als de Stichting Paardrijden Gehandicapten Hol ten en omstreken. Beide ontvin gen een bedrag van 1000 gulden. Vice-presidente Everdien Spakman overhandigt Herman Koopman (Oudheidkamer Hoolt'n, rechts) en Gerard Kraaij (Stichting Paardrijden Gehandicapten Holten e.o.) een symbolische cheque van 1000 gulden (Foto WV) In gebouw Irene werden de leden van de gouden NBvP Holten ter afsluiting van het 50-jarig jubileum getrakteerd op een voorstelling van de cabaretgroep Vrouw voor Vrouw uit Enter. In een reis door de tijd lieten deze vrou wen zien dat het voor de vrouwen al sinds zo'n 200 jaar voor Christus, getuige het verhaal van Cleopatra, een strijd is om door de mannen wereld geaccepteerd te wor den. Verder passeerden onder anderen Jeanne d'Arc, Flo rence Nightingale en Aletta Jacobs, de eerste vrouwelijke student aan de universiteit van Groningen, de revue. Ook werd een stukje gewijd aan de oprichting van de NBvP Hol ten. Tijdens het feestlied zong de volle zaal mee met de leden van Vrouw voor Vrouw die, gekleed in klederdracht deze oprichtingsvergadering nas peelde. De groep zorgde ook voor kerststemming met twee prachtige liedjes, waarin vooral de vocale talenten van de jongste deelneemster de aanwezigen kippevel bezorg de. Voorzitter van de Oudheidka mer Herman Koopman toonde zich evenals zijn 'collega' Gerard Kraaij uitermate gelukkig met de gift. Als een soort tegenprestatie bood Koopman de Holtense plat telandsvrouwen aan om tijdens een afdelingsavond een wande ling door oud-Holten te verzor gen aan de hand van dia's. Na mens de leden overhandigde een aantal dames van de handwerk groep het bestuur een nieuw kleed voor op de bestuurstafel. Het onder meer met het gemeen tewapen en NBvP-vignet gebor duurde kleed werd bekostigd uit de opbrengst van de jubileum- markt. De NBvP Holten werd na de oor log op 17 december 1945 onder leiding van wijlen mevrouw J.W. Nagelhout-Klijzing opgericht. Drie van de toen al aanwezige dames zijn nog altijd lid en werden zaterdag met een bloemetje in het zonnetje gezet: de dames J. Dik- kers-Eggink, D. Dikkers-Rensen en B. Wissink-Wiltink. De 'platte landsvrouwenboom', die in Hol ten geplant werd, kreeg al snel twee gezonde loten in de vorm van de afdelingen Dijkerhoek en Espe- lo. „Onze afdeling staat midden in de dorpsgemeenschap, de mensen kunnen er bij wijze van spreken niet omheen," aldus Everdien Spakman, die tevens aangaf dat binnen de afdeling bezorgdheid is geuit over de plannen van de NS ten aanzien van het station: „Na delige maatregelen kunnen gevol gen hebben voor de ouderen in Holten, voor de scholieren, voor het toerisme, voor de middenstand en voor het milieu. Alles grijpt in elkaar. Het leefbaar houden van het platteland is één van onze speerpunten en vraagt om aktie." De NBvP Holten telt momenteel 240 leden, verdeeld over 11 wij ken. Vroeger was het percentage agrarische leden veel hoger, thans telt de afdeling nog circa 50 leden die actief zijn in de agrarische sec tor. Everdien wees evenwel op de nog altijd sterke band met de sec tor, getuige de kontakten tijdens bijvoorbeeld het jaarlijkse Dagje de Boer op en de recente actie in Den Haag als protest tegen het aangekondigde mestbeleid. Op de receptie waren tevens vertegen woordigers van de afdeling Holten van het Agrarisch J ongeren Kon- takt, het Jong Agrarisch Vrouwen Kontakt en de LTO MidOost. In de beginjaren hadden de platte landsvrouwen diverse cursussen die gericht waren op huishouding van de NBvP Holten met andere plaatselijke verenigingen, waaron der de eveneens dit jaar vijftigjari ge OCH en HMV. De Holtense plattelandsvrouwen doen daar naast ieder jaar mee aan het toer nooi van schietvereniging De Zaagmolen in Dijkerhoek en de verkeersquiz van Veilig Verkeer Nederland afdeling Holten. Begin januari wordt in dat kader gestart met een opfriscursus verkeersre gels. Felicitaties voor de gouden afde ling waren ook van de gemeente. Wethouder Eb van Schooten stel de voor om, net als met diverse andere instellingen en de kerken, structureel overleg te houden met de plattelandsvrouwen. Saillant detail in dezen was dat het bestuur net een brief aan het gemeentebe stuur had laten uitgaan... Geluk wensen ook van het provinciaal bestuur. Sylvia Haan, afgevaardig de van het district Salland gaf daar bij aan dat de afdeling Holten een 'zeer bijzondere' afdeling is: „Vanuit deze afdeling zijn in Dij kerhoek en Espelo twee zelfstan dige afdelingen ontstaan. Met el kaar goed voor circa 430 leden, dat gericht waren op huishouding is ongeveer 20% van het provinci- boerenbedrijf. Later werden aa^ ledental. Zij herinnerde te- deze veel meer gericht op de vens aan het legaat dat wijlen erelid Op 15 december werden diverse autobezitters, die hun voertuig hadden geparkeerd in De Haar (Churchillstraat-Canadastraat- Verzetstraat) geverbaliseerd voor overtreding van het parkeerverbod aldaar. De politie ontvangt regel matig klachten over deze foutpar- keerders van de bewoners. Daar de politie reeds herhaaldelijk had ge waarschuwd, werd deze keer overgegaan tot bekeuren, daar waarschuwen kennelijk geen effect heeft. Ook in de toekomst kunnen autobezitters een bekeuring ver wachten indien men de verkeersre gels aan hun laars lapt. Helaas, het is niet anders. Op 15 december vond een ver keersongeval plaats op de kruising Deventerweg-Dijkerhoekseweg. Door een autobestuurder werd geen voorrang verleend. De twee bestuurders werden licht gewond. De auto's werden zwaar bescha digd. Eveneens op 15 december, om streeks 15.40 uur, werd een witte Golf personenauto, die stond ge parkeerd in de Schoolstraat, aan gereden door een kleine vrachtwa gen met open laadbak. Laatstge noemde voertuig moest zich door twee geparkeerde auto's manoeu vreren. Daarbij raakte deze vrachtwagen met de rechter ach terzijde het linker voorspatbord van de Golf. Laatstgenoemde voertuig werd daarbij behoorlijk beschadigd. De bestuurder reed door zonder dat zijn identiteit kon worden vastgesteld. Getuigen worden verzocht zich te melden bij de politie. In de vroege ochtend van zaterdag, 16 december, vond een ernstig on geval plaats op de Al ter hoogte van het viadukt van de S14. Door onbekende oorzaak raakte een vrachtwagen van de weg en botste tegen een pilaar van het viadukt. De vrachtwagen kantelde vervol gens en blokkeerde de gehele rij baan. Even daarna botste een per sonenauto in volle vaart tegen deze gekantelde vrachtwagen. De ge volgen waren desastreus. De vrachtwagenchauffeur was op slag dood. De personenauto vloog di rect na het ongeval in brand. Beide inzittenden van deze auto kwamen ook om het leven. Het verkeer moest tot in de middag worden omgeleid. Werd vorige week een ruit inge gooid van perceel No.91 in de Canadastraat, afgelopen zaterdag, 16 december, ontdekten de bewo ners van dit pand dat de voorgevel was beschilderd met het woord "Armoede". Tevens was de provi sorisch herstelde ruit met verf be klad. De bewoners hebben geen idee wie de vandalen zijn. Ook hier zou de politie graag getuigen willen horen, die menen iets te hebben waargenomen. Een bewoner van de Meester Bos weg is sinds enkele dagen een klein soort struisvogel (Nandoe) kwijt. Mocht iemand hierover inlichtin gen kunnen verschaffen, dan kan men contact opnemen met de poli- 1995, het jaar waarin het gezin in het centrum van de politie ke interesse is komen te staan. Houden we het gezin 'voor gezien' of willen we het juist hoog in het vaandel houden? En, wat is het gezin eigenlijk, waar hebben we het dan over? Over het traditionele gezin, het moderne gezin of betrek ken we ook andere samenle vingsverbanden in onze over wegingen als we het over 'ge zin' hebben. Over deze en andere vragen wordt gespro ken tijden de bijeenkomst die de Interkerkelijke Commissie Vorming en Toerusting woensdag 10 januari houdt in De Kandelaar. Spreker en dis cussieleider is pastor M. van den Berg, die een boekje schreef met als titel 'Het gezin gezin...' Het is uitgegeven bij Kok in Kampen en in de boekhandel verkrijgbaar of te bestellen. Het dient als lei draad voor de inleiding en aansluitende discussie. Van den Berg verwacht een boei end gesprek met mensen uit diverse generaties en verschil lende leefsituaties. De avond begint om 19.45 uur. vrouw zelf, cursussen op sociaal- cultureel gebied. Ten slotte wees Everdien Spakman op de relatie 'ft iït% Martinair mevrouw Nagelhout aan de pro vinciale bond schonk. Het geld wordt in verband met het 65-jarig bestaan in maart mede gebruikt in het kader van de campagne 'Kri tisch Consumeren Duurzaam Pro duceren'. In alle 65 plaatsen in Overijssel waar de NBvP actief is wordt dan een boom geplant. Namens de LTO MidOost Holten noemde secretaresse Gerda .Wib- belink, tevens voormalige NBvP- bestuurslid^de-afdeling een begrip voor Holten en ondanks de vijftig jaar nog altijd springlevend. Eén van de vele activiteiten lichtte ze eruit: de cursussen en bijeenkom sten in het kader van emancipatie. „Zie mij maar als voorbeeld. Van uit de boerenorganisatie mag ik u nu als vrouw gelukwensen!" Daarop zwaaiden de deuren van de zaal open en bracht HMV met majorettes de Holtense platte landsvrouwen een welverdiend muzikaal huldebetoon. Tegen bodemprijzen woninginrichting Harmonie in beier wonen Stationsstraat 3-5, tel. 0548-361223 De belangstelling voor de opvallende Airmobil van Martinair bleek aanzienlijk. De hele middag was het een regelmatig komen en gaan van mensen (Foto WV) Om op speciale wijze aandacht te vestigen op het feit dat Oad niet alleen busreizen, maar ook een breed produkt op het gebied van vliegreizen op de markt brengt, bracht de Airmobil van Martinair vorige week een bezoek aan Hol- ten. Naast een medewerkster van de luchtvaartmaatschappij waren j medewerksters van reisbureau De Globe aanwezig om de bezoekers te informeren over de gloednieuwe Mexico-gids en de wintergids Amerika/Canada van Oad Reizen. Vanaf het middaguur konden be langstellenden tot ongeveer 17.30 uur terecht in de showwagen. Glo be-woordvoerster Birgit van Zon liet weten dat het aantal bezoekers 'boven verwachting' was. Naar UAD LUIDT 1996 IM VAM 27 T/M 30 DECEMBER Wilhelminastraat 1, 7442 GC Nijverdal, Tel. 0548 617915 In verband met de feestdagen is het 23 december tot en met 2 januari I kantoor van de Stichting Welzijn gesloten. Ouderen aan de Gaardenstraat van haar zeggen werd tevens veel geïn formeerd naar de bestemmingen die Oad komende zomer biedt. In samenwerking met Oad Reizen en de Globe Reisbureaugroep maakt de Martinair Airmobil op dit mo ment een toer door het land. In de plaatsen waar een Globe-reisbu reau (Oad-eigendom, red.) geves tigd is, wordt de wagen onder anderen bemand door Oad-mede- werk(st)ers. Gedurende de aanwe zigheid van de Airmobil in Holten liepen enkele steltlopers door het dorpscentrum om het winkelend publiek uit te nodigen een kijkje in te komen nemen in de bijzondere wagen, die twee jaar geleden ook in Holten was, toen ter gelegen heid van het open huis dat De Globe hield in het kantoor aan de Burgemeester van der Borchstraat. De Airmobil is een multifunctio nele showwagen met een lengte van ruim 15 meter. Binnen wordt informatie gegeven over vliegva kanties, staan enkele vliegtuigstoe- len en is normaliter een doorlo pende diapresentatie over vliegrei zen te zien. Indien de weersom standigheden het toelaten, wordt ook het dakterras van de wagen in gebruik genoiqen. Ons leven hangt steeds meer af van het onthouden van per soonsgebonden cijfercombina ties: een sofinummer, een re keningnummer, een pincode, een postcode. Je voelt je soms erg klein en anoniem worden door het grote gewicht dat hangt aan bepaalde persoons gebonden cijfercombinaties. In probleemsituaties voel je je ook meer als een nummer be handeld (en op je nummer gezet) dan bij name gekend. Men is niet in je levensgeschie denis geïnteresseerd, vaak niet eens in je concrete omstandig heden, maar je wordt be schouwd als iemand die een bepaald bedrag (cijfercombi natie) kost dan wel oplevert een verandering van de ANW kan een besparing van een x bedrag opleveren, een bespa ring op de arbeidsongeschikt heidsuitkering ook een x be drag enzovoorts... De verindi- vidualisering gaat gelijk op met de veralgemenisering en het effect is veranonymise- ring. We praten over 'de nabe staande', 'de arbeidsonge schikten' ze hebben geen naam (ze hebben geen leven?) meer. Je naam, bijbels gezien, dat ben je, dat is jouw unieke leven(-sverhaal). Bij God word je 'bij name' gekend. Wanneer we dopen zeggen we, dat zo de naam van het kind verenigd is met de Naam van de Heer. Wanneer men sen sterven zeggen we aan hun graf: 'Nu voor de dagen van zijn leven vervuld zijn, vertrouwen wij hem toe aan God de Vader, de bron van het leven, die alle namen kent'. In je naam ben je in leven geborgen bij God. Kerst zijn we gewend te vieren in de kring van mensen die we bij name, dat is met-hun-levens verhaal, kennen. En vaak is daar absoluut geen plaats meer voor Hem, aan wie het feest zijn naam ontleent, Jezus Christus. Zijn naam/levens geschiedenis is ons vreemd ge worden. En voor vreemden wordt niet gemakkelijk plaats ingeruimd. Zo heeft het 'en er was voor Hem geen plaats in de herbergeen modem ge zicht gekregen; geen naam, geen plaats. Toch is er in het hart van de samenleving een plaats, waar namen - ook al zijn ze van gestorven mensen - nog genoemd worden, levens met vergeten. In de kerk. Christus heeft zich met onze levens verbonden, op leven en dood. Zijn naam werkt bin dend, soms tussen mensen die elkaar helemaal niet kennen, die ver van elkaar vandaan wonen. De naam van Christus is soms het enige dat ze ge meen hebben. Maar door die naam zijn ze belangstellend naar eikaars levensverhaal, willen zich met eikaars namen verbonden weten, in oost en west en noord en zuid. Men sen gaan voor elkaar bidden in de naam van Christus. Jezus, zijn naam betekent "God redt", zijn naam kent nog geen cijfer. Zijn naam was bestand tegen inschrijving en optelsom van de toenmalige keizer. Zijn naam kan er ook voor borg staan, dat wij voor elkaar geen nummer worden. Hij redt - hoe kan het ook anders- door de namen van mensen aan zijn naam te verbinden; alles wat jullie in mijn naam bid den, ik zal het doen; waar 2 of 3 in mijn naam samen zijn, daar ben ik. Zijn naam staat er voor borg dat ons leven door God gered wordt. De wereld, de ander en jijzelf ko men met leven en geschiedenis in beeld in zelfs maar die ene naam, Jezus, dat is 'de Heer redt'. Zullen we eens écht kerst vieren? De naam van Christus vieren? Een naam die spreekt voor vriend en vreemdeling? U kunt er van horen op vele plaatsen op ver schillende dagen. Weest wel kom allemaal! Da. J.W. den Hertog Ned. Herv. Kerk: Zondag 24 de cember: 10.00 uur, ds. S.M. Roo- zenboom. Nevendiensten. Op pasdienst: mevrouw Hofman, Kim Teeselink. 21.00 uur, da. J.W. den Hertog. Open Deur- dienst in De Kandelaar. 23.00 uur, da. J.W. den Hertog. Open Deur- dienst in de dorpskerk. Dijker hoek: 10.00 uur, ds. A.J. Leerink. Collecte in dienst: Solidaridad. Uitgangscollecte: Kerkvoogdij. Maandag 25 december: 10.00 uur, ds. A.J. Leerink. M.m.v. koor Campanella. Oppasdienst: mevrouw Van coeverden, Agnes Lichtenberg. 15.00 uur, Kerstfeest zondagsschool en nevendiensten. Dijkerhoek: 10.00 uur, ds. S.M. Roozenboom. Collecte in dienst: Diaconie. Uitgangscollecte: Mis sionaire gemeenteopbouw. Dins dag 26 december: 10.00 uur, ds. H.P. Mulder, gezamenlijke ge- zinsdienst. Collecte in dienst: Dia conie. Uitgangscollecte: Missio naire gemeenteopbouw. Oppas dienst: mevrouw Van Eijk, Maar- tje van Eijk. Diessenplas: woensdag 27 decem ber: Geen dienst. Geref. kerk: Zondag 24 decem ber: 9.30 uur, ds. H.P. Mulder. 15.00 uur, Geen dienst. Collecte: Diaconie. Tweede collecte: Rente en aflossing. Kindemevendienst groep 2 en 3 o.l.v. Jetty Tromop; groep 4 en 5 o.l.v. Ria Kolkman; groep 6 en 8 o.l.v. Alie Beldman. Oppasdienst: 0-3 jaar: Erna Huls man, Lianne Meijerink, Anke Aanstoot; 4-6 jaar: Ria Aanstoot, Truus Beldman. 21.00 uur, da. J.W. den Hertog. Open Deur Kerstnachtdienst. 23.00 uur, da. J.W. den Hertog, Open Deur Kerstnachtdienst in de hervormde kerk. Maandag 25 december: 9.30 uur, ds. H.P. Mulder. 15.00 uur, Geen dienst. Collecte: Zending. Tweede collecte: Rente en aflos sing. Kindemevendienst groep 2 en 3 o.l.v. Jeanette Aanstoot; groep 4 en 5 o.l.v. Herma Huls man; groep 6 en 7 o.l.v. Chris Offringa. Oppasdienst: 0-3 jaar: Wilma Bolink, Hermien Brinks. 4-6 jaar: Erna Kolkman, Ans Meijerink. Dinsdag 26 december: 10.00 uur, ds. H.P. Mulder, geza menlijke gezinsdienst in de her vormde kerk. Collecte: Alg. Chr. Doeleinden. RK kerk: Zondag 24 december: Geen ochtenddienst. 21.00 uur, pastoor A. Rademaker en pastor H. Wiggers, kerstnachtmis. M.m.v. uitgebreid parochiekoor. Maandag 25 december: 10.00 uur, pastor Wiggers, Woord- en communiedienst. Gezinsviering m.m.v. jongerenkoor. Oppas dienst: mevrouw Van Coeverden, Agnes Lichtenberg. Dinsdag 26 december: Geen dienst. Nieuw Heeten: Zondag 24 december: Geen ochtenddienst. 17.00 uur, pastor Hogenelst en pastor Wig gers. Eucharistieviering - kerstge zinsviering. 23.00 uur, pastoor A. Rademaker en pastor H. Wiggers. Kerstnachtmis m.m.v. gemengd koor. Maandag 25 december: 10.00 uur, pastoor A. Rademaker, Eucharistieviering m.m.v. jonge renkoor. Dinsdag 26 december: 10.00 uur, pastoor A. Rademaker, Eucharistieviering m.m.v. ge mengd koor. Evangelie gemeente: HMV-ge- bouw, Dorpsstraat 24; Zondag 24 december: Samenkomst 10.00 uur; Bidstond 19.00 uur. Maan dag 25 december: Samenkomst 11.00 uur (met als onderdeel musi cal). Okkenbroek: Zondag 24 decem ber: ds. J.F. Scheffer. Uitgangs collecte: Solidaridad. 22.00 uur, ds. J.F. Scheffer, Kerstnacht dienst. Uitgangscollecte: Solidari dad. Maandag 25 december: 10.00 uur, ds. J.F. Scheffer, m.m.v. zanggroep. Uitgangscol lecte: missionaire gemeenteop bouw. 19.00 uur, kerstfeest kikn- deren en jongeren. Kerktelefoon: Uitzendingen elke laatste vrijdag van de maand van 10.30 uur tot 11.30 uur en van 16.00 uur tot 17.00 uur (herha- ling). Arts: Weekenddienst: Huisart senmaatschap Holten, Keizersweg 32, tel. 36 35 53. Spreekuren uit sluitend voor spoedgevallen1100 uur en 16.00 uur (zonder af spraak). Apotheek: Vrijheidslaan 7, tel. 36 1111. Geopend op werkdagen van 8.30 tot 18.30 uur, zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur, zon- en feest dagen van 11.00 tot 11.30 uur en van 16.00 tot 16.30 uur. Buiten de openingstijden eerst bellen om af te spreken wanneer de assistente in de apotheek is. Tandarts: 23/24 december: R. Jongkees, Middenstraat 15, Goor. Tel. 0547-276021. 25 december: A. Groot, Schoolstraat 7, Holten. Tel. 362884. 26 december: J. Koppert, T. van Amerongenstraat 25, Markelo. Tel. 0547-362200. Behandeling na telefonische af spraak. Dierenarts: Dierenartsencombi natie Holten, Houtweg 18, tel. 36 20 04. Spreekuur: zaterdag 8.00- 9.00 uur. Daarbuiten: tel. 36 20 04. Dierenartsenpraktijk Holten, 5. Minnema, Larenseweg 54, tel. 362835, bgg 0548-521629. Thuiszorg Zuidwest Overijss.l: Kruiswerk) Centrale Thuiszorg- ielefoon voor vragen, advies, of aanmelding over kraamzorg, ou der- en kindzorg en verzorging en verpleging: 0570-686000; maan dag t/m vrijdag bereikbaar van 8.00-18.00 uur, 's avonds, 's nachts en in het weekend uitslui tend voor spoedeisende zaken. Thuiszorg Hulpmiddelencen trum: Gaardenstraat 31, uitleen maandag t/m vrijdag 13.00-13.30 Zieken vervoer: Alarmnummer: 06-11 of dienstdoende arts: tel. 36 35 53. Fysiotherapie: Centrum voor Fy siotherapie Holten, Gaardenstraat 31, tel. 36 22 99. Dagelijks geopend van 8.00- 17.30 uur. Behandeling volgens afspraak. Praktijk voor fysiotherapie mevr. H. Versnel-Graaff, Oranjestraat 73a, tel. 36 42 51. Behandeling volgens afspraak (ook voor zie kenfondspatiënten). Ziekenfonds: Spreekuur: vrijdag van 8.30-10.00 uur en volgens af spraak in het Kruisgebouw, Gaar denstraat 29-31, tel. 36 14 36. Thuiszorg Midden Overijssel: Thuiszorg/gezinsverzorging en al gemeen maatschappelijk werk. Hoofdkantoor Nijverdal, Kerk straat 6, tel. 0548-616465. Tijdens kantooruren bereikbaar. Spreeku ren: maandag t/m vrijdag 8.30- 9.30 uur en volgens afspraak. Kan toor Holten, Gaardenstraat 29, tel. 36 27 84. Spreekuren: maandag t/m vrijdag 8.30-9.30 uur en vol gens afspraak. Gastouderbureau: Tuinstraat 1, tel. 36 27 55. Spreekuur: dinsdag van 9.00-10.00 uur, donderdag van 13.00-14.00 uur. Stichting Welzijn Ouderen: Gaardenstraat 29. Inlichtingen: 36 49 10. Slachtofferhulp: 24 uur per dag bereikbaar, tel. 0572-360922. Bui ten de spreekuren wordt doorge schakeld naar buro Slachtoffer hulp Deventer of Telefonische Hulpdienst. Spreekuren: woens dag 9.00-11.00 uur in het politie bureau Raalte. Politie: Alarmnummer: 06-11 (dag en nacht bereikbaar); overi gens: tel. 36 44 44. Brandweer: Alarmnummer: 06- 11 (dag en nacht bereikbaar). Gemeentewerken: De storing- dienst gemeentewerken is 24 uur per dag bereikbaar (tel. 361972) 'voor klachten over o.m. defecte rioleringspompen, defecte straat verlichting, gaten in het wegdek of andere storingen. Buiten kantoor uren kan men naam, adres, tele foonnummer en aard van de klacht inspreken op een band, waarna de dienstdoende storingsambtenaar automatisch bericht krijgt. Dierenbescherming: E. Westhof, regio-inspecteur, tel. 0548- 517171. Energievoorziening: N.V. Re gionaal Energiebedrijf IJsselmij Salland, Deventer, tel. 0570- 691100 tijdens kantooruren. Sto ringen aan gas/electra (dag en nacht (06-899889). Woningbouwvereniging Onze Woning: Spreekuur Holten in ge meentehuis: iedere le dinsdag van de maand 's morgens van 10.15- 12.15 uur; iedere 3e dinsdag van de maand 's middags van 14.15-16.15 Bibliotheek: Rörikstraat 3, tel. 36 24 87. Maandag en vrijdag 14.00- 17.30 uur en 18.30-20.30 uur, woensdag 10.00-12.00 uur en 14.00-17.30 uur, zaterdag van 10.00-12.00 uur. Oudheidkamer Hoolt'n: Dorps straat 27, Holten. Tot en met herfstvakantie geopend op maan dag, dinsdag en zaterdag van 13.30-16.00 uur. Geboren: Remco, zoon van G.H. Jansen en J. Tuitert; Jelle Geert, zoon van H.B.J. Velthuis en A. Schooien. Overleden: R.J.B., Lotgerink Bruinenberg (34); J.J.M. Velt- maat-Krabben (84). Ondertrouwd: H.J. ten Velde en M.W.E.J. Thiele.

Holtens Nieuwsblad | 1995 | | pagina 3