Grote talentenshow SGW toont kwaliteit Holtens Nieuwsblad Horeca bereidt zich voor op drukke Kerst I zm Brandende kaarsen op Canadees ereveld Fotopuzzel met als prijs Dikke van Dale Activiteiten in Holten rond Kerst MMCD JOIT IBfiMÉ Vervroegde sluittijd - Wie is bekende Holtenaar? U ontvangt een fraaie Parker-Jotter ballpoint als u ons een nieuwe abonnee opgeeft. BON Veel hotels en restaurants in Holten volgeboekt tijdens de kerst Mededeling //MWAUTOHmmmnc Kerstmarkt Dijkerhoek wenst iedereen prettige feestdagen en een gezond 1996 Holtens Nieuwsblad DONDERDAG 21 DECEMBER 1995 Abonnementsprijs f 69,95 Losse nummers f 1,50 Voor de vierde maal in suc- cesssie wordt zondag 24 de cember om 16.30 uur bij de bijna 1400 graven op de Cana dese begraafplaats door leer lingen uit de van de basisscho len een kaars ontstoken. Een doedelzakspeler en twee mid- winterhoomblazers zorgen voor passende muzikale om lijsting. Na de gedenkwaardi ge plechtigheid met zo'n 6000 aanwezigen op 4 mei jl. wordt het jaar er beëindigd met een sobere bijeenkomst. De bedoeling is dat kinderen en volwassenen nog eens stil staan bij de gevallenen, maar tevens dat men zich bewust is van het voorrecht in een vrij land te leven. Dat dat niet vanzelfsprekend is blijkt uit de dagelijkse nieuwsberichten en roept op tot verzet tegen alles wat naar discriminatie neigt. Op een bijeenkomst met burgemeester D.J. Ver hoeven, de familie Van Dam (sponsor van deze bijzondere plechtigheid), het plaatselijk comité Welcome Again Vete rans en de Stichting Viering Nationale Feest- en Herden kingsdagen (SVNF) is beslo ten de plechtigheid ook in de toekomst jaarlijks op 24 de cember te blijven houden. Mevrouw L. van Dam is Finse van geboorte en bracht met deze aktiviteit een tradtitie van haar land onder de aan dacht. Ook nadat het echtpaar Van Dam (Forthaarsweg) ko mend jaar voor het laats de kosten voor haar rekening neemt. Tegen die tijd hopen de organisatoren met een plan te komen, waarbij de betrok kenheid van de Holtense be volking is ingebouwd. „Vooralsnog zijn we de fami lie Van Dam erkentelijk voor haar bijdrage," aldus SVNF- voorzitter Rik Aangeenbrug. Iedereen is welkom om zon dagmiddag de plechtigheid op de Canadese begraafplaats bij te wonen. Bezoekers wordt wel verzocht om het midden pad van het ereveld zoveel mogelijk vrij te houden tij dens het plaatsen van de kaar sen. Daar de kaarsen verschei dene uren achtereen (circa acht uur) branden is er tevens gelegenheid om 's avonds een kijkje te nemen. De zesde talentenshow van Scho lengemeenschap De Waerden- borch blonk uit door het grote aantal deelnemers en goede kwali teit. Zo'n 27 programma-onderde len passeerden de revue. Ook het genre wisselde nog al eens. Naast optredens met akoestische instru menten stonden optredens van bij voorbeeld muziek van Bon Jovi en Metalica. De leerlingen van de on derbouw beten het spits af. Hun optredens werden aan elkaar ge praat door "Bob en Annie de Rooy". Een verdienstelijke act, die zo af en toe voor de nodige hilari teit zorgde. Na een aantal num mers bleek al dat de jury, die bestond uit twee leerkrachten en twee leerlingen, het niet gemakke lijk zou krijgen. Na de pauze wer den de nummers van de boven bouw opgevoerd. Deze groep bleek over het algemeen toen een voorkeur voor hardere muziek te hebben, al waren er ook hier een paar die zich tot de wat rustiger nummers beperkten. De presenta tie van deze groepen werd verricht door Han Wonnink, voor sommi gen een opluchting want "Bob en Annie" vielen niet bij iedereen in de smaak. Onder een voortreffelij ke voorstelling van cabaretgroep Waerdenloos, waarin onder meer een editie van "Deadline", trok de jury zich terug. Namens de jury wees docent Klaas Masselink de winnaars aan. De aanmoedigings prijs ging naar Angelique Hillen brand, die onder begeleiding van pianist Rob Tuitert het lied This ain't a love song' vertolkte. De eerste prijs van de onderbouw werd gewonnen door Miriam Rib- bink en Annelieke Beukenkamp, die het op dit moment populaire 'Het is een nacht' vertolkten. Zij begeleidden zichzelf op piano en viool. Bij de bovenbouw ging de eerste prijs naar Lisette Jongbloed en Frederike Huisman, die 'Para dise by the dashboard light' van Meatloaf ten gehore brachten, eveneens begeleid door pianist Rob Tuitert. Winnaar overall (bo ven- en onderbouw) werden Aan de talentenshow werd ook deelgenomen door dit groepje brugklas leerlingen (Foto WV) Alexandra Bone, Marije Jansen, Gertjan Bril en Martin Timan. Het lied van de Cranberry's 'Ode to my family' bezorgde menigeen kippevel. De winnaars van deze talentenshow, die door de mu ziekleerkrachten georganiseerd werd, zijn vanmiddag, tijdens de themadag, nogmaals te beluiste- Vandaag het eerste stukje van totaal zes, die uiteindelijk de beeltenis vormen van een bekende Holtenaar. Wie o wie mag dat wel wezen Bedrijfsleider Erik Burgers van het AC-hotel en AC-restaurant con- I i i I stateert een opvallend grote be- afkomstig uit de regio. Het hotel is drie dagen achtereen volgeboekt. Wat betreft het kerstmenu biedt het AC-restaurant verschillende mogelijkheden: zowel Eerste als Tweede Kerstdag een kerstbrunch (11.00 uur), een kerstdinch (17.00 uur) een kerstdiner (18.00 uur) en Kerstmis komt met rasse schreden nader. Je hoeft maar buiten te lopen of je ziet achter vrijwel elk venster de lampjes van een kerstboom glinsteren en in de winkels 'ademt' alles kerst. Ook Holten bereidt zich nadrukkelijk voor op de komende kerstda gen. Niet alleen in huiselijke kring, ook in de horecasector wordt ijverig gewerkt aan de voorbereidingen van het culinaire hoogte punt van het jaar: de kerstdiners. Chef-koks en sous-chefs zijn vaak al maanden bezig met de samenstelling van de menu's. Feestelijke maaltijden, die van voorgerecfrtjpt nagerecht variëren van 'eenvoudig' tot zeer exclusief. Van een 'simpel' varkenshaasje tot vis, gevogelte en een keur aan 'grand desserts'. En dat alles in een alleszins sfeervolle omgeving, soms ook als 'diner dansant'. Zeker is dat in menig restaurant de keukenbrigade en ook het bedienend personeel topdrukte te verwerken krijgt. De redactie van het Holtens Nieuwsblad stak bij enkele Holtense restaura teurs haar licht op. niet. Burgers: „We werken met negen mensen in de keuken en daarnaast zo'n veertig man bedie nend personnel. Eén Kerstdag werken befeltent dat je de andere vrij bent. Wie twee dagen achter een werkt is sowieso met Oud en Nieuw vrij." Zo rond de jaarwisseling leek het de redactie van het Holtens Nieuwsblad een goed idee om eens een geheel ander type puzzel te publiceren. Geen letters zoe ken, een kruiswoordpuzzel op lossen of wat dies meer zij, maar een puzzel die 'uitgesmeerd' wordt over zes weken. Met ingang van vandaag wordt gedurende zes achtereenvolgende weken een deel van een foto afge drukt. De bedoeling is dat deze stukjes bewaard worden om na zes weken in elkaar te worden gepast. Samen vormen ze de beeltenis van een bekende Holtenaar. Daarnaast wordt van de deelnemers gevraagd om een slagzin af te maken. Uit de goede oplossingen wordt in aan wezigheid van de persoon om wie het gaat een winnaar getrokken. Voor hem of haar ligt de nieuwste uitgave van de Dikke van Dale ter waarde van 325 gulden klaar. On der de overigen worden tien sla groomtaarten verloot. De oplos singen kunnen tot en met zaterdag 27 januari bij het kantoor van het Holtens Nieuwsblad worden in geleverd, Kerkhofsweg 18. De winnaar wordt in de krant van donderdag 1 februari bekend ge maakt en wordt door ons thuis bezocht en in het zonnetje gezet. Dus: zes weken lang een stukje foto bewaren en tevens de volgen de slagzin afmaken: „Ik lees de Hoolter kraante,Veel succes! voor de jongsten een speciaal kin- der-kerstmenu. Op dit moment heeft AC al ruim 1100 gasten voor de kerstmaaltijden genoteerd. Volgens Burgers kunnen er totaal zo'n 1250 terecht. Opvallend is dat daarnaast ook het zelfbedienings restaurant in een weliswaar kleine re omvang geopend blijft. „We hebben daar dan toch nog gemid deld zeven- tot achthonderd man per dag," vertelt hij. Alle menu's in de AC-restaurants in het land zijn identiek en worden ook cen traal samengesteld. Volgens Bur gers is in augustus al bekend hoe ze er uit zien: „Dat is ook wel nodig, want je moet tijdig afspraken maken met je leveranciers." Extra personeel inhuren in verband met de kerstdrukte doet AC Holten Hoogtepunt Absoluut het hoogtepunt van het jaar. Dat noemt mevrouw L. de Moor van hotel-restaurant 't Lösse Hoes de kerstdiners. De kamers van het hotel zijn vrijwel allemaal volgeboekt, evenals de beide kerstdiners. Dat geldt eveneens voor de speciale Kerstbrunch. Hoe het menu op beide dagen er uit komt te zien is een zaak waar chef-kok Wolter Snijder zich in september al om bekommert. En kele gerechten worden ook in de weken daarna uitgeprobeerd. In 't Lösse Hoes worden exclusieve zes gangen menu's geserveerd, beide dagen in de vorm van een 'diner dansant' met medewerking van het Trio Plus. Voor het kerstdiner worden maximaal honderd men sen gereserveerd. „Zo heeft het nog iets intiems," aldus mevrouw De Moor. De kerstmenu's wordt vers bereid door Snijder, sous-chef In de keuken van verscheidene restaurants in Holten, zoals hier in het AC-restaurant, wacht het personeel topdrukte tijdens de komende kerstdagen. Alleen al het AC-restaurant ontvangt ruim 1100 gasten (Foto WV) A/s lezer van het Holtens Nieuwsblad wordt u goed geïnformeerd. Als abonnee bent u daarvan verzekerd. Geef dat ook eens aan een ander door! Gebruik deze bon voor het opgeven van een nieuwe abonnee. Inzenden aan: Holtens Nieuwsblad Antwoordnummer 97 7500 VB Enschede Woonplaats Hij/zij betaalt abonnementsgeld per jaar ad f 69.95 Niet alleen van de hotels, ook de bezetting vakantiewonin gen in Holten is tijdens de komende kerstdagen uitste kend. VW-beheerder Sigrid Fekken liet desgevraagd we ten dat vrijwel alles vol zit, alleen de logies-ontbijt adres sen hebben nog volop ruimte. Met de jaarwisseling zijn veel hotels en restaurants gesloten. Dat geldt niet voor de recrea- tiebedrijven, die normaal ge opend zijn tijdens de kerstva kantie, voor veel gezinnen al jaren een populaire 'tussen- door'-vakantie. Op de kersta genda van de VW prijkt een aantal activiteiten. Zo worden de gasten attent gemaakt op het plaatsen van kaarsen op de Canadese begraafplaats op 24 december om 16.30 uur en op de MAC-kerstpuzzelrit op Tweede Kerstdag. Diezelfde dag kan men 's middags om 14.00 uur deelnemen aan de traditionele kerstpuzzelwan deltocht van JC De Schure. Woensdag 27 december staat een excursie naar de kaasboer derij Bathmen op het pro gramma (vertrek vanaf kaas- en zuivelspecialist Kloas in 't Hof aan de Larenseweg) of kan men ook deelnemen aan de huifkartocht door het bui tengebied van Holten. Wie woensdag verhinderd is om de kaasboerderij te bezoeken, kan daarvoor ook donderdag 28 december terecht. De lief hebbers van wandelen kunnen intekenen op de winterwan- deling (5 km) over de Holter- berg, inclusief een kortings bon voor een bezoek aan Bos Dierenwereld en na terugkeer warme chocolademelk. Vrij dag 29 december is er 's avonds Sylvester korenavond in de dorpskerk. De toegang is gratis. Voor meer informa tie kan men zich vervoegen bij de WV Holten, Dorpsstraat 27, tel. 361533. Ab Wassink en twee leerling koks, zonodig aangevuld met parttimers. Met de jaarwisseling is 't Lösse Hoes gesloten. De deuren zijn weer geopend vanaf vrijdag 5 januari. Druk is het ook in hotel-restaurant Hoog Holten, dat met de kerstda gen helemaal vol zit. Evenals bij de collega's hebben de gasten ingete kend op speciale kerstarrangemen ten, soms beginnend op zaterdag, andere op zondag of met een extra aansluitende dag. Het sfeervol in gerichte restaurant zit maandag avond, Eerste Kerstdag, vol. De ongeveer vijftig liefhebbers van de culinaire hoogstandjes van chef kok Ronald Gebbinck kunnen dan genieten van een zes gangen menu. Voor de Tweede Kerstdag was op het moment dat wij informeerden nog wat ruimte beschikbaar. Ook in Hoog Holten, is beide dagen sprake van een 'diner dansant'. In overleg met bedrijfsleider Remco Vermeulen heeft Gebbinck de me nu's begin september samenge steld. Alles wordt op de dag zelf vers bereid met hulp van twee leerling-koks. Naast de kerstdi ners heeft Hoog Holten zondag 24 december vanaf 22.00 uur een hap jesbuffet. Maandag 25 december start met een kerstontbijt met aan sluitend een huifkartocht. Halver wege deze tocht wordt halt gehou den en krijgen de gasten kruiden bitter en reikt de kerstman gepofte kastanjes uit. 's Middags om 15.00 uur is er 'High Tea' en Tweede Kerstdag is er tevens Kerstbrunch. 'Zeer exclusief' Drukte ook in bistro De Holter- berg, die beide kerstdagen ge opend is en ook een speciaal en volgens eigenaar Johan Neppelen- broek 'zeer exclusief' kerstdiner biedt. Dc maaltijden worden niet opgeluisterd door live muziek. „Vorig jaar hadden we diner dan sant, maar veel gasten geven de voorkeur aan een iets informelere sfeer." Bistro De Holterberg is beide kerstdagen volgeboekt, per dag zo'n tachtig eters die mogen smullen van de gastrommische heerlijkheden. Neppelenbroek verklaart pas in november met de voorbereidingen te zijn begonnen. „Toen zijn we ook gestart met de reserveringen. Van veel mensen wisten we het al, meestal vaste gasten." Ook in de bistro wordt alles vers bereid. Neppelenbroek zelf is in touw in de bediening. Een aantal restaurants zijn welis waar open, maar hebben geen spe ciaal kerstmenu. In restaurant De Molenbelt kan men beide dagen terecht, maar wordt 'a la carte' gegeten aan de hand van een aange paste kaart. Gezien de belangstel ling is reserveren vooraf wel ver eist. Pizzeria Altamura is uitslui tend Tweede Kerstdag open. Ook daar wordt geen speciaal kerstme nu geboden. Het Bonte Paard en De Poppe zijn met kerst en de jaarwisseling gesloten. Wel ge opend maar geen speciaal kerstme nu is Chinees-Indisch restaurant Kwok Shing. De collega's van De Lange Muur bieden wèl de moge lijkheid om te genieten van een speciaal kerstmenu, dat veel weg heeft van een bijzondere rijsttafel. In het restaurant aan de Deventer- weg is het echter ook mogelijk om normaal 'a la carte' te eten. Diessenplas Een bijzondere plek reserveren wij in dit kader voor woon- en zorg centrum Diessenplas. Hoofd voe- dingsdienst Timo Besten en zijn medewerkers tekenen zoals ieder jaar voor een exquise kerstdiner op Eerste Kerstdag voor niet alleen de bewoners, tevens voor bewoners van de aanleunflats en de gebrui kers van Tafeltje Dekje-maaltij- den. „Daar niet alles meekan via Tafeltje Dekje, houden we wel een klein verschil aan in type menu. Maar in grote lijnen komt het overeen," vertelt Besten, die de kerstmaaltijd met behulp van acht medewerkers vers bereidt. De Diessenplas-bewoners kunnen smullen van een viergangen-menu met onder meer kipfilet in cran- berrysaus en champignons gevuld met waterkerspuree. Geen geringe opgave voor de keukenbrigade, die donderdag 21 december tussen 15.00 en 19.00 uur ook tekent voor de Kerstmaaltijd voor zelfstandig wonende ouderen, die in samen werking met de ouderenorganisa- ties en de Stichting Welzijn Oude ren wordt gegeven. Vorig jaar had de maaltijd plaats in De Bosc hkamp, maar om organisatorische redenen is nu gekozen voor de eetzaal van Diessenplas. Besten: „De belangstelling was groot, we kregen meer aanvragen dan we konden plaatsen. We hebben de grens gesteld op 75 deelnemers." Gouden NBvP Op de druk bezochte recep tie ter gelegenheid van het vijftigjarig jubileum van de NBvP Holten, deelden de Oudheidkamer Hoolt'n en de Stichting Paardrijden Ge handicapten Holten en om streken in de feestvreugde. Beide ontvingen 1000 gul den. Namens de leden ont ving het bestuur een prach tig geborduurd kleed voor de bestuurstafel. OKIA Volgende week donderdag is het precies 25 jaar geleden dat touwtrekvereniging OKIA opgericht werd. Voortgekomen uit de PJGO en inmiddels al geruime tijd zeer succesvol op geweste lijk, landelijk en zelfs inter nationaal niveau. Het zilver en jubileum wordt 28 decem ber gevierd met een receptie in De Poppe, waar tevens de kampioensploegen gehul digd worden. Een feesta vond, tevens reünie volgt zaterdagavond 30 december in Het Bonte Paard. Kostenstijgingen maken voor net Holtens Nieuws blad een aanpassing van het abonnementstarief noodza kelijk. In verband hiermede is de abonnementsprijs met ingang van 1 januari 1996 als volgt: 74,50 per jaar (ac ceptgiro), 71,95 (automati sche afschrijving). Een los nummer kost straks 1,60. De uitgever. AUTOMATISEREN IS EEN VAK r SOFTWARE CENTER OMDAT U HET EXACT WtlT WETEN Herfordstraat 8. 7418 EX Deventer Tel. 0570-625520, Fax 0570-628912 dir drs. PJ Schipper, privé: 0548-36 15 93 Vrijdag 22 december van 19.00 tot 21.30 uur wordt er rond molen De Hegeman in Dijkerhoek weer een kerstmarkt gehouden. Deze markt wordt evenals vorig jaar georgani seerd door de plaatselijke basis school. Er is onder meer een leven de kerststal met schoolkinderen als figuranten, midwinterhoombla- zers, een koor van schoolkinde ren, koor Campanella, de Kerst man en Sint Bernardhonden zoals traditioneel in Zwitserland werden gebruikt. Verder is er dc verkoop van oliebollen, kerststukjes en kerstartikelen. Ook wordt er Glühwein, warme chocolade melk, koffie en frisdrank ver kocht. Nadruk bij deze kerst markt ligt op een sfeervolle bijeen komst zo vlak voor de kerstdagen. Iedereen is van harte welkom en de toegang is gratis. Wil Vogel, Joke Oostervelt, Otto Yspeert, Henk Schottert oftewel HET TEAM HOLTENS NIEUWSBLAD i.v.m. Kerst Wij verzoeken u de advertenties die geplaatst dienen te worden in Holtens Nieuwsblad verschijnend in week 52 op donderdag 28 december uiterlijk in te leveren op vrijdag 22 december 15.00 uur op ons kantoor te Enschede. Wij luensen onze lezers en adverteerders fijne feestdagen toe. De medewerkers van Oostelijke W eekbladper s

Holtens Nieuwsblad | 1995 | | pagina 1