wedda 3 3 1 I E wedda SCHOUDERPIJN? \17,95' Bel en win een van de meer dan 500 prijzen Gaviscon, beschermengel bij brandend maagzuur Warmtekleding: gericht pijn bestrijden Schaapjes tellen verleden tijd Bij hoest: alleen opluchting met de juiste aanpak SCHOUD WARME ER RS SIS Nieuw natuurprodukt tegen migraine: Micrefin \eckt£' Zoek het juiste antwoord De Gezondheidslijn: Hoofdprijzen: 5x kuurarrangement in Fontana Nieuweschans 50x Philips elektrische tandenborstels 500x Gezondheids Almanak 25x Philips luchtreinigers WEG IN 5 MINUTEN? WeH16£\ VROUWEN (83%) HEBBEN VAKER DAN MANNEN (62%) LAST VAN HOOFDPIJN. 51 TP 105 De Gezondheidspagina is bestemd voor iedereen die zijn of haar gezondheid serieus neemt. In de artikelen die hier staan maakt u kennis met de nieuwste ont wikkelingen en produkten die bijdragen aan het be vorderen van een goede gezondheid. Vanaf vandaag biedt de Gezondheidspagina haar lezers meer dan al leen tips en raadgevingen. Door mee te doen aan het Gezondheidsspel maakt u kans op één van de vele fan tastische 'gezondheidsprijzen'. Wat u moet doen is heel een- gehaald. Elke beller wordt ge- voudig. Hieronder treft u drie meerkeuze vragen aan. De juis te antwoorden vindt u door de artikelen op deze pagina zorg vuldig te lezen. Denkt u dat u de juiste antwoorden heeft, bel dan naar de Gezondheidslij n: 06-32023098 (1 g/pm). U hoort dan de stem van radio-presen tatrice Meta de Vries die op nieuw de drie vragen stelt, en er volgen aanwijzingen om uw antwoorden door te geven. Heeft u de aanwijzingen ge volgd en zijn de antwoorden juist, dan hoort u direct of u in de prijzen valt en welke prijs u krijgt. U hoeft dus niet weken op de uitslag te wachten! vraagd om zijn of haar volledi ge telefoonnummer in te toet sen of te draaien; de computer doet de rest. Doe mee en win. Geheel automatisch Heeft u een prijs gewonnen, dan wordt die automatisch naar u toegestuurd. Met behulp van uw telefoonnummer wordt uw adres uit het PTT-bestand De prachtige prijzen die u kunt winnen in het Gezondheidsspel staan geheel in het teken van een gezond lichaam. De hoofd prijs is een arrangement met twee overnachtingen in het kuurcentrum Fontana in Nieu- weschans. Er worden vijf hoofdprijzen weggegeven. Daarnaast zijn er 50 Philips electrische tandenborstels te winnen en 25 Philips luchtrei nigers. Bovendien krijgt elke tiende beller de Gezondheids Almanak toegestuurd. Natuur lijk kunt u zo vaak meedoen als u wilt. U vergroot hiermee uw kans op een (hoofd)prijs! Lees nauwkeurig de arti kelen op de Gezondheids pagina en beantwoord dan de volgende vragen: Hoeveel Nederlanders hebben regelmatig last van een verstoorde nachtrust? 1één op de twee 2. één op de drie 3. één op de vijf Brandend maagzuur wordt veroorzaakt door 1zuur eten 2. maagzuur dat in de slokdarm komt 3. hard werken Hoofdbestanddeel van Medima warmtekleding is? 1katoen 3. angora wol 2. zijde Zo doet u mee Bel de Gezondheidslij n, be antwoordt de vragen en u hoort direct of en welke prijs u heeft gewonnen. U kunt zo vaak meedoen als u wilt. Deze prijs vraag loopt tot en met 31-12-1995. ^2/ 06-32023098 (1 g/pm) Er zijn vijf uitgebreide kuurarran- gementen voor twee personen in kuurcentrum Fontana Nieuweschans (waarde fl. 780,—) te winnen. Het kuurcentrum staat in het rustieke Oost-Groningen. U logeert in het luxe Golden Tulip Fontana Hotel dat, evenals het thermaal bad, omgeven is door een prach tig park. Een bad in het 36 graden warme bronwater dat rijk is aan mineralen, heeft een ongekend ontspan nend effect. Daarbij krijgt u een waterstraalmassage op het Hydro-Jet waterbed. Bij de afdeling Thalasso geniet de hoofdprijswinnaar van een anti-stress pakking op basis van algen-gel met la vendel en een korte voetre flexmassage. De pakking zorgt voor ontspanning en zuivert het lichaam. Verder maakt u kennis met de nieuwste ontwikkeling op sauna-gebied: de infra-rood sauna. De warmte van infra rode elementen werkt diep en intensief. Eén saunagang werkt even goed als 3 rondes in een hete lucht sauna. Bij zonder is dat u de sauna ruimte privé gebruikt. Het uiterlijk schoon krijgt aan dacht in de huidverzor gingsstudio. Zowel dames als heren fleuren op van een goede gezichtsreiniging en een voedend masker. Bij dit U kunt ook een van de 50 Philips elek trische oplaadbare tandenborstels Den tal Logic (winkel waarde f 169, winnen. De elektri sche tandenborstel waarschuwt u te gen te hard poet sen. Bij een te hoge poetsdruk klikt de borstel namelijk automa tisch terug; hierdoor blijven de haartjes rechtop staan om zo tandplak grondig te ver wijderen. Het resultaat: een schoon gebit. De tandenborstel is bovendien uitge rust met een timer: na 2 minuten poet sen (aanbevolen minimale poets- duur) begint het rode lampje te knipperen: het sig naal dat u voldoen de heeft gepoetst. De tandenborstel is water dicht en uitgerust met 4 bor steltjes, die in een handige cassette kunnen worden op geborgen. arrangement is tevens inbe grepen een gratis entree in het Holland Casino Gronin gen en een origineel af- scheidspresentje. Het arran gement is gebaseerd op twee overnachtingen met ontbijt buffet en twee keer een drie- gangen diner. Voor informatie en reserve ringen kunt u ook zelf bellen naar Fontana Nieuwe schans, tel. 0597-527777. Elke tiende beller krijgt de Gezond heids Almanak toegestuurd. Dit is een compact boekwerkje (224 pagina's) waarin uiteenlopende ge zondheidszaken worden behan deld. Als u even snel wilt opzoeken hoe het ook al weer zat met bewaartermijnen van medi cijnen of hoe u wintertenen Almanak Wie meedoet aan het Gezond heidsspel maakt kans op de nieuwste CAR A/allergie luchtreiniger van Philips (HR 4320). Wie zonlicht de kamer ziet binnenvallen, is wel eens ver rast door de hoeveelheid dansende stofdeeltjes die in eens zichtbaar wordt. Ontelbare, kleine stofdeeltjes zweven erin rond, zoals huis- stof, pollen en dierlijke schilfers. Maar dat dit de lucht is die we constant in ademen, zijn we snel weer moet behande len, is de Ge zondheids Al manak de juis te vraagbaak. Achtergrondin formatie over veelbeproken onderwerpen, diverse vormen van alternatie ve geneeswij zen, tips en praktische adviezen maken de Gezondheids Almanak on misbaar in uw huisapotheek. vergeten. Gelukkig is de lucht te zuiveren. In samen werking met diverse specia listen heeft Philips een CARA/allergie-luchtreiniger ontwikkeld, die de lucht voor maar liefst 99% zuivert van stof, pollen en allergenen en zo allergische reacties helpt te voorkomen Zo kunt u weer opgelucht ademhalen. Voor meer informatie of inlichtingen over beide produkten: bel de Philips Consumentenlijn, tel.: 06-8406 (20 ct/pm) ïiDAmm mh'Twoomc mmmn rnswiw 't Is alsof de duvel er mee speelt: als je net lekker hebt gegeten, veroorzaakt brandend maagzuur een bijtende pijn; als je probeert te slapen, zeuren zure oprispingen door je slokdarm.... Brandend maagzuur is verve lend en onaangenaam, maar meestal niet iets waarover u zich zorgen hoeft te maken. Trouwens, u bent niet de eni ge: meer dan 3.000.000 men sen in Nederland hebben re gelmatig last van brandend maagzuur! Waarom 'brandt' maagzuur? De maag is het enige orgaan van het spijsverteringskanaal dat zuur bevat. Dat zuur is nodig om het voedsel te hel pen verteren. Dat zuur gaat "branden" wanneer het uit de maag in de slokdarm komt. Dan ontstaat die kenmerken de bijtende pijn of dat brande rige gevoel achter het borst- Vochtig en koud weer kunnen pijn in de gewrichten veroorzaken. Het is een pijn waarbij geneesmiddelen niet altijd het beoogde effect sorteren. Door speciale warmtekleding te dragen wordt de pijn effectief en op een comfortabele manier bestreden. Warmte-therapie wordt door veel mensen gewaardeerd. Ook artsen hebben de welda dige werking positief beoor deeld. Met name mensen die veel buiten werken en hun li chaam aan grote tempera tuurverschillen blootstellen en mensen met reumatische aandoeningen hebben baat bij warmtekleding De zogenaamde therapeuti sche warm te-segmenten zoals schouder warmers, bodywar mers en knie warmers zijn van groot belang bij het be strijden van lokale pijn. Draagtest Aan het begin van de jaren vijftig ondergingen de leden van het Berlijnse brandweer korps een gezondheidsonder zoek. Opvallend was het aan tal gewrichts- en rugklach ten. Kuren en speciale behan delingen verminderden de klachten, maar bij hervatting van de werkzaamheden tra den ze opnieuw op. In samen werking met Medima te Maulburg, fabrikant van warmte-segmenten vervaar digd uit onder andere ango ra-schaapsscheerwol, werd een langdurige draagtest uit gevoerd. Na de proefperiode bleek bij meer dan de helft van de deelnemers een opmer kelijke verrichting van de pij nen. Bijzonder Een belangrijk onderdeel van de tricotage van Medima warmte-kleding is hoogwaar dig angorawol. Deze zachte en lichte wol beschermt het li chaam op plaatsen waar het nodig is en biedt heilzame warm te. Het fijne dons vormt een luchtkus sen dat de tempera tuur in evenwicht houdt. Hierdoor ga randeren schouder- warmers en andere warmte-segmenten warmte die pijn in rugspieren en ge- wrichten helpt voorkomen èn verrichten. Bovendien heeft de unieke samenstelling uit angora, scheerwol en speci fieke synthetische vezels niet alleen uitstekende warmteiso- lerende maar ook vochtregu- lerende eigenschappen. De warmtekleding van Medi ma is niet alleen ideaal voor mensen met reumatische aan doeningen of ambachtslieden, ook motorrijders, sporters en mensen met veel spier- en ge wrichtspijn zullen het bijzon der op prijs stellen. De seg menten hebben een uitsteken de pasvorm, hinderen de li chaamsbeweging niet en zijn onder normale kleding on zichtbaar. Er is een uitgebreid assorti ment Medima warmtekleding te koop bij drogist, apotheek en medische speciaalzaak. Voor meer informatie en ver koopadressen: Imgroma, tel.:(043) 3687581. Draaien en woelen, en de wekker op het nachtkastje geeft aan dat de ochtend met rasse schreden nadert. Schaapjes tellen helpt niet en de volgende dag voelt u zich alles behalve fris of uitgerust. Het is wellicht een schrale troost, maar op zo'n moment bent u be paald de enige niet. Want maar liefst één op de drie Nederlanders heeft regelmatig last van een verstoor de nachtrust. DISPEKT Verschillende oorzaken kun nen daaraan ten grondslag liggen. Problemen thuis, in de familie of op het werk kan er daar één van zijn. Vaak zijn eenvoudige maatregelen al voldoende om van een ge zonde nachtrust te genieten. Gebruik vlak voor het naar bed gaan geen koffie, thee of cola en probeer 's avonds laat niet meer te roken. Zorg ervoor dat ruim van te voren de avondmaaltijd is ge nuttigd. Ook is het raadzaam aan het einde van de dag ont spannende dingen te doen, veel mensen maken bijvoor beeld een avondwandeling, en in ieder geval geen werk mee naar de slaapkamer te ne men. Valdispert Nacht Uiteraard kan ook een na tuurrijk middel helpen. Een middel zoals bijvoorbeeld Val dispert Nacht, het natuurrij ke alternatief voor schaapjes tellen. Valdispert Nacht is speciaal bedoeld voor mensen die lang wakker liggen of ge durende de nacht vaak wak ker worden. Valdispert Nacht dragees bestaan uit de na tuurlijke bestanddelen valeri aan-extract en hop-extract. Valeriaan-extract staat be kend om zijn rustgevende ei- Valdispert Nacht: het natuur lijke alternatief voor schaap jes tellen. genschappen, terwijl hop-ex tract een gezonde nachtrust helpt bevorderen. Valdispert Nacht helpt alleen op het mo ment dat het nodig is: 's nachts. De volgende dag staat men fris en uitgerust weer op. Valdispert Nacht is verkrijgbaar bij drogist en apotheek. Voor meer infor matie: Vemedia B.V., tel. (0294) 465905. been en wordt u geplaagd door zure oprispingen. Dat komt omdat de slokdarm, die loopt van de mond naa^ de maag, is bekleed met een ge voelige slijmvrieslaag die ge makkelijk geïrriteerd raakt Brandend maagzuur is dus meestal niet een kwestie van te veel zuur, maar van zuur op een verkeerde plaats! Klachten Bij één of meer van de volgen de klachten heeft u naar alle waarschijnlijkheid last van brandend maagzuur: een bijtende pijn of een branderig gevoel achter het borstbeen pijn die uitstraalt van de maag tot de keel oprispingen waarbij kleine beetjes "zuur" in de mond ko men. Iets innemen Wanneer u last heeft van brandend maagzuur, weet de drogist of apotheker raad: hij kan u een middel adviseren dat snel werkt en langdurig helpt. Zo'n middel is Gavis con, dit blust brandend maag zuur onmiddellijk en be schermt langdurig tegen op rispingen. Gaviscon vormt een verzachtende en bescher mende laag op de zure maag inhoud en voorkomt daardoor dat het zuur in de slokdarm stroomt Het houdt het zuur dus in de maag. Gaviscon is verkrijgbaar in flesjes met een suspensie en in kauwta- bletten in de smaak peper munt en nu ook in de fruitige citroensmaak. Voor meer in formatie: Boots Healthcare B.V., tel.: (035) 6853851. Wil je een hoest effectief bestrijden dan is het van be lang dat je weet om welke soort hoest het gaat. Een bepaalde hoest met een verkeerd middel bestrijden, heeft vaak geen of zelfs een averechts effect. Welke hoest je hebt, merk je veelal zelf en Dampo heeft voor iedere hoest het juist middel. Vastzittende hoest voel je als hoest wordt veroorzaakt door Droge hoest slijm op de borst vast zit. Die taai slijm dat moet worden opgehoest. Dit kan knap las tig zijn en vooral lang duren. Dampo Bij Vastzittende Hoest stroop maakt dit vastzittend slijm dunner en vermindert de hevigheid van het hoesten. r Verkrijgbaar bij: Dorpsstraat 10 I Dorpsstraat 96 Holten Enter Keizerserf 32a Nijverdal Een droge hoest voelt als een irritante prikkel in de keel. Het is een hoest die je overvalt en die zich moeilijk laat on derdrukken. Zo'n hoest kan midden in de nacht de kop op steken en tot aan de volgende ochtend duren. Hoesten is dus lastig en vervelend. Dat blijkt ook uit een recent on derzoek van de Rijksuniversi teit van Groningen. In dit on derzoek is vastgesteld dat bij na eenderde van de bevolking zichzelf (en vaak anderen) 's nachts wel eens wakker hoest. Dampo Bij Droge Hoest •stroop dempt deze hoestprik- kel snel en langdurig en neemt de irritatie weg. Beide stropen hebben een aangena me smaak. Ook capsules en tabletten Nu zijn stropen niet altijd overal makkelijk in te nemen, zoals op het werk of onder weg (bijvoorbeeld in de auto). Daarom werden er twee hoestmiddelen ontwikkeld in een vaste vorm, die beide in handige meeneemstrips ver krijgbaar zijn. Dampo Bij Droge Hoest capsules bestrij den op een effectieve manier een droge hoest. Terwijl Dam po Mucopect Bij Vastzittende Hoest tabletten zeer effectief zijn tegen vastzittende hoest. Zowel de capsules als de ta bletten bevatten geen suiker of natrium en zijn dus ook ge schikt voor diabetici en men sen met een zoutloos dieet. Meer algemene klachten Naast specifieke hoestklach- ten zijn er ook algemene klachten. Dit zijn dan vaak onschuldige maar wel hin derlijke klachten zoals zere kelen en geïrriteerde lucht wegen waarvoor men snel op luchting wil. Voor kinderen is er Dampo Kindersiroop met tijm en althéa, voor vol wassenen een Kruidensiroop met tijm, althéa en sleutel bloem. Deze siropen hebben een natuurrijke basis en zijn een weldaad voor de keel. De Dampo hoestprodukten zijn verkrijgbaar bij drogist en apotheker. Voor meer in formatie: Roche Nicholas B.V., tel.: (0497) 381833. Migraine, zwarte vlekken voor de ogen en het gevoel dat het hoofd elk moment kan barsten: zo beschrijven de meeste migraine-patiënten hun klachten. Migrai ne komt meestal op ongelegen momenten en altijd on verwachts. Sinds eeuwen wordt Moeder kruid (Tanacetum partheni- um) beschouwd als een be langrijk middel tegen ge wrichtsontstekingen, depres sie, misserijkheid, maar voor al tegen migraine. Om de ge neeskrachtige werking te on derbouwen werden in Enge land twee klinische onderzoe ken naar dit kruid gedaan. Hieruit is gebleken dat het de frequentie en de ernst van mi graine aanvallen duidelijk vermindert. Een groot per centage van de behandelde patiënten vertoonde verbete ring. N at uur pr odukt De actieve stof van Moeder kruid. Parthenoride, ontspant de gladde hoofdspieren en kleine bloedvaten. Micrefin, het nieuwe natuurprodukt te gen migraine, bevat in tegen stelling tot andere produkten maar liefst 5 0/00 Parthenori de. Het wordt preventief ge bruikt (1 capsule per dag). Mocht het toch tot een aanval komen, dan zijn twee of drie tabletten genoeg om de pijn tot het minimum te beperken. Micrefin is verkrijgbaar bij drogisterij, reformwinkel en apotheek. Voor meer informatie: Desert Natuurproducten, tel. (020) 6682022 of schrijven naar: Postbus 58305. 1040 HH Amsterdam. Dankzij de unieke samenstelling van SHANGHAN-LUN SPIEROLIE heeft het een snelle en effektieve werking bij spier-, nek- en rugklachten en geeft het zelfs verlichting bij reu maklachten. geeft onmiddellijk resultaat heeft een betere dieptewerking verwijdert afvalstoffen (melkzuur) herstelt rekbaarheid spierweefsel Ook in handige sprayflacon te verkrijgen SHANGHAN-LUN hoort thuis in ieder me dicijnkastje en verzorgingspakket. In 23% van alle gevallen wordt spanning of stress als hoofdzaak genoemd. ®med hoofddepper is een natuurprodukt vervaardigt uit 7 etherische oliën welke ieder op zich verlichting geven aan deze hoofdklachten. Aanbrengen langs haargrens van net tot voorhoofd en u zult versteld staan van het snelle resultaat. VERKRIJGBAAR BIJ UW DROGIST. V Dorpsstraat 10 I Dorpsstraat 96 I Keizerserf 32a Holten Enter Nijverdal

Holtens Nieuwsblad | 1995 | | pagina 15