ARP: mogelijkheden voor bedrijfsontwikkeling 5% fcOltlBT gratis voortman keukens Kerstmiddag trekt honderden bezoekers Ondernemen met visie UTD-Munster Kerstrock in De Wippert Geen woning aan de Aalpolsweg Voortman geeft u een smakelijk voorproefje kado VERGUNNINGEN Veevoeders/kunstmest PvdA wil wijzigingen op plankaart Mannen van het Woord (8) Kerstviering nevendienst en zondagschool Bezwaar tegen bouw carport DECEMBER- FEESTMAAND- BAKMAAND PROFITEER NU NOG VAN DE OUDEJAARSPRIJZEN ^^jjdens^elestiyiteiten Rii aankoop van een keuken*. K£PQ Tijdens onze festiviteiten DONDERDAG 21 DECEMBER 1995 HO 13 Topdruk was het zondagmiddag op de kerstmiddag die de Stichting Socuwe traditiegetrouw had georganiseerd. Deze kinderen vergaapten zich aan een sfeervol kerstalletje dat in één van de gangen aan de muur hing (Foto WV) De kerstmiddag die afgelopen zondagmiddag door de Stichting Sociaal Cultureel Werk werd geor ganiseerd was een overweldigend succes. In acht lokalen stonden de verschillende stands opgesteld. En zelfs voor het gebouw werd men al in de stemming gebracht door de klanken van de midwinterhoorn. In de ontmoetingsruimte zat een heuse kerstman, bij hem konden kinderen een puzzel halen die na inlevering een presentje opleverde. Ook de stands van aktiviteitencen- trum De Lathmer en Unicef wer den goed bezocht. In dit lokaal speelden ook twee leerlingen van het Muziek Onderwijs Centrum: Anneke Stegeman en Margreet Wiegers speelden voor Amnesty International liedjes op dwarsfluit en accordeon. Verder kon men natuurlijk de nodige materialen aanschaffen voor kerststukjes, of er door de kinderen één laten maken. Ook de aanwezigheid van de Oudheidkamer Hooït'n bleef met onopgemerkt. Daarvoor moest men zich vervoegen in de kelder, waar voorzitter Herman Koopman een toelichting gaf op een film over Holten in de vijftiger jaren. De film was gemaakt door wijlen heer Van Leeuwen. Als oudfotograaf en drogist bij menig oudere Holtenaar nog wel bekend. De eerste voorstelling leek weinig publiek te trekken, gelukkig bleek dit tijdens de film te veranderen in een volle zaal. Toen om vier uur veilingmeester Wim Dalhuisen be gon met de veiling van bloemstuk ken bleek dat de opkomst deze middag grandioos was geweest. Met een vlotte babbel zoals een goed veilingmeester betaamt, veil de de PvdA-fractievoorzitter een kleine twintig kerstmanden, guir landes en al wat dies meer zij. Volgens Socuwe-stafmedewerker Herman Kampman werd de kerst middag bezocht door honderden, misschien zelfs wel meer dan dui zend, bezoekers. De gemeenteraad heeft maan dagavond unaniem het Ammo niak Reductieplan (ARP) Holten vastgesteld, evenals de daaraan gekoppelde 'Verordening uitslui ting voor verzuring gevoelige gebieden gemeente Holten 1995'. De PvdA had wel moeite met de voorgestelde wijzigingen op de bijbehorende plankaart met de voor verzuring gevoelig aange merkte gebieden. Een zaak, waar de gemeente ook de milieuinspec teur van het ministerie bezwaar tegen heeft en waarover nog geen overeenstemming is. Het ARP werd desondanks vastge steld, inclusief de huidige plan kaart. Aan de hand van het over leg met de inspecteur zal deze mogelijk te zijner tijd worden aangepast. Bij monde van Jan Metsemakers maakte de fractie bezwaar tegen het afvoeren van de kaart van het bosgebiedje nabij de Raalterweg- Hommelteweg en het bosgebied nabij de Oude Stationsweg en de gemeentegrens met Bathmen. Bei de gebieden worden aangeduid als niet-verzuring gevoelig aange merkt, de PvdA is overtuigd van het tegendeel. „Het stuk bos bij de Oude Stationsweg is een groot geheel en omvat niet twee stukken van 4 hectare die verbonden zijn door een singel. De scheidingslijn is zelfs erg smal. Het gebied heeft bovendien aanzienlijke natuur waarde en ten slotte maakt het betreffende stuk bos deel uit van een groot bos op Bathmens grond gebied dat daar wél op de kaart voor verzuring gevoelige gebieden is opgenomen," betoogde Metse makers, die het gebied tevens on derdeel achtte van de ecologische hoofdstructuur in het gebied. Dat Dat de gemeenteraad komend jaar verhitte -discussies tegemoet kan zien over een nieuw vast te stellen verkeersstructuurplan, gloorde maandagavond al enigszins tijdens de behandeling van het verzoek van H.F. Oolbekkink tot wijzi ging van het bestemmingsplan Buitengebied. De Holtenaar wil een woning bouwen aan de Aal polsweg, in een gebied waar Ge meentebelang destijds het alterna tieve Maïsweg-tracé projecteerde. Begin 1992 klopte Oolbekkink met hetzelfde verzoek aan, dat echter door de meerderheid van de toenmalige gemeenteraad in april van datzelfde jaar werd afgewe zen. Nu de politieke samenstelling van de raad gewijzigd is, waagde de Holtenaar opnieuw een poging. Het Maïsweg-tracé van Gemeen tebelang komt binnenkort in beeld in het beslismodel dat met betrek king tot het nieuwe verkeersplan wordt samengesteld en waarin alle varianten opnieuw aangegeven worden, alsmede de afwegingscri teria. Het college had dit argument toegevoegd in het raadsvoorstel. Alleen Jan Kevelam (WD) vond het ge-rn aanleiding om het ver zoek van Oolbekkink niet te ho noreren. Hij vond de omstandig heden sinds 1992 niet veranderd. Wat betreft het alternatieve Maïs weg-tracé merkte hij op dat het slechts één van de mogelijkheden is en het niet zeker is dat de weg daar definitief geprojecteerd wordt. Bij de fractie van Gemeen tebelang lagen de kaarten anders geschud. Voorzitter Jan Soepnel wees op de mogelijke aanleg van een zuidelijke ontsluitings- of rondweg langs de Aalpolsweg, hetgeen een fikse belemmering zal vormen voor de tegen die tija ge realiseerde woning van Oolbek kink. Ook de GB'ers die destijds voor wijziging van het bestem mingsplan waren, steunden daar om nu het collegevoorstel. Op een vraag van Kevelam hoe GB zich zal opstellen indien de zuidelijke rondweg daar niet komt, liet Soep- nel weten dat dan enkel de GB'ers die in april 1992 voor het voorstel waren, dan groen licht geven. Met de veranderde samenstelling van de fractie is sprake van verschillen de standpunten en was het voorstel wat betreft stemming tot een 'vrije kwestie' verheven. Steun was er ook van CDA en PvdA, die bena drukten dat het toenmalige CDA/PvdA-college een duidelij ke lijn had uitgezet, die gehand haafd dient te worden. „Een kwestie van consistent beleid," verwoordde Ab Stegeman (CDA) die gedachte. Alardus Bömer Enkele varianten op de achter naam zijn BeumerBoemer en Bomer. Hier wordt gekozen voor de naam Bömer. Alardus werd op 22 september 1661 gedoopt te De venter als zoon van Peter Bömer en Susanna Sas. In 1679 werd hij ingeschreven als student met de vermelding: Daventriensis. Hij woonde toen in de Bergstraat. Op Pasen 1680 legde hij geloofsbelij denis af. In 1692 werd. hij kandi daat tot de heilige dienst. Anders dan voordien namen de markge noten op 25 februari 1692 het inita- tief om aan de 'carspelluydeneen gegadigde voor de predikantsvaca ture voor te dragen. De keuze viel op kandidaat Alardus Bömer en Als veehouder ben je steeds meer ondernemer. Ondernemer in een tijd die vraagt om vakmanschap op vele gebieden. Dan kies je voor betrouwbare leveranciers en adviseurs met visie. Visie op de voeding van de dieren, maar ook op de marktsituatie en de toekomst. Dan is UTD een goede keuze. Gevraagd: E.AS E IVI E I— K Gevraagd: ESTQ U OTU IVI Gevraagd: MILIEU" Oerdijk 188 7434 RC Lettele Telefoon 0570-55 12 68 zelfde geldt volgens hem voor het bosgebied bij de Raalterweg- Hommelteweg, dat hij kwalifi ceerde als 'bosstroken met een half open karakter' die onderdeel vor men van een groter geheel dat er ten noordoosten van ligt. Het ge bied is groter dan vijf hectare en dat geldt als grens om een groenge bied op de kaart voor verzuring gevoelige gebieden op te nemen. Het ARP Holten is evenals het ARP in alle andere Overijsselse gemeenten, gebaseerd op het mo- del-ammoniakreductieplan Over ijssel, hetgeen uitwisseling van rechten onder agrariërs vergemak kelijkt. Belangrijke aanvulling daarop is het vereiste gemeente- specifieke plandeel. Wethouder Eb van Schooten (GB) constateer de dat het ARP enige ontwikkeling van agrarische bedrijven mogelijk maakt, mede vanuit de gedachte dat daarmee de nodige milieuwinst kan worden bereikt. Volgens Ab Stegeman (CDA) is die bedrijfs ontwikkeling van essentieel be lang, omdat veel Holtense bedrij ven een kleinschalig karakter heb ben. Naar zijn zeggen stelt het Centrum voor Landbouw en Mi lieu dat grotere bedrijven veelal milieuvriendelijker kunnen wer ken dan kleine(re). Van Schooten benadrukte echter ook dat de emissie (uitstoot) van ammoniak en het neerslaan ervan (als zoge noemde depositie) op de voor ver zuring gevoelige gebieden centraal staat in het ARP en dus een belem mering betekenen voor de uitbrei ding van agrarische bedrijven, ze ker als deze dicht bij bijvoorbeeld bosgebieden als de Holterberg en Zuurberg liggen. Wat betreft het sluiten van (beheers)convenanten vertelde Van Schooten dat deze naar verwachting afgesloten wor den door provincie en gemeente. Een eerste overleg erover heeft vorige maand plaatsgehad met on der meer provincie, Staatsbosbe heer, het Landbouwschap en en kele particuliere bosbeheerders. Half januari volgt een tweede overleg en vermoedelijk overeen stemming. Nog in het eerste kwar taal van 1996 moet één en ander 'gebruiksklaar' zijn. Tot de optredende bands behoort Hazenbagger. Vijf'podiumbeesten' uit Holten, Markelo en Zutphen die eerder in onder anderen de band Lanz Bulldog (Eigen foto). In zaal De Wippert aan de Laren- seweg vindt op Tweede Kerstdag voor de zevende maal het Kerst rockfestival plaats. Een combina tie van muziek door regionale bands en een gezellige sfeer, die altijd voor een stampvolle zaal zorgt. Het heeft de organisatie ook dit jaar geïnspireerd tot het samen stellen van een zo breed mogelijk rockprogramma. Tussen 16.00 en 22.00 uur treden achtereenvolgens vijf bands op: Precious Insanity, Dead Meat, Hazenbagger, Grolsch Busters en Sixpack. Pre cious Insanity is te beluisteren tus sen 16.15 en 17.00 uur en heeft wortels in Holten en Laren; Dead Meat speelt van 17.30-18.15 uur en Hazenbagger, afkomstig uit Hol ten, Markelo en Zutphen tussen 18.45 en 19.30 uur. Het ligt in de bedoeling dat deze vijf 'podium beesten' binnenkort de studio in 'duiken'. Grolsch Busters komt aan bod tussen 20.00 en 20.45 uur. Deze punckrockband uit Hengelo heeft de meeste ervaring en een trouwe schare fans. Van 21.15- 22.00 uur zorgt Sixpack, een band die ontstond tijdens de Lochemse Keidagen, voor een waardige af sluiting. De entree voor de Kerst- rock in De Wippert bedraagt 7,50 gulden. De nevendienst en zondagschool Holten houden hun kerstviering op maandag 25 december 's mid dags om 15.00 uur in de hervorm de kerk. De viering heeft als on derwerp: "Een ster wijst ons de weg". Jan van Dijk is de organist en ook veel kinderen doen mee. De opbrengst van de kollekte die gehouden zal worden is bestemd voor asielzoekerscentrum "Klompjan" in Markelo. Kinderen van groep 1, 2 en 3 van de basis school worden om 14.45 uur in de consistorie verwacht. De Vereniging van eigenaren van serviceflat De Molenbelt heeft bij de gemeente een verzoek inge diend voor een bouwvergunning inzake de bouw van een carport achter de serviceflat. Om de car port te kunnen realiseren moet een stukje tuin wijken, evenals een boom. Een doorn in het oog van bewoonster M. Bruinsma, die een bezwaarschrift indiende bij de ge meente. Wat betreft de voorgeno men bouw van de carport verwijst burgemeester D.J. Verhoeven haar naar de eigenarenvereniging, het bezwaar tegen de kapvergun- ning inzake de boom mag me vrouw Bruinsma komen toelich- aan de classis van Deventer werd gevraagd het kerkelijk beroep te verzenden. Bömer werd in 1692 als predikant bevestigd in Holten, waar hij tot zijn overlijden in 1705 is gebleven. Blijkens de rekening van de 'Pastory en Vicariegoede- ren' van 1704 is een zekere vrouw Denneboom zijn erfgename ge worden. Dominus Bömer had tot 1703 'een perceel groenland als koeweide'gratis in gebruik van de marke. Op 28 september van dat jaar is het stuk verkocht en werd Bömer schadeloos gesteld door hem drie jaar lang nog twee gou den dukaten per jaar toe te kennen. W. Otten Hilversum grote keukenshow beB'e -% bij Voortman Voortman stelt de laatste keukenkopers vanl995 in staat nog een goede deal te maken. Tijdens een groot opgezette keukenshow, in de hele maand december, kunt u zich, onder het genot van een kopje koffie, verbazen over het vele voordeel, dat Voortman u nog te bieden heeft. Niet alleen de forse kortingen op keukens en bad kamers, maar interessant zijn ook de prijzen van apparatuur, tegels en plavuizen. Dus voor de laatste kopers van 1995 loont het meer dan de moeite nu naar Voortman te gaan. Bij aarmuuK overtuigen, dat likker*!/"1 WAND- EN VLOERTEGELS Alle kopers van wand- en vloer- tesels krijgen het benodigde LIJM- EN VOEGMATERIAAL geldt niet voor d nagebrachte offertes of de hei van de waarde m contanten de beste service eerlijke voorlichting gespecificeerde offertes gedetailleerde tekeningen RUSSEN - Nijverheidsstraat 40 - Tel. (0548) 515055 Industrieterrein "De Mors". Dagelijks geopend. Donderdags koopavond. Zaterdags geopend tot 17.00 uur Russen - Seenwijk - Apeldoorn - Zeist - Heemstede - Dalfsen - Emmeloord v-

Holtens Nieuwsblad | 1995 | | pagina 13