Gaskeur garandeert kwaliteit met een zichtbare controle i Geïsoleerde sfeer Kerstprogramma JC De Schure Klein uur Engels theater in SGW Uit buiten Holten Sylvester korenavond Nachtdienst Jaaragenda Euhhhhlth Vergeet 'm niet Afval laat romantisch vuurtje hoger oplaaien Hypotheek van A tot Z Warmte-wonder biedt probleemloze comfort Kerstfeest zondagsschool Helhuizen-Splo Verkoop van afgeschreven boeken I DONDERDAG 21 DECEMBER 1995 HO 11 redactie service weekbladen Wegener Net als de afgelopen twee jaren houdt de VVV-Holten dit jaar weer een Sylvester zangkorena- vond. Vrijdag 29 december ver zorgen vier koren uit Holten een optreden in de hervormde kerk. De koren treden tussen 19.30 en 21.10 uur op. Het gaat om het Holtens Gemengd Koor, 19.30- 19.55 uur; Interkerkelijk Kinder koor Mozaïek, 19.55-20.20 uur; Interkerkelijke Gospelgroep Re joice, 20.20-20.45 uur; Holtens Mannenkoor, 20.45-21.10 uur. Ie der koor zingt een eigen repertoi- j re, wat de avond dan ook zeer afwisselend maakt. De toegang is gratis, bij de uitgang wordt een inzameling gehouden ter bestrij ding van de onkosten. Bij de VVV- Holten is al een programma ver krijgbaar. De Open Deurgroep nodigt via deze weg iedereen uit voor de kerstnachtdiensten die gehouden worden op zondag 24 december om 21.00 uur in De Kandelaar met medewerking van het Holtens Ge mengd Koor en om 23.00 uur in de Hervormde Kerk met medewer king van HMV. Voorganger in beide diensten is mevrouw ds. J.W. den Hertog. Het thema luidt "De koninklijke weg". Tien minu ten voor aanvang van de diensten is er samenzang. DECEMBER 24 december: schoolkinderen plaatsen kaarsen op Canadese be graafplaats 26 december: MAC kerstpuzzel- rit; Kerstpuzzelwandeltocht JC De Schure 29 december: Sylvester-zangko- renavond in de hervormde kerk JANUARI 5 januari: Veldrit WVH 26 januari: 20.00 uur, toneeluit voering OCH in gebouw Irene FEBRUARI 15 t/m 20 februari: carnaval MAART 3 maart: Omloop van Holten APRIL 7 april: paasvuur 13 april: ochtendwandeling Hol- terbergbewoners naar baltsende korhanen MEI 4 mei: Holterbergtoer WVH 16 mei: Hemelvaartfietstocht JC De Schure JUNI 1 juni: Straatvoetbal op Meer manskamp 2 juni: Allard van Bruggen-toer- nooi op Meermanskamp 9 juni: Koetsenrit 11 t/m 21 juni: Avondfietsvier- daagse WVH 21 jup;: Midzomeravondconcert op de Holterberg 21 t/m 23 juni: Dijkerhoeks feest JULI 4 t/m 9 juli: Folklorefestival 6 juli: SchureOamd met Boh Foi Toch 23 t/m 27 juli: Dorpsfeest/kermis AUGUSTUS 1 augustus: Dagje de Boer Op 9 augustus: Triathlon Ballooning. 10 augustus: Triathlon Holten 16 t/m 18 augustus: School- en volksfeest Espelo 20 augustus: Holtens Songfestival (Zum Hoolter Bock) 24 augustus: Fokveedag Espelo en eindkeuring Kalver Opfokclub SEPTEMBER 5 t/m 8 september: Keunefeesten 21 september: Holterbergherfst- toer WH In navolging van Rolf Wouters koppelt ook Philips dit najaar prachtige reisprijzen aan de tandenborstel. Bij aankoop van een elek trische tandenborstel uit de Dental Logic serie maakt u namelijk kans op reischeques ter waarde van 1000,-, 500,- of 250,-! Deelname aan deze actie is uiteraard wel aan enige regels gebonden. Zo dient u in november of december een 'actie-bor stel' te kopen en vervol gens moet u een slagzin zo origineel mogelijk af ma ken. Als uw geen reische- que wint, worden uw in spanningen beloond met drie tandenborsteltjes (met een winkelwaarde van 10,-) die u gratis krijgt thuisgestuurd. Voor veel mensen is een open haard het toppunt van romantiek. En om u de mogelijkheid te bieden om met een gerust hart voor het vuur weg te dromen, zijn er sinds kort nieuwe aan- maakblokken verkrijgbaar die niet alleen mi lieu-vriendelijk zijn, maar tevens urenlang brandplezier bieden. Deze Holz-Brikks aanmaakblokken worden namelijk ver vaardigd door schaafkrullen, houtspanen en -splinters die bij de houtverwerkende industrie als restprodukt overblij ven. Dit afval wordt vervolgens onder hoge druk en verhit ting tot houtblokken samen geperst. De in het hout aanwe zige harsen worden tijdens dit proces stroperig en dienen derhalve als perfect bindmiddel. In de blokken worden dan ook geen andere bind- of lijmmiddelen verwerkt. De as die overblijft is minder dan 0,3% van het blok, dus u kunt weken stoken voordat de aslade van de haard vol is. Voor meer informatie over deze milieuvriendelijke haard- blokken kunt u contact opnemen met G.S.A., tel. 01720 - 34969. Kadaster: Rijksinstel ling waar iedere onroe rende zaak staat gere gistreerd. Iedereen kan bij het Kadaster o.m. informeren wie de ei genaar is van een on roerende zaak en of er een hypotheek op rust. Kosten koper: niet bij de koopsom inbegre pen kosten.Het betreft de overdrachtsbelas ting (6%), de kadastra le rechten en de nota- riskosten. De meeste bestaande huizen wor den 'kosten koper' ver kocht. Dit wordt aan geduid met de afkor ting k.k. achter de vraagprijs van de wo ning. Bron Vereniging Kigen Huis Een huis is pas echt een thuis als we ons in de betreffende woning vei lig voelen. Vaak wordt hierom veel aandacht besteed aan het beveili gen tegen externe be dreigingen: goede sloten op deur en ramen, bij voorbeeld. Maar onvei lige aspecten kunnen zich ook binnenshuis bevinden. Een niet goed functionerend gastoes- tel, bijvoorbeeld. In het verleden zijn we er al tijd van uit gegaan dat de kwaliteit van het gastoestel goed was en - wees gerust - dat was ook zo. Alleen was er nooit een - voor de con sument - zichtbare con trole. En - u vermoedde het misschien al - daar is inmiddels verande ring in gekomen. Tot voor kort mochten erken de installateurs - volgens stip te aansluitvoorwaarden en voorschriften - alleen maar officieel (Giveg-)gekeurde gastoestellen installeren. Dat was de beste waarborg voor veiligheid. Sterker nog: Nederland, met zijn dichtste gasnet per vierkante kilome ter, is nog steeds het veiligste gasland ter wereld. Vanaf 1 januari 1996 wordt de Europese CE-markering on der andere verplicht voor alle gastoestellen die op de Euro pese markt komen. Deze CE garandeert de vei ligheid, maar zegt niets over andere kwaliteitsaspecten. Met andere woorden: een buitenlandse ketel kan best wel veilig (en goedkoop) zijn, maar hoe zit het met de duur zaamheid en het rendement van de betreffende ketel? Kwaiiteiteisen Op initiatief van de VFK (Vereniging van Ketelfabri kanten) en Gastee (het Ne derlandse Centrum voor Gastechnologie) is daarom het Gaskeur-label in het leven geroepen. Gaskeur staat voor een veel heid aan informatie over wat men zoal mag verwachten van het gastoestel. Het keurmerk is dus een garantie voor tal van kwaliteitseisen. Gaskeur betekent dat het toe stel door de vakman moeite loos kan worden geïnstalleerd en onderhouden, dat de con structie duurzaam is, dat er sprake is van gebruiksgemak, doelmatigheid, betrouwbaar heid en levensduur, maar ook van een behoorlijk rende ment. Kortom: een apparaat dat langdurig prima en zuinig zal functioneren. Naast het woord 'Gaskeur' ll Bij renovatie en nieuw bouw ontstaan vaak her- i| metisch geïsoleerde huizen, j Tot voor kort konden deze woningen alleen worden verwarmd met een tradi tionele cv. Een situatie waar met de introduktie van de DVS verandering is in gekomen. De DVS, Direct Ventilatie Sys teem, onttrekt tijdens het verbran dingsproces namelijk geen zuur stof aan de woonruimte en is toe gepast op diverse (Dru-)gashaar- den die geschikt zijn voor wonin gen met èn zonder rookgasafvoer. Sfeervolle warmte ligt deze winter dus nu ook binnen üw handbereik. Nu de dagen weer korter en kouder worden, verdient uw cv-ketel weer de nodige aandacht. Is uw cv-ketel aan vervanging toe? Informeer dan eerst eens naar de di verse mogelijkheden. De nieuwe 'generatie' cv-ketels wordt gekenmerkt door wooncomfort en energiebesparing. Maar ook uw finan ciële mogelijkheden krijgen steeds meer aandacht. Zo biedt Thermagas niet alleen een uitgebreide collectie Bcretta cv-ketels in diverse uitvoeringen, maar tevens een uniek Beheerplan èn financieringsplan. Hiermee ligt de aanschaf van een nieuwe cv-ketel binnen ieders handbereik. Voor meer informatie: Thermagas, tel. 0348-471924. 3 /aar kunnen ook toevoegingen staan. Zo staat Gaskeur SV bijvoorbeeld voor Schonere Verbranding. Toevoeging Deze toevoeging geeft aan dat het apparaat is voorzien van schonere verbrandingstech nieken met een lage vlamtem- peratuur voor zo weinig mo gelijk uitstoot van schadelijke stoffen en er dus echt milieu vriendelijk kan worden ge stookt. De toevoeging 'HR' is een bekende afkorting en bete kent - inderdaad - Hoog Ren dement. Een apparaat met het label Gaskeur HR staat dan ook voor een rendement van mi nimaal 90% en dat is niet alleen goed voor het milieu, maar ook voor uw portemon nee. Als er achter het Gaskeur- label geen toevoeging staat, dan heeft u te maken met een apparaat met een rendement van minimaal 78%. Kortom: Gaskeur staat voor energiezuinige en doelmatig gestookte apparatuur voor hoogwaardige kwaliteit en met een milieuvriendelijke constructie. Toekomst De bedoeling is dat er in de toekomst nog andere aandui dingen zullen volgen. Aan duidingen voor warmwater- gebruik bijvoorbeeld. Er komen ook andere toevoe gingen die meer vertellen over de onderhoudsvriende- lijkheid van een toestel, de beschikbaarheid van onder delen of in welke mate een apparaat recyclebaar is. 'Vieze Harry' is een driemans for matie uit Hengelo (ov) die inmid dels vijf jaar bestaat. Na eerst als Dirty Harry's 44 door het leven te zijn gegaan werd twee jaar geleden na de elfde personeelswissel beslo ten het roer om te gooien en als 'Vieze Harry' verder te gaan. Za terdag 23 december komen ze naar De Schure. De band speelt een mengeling van Blues en Rock met humorvolle teksten die vaak in het Twentse dialect worden gezon gen. De entree bedraagt 7,50 en de zaal is om 21.00 uur geopend. Vrijdag 22 december is er een disco verzorgd door Magic Light Music. De dj magie, dj light en dj music zijn bekend van discotheek de Waag. Hun installatie werd afge lopen september door brand ver woest maar hebben de afgelopen tijd een geheel nieuwe show opge bouwd. Aanstaande vrijdag zijn de heren voor het eerst te bewonde ren sinds september. De tweemaal 1200 Watt aan geluid gaan vanaf 21.00 uur blazen en de entree is gratis. Dinsdag 26 december is er de gebruikelijke kerstpuzzelwan deltocht. Vanaf 13.30 tot 14.30 uur kan gestart worden voor de vijf kilometer lange tocht, onder weg moeten diverse puzzels wor den opgelost. Aan ae inwendige mens wordt natuurlijk weer ge dacht door middel van chocolade melk en erwtensoep. De kosten om mee te doen bedragen 3,50 gulden voor personen van vijf jaar en ouder, tot 5 jaar betaalt men een gulden. Middels een heuse theater voorstelling die in de vorm van een televisieprogramma met onder meer nieuws, weer en interviews gegoten was, werden de brugklasleerlingen van scholengemeenschap De Waerdenborch vorige week op spelende wijze meer ver trouwd gemaakt met de En gelse taal en cultuur. Een klein uur Engels theater, waarbij de jongeren zelf een grote in breng hadden. Het experi ment van de sectie Engels scoorde uitstekend onder de leerlingen, van wie menigeen zich al aardig in het Engels weet te redden. Twee uit En geland afkomstig acteurs on derhielden zich met de jonge ren en betrokken hen op aller lei manieren bij het spel. Zo deden ze onder meer mee met een quiz, een behendigheids spel, een vragenspel en een film. Naast voorstellingen in Holten, waren er ook voor stellingen in de nevenvesti ging in Goor. Docente Engels Margriet Veenbrink, zelf één van de initiatiefnemers was na afloop zeer te spreken over het experiment: ,,Het is leuk om te zien hoeveel de leerlin gen al begrijpen. Ze hebben uiteindelijk nog niet zoveel Engels gehad." De sectie En gels hadden de Engelse ac teurs, een man en een vrouw, eerder in het Florens Rade- wijns College in Raalte aan het werk gezien. Het tweetal verzorgt dergelijke voorstel lingen in verschillende lan den. Of de voorstelling ook volgend jaar op de 'schoola genda' komt te staan, is nog onbekend. Het hangt af van de beschikbare financiën. Leeuwenbrug Donderdag 21 december treedt het staatskamerkoor van de Smol'niy Kathedraal in Sint Petersburg op in de Lebuïnuskerk. Twintig zan gers, die allen afstudeerden aan het befaamde conservatorium van St. Petersburg. Russische koor-, volks- en religieuze muziek. De uitvoering begint om 20.00 uur. Woensdag 27 december spelen Hakim (bekend van Sesamstraat) en Hafidi het bekende sprookje 'Ali Baba en een stuk of elf rovers' uit Duizend-en-één-nacht. Het gaat over de arme houthakker Ali Baba en zijn grot met schatten die De zondagsschool Helhuizen-Es- pelo nodigt iedereen uit tot het bijwonen van het kerstfeest. Eer ste kerstdag om 14.00 uur in Het Trefpunt. In het kerstfeest wordt het Adventsproject "Een wereld blijde mare" afgerond. Verder wordt er door de kinderen een kerstspel gespeeld. opengaat met de spreuk 'Sesam open U'. De voorstelling is ge schikt voor kinderen vanaf 5 jaar en begint om 14.00 uur. Diezelfde middag is er de muzikale leesvoor- stelling 'De clown leest voor' met verhalen en liedjes van Annie M.G. Schmidt. Aanvang 15.30 uur. Geschikt voor kinderen van 6 tot 8 jaar. Kaarten zijn verkrijg baar bij de kassa van Schouwburg De Leeuwenbrug, Leeuwenbrug 2, tel. 0570-683500. Van vrijdag 29 december tot en met vrijdag 5 januari worden in de openbare bibliotheek aan de Rö- rikstraat weer afgeschreven boe ken verkocht. De bieb is met uit zondering van Eerste en Tweede Kerstdag en Nieuw jaarsdag, nor maal geopend: van maandag tot en met vrijdag van 14.00-17.30 uur en 18.30-20.30 uur, woensdag van 10.00-12.00 uur en van 14.00- 17.30 uur, zaterdag van 10.00- 12.00 uur.

Holtens Nieuwsblad | 1995 | | pagina 11