Hennie Rustebiel na 9 jaar penningmeester af ^Godsdienst en «handhaven op muziek school HOLTENS NIEUWSBLAD Gerrit Jan Honig neemt beheer van Fienpreuvers-penningen over LS Tevens behoud van jeugdsportsubsidie Muziek Boek TVB Gemeenteraad 4_ I DONDERDAG 14 DECEMBER 1995- Als je binnenkort 75 jaar wordt, dan wordt het tijd om plaats te maken voor een jongere." Aldus Hennie Rustebiel, oud-pen ningmeester van carnavalsvereniging De Fienpreuvers. Na negen jaar op uiterst zorvuldige wijze met de carnavalspenningen te zijn (omgesprongen, heeft de Holtenaar zijn taak begin deze week overgedragen aan Gerrit Jan Honig, de 39-jarige beheerder van de ABNAmro-bank aan de Dorpsstraat. Helemaal penningmees ter af is Rustebiel overigens niet: komend jaar bekommert hij zich nog wel om de boekhouding van de Keunefeesten. Binnen de vereniging een zeer belangrijke en tijdrovende klus. Naast de 'carnavals'boekhouding, vereist ook dit nauwgezetheid en vooral veel vrije uren. Als wij Rustebiel voorzichtig vragen hoeveel tijd hij zoal per week besteedde aan de Fienpreuvers-penningen, weet hij dat moeilijk te schatten. Veel, heel veel dus, luidt onze .conclusie. „Ik had die taak ook nooit op mij genomen als ik nog .gewerkt had," verzekert de oud-NS'er, die in 1973 in Holten (belandde en zich een jaar later aansloot bij de carnavalsvereni- |ging- Ofschoon afkomstig uit het door gaans nuchtere noorden des lands, voelde Rustbiel zich onmiddellijk thuis bij de Holtense feestvierders. Hoe het zo kwam? „Ach, hoe gaat zoiets. Ik kende wat mensen die bij de vereniging betrokken waren, onder wie onze buren. Waren die (lid waren geweest van een andere (vereniging, dan had het misschien jniet zo gelopen. Hoe het ook zij, (we wilden wat meer ingeburgerd raken en gingen mee, toen nog verkleed. De vereniging maakte direct een prettige indruk en de sociale betrokkenheid die getoond wordt, bijvoorbeeld met het car- taaval voor minder-validen, sprak kms zeer aan." Na een aantal jaren (werd Hennie Rustebiel gevraagd jom prins te worden. Het was toen 1982, tevens verkiezingsjaar. Rus tebiel weigerde: „Op dat moment wist nog bijna niemand dat ik genomineerd was als wethouder voor Gemeentebelang. Die com binatie was absoluut onmogelijk." Vier jaar lang maakte Rustebiel deel uit van het college van B en W. die vier jaar, toen de politieke kaarten anders geschud lagen en tij opnieuw gevraagd werd voor iet prinsenambt, accepteerde hij iet aanbod wel. Met zijn adjudant >elandde prins Hennie automa tisch één jaar in het Fienpreuvers- Jkabinet. Een functie die een jaar later, zodra een nieuwe prins en Jidjudant zijn benoemd, vervalt. iHet liep echter anders. „Toenter tijd had André Schuchard de fi nanciële administratie van de car navalsvereniging onder zijn hoe de. Daar het hem teveel werd, wilde hij stoppen." Om te begin nen werden ae taken echter ver deeld en zo begon Hennie Ruste biel eind 1986 als tweede penning meester van De Fienpreuvers en bleef dus lid van het kabinet. De voormalige wethouder werd ver antwoordelijk voor de ledenadmi nistratie en het innen van de con tributie. Het jaar erna nam hij de volledige boekhouding over. Geen probleem voor de man die ooit stationschef was in Harlingen en Leeuwarden: „Ik deed toentertijd de hele boekhouding van het sta tion, wist precies wat er omging. In dat opzicht was het werken met cijfers mij bepaald niet vreemd." Omvangrijk De penningmeester van De Fien preuvers is echter niet zo maar een penningmeester. Het mag hier rustig gezegd worden dat die fi nanciële administratie omvangrijk is. Rustebiel schat dat er jaarlijks zo'n vijfhonderd posten te verwer ken zijn. De carnavalsvereniging heeft naar zijn zeggen een redelijke financiële positie, kan zichzelf redden zonder subsidies. Om als penningmeester de zaken goed in beeld te hebben en te houden, voerde Rustebiel van alle commis sies binnen de vereniging een apar te boekhouding, bijvoorbeeld van de Prinsenbals, het programma boekje, De Versierders, De Braandheultjes, de optocht en overige activteiten op carnavalsza terdag, de Keunebar tijdens de kermis, de bar tijdens het optreden van Normaal in Espelo, de Keune feesten en een administratie voor algemene zaken als de uitstapjes naar carnavalsvereniging De Blau we Schuit in Nijmegen, naar Gro- nau, de versieringen van de zaal enzovoorts. Waarschuwende vinger Rustebiel, die gewoon lid blijft van de vereniging ('Eenmaal lid, dan blijf je lid'), kijkt terug op een In zijn kantoor krijgt Gerrit Jan Honig (achter de computeruitleg van Hennie Rustebiel over het financiële wel en wee van carnavalsvereniging De Fienpreuvers (Foto WV) plezierige tijd. Verwerkte de ad ministratie met behulp van een boekhoudprogramma in de com puter, maar hield nog altijd met de hand een kasboek bij. Dat wordt ook zo voortgezet door zijn op volger Honig. Rustebiel gedroeg zich al die jaren ook als een echte man van de centen. „Omdat ik wist wat er omging in iedere com missie, hief ik nogal eens de waar schuwende vinger. Zo van: dit kan niet, daar wordt teveel uitgegeven en komt weinig of niets voor te rug. Dat hoort bij je functie, een stukje verantwoordelijkheid. Het is ook wel voorgekomen dat be paalde aktiviteiten op mijn advies werden afgeblazen." Menig cama- valist herinnert zich Rustebiel ook als de man van de contributie, die vaak aan huis geïnd werd. Dat gold ook voor de 'moeilijke' betalers: „Als er na enkele herinneringen niet gereageerd werd, ging ik er heen. Gelukkig is altijd alles be taald." Met name de boekhouding van de Keunefeesten, vijf jaar gele den voortgekomen uit het feest ter gelegenheid van het 22-jarig be staan van de carnavalsvereniging, is zeer veelomvattend, hoewel het zich' veelal toespitst op het najaar als het evenement plaatsheeft. Dat Rustebiel tevens lid is van de Keu- nefeestcommissie, bracht vrijwel automatisch met zich mee dat hij trouw de kassa beheert in de feest tent op de Kalfstermansweide. Daarbij vaak vergezeld door echt genote Marie, die ook de nodige hand- en spandiensten voor De Fienpreuvers verricht, onder meer de tekstverwerking van het pro grammaboekje. Toen de Holtenaar aankondigde het beheer van de penningen te willen overdragen, begon een naarstige zoektocht naar een op volger. De eerste die zich meldcle, haakte bij nader inzien af. Via Jan Herman ten Velde kwam men in kontakt met Gerrit Jan Honig, die na enige tijd afwezigheid sinas an derhalf jaar terug is in Holten als beheerder van de ABNAmrO- bank en zich ook al weer had aangemeld als Fienpreuvers-lid. Het werken met cijfers is voor de bankman 'een eitje' en Honig voel de er wel voor het financieel be heer over te nemen. Naast de kon takten via de Holtense Handels vereniging een goede mogelijkheid om verder in te burgeren in de Holtense gemeenschap. „Natuur lijk kende ik de vereniging, maar wilde wel meer weten van het financiële reilen en zeilen erachter. Om echter alles ineens over te nemen leek me wat veel. Ik vond het prettiger om geleidelijk aan er in te komen." Mede door de wens van voorzitter Wim Dogterom van de Keunefeestcommissie, die Rus tebiel heel graag wilde behouden voor de boekhouding van dit jaar lijkse evenement, werd besloten dat Honig nu enkel de financiële administratie van het camavalsge- beuren op zich neemt. Volgend jaar wordt daar dan de administra tie van de Keunefeesten aan toege voegd. Honig weet zich volledig gesteund door zijn gezin. Echtge note Anita is zelfs graag bereid om indien nodig ook de handen uit de mouwen te steken voor de carna valsvereniging. Met zijn aantreden als penningmeester is Gert-Jan Honig automatisch lid van het ka binet en de Raad van Elf. Heeft inmiddels de boodschap gekregen dat hij een zwart pak en wit over hemd moet aanschaffen. Hoe hij daar tegen aan kijkt? ,,'t Hoort er eenmaal bij, dus accepteer ik 't. Maar het opereren op de achter grond is mij net zo lief!" lt Alle fracties maakten vorige tveek in de vergadering van de Q .raadscommissie I (algemeen be- (tuurlijke zaken/Financiën) dui- >ermcöelijk dat het godsdienstonder wijs op de basisscholen (7425 gul- )r den), evenals de vakleerkracht muziek (8400 gulden), gehand haafd moet blijven. De zaak kwam aan de orde bij de behan- jn deling van het rapport van de Stuurgroep Kerntaken, waarin i'oorgesteld wordt een aantal za ken als gemeentelijke kerntaak te ichrappen danwel minder te sub- le lidiëren. Behalve deze onderwij- j|. ^aangelegenheden liet de com missie eveneens geen twijfel be lt yitaan over het beperken van de U'ileugdsportsubsidie tot en met de 13 3jeeftijd van 12 jaar. Ook dat moet Moorden gehandhaafd. Godsdienstonderwijs Met het oog op mogelijke reac- jifs, merkte Wim Dalhuisen ijjPvdA) en ook burgemeester D.J. rjyyerhoeven op dat het afschaffen ^i>f verminderen van subsidie van -bepaalde zaken 'niets te maken ^Nieeft met het minder waarderen' daarvan. Daluuisen toonde zich bovendien blij met de reacties die **er tommige belanghebbenden in middels hebben getoond. Hij meende dat het de kwaliteit van n le uiteindelijke keuze enkel ten koede komt. Tijdens de vergade- ïing kwam er nog een reactie. SCat betreft het voorstel inzake iar bet godsdienstonderwijs, maakte mevrouw Blauw namens de Stichting Humanistisch Vor- nloquin'n8son^erw'is Almelo en de =!Öervormdc kerk voor de be be- imiHeling van het bewuste agen- =lSapunt uitvoerig gebruik van [EME&et spreekrecht om de raadsleden 02 #an het nut van godsdienst en humanistisch onderwijs op de ^basisschool. In een fel pleidooi lad directeur Reind Brouwer van de Holterenkschool inmid dels eenzelfde geluid laten horen. Brouwers woorden ontlokte Dick van der Torre (D66) de op merking, dat hij het pleidooi van de schooldirecteur wel wat 'zwaar aangezet' vond: „Het lijkt er haast op alsof de morali teit van mensen uitsluitend af hangt van dit soort onderwijs." Desondanks was hij van mening dat kinderen later iets missen in hun leven als het beëindigd zou worden. Wat betreft het gods dienstonderwijs noemde hij dat niet het verwerven van Bijbelse kennis, eerder 'kennis nemen van'. „En dat is nuttig, daarom moet dit op de één of andere manier gesubsidieerd blijven." Harry Dul (CDA) sprak van het bijbrengen van 'waardenbegrip', wat bijdraagt aan de kwaliteit van het openbaar onderwijs. De stuurgroep acht subsidiëring van de vakleerkracht muziek in het openbaar basisonderwijs geen kerntaak van de gemeente. Wim Dalhuisen herinnerde aan het opheffen van de muziek school en de daaruit voortvloei ende keus om met subsidie alge mene muzikale vorming op de basisscholen door een vakleer kracht te laten geven. Ook Jan Soepnel (GB) was van mening dat het AMV-onderwijs moet blijven gehandhaafd. Over het voorstel de jeugdsport subsidie te beperken tot en met de leeftijd van 12 jaar, was niemand te spreken. Dul: „Om de jeugd goed tc kunnen begeleiden is deze subsdidie tot de leeftijdgrens van 17 jaar in het leven geroepen. Misschien is het zo dat juist die oudere jeugd nu meer begelei ding vraagt om hun betrokken heid bij de sport te vergroten." Hij kreeg bijval van Dalhuisen, die nog eens wees op de financiële druk op de schouders van ouders met kinderen in de middelbare schoolleeftijd, dus tot ongeveer 18 jaar. Jan Soepnel stelde voor de grens te verlagen naar 15 jaar, daar kinderen tot die leeftijd nog geen geld mogen verdienen. De burgemeester reageerde daarop met de opmerking dat kinderen tussen de 12 en 18 jar gemiddeld honderd gulden per maand ver dienen: zakgeld en een eventueel baantje. Aan het voorstel van het afschaf fen van de subsidie voor het schoolzwemmen, werden amper woorden vuil gemaakt. Alleen VVD'er Martijn Spijker kon zich er niet in vinden. ,T Net als Van der Torre wees Verhoeven op het feit dat sommigen een koppeling leg gen tussen het verdrinken van kinderen en het ontbreken van schoolzwemmen: „De ouders zijn de eerst verantwoordelij ken." In het clubblad 'De Blauw witter' spreekt voetbal-voor zitter Gerhard Kolkman zijn afkeur uit over het voorstel van de Stuurgroep Kerntaken. „Voor zover ik het nu kan bekijken stikt het van pure bezuinigingsmaatregelen op onder meer sportgebied. Het zal extra druk leggen op alle amateurverenigingen." Kolk man vindt het juist een kern taak van de gemeente om 'burgers te activeren in hun sport en de jeugd te stimule ren in hun groei naar fysieke en sociale volwassenheid'. Wat betreft de voorstellen ten aanzien van de sport in Hol ten vreest Kolkman dat dit vergaande gevolgen heeft voor de verenigingen, in het bijzonder voor de voetbal clubs. De Blauw Wit-voorzit- ter is het daarom niet eens met de stuurgroep, die onder meer voorstelt het onderhoud van alle gemeentelijke sportak- kommodaties over te dragen aan de verenigingen. „Dus nog meer vrijwilligers zoe ken. Net of die moeiteloos voorhanden zijn en alle nood zakelijke kennis daarvoor in huis hebben. Over machines, vergoedingen en en kosten wordt in het voorstel geheel niet gesproken. Vooral de continuïteit kan in gevaar ko men, je werkt immers met vrijwilligers. De situatie die we nu kennen is veel beter. Iedereen zijn eigen verant woordelijkheid, elkaar waar nodig van dienst zijn en elkaar niet onnodig op kosten ja gen." Het voorstel tot vermindering van de jeugdsportsubsidie (t/m 12 jaar) heeft evenmin Kolkmans goedkeuring. Daarbij wijst hij er op dat de categorie 12 t/m 18-jarigen de moeilijkste groep is om aan een vereniging te binden en zo aktief met sport bezig te laten zijn. „Voor deze jeugd heb ben sportverenigingen ook iets van een opvoedkundige taak. Talloze aktiviteiten worden georganiseerd (ook door vrijwilligers!) om hen van de straat te houden. Door een subsidieregeling laat je als gemeente zien dat je dat be langrijk vindt en stimuleert. Als kinderen inderdaad op straat volwassen moeten wor den, kan ik me voorstellen dat zulke forse bedragen worden uitgegeven aan onderzoeken voor een verkeersstructuur- plan. Waarschijnlijk zijn daar de relatief kleine bedragen die met de subsidies gemoeid zijn, hard bij nodig." Wie mocht denken dat Hen nie Rustebiel, zeker na de ko mende Keunefeesten, op zijn lauweren gaat rusten, heeft het mis. „Ik houd niet van stilzitten," zegt hij er zelf over. Na enig aandringen ver telt Rustebiel over zijn activi teiten binnen de Twentsche Voetbalbond (TVB), die aan het eind van dit seizoen opge heven wordt. De Holtenaar is enerzijds actief op het gebied van sponsoring voor de jeugd, anderzijds voor de Histori sche Club binnen de TVB, die al anderhalf jaar intensief be zig is met de voorbereiding van een boek over alle 248 clubs die in de bijna 100 jaar van het bestaan van de TVB gespeeld hebben. In het kader van schaalvergroting gaat deze eind juni op in de KNVB. Met de afdeling Gel derland en een gedeelte van de afdeling Zwolle valt de afde ling Twente straks onder de KNVB district Oost. Het kantoor wordt gevestigd in Deventer. Aanvankelijk was het de bedoeling het boek uit te geven ter gelegenheid van het eeuwfeest van de TVB (1999). Die 100 jaar wordt echter niet meer gehaald, zo dat besloten werd het boek nu tijdens de afscheidsbijeen komst aan het eind van het seizoen te presenteren. Van iedere club worden zaken ver meld als de oprichtingsdatum, waar ze spelen, de clubkleu ren, hoe ze presteerden in de competitie enzovoorts. Op zet is dat van elke vereniging een foto wordt geplaatst. Rus tebiel heeft de benodigde ge gevens van clubs in deze om geving nagetrokken, leeftijd en schrijfwijze Ho nig.... Maandagavond 18 december komt de gemeenteraad bijeen voor de behandeling van een vijftien pun ten tellende agenda. Aan bod ko men onder meer het voorstel over vaststelling van het Ammoniak Reductieplan, de reconstructie van fase I van de Espelodijk, de nieuwe Algemene Bijstandsweg en de Kerntakendiscussie. De vergade ring begint om 19.30 uur. OPENBARE KENNISGEVING INZAKE VERLEENDE ONTHEFFINGEN OF VERGUNNINGEN 1. Bouwvergunning is verleend voor: - bouw landbouwwerktuigenberging Langstraat 38 - bouw garage met carport Churchillstraat 38 - bouw 8 woningen Erve Lukensveld 26 t/m 40 (even) - uitbreiden woonhuis Broekweg 18 2. Voorts is vergunning, ontheffing e.d. verleend voor: - plaatsen Airmobiel op Smidsbelt (14-12-1995). Ingevolge de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden binnen zes weken tegen één of meer van bovenvermelde besluiten een bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wet houders, Postbus 13, 7450 AA Holten. BOUWAANVRAGEN Burgemeester en wethouders van Holten maken ingevolge artikel 41 van de Woningwet bekend, dat op de daarbij aangegeven data aanvragen om bouwvergunning zijn ingediend voor: - bouw zwembad Reebokkenweg 8 (21 -11 -1995) - vergroten rundveestal Pasmansweg 12 (28-11-1995) - vergroten woonhuis Larenseweg 86 (29-11-1995) - vergroten keuken en snackbar van een restaurant Landuwerweg 17 (29-11-1995) - vergroten met een centrale gang van een varkensschuur Russendijk 4 (4-12-1995) - bouw varkensstal Schuppertsweg 4 (6 december 1995) Bouwaanvragen liggen tijdens de openingsuren (van 9.00 tot 12.30 uur) ter inzage bij het bureau bouw- en woningtoezicht van de afdeling gemeentewerken, Smidsbelt 6 te Holten OPENBARE RAADSVERGADERING De raad van de gemeente Holten vergadert op maandag 18 december 1995 om 19.30 uur in het gemeente huis. De agenda vermeldt o.a voorstel inzake aanpassing staffel tarieven forensenbelasting 1996; voorstel inzake verzoek tot wijziging bestemmingsplan „Buitengebied" c.q. voorbereidingsbesluit t.b.v. bouw woning aan de Aalpolsweg; voorstel inzake vaststelling van het ammoniak reductieplan; voorstel inzake vaststelling van de „Verordening uitsluiting voor verzuring gevoelige gebieden gemeente Holten 1995"; voorstel inzake reconstructie, fase I, van de Espelodijk; voorstel inzake de nieuwe Algemene Bijstandswet (nAbw); voorstel inzake herbetegelen en hekwerk schoolplein o.s.b. Dijkerhoek; voorstel inzake plaatsen afrastering nabij scholengemeenschap; voorstel inzake de Kerntakendiscussie; voorstel inzake vaststelling CAR (Collectieve Arbeidsvoorwaardenregeling). De agenda met bijbehorende voorstellen ligt ter gemeentesecretarie, kamer 6 (leeszaal/bibliotheek) voor een ieder ter inzage. GEWIJZIGDE OPENINGSTIJDEN GEMEENTEWERF Op donderdag 21 december is de gemeentewerf 's middags gesloten. GOEDKEURING 16E WIJZIGING BESTEMMINGSPLAN „DIJKERHOEK" Burgemeester en wethouders van Holten maken bekend, dat gedeputeerde staten van Ovenjssel bij hun besluit van 1 december 1995, kenmerk RGP 95/2255, hebben goedgekeurd de 16e wijziging van het be stemmingsplan „Dijkerhoek", vastgesteld bij besluit van burgemeester en wethouders van 10 oktober 1995, nr. 1/IJm/di. Het wijzigingsplan is vastgesteld met het oog op de bouw van een woning aan de Hakkerts- weg 20 te Holten. Het besluit van gedeputeerde staten en het goedgekeurde plan liggen ter gemeentese cretarie, kamer 6 (leeszaal/bibliotheek) voor een ieder ter inzage. Tegen het besluit van gedeputeerde sta ten inzake goedkeuring kan een belanghebbende binnen 6 weken, ingaande op de dag waarop deze be schikking is bekendgemaakt, beroep instellen bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Het besluit van gedeputeerde staten inzake goedkeuring treedt in werking daags na afloop van de beroepstermijn. Indien binnen de beroepstermijn een verzoek om een voor lopige voorziening bij de voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State is inge diend, treedt het besluit met in werking voordat op dat verzoek is beslist. Holten, 14 december 1995. Burgemeester en wethouders voornoemd, de secretaris, de burgemeester, J. P. Stegeman D. J. Verhoeven VOORBEREIDINGSBESLUITEN (rectificatie) Burgemeester en wethouders van Holten maken ingevolge het bepaalde in artikel 22 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend, dat de raad van die gemeente bij zijn besluit van 27 november 1995 heeft verklaard, dat een gedeeltelijke herziening wordt voorbereid van: a. het bestemmingsplan „Buitengebied" ten behoeve van het vergroten van het clubgebouw Beusebergerweg 37 (voorheen 27a) met een bijkeuken en een stallingsruimte voor jury- en toiletwagens; b. het bestemmingsplan „Holten 1966" met bijbehorende voorschriften „Holten 1968" ten behoeve van de bouw van een hobbyruimte op het perceel Rijssenseweg 12, een en ander voor zover omvattende de gebieden zoals in rode kleur op de bij bedoelde besluiten beho rende en als zodanig gewaarmerkte tekeningen is aangegeven. De voorbereidingsbesluiten treden in wer king met ingang van de vierde dag na de dag van de bekendmaking en liggen vanaf deze datum voor een ieder ter inzage ter gemeentesecretane, kamer 6 (leeszaal/bibliotheek). Holten, 14 december 1995 Burgemeester en wethouders voornoemd, De secretaris, De burgemeester, J. P. Stegeman D. J. Verhoeven GEMEENTEGIDS HOLTEN In mei 1996 zal er een nieuwe gemeentegids van Holten verschijnen. De gemeente Holten heeft hiertoe op dracht gegeven aan Holland Advertising B.V. te Den Helder. De gids zal behalve veel gemeentelijke infor matie ook gegevens bevatten van verenigingen, kerken, onderwijs, dienstverlening, sociaal-culturele instel lingen enzovoort. Wij streven naar een zo compleet mogelijke gids met actuele informatie. Als u er zeker van wilt zijn, dat de gegevens van uw vereniging of instelling in de gids worden opgenomen dan kunt u de gegevens op onderstaande antwoordcoupon invullen. Knipt u de coupon vervolgens uit en stuur hem onder vermelding „Gemeentegids" uiterlijk vóór 22 december 1995 naar: Gemeente Holten Afdeling algemene zaken Postbus 13 7450 AA Holten Let wel: de verenigingen/instellingen waarvan de gegevens reeds zijn opgenomen in de gemeente gids 1995 behoeven de coupon niet in te zenden. Deze verenigingen/instellingen worden recht streeks door Holland Advertising benaderd. Antwoordcoupon Ik/wij verzoek(en) u in de gemeentegids Holten 1996 de volgende gegevens op te nemen: Naam: Adres: Postcode en woonplaats: Telefoonnummer: Vermelding Naam vereniging/instelling: Secretaris/contactpersoon Adres: Postcode en woonplaats: Telefoonnummer: Aanvullende gegevens (b.v. rubnek): doorhalen wat niet van toepassing is. Wijziging inzameling huisafval in de gemeente Hoiten in verband met de kerstdagen en nieuwjaars dag. 1e Kerstdag, maandag 25 december: De grijze mini-container wordt op vrijdag 22 december geledigd. 2e Kerstdag, dinsdag 26 december: De grijze mini-container wordt op zaterdag 23 december geledigd. Nieuwjaarsdag, maandag 1 januari: De groene mini-container wordt geledigd op vrijdag 29 december. Op deze inhaaldagen dient de container 's ochtends om 8.30 uur aan de weg te worden gezet, omdat een andere route gereden wordt dan gebruikelijk. Afval-Informatie-Lijn voor meer informatie. Indien men vragen heeft over de lediging van mini-containers, of over andere zaken betreffende huishoude lijk afval, dan kan de regionale Afval-Informatie-Lijn gebeld worden. Telefoon: 0570-63 77 55; tijdens werk dagen bereikbaar van 9.00-12.00 en 13.00-15.00 uur, Wintertips voor het gebruik van de groene mini-containers - Gebruik nooit zout om bevriezen te voorkomen!!! Zout verstoort het composteringsproces. - Gooi in de tijd van (nacht-)vorst zo min mogelijk blad- en tuinafval in de container. Vooral natte bladeren vriezen gemakkelijk aan elkaar vast. - Laat uw natte gft-afval nu extra goed uitlekken. Er zijn uitlekbakjes te koop, die in de keuken te gebruiken zijn. - Leg tenminste een stuk krantenpapier onderin de container, of nog beter, gebruik de speciale pa pieren gft-zakken. De speciale papieren zakken blijken in de praktijk het vastvriezen langer tegen te gaan. Het gft-afval gaat bij het ledigen makkelijker uit de container. Het kan wel voorkomen dat de papieren zak in de container blijft zitten, maar dit is 's winters ook minder erg. Krantenpapier onderin de bak voorkomt nog met het vastvriezen aan de zijkant. - Plaats de container uit de wind, of zo mogelijk 's avonds in een schuurtje. Als u daar de ruimte voor heeft, is het verstandig om de container uit de koude vneswind te zetten. Of zo vorstvrij mogelijk in een schuurtje of garage. Dit hoeft met permanent, maar bijvoorbeeld gedurende de nacht voor de lediging. Zet de container niet de nacht voor de ledigingsdag aan de weg. - Stamp uw gft-afval niet aan. Zo voorkomt u dat er één bonk ijs in de container ontstaat. Het beladingssysteem op de vuilnisauto schudt de containers vaker dan in normale situaties. Toch kan het voorkomen dat het afval achterblijft. Gelukkig hebben de meeste mensen begrip voor deze (overmacht-)situatie.

Holtens Nieuwsblad | 1995 | | pagina 5