n Oad is tweede op de Nederlandse reismarkt U twijfelt tussen kopen en huren? Forse uitbreiding Oad-hoofdkantoor Winnaars van HHV Sinterklaasaktie Espelodijk Extra verkoop van HM V-supporters Rabobank Holten HOITENS NIEUWSBLAD Binnenkort weer bedrijfsovernames Nieuw in 1996 Openbare kennisgeving inzake verleende ontheffingen of vergunningen Voorbereidingsbesluiten Ontwerp-wijzigingsplan artikel 11 wro bestem mingsplan „Dijkerhoek" (17e wijziging) In lege winkel Hester's Mode Expositie Kees Bos Cantatedienst DONDERDAG 7 DECEMBER 1995" „De vorig jaar aangekondigde bruto omzet van een half miljard is overschreden, waardoor de omzet sedert 1991 is verdubbeld, evenals het aantal passagiers in de touroperating." Aldus Oad- directeur ing. J.G.J. ter Haar, vorige week tijdens de jaarlijkse persconferentie in Zeist. Oad verwacht het nieuwe seizoen een omzet van 510 miljoen gulden te halen. Na de fusie tussen Arke en Holland International is het in grootte de tweede reisorganisa tie in Nederland. Ter Haar kondigde aan dat Oad binnen afzienbare tijd 'aanverwante bedrijven' overneemt. Welke, daar over hulde hij zich nog in stilzwijgen. zullen noodzakelijk zijn. Door De groei van de Oad-groep zet nog steeds gestaag door. Volgens Ter Haar is de organisatie inmid dels daar op aangepast. De Oad- directeur benadrukte dat hij zijn bedrijf Nederlands houden wil en in zijn 'uitingen en zeggenschap wil laten functioneren als een fami liebedrijf'. Kontakten met buiten landse partners zijn er niet. „Ik heb de indruk dat in 1995 in de reiswereld meer aan strategie is gedacht. Er is meer over gespro ken dan in de afgelopen tien jaar, waardoor het toekomstbeeld steeds duidelijk wordt. Belangrij ke acquisities en deelnemingen volumevergroting en clustering willen wij een dominante rol blij ven spelen en binnen vijf jaar tien procent van de markt in handen hebben," aldus Ter Haar. In het seizoen 95/96 hoopt Oad 350.000 passagiers te vervoeren, ruim 40.000 meer dan in 94/95. Oad boekte een winst van 25 pro cent (ruim 6 miljoen gulden) van het eigen vermogen. Ter Haar ver telde eveneens dat Oad middels overname en openen van nieuwe vestigingen op dit moment ruim zestig eigen reisburo's heeft. In fors tempo worden deze voorzien De gestage groei van de Oad Groep heeft tot gevolg dat het bedrijf binnen afzienbare tijd het hoofdkantoor aan de Bur gemeester van der Borchstraat fors gaat aanpassen en uitbrei den. De uitbreiding houdt te vens verband met binnenkort te volgen bedrijfsovernames. De gemeente is al enige tijd geleden van de plannen op de hoogte gebracht. De tekenin gen zijn inmiddels klaar, maar worden op dit moment aan de hand van opmerkingen van de welstandscommissie aange past. De uitbreiding wordt onder meer bereikt middels het aanbrengen van een ver dieping boven de huidige di rectieruimte. De kantine, nu nog beneden, verhuist naar boven, waar tevens een dak terras wordt gecreëerd. Hoe wel Oad elders in den lande van harte welkom is, laat alge meen directeur ir. J.G.J. ter Haar weten bij voorkeur in Holten te blijven: „Want onze wortels liggen nou een maal in het oosten des lands. Bovendien woont daar het gros van onze medewerkers." De Oad-directeur verklaart wel 'zeker te moeten zijn van de mogelijkheden om in Hol ten te kunnen blijven'. Wat betreft mogelijke andere ves tigingsplaatsen komen steden als Deventer, Apeldoorn en zelfs Arnhem in beeld. In Arnhem is Ohra gevestigd. Zoals bekend is dit verzeke ringsconcern met Bex Reizen, Sindbad en Worldcamp actief op de reismarkt en is met Oad en Oad-dochter Cycletours een 'joint venture' aangegaan. Mocht de procedure in Hol ten te lang in beslag nerrren, dan sluit Ter Haar niet uit zijn bedrijf naar één van de plaat sen te zullen verhuizen. In dat verband wijst hij er op dat Oad een landelijke opereren de reisorganisatie is en een centrale vestiging in dat op zicht gunstig is. Met het oog op de uitbreidingsplannen van Oad zal het bestemmingsplan moeten worden gewijzigd. De burgemeester liet al weten dat de gemeente daar wel in wil meewerken middels toe passing van de artikel 19-pro- cedure. De plannen komen dan in elk geval ter visie te Met deze nieuwe Neoplan-dubbeldekker voert Oad komend seizoen pendeldiensten uit op Noord-Svanie (Archief Oad). F van uniforme inrichting en kleur stelling en opereren alle onder de naam Globe Reisburo. „Door aankoop van bestaande kantoren willen we in enkele jaren door groeien naar een aantal van hon derd," verklaarde Ter Haar, die liet weten dat de reisburo-omzet op dit moment een kleine twee miljoen gulden bedraagt. In Ne derland is het Oad-touringcarbe- drijf naar zijn zeggen marktleider. Samen met het streekvervoerbe- drijf is het busbedrijf goed voor een omzet van ruim vijftig miljoen gulden. Ter Haar vertelde dat het wagenpark verrijkt is met twaalf BOVA/DAF-bussen (waarvan twee 15 meter-bussen), drie Neo- plan-bussen (waaronder één 13,5 dubbeldeks) en tien kleinere voertuigen. Komend zomerseizoen zal de nieuwe dubbeldekker met een lengte van 13,5 meter worden in gezet op de pendeldiensten naar Spanje en Disneyland Parijs. Door hun grote capaciteit zijn ze effi ciënt en voordelig in gebruik, ter wijl de wendbaarheid en het rijge drag aanzienlijk beter zijn dan de 15 meter-dubbeldekkers. In 1996 wordt het systeem van (smi)direc- te pendeldiensten op Noord- Spanje uitgebreid. Passagiers wordt een beperkt aantal opstap plaatsen geboden met een snelle, vaak directe busverbinding naar de Costa Brava en de Costa Dorada. Er wordt gezorgd voor catering aan boord. Met de nieuwe bestem ming Puerto Vallarta in Mexico heeft Oad een geheel nieuwe klank geboden op de Nederlandse va- kantiemarkt. Komend seizoen wordt het programma uitgebreid met lijndiensten, cruises vanaf en naar Puerto Vallarta en een aantal nieuwe rondreizen. In 1996 wor den in elk geval ook aangeboden: een spectaculair, specialistisch programma op een belangrijke be stemming aan de Middellandse Zee, een verrassend nieuw 'dicht bij '-produkt en een nieuwe verre reisbestemming zoals Puerto Val larta. Naast de aangekondigde 'deelne mingen in interessante reisbedrij- ven', heeft Oad deze maand het samenwerkingsverband met ver zekeringsmaatschappij Ohra be kend gemaakt. Ohra is sinds een aantal jaren actief op de vakantie- markt met Bx (excursie- en rond reizen per bus en vliegtuig), Sind bad (specialist op het gebied van actieve vakanties) en Worldcamp (geheel verzorgde kampeervakan- ties). De produkten worden on dergebracht in een 'joint venture', waarin ook de Oad-dochter Cy cletours wordt ondergebracht, de 'joint venture' zal in 1996 naar schatting een omzet van circa 60 miljoen gulden bereiken bij circa 60.000 passagiers. Nog steeds blijkt de belangstelling voor de jaarlijkse winkelaktie van de Holtense Handelsvereniging aanzienlijk. Tot en met 5 decem ber was sprake van de Sinterklaas aktie en bleek de deelname aan de aktie aanzienlijk. Vanaf 18 tot en met 23 december wordt de winke laktie voortgezet als Kerstaktie. Met het oog optie eerste aktie zijn inmiddels weer een aantal trekkin gen verricht. Achter de naam van de winnaar wordt tussen haakjes het betreffende regunummer ver meld. Gisteravond werd de laatste trekking verricht, te laat dus voor publicatie in deze krant. Daarover volgende week meer. Uitslag vijfde trekking: J. Koopman, Boerendanssteeg 25 (40726); J. lode- weges, Gaardenstraat 3 (24907); D. Aan stoot, Boldersweg 2 (40631); A. Kamp huis, Dorpsstraat 46 (12501); R.J. Dros te, Deventerweg 77 (28603); H.J. Kolk man, Oude Deventerweg 41 (28592); mevrouw M. Eggink, Schoutenstraat 35 (19212); J. Hollander, 't Spikker 67, Warnsveld (29160); mevrouw Tuitert- Keuning, Kolweg 6 (44486); mevrouw C. Schuppert, Diessenplasstraat 3 (19811); Lodeweges-van Slooten, Gaarden- U denkt misschien weieens aan een eigen huis. Maar u vraagt zich af of u dat wel kunt betalen. Dan raden we u aan eens bij de Rabobank langs te komen. Want daar kunnen we u alles vertellen over de financiële kant van zowel een huis huren als kopen. We maken een woonlasten vergelijking waarbij we uw persoonlijke omstandigheden als uitgangspunt nemen. U weet dan precies wat huren en kopen u per maand kost. En u moet er niet gek van opkijken als kopen, zeker op termijn, wel eens voordeliger kan zijn dan huren. Twijfelt u dus tussen kopen en huren? Bij de Rabobank zetten we de za ken voor u op een rijtje. En geven u een nuchter advies. Kom dus eens met ons praten. Rabobank U kunt vragen naar: Yvonne Kok of Erna Pasop Oranjestraat 10, Postbus 3, 7450 AA Holten Telefoon 0548-37 47 47 straat 45 (44968); mevrouw H.G. van Lindenberg, Kerkplein 11 (44494); H.J. Slijkhuis, Raalterweg 52 (28456). Uitslag zesde trekking: H.J. Haverslag, Oerdijk 240, Okkenbroek (41134); B.J. Oolbekkink, Keizersweg 12 (12277); Gea Stam, Borkeld 12, Rijssen (22053); T. Beldman, Kolweg 34 (22421); D. Mekke ring, Noorderenk 85, Bathmen (43364); L. Holmer, Apenhuizenweg 1, Bathmen (25009); E. Huzen, Markeloseweg 4 (24412); G Bronsvoort, Waardenborch- straat 16 (25045); M.M. Koegler, Berg weg 12, Markelo (19195); R.L. Leonhart, Korhoenderweg 17 (44479). Prijswinnaars kunnen hun prijs tegen inlevering van het juiste re?u afhalen bij Steunenberg Schoenen, Larenseweg 23. Een 'vrijbrief' van de provincie en de Waterleiding Maatschappij Overijssel die de gemeente be hoedt voor een mogelijk financieel risico inzake de Espelodijk, zal moeilijk verkrijgbaar zijn. Dat liet burgemeester D.J. Verhoeven vo rige week tijdens de raadscommis sie financiën, waarin het voorstel over de reconstructie van fase I van de Espelodijk (van N332 tot de kruising Vijfhuizenweg-Okken- broekseweg) aan de orde kwam. Daarvoor moet de gemeenteraad 425.000 gulden beschikbaar stel len. Zoals eerder bericht bevinden zich verontreinigingen (PAK's) onder het wegdek. Het eerste deel van de weg valt buiten het grond waterbeschermingsgebied en kan zonder toestemming aan de slag worden gegaan. Voor het tweede deel (fase II) is wel toestemming vereist. In overleg met Krekel We genbouw heeft de gemeente beslo ten een methode toe te passen, waarbij een solide onderlaag wordt gecreëerd, waarin de PAK's als het ware worden opgesloten en kans op uitloging is uitgesloten. Een mondeling akkoord voor deze methode is er inmiddels wel, maar schriftelijk niet. Vrijwel alle frac ties toonden zich bezorgd over het ontbreken van schriftelijke toe stemming. Het zou kunnen in houden dat de gemeente in de toekomst de grond onder de gere construeerde Espelodijk moet sa neren. Een zeer kostbare operatie. 1. BOUWVERGUNNING IS VERLEEND VOOR: - uitvoeren meerwerk diverse woningen bestemmingsplan „Lukensveld"; - bouw 8 woningen Erve Wiegmannink 14 t/m 28 (even), - uitbreiden garage Erve Lukensveld 2; - vernieuwen/uitbreiden werktuigenberging Helhuizerweg 16: - uitbreiden van een kapschuur Tolweg 6; - uitbreiden van een zomerhuis en het bouwen van een berging Postweg 97; 2. KAPVERGUNNING IS VERLEEND VOOR: - 5 berken, 2 eiken, 4 dennen Postweg 16; - 1 lijsterbes Hoffesstraat 34; 3. TOESTEMMING IS VERLEEND VOOR DE VOLGENDE MELDINGPLICHTIGE BOUWWERKEN: - bouw tuinhuisje Vianenweg 225c; - bouw bijkeuken Kieftenbelt 27; - verbouwen berging Heideweg 32; - bouw bijkeuken Haarstraat 15; 4. VOORTS IS VERGUNNING, ONTHEFFING E.D. VERLEEND VOOR: - aanbrengen raamkozijn Postweg 16; - fotograferen op de openbare weg bij evenementen. Ingevolge de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden binnen zes weken tegen één of meer van bovenvermelde besluiten een bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders, postbus 13, 7450 AA Holten. Burgemeester en wethouders van Holten maken ingevolge het bepaalde in artikel 22 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend, dat de raad van die gemeente bij zijn besluit van 27 november 1995 heeft verklaard, dat een gedeeltelijke herziening wordt voorbereid van; a. het bestemmingsplan „Buitengebied" ten behoeve van het vergroten van het clubgebouw Beusebergerweg 27a met een bijkeuken en een stallingsruimte voor jury- en toiletwagens: b. het bestemmingsplan „Holten 1966" met bijbehorende voorschriften „Holten 1968" ten behoeve van de bouw van een hobbyruimte op het perceel Rijssenseweg 12, een en ander voor zover omvattende de gebieden zoals rood omlijnd op de bij bedoelde besluiten beho rende en als zodanig gewaarmerkte tekeningen is aangegeven. De voorbereidingsbesluiten treden in werking met ingang van de vierde dag na de dag van de bekendma king en liggen vanaf deze datum voor een ieder ter inzage ter gemeentesecretarie, kamer 6 (leeszaal/bibliotheek). Holten, 7 december 1995 Burgemeester en wethouders voornoemd. de secretaris, de burgemeester, J. P. Stegeman D. J. Verhoeven Burgemeester en wethouders van Holten maken bekend, dat zij voornemens zijn met toepassing van artikel 14 van de „Voorschriften bestemmingsplan Dijkerhoek", gebaseerd op artikel 11 van de Wet op de Ruimte lijke Ordening, genoemd bestemmingsplan te wijzigen ten behoeve van de bouw van een woning op een gedeelte van een perceel grond met de bestemming „agrarische doeleinden, categorie AG (agrarisch ge bied)", gelegen aan de Hakkertsweg. Het ontwerp-wijzigingsplan artikel 11 WRO, vervat in toelichting en plankaart, ligt ingaande 11 december 1995 gedurende één maand ter gemeentesecretarie, kamer 6 (leeskamer/bibliotheek), voor een ieder ter in zage. Op deze planwijziging zullen de voorschriften van het geldend bestemmingsplan „Dijkerhoek" van toe passing worden verklaard. Belanghebbenden worden hierbij in de gelegenheid gesteld gedurende bovengenoemde termijn van één maand hun bedenkingen tegen het ontwerp-wijzigingsplan bij hun college in te dienen Holten, 7 december 1995 Burgemeester en wethouders voornoemd, de secretaris, J. P. Stegeman de burgemeester, D. J. Verhoeven Burgemeester en wethouders van Holten maken bekend dat de volgende bedrijven bij hun melding hebben gedaan van het van toepassing worden van een Besluit van de Wet milieubeheer: - Proma B.V., Deventerweg 82 te Holten, voor het van toepassing worden van het Besluit opslag goederen milieubeheer op een groothandel in maaimachines Proma Parts Center, gevestigd aan de Deventer weg 82 te Holten. - Font Vialane B.V., Oude Deventerweg 7 te Holten, voor het van toepassing worden van het Besluit opslag vuurwerk milieubeheer op een groothandel in vuurwerk, gevestigd aan de Oude Deventerweg 7 te Holten. - Autobedrijf R. Pots, Larenseweg 29 te Holten voor het van toepassing worden van het Besluit herstelin richtingen voor motorvoertuigen milieubeheer op het autobedrijf, gevestigd aan de Larenseweg 29 te Hol ten. De meldingen houden in, dat de bedrijven vallen onder de werkingssfeer van deze besluiten, wat tot ge volg heeft dat de bij deze besluiten behorende voorschriften van toepassing zijn op deze bedrijven. De meldingen alsmede de hierop betrekking hebbende stukken liggen met ingang van vrijdag 8 december 1995 tot 5 januari 1996 ter inzage op de Afdeling algemene zaken van het gemeentehuis Holten, dagelijks van 9.00 tot 12.30 uur. Holten, 7 december 1995 Zowel zaterdag 9 december als zaterdag 16 december neemt de supportersvereni ging van HMV haar intrek in het leegstaande pand aan de Dorpsstraat 61, waarin tot voor kort Hester's Mode ge vestigd was. Het bewuste pand is met garage en schuur, inclusief de erboven gelegen woning, eigendom van B.J. Kraan, Kraan en zijn echtge note zijn op zoek naar kleine re woonruimte en nemen tij delijk hun intrek in een huur woning in De Haar. D^ eige naar van drogisterij Weada heeft het gehele pand onlangs verkocht aan oud-Holtenaar JHupkes, die in het winkel gedeelte binnen afzienbare tijd een antiekhandel opent. Daar de familie Kraan een deel van de inventaris niet meer gebruiken zal, ontstond het idee om de supportersvereni ging de gelegenheid te bieden deze (kleine) huisraad te ver kopen in het nog steeds leeg staande pand. De opbrengst van de verkoop komt ten goe de aan de supportersvereni ging, die zich zeer dankbaar toont over het inititief. Woordvoerder J. Calkhoven van de vereniging laat desge vraagd weten dat behalve het stuk inventaris van de familie Kraan ook andere spullen zul len worden verkocht. Deels afkomstig uit de loods aan de J eurlinksweg, waar men ove rigens iedere zaterdagochtend terecht kan. Met name zater dag, als er ook kerstmarkt is in de voormalige Ehag-gara- ge, wordt de nodige belang stelling verwacht. Het voor malige pand van Hester's Mode wordt in elk geval 15 januari opgeleverd aan de nieuwe eigenaar. In de ontmoetingsruimte van dorpshuis De Boschkamp is tot vrijdag 22 december een expositie ingericht van beeldend kunstenaar Kees Bos. Bos, tevens beheerder van natuurmuseum Bos Dieren wereld, exposeert niet alleen met schilderijen met motieven uit de streek zoals Holterberg, Friezen- berg en Neerdorp, ook de Scandi navische natuur inspireert hem. Kees Bos schildert veelal buiten en werkt uitsluitend in olieverf. Zijn werk is impressionistisch en geeft datgene weer, wat hij buiten ziet, zonder daarbij in detail te treden. Zondag 10 december wordt er in de gereformeerde kerk de Kande laar een dienst gehouden waarin muziek (zang en samenzang) cen traal staat. Medewerking aan deze dienst wordt verleent door het koor Campanella. De dienst be gint om 19.00 uur, voorganger is ds. S.M. Roozenboom.

Holtens Nieuwsblad | 1995 | | pagina 5