Tweede kerstmarkt in oude Ehag-pand Reuze Heuvel is weer Sallandse Heuvelrug 1 R. Zomer met vink kampioen vogelshow I] Vorst belet werk in Pastoriestraat Geen woning aan de Aalpolsweg WELZIJN OUDEREN Scouts ontvangen 20 mille van Rabo HOLTENS NIEUWSBLAD Aktiviteiten in dorpshuis Uit het politierapport Belangrijke mededeling SCHUPPERT INTERIEUR ADVIEZEN roor TOTAAL INRICHTING van? 1 VOOR NIETS! HOL TEN Stationsstraat 3-5, tel. 0548-361223 P Koersbal kerkdiensten medische diensten van dag tot dag burgerlijke stand Schaven van Vianenweg DONDERDAG 7 DECEMBER 1995- )p initiatief van de Holtense jandelsvereniging wordt zater- ag 9 december van 10.00 tot 6.00 uur voor de tweede maal tn kerstmarkt gehouden in het oormalige Ehag-pand aan de lorpsstraat-west. De eerste edi- ie van de markt werd direct een ucces. Naar schatting 1500 be- Dekers kwamen er een kijkje ne- jen. Iet idee voor de kerstmarkt ont- iond vorig jaar naar aanleiding in de eind 1993 hopeloos verre- >nde Sylvestermarkt. Holten wil- e bovendien niet achterblijven bij jdere gemeenten in de omgeving, •aar al jaren met succes een kerst- larkt wordt gehouden. Als voor- teld werd gewezen op Markelo, aar de jaarlijkse kerstmarkt tal in Holtense bezoekers trekt. Om voorkomen dat Pluvius het eve- :ment laat verregenen, werd ge- >cht naar een overdekte lokatie. angezien de bouw van de daar iplande seniorenwoningen nog tijd niet gestart is, kan ook dit ar gebruik worden gemaakt van :t voormalige Ehag-pand. renals vorig jaar bevat de garage n minste vijftien sfeervol inge- :hte kramen, waar allerhande ar- celen worden aangeboden die rband houden met kerst(sfeer). trenigingen en winkeliers bieden n ruime keus aan onder meer enswaren, speelgoed, kaarsen en irstversiering. Ook kerstbomen, jrstbakjes, kerstboomversierin- n en diverse kerstgeschenken (Hen hun weg vinden naar de izoekers. Door het kleinschalige rakter van de kerstmarkt wor- n een intieme sfeer bewerkstel- ;d. De kerstmarkt wordt passend nzikaal omlijst. Niet alleen met rstmuziek uit een geluidsinstal- ie, tussen ongeveer 11.00 en .00 uur is er een midwinter- ornblazer en ook de als kerst innen verklede Braandheultjes en van zich horen. Vanaf circa ,30 uur rijdt een koetsje door het rp, waar bezoekers, zolang de imte het toelaat, een ritje mee nnen maken. Direct naast de irkt kan de jeugd zich uitleven het springkussen van de sup- rtersvereniging van de SV Hol- i. Vanzelfsprekend maakt ook kerstman zijn opwachting op de irkt. Vanaf ongeveer 13.00 uur ij aanwezig om presentjes uit te Net als vorig jaar maken de als kerstmannen verklede Braandheultjes hun opwachting op de markt (Archief) delen. De organisatoren hebben oliebollen, erwtensoep, koffie, volop gedacht aan de inwendige krentenwegge en Glühwein. Re- mens op de kerstmarkt kunnen de den genoeg om zaterdag een kijkje bezoekers zich tegoed doen aan te komen nemen! Sinterklaas is nauwelijks afge reisd naar Spanje, of ook in Holten maakt men zich haas tig op voor kerst. De tijd van extra sfeer en gezelligheid in huis. Bloemstukken, kaarten en kaarsen, allerlei elementen die daartoe bijdragen. In De Boschkamp starten binnen kort weer diverse kerstaktivi- teiten. Op enkele daarvan zijn nog plaatsen beschikbaar: maandag 11 december 19.30- 21.30 uur, kerstmand maken; dinsdag 12 december: 13.30- 15.30 uur, tafelstuk met verse bloemen; dinsdag 12 decem ber: 19.30-21.30 uur, tafel- of deurkrans; woensdag 13 de cember: 19.30-21.30 uur» kerstkaarten; donderdag 14 december: 9.30-11.30 uur, kerstmand; donderdag 14 de cember: 19.30-21.30 uur, kerstguirlande; woensdag 20 december: 19.30-21.30 uur, kaarsen bedrukken. De kos ten bedragen een tientje per aktiviteit. Wie mee wil doen wordt verzocht zich vooraf op te geven bij de Stichting Socuwe in het dorpshuis, tel. 362755. Op 29 november vond op de krui sing Deventerweg-J eurlinksweg een aanrijding plaats tussen een bromfietser en een personenauto. De bromfietsbestuurder verleende geen voorrang, doch had het geluk dat hij nagenoeg geen verwondin gen opliep. Beide voertuigen wer den wel beschadigd. Tijdens een controle op de kapver- ordening bleek langs de Vianen- weg drie eiken te zijn gekapt zon der vergunning. Tegen de eigenaar wordt proces-verbaal opgemaakt. Op 30 november vona een ver keersongeval plaats tussen twee personenauto's op de kruising Kolweg-Rijssenseweg. Ook hier werd door een van de bestuurders geen voorrang verleend. Beide voertuigen liepen behoorlijke schade op. Persoonlijke ongeluk ken deden zich niet voor. In de vroege ochtend van 1 decern- In verband met subsidies voor 1996 blijft de Stichting De Reuze Heuvelwachter in naam nog eni ge tijd bestaan. Binnen afzienba re tijd wordt echter een nieuw stichtingsbestuur gevormd, dat onder een geheel nieuwe naam opereert en als zodanig de Sal landse Heuvelrug vanuit Hellen- doorn en Holten gaat promoten. Bij de provinciale VVV wordt geïnformeerd naar een mogelijke 'aanjager' (beleidsmedewerker), die in dagdelen bij de WV's wordt gestationneerd om één of meerdere projecten in het gebied te ontwikkelen. VW-voorzitter Eddie Vincent ging vorige week in op het Reuze Heuvelwachter-project dat, zoals bekend, na drie jaar niet geworden is wat men er van verwacht had. Eén van de zaken die het er met name voor de toerist niet duidelij ker op maakte, was de naam Reuze Heuvel. Volgens Vincent is de Sal landse Heuvelrug met de Holter- berg als begrip veel bekender. Toen het gebied eveneens als de Reuze Heuvel gepromoot werd, schepte dat enkel verwarring. De naam Sallandse Heuvelrug is daar om terug van (een beetje) wegge weest. Terugblikkend op het destijds veel te ambiteus opgezette Reuze Heu velwachter-project, werd ook tij dens de VW-ledenvergadering duidelijk dat het project groten deels geflopt is. Het draagvlak in zowel Hellendoorn als Holten was onvoldoende. Een paar positieve en belangrijke elementen leverde het project echter wel op, zoals de goede samenwerking tussen de WV's uit beide gemeenten. Over enkele weken verschijnt de eerst gezamenlijke accommodatiegids. Goede samenwerking is ook ont staan tussen de recreatieonderne mers, die in de Stichting Reuze Heuvel Recreatie het initiatief na men voor de schoonmaakdagen in het gebied. Zelfs het verschil in gebruik tussen de Reuze Heuvel (het gebied) en de Reuze Heuvel wachter (degene die er recreërt) leverde regelmatig verwarring op. Een interim-bestuur heeft de za ken inmiddels op een rijtje gezet. Vincent was van mening dat er te weinig tussentijds geëvalueerd werd om aan de hand van die effectmetingen het project zono dig bij te stellen. Ook de samen werking tussen bestuur en coördi natrice verliep niet vlekkeloos. ,,Zij had te weinig aan acht uur per week. Taken werden wel verricht, maar vaak op ad-hoc basis," aldus Vincent, die bovendien van me ning was dat een andere bestuurs samenstelling wellicht beter had geweest. Minder politici, meer 'doeners' (recreatieondernemers). „Nu werden de soms goede initia tieven van ondernemers niet geho noreerd." In het nieuwe bestuur zijn de betrokken gemeenten enkel met een adviseur vertegenwoor digd. Het welslagen van het Reuze Heuvelwachter-project was vol gens de VW-voorzitter tevens af hankelijk van de medewerking van particuliere grondeigenaren, Staatsbosbeheer en Natuurmonu- Vorige week werd nog druk gewerkt in het eerste stuk van de Pastorie straat. Nu de vorst is ingevallen, liggen de werkzaamheden stil Foto WV) woninginrichting Harmonie in beter wonen Ie KfVet Voorzieningen Gehandi- •n filen, de WVG, staat in het iunt van de belangstelling. idpu imaf WCt 'S er voor 'e<kreen die itoo|lemen heeft ten gevolge van iandicap, of men nu jong is of Enkele vragen die hierbij naar :n komen, zijn: welke voor ingen worden er via de WVG 97 ^eld? - wanneer komt men in ..erking voor een tegemoetko- 12 in de kosten die een handicap nmaal met zich meebrengt? - te wegen moeten er worden deld om gebruik te kunnen en van de WVG? - wat doet de ieente met het niet voor WVG- leinden gebruikte geld? Kort- Hoe gebruikt de burger en (de gemeente de WVG? Dhr. :haap, gepensioneerd arts, nu :eur van het gewestelijk be- van de ANBO, gespeciali- op het terrein van de WVG, over dit onderwerp spreken igen beantwoorden. Om de ielijke situatie toe te lichten is ÏCMC.W. Groothengel, afdeling- Sociale Zaken in Holten, odigd. Uw afdeling van de 'O stelt u in staat om over 95/iipemd onderwerp uw licht op te :n en wel op donderdag 14 iber om 14.30 uur in de ont- ingsruimte van het dorpshuis De Boschkamp. Zoals altijd zijn ook niet-ANBO leden van harte welkom op deze bijeenkomst. Maakt u ook al goede voornemens voor het komend jaar? Was u ook van plan wat te gaan doen aan bewegen? Wanneer u nog niet goed weet hoe u dat het beste kunt doen, ga dan eens kijken bij de koersbalgroep. Koersbal is een spel voor dames en heren, gespeeld in twee teams. Behalve het rollen met ballen komen er bij dit spel ook tactiek en behendigheid kij ken. Er worden dan ook regelma tig toernooien en wedstrijden ge organiseerd. Wist u dat het Hol- tens team kampioen van Overijssel is? Het koersbal wordt gespeeld in het dorpshuis. In de kelder ligt dan een speciale mat, waarop de ballen moeten worden gerold. Deze bal len hebben het zwaartepunt niet in het midden liggen, zodat ze niet eenvoudig bij het punt waar naar gerold moet worden komen. Het leren rollen van die ballen geeft dan ook een hoop plezier bij de deelnemers. Het koersbal wordt gespeeld op donderdagmiddag van 14.30-15.30 uur in het dorpshuis. Gaat u gewoon eens kijken en doe eens mee, misschien is het ook iets voor u. Informatie kan altijd wor den gevraagd bij SoCuWe, tel. 362755. H.F. Oolbekkink mag geen wo ning bouwen op zijn pereel aan de Aalpolsweg. Dat werd vorige week duidelijk tijdens de raads commissie ruimtelijke ordening- /financiën. Dc meerderheid van de commissie schaarde zich achter het standpunt van het college, dat niet van plan is het bestemmingsplan te wijzigen, zodat Oolbekkink als nog kan gaan bouwen. Begin 1992 diende de Holtenaar hetzelfde ver zoek in, dat de gemeenteraad evenwel afwees. Oolbekkink te kende bezwaar aan, maar de com missie bezwaar- en beroepschrif ten adviseerde de gemeenteraad het bezwaarschrift ongegrond te verklaren, hetgeen gebeurde. Nu de raad sinds vorig voorjaar anders samengesteld is, kwam Oolbek kink met hetzelfde verzoek in de hoop nu wèl groen licht te krijgen. Bij monde van Martijn Spijker was enkel de WD hem goed gezind. J an Soepnel (GB) gaf aan dat zijn fractie een 'vrije kwestie' van deze zaak hadden gemaakt in verband met dc standpunten van de GB- raadsleden uit de vorige periode. Die waren toen bereid om mee te werken. De nieuwkomers in de fractie hebben dus de vrije keus. PvdA en CDA toonden zich tevre den over het feit dat het huidige college het standpunt van het vori ge op dit punt gehandhaafd heeft. „Consistentie van beleid," noem de Dalhuisen (PvdA) het. „De argumentatie van toen staat nog altijd overeind." Ook D66 was positief over het voorstel. Burge meester D.J. Verhoeven consta teerde dat het bouwen van eeq woning op die lokatie geen kwestie is van 'opvullen van open gaten', maar dat het meer bouwen in een open gebied is met 'hoge land schappelijke waarde'. Hij voegde overigens nog een reden toe waar om niet ingegaan wordt op het verzoek van Oolbekkink. Dat be treft de toekomstige verkeers- structuur in Holten. Binnenkort besluit de raad daarvoor over een beslismodel, waarin alle varianten in beeld worden gebracht. Eén van die varianten is een zuidelijke rondweg, die grofweg via een af slag van de Larenseweg via Flier- matenweg en Aalpolsweg loopt. Die weg zou dan langs het perceel lopen waar Oolbekkink wil bou wen en een woning zou dan een obastakel kunnen vormen. In ver band met dit nieuwe argument onthield Jan Soepnel zich van ad vies. Eind deze neemt de raad een definitieve beslissing. Nadat de nutsbedrijven het ver nieuwen van de gas-, water- en elektraleidingen naar de verschil lende woningen had afgerond, is Krekel Wegenbouw ruim twee weken geleden begonnen met het vernieuwen van de riolering op het eerste stuk van de Pastoriestraat, tussen Larenseweg en Bosc hkampstraat. Inmiddels zijn de werkzaamheden afgerond. Sinds begin deze week zorgt Koning Winter echter voor vertraging en ligt alles stil. Zodra de vorstperio de voorbij is hoopt Krekel de werkzaamheden in dc rest van de Pastoriestraat en ook de Rietmo lenstraat te hervatten. Zoals be kend wordt niet alleen de riolering in beide straten vervangen, beide worden tevens heringericht met als doel de verkeerssnelheid ter plek ke te verminderen. De klinkers blijven daarbij gehandhaafd. Aan sluitend aan de rioleringswerk zaamheden worden de desbetref fende straten versmald van 6 naar 5 meter en worden op regelmatige afstanden verhoogde kruisings- vlakken aangebracht als snelheids remmers. Bij de aansluiting op de Boschkampstraat en Schoolstraat worden de bochten in respectieve lijk de Pastoriestraat en de Riet molenstraat verkleind en wordt ook de breedte van de School straat, vlak voor de aansluiting op de Rietmolenstraat, versmald naar 5 meter. Ten slotte worden de huidige lichtmasten vervangen door energiezuinige masten. Het voorstel ontmoette bij CDA, PvdA en WD de nodige tegen stand. Vervanging riolering ja, maar herinrichten zonder dat dit getoetst is aan een verkeersstruc- tuurplan, dat ging de drie fracties te ver. Met de destijds beruchte stemverhouding 7-6, zij het met een ander politiek gewicht, kreeg het voorstel alsnog groen licht (GB zes, D66 één zetel, red.) De vink van R. Zomer werd afge lopen weekeinde tot algeheel kampioen van de tentoonstelling van de Vereniging van Vogellief hebbers Bathmen-Holten uitge roepen. Een jaarlijks evenement, dat opnieuw plaatshad in zaal De Brink in Bathmen. Zowel zater dag als zondag trok de show flink wat belangstellenden. De interes se ging daarbij niet alleen uit naar de ruim tweehonderd ten toongestelde vogels, ook de rui me verkoopklasse had heel wat bekijks. Onder de ingezonden vogels bevonden zich veertien exemplaren, die afkomstig waren van leerlingen van één van de Bathmense basisscholen. Voorzitter J.W. Bieleman consta teerde dat er toch enige tijd nodig is om meerdere soorten wildzang op een vogelshow te tonen. Hij wenste de leden die Europese wildzangvogels kweken de ko mende jaren veel plezier en succes toe met de kweek van deze vogels. Hoewel de vogelvereniging voor ongeveer de helft Holtense leden telt, wordt de tentoonstelling ieder jaar buiten de Holtense gemeente grenzen gehouden. Lange tijd werd onderdak gevonden in zaal Jachtlust in Loo-Bathmen, maar sinds de brand van enkele jaren terug is dat verleden tijd. Secretaris J an Scholten liet desgevraagd we ten al meermalen moeite te hebben gedaan om zaalruimte te vinden in Holten, tot nu toe echter zonder resultaat. Probleem is dat de vo geltentoonstelling al enkele dagen voor de opening moet worden in gericht. Voor menig zaalhouder het struikelblok. Net als vorig jaar waren de keur meesters tevreden over de 'redelij ke kwaliteit' van de vogels, waarbij het opviel dat bij de kanaries pig ment met roop erg veel rustige shwo-vogels zaten. Met name ae Europese cultuurvogels en de gro te parkieten kregen de kwalificatie 'prima'. Uitslagen: Algeheel kampioen en bondskruis: R. Zomer (vink). Derby kam pioen: D.J. Zomer. Hoofdgroep kana ries: klasse 06-010: F.A. Rietman; klasse De vogeltentoonstelling in zaal Brink trok doorlopend belangstelling (Foto WV) 17.004: H. van Ark; klasse 20.001: J.A. Bieleman; klasse 22.001J.A. Bieleman; klasse 31.001: F. Rietman. Hoofdgroep Europese Cultuurvogels: klasse 34.020: R. Zomer (stampkampioen); klasse 25.001: D.J. Zomer. Hoofdgroep Tropi sche vogels: klasse 42.001: J.W. Biele man; klasse 46.021D.J. Zomer. Hoofd groep Tropische insecten-/vruchteters: klasse 49.031: J.W Bieleman. Hoofd groep Grasparkieten: klasse 54.001: W. Koop. Hoofdgroep Grote Parkieten: klasse 56.061, J.H. Aanstoot; klasse 57 002: G.H. Rensen; klasse 57.040: T.W.W.H. Bekkemens; klasse 58.007: G.H. Rensen; klasse 69.051: G.H. Ren sen. Kampioen schooljeugd: Mark Kolk met een agapornis. De financiële verrassing voor de scouts, waarover wij vorige week met het oog op 5 december be richtten, is waarheid geworden. De Stichting Blokhut Holten heeft namelijk 20.000 gulden ontvangen van de Rabobank. Het grootste deel van het geld, 15.000 gulden, is afkomstig van de Stichting Steun door Rabobanken. Een landelijke stichting waarin alle Rabobanken een deel van hun winst doneren en die met die middelen voornamelijk buitenlandse projecten steunt. Een kleiner deel wordt aangewend voor binnenlandse projecten. Daarbij kan worden gedacht aan projecten waarbij gehandicapten betrokken zijn of andere groepen die financiële steun behoeven. Theo Maats, voorzitter van de Stichting Blokhut Holten, laat we ten dat naast deze forse donatie nog eens 5000 gulden werd ont vangen: 2500 gulden van Rabo Holten en 2500 gulden van Rabo Nederland. Samen 20.000 gylden dus. Zoals bekend bekommert de Stichting Blokhut Holten zich om de bouw van de nieuwe blokhut voor de Holtense scouts en de leden van de provinciale scouting groep voor gehandicapten. Beide scoutinggroepen krijgen domoci- lie in de nieuwe blokhut, waarvan de bouw op korte termijn van start gaat. Het totale project is begroot op 542.000 gulden. Slechts een relatief klein bedrag ontbreekt nog. ber werd een ruit ingegooid van een woning aan de Canadastraat. Het motief van deze daad is geheel onbekend. Ook de identiteit van de dader is onbekend. In de nacht van 1 op 2 december werd een inwoner uit Holten ge verbaliseerd daar hij teveel alcohol had genuttigd, terwijl hij toch een auto bestuurde. Met een geldboete van f 600,00 op zak kon hij naar huis terugkeren. Op 2 december werd een autobe stuurder bij een pompstation aan de Oranjestraat op ergerlijke wijze lastig gevallen door een andere autobestuurder.. Een van de be stuurder pakte een brandblusser en spoot de andere auto geheel onder het stof. Ook de bestuurder zelf kwam onder het witte poeder te zitten. Daarna reden de daders weg. Het kenteken kon echter worden opeenomen. De politie stelt een nader onderzoek in. Ned. Herv. Kerk: 10.00 uur, ds. J.H. Israël, m.m.v. kerkkoor. Nevendiensten. Oppasdienst: me vrouw Groot, Mariana Schooien. 19.00 uur, ds. S.M. Roozenboom. Cantatedienst m.m.v. koor Cam- panella in De Kandelaar. Dijker- hoek: 10.00 uur, ds. S.M. Roo zenboom. Collecte in dienst: Dia conie. Uitgangscollecte: Oecume nische arbeid. Diessenplas: woensdag 13 decem ber: Leger des Heils. Geref. kerk: 9.30 uur, ds. H.P. Mulder. 19.00 uur, ds. S.M. Roo zenboom. Cantatedienst m.m.v. koor Campanella. Collecte: 2/3 Oecumene in binnen- en buiten land. 1/3 Alg. christelijke doelein den. Tweede collecte: Rente en aflossing. Kindernevendienst groep 2 en 3 o.l.v. Ria Jansen; groep 4 en 5 o.l.v. Trijnet Over- kempe; groep 6 en 8 o.l.v. Hans Stam. Oppasdienst: 0-3 jaar: Gea Stam, Jolanda Tromop, Marja Tromop; 0-4 jaar: Jannic Withaar, Sabrina Paalman. RK kerk: 10.00 uur, pastoor A. Rademaker, pastor H. Wiggers. Eucharistieviering. Oppasdienst mevrouw Groot, Mariana School- en. Evangelie gemeente: HM V-ge bouw, Dorpsstraat 24; Samen komst 10.00 uur; Bidstond 19.00 uur. Okkenbroek: 10.00 uur: ds. J.F. Scheffer. Uitgangscollecte: Oecu menische arbeid. Kerktelefoon: Uitzendingen elke laatste vrijdag van de maand van 10.30 uur tot 11.30 uur en van 16.00 uur tot 17.00 uur (herha- ling). Arts: Weekenddienst: Huisart senmaatschap Holten, Keizersweg 32, tel. 36 35 53. Spreekpren uit sluitend voor spoedgevallen: 11.00 uur en 16.00 uur (zonder af spraak). Apotheek: Vrijheidslaan 7, tel. 36 1111. Geopend op werkdagen van 8.30 tot 18.30 uur, zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur, zon- en feest dagen van 11.00 tot 11.30 uur en van 16.00 tot 16.30 uur. Buiten de openingstijden eerst bellen om af te spreken wanneer de assistente in de apotheek is. Tandarts: N. Bakx, Reggestraat 14, Enter. Tel. 0547-382774. Behandeling na telefonische af spraak. Dierenarts: Dierenartsencombi natie Holten, Houtweg 18, tel. 36 20 04. Spreekuur: zaterdag 8.00- 9.00 uur. Daarbuiten: tel. 36 20 04. Dierenartsenpraktijk Holten, 5. Minnema, Larenseweg 54, tel. 362835, bgg 0548-521629. Thuiszorg Zuidwest Overijssel: (Kruiswerk) Centrale Thuiszorg telefoon voor vragen, advies, of aanmelding over kraamzorg, ou der- en kindzorg en verzorging en verpleging: 0570-686000; maan dag t/m vrijdag bereikbaar van 8.00-18.00 uur, 's avonds, 's nachts en in het weekend uitslui tend voor spoedeisende zaken. Thuiszorg Hulpmiddelencen- 'trum: G aardenstraat 31, uitleen maandag t/m vrijdag 13.00-13.30 uur. Ziekenvervoer: Alarmnummer: 06-11 of dienstdoende arts: tel. 36 35 53. Fysiotherapie: Centrum voor Fy siotherapie Holten, Gaardenstraat 31, tel. 36 22 99. Dagelijks geopend van 8.00- 17.30 uur. Behandeling volgens afspraak. Praktijk voor fysiotherapie mevr. H. Versnel-Graaff, Oranjestraat 73a, tel. 36 42 51. Behandeling volgens afspraak (ook voor zie kenfondspatiënten). Ziekenfonds: Spreekuur: vrijdag van 8.30-10.00 uur en volgens af spraak in het Kruisgebouw, Gaar denstraat 29-31, tel. 36 14 36. Thuiszorg Midden Overijssel: Thuiszorg/gezinsverzorging en al gemeen maatschappelijk werk. Hoofdkantoor Nijverdal, Kerk straat 6, tel. 0548-616465. Tijdens kantooruren bereikbaar. Spreeku ren: maandag t/m vrijdag 8.30- 9.30 uur en volgens afspraak. Kan toor Holten, Gaardenstraat 29, tel. 36 2784. Spreekuren: maandag t/m vrijdag 8.30-9.30 uur en vol gens afspraak. Gastouderbureau: Tuinstraat 1, tel. 36 27 55. Spreekuur: dinsdag van 9.00-10.00 uur, donderdag van 13.00-14.00 uur. Stichting Welzijn Ouderen: Gaardenstraat 29. Inlichtingen: 36 49 10. Slachtofferhulp: 24 uur per dag bereikbaar, tel. 0572-360922. Bui ten de spreekuren wordt doorge schakeld naar buro Slachtoffer hulp Deventer of Telefonische Hulpdienst. Spreekuren: woens dag 9.00-11.00 uur in het politie bureau Raai te. Politie: Alarmnummer: 06-11 (dag en nacht bereikbaar); overi gens: tel. 36 44 44. Brandweer: Alarmnummer: 06- 11 (dag en nacht bereikbaar). Gemeentewerken: De storing- dienst gemeentewerken is 24 uur per dag bereikbaar (tel. 361972) voor klachten over o.m. defecte rioleringspompen, defecte straat verlichting, gaten in het wegdek of andere storingen. Buiten kantoor uren kan men naam, adres, tele foonnummer en aard van de klacht inspreken op een band, waarna de dienstdoende storingsambtenaar automatisch bericht krijgt. Dierenbescherming: E. Westhof, regio-inspecteur, tel. 0548- 517171. Energievoorziening: N.V. Re gionaal Energiebedrijf IJsselmij Salland, Deventer, tel. 0570- 691100 tijdens kantooruren. Sto ringen aan gas/electra (dag en' nacht (06-899889). Woningbouwvereniging Onze Woning: Spreekuur Holten in ge meentehuis: iedere le dinsdag van de maand 's morgens van 10.15- 12.15 uur; iedere 3e dinsdag van de maand 's middags van 14.15-16.15 uur. Bibliotheek: Rörikstraat 3, tel. 36 24 87. Maandag en vrijdag 14.00- 17.30 uur en 18.30-20.30 uur, woensdag 10.00-12.00 uur en 14.00-17.30 uur, zaterdag van 10.00-12.00 uur. Oudheidkamer Hoolt'n: Dorps straat 27, Holten. Tot en met herfstvakantie geopend op maan dag, dinsdag en zaterdag van 13.30-16.00 uur. Donderdag 7 december: 19.45 uur, HVG-jaarvergadering in Ire ne Vrijdag 8 december: 19.30 uur, leerlingenconcert MOC in de dorpskerk; 20.30 uur, presentatie nieuwe Grolsch-biersoort in 't Klavier Zaterdag 9 december: 10.30- 12.00 uur, open huis MOC Hol ten in De Boschkamp; 10.00-16.00 uur, kerstmarkt in Ehag-garage Dorpsstraat-west. Maandag 11 december: 19.00- 20.00 uur, jeugd postzegelclub in het dorpshuis; 20.00 uur, senioren Holt. Postzegelclub in dorpshuis (lezing); 19.30-21.30 uur, kerst mand maken in De Boschkamp; 20.00 uur, kerststukjes maken NBvP in zaal Vosman Dinsdag 12 december: 13.30- 15.30 uur, tafelstuk met verse bloemen maken in De r c- hkamp; 19.30-21.30 uur, tafei- of deurkrans maken in De Bosc hkamp. Woensdag 13 december: 19.30- 21.30 uur, kerstkaarten maken in De Boschkamp; 20.00 uur, Kunst en Cultuur met lezing over sym bolen in De Boschkamp Donderdag 14 december: 9.30- 11.30 uur, kerstmand maken in De Boschkamp; 14.30 uur, Advent- middag ouderen 70 plus wijk zuid in Irene; 19.30-21.30 uur, kerst guirlande maken in De Bosc hkamp. Geboren: Frederik Gerrit, zoon van H. Dijkinken I. Sluiter; Daan Hendrik, zoon van G.J. Schippers e" A.J. Schippers; Fennichje Ge- zina Jacqueline, dochter van M. Dogger en G.J. Vros; Dennis, zoon van A.A. Rietman en E. Reidinga; Mieneke Karlijn, doch ter van F.W.W.H. Bekkernens en H. Veldwijk. Overleden: J.W. Weijers (57) Het voornemen om de Via nenweg onder handen te ne men, ontlokte J. Oolbekkink van 'De Elshof' tijdens de le denvergadering van de WV tot kritische opmerkingen over het onderhoud. Oolbek kink, eigenaar van de huifkar ren die regelmatig met vakan tiegasten door Holten en het buitengebied rijden, wordt er regelmatig mee geconfron teerd. Met name de wijze waarop de Vianenweg op dit moment geschaafd wordt, wekte zijn ergernis. Wethou der E.M. van Schooten be loofde de zaak te onderzoe ken.

Holtens Nieuwsblad | 1995 | | pagina 3