Toeristen weg dicht: steunpunten creëren Open discussie over verkeersstructuurplan Geen recreatie woning op hoek Pannenweg KBH: kritische noten bij rioleringsplan Oproep Club Oud Militairen en Verzet Compromis-voorstel over kerntaken NBVP Dijkerhoek HOITENS NIEUWSBLAD Creëren van steunpunten Jaaragenda Raad beslist in november Ook collegepartijen laten variant Maïsweg open Vinoloog bij Bejaardensoos Opgave kerstmarkt Gemeente tevreden over voorlichting DONDERDAG 16 NOVEMBER 1995 - „De aanleg en het verbeteren van de fietspaden op de Sallandse Heuvelrug is duidelijk gekoppeld aan het terugbrengen van het verkeer op de Toeristenweg." Burgemeester D.J. Verhoeven verwijst daarmee naar de over eenstemming die de BIB-groep (bestemming, inrichting en be heer) over de heuvelrug heeft bereikt, onder meer over het be langrijke onderdeel, de gefaseer de afsluiting van de Toeristen- weg. In hun Memorie van Ant woord op de Algemene Beschou wingen van de vijf fracties op de gemeentebegroting '96 wijzen zij B en W er ook op dat 'een goed fietspadennet Voor Holten een 'absolute must is, zeker als de komende jaren de mogelijkheden om met motorvoertuigen in of door natuurgebieden te komen, verder beperkt worden'. Bij de afsluiting wordt een stap penplan gehanteerd. Begin dit jaar werd begonnen met een sluitings tijd tussen negen uur 's avonds en negen uur 's ochtends. Komend najaar wordt dat vervroegd naar vijf uur 's middags. Geen woon werkverkeer meer aan het begin |van de avond dus. Twee jaar later, in het najaar van 1998, wordt de weg gedurende de weekeindes (za terdag en zondag) afgesloten. Vol gens Verhoeven is de weg dan op de drukste momenten afgesloten voor doorgaand verkeer: „De druk te zit voornamelijk in de spits en op mooie dagen in het weekein de, met name op zondag. De effec ten van de afsluiting worden beke- Iken en vervolgens geëvalueerd om wellicht tot de conclusie te komen dat volledige afsluiting niet eens meer nodig is." Alvorens de Toeristenweg in 1998 in de weekeindes dicht gaat voor gemotoriseerd verkeer, moet een aantal extra voorzieningen zijn ge troffen. Daarbij gaat het om rui me, mogelijk uitgebreide parkeer voorzieningen met informatiebor den over onder meer wandel- en fietsroutes en toiletten. Volgens Als de Toeristenweg steeds verder afgesloten wordt voor gemotoriseerd ■verkeer, ziet het college mogelijkheden om meer fietspaden aan te leggen of te verbeteren (Archief) Verhoeven gaat het om twee hoofdsteunpunten: aan de Nijver- dalse kant bij hotel-restaurant Dalzicht en bezoekerscentrum de Sallandse Heuvelrug, aan Holten- se kant is dat bij de horecabedrij ven en natuurmuseum Bos Die renwereld. De burgemeester wijst er op dat op die punten tevens voldoende mogelijkheden moeten zijn voor 'aternatieve vervoersvor men', zoals fietsverhuur, het mi lieuvriendelijke treintje Bello en een huifkar. Langs de west- en ookstkant van de berg komen een aantal kleinere steunpunten van waar men het gebied te voet, te paard of op de fiets in kan gaan. Zou de Toeristenweg op termijn alsnog geheel voor doorgaand ver keer worden afgesloten, dan is dat naar zijn zeggen pas dan mogelijk, als er voor geschikte alternatieve routes aan de westzijde van de berg is gezorgd. Wegen die niet dezelf de toeristische belevingswaarde hebben als de Toeristenweg. „Die zijn er gewoon niet," constateert Verhoeven. Om als alternatieve route te gaan dienen zouden mo gelijk bepaalde wegen opnieuw moeten worden opengesteld dan- Zonder voorwaarden vooraf hebben alle fracties maandag tij dens de begrotingsbehandeling ingestemd met het door B en W voorgestelde 'beslismodel' ver keersplan. Alle mogelijke varian- iten voor een plan zullen worden onderzocht. Het CDA gaf daar- |bij expliciet aan dat tot die va rianten ook de mogelijke aanleg jvan een Maïsweg behoort, deson danks stemde de collegepartijen in. Zo wist de fractie een nieuwe, geheel open discussie over een verkeersstructuurplan te be werkstelligen. !De in het oorspronkelijke ver- jkeersplan geprojecteerde Maïsweg jwas destijds een doorn in het oog van GB, VVD en D66. Zeker is dat GB vorig jaar met vooral de 'kwes tie Maïsweg' zes zetels in de raad jwist te bemachtigen. Dat ook de grootste fractie nu toch instemt met de Maïsweg-variant, kwam op menigeen als een grote verrassing over. Fractievoorzitter Jan Soep nel verzekerde echter dat er geen sprake is van 'instemmen met een Masweg'. Om de voortgang in het (proces niet te belemmeren is 'slechts ingestemd met een 'open (discussie' over de mogelijkheden, hetgeen niet betekent dat GB in stemt met de eventuele aanleg van de weg: „Wc gaan opnieuw dis cussiëren over de uitgangspunten. (Dat was om het verkeer in het (dorpscentrum terug te brengen tot 500 motorvoertuigen per et- aal." at er nog steeds geen verkeers- lan op tafel ligt, zorgde maandag tijdens de behandeling van de be- ;roting voor flinke kritiek. Ook iet feit dat het college dat toe- chreef aan de 'veelheid van opvat tingen binnen de politieke partij en', viel bij de meesten niet in goede aarde. Alleen de grootste collegepartij GB stemde moeite- lloos in met het standpunt van B en V. PvdA-fractieleider Wim Dal- luisen was duidelijk minder tevre- n: „Laat de waanzin niet de erhand krijgen: het college laat [Het ten enemale afweten en is ver- mtwoordelijke voor het ontbre- ten van welke voortgang dan ook, samen met de collegepartijen.Hij 'erwees naar 'ondoordachte pas sages' in het bestuursakkoord en benadrukte nog eens dat het colle ge niet bereid is om toe te geven dat het oorspronkelijke verkeersplan (tot stand gekomen onder het voormalige CDA/PvdA-college) een 'gedegen en uitstekend onder bouwd plan is'. De enige duide lijkheid op dit punt tot nu toe zijn volgens Dalhuisen neergelegd in negatieve besluitvorming: geen Maisweg en afbraak van de reserve verkeersstructuurplan. Deson danks wil de PvdA meewerken aan een beslismodel, een fase in de uiteindelijke oplossing van het al jarenlang slepende en om een defi nitieve oplossing schreeuwende verkeersprobleem. „Ook al bete kent dat dat een groot deel van de discussie weer herhaald zal wor den," aldus Dalhuisen. Ook het CDA is ondanks de grote ontevre denheid bereid om oplossingsge richt mee te denken, mits hieraan geen voorwaarden vooraf worden gesteld en wordt uitgegaan van de thans beschikbare gegevens voor zover die onder verantwoordelijk heid van de gemeente zijn opge steld. Bij monde van Dick van der Torre wees D66 eveneens door B en W aangedragen argumenten voor de vertraging in het opstellen van een verkeersplan af, maar stemde wel in met het beslismodel waarin alle varianten met consequenties wor den aangegeven. WD'er J an Ke- velam meende dat de 'veelheid van opvattingen' wordt ingegeven door ook de verscheidenheid aan inzichten en opvattingen onder de Holtenaren: als fietser, als voet ganger, als automobilist, als mid denstander, als industrieel, als ver voerder enzovoorts. „Juist die veelheid aan opvattingen, ideëen en belangen maken een goed ver keersstructuurplan zo ingewik keld." Kevelam benadrukte dat B en W makkelijk had kunnen kie zen voor een plan met politiek minimale draagkracht, 'zoals het CDA/PvdA-college in de vorige periode'. „Wij zijn evenwel blij dat dit college zoekt naar een bre der draagvlak. Dat neemt niet weg dat dit breder gedragen plan nu wel eens in beeld moet worden gebracht. De Club van Oud Militairen en Verzet doet via deze weg een op roep aan belangstellende lezers, die zich herkennen in onderstaand stukje. Tijdens een ledenvergade ring is het besluit genomen om van een besloten club een open club te vormen. Reden voor deze beleids wijziging is de leeftijdsopbouw van de leden. De club is aangeland op een punt waarbij velen niet meer actief kunnen deelnemen aan een aantal activiteiten. Hierbij denkt men met name aan de her denkingen. Om die reden wil de club graag jongere leden verwel komen, zodat ook in de toekomst de activiteiten doorgang kunnen vinden. Van nieuwe leden wordt wel verwacht dat ze in de gemeente Holten wonen en enige affiniteit hebben met de militaire structuur. Verder zijn allen die een uniform gedragen hebben tijdens de vervul ling van hun dienstplicht welkom, Nieuw Guinea- gangers, Korea- strijders, leden en oud-leden van de Nationale Reserve, leden van de Reserve Politie, maar ook oud Marva's en leden van het Vrouwen Hulp Corps. Kortom, een ieder die zich kan herkennen in de doel stellingen van de Club die kort gezegd een gezelligheidsclub is. Een leeftijdsgrens wordt niet aan gehouden. De activiteiten die de hoofdzaak vormen zijn: herden kingen en kransleggingen, één keer per jaar ledenvergadering, een dag samen op reis, 'lief en leed' bezoeken afleggen, het bezoeken van een naburige club bij een feest avond en natuurlijk jaarlijks een eigen gezellige avond in het club huis. Omdat men op dit moment nog geen idee heeft hoeveel be langstellenden zich zullen aanmel den heeft men voor de aanmelding als streefdatum 30 december 1995 aangehouden. Wanneer er vol doende aanmeldingen volgen zal er een informatieavond gehouden worden. Voor informatie en of aanmeldjing kan men terecht bij het secretariaat: J.H. Veneklaas- Slots, tel.362400; H.J. Baltus tel. 362224 of D. Beldman tel. 361510. Vinoloog Van Wezel was vorige weck te gast bij de Bejaardensocië- teit. Aan de hand van dia's vertelde hij over het produktieproces van druif tot wijn. Zo vertelde hij on der meer over de bekende Bor deaux- en Moezelwijn en over de zeer dure ijswijn, die dan ook uitsluitend bij zeer bijzondere ge legenheden wordt gebruikt. Van Wezel was van mening dat zelfs de zuidflank van de Holterberg ge schikt is voor wijnbouw: zand grond met veel kiezelstenen. De 41 aanwezigen mochten ook wijn proeven. Eerst Flonheimer Adel- berg kabinette, gevolgd door een Cotes de Bergerac. De één zoetig, de ander pittiger en wat zuurder. Snorrewindcross. Zondag 12 november werd de jaarlijkse Snor rewindcross verreden. Bij prachti ge weersomstandigheden en grote publieke belangstelling werd het een geslaagde dag. Aan het eind van de middag na het Snorrewind cabaret werden de prijzen uitge reikt. Paarden: 1. Huub Brands, Princess; 2. Lot van Haagen, Princess; 3. Arnold Aanstoot, Gallet; 4. Gerrit Smit, Bas; 5. Henk Dijkman, Melos; 6. Theo Nielof, Wallechien. Pony's: 1. Bas Nelissen, Horton; 2. Fabienne Tulkken, N.N.; 3. Janneke Scholten, Speedy; 4. Saskia Aanstoot, Fantasy; 5. Denise Lummie, Fantasy; 6. Tessa van Giersbergen, Joe- NOVEMBER 17 november: najaarsconcert Holtens Mannenkoor 18 november: intocht Sint Nico- laas 23 november: jaarvergadering Holterbergbewoners in 't Lösse Hoes 25 november: Jubileumshowcon- cert HMV in de sporthal met me dewerking van Margriet Eshuys; Jubileumreceptie en feestavond MAC De Holterberg DECEMBER 8december: 19.30uur, leerlingen concert MOC Holten 9 december: 11.00-12.00 uur openhuis MOC Holten in De Boschkamp; kerstmarkt in de voormalige Ehag-garage 18 december: jubileumviering NBvP Holten (50 jaar) 19 december: Kerstmiddag Be jaardensociëteit 20 december: volkskerstzang in De Kandelaar 26 december: MAC kerstpuzzel- rit 29 december: Sylvester-zangko- renavond in de hervormde kerk wel worden 'opgewaardeerd' (ver beterd ofwel verhard). Als voor beeld wijst de burgemeester op de Paltheweg, een zandweg aan de westzijde van de berg. Aanleg en mogelijk verbeteren van steunpunten en natuurlijk de ver betering van wegen met het oog op de alternatieve route, kost geld. Volgens Verhoeven heeft het mi nisterie echter al financiële steun toegezegd nu de partijen in het BIB-overleg met elkaar tot over eenstemming zijn gekomen. Naast de provincie en de gemeenten Hel- lendoorn en Holten zijn dat enkele particuliere grondeigenaren, Staatsbosbeheer, Natuurmonu menten, Recreatieschap Salland en het ministerie van Landbouw, Na tuurbeheer en Visserij. In navolging van vorig jaar wordt zaterdag 9 december een kerstmarkt gehouden in het leegstaande Ehag-pand aan de Dorpsstraat. Inmiddels hebben zich diverse belang stellende gemeld voor deelna me, maar er zijn nog enkele plaatsen vrij. Verenigingen uit Holten kunnen zich daarom alsnog voor de markt opge ven, maar 'wees er dan wel vlug bij', luidt het advies. De kosten voor een kraam bedra gen 40 gulden. Meer inlichtin gen en opgave bij J ohan Steu nenberg, Larenseweg 23, tel. 361551. Als het aan het college ligt, krijgt J.G. Veneklaas (Landuwerweg) geen toestemming om een aantal recreatiewoningen te bouwen op een perceel hoek Panneweg-Via- nenweg. Veneklaas diende een verzoek in bij de gemeenteraad om het ter piekke geldende be stemmingsplan te wijzigen, zo dat de bouw alsnog mogelijk wordt. Het bewuste perceel ligt weliswaar in het bestemmings plan 'De Borkeld, herziening 1990' met de bestemming 'ver- blijfsrecreatieve doeleinden', maar mag niet bebouwd worden met vakantiewoningen omdat omdat het stuk grond buiten de op de plankaart aangegeven be- bouwingsgrenzen valt. B en W zijn daarom niet bereid om het bestemmingsplan te wijzigen. In het eind september door de raad vastgestelde Structuurplan Kernen is het gebied ten oosten van Holten aangeduid als voorkeursgebie dag recreatie. De Borkeld is daarbij overeenkomstig de huidige be stemming en gebruik aangeduid als verblijfsrecreatie (recreatiebe- drijven). Ontwikkeling in de sec tor dagrecreatie worden 'welwil lend beoordeeld'. Daarnaast wordt positief aangekeken tegen uitbreiding van bestaande recrea- tiebedrijven binnen de voorkeurs- gebieden om het bedrijf ook in de toekomst rendabel te houden. Vestiging van nieuwe recreatie complexen wordt in het gebied echter niet toegestaan. Bij de bouwplannen van Veneklaas gaat het echter om een geheel 'nieuw bedrijfsmatig recreatiecomplex'. B en W achten dit niet in overeen stemming met het in het structuur plan vastgestelde beleid. Veneklaas zelf bestrijdt de ziens wijze van het college en meent onder meer dat er geen sprake is van een nieuw te realiseren com plex. Hij constateert dat zijn per ceel onderdeel is van het zomer huisjesterrein De Borkeld, waar van ook De Lindenberg deel uit maakt. Het perceel heen naar zijn zeggen reeds een bestemming ver- blijfsrecreatieve doeleinden (zon der bebouwing). Ben W herinne ren er nog eens aan wat zij onder bestaande recreatiecomplexen ver staan: recreatiecomplexen die op dit moment reeds bedrijfsmatig worden gexploiteerd. Met uitzon dering van bijvoorbeeld vakantie oord De Lindenberg, voldoet het zomerhuisjesterrein De Borkeld niet aan die definitie. Zou Venek laas wel tegemoet worden geko men, dan zou dat tot consequentie kunnen hebben dat elke particulier die gronden heeft die grenzen aan het zomerhuisjesterrein, op zijn perceel zomerhuisjes mag bou wen. En die regel zou dan vervol gens ook gelden voor de daaraan grenzende eigenaren. Volgens B en W kan en mag dat niet het uitgangspunt van de in het struc tuurplan vastgestelde beleidsregel Tijdens de raadscommissie (I) al gemeen bestuurlijke zaken kreeg het college niet alle fracties mee. Alleen de PvdA was positief in haar advies over het voorstel, GB, VVD, D66 en CDA wilden eerst nader overleggen met de achterban alvorens zich eind deze maand in de raadsvergadering uit te spreken. Meerdere malen werd de vergelij king getrokken met vakantieoord De Lindenberg, ook onderdeel van het zomerhuisjesterrein. Bur gemeester D.J. Verhoeven was evenwel van mening dat daar spra ke is van 'bedrijfsmatige exploita tie van een complex recreatiewo ningen', een samenhangend geheel dus. „Bij het zomerhuisjesterrein is dat totaal anders. Dat wordt niet bedrijfsmatig geëxploiteerd, het in handen van een groot aantal eige naren." Op basis daarvan zou de Lindenberg wel mogen uitbrei den. Een onlangs ingediend ver zoek om uitbreiding van eigenaar Van Lindenberg is om die reden ook gehonoreerd. Van Linden berg kreeg overigens geen toe stemming om een bedrijfswoning te bouwen op een nabijgelegen perceel, daar aat geen onderdeel is van het vakantieoord en dan geen sprake meer is van een samenhan gend geheel. De vier fracties waren evenwel niet te overtuigen. Alleen Wim Dalhuisen (PvdA) kon zich vinden in de zienswijze van het college en waarschuwde voor de voorbeeldfuntie: „Als je dit toe staat, dan gaan de 'sluizen open'. „Er is een alternatief voor behan deling van afvalwater voorhan den dat een vergelijkbaar milieu resultaat oplevert tegen aanzien lijk lagere kosten. Dat dit niet alleen voordelen biedt voor de betreffende perceelseigenaren, maar ook voor de gehele Holten- se gemeenschap, komt tot uit drukking in de aanzienlijk lagere rioolrechten." Dat concludeert de Kring Bewoners Holterberg (KBH), die vorige week bij cam ping De Holterberg de laatste informatiebijeenkomst bezocht van de gemeente in verband het onlangs gepresenteerde Gemeen telijk Rioleringplan (GRP). Een rapport waar KBH nogal wat kritische noten bij plaatste. KBH constateerde dat de gemeen te in haar berekening van de riool rechten, die stapsgewijs verhoogd worden tot 465 gulden in 2004, uitsluitend uitgegaan is van aanleg van het te rioleren buitengebied in fase I (waterwingebieden en zo merhuisjesterrein). Zou het GRP volledig worden uitgevoerd dan stijgt volgens KBH het rioolrecht tot ruim 600 gulden per jaar. Wet houder Eb van Schooten verzeker de dat dat 'bijzonder pijn zou doen': „Ik doe ook mijn uiterste best om dat te voorkomen, ook indien de regelgeving aangescherpt zou worden." Wat betreft het rio leren van fase II (De Borkeld en het Zuurberg-gebied) en fase III (alle percelen waarvoor maximaal 14.000 gulden aanlegkosten op het riool moet worden betaald), gaf hij aan dat de raad binnenkort ge vraagd wordt een krediet beschik baar te stellen om ingenieursbu reau Witteveen cn Bos (samenstel lers GRP) te laten onderzoeken hoevee! percelen fase II en III omvatten. De 14.000 gulden be treffen overigens niet de bekosti ging van de leiding van de perceels- grens tot aan de woning. Die ko men voor rekening van de eige naar, evenals het reinigen en wellicht volstorten met schone grond van de dan niet meer ge bruikte septic tank. Van Schooten verzuchtte dat de gemeente gebonden is aan 'hogere regelgeving' die veel onduidelijk heden laat. „Ik had het liever an ders gezien. Ons beleid is nu afge stemd op dc laagste prioriteit. Wat de komende jaren aan nieuwe of aangepaste regelgeving brengt is koffiedik kijken. Laat het duide lijk zijn dat het college er zeker geen behoefte aan heeft om de mensen een dure investering te laten doen als dat niet noodzake lijk is, maar wij moeten domweg regels uitvoeren. Het is evenmin zo dat we een hekel aan IBA- systemen (zoals een septic tank met zakput, red.) hebben, maar het Lozingenbesluit bevat nu een maal geen richtlijnen daarvoor." De wethouder blikte tevreden te rug op de zeven voorlichtingsbij eenkomsten die de gemeente hield, verdeeld over de diverse buurt schappen. Met name de bijeen komst met de eigenaren van het zomerhuisjesterrein werd goed bezocht. „We zijn niet voor niets op pad geweest. Ik wilde zien wat er zoal leeft onder de bevolking, hoe breed het draagvlak is onder dit plan. Er is positief van gedach ten gewisseld en er zijn diverse ideëen aangedragen. De meestcn staan niet afwijzend tegenover rio leren maar hikken aan tegen de kosten." Op de afrondende bijeenkomst met de Holterbergbewoners stelde KBH-voorzitter Henk den Her der dat de gemeente zich actief zou moeten profileren ten aanzien van het aanleggen van IBA-systemen. Actieve voorlichting en bijdrage in de investeringskosten. Aanleg van een helofytenfilter zou volgens Witteveen en Bos variëren van 10.000 tot 30.000 gulden. Volgens KBH is dat onjuist. De zelf aange legde helofytenfilters in Holten (drie stuks op dit moment) kostten gemiddeld 3500 gulden. Aanleg 'door een aannemer zou maximaal 10.000 gulden kosten. De riool rechten gaan aan die perceeleige naren voorbij. Ook het hergebruik van 'helofytenwater' werd aange haald: bijvoorbeeld voor toilet spoeling, tuinsproeien en auto- wassen. KBH stelde ten slotte dat de aanleg van helofytenfilters niet alleen aanzienlijk kostenbespa rend is, maar dat deze tevens een aanzienlijk hogere rendement heb ben dan de septic tank met zakput. Gevolg van het helofytenfilter dat als extra zuivering na de septic tank fungeert. Volgens KBH kan globaal gesteld worden dat met behulp van deze zuivering een ren dement kan worden behaald dat vergelijkbaar is met dat van een systeem van afvoer van afvalwater via riolering naar een rioolwater zuiveringsinstallatie. Geconstateerd werd dat het GRP vermeldt dat onvoldoende meetre sultaten bekend zijn om een uit spraak te doen over de werking van helofytenfilters. „Dat is in schrille tegenstelling tot het aan zienlijk aantal publikaties erover met ervaringscijfers wat betreft de gemeten kwaliteit van het behan delde water in vergelijk met de bestaande normen voor lozing op oppervlaktewater. Gezien de om standigheden in Holten, waar het merendeel van de percelen in het buitengebied niet loost op het op pervlaktewater maar in de bodem, is deze norm niet van kracht. Voorzover ons bekend, bestaan er geen normen voor infiltratie in de bodem van huishoudelijk afvalwa ter," aldus KBH. Den Herder vroeg zich af of onderzocht is wat het verschil in milieu-effect is tus sen lozing via het riool en via een IBA-systeem (septictank met he lofytenfilter): „Uit vergelijking van cijfers uit het jaarverslag van het zuiveringschap West-Overijs sel en uit literatuur met betrekking tot de werking van helofytenfilters blijkt dat deze hoeveelheid verge lijkbaar is met een zak kunstmest van 4 kilo op jaarbasis voor een normaal huishouden. Dat is na tuurlijk te verwaarlozen als je kijkt naar de hoeveelheid normaal ge bruikte meststoffen." De raadscommissie algemeen be stuurlijke zaken ging vorige week unaniem akkoord met het com promis-voorstel van burgemeester D.J. Verhoeven over de kernta kendiscussie: in de gemeenteraad eind deze maand wèl besluiten over het wel of niet uitvoeren van een aantal onderzoeken: de taken van de binnen- en buitendienst van gemeentewerken, de herstructure ring van het basisonderwijs, de sportvelden en het gebruik van stemcomputers in stemlokalen. Om de fracties meer tijd te gunnen inzicht te krijgen in het wel en wee van de kerntakendiscussie, stelde Verhoeven de commissie tevens voor om pas in de raad van decem ber een uitspraak te doen over het afschaffen of verminderen van ver goedingen van bepaalde taken. Zoals vorige week bericht, is on langs het rapport van de Stuur groep Kerntaken verschenen. In die stuurgroep waren de partijen vertegenwoordigd door hun frac tievoorzitter. Overleg met de frac tie was er op een enkele uitzonde ring na nauwelijks geweest. Reden waarom ook in de andere commis sievergaderingen aangehikt werd tegen de gedachte 'overhaast' te moeten besluiten. Alleen de PvdA kwam met een uitgesproken ad vies. Fractieleider Wim Dalhuisen somde direct al een aantal zaken op die volgens het voorstel van de Stuurgroep zouden moeten wor den afgeschaft. Dat betrof onder meer de vergoeding voor de vak leerkracht muziek in het basison derwijs (8400 gulden) en de subsi die aan de Nationale Milieu Fede ratie (1745 guiden). Bovendien werd gewezen op het feit dat er, met uitzondering van de sport en het onderwijs, nog geen reactie van de betrokkenen is gehoord. Om enerzijds daar in tegemoet te komen, anderzijds druk op de ke tel te houden, koos de burgemees ter voor deze middenweg. Op die manier kan wel worden begonnen met de belangrijke onderzoeken. „U moet als raad het heft in han den houden en een standpunt in nemen. De inspraak van de be trokken burgers kan na de besluit vorming in november en december plaatshebben. Aan de hand daar van kan u uw standpunt wellicht aanpassen en tot een definitief ad vies komen," aldus Verhoeven. De NBVP afdeling Dijkerhoek houdt woensdag 22 november om 20.00 uur een bijeenkomst met als thema "Voedsel". Voor deze avond zijn drie sprekers uitgenodigd. Klazien Tuten zal als eerste vertel len over haar boerenbedrijf, aan welke regels zij zich moeten hou den en hoe zij verder het bedrijf pannen. Verder zal zij ook nog wat vertellen over haar nevenfunctie, het verhuren van kamers voor lo gies met ontbijt op haar boerderij. Hierna zal Joke in 't Hof vertellen over de twee zuivelwinkels die zij hebben een in Bathmen en een in Holten, waar zij zuivelprodukten verkopen van hun familieboerde rij. Als laatste komt slagerij Brands uit Holten aan het woord. Zij behoren nog tot de weinige slagers die hun eigen vee inkopen en het zelf slachten. Doordat zij slachten maken zij ook veel vleeswaren zelf. Donderdag 14 december is er in Raalte een themadag. Het thema luidt "doen vrouwen het anders?" de dag begint om 9.30 uur en zal om 15.00 uur worden afgesloten. Voor informatie en opgave kan men tot en met 24 november te recht bij Bertha Boode tel. 0548- 3621239.

Holtens Nieuwsblad | 1995 | | pagina 9