Blauw Wit na rust ruim langs MVV '69 Sport Bin Holte Herder Lando met kwalificatie uitmuntend Sport g agenda Holtenaren naar wintertriathlon Winst en verlies voor handballers Mintonette heren 1 bekert verder Bas van Beek leidt bij de schaakjeugd HOLTENS NIEUWSBLAD Resultaten Blauw Wit Ouderdag SPGH:^ Groot feest voor ruiters en amazones Resultaten sv Holten Competitie De Eendracht Blauw Wit naar Daarle Pingelloop DONDERDAG 9 NOVEMBER 1995- In de thuiswedstrijd tegen rode lantaarndrager M.V.V. '69 uit Marle ging Blauw Wit voortva rend van start. Wim Barvelink kreeg de eerste goede mogelijk heid, doch hij de bal niet de juiste richting meegeven. In de 10e mi nuut was het echter al wel raak. Aanvoerder Jacco Schuppert werd juist buiten het strafschop gebied onderuit gelopen. Gerald Jansen schoot uit de toegekende vrije trap fraai raak (1-0). Het leek een gemakkelijke middag te worden voor de thuisclub. De gasten daarentegen deden er een schepje bovenop en kwamen steeds vaker in de buurt van doel man Hans Bekkernens. Verder dan enkele afstandschoten en en kele hoekschoppen kwam MW '69 echter niet. Blauw Wit bleek echter niet gewaarschuwd door deze speldeprikken en bleef vol harden in een gezapig en veel te doorzichtig spelletje. Het was dan ook niet verwonderlijk dat de toch bepaald geen sterke indruk ma kende gasten na een half uur na een snel aanval over de rechtervleugel koppend de gelijkmaker wisten te scoren (1-1). Blauw Wit werd hierdoor wakker geschud en zette onder aanvoering van de hardwer kende centrale middenvelder Jo- han Stam de gasten onder druk. In de 50e minuut speelde Jacco Schuppert Hans Stam goed aan. die onhoudbaar raak knalde (2-1). Hierna bracht trainer Spikkert de van een rugblessure herstelde Leo Aanstoot in voor de geblesseerd geraakte Johan Bolink en nam Herman Deijk de plaats in van Wim Barvelink. Herman nam de linkshalfpositie over van Johan Bosschers die zelf opschoof naar de voorste linie. Deze omzetting kwam het Blauw Wit-spel ten goe de. Halverwege de tweede helft had J ohan goed doorzettend suc ces (3-1) en stelde daarmede in feite de zege veilig voor zijn team. De gasten probeerden nog wel wat terug te doen doch moesten in de tweede helft duidelijk hun meer dere erkennen in de Holtenaren. In het laatste kwartier werd de score nog uitgebouwd naar 6-1. De deze wedstrijd rechtshalf spe lende Dirk-Jan Beldman ging van af eigen helft goed door, stuitte in eerste instantie op de goede MW- goalie, doch wist in de rebound toch te scoren (4-1). Even later wist Johan Bosschers vanaf de rechtervleugel naar binnen trek kend, na goed voorbereidend werk van Jacco, beheerst zijn tweede treffer te scoren (5-1). De zeer hard werkende Johan Bos schers stelde enkele minuten voor afloop de mee opgekomen rechts back Gert-J an Ulrman in staat om met een harde knal zijn eerste treffer in het eerste elftal te scoren Blauw Wit 2 - Vroomshoopse Boys 3 6-2 Het tweede had er afgelopen zaterdag weer echt zin in. Al vanaf de aftrap werd de ploeg uit Vroomshoop op eigen helft vastgezet. In het eerste half uur bleven doelpunten uit, maar werd wel de basis vooc het verdere verloop gelegd. Het was Gert-Jan Harbers die Arend Koet sier in stelling bracht en die scoorde keurig 1-0. Enkele minuten later was het John-Paul Akkerman die hard inschoot, maar de keeper keerde dit schot knap. De terugspringende bal was echter op nieuw voor Arend die 2-0 aantekende. Dit was ook de ruststand. Na rust bleef Blauw Wit goed doorgaan wat in een vlotte 3-0 resulteerde door J.P.A. Blauw Wit bleek veel sterker dan de gasten en de 4-0 kwam van de voet van opnieuw Arend Koetsier die vanaf elf meter scoorde. Gerwin de Velde scoorde met een bekeken balletje 5-0 en J.P.A. scoor de 6-0. Hierna vond Blauw Wit het wel goed en Vroomshoop kon hierna nog iets terug doen via twee treffers 6-2. Des 3 - Blauw Wit 3 2-3 Tegen koploper Des 3 trad Blauw Wit nogal gehavend aan. Maar liefst vijf spelers waren niet beschikbaar. De reden is blessureleed. Gelukkig kent de ploeg geen schorsin gen Met Ton Veldhuis en Marco Schui- terd in de basis vertrok het derde onrus tig tegen Des. De thuisploeg kwam dan ook al snel op 1-0. Net in een fase waarop Blauw Wit meer greep op de wedstrijd kreeg. Door deze tegentreffer liet de ploeg zich gelukkig niet uit het veld slaan en kwam via Henk Oolbekkink snel weer op gelijke hoogte. De gasthe ren maakten het de bezoekers hierna bijzonder moeilijk. Vooral toen Jan Paal man voor een blessurebehandeling een poosje langs de kant moest verblijven. Toch werd de rust met 1-1 gehaald. Na rust ging Des door met het offensief, maar echt gevaarlijk werd de ploeg niet. Blauw Wit sloeg na rust snel twee maal toe via Ton Veldhuis die na een snelle aanval 1-2 binnen knalde en via een prachtige aktie van Marco Schuiterd die enkele verdedigers en de doelman pas seerde en beheerst 1-3 binnen tikte. Des begon hierna aan een offensief en wist nog een keer tegen te scoren. Doelman Bert Rietman voorkwam in de slotfase met een mooie aktie de gelijkmaker waardoor Des tegen de tweede neder laag van dit seizoen aanliep. Blauw Wit 4 - D.V.O. 2 5-2 Nadat vorige week de punten bij de rode lantaarndra ger waren weggekaapt, was het nu de beurt aan de koploper om zijn meerdere in het vierde te erkennen. In een span nende eerste helft kwam Blauw Wit op voorsprong, maar D.V.O. wist voor 1-1 te zorgen. Nog voor rust nam Blauw Wit opnieuw een voorsprong. Na de thee bleek de thuisploeg over een betere spelopvatting te beschikken. Met fraaie aanvallen en keurige doelpunten werd een 5-2 eindstand bereikt. Vroomshoopse Boys 7 - Blauw Wit 5 13- 0 Het 5e heeft dramatisch slecht gepres teerd in Vroomshoop. Tegen een echt niet uitblinkende tegenstander moesten maar liefst 13 treffers geïncasseerd wor den Veel te veel voor een ploeg die veel beter kan. Hopelijk is het een uitzonde ring in dit seizoen. Markvogels 4 - Blauw Wit 6 4-1 Met drie spelers van de zaalafdeling in haar gele deren trok het zesde richting Markelo. Deze spelers bleken een versterking voor het team met een gemiddelde leef tijd van 41 jaar De veel jongere gasthe ren wisten in de eerste helft een 2-0 voorsprong te nemen. Het werd al met al een heel sportieve wedstrijd. In de twee de helft kwam Markvogels met een aan tal verse krachten. Deze spelers bleken de Nederlandse taal niet machtig, waar door de wedstrijd een internationaal tin tje kreeg. In de plaats van 'uut kieken' hoorde je nu 'look out en shoot'. Blauw Wit hield redelijk stand, maar kon niet voorkomen dat het 3-0 werd. Na tegen- gescoord te hebben bepaalde Markvo gels de eindstand op 4-1. Vesos 6 - Blauw Wit 7 2-4 Het zevende moest het dit keer opnemen tegen de nummer drie op de ranglijst. Blauw Wit begon echter voortvarend en creëerde enkele kansen, maar het vizier stond nog niet goed. Na 25 minuten was het toch raak. Blauw Wit bleef goed combineren en bouwde de voorsprong uit tot 0-3 bij rust. Na rust bleek dat Vesos sterk terug kwam. Blauw Wit had moeite met de aanvallen van de gastheren en moest een treffer incasseren 1-3. Hierna kreeg Blauw Wit een strafschop, maar die werd niet benut. Vesos rook zijn kans, maar vond Henk van kleine Va op zijn weg. Echter ook hij was kansloos bij een knappe aanval van Vesos 2-3. Hierna werd Hans die alleen doorgebroken was onderuit gehaald. Nico verzilverde de elfmeter trap en bepaalde de eindstand op 2-4. Blauw Wit B1 - U.D. B1 5-1 Blauw Wit speelde tegen U.D. een prima partij voetbal. Vooral in de eerste helft werd de tegenstander volkomen verrast door het goede spel van de thuisclub. Blauw Wit kon dan ook met een verdiende 3-0 gaan rusten. Na de thee bleef de ploeg goed doorgaan. De score werd vlot naar 5-0 uitgebouwd. De doelpunten kwa men van Bob, Nisander, Arjen, Ernst jan en Peter. In de laatste minuut wist U.D. nog een keer tegen te scoren. Blauw Wit Dl - Vesos D1 7-0 Blauw Wit had in Vesos deze wedstrijd een wat mindere tegenstander. In het begin was Blauw Wit het meest in balbezit en was daardoor ook het meest gevaarlijk. Vooral voorin bleek de ploeg zeer ge concentreerd te spelen. Via een paar fraaie doelpunten werd de 4-0 ruststand bereikt. Na rust werd er ook goed ge voetbald en de combinaties liepen vloei end. De score werd uitgebouwd tot 7-0. De doelpunten werden gescoord door Maarten 2x, Gert-Jan, Frank, Arnoud, en Martijn Bannink. Al met al een verdiende overwinning van een goed spelend D1. Hulzen D2 - Blauw Wit D2 1-7 In de eerste helft speelden beide partijen goed voetbal. Er waren kansen over en weer Het was Jurgen die de score open de. Vlak voor rust maakte Hulzen gelijk. Rust 1-1. In de tweede helft deelde Blauw Wit de lakens uit. Na een snelle goal van Erwin zakte Hulzen ver weg. Blauw Wit bleef goed spelen en liep verder uit via doelpunten van Bror, Er- win 2x en Jurgen 2x naar een 1-7 over winning. Blauw Wit E2 - S.D.O.L. E3 6-1 Blauw Wit was vanaf de aftrap de beter combine rende ploeg. Het opgebouwde over wicht werd na tien minuten beloond via een treffer van Robbert Hulleman. Nog voor rust scoorden Ramazan en Rik Stoevenbelt 3-0. S.D.O.L. wist voor rust ook nog tot scoren te komen. Na rust het zelfde spelbeeld Een hoge score zat er aan te komen. Ramazan Ramazan zorg de voor 4-1 en 5-1 terwijl Rik Stoevenbelt voor de 6-1 eindstand zorgde. Met nog één wedstrijd voor de boeg is de ploeg al zeker van de tweede plaats, maar een kampioenschap zit er dit keer niet in. Zaterdag 4 november ging een groep van 21 sportmensen vol en thousiasme op weg naar Assen om daar deel te nemen aan de wintert- riathlon-estafette (40 km schaat sen,20 km lopen, 100 km fietsen). Er werd gestart met het schaatsen: 108 ronden. Henk Veltkamp draaide het snelst zijn rondjes, op de voet gevolgd door Gerhard Kolkman en Harrie Heuvelmans. Iets later gaven ook J an Krooshof, Chris Offringa en Renger Veld huis ruim binnen de limiet van 1 uur en 50 minuten, het estafette- bandje over aan Meindert Koop man, Rob van Zoelen, Henry ten Brinke, Gerrit Stevens, Egbert Beldman en Ap Koetsier. Jacq de Wildt schaatste nog knap net bin nen de limiet en gaf het bandje door aan Leo Marissink. Het snelst liep Meindert Koopman het parcours-(1 uur 15 min.). Hij gaf snel door aan de enige dame in het Eczelschap: Anita Brinks. Geheel leeggefietst kwam zij over de fi nish. De andere lopers werden afgelost door Hans van Oyen, Ma- rinus Baltus, Jan Udink, Herman Scholten, Gerrit Pasman en Roy Beerninck. Gerrit Pasman vestig de de beste fietstijd (3 uur 21 min), terwijl de eveneens sterk fietsende Roy Beerninck nog te maken kreeg met een lekke band. Alle fietsers waren goed kapot vooral vanwege de koude wind en vele klinkerwegen. Uiteindelijk bleek het team Harrie Heuvelmans, Henri ten Brinke en Marinus Bal tus van de zeven Holtense teams het sterkst. Het laatste team deed er 26 minuten langer over. Het initiatief om mee te doen aan deze wintertriathlon kwam van Ap Koetsier, notabene op die snikhete julidag van de Holtense triathlon. Hij slaagde er in zeven teams bij een te krijgen om afgelopen week einde mee te gaan naar het zeker wel 25 graden killere Assen. (6-1). Scheidsrechter Spin uit En schede was een prima leidsman in deze sportieve wedstrijd. Door deze zege en de nederlaag van het op de tweede plaats staande Sport - lust uit Glanerbrug kon Blauw Wit opschuiven naar een gedeelde der de plaats. Weliswaar wel met een vrij grote achterstand op koploper Hulsense Boys, doch met volop perspectief op de tweede plaats. Afgelopen week is bekend gewor den dat de tweede plaats aan het eind van het seizoen ook recht geeft op rechtstreekse promotie, terwijl daarnaast middels de na- competitie nog een derde promo tieplaats valt te verdienen. Ont wikkelingen die de competitie dui delijk interessant maken. In de onderlinge competitie van schietvereniging De Eendracht konden de volgende uitslagen worden genoteerd: Geweer klasse A: 1. G.Jansen 160; 2. G.J. van Aefst 154. Klasse B: 1. E. Groot- entraast 156; 2. D. Vincent 147; 3. J. Sluiter 138; 4. B. Paalman 123; 5. J. Nijendijk 115. Klasse C: 1. J. Markvoort 106; 2. D. Tiekink 89. Pistool: 1. H. Nek kers 180; 2. H. Paalman 171; 3. A. Biele man 170; 4. F. Hoes 168 (6x10); 5. T. de Ruiter 168 (5x10); 6. G. Haverslag 152. Vuurbuks: 1. H. Nekkers 79; 2. S. Kools 75; 3. W. Leeftink 63. Opgelegd 55+: 1. H Paalman 181; A. Paalman 176; 3. W. van Gerven 162; 4. E. Struik 134; 5. T. de Ruiter 105. Zaterdag wacht Blauw Wit een stevige opponent in Daarle. De thuisploeg was vorig seizoen de eerste ploeg waarvan Blauw Wit de winst kon halen. Dit seizoen draait de ploeg vooral in thuiswedstrij den bijzonder goed. Om een rol van betekenis te kunnen spelen moet tegen Daarle gewonnen wor den. Of het zover komt kunt u zaterdag in daarle aanschouwen. De wedstrijd begint om 14.30 uur en staat onder leiding van scheids rechter H.J. Effing. Afgelopen zondag werd door veertien rood-zwarte atleten deel genomen aan de eerste cross van de Twentse crosscompetitie. Bij het fraaie herfstweer werden goede re sultaten behaald. Floortje van Eijk en Rob Marissink werden beiden winnaar bij de pupillen C. Robs broer, Gijs, werd ook eerste bij de pupillen A. Zaterdag 11 november wordt in Epe gestart met de eerste wedstrijd van de oostelijke cross competitie. In de thuiswedstrijd tegen V en K leden de dames van Holten op nieuw een nederlaag. Tegen de ongeslagen nummer twee startte Holten overweldigend. Op een gegeven moment stond er zelfs een 6-1 voorsprong op het scorebord. Daarna stokte de Holtense sco ringsdrift. V en K zag daarna kans terug te komen in de wedstrijd. Bij de rust leidde Holten nog wel: 8-7. Na de pauze zag Holten geen kans het goede spel van het begin van de wedstrijd te benaderen. Ook be gon de ploeg zich te irriteren aan de arbiter die in een aantal situaties Holten duidelijk benadeelde. Hol ten gaf uiteindelijk de wedstrijd uit handen. Met 10-13 verloor Hol ten. Scores: Monique Plantinga, Judith Tiekink 3, Annemarie van de Maat 2, Margort ter Schure en Wendy Meerman 1. De heren traden aan tegen het ook nog ongeslagen Voorwaarts. Ook de heren startten voortvarend en leidden binnen drie minuten met 3-0. Daarna verslapte het Holtense spel en kon Voorwaarts vooral via de break out regelmatig scoren. Dit leidde tot een 6-9 voorsprong bij rust. Na de pauze speelde Hol ten beter en had de ploeg goed vat op de Voorwaarts-aanval. Aanval lend werden de kansen goed be nut. Holten kwam voor met 14- 10. Deze voorsprong werd keurig vastgehouden. Eindstand 17-14. Scores: Rob Vos, Andy de Jong 4, Nico Vorst, Meino van Beek 3, Erik Kraan 2, Ton Muller 1. Dames 2 speelde thuis tegen Kla- renbeck en verloor met 7-14. De junioren speelden een enerverende wedstrijd tegen Wesepe. De ploe gen waren volkomen tegen elkaar opgewassen. Na een 3-3 ruststand ging de strijd in de tweede helft gelijk op. In de slotfase wist Hol ten uiteindelijk aan het langste eind te trekken: 11-10. Meisjes A was duidelijk te sterk voor WSV'38. Na een 3-0 rust stand won het team met 8-1Meis jes 2 won opnieuw, met zeer ruime cijfers. Thuis tegen SDOL 2 stond er bij de rust een 11-1 score op het bord. Na de thee bouwde de ploeg de voorsprong gestaag uit: 25-3. Ook jongens B kwam tot winst. Thuis tegen Dalfsen werd na een leuke wedstrijd met 18-7 gewon nen, na een 7-3 ruststand. De wel pen leidden bij de rust met 2-1 tegen Boerhof Heeten. Dat bleek niet genoeg. Het duel werd met 5- 8 verloren. Eén van de onderdelen van het IPO-examen ts de gehoorzaamheidsoefening (appèl). Daarbij moeten de honden soms over een schutting springen (Foto WV) Lando van de Gamaja Hof, een ruim vierjarige Belgische (Me- chelse) herdershond, toonde zich zondag de beste op het IPO- examen (International Prüfung und Ordnung) van de Vereni ging van Duitse Herders kring groep De Bergspeurders. Met zijn begeleider Wil Giesbertz kreeg de hond niet alleen gemid deld het hoogste aantal punten op de onderdelen gehoorzaam heid (appèl), verdedigingstech niek en speuren, bovendien werd hem op alle onderdelen de kwali ficatie uitmuntend toegekend. Lando nam deel aan het IPO III- examen. Tweede werd Cay van het Aster- loo met zijn baas Arend ten Barge, derde Rocco vom Posthorn, de bijna vierjarige Duitse herder van Gerrit Rensen. Aan het examen werd deelgenomen door totaal tien honden, waaronder een aantai van de vereniging Incognito uit Neede waarmee De Bergspeurders regel matig samenwerkt. Onder de kan didaten bevond zich één specifieke speurhond, die uitsluitend op dit onderdeel uitkwam, zij het dat hem een zwaardere opdracht wachtte dan de overig deelnemen de honden. Zo moest Bay ca van mooi Twentheland, een vijfjarige Duitse herder, in Espelo het één kilometerlange, door zijn baas Jan Rekers uitgelegde spoor volgen. Onderweg stuitte hij op vier voor werpen. Geen kleinigheid, want Rekers had het spoor over ver schillende terreinen (weiland, ak kerland) uitgelegd en was zelfs de weg overgestoken. Na één uur werd er een dwaalspoor doorge legd, waarna Bayca pas drie uur later aan zijn opdracht mocht be ginnen. De vorst maakte het er allemaal niet makkelijker op; het had veel van de geur sterk beïn vloed. Desondanks slaagde de her der erin om het juiste spoor te volgen en scoorde daarbij 78 pun ten: voldoende dus. De overige negen honden hoefden 'slechts' een 500 meter lang spoor te volgen, eveneens in alle vroegte gelegd in Splo. Rond de middag arriveerde men op het verenigings terrein aan de Lambooysweg, waar het examen op de onderdelen appèl en verdediging volgden. Bij de gehoorzaamheidsoefenening kwam het er voor de hond op aan om exact de instructies van zijn baas op te volgen: netjes aan de lijn lopen, apporteren (terugbrengen van een voorwerp) soms gecombi neerd met een sprong over een schutting en het correct uitvoeren van een zitoefening. Bij de verde digingsoefening werd de vechtlust van het dier beoordeeld door keur meester P. Wendt en gingen de honden de robuust ogende pak- werker te lijf. Traditiegetrouw het meest spectaculaire onderdeel van het examen. Gehuld in een speciaal pak, dat vooral rond de arm extra verstevigd is, werd de pakwerker telkens fel aangevallen door de hond. Eén van de voorwaarden bij het verdedigen is dat deze zijn baas te allen tijde moet beschermen. Het hard en stevig inbijten op de pakwerkers zijn dan uiterlijke te kenen van een goed ontwikkelde vechtlust. Het IPO-examen werd geleid doorH. Oosterkamp, spoorlegger was A. Tuitert, A. Hengstman en G. Rensen kwamen wisselend als pakwerker in de ring. Uitslag1Lando van de Gamaja Hof/Wil Giesbertz, 290 pt.; 2. Cay van het Aster- loo, Arend ten Barge, 286 pt. (eveneens kwalificatie uitmuntend); 3 Rocco vom Posthorn, Gerrit Rensen, 283 p.t; 4. Ilsa van de Herdgang, Willem Kloppenborg, 281 pt., 5. Querby oet de Poeterie, Carla Leferink, 278 pt 6. Quinta oet de Poete rie, Bartho Leferink, 269 pt.; 7. Condor von Jarenka, Bob Klijnstra, 256 pt.; 8. Josto van de Vastenow, Wilma Tuitert, 240 pt.; 9. Qiuby oet de Poeterie, Hans Kamperman, 239 pt. Speurhond Bayca van mooi Twentheland, Jan Rekers, 78 BLAUWWIT: Senioren: Sportclub Daar- le-Blauw Wit 14.30 uur (vertrek 12 45 uur); Achilles E 3-Blauw Wit 2 14.30 uur (vertrek 13.00 uur); Blauw Wit 3-SWN 4 14.30 uur; De Esch 3-Blauw Wit 4 14.30 uur (vertrek 13.15 uur); Blauw Wit 5- SVZW 9 12.30 uur; Blauw Wit 6-Excel- sior 15 12 30 uur; Blauw Wit 7 vrij. Junioren: MW '29 A1-Blauw Wit A1 14.30 (13.00); Luctor B2-Blauw Wit B1 14 30 uur (vertrek 13.00 uur); Blauw Wit C1 -Vesos C1 11.00 uur. Pupillen: Blauw Wit D1-Holten Dl 10.00 uur; La Premiere D1-Blauw Wit D2 11.00 uur (vertrek 10.00 uur); Blauw Wit E1- Holten E1 11.00 uur; Blauw Wit E2-Ex- celsior E5 10.00 uur; Hengelo F2-Blauw Wit F1 10.00 uur (vertrek 9 00 uur). Zaalvoetbal: vrijdag 10 november: En ter 3-Blauw Wit 2 21.00 uur (vertrek 20.15 uur). Dames: GFC-BLauw Wit 19.30 uur (ver trek 18.30 uur) SV HOLTEN: Senioren: Zondag 12 no vember- Omhoog-Holten, 14.30 uur (vertrek 12.45 uur); Holten 2-De Zweef 3, 10.00 uur; Borne 2-Holten 3, 10.45 uur (vertrek 09.30 uur); NEO 6-Holten 4, 10.45 uur (vertrek 09.30 uur); Holten 5- Haarle3,10.45 uur; Omhoog 5-Holten 6, 09.00 uur (vertrek 08.00 uur); Holten 7- PH 8, 09.30 uur; Sportfust Vr.2-Holten 8, 10.00 uur (vertrek 08.45 uur); PH 20- Holten 9, 09.00 uur (vertrek 08.00 uur); Holten 11 vrij; Holten 12- Omhoog 8, 09.30 uur; Holten 13-Hector9,10.00 uur Junioren: Holten A1-KOSC A1, 14.30 uur; SVZW A2-Holten A2,12.45 uur (ver trek 11.45 uur); Enter Vooruit B1-Holten B1 11.00 uur (vertrek 10.00 uur); Om hoog B2-Holten B2 12.45 uur (vertrek 11.45 uur); Holten C1-Heracles Cl 13.00 uur; Omhoog C2-Holten C2 11,00 uur (vertrek 10.00 uur). Pupillen: Blauw Wit D1-Holten D1 10.00 uur (vertrek 9.30 uur); Eversberg D1- Holten D2 10 00 uur (vertrek 9.15 uur); Holten D3-Enter D3 12 00 uur; Blauw Wit El-Holten E1 11 00 uur (vertrek 10.30 uur); DES E3-Holten E2 10.30 uur (ver trek 9.30 uur); Holten E3-Eversberg E2 10.00 uur; Holten F1-Enter V F1 11.00 uur; Excelcior F3-Holten F2 10.30 uur (vertrek 9.45 uur); Enter F2-Holten F3 10 30 uur (vertrek 9.30 uur). Holten F4- Excelcior F4 11.00 uur. Handbal Zaterdag 11 november: JA uit tegen Achilles 12.05 uur (vertrek 11 00 uur); Meisies A en B en jongens B vrij. Welpen 1, toernooi te Holten 10 30 uur; Welpen 2, toernooi in Raalte, vertrek 10 25 uur Zondag 12 november: dames 1 en heren 1 vrij. Dames 2 uit tegen Nijhof Broekland 14.20 uur, vertrek 13.20 uur Dames junioren uit tegen V en K om 11.45 uur, vertrek in as ui- Sporthal: Donderdag 9 november 16 00-22.00 uur, s.v Holten Handbal; 22 00-23.30 uur, s.v. Holten All Stars zaalvoetbal Vrijdag 10 november, 8.10- 15 40 uur SG De Waerdenborch. Maan dag 13 november: 8.10-15.40 uur SG De Waerdenborch; 19.00-23.00 uur Bad mintonclub Holten. Dinsdag 14 novem ber, 8.10-15.40 uur SG De Waerden borch; 17.30-22.00 uur Mintonette vol leybal; 22.00-23.00 uur Blauw Wit zaal voetbal. Woensdag 15 november, 8.10- 15.40 uur SG De Waerdenborch 19.00- 22.30 uur Badmintonclub Holten; 22.30- 23.30 uur J. ten Wolthuis. Donderdag 16 november: 8 10-15.40 uur SG De Waer denborch; 16.00-22.00 uur SV Holten handbal. Weekendreserveringen vanaf vrijdag middag 12.30 uur bij de beheerders van de sporthal (tel. 63180). Aan het eind van de dag reikte burgemeester D.J. Verhoeven de diploma's uit, onder anderen aan Hans de Neef (Foto WV) Manege Snorrewind vormde af gelopen zaterdag het decor voor de derde ouderdag van de Stich ting Paardrijden Gehandicapten en omstreken. De stichting, die al sinds 1975 paardrijden voor zo wel geestelijk als lichamelijk ge handicapten organiseert en bege leidt, laat op deze dag aan ouders, overige familieleden van de ge handicapte ruiters en amazones, donateurs en sponsors zien wat er zoal gedaan word tijdens de lessen. Voor de gehandicapten een dag van groot feest. Daarbij gaat het er niet alleen om dat ze hun familie kunnen laten zien wat ze geleerd hebben, het gezellig samen bezig zijn met dc voorbereiding is minstens zo be langrijk. Met volle teugen genieten dc ruiters en amazones van de positieve manier waarop zij in de belangstelling staan. Net als diver se andere heeft ook de stichting te kampen met gebrek aan vrijwilli gers. Met name op de woensdag middag is het aantal te klein. Jon gens of meisjes die van hun vrije woensdagmiddag een uurtje kun nen missen om hun gehandicapte medemens te helpen zijn dan ook van harte welkom. Ze kunnen zich melden bij manege Snorrewind. Het spreekt vanzelf dat voor deze manier van paardrijden ook appa ratuur nodig is om de gehandicap te ruiters op het paard te krijgen. Iemand met een geestelijke handi cap zal met wat hulp nog wel zelf op een paard kunnen komen, maar iemand die door zijn lichamelijke handicap in een rolstoel zit zal hierbij de hulp van speciale appa ratuur nodig hebben. Tijdens de toespraak van burgemeester D.J. Verhoeven kwam nog even naar voren hoe belangrijk de sponsoren zijn voor een stichting. De Stich ting Paardrijden Gehandicapten Holten en omgeving is daarom erg blij met de steun van de verschil lende Holtense bedrijven en vere nigingen. Naast de therapeutische waarde die het rijden voor de ge handicapten heeft, wordt ook veel plezier beleefd aan het instuderen van proeven en bijvoorbeeld het caroussel dat te zien was op de ouderdag. Toppunt van de middag was de uitreiking van de diploma's aan alle deelnemers. Een taak die burgemeester Verhoeven graag op zich nam. Voor ieder had hij een persoonlijk woord van waarde ring. Ook voorzitter G.J. Kraay was zeer tevreden over de presta ties van de ruiters en amazones en consteerde tot slot dat de ouderdag zeer geslaagd was. Wie meer wil weten over de stichting kan terecht bij secretaresse Marietje Eggink, tel. 0548-362000. DOS A1 - Holten Al. Onvoldoende inzet en vele slordigheden waren kenmer kend voor het Holtense spel. De eerste 40 min. kon nog redelijk tegenspel wor den geboden maar binnen 5 min. werd een 2-0 ruststand bereikt. De kwaadheid van trainer Willem kon helaas met in daden worden omgezet. DOS scoorde direkt na rust 3-0. Een doelpunt van Robin zorgde voor nog een sprankje hoop. Het gemis van 3 basisspelers was duidelijk voelbaar, want aanvallend kon Holten geen vuist maken. DOS bepaalde de eindstand uiteindelijk op 4-1. Holten A2 - GFC A2. Door het grote aantal invallers kon Holten niet in zijn spel komen. Het werd een rommelige wedstrijd waarin GFC duidelijk de sterk ste ploeg was. Eindstand 0-11. Holten B2 Enter B2. Holten had in het begin duidelijk last van de lage tempera tuur. Door enkele schoonheidsfoutjes in de verdediging werd de rust bereikt met een 0-2 achterstand. Na rust was het Jan die met een kopbal de stand op 1-2 bracht. Ook scoorde Jan de gelijkmaker. Een goede combinatie tussen Roy en Leon werd door Leon afgerond met een doelpunt. Roy zorgde voor het 4e doel punt. Via een penalty werd de eindstand bepaald op 4-3. Bart Markvoort (C2) werd uitgeroepen tot man van de wed strijd door zijn schitterende passes en voorzetten Holten C2 - Den Ham C3. Na 10 min. scoorde Remco een prachtig schot 0-1. Door de keeper te verschalken met een prachtige lob bracht Remco de stand op 2-0. Voor rust bracht Husar de stand op 3-0. Na rust ging Holten goed door. Door een tweede doelpunt van Husar liep Holteauit naar 4-0. Hierna kon den Ham nog iets terugdoen door 2 keer te sco ren. Eindstand 4-2. Enter Vooruit D1 - Holten D1. Vanaf het begin van de wedsterijd werd Holten onder druk gezet door E.V.. De indivi duele duels werden alle verloren en op het middenveld was E.V. heer en mees ter. Voor rust scoorden zij 4x. Na rust werd er beter gespeeld en kon het doel schoon gehouden worden. Door echter zelf niet te scoren werd de eindstand 4-0. Markvogels D1 - Holten D2. Door goed spel behaalde Holten een verdiende overwinning op de jongens uit Markelo. Door doelpunten van Henk-Jan (3x) en Wouter werd de eindstand 1-4 SWN D3 - Holten D3. Holten had een goede start en kwam door twee doel punten van Bas op een 0-2 voorsprong. Door even niet opletten kwam SWN terug tot 2-2. Door 2 doelpunten van Jos werd de rust bereikt met een 2-4 voor sprong. Na rust ging Holten goed door en via goals van Bas 2x, Gerdian en Jos werd de eindstand 2-8. Man van de wedstrijd was Bas met 4 goals. RKSV E1 - Holten El. Tegen de zwakste tegenstander haalde Holten een ruime overwinning. Het was laatste man Tim die het eerste doelpunt scoorde. De rust stand werd 0-3 door 2 goals van Maar ten. Na rust bouwde Holten de voor sprong verder uit naar een 1-8 eind stand. Na rust scoorden Mathijs (3x) en Maarten (2x) alvorens RKSV erin slaag de invaller-doelman Diederik te passe ren. Holten E3 - Vesos M/D. Eindelijk is het dan toch gelukt. Door een goede wed strijd te spelen heeft E3 zijn eerste over winning behaald. Met twee gastspelers (Sander S.en Danny) ging het vanaf het begin goed van start. Door vlot aanval- spel werd het voor rust al snel 3-0 door goals van Danny, Sander T. en sander S.. Na rust ging het nog beter en werd een eindstand bereikt van 10-0. Doel puntenmakers in de tweede helft waren Danny (3x), Sander T (2x) en Sander S. (2x). De kansen die Vesos kreeg werden goed gekeerd door onze keeper Peter. Al met al een overwinning door de inzet van het hele team Enter F1 - Holten F1. Holten speelde een goede Ie helft en combineerde goed. Enter opende de score maar Thijs scoor de uit een prachtige solo tegen. De jon gens konden met voorkomen dat de rust werd bereikt met een 2-1 stand. Na rust weer twee gelijkwaardige ploegen. En ter was vandaag de gelukkigste en scoorde nog 1x. Ondanks de nederlaag een goed gespeelde match. Holten F2 - De Zweef F4. Holten kwam goed opgeladen aan de start om zich te handhaven in de sub-top. Het begin was erg rommelig en er kwamen geen kan sen. Niek brak de score open en door een afstandsschot bracht hij de rust stand op 2-0. Na rust was de wedstrijd helemaal open. Beide ploegen hadden vele kansen, maar door goed keepers werk van Robbin wist de Zweef maar 1x te scoren. Door een heuse hattrick van Joost en 2 goals van Jeffrey, na goed voorbereidend werk van Rene, werd de eindstand bepaald op 7-1. Holten F3 - Des F2. De eerste Kampioen in het jubileumjaar is bekend. Holten F3 was de terechte kamioen. De wedstrijd tegen Des was daar een goed voorbeeld van. Zoals in alle wedstrijden ging Hol ten voortvarend van start wat resulteer de in een 6-0 voorsprong. Na rust het zelfde beeld. Door nog 7x te scoren werd de eindstand 13-0. Zowel spelers als leiders van harte gefeliciteerd met het behaalde kampioenschap. De Zweef F5 - Holten F4. Na het eerste punt van vorige week was vandaag de wil om te winnen duidelijk aanwezig, echter de Zweef was te sterk. Maar ook van deze wedstrijd hebben de jongens geleerd. Het penalty-schieten werd door onze jongens gewonnen Moed houden en de volgende keer winnen wij. Er werd begonnen met een voor sprong van 5-4; via een 10-13 ach terstand knabbelde Mintonette te rug tot 12-13. Toch gingen zij onderuit en verloren met 12-15. Ook over de tweede set werd te makkelijk gedacht. Met een ach terstand van 0-7 in het eerste begin van de tweede set kwam het keer punt bij een stand van 11-14 en konden ze de set afsluiten met een 16-14 eindstand. Hierna was de beer los en kwam de tegenstander er in de derde set niet meer aan te pas. Na schitterende combinaties en keiharde smashes was het snel 15-2. Tijdens de vierde set was ook het publiek op de hand van Minto nette vanwege het goede spel. Hierdoor stormden ze door naar 10-2. Even sloeg de onderschat ting weer toe en kwam de tegen stander licht terug. Het was echter niet voldoende en met een eind stand van 15-7 werd ook deze set gewonnen. Heren 3 Tegen het sterke Rivo 6 werd na een 0-2 achterstand een 2-2 gelijk spel behaald. Zonder enkele vaste krachten, maar met een ouderwet se Harrie ten Wolthuis werd de aanval op de koploper ingezet. Ondanks fabelachtig blokkeren van Pirn Gruyters en Rob van Zoelen, konden de Holtense vol leyballers niet voorkomen dat de eerste set door Rivo werd gewon nen met 15-17. Ook de tweede set ging naar de tegenstander. Een 0-2 achterstand was het gevolg. Met vereende krachten werd Rivo on der druk gezet, dit resulteerde in een overwinning voor Holten met 15-12. De vierde set bood span ning, onverwachte wendingen en een zinderend slot. Tot 12-12 ging de strijd gelijk op. Toen sloegen Rob van Zoelen en Albrecht Bul- sink een gat van 2 punten. Rivo knokte echter terug en na een scherpe service werd het 14-14. Herman Scholtens blok betekende een service wissel. Rob van Zoelen gokte alles of niets en met een geweldige sprongservice werd het direct 15-14. Het laatste punt werd gemaakt door Aard Borghuis, die diagonaal de aanval van Rivo wist te blokkeren in een zogenaamd "killing"-blok. Vreugde bij de Mintonette-veteranen, teleurstel ling bij dc kanïpioenskandidaat die zich te snel winnaar had gedacht en zich misrekende in de veerkracht van het ontketende Mintonette. In de zevende ronde van de interne jeugdcompetitie heeft Bas van Beek zijn leidende positie behou den door een remise tegen Alrik Baltus. In de tweede partij won Rick Romp van Rob Gervedink Nijhuis. De stand aan kop is nu als volgt: 1Bas van Beek 4,5 uit 6; 2. Rick Romp 3,5 uit 5; 3. Selma van Beek 2 uit 5; 4. Rob Gervedink Nijhuis 2 uit 6; 5. Alrik Baltus 2 uit 6. Voor de externe competitie leed de Holtense schaakjeugd een zware 3,5-0,5 nederlaag. Slechts Bas van Beek wist een remise uit het vuur te slepen. Selma van Beek verloor nipt, terwijl Alrik Baltus mat ach ter de paaltjes ging. Rob Gerve dink Nijhuis speelde ook voor Sin terklaas en kon ook een nul bij schrijven. In de interne seniorencompetitie waren geen verrassingen te note ren. Koploper Ben van de Griendt liet geen steek vallen tegen Henk van Beek. Ook Ton van Oyen tegen broer Hans en Gerrit Lug- genhorst tegen Gerrit Stevens wis ten het volle pond te incasseren. Het topduel tussen Dick van der Knaap en J oep Middelink eindigde al snel in remise zodat beiden zich met het intussen zeer populaire Chinese schaakspel bezig gingen houden. Dinant van Beek verloor van Henk Jongman, terwijl Bertus van Beek de familie-eer redde te gen J an van Calcar. Theo van Lin- denberg slaagde erin om Erik Bos man aan de zegekar te binden. Vrijdagavond speelt het eerste de belangrijke en zware uitwedstrijd tegen Almelo. Na het slechte pres teren tegen Hengelo hebben de heren iets goed te maken.

Holtens Nieuwsblad | 1995 | | pagina 7