Decoratieve 'finishing touch' geeft harde vloer meer sfeer Snelle bereiding van 'ingestraald' menu HOLTENS NIEUWSBLAD Jaaragenda Bergruitertjes Enduro Harfsen Niet knoeien tijdens snoeien Hypotheek van A tot Z Terug naar de natuur Warm licht op sparen Opgeruimd staat netjes Verantwoord luieren DONDERDAG 9 NOVEMBER 1995- Deze pagina werd in opdracht van uw krant vervaardigd door redactie service weekbladen Wegener Reacties op of informatie voor deze pagina toezenden aan. Postbus 1830. 3000 BV Rotterdam Tel. 010-4.699.72S, tax 0104.699.362 NOVEMBER 10 november: zang-praiseavond in De Kandelaar 11 november: speelgoedbeurs in De Boschkamp; Elfde van de Elfde cv De Fienpreuvers 17 november: najaarsconcert Holtens Mannenkoor 18 november: intocht Sint Nico- laas 23 november: jaarvergadering Holterbergbewoners in 't Lösse Hoes 25 november: J ubileumshowcon- cert HMV in de sporthal met me dewerking van Margriet Eshuys; J ubileumreceptie en feestavond MAC De Holterberg DECEMBER 8 december: 19.30 uur, leerlingen concert MOC Holten 9 december: 11.00-12.00 uur openhuis MOC Holten in De Boschkamp; kerstmarkt in de voormalige Ehag-garage 18 december: jubileumviering NBvP Holten (50 jaar) 19 december: Kerstmiddag Be jaardensociëteit 20 december: volkskerstzang in De Kandelaar 26 december: MAC kerstpuzzel- rit APRIL 13 april: ochtendwandeling Hol terbergbewoners naar baltsende korhanen Cindy Vosselman had zich inge schreven voor een samengestelde wedstrijd in Barchem. Voor het eerst kwam zij met haar pony Vaya Con Dios uit op dit onderdeel van de paardesport en behaalde meteen een derde prijs in de klasse B. Andere Bergruitertjes togen naar manege Heeten om met hun po ny's te springen. José Mol werd met pony Sissy categorie C eerste in de klasse L. Bij de categorie D Klasse L reden zowel Lia Verhoe ven met Bianca als Tessa van Giersbergen met Yoeri driemaal het parcours foutloos rond. De beoordeling op stijl bepaalde de plaatsing. Lia werd derde met 46,5 punten en Tessa werd vierde met 46 punten. Esther Lammers melde zich met pony Mark in Almelo om deel te nemen aan de Twenthe Cup. In het klassieke parcours werd zij vijfde in de Klasse Z. Zaterdag 11 november verzamelt de nationale enduro-elite zich in Harfsen om daar te strijden om het Open Nederlands Kampioen schap. Zo'n veertig wedstrijdrij ders, aangevuld met honderdzes tig coureurs uit de recreatieve sec tor, zullen het opnemen tegen de elementen in en om Harfsen, waarvan een ritje door een boerde rij er één is. De Harfsense motor club HAMAC zorgt zoals altijd voor een gevarieerde route, aange vuld met spectaculaire terrein- proeven. Ruim honderdtwintig grondeigenaren gaven weer hun toestemming om de route over hun terrein uit te zetten. Het is de negentiende editie van de HA- MAC-enduro, die in 1996 gevolgd word door een tweedaags evene ment geheten de KNMV kampi- oensrit. Het eerste startsein wordt gegeven op zaterdag 11 november om 9.00 uur bij camping De Vlin derhoeve. In de rustperiode van de natuur (oktober tot maart) kunnen vrijwel alle houtige gewassen worden gesnoeid. Doe dit voorzichtig, want met verkeerd snoeien kunt u veel verknoeien. Zo is het belangrijk om de natuurlijke vorm van bomen en heesters te bewaren. Zaag de takken altijd schuin af en maak een gladde wond. In scheuren kunt u voorkomen door eerst een zaagsnede aan de onderkant van de tak te maken. De iep, linde en es doorn zijn gevoelig voor mc- niezwam. Bij snoeiwonden ter grootte van een gulden (of groter; kunt u een wondaf- dckmiddel met schimmcldo- dende werking gebruiken. Voorjaarsbloeicrs dienen pas na de bloei te worden ge snoeid: zomcrbloeiers, zoals rozen, vanaf maart. Vraag, bij twijfel of'snoei- angst', advies aan een erken de hovenier. Het is niet verwonderlijk dat steeds meer men sen plezier hebben in het bereiden van de maal tijd. Koken kost steeds minder tijd en wordt tevens steeds eenvoudiger. En de ontwikkeling blijft in beweging. Zo is er alleen al op het gebied van magnetrons een grote keuze in mo gelijkheden. De laatste paar jaar is er bijvoorbeeld een groeiende aan dacht voor de vormgeving van de keuken. Naast functiona liteit speelt het uiterlijk van de magnetron dan ook een grote rol. Inbouw-apparatuur heeft hierbij een duidelijke voorkeur. Voor optimaal kookplezier is het wel van belang om de magnetron op de juiste plaats en hoogte te (laten) plaatsen om onnodig bukken (of rekken) te voorkomen. Foto Siemens Inkomstenbelasting: iedere Nederlander is belasting over zijn in komen verschuldigd. De loonbelasting wordt als voorheffing op de inkomstenbelasting door de werkgever in gehouden. Jaarlast: het bedrag dat jaarlijks aan hypotheekrente plus aflossing^remie wordt betaald. Jaaropgave: wie in loondienst werkt, krijgt eens per jaar een formulier van zijn werkgever waarop deze aangeeft welke be dragen zijn uitbetaald, respectievelijk inge houden. Bron: Vereniging Eigen Huis Harde vloeren zijn ra zend populair. Steeds meer mensen kiezen voor het gemak van li noleum, parket, lami naat, siergrind, tegels of natuursteen. Het on derhoud van dergelijke vloeren is vaak een fluitje van een cent. Iets dat zeker telt in drukke gezinnen met kleine kinderen, huisdieren en bijbehorende aanloop. Hoe mooi zo'n strakke vloer ook kan zijn, vaak ontbreekt er toch nog iets. Een vleugje warm te, een beetje comfort. Kortom, een behaaglijk karpet. Een expressief karpet kan een echte sfeermaker zijn. Ieder een zal dat beamen: een kar pet is vaak het decoratieve middelpunt, de 'finishing touch' van zit- of eethoek. Een goed gekozen ontwerp kan nèt die ontbrekende scha kel zijn die stoelen, bank, sa lontafel of dressoir tot een eenheid smeedt. Een eenheid in kleur èn in beeld. Want meubels komen rond een kar pet gerangschikt toch mooier tot hun recht dan zomaar los in de ruimte. Verreweg de meeste tapijten zijn rechthoekig, maar vlak ook de ronde of vrije vormen niet uit! Ook die kunnen voor een hele verrassende architec tuur-beleving zorgen. Tapijten hebben méér te bie den dan kleur alleen. De veze lige pool draagt immers ook z'n steentje bij aan een be haaglijk leefklimaat. Denk al leen maar eens aan het ge luidsniveau. Een kamer met harde vloer bedekking klinkt vaak hol, ze ker als er ook nog strakke raambekleding hangt. Een fiks karpet met een losse, war rige pool kan die irritante na galm al een aardige eindje dempen. Optrekkende kou is een ander teer punt; harde vloerbedek king voelt al gauw wat killig aan. Ook in dat geval kan een karpet nèt dar extra beetje comfort geven. Vooral de wat wolliger varianten hebben, dankzij hun goede warmte- isolerende eigenschappen, duidelijk een streepje voor. En vergeet tot slot de kinder kamer niet. Harde vloeren mogen dan gemakkelijker in onderhoud zijn, kinderen spelen toch liever op iets zachts. Er zijn allerlei leuke speelkar- petten met opdruk van spelle tjes, dierentuinen of zelfs complete race-circuits; vaak gemaakt van sterke syntheti sche materialen. Lekker prak tisch dus. Zoveel stijlen, zoveel zinnen; voor elke woontrend is wel een passend karpet. Het handgeknoopte oosterse tapijt blijft natuurlijk een onbetwis te topper, zelfs in het mo dern-klassieke interieur! Daarnaast zijn de geweven oosterse tapijten zoals Kelims en Dhurries nog steeds actu eel, zeker voor de meer deco ratieve stijlen. Heel bijzonder zijn ook de tapijtcollecties met bijpassen de gordijnstoffen erybf sprei en. En wie er helemaal niet meer uitkomt, kan bij de be tere interieurzaak altijd nog een tapijt helemaal naar eigen smaak laten ontwerpen. Ook voor de 'back-to-nature' trend van dit moment zijn heel fraaie karpetten te koop. Naast het bekende sisal en ko kos ribbeltje worden sinds kort ook linnen en wol tot soortgelijke structuren ver werkt. Door de eenvoudige uni-op- tiek is het tevens mogelijk ka merbreed tapijt in sisallook' tot karpetten te versnijden. Ze worden dan op maat om zoomd met een deugdelijke stoffen rand. Een recente noviteit in het eerlijke wonen zijn de matten van gevlochten papierkoord, hetzelfde materiaal waar de bekende Lloyd Loom-stoel- tjes van worden gemaakt. Het zachtglanzende materiaal wordt verweven tot simpele geometrische patropen: streepjes, blokjes en ruitjes. Vooral de tweekleurige va rianten krijgen daardoor een bijna Japans aandoende so berheid. Mooi in al hun een voud! Aandacht voor natuur en milieu beperkt zich niet tot de woonkamer. Sinds kort kunt u namelijk ook de bad kamer een extra accent ge ven met sfeervol hout. De nieuwe badaccessoires on derstrepen dat ook de bad kamer een ruimte is waar u de woontrend kunt volgen. Zo kunt u bijvoorbeeld kie zen voor Eclipse. Deze serie heeft decorkapjes die ener zijds het bevestigingssys teem verbergen en ander zijds een accent aan uw badkamer geven. Omdat smaken verschillen zijn er drie uitvoeringen: hout, marmer en matchroom. Dat een spaarlamp veel zuiniger is met energie en ge middeld acht keer langer meegaat dan een gloeilamp, is inmiddels geen nieuws meer. De populariteit van de spaarlamp onderstreept dit. Deze grote aandacht voor de spaarlamp is voor de fabrikanten echter geen reden om tevreden achterover te leunen. Integendeel. De spaarlamp komt in steeds meer vormen en maten te voorschijn. Naast de vele voordelen van de spaarlamp, waren er ook iets minder enthousiaste reacties over deze uitvinding. Het licht van de spaarlamp zou niet sfeervol zijn Onder het motto 'Let's make things better' introduceert Phi lips daarom de Flame-spaarlamp. Philips heeft hiermee - na de kleinste spaarlamp ter wereld - wederom een primeur in handen, want het is de eerste spaarlamp ter wereld met het warme Flame-licht. De lamp gebruikt 75 minder energie en gaat net zo lang mee als tien gloeilampen. Foto: IKEA Vraagt u zich ook wel eens af waar al die spullen vandaan komen? En vooral waar u ze moet laten? Goede opbergsystemen zijn dan onmisbaar. Garderobekasten staan de laatste tijd in het middelpunt van de belangstelling. Voor garderobekasten is in princi pe keuze uit twee systemen: inbouwkasten van wand tot wand en de vrijstaande kasten die vaak onderdeel zijn van een compleet ameublement. Tip: let ook eens op de 'dubbelfuncties' van slaapkamermeubilair. Zo is de lin nenkast vaak prima bruikbaar als afscheiding van de kleedhoek en de bedombouw heel handig als boeken plank. Logeerkamers hebben vaak meer functies tegelijk. Nor maal gesproken zijn het werkkamertjës, strijkkamertjes of staan er de fitness spullen. Wanneer er gasten komen moet alles snel worden weggewerkt. Met als gevolg weer rommel in de rest van het huis. Hier zijn inbouwkasten zeker op hun plaats. Ze worden op maat gemaakt van vloer tot plafond en van wand tot wand. Allerlei storende elementen, zoals deuren of leidingen, kunnen in het ontwerp worden geïntegreerd. Ook de strijkplank, naai machine en de hometrainer kunnen eenvoudig worden weggeborgen. In een enkel programma is zelfs een opklapbed leverbaar dat onzichtbaar in zo'n kastenwand kan worden ingebouwd. Heeft u een extra grote slaapka mer? Dan biedt een 'walk-in' kastenkamer borg- en kleedruimte inéén. De kasten worden in een U-vorm opgesteld en afgesloten met een schuifpaneel. Na gedane arbeid is het goed rusten. Vooral als u hiervoor de juiste stoel uitzoekt. Een goede zit- houding is belangrijk. Zoek daarom naar een fau teuil die een goede steun geeft in de rug, de juiste zitdieptc en - hoogte heeft en die past bij uw eigen lengte en gewicht. Veel mensen hebben regel matig last van rugpijn. De oorzaak hiervan kan in de meeste gevallen gezocht worden bij een verkeerde zit- erybf slaaphouding. Vooral mensen met veel zit tend werk dienen heel selec tief te werk te gaan bij het kiezen van de juiste stoel. Maar niet alleen het werk vraagt om verantwoord zit ten. Ook na het werk, thuis, is het 'op maat zitten' erg belangrijk. Het zitmeubel moet zodanig geconstrueerd zijn dat het lichaam een zo natuurlijk mogelijke stand aanneemt. Zo worden de spieren minder belast en kunnen ze optimaal iot rust komen. Als een stoel voor u een te lage armlegger of een te die pe zit heeft, gaat de wervel kolom een verkeerde vorm aannemen. Hierdoor veran dert de stand van de wervels in die gebieden die het meest kwetsbaar zijn en waar derhalve de meeste rugklachten optreden. De borstkas wordt in elkaar ge drukt, met als gevolg: spijs- verterings- en ademhalings moeilijkheden omdat door dat de longen minder ruim te krijgen. Dat zitten met een ronde rug (C-vorm) niet erg comfortabel is, wordt al snel duidelijk. Toonaangevend in comfort en goede zithouding zijn de ontspannings- of relaxfau- teuils. Rugleuning, zitge deelte en been- en voeten steunen zijn vaak verstel baar. Bij elkaar zorgen al deze mogelijkheden er voor dat het lichaam van top tot teen wordt ondersteund, voor welke zithouding u ook kiest. Comfortabele relax- ofwel ontspanningsfauteuils j zijn in allerlei uitvoeringen verkrijgbaar.

Holtens Nieuwsblad | 1995 | | pagina 6