VW-bord gift van wijlen Jan Wiggers Wie 'rolt' de Dikke Steen naar het dorp? Ontspanningsclub lekker avondje lachen m Holten houdt vast aan zelfstandige gemeente Ezelkabinet: bonte reeks van rariteiten HOLTENS NIEUWSBTmT Gedenwaardig volksfeest voor jong en oud Prijsvraag Evangelie Gemeente naar HM V-gebouw Collectes Gemeente B en W (nog) niet in overleg met buurgemeenten Promotie DONDERDAG 9 NOVEMBER 1995- Holten is een nieuw VVV-infor- matiebord rijker. Een eiken bord met een 'Twents' dakje (gedekt met oud-Hollandse pan, passend in Twnets/Sallandse stijl). Het bord is vervaardigd met geld dat wijlen Jan Wiggers aan de VW schonk. Maandagochtend werd het symbolisch overhandigd door mevrouw Wiggers. Jantje Wiggers nam die gelegenheid ge lijk te baat de waarschuwende vinger te heffen: „Holten met de Holterberg is nog steeds de leuze. Maar maak pas op de plaats VVV, want de toekomst komt eraan. De korhoender krijgt de Holterberg zonder toerist, maar wèl met behoud van haar vos sen!" Waarmee zij er bij de WV op aandrong niet te snel mee te gaan met de besluiten inzake de steeds verdere beperking van de toegankelijkheid van het gebied. Zij wees er tevens op dat haar echtgenoot destijds meermalen opgemerkt had dat een dergelijk informatiebord welkom zou zijn in het dorp. Dienstbaar voor de gasten, ook buiten de openingstij den van het VW-kantoor. Nu, bijna zeven jaar na zijn overlijden, is aan die wens tegemoet gekomen. Wiggers, met wijlen Willem Beij- ers dè mensen van deze krant, had een aantal instellingen, waaronder de VW, na zijn overlijden een bedrag toegezegd dat naar eigen inzicht kon worden besteed. Zelf was hij vele jaren achtereen actief WV-bestuurslid. Niet voor niets ook dat voorzitter Eddie Vincent herinnerde aan de bijzondere affi niteit van de familie Wiggers met de VW. Naast het Holtens Nieuwsblad had Jan Wiggers een brede belangstelling en directe be trokkenheid bij tal van verenigin gen en instellingen in onze ge meente. ,,Zo koesterde hij ook een warm hart voor de VW en regelde en ontwikkelde met andere be stuursleden goede plannen, waar door wij het mede door hem uitge stippelde pad enkel hoeven te vol gen," aldus Vincent. Na Wiggers' overlijden in 1989 ontving de VW korte tijd later bericht van de toe gezegde schenking. Vincent ver telde dat het bestuur zich duidelijk 'getroffen' voelde door het inita- tief en zich over de vraag boog hoe het bedrag besteed moest worden. Jantje Wiggers verwijdert het lint, waarmee zij het informatiebord symbolisch aan de VVV overhandigt. Achter haar VVV-voorzitter Eddie Vincent. Het bord, dat al wat eerder geplaatst werd, doet al goed dienst voor de gasten (Foto WV) „We meenden dat het dicht bij het VW-gebouw, dat Wiggers zo dierbaar was, moest komen en zo doende kwamen we op het infor matiebord," aldus Vincent. Een verlicht bord met informatie over de omgeving, routes en beziens waardigheden. Aan de ene kant hangt de kaart van Holten met de Holterberg, aan de andere kant kan kennis worden genomen van allerhande adressen en overige nuttige informatie. ,,Een duurza me herinnering aan alle activiteiten van Jan Wiggers," concludeerde Vincent de bijeenkomst. Het is zo ver. Volgende week donderdag (16 november) wordt de Dikke Steen van de jarenlange plek aan de Rijssenseweg ver plaatst naar zijn nieuwe vaste standplaats op het 'DiWa'-plein- tje voor boekhandel Heusink- veld. Een evenement dat op initi atief van VW-secretaris Jos Kamphuis een grootscheepse 'happening' wordt, die zonder enige twijfel een onuitwisbare plek in de Hoolter geschiedenis gaat krijgen. Vorige week sprak hij in deze krant al van een 'waar volksfeest': „Holten moet hier voor massaal uitlopen. Onze kleinkinderen moeten straks kunnen zeggen 'Mijn opa/oma was erbij!," aldus Kamphuis die, gelet op het scenario van 1928, een soortgelijk tafereel voor ogen heeft: vele tientallen Holtenaren die de kei met vereende kracht naar zijn nieuwe bestemming vervoeren. Oproep Begin 1928 werd Holten ook ge confronteerd met een dergelijke operatie. In zijn boek 'Holten, een Sallandsc marke' beschreef wijlen meester Bouko Brouwer dat als volgt: „Binnen-Jan gaat door de straten en heeft iets bij zonders. Jan Bergman, de laatste lantaarnopsteker van Holten, fungeert nu als omroeper. Willen jullie zo goed zijn om mee te helpen de Dikke Steen uit het Twenhaarsveld te vervoeren? Wie meehelpt zal een beloning ontvangen!" Zo ook nu, zij het via deze weg, roept Jos Kamp huis jong en oud op om mee te helpen bij het 'rollen' van de kei naar het 'DiWa'-pleintje. Oók degenen die in de winter van 1928 onder 'hoera'-geroep hun steen tje bijdroegen aan deze niet te geringschatten klus. En jazeker, ieder die gehoor geeft aan de oproep ontvangt een consump tiebon en kan op kosten van de Dorpsfeestcommissie een (alco holische) versnapering tegemoet zien. De gehele operatie wordt trou wens flink gesponsord. Volgende week donderdagmiddag wordt de Dikke Steen aan de Rijssense weg met behulp van een kraan van Reef Wegenbouw op een die- plader van de PAP Combinatie getakeld, die om 19.00 uur klaar staat voor transport naar het dorp. Ieder die meewerkt, moet zich dus uiterlijk dan gemeld hebben. Vanaf 18.45 uur worden namens de Holtense Handelsver eniging enkele honderden lam pions uit aan de jeugd uitgedeeld. Ook HMV is van de partij. Met behulp van circa vijf touwen van touwtrekvereniging OKIA moet de dieplader met zijn veelbespro ken lading naar het 'DiWa'- pleintje worden gesleept. Uiter aard wordt de veiligheid daarbij niet uit het oog verloren. De Dikke Steen wordt voorafgegaan door HMV en de lampionop tocht. Eenmaal in het centrum wordt de kei met behulp van dezelfde kraan direct op zijn plek gelegd. Pas daarna wordt het pleintje ingericht op de manier zoals vorige week bericht in deze krant. Klinkers cn rond dc steen zwarte keitje (soort kinderkopje). In het centrum zorgen de Braandheultjes voor muzikale sfeer, op de Smidsbelt is de MAC- tent ingericht. Daar krijgen de stoere 'sjouwers' hun alcoholi sche beloning aangereikt. Een lid van het college zal een woordje spreken. Bij de verplaatsing zijn in elk geval MAC De Holterberg, OKIA, de VW, Jan Meinders (in het bezit van fotomateriaal van de toenmalige verplaatsingsope ratie) en de eigenaren Henk Dik kers en Jan Wansink van het DiWa-complex (en de grond er voor) betrokken. Dat geldt te vens voor de architecten Lensink en Albert en bouwbedrijf Ter Steege, beide uit Rijssen, tot voor kort eigenaren van de steen. Zij schonken deze enige tijd geleden aan de gemeente. Van de partij ten slotte is ook aan nemer Klein Horsman, verantwoordelijk voor de inrichting v'.in het 'DiWa'-pleintje. Het Holtens Nieuwsblad koppelt een prijsvraag aan deze gedenkwaardige gebeur tenis. Kort voor de Dikke Steen onder het toeziend oog van het publiek aan zijn reis richting dorpscentrum be gint, wordt de kei gewogen op de weegbrug van de firma Muller aan ae Rijssenseweg. Degene die het juiste gewicht raadt of dat zo dicht mogelijk benadert, wacht een aantrek kelijke prijs. Gezien de korte tijd die ons restte na het be kend worden van de verplaat sing, berichten wij daarover volgende week meer. Wie mee wil dingen kan het door hem geschatte gewicht op een briefje in een envelop met daarop 'Prijsvraag Dikke Steen' noteren. Tot en met donderdagmiddag kan dit in de brievenbus van het Holtens Nieuwsblad (Kerkhofsweg 18) worden gedeponeerd of worden afgegeven bij de VW aan de Dorpsstraat. In de aula van scholengemeen schap De Waerdenborch verzor gen Harriët van Reek en Geerten ten Bosch van de Stichting De Kist voor de Stichting Kunst en Cul tuur een theatervoorstelling onder Regisseur Erik Zandvliet van de Christelijke Ontspannings Club kan tevreden zijn, want dc negen man tellende 'cast' die vrijdag net komische blijspel 'En toen was het vakantie' ten tonele bracht, scoorde een voldoende. Zowel vrijdag- als zaterdagavond trok de uitvoering een volle (kleine) zaal in De Kandelaar en kreeg het publiek wat het verwachtte: een ontspannen avondje lekker la chen. Vrijdagavond werd de première ;espeeld en hielden acteurs, overi- je medewerkers en partners na afloop de gebruikelijke 'premièr- )arty'. Welverdiende ontspanning na inspanning. De repetities waren al in februari begonnen. Na de succesvolle 'Griekse tragedie' op nieuw een stuk van Ria de Looze- Lafeber, dat met name in het derde pn laatste bedrijf veel spitsvondige teksten bevatte die natuurlijk voor net nodige vermaak zorgden. Nu jerelid Wander Drent definitief ge- Stopt is met het grimeren, hadden pe leden zich voor het eerst zelf l\an deze taak gekweten. Een on- jmisbare bijdrage aan het goede resultaat van de voorstelling was er >ok zeker van de medewerkers ichter de schermen: Annie Rensen souffleuse), Mannes Kruithof en enk Aanstoot (decorbouwers) Freddy Paalman (techniek). De 'oorstellingen in Holten worden nog gevolgd met enkele voorstel ingen in de regio, a een korte, enigszins vlakke inloop, onvermijdelijk om de 'draad te pakken te krijgen', wis- jten de acteurs een avond lang bij ponder te boeien. Ogenschijnlijk pnoeiteloos leefden ze zich in in pun rol, die lang niet altijd even gemakkelijk was, zoals voorjohan pbbmk, die het 'watje' Lodewijk lansen vertolkte. Joke Paalman de intrigerende titel 'Het hzelKa- binet'. Een 'kastvoorstelling' luidt de omschrijving^hoewel het zeker niet om een poppenkastvoorstel ling gaat, want het duo stapt zelf in en uit de kast, in een opeenvolging van wonderlijke figuren die alle maal te grote maskers en papier- maché koppen op hun tengere lijf meezeulen. Een echte kast is het evenmin, het gaat in feite om een soort hoge kamer waarin deze tot leven gewekte droombeelden aan het oog voorbij trekken. Soms pijnlijk stuitend, soms vertede rend en grappig. Voorwerpen, li chaamsdelen en geluiden raken 'bezield' en gaan een eigen leven leiden. De maaksters roepen een bonte reeks beeldenassociaties op die zich niet nauwkeurig laat om schrijven, maar die zinneprikke- lend zijn en een beroep doen op de fantasie van de toeschouwer en op diens bereidheid zich mee te laten voeren in een wereld die niet lo gisch is opgebouwd. Hij zal zelf een beroep moeten doen op zijn associatievermogen, zelf zijn her inneringen oproepen en zijn ver haal zoeken. De verzameling rari teiten is via nauwkeurige menselij ke observatie bijeen vergaard. Het Ezelskabinet heeft inmiddels in di verse schouwburgen in den lande gespeeld en kreeg lovende recen sies. Het is niet de eerste voorstelling van Van Reek en Ten Bosch. Met De Chr. Ontspannings Club bood het publiek wat het verwachtte: een deïde^'^po'ppL^hTaKreoórstel- ontspannen avondje lachen. V.Ln.r. Jan Willen, Manensciin lohan r j' P°PPen ™eatcrvoorstcJ Abbink. Sonja Rietman en Janny Withaar (FotoWV) ,™°rS"ndC maakte vrijdagavond haar debuut als politicagente, terwijl Sonja Rietman (in het stuk Lodewijks 'vrouwtje' Hermien) in het zonne tje werd gezet omdat zij voor de vijftigste maal de bühne betrad. Ofschoon alle acteurs hun rol met veel verve vertolkten, kwam bij enkelen de jarenlange ervaring toch duidelijk tot uiting. Zo de monstreerden Jan Willem Manen- schijn (hotelhouder Jaap) en Die- derik Kruimelaar (fotograaf/jour nalist Piet Muskiet) een flinke do sis zelfvrtrouwen. Het tweetal speelde beheerst, overtuigd en be wees dat rustig en vooral duidelijk spreken goed overkomt. Compli ment ook voor de wijze waarop Manenschijn zich liet vallen na te zijn 'neergeslagen'. Het blijspel stond natuurlijk bol van komische ontwikkelingen, in triges en woordspelingen. Het speelde zich af in het plattelands hotel 'De Zevensprong', waar het alledaagse leven wreed verstoord wordt door een brutale diefstal. Als Jaap vermoedt dat de in de plaatselijke krant genoemde hotel- dieven in zijn hotel verblijven, wil zijn vrouw Bep (Janny Withaar) 'helpen'. Dat loopt natuurlijk to taal anders. Komische noot in het verhaal vormen zeker de gezusters Emma (Ingrid Fidder) en Rosa (Erika Dangremond), die zich voordoen als ornithologen maar op het eind voor een verrassende ontknoping zorgen. Dan is er ook visser Barend van den Daas (Ge rard Stam), die uiteindelijk inspec teur van politie blijkt te zijn. Grote hilariteit in de zaal als vrijdag één van de deuren in het decor dienst weigert en de acteurs dwars door het raam erin stappen. Hulde trou wens voor de wijze waarop ze dat opvingen. Ondanks alle verwikke lingen is het natuurlijk eind goed al goed, worden de dieven (dieveg ges) ontmaskerd en gaan Jaap en Beppie alsnog op vakantie, zij het niet naar Hawaii... buiten de gebaande theaterpaden treedt en onderhuidse woede, angst en verlangens verbeeldt. Het ontregelede theater van Van Reek en Ten Bosch kent geen verhaal of tekst en zeker geen 'personnages', maar combineert op absoluut ori ginele en speelse wijze elementen uit beeldende kunst en theater. Als op een tijdloze wandeling schuife len naar verwachting ook in Ezel kabinet tot leven gewekte schilde rijen voorbij... De voorstelling in scholengemeenschap begint om 20.00 uur. De toegangsprijs be draagt een tientje voor donateurs, overige bezoekers betalen vijftien gulden. Vrijdag 10 november aanstaande is er weer een zang/praise-avond in de gereformeerde kerk De Kande laar. Gezamenlijk worden liederen gezongen uit Johannes de Heer, geroepen om te zingen, het Lied boek enzovoorts. Kortom, voor elk wat wils. De avond begint om 20.00 uur. Met ingang van zondag 12 november houdt de Evangelie Gemeente Holten wekelijkse samenkomsten in het vereni gingsgebouw van HMV aan de Dorpsstraat. De vorige be huizing, de Loofhut aan de Geskesdijk, is door het toene mende aantal gemeenteleden te klein geworden. In maart is het vijf jaar geleden dat de Evangelie Gemeente met drie leden startte als afscheiding van de gereformeerde ge meente in Holten. Inmiddels telt de gemeente zestig leden van alle gezindten en zet de groei nog steeds door. In het onderkomen van HMV wordt de grote repetitieruimte ge bruikt voor de samenkom sten, de kantine zal dienst doen voor de jongsten met het oog op de kindernevendienst. De wat ouderen en tieners gaan daarvoor naar boven. De Evangelie Gemeente komt ie dere zondag samen om 10.00 uur en om 19.00 uur (Bid stond). De onlangs gehouden collecte van de Nederlandse Brandwonden Stichting heeft in Holten 4645,15 gulden opgebracht. De stichting dankt, mede namens de plaatselij ke collecte-organisator, de gulle gevers en de collectanten die voor dit mooie resultaat hebben ge zorgd. Volgende week zal de Dia betes Vereniging Nederland col lecteren in Holten. Het geld wordt besteed aan onderzoek en voor lichting. OPENBARE KENNISGEVING INZAKE VERLEENDE ONTHEFFINGEN OF VERGUNNINGEN 1. BOUWVERGUNNING IS VERLEEND VOOR: - bouw recreatiebungalow Borkeldsweg 53; 2. KAPVERGUNNING IS VERLEEND VOOR: - 1 sierkers Diessenplasstraat 3; - 4 wilgen Pasmansweg 2; - 1 den Postweg 95; - 5 dennen, 1 Amerikaanse eik en 1 berk Postweg 97; - 1 ceder Verzetstraat 49; - 1 lijsterbes en 1 ceder Verzetstraat 53; - 6 berken, 3 dennen, 1 douglas en 5 sparren Vianenweg 83; 3. TOESTEMMING IS VERLEEND VOOR DE VOLGENDE MELDINGSPLICHTIGE BOUWWERKEN: - bouw berging Het Landeweerd 13; - bouw tuinhuisje Erve Wiegmannink 2; .4. VOORTS IS VERGUNNING, ONTHEFFING E.D. VERLEEND VOOR: - aanbrengen lichtreclames Stationsstraat 10; - actie Prinsraden en „streetparade" CV De Fienpreuvers (11 november 1995). Ingevolge de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden binnen zes weken tegen één of meer van bovenvermelde besluiten een bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders, postbus 13, 7450 AA Holten. BOUWAANVRAGEN Burgemeester en wethouders van Holten maken ingevolge artikel 41 van de Woningwet bekend, dat op de daarbij aangegeven data aanvragen om bouwvergunning zijn ingediend voor. - uitvoeren meerwerk woningen Lukensveld (17 oktober 1995); - uitbreiden zomerhuis Postweg 97 (19 oktober 1995); - uitbreiden kapschuur Tolweg 6 (24 oktober 1995), - bouw woonhuis Hakkertsweg (ongen.) (25 oktober 1995), - bouw woonhuis De Wheeme 1 (30 oktober 1995); - uitbreiden woonhuis Borkeldsweg 16 (30 oktober 1995). De bouwaanvragen liggen tijdens de openingsuren (van 9.00 tot 12.30 uur) ter inzage bij het bureau bouw en woningtoezicht van de afdeling gemeentewerken, Smidsbelt 6 te Holten. OPENBARE RAADSVERGADERING De raad van de gemeente Holten vergadert op maandag 13 november 1995 om 14.00 uur in het gemeentehuis. De agenda vermeldt o.a voorstel tot vaststelling van de gemeentebegroting 1996 (inclusief Voorcentralisatiedienst Destructiemateriaal); voorstel tot wijziging van de vorordening afvalstoffenheffing; voorstel tot wijziging van de verordening op de heffing en invordering van een rioolafvoerrecht; voorstel tot wijziging van de legesverordening; voorstel tot wijziging van de verordening begraaf rechten; voorstel tot hernieuwde vaststelling van: a. de verordening op de heffing van onroerende-zaakbelastingen; b. de verordening toeristenbelasting; c. de verordening forensenbelasting; voorstel tot vaststelling van het investeringsschema 1996; voorstel inzake het aangaan van geldleningen; voorstel inzake het opnemen en uitlenen van kort geld. De agenda met bijbehorende voorstellen ligt ter gemeentesecretarie, kamer 6 (leeszaal/bibliotheek) voor een ieder ter inzage. VRIJSTELLING BESTEMMINGSPLAN „DE BORKELD, HERZIENING 1990" De burgemeester van Holten maakt ingevolge het bepaalde in artikel 19a, lid 4, van de Wet op de Ruimtelijke Ordening (WRO) bekend, dat met ingang van maandag 13 november 1995 gedurende twee weken voor een ieder ter gemeentesecretarie, afdeling algemene zaken, ter inzage zal liggen een verzoek om vrijstelling van het bestemmingsplan „De Borkeld, herziening 1990". Dit verzoek heeft betrekking op het bouwen van een bedrijfswoning op het perceel kadastraal bekend gemeente Holten, sectie B, nr. 3802, plaatselijk bekend als Borkeldsweg/Pannenweg (ongen.) en het bouwen van 10 recreatiebungalows op de percelen kadastraal bekend gemeente Holten, sectie B, 3802 en 4218, plaatselijk bekend Pannenweg (ongen.) Het ingediende bouwplan is niet in overeenstemming met de ingevolge het bestemmingsplan „De Borkeld, herziening 1990" voor genoemd perceel geldende bestemming „verblijfsrecreatieve doeleinden", omdat buiten de op de plankaart aangegeven bebouwingsgrens zal worden gebouwd. Een aanvraag om bouwvergunning kan daarom slechts worden ingewilligd na verlening van een vrijstelling als bedoeld in artikel 19 WRO. Daar het bouwplan in overeenstemming is met een in voorbereiding zijnde herziening van het bestemmingsplan, zijn burgemeester en wethouders voornemens bedoelde vrijstelling, alsmede de gevraagde bouwvergunning met toepassing van artikel 50, lid 5, woningwet te verlenen. Gedurende genoemde termijn van terinzagelegging kan een ieder schriftelijk bedenkingen tegen het verlenen van vrijstelling naar voren brengen bij burgemeester en wethouders van Holten,Smidsbelt 6, 7451 BL Holten. Holten, 9 november 1995 De burgemeester D. J. Verhoeven Hoewel het rondom gonst van de geruchten over schaalvergro ting, zijn B en W (nog) niet actief bezig met de gemeentelijke her indeling. Volgens burgemeester D.J. Verhoeven is het zelfs nog lang niet zeker dat Holten haar zelfstandige positie kwijtraakt. 'Aftastende verzoeken' van buurgemeenten richting Holten zijn er naar zijn zeggen (nog) niet geweest. De burgemeester liet weten dat het college eind okto ber een eerste overleg hierover had met gedeputeerde staten in Zwolle, waarna overjeg volgde met de vijf fractievoorzitters. Vorige week werd daarop de no titie inzake de 'Bestuurlijke orga nisatie in Overijssel' gepresen teerd. Volgens Verhoeven is het onmo gelijk om na te denken over de gewenste omvang van de gemeente zolang er geen duidelijkheid is over de nog steeds vage toekomst van de regio Twente. Mocht Twente toch stadsprovincie wor den, dan gaan veel taken naar de provincie en resten er minder voor de gemeenten, die dan zelfstandig zou kunnen blijven. De vraag is evenwel öf Twente stadsprovincie wordt. Ondanks de druk die gede puteerde staten toch enigermate op de ketel heeft gezet door aan te geven dat gemeenten tot 1 januari de tijd hebben hun ideëen hierom trent aan te geven, laat het college zich echter niet opjagen. Niet on verantwoord snel handelen en be sluiten, luidt het commentaar. Zo als bekend wil Zwolle de eerste maanden van het nieuwe jaar alle wensen en ideëen van de gemeen ten onder de loep nemen, om aan de hand daarvan in maart met een voorstel over de gemeentelijke herindeling te komen. In de notitie wordt gewezen op de opeenvolging van standpunten die Den Haag over de bestuurlijke organisatie inneemt. Ben W vin den het bovendien op zijn minst dubieus dat het kabinet na amper een half jaar het Regionaal Open baar Lichaam Twente al wil eva lueren. Niet bepaald een goede, gedegen voorbereiding van een in grijpende wijziging van de be stuurlijke organisatie. „De regie van Den Haag heeft dan ook meer weg van een dweil- dan van een symphonieorkest. Onduidelijk voor dc burger, waarmee aan de basis elk draagvlak voor een herin delingsoperatie ontbreekt." Eerst moet naar hun zeggen de besluit vorming over de provincievor ming Twente (stadprovincie?) zijn afgerond, evenals de discussie over taken en schaal van gemeenten. Dan moeten ook de knelpunten van de grote steden zijn opgelost en pas daarna bezien welke oplos singen er voor overgebleven knel punten in Twente moeten worden getroffen. Blijft het feit, dat de plaatselijke politiek in de Algemene Beschou wingen op de gemeentebegroting er bij B en W op aandringt om oriënterende contacten te leggen met buurgemeenten. Beter zelfde keus bepalen dan die over te laten aan Zwolle, is de achterliggende gedachte. Verhoeven liet overi gens wel weten dat 'nu geen actie ondernemen', niet betekent dat er 'nooit actie wordt ondernomen'. In hun Memorie van Antwoord op de beschouwingen voorzien B en W ook dat Holten in een herinde- lings-afweging wordt betrokken en hebben met het oog daarop (door GS aangedragen) criteria vastgesteld die ook de instemming van de fractievoorzitters hebben. Het uiteindelijke besluit zal daar op moeten worden gebaseerd. In het stuk laat het college tevens weten dat 'in dezen contact wordt gehouden met buurgemeenten'. De criteria betreffen allereerst het versterken van de positie van de centrumgemeenten (steden). Hol ten ligt op 20 kilometer van zowel Deventer als Almelo. Van een bij drage leveren aan het oplossen van problemen in één van deze twee steden door het opgeven van grondgebied of de zelfstandigheid is geen sprake. Belangrijke knel punten die tot het overwegen van herindeling zouden leiden zijn er niet en slechts op enkele punten kan het beloop van de grenzen van Holten als ondoelmatig worden aangemerkt: een zeer klein gedeel te van Bathmen is enkel via Holten bereikbaar en een klein deel van Holten ligt aan de overzijde van de Al, deels grenzend aan Gorssel en deels aan Markelo. Gorssel komt echter bij Holten niet in beeld wat betreft" de gemeentelijke herinde ling daar het in Gelderland ligt en Markelo constateerde enkele jaren geleden dat een grenscorrectie of andere maatregelen niet nodig wa ren. Al met al voor B en W geen aanleiding om Holten in een herin- delingsoperatie te betrekken. In de notitie wordt vervolgens in gegaan op de uitgangspunten die voor Holten van 'bijzonder be lang' zijn bij een mogelijke herin deling. Op de eerste plaats wordt gewezen op de sociaal-culturele samenhang binnen het te beschou wen gebied. Dan is er de toename aan verscheidenheid aan aspecten binnen het gebied dat door ge meentegrenzen wordt omsloten. Belangrijk noemen B en W ook de fysieke bereikbaarheid van het ge bied, met name van de centrum functies daarin. Voorts wordt ge wezen op de (economische) poten ties van het gebied en de schaal van het gebied, afgezet tegen de ge wenste omvang ervan en het nood zakelijke draagvlak voor voorzie ningen. Gelet op de eerder ge noemde onduidelijkheid over de toekomst van Twente, blijven B en W echter bij hun standpunt dat er op dit moment nog geen sprake kan zijn van een volledig aftasten van alle mogelijke varianten. Maandag 6 november is oud plaatsgenoot Martin Wilpshaar (30) aan de Rijksuniversiteit Utrecht gepromoveerd. De doc- tortitel is hem verleend op basis van zijn onderzoek Toepassingen van dino flagellaten cyst stratigafie op de analyse van passieve en actie ve tectonische settings. Na het be halen van het VWO-diploma aan de SG Holten volgde Martin de studie geologie aan de RU Utrecht. Hij behaalde in 1989 het doctoraal examen structurele geo logie met als bijvakken geofysica en informatica. Vanaf die tijd is Martin verbonden geweest als as sistent in opleiding bij de vakgroep geologie aan dezelfde universiteit. Het grootste deel van het onder zoek is verricht bij het laborato rium voor paleobotanie en palyno- logie. Het materiaal voor de studie is vooral verzameld in zuidoost- Frankrijk en noordwest-Grieken land. Presentaties over zijn onder zoek verzorgde Martin tijdens di verse internationale congressen in Europa en Noord-Amerika. Hij was nauw betrokken bij de organi satie van een aantal internationale congressen en excursies. De oud- Holtenaar blijft voorlopig werk zaam als toegevoegd onderzoeker bij de Stichting Laboratorium voor Paleobotanie en Palynologie in Utrecht.

Holtens Nieuwsblad | 1995 | | pagina 5