College: kinderopvang voor Holten behouden WIJDAG AVOND LOTERIJ van dag tot dag WELZIJN OUDEREN HMK geeft concert in De Kandelaar Tweede druk boek Paul Akkerman 0 Pastorie/Rietmolenstraat Riolering voor eind december vervangen HOLTENS NIEUWSBLAD Minder gesubsidieerde plaatsen Kakelbont - 10 nov. vrijdagavond Koopavond Holten )it moet u weten! - irstmaaltijd lorkom ongelukken WV Holten Belangrijke mededeling! WEEKAANBIEDING: Lekker in de veren in een 4 seizoenen dekbed 65% eendedons Er staat iets te gebeuren van ma. 27 nov. t/m za. 2 dec. Uit het politierapport I kerkdiensten medische diensten burgerlijke stand DONDERDAG 9 NOVEMBER 1995- loewel de rijksmiddelen voor nderopvang belangrijk ver anderd zijn en vanaf 1997 nog trdcr verminderen, zijn B en W Ui mening dat zowel het Gast- fcderbureau (GOB) van de lichting Socuwe als het kinder- Igverblijf Kakelbont van de lichting Catalpa komend jaar in and moeten worden gehouden, j het dat de gesubsidieerde op ing in Kakelbont een forse stap ■urg moet zetten, het GOB ordt blijft buiten die bezuini- ingsoperatie. Het krijgt zelfs og iets meer, daar één van de lördinatrices volgens de cao op IBO-niveau moet worden uit- ttaald. Voorgesteld wordt de irste een budgetsubsidie van j.000 gulden toe te kennen, de atste 86.000 gulden, waarvoor italpa een aantal kindplaatsen jedt. Het voorstel kwam dins- y aan de orde in de raadscom- lissie welzijn, gisteren mocht de immissie financiën advies uit- fengen. ie afgelopen twee jaar ontving de jmeente jaarlijks een bijdrage Dor de realisering van 24 kind- hatsen, totaal 117.000 gulden, oor 1996 is daar een korting op iegepast van 17 procent, waar- bor de gemeente slechts 97.00 jilden ontvangt, een verminde- ng van 20.000 gulden dus. Eind it lopen de kontrakten met Catal- en GOB af. Op grond van die intracten ontving Catalpa de af- llopen jaren een budget van 36.00 gulden, waarvoor zij acht bidplaatsen (80 dagdelen per eek) kon bieden voor Holtena- jn die daarvoor een inkomensaf- jnkelijke bijdrage bet(a)al(d)en. Alleen het kinderdagverblijf Kakelbont van de Stichting Catalpa wordt getroffen door de bezuigingsoperatie. Gevolg van de vermindering van de rijksmiddelen voor kinderopvang. (Foto WV) Socuwe ontving een budget, geba seerd op zestien coördinatie-uren per week en de huurlasten van acht uren kantoorruimte. Van het GOB wordt gesteld dat dit een 'relatief goedkope, goed lopende voorziening' is. Halverwege dit jaar waren 55 koppelingen gereali seerd; een lichte verhoging ten op zichte van de evaluatie eind 1993, toen sprake was van 49 koppelin gen. B en W zijn derhalve van mening dat het GOB 'ook zonder k Grandioze Loterij met 1000.- aan prijzen t Speciale bonnenkrant van 2 nov. j.l. met aanbie dingen nog geldig op koopavond 10 nov. a.s. Dweilorkest De Braandheultjes treedt op in het centrum Voor de kinderen is er een draaimolen en een fan tastisch springkussen mits goed weer! ij elke f 10.- die u besteedt ont- ■angt u een kraslot. Hebt u een ;raslot met twee dezelfde afbeeldingen, dan maakt u :ans op een prijs. Schrijf uw laam en adres op de achter- ijde van het lot, met twee de- elfde afbeeldingen en depo- lieer deze vóór zaterdag 11 no- Member 16.00 uur, in een van He rode bussen in het dorp. Uit de ingeleverde bonnen zullen 10 prijswinnaars Ijjwden getrokken, die elk 100.- aan waardebonnen Ontvangen. De bussen staan bij: Albert Heijn, C 1000, kapsalon tlegant, Marjo Bloemen en bij Nijkamp Dijkerhoek. Ho,jgoedkeuring K.v.K. 23 okt. 1995) nam /Cal n Fa\ ^'■'enals vorig jaar organiseren de foofJderenorganisaties, Bejaarden- 'tiëtcit, Zonnebloem, Diessen- js en de SWOH weer een kerst ier voor zelfstandig wonende neren. Dit jaar vindt het diner 97 lats op donderdag 21 december f; Ji 15.00-19.00 uur. Ook nu *^rdt het diner weer omlijst met b gezellig samenzijn. Gezien de btc belangstelling en de wens n de kok om de maaltijden warm serveren, wordt het diner dit f lr geserveerd in het restaurant h Diessenplas. Het lukt de kok 'k dit jaar weer om een heerlijk '54^er samen te stellen voor maar f «50. Heeft u problemen met het voer dan kunt u gehaald en 'racht worden. De formulieren irmee u zich kunt opgeven den momenteel verspreid on- dc leden van de ANBO, 30B, bezoekers van de Bejaar- nsociëteit en gebruikers van Ta- tje Dekje. Daarnaast zullen op- 'eformulieren liggen in het •shuis en de bibliotheek. U 95/röfit zich alleen met dit formulier jeven. T meeste ongelukken gebeuren in huis en het zijn nogal wat oude re dames die een ongelukje krij gen. Het beruchte wankele keu kentrapje blijkt daarbij de grote boosdoener. Hoewel we allemaal weten dat het gevaarlijk is op stoe len en trapjes zonder goede leu ning te klimmen wanneer we wat boven uit een kast willen hebben of wanneer we een lampje willen wisselen, doen talloze mensen het toch steeds weer. Daarom wordt via deze rubriek regelmatig uw aandacht gevraagd voor het ont dekken van gevaarlijke situaties in en om uw huis. Bij de SWOH hebben wij talloze foldertjes waar in op gevaarlijke situaties wordt gewezen. Situaties die gemakkelijk veranderd kunnen worden. Heeft u een goede huishoudtrap met goede steunbeugel? Hoe is het in de badkamer? Kan u zich ergens aan vasthouden wanneer u uit de douche of het bad stapt en de vloer nat en glibberig is? Is er voldoende licht op de gang en is uw trap steeds vrij van spulletjes, zodat u makkelijk naar boven en beneden kunt gaan? Natte bladeren zijn erg glibberig en kunnen de tuin ge vaarlijk maken. U moet zelf zor gen voor e^n stukje veiligheid, u kunt heel wat ongelukjes voorko- 'eropvang. substantile verhoging van het bud get op dezelfde voet kan worden voortgezet. Verlaging ervan bete kent onherroepelijk het einde van het GOB.' Van het kinderdagver blijf stellen ze vast dat dit een 'dure, maar professionele voorzie ning is, in een goed geoutilleerd verblijf waar relatief weinig men sen gesubsidieerd (ofwel voor een inkomensafhankelijke bijdrage) gebruik van kunnen maken. Ka kelbont heeft een capaciteit van 24 kindplaatsen (240 dagdelen), waarvan op dit moment slechts 124 dagdelen daadwerkelijk bezet -> Naast de acht gesubsidieerde 'gemeenteplaatsen', waarvoor zelfs een wachtlijst bestaat, dient Catalpa het kinderdagverblijf ver der te vullen met bedrijfsplaatsen en particuliere plaatsen. Voor deze commerciële plaatsen moet echter een kostendekkend tarief worden betaald, waardoor ze minder mak kelijk gevuld worden. Wethouder Behus Rensen (WD) liet dinsdag in de raadscommissie welzijn ech ter weten dat die commerciële kant zich op dit moment 'positief' ont wikkelt. Met Catalpa is overlegd gevoerd, op grond waarvan de wethouder niet somber gestemd is over de toekomst van Kakelbont. Om de zaak draaiend te kunnen houden benadrukte hij wel dat Catalpa zich actief moet gaan pro fileren op de markt. Het college stelt nu voor om de korting op de rijksmiddelen (de 20.000 gulden dus) voor kinderop vang enkel door te berekenen naar Catalpa. Hoewel de gesubsidieer de opvang in Kakelbont daardoor een forse stap terugzet, blijven bij deze keuze zowel GOB als Kakel bont voor Holten behouden. Ca talpa ontvangt daarom in 1996 geen 106.000 gulden, maar 86.000 gulden, waarvoor geen acht maar 6,7 kindplaatsen (67 dagdelen) kinderopvang wordt geboden met vermoedelijk een langere wacht lijst als gevolg. Naast de commer ciële plaatsen stelt dat budget Ca talpa in staat om Kakelbont in 1996 draaiende te houden. Daar naast zullen initiatieven moeten worden ontplooid om de commer ciële plaatsen beter bezet te krij gen. Om te kunnen beschikken over één kindplaats ten behoeve van het eigen personeel of voor andere Holtenaren in het kader van soci aal beleid), stelde de gemeenteraad destijds vast dat 21.000 gulden uit de eigen kas aan de subsidie voor kinderopvan moest worden toege voegd. B en W zien geen aanlei ding om van dat standpunt af te wijken, zodat dat bedrag ook vol gend jaar wordt doorberekend. Met het gratis najaarsconcert dat het Holtens Mannenkoor vrijdag 17 november geeft in De Kande laar, blijkt dat het koor eèn zeer gevarieerd repertoire in het archief heeft. Onder leiding van dirigent Willem J an van Asselt wordt een scala van lichtvoetige stukken ten gehore gebracht met als thema 'Wein, Weib und Gesang', dat be sloten wordt met het gevoelige 'Blue Spanish Eyes', waarin de aanbidder om de gunst van zijn geliefde vraagt en zegt spoedig te rug te keren. Met dit stuk geeft HMK aan dat het binnen afzienba re tijd weer op de planken staat met een bruisend programma om dan het vierde lustrum te vieren. HMK opent met enkele in het Latijn gezongen geestelijke liede ren, gevolgd door stukken uit de oostelijke, kerkelijke traditie en besluit het optreden met liederen uit het Liedboek. Aan het concert wordt meegewerkt door het zestig leden tellende koor Amazing, dat prettig in het gehoor liggende mu ziek brengt. Stukken uit musicals, maar ook een negro-spiritual als 'Nobody knows' en het in het Engels gezongen 'Nader mijn God tot U' staan op het programma. Amazing staat onder leiding van dirigent David van de Braak en zingt net als HMK a capella (zon der begeleiding). Over twee jaar, als het koor nog maar net drie jaar bestaat, staat een concertreis naar Canada op het programma. In de pauze van het concert, dat om 20.00 uur begint, wordt een verlo ting gehouden. Voor de volgende voorstellingen kunnen bij het Theaterbespreek bureau van de WV aan de Dorps straat nog kaarten worden besteld: 11 november: Clouseau in Gro ningen; 11 november: Calvin Rus- sel Band in Hellendoorn; 18 no vember: The Chippendales in Groningen; 18 november: BZN in Zwolle; 24 november: Tröckener Kecks in Arnhem; 8 december: André Hazes in Amsterdam; 20 januari: Golden Earring in Til burg. Tevens zijn kaarten verkrijg baar voor La Cage aux folies; The Phantom of the Opera; Evita; My Fair Lady; Holiday on Ice en di verse andere voorstellingen. woninginrichting 140x200 van 325.- nu 279.- 200x200 van 495.- nu 429.- 240x200 van 575.- nu 498.- Stationsstraat 3-5, tel. 0548-36 12 23 Per 1 november is onze koopavond VERSCHOVEN van donderdag naar vrijdag. Harmonie in beter wonen HOLTEN Woensdagmiddag, 1 november vond een aanrijding plaats op de Heideweg. Een bestuurder van een personenauto verleende geen voorrang aan een bestuurder van een vrachtauto, toen hij een uitrit uit kwam gereden. Beide voertui gen liepen blikschade op. Per soonlijke ongelukken deden zich niet voor. Dezelfde middag vond een kop- /staart botsing plaats op de Rijs- senseweg nabij de spoorwegover gang tussen twee personenauto's. Toen een van de bestuurders af remde omdat de spoorbomen gin gen sluiten, werd dit te laat opge merkt door een achteropkomende bestuurder. Ook hier bleef het bij materiële schade. In de nacht van 31 oktober op 1 november werd getracht in te bre ken in de computerzaak van Dog- terom in de Oranjestraat. Een slot van de achterdeur werd vernield. Men zag echter toch geen kans om binnen te komen, zodat de da- der(s) zonder buit weer vertrok- (ken). Op 1 november werd er aangifte gedaan van diefstal van gereed schap uit een schuurtje van een woning aan de Verzetstraat. De diefstal is vermoedelijk gepleegd in het weekend van 28 op 29 oktober. Weggenomen werden en zaagma chine, een schuurmachine, een boormachine e.d. voor een totaal bedrag van ongeveer f 1300,00. Tegen een bewoner aan de Helhui- zerweg werd proces-verbaal opge maakt wegens het verbranden van een stel autobanden. Een grote roetwolk trok de aandacht van voorbijgangers die de politie infor meerden. Op 2 november werd een schakel kast van de IJsselmij. vernield aan de Keizersweg nabij "De Chinees". Tijdens het parkeren van een per sonenauto schoot de voet van de bestuurder van de rempedaal af en botste de auto vervolgens tegen de kast. Storingen in de omgeving zijn echter niet geconstateerd. Uit een geparkeerde auto langs de Al werden diverse goederen ont vreemd, zoals kleding, een foto toestel en een verrekijker. Hoe de dader deze goederen weg heeft kunnen nemen is niet bekend; braaksporen werden namelijk niet aangetroffen. Op 2 november werd aangifte ge daan van oplichting gepleegd in augustus j.l. Een man kocht een kostuum in een modezaak, alsme de enige andere kleding en een paar schoenen. Het kostuum moest wat worden ingekort en zou een paar dagen later worden opgehaald. De andere goederen nam hij direct mee zonder te betalen. De koper kwam echter niet meer opdagen. De identiteit van de betreffende man is bij de politie bekend, daar het hier een notoire oplichter be treft. Daar de man geen vaste woon-of verblijfplaats heeft, is hij nog niet aangehouden. Op 3 november werd uit de rij wielstalling bij de scholengemeen schap aan de Haarstraat twee bromfietsen gestolen. Tevens ver dween uit de garderobe van die school een helm. De beide brom fietsen werden in de loop van de dag teruggevonden nabij de rij wielstalling van het NS station. Een van de bromfietsen was licht beschadigd. De helm is nog spoor loos. Op 6 november werd een snel heidscontrole gehouden op de La- renseweg tussen 14.00 uur en 15.00 uur. Er werden 14 autobe stuurders op kenteken bekeurd. De snelheden lagen relatief vrij hoog. De hoogst gemeten snelheid bedroeg 95 km per uur. Autobe stuurders die op genoemde datum en tijdstip ter plaatse hebben gere den, moeten de brievenbus maar goed in de gaten houden, daar zij tot de overtreders kunnen behoren en dan een acceptgirokaart in de brievenbus kunnen verwachten. Het ziet er naar uit dat de sterk verouderde en slechte riolering in de Pastoriestraat en Rietmolen straat, afhankelijk van de weers omstandigheden, nog voor het eind van het jaar vervangen is. IJsselmij, dat eerder vertraging aankondigde ten aanzien van de werkzaamheden inzake de aanpas sing van de verlichting, is er alsnog mee begonnen. Het voorstel, dat in verband met de verkeersveilig heid tevens de herinrichting van beide straten omvatte, ondervond juist op dit laatste punt nogal wat tegenstand van PvdA, CDA en WD. De drie fracties zijn van mening dat de herinrichting (weg versmalling, snelheidsremmende verhoogde kruisingsvlakken cn verkleinen van de bochtstralen) eerst getoetst moet worden aan een door de gemeenteraad vastgesteld verkeersstructuurplan. En zoals bekend is dat er nog altijd niet. Ondanks het verzet van de drie werd het voorstel (dus ook de vervanging van de riolering) met de tot voor kort zo beruchte stem verhouding 7-6 (GB en D66 stem den voor) aangenomen. Indien de riolering inderdaad nog voor eind december vervangen is, is het dc bedoeling om direct aansluitend met de herinrichtingswerkzaam heden te beginnen. In verband met de met die reconstructie heeft de gemeente met enkele eigenaren Geldig van 7 nov. t/m 13 nov. In 1994 gaf Holtenaar Paul Akkerman voor eigen risico een boek uit, waarin hij zijn ervaringen met de Balanta in het westafrikaanse land Gui- né-Bissau beschreef. 'Op zoek naar anderen' bleek een uiterst boeiend en goed ge schreven boek te zijn; te be treuren viel dat het slechts in een kleine kring bekend werd. Om die reden is van het boek een officiële uitgave versche nen als tweede druk. Akker man woonde 3,5 jaar in een Balanta-dorp, waar hij voor een project van een Neder landse ontwikkelingsorgani satie (SNV) cursussen organi seerde. Met de dorpelingen had hij geen werkrelatie: hij was hun buurman. Zij namen hem in hun midden op en maakten hem deelgenoot van bijna alle aspecten van hun leven. Over zijn ervaringen schreef Akkerman met be trokkenheid en humor. Het boek is een kleurrijke collage geworden van verhalen, ach tergronden, gedichten, dag boekfragmenten en tekenin gen. Inmiddels is ook bekend dat de ontwikkelingsorgani satie subsidie heeft verstrekt voor een vertaling van het boek in het Kriolo, de gespro ken volkstaal van het land. Het Kriolo is ontstaan als taal tussen de Portugese kolonis ten en de Afrikaanse etnische groepen onderling die alle maal (20 groepen) een andere taal spreken. Het Kriolo is rijk aan uitdrukkingen, spreekwoorden en verhalen. Voor de alfabetisering is het belangrijk dat er boeken zijn in het Kriolo. Vandaar ook de subsidie. Akkerman: Ik vind het prachtig dat mijn vrienden uit het dorp straks kunnen lezen wat ik over hen heb geschreven. En wellicht leidt de vertaling tot een derde herziene druk omdat de dor pelingen veel willen toevoe gen." In april jongstleden heeft Akkerman nog een be zoek gebracht aan het dorp om de vriendschapsbanden te onderhouden; hij heeft toen ook de opbrengst van de kera- miekhandel meegenomen^De dorpelingen hebben besloten een deel van het geld aan de herdersjongens, die de kera miek boetseren en bakken (Balanta-koetjes), uit te keren en een ander deel te gebruiken om drie onderwijzers van de basisschool te subsidiëren. De onderwijzers verdienen zo'n dertig gulden per maand en moeten vaak bijklussen om in leven te blijven, zodat er vaak geen les is. Nu ontvangen ze een maandelijkse toeslag. Ned. Herv. Kerk: 10.00 uur, da. J.W. den Hertog. Nevendiensten. Oppasdienst: mevrouw Schutte, Elsbet Wolters. 19.00 uur, ds. A.J. Leerink, m.m.v. kerkkoor. Dijkerhoek: 10.00 uur, ds. A.J. Leerink. Collecte in dienst: Na- jaarszendingsweek. Uitgangscol lecte: Kerkvoogdij. Diessenplas: woensdag 15 novem ber: ds. Lindeboom. Geref. kerk: 9.30 uur, ds. H.P. Mulder. 15.00 uur, ds. H.P. Mul der. Collecte: Kerk. Tweede col lecte: Rente en aflossing. Kinder- nevendienst groep 2 en 3 o.l.v. Gerda Wolters; groep 4 en 5 o.l.v. Ciska Mijsters; groep 6 en 8 o.l.v. Alie Beldman. Oppasdienst: 0-3 jaar: 0-4 jaar: RK kerk: 10.00 uur, pastor Wig- gers, Woord- en communiedienst. Aandacht voor de oprichting van het Dekanaat Salland, m.m.v. jon gerenkoor. Oppasdienst: me vrouw Schutte, Elsbet Wolters. Evangelie gemeente: HMV-ge- bouw, Dorpsstraat 24; Samen komst 10.00 uur; Bidstond 19.00 uur. Okkenbroek: 10.00 uur: ds. J.F. Scheffer. Dienst van school en kerk. Kerktelefoon: Uitzendingen elke laatste vrijdag van de maand van 10.30 uur tot 11.30 uur en van 16.00 uur tot 17.00 uur (herha- ling). onderhandeld over grond. Wet houder Eb van Schooten liet maandag tijdens de raadscommis sie gemeentewerken weten dat met een aantal eigenaren een monde ling akkoord is gesloten over de aankoop van grond of ruilen van grond. Drie hadden geen behoefte aan ruil en wilden verkopen, drie anderen wilden grond ruilen. Feit is dat sommige stukken van het trottoir op grond van particulieren ligt. Omdat daar kabels en leidin gen moeten worden gelegd, is de gemeente van mening om die ei gendomsverhoudingen nu recht te trekken. Enkele eigenaren hebben het verlies van grond aan de voor zijde gecompenseerd via het ver krijgen van een stukje grond van de protestants-christelijke basis school De Regenboog dat aan hun achtertuin grenst. Wat betreft de werkzaamheden op dit moment van de IJsselmij, waarschuwde Harry Dul (CDA) voor de 'dilet tanterige' wijze waarop er te werk wordt gegaan: „Als het trottoir open ligt en het zand op straat ligt, is de rijbreedte van de weg net genoeg voor één auto. Op een waarschuwingsbord 'werk in uit voering' na wordt het verkeer niet geregeld door een bord dat bij voorbeeld het tegemoetkomend verkeer voorrang geeft. Nu ont staan nogal eens gevaarlijke situa- Arts: Weekenddienst: Huisart senmaatschap Holten, Keizersweg 32, tel. 36 35 53. Spreekuren uit sluitend voor spoedgevallen11.00 uur en 16.00 uur (zonder af spraak). Apotheek: Vrijheidslaan 7, tel. 36 1111. Geopend op werkdagen van 8.30 tot 18.30 uur, zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur, zon- en feest dagen van 11.00 tot 11.30 uur en van 16.00 tot 16.30 uur. Buiten de openingstijden eerst bellen om af te spreken wanneer de assistente in de apotheek is. Tandarts: J. Webbink, Hutten- wal 40, Rijssen. Tel. 0548-514140. Behandeling na telefonische af spraak. Dierenarts: Dierenartsencombi natie Holten, Houtweg 18, tel. 36 20 04. Spreekuur: zaterdag 8.00- 9.00 uur. Daarbuiten: tel. 36 20 04. Dierenartsenpraktijk Holten, 5. Minnema, Larenseweg 54, tel. 362835, bgg 0548-521629. Thuiszorg Zuidwest Overijssel: (Kruiswerk) Centrale Thuiszorg telefoon voor vragen, advies, of aanmelding over kraamzorg, ou der- en kindzorg en verzorging en verpleging: 0570-686000; maan dag t/m vrijdag bereikbaar van 8.00-18.00 uur, 's avonds, 's nachts en in het weekend uitslui tend voor spoedeisende zaken. Thuiszorg Hulpmiddelencen trum: Gaardenstraat 31, uitleen maandag t/m vrijdag 13.00-13.30 uur. Zieken vervoer: Alarmnummer: 06-11 of dienstdoende arts: tel. 36 35 53. Fysiotherapie: Centrum voor Fy siotherapie Holten, Gaardenstraat 31, tel. 36 22 99. Dagelijks geopend van 8.00- 17.30 uur. Behandeling volgens afspraak. Praktijk voor fysiotherapie mevr. H. Versnel-Graaff, Oranjestraat 73a, tel. 36 42 51. Behandeling volgens afspraak (ook voor zie kenfondspatiënten). Ziekenfonds: Spreekuur: vrijdag van 8.30-10.00 uur en volgens af spraak in het Kruisgebouw, Gaar denstraat 29-31, tel. 36 14 36. Thuiszorg Midden Overijssel: Thuiszorg/gezinsverzorging en al gemeen maatschappelijk werk. Hoofdkantoor Nijverdal, Kerk straat 6, tel. 0548-616465. Tijdens kantooruren bereikbaar. Spreeku ren: maandag t/m vrijdag 8.30- 9.30 uur en volgens afspraak. Kan toor Holten, Gaardenstraat 29, tel. 36 2784. Spreekuren: maandag t/m vrijdag 8.30-9.30 uur en vol gens afspraak. Gastouderbureau: Tuinstraat 1, tel. 36 27 55. Spreekuur: dinsdag van 9.00-10.00 uur, donderdag van 13.00-14.00 uur. Stichting Welzijn Ouderen: Gaardenstraat 29. Inlichtingen: 36 49 10. Slachtofferhulp: 24 uur per dag bereikbaar, tel. 0572-360922. Bui ten de spreekuren wordt doorge schakeld naar buro Slachtoffer hulp Deventer of Telefonische Hulpdienst. Spreekuren: woens dag 9.00-11.00 uur in het politie bureau Raalte. Politie: Alarmnummer: 06-11 (dag en nacht bereikbaar); overi gens: tel. 36 44 44. Brandweer: Alarmnummer: 06- 11 (dag en nacht bereikbaar). Gemeentewerken: De storing- dienst gemeentewerken is 24 uur per dag bereikbaar (tel. 361972) voor klachten over o.m. defecte rioleringspompen, defecte straat verlichting, gaten in het wegdek of andere storingen. Buiten kantoor uren kan men naam, adres, tele foonnummer en aard van de klacht inspreken op een band, waarna de dienstdoende storingsambtenaar automatisch bericht krijgt. Dierenbescherming: E. Westhof, regio-inspecteur, tel. 0548- 517171. Energievoorziening: N.V. Re gionaal Energiebedrijf IJsselmij Salland, Deventer, tel. 0570- 691100 tijdens kantooruren. Sto ringen aan gas/electra (dag en nacht (06-899889). Woningbouwvereniging Onze Woning: Spreekuur Holten in ge meentehuis: iedere le dinsdag van de maand 's morgens van 10.15- 12.15 uuriedere 3e dinsdag van de maand 's middags van 14.15-16.15 Bibliotheek: Rörikstraat 3, tel. 36 24 87. Maandag en vrijdag 14.00- 17.30 uur en 18.30-20.30 uur, woensdag 10.00-12.00 uur en 14.00-17.30 uur, zaterdag van 10.00-12.00 uur. Oudheidkamer Hoolt'n: Dorps straat 27, Holten. Tot en met herfstvakantie geopend op maan dag, dinsdag en zaterdag van 13.30-16.00 uur. Donderdag 9 november: 19.45 uur, HVG-bijeenkomst in Irene met als gast ds. S.M. Roozen- boom; 20.00 uur, lezing over het kinderboek in de bibliotheek voor gast- en vraagouders van het Gast ouderbureau. Vrijdag 10 november: 20.00 uur, zang- en praiseavond in De Kan delaar; rockavond met Kasbend- jen bij Meijerink in Espelo Zaterdag 11 november: 10.00- 12.00 uur, speelgoedbeurs in De Boschkamp; 20.00 uur, concert in de hervormde kerk (koren en mu sici uit de regio); 20.30 uur, Elfde van de Elfde cv De Fienpreuvers in zaal De Poppe Maandag 13 november: bijeen komst Holt. Postzegelclub in De Boschkamp (19.00 junioren, 20.00 uur senioren). Dinsdag 14 november: Ingrid en Dieter Schubert vertellen in de bieb over hun werk (voor groepen 2 van de basisscholen) Woensdag 15 november: 20.00 uur, boekvoordracht NBvP Hol ten in zaal Vosman Donderdag 16 november: 19.00 uur, verplaatsen Dikke Steen van Rijssenseweg naar 'DiWa'-plein- tje; 19.30 uur, lezing in gebouw Irene (Interkerkelijke Commissie Vorming en Toerusting). Vrijdag 17 november: 20.00 uur, najaarsconcert Holtens mannen koor in Kandelaar; 20.00 uur, Kunst en Cultuur met het Ezelka binet in aula SG De Waerdenborch Zaterdag 18 november: intocht Sinterklaas Zondag 19 november: 14.00 uur, stan MAC-puzzelrit bij 't Stuur- huus. Maandag 20 november: 19.45 uur, bijeenkomst NBvP Espelo in 't Trefpunt Dinsdag 22 november: 9.30 uur, koffieochtend NBvP in zaal Vos man Donderdag 23 november: 19.45 uur, HVG-bijeenkomst in Irene; 20.00 uur, CPB-bijeenkomst in De Kandelaar over psychische ziekten; 20.00 uur, jaarvergade ring Kring Bewoners Holterberg in 't Lösse Hoes. Zaterdag 25 november: MAC- jubileumreceptie en feestavond in Het Bonte Paard; jubileumshow- concert HMV in sporthal 't Mos- sink m.m.v. Margriet Eshuys Donderdag 7 december: 19.45 uur, HVG-jaarvergadering in Ire ne Vrijdag 8 december: 19.30 uur, leerlingenconcert MOC Zaterdag 9 december: 11.00- 12.00 uur, open huis MOC Hol ten in De Boschkamp; kerstmarkt in Ehag-garage Dorpsstraat-west. Maandag 11 december: 20.00 uur, kerststukjes maken NBvP in zaal Vosman Woensdag 13 december: 20.00 uur, Kunst en Cultuur met lezing over symbolen in De Boschkamp Geboren: Arjen, zoon van A. Paalman en M.A. Bekkemens; Mirre, dochter van R. van der Vegte en J. Sligman; Kevin, zoon van J. Kruk en M.W. Haverkate. Ondertrouwd: D. Harting en H. Ekkel Gehuwd: B.G.H. Jongman en G. Ribeiro de Magalhaes

Holtens Nieuwsblad | 1995 | | pagina 3