Dorkas-aktie voor gaarkeuken succes College wil 'beslismodel' voor nieuw verkeersplan Koopavond 'nieuwe stijl' een succes Gouden huwelijk Henk en Dine Dorpsschool wordt alsnog gesloopt Intocht Sinterklaas NUMMER Koopavond Holten nu op vrijdag Maandagmiddag kels geopend BmidscouWe shows vooi4 de eigenzinnige bmid B en W komen amper tegemoet aan suggesties Reuze Heuvelwachter Fietspaden Uit betrouwbare bron wirn Flinke drukte bij Slender You Concert in de dorpskerk Lezing in gebouw Irene J. ten Hove directeur Rabobank Hottens Nieuwsblad DONDERDAG 9 NOVEMBER 1995 Abonnementsprijs f 69,95 Losse nummers f 1,50 De koopavond op vrijdag in Holten is een groot succes gebleken. Na afloop van de allereerste koopavond nieuwe stijl sprak de middenstand van een doorslaand succes. Me nigeen hoorde de kassabei re gelmatiger klinken. Hier en daar was de drukte op de za terdag daardoor iets minder dan gewoonlijk. Een stukje verschuiving dus. Ook mor genavond wordt de koop avond weer feestelijk omlijst. De bonnen met aanbiedingen en kortingen, vorige week in deze krant gepubliceerd, zijn nog geldig en ook wordt weer een loterij gehouden. Bij iede re tien gulden aankoop ont vangt men een kraslot waarop twee afbeeldingen staan. Zij deze identiek, dan kan op de achterzijde naam en adres worden ingevuld en het lot in één van de bekende rode HHV-bussen worden ge gooid. Die staan weer op de gebruikelijk plekken in het dorp. Diezelfde avond wor den tien prijzen van fien gul den getrokken. Daarnaast is er een springkussen en zal dweilorkest De Braandheul- tjes feestmuziek ten gehore brengen. De winnaars van de loterij van vorige week zijn Kirsten Heetland, Tolweg 53 in Markelo, familie Udema, Sparrenweg 4 in Holten, J. Bosman, Bergmanstraat 21 in Holten, G. Kap, Kollingserf 67 in Holten, S. Veneklaas, Vijfhuizenweg 5 in Holten, Pol, Weversstraat in Holten, H. Dommerholt, Vegerinks- kamp 25 in Bathmen, Van 't Hof Looermark 52 in Bath men, J. Mondeel, Portland- weg 104 in Nijverdal en Arents uit Nieuw Heeten. De prijswinnaars krijgen hun prijs thuisbezorgd. Gisteren was het precies vijftig jaar j geleden dat Henk en Dine Koop- man-Kruitbosch elkaar het ja woord gaven. Henk werd geboren op het 'Rooie Darp' en stond later bekend als 'Zwarte Koopman' vanwege zijn uitvaartwerkzaam- heden. Het tweetal leerde elkaar I toentertijd kennen op de kermis i bij café Beumer aan de Raalterweg. j De verkeringstijd was niet altijd makkelijk. Omdat Koopman, die tijdens de oorlog door de Duiters Berlijn te werk was gesteld, verliep het kontakt tijdens die pe riode per brief. De brieven die Dine stuurde of ontving werden door de Duitsers gecensureerd. Van een echt 'persoonlijke' brief wisseling was dus geen sprake. Tijdens het verlof dook Koopman onder op 'verschillende adressen. Het laatste onderduikadres was bij Ap van Frans vanuit zijn kelder vierde ik de bevrijding," aldus de bruidegom. Dine was in die tijd dienstbode bij huize De Bannink. Na de bevrijding stapte het paar in de huwelijksboot. Henk en Dine hebben vijf kjnderen en negen kleinkinderen. Dine Koopman stopte in eerste instantie met wer ken om voor de kinderen te zor- UM JET Oranjestraat 9 7607 BH Almelo zie elders in dit blad De slopershamer gaat alsnog definitief korte metten maken met de Dorpsschool. Burge meester D.J. Verhoeven liet er begin deze week geen twij fel over bestaan dat ook het tweede onderzoek naar de haalbaarheid van huisves tingsdoeleinden in het leeg staande gebouw aan de Tuin straat geen positief resultaat liet zien. Projectontwikke laar/aannemer Holtkamp uit Bornerbroek slaagde er net als Vastbouw Oost in Rijssen niet in om het gebouw tegen redelijke kosten geschikt te maken voor bewoning. Ook woningbouwvereniging Onze Woning was betrokken bij het onderzoek. ,,De kos ten worden echter dusdanig hoog dat ze niet in verhouding staan tot de voor ons accepta bele huurprijzen (maximaal zo'n 600 gulden, red.)," aldus de burgemeester, die vertelde het resultaat van het tweede onderzoek binnenkort in een gesprek aan de Vriendenkring tot behoud van de Dorps school over te brengen. Zodra het voormalige schoolgebouw gesloopt is, zal een plan (ver der) ontwikkeld worden om de lokatie conform de Ont wikkelingsvisie Kom Holten in te vullen met woningen voor kleine huishoudens en alleenstaanden. Wanneer de Dorpsschool met de grond gelijk gemaakt wordt is nog niet bekend. De voedselaktie die Dorkas Hol ten vorige week hield op Dank dag voor de gaarkeuken in Zje- lousnadarosjni is een succes ge worden. Woordvoerster Gerry Beldman liet weten dat de hoe veelheid ingeleverde levensmid delen het aantal van vorig jaar overtrof. De totaal 120 ingepakte dozen zijn inmiddels naar het Dorkas-depot in Ootmarsum ge bracht, vanwaar ze naar Rusland worden getransporteerd. De in zameling bracht ook ruim dui zend gulden aan kontanten op, afkomstig van giften en de collec te tijdens de Dankdienst. De op brengst van de spaardoosjes van leerlingen van de groepen 1 t/m 4 van de protestants-christelijke basisschool De Regenboog was bijna 480 gulden. Het geld komt ten goede aan de straatkinderen van Roemenië, Ethiopië, Rus land en Kenia. In juni hield Dor kas met dit doel een wandeltocht, waar uitsluitend de leerlingen uit de bovenbouw van De Regen boog aan deelnamen. De jong- sten kregen toen de opdracht om te gaan sparen en het op die manier gevulde doosje op Dank dag weer in te leveren. Net als vorig jaar was sprake van een gezamenlijke aktie van de werkgroepen in Drente en Over ijssel. De respons in Holten was wederom aanzienlijk. Niet alleen van volwassenen, ook veel kinde ren van alle basisscholen droegen hun steentje bij. Door hun inzet konden uiteindelijk veertig dozen tot aan de rand toe met levensmid delen worden gevuld. Eenderde dus van het totaal. Om de mensen 'gericht' te kunnen laten inleveren, waren vooraf in de kerken en op de scholen de beken de voedselbonnen uitgedeeld met daarop de benodigde produkten. In Holten konden de levensmid delen worden ingeleverd in ge bouw Irene en De Kandelaar, in Dijkerhoek in gebouw Bethanië en in Espelo in Het Trefpunt. Op alle inzamelpunten hetzelfde beeld: een regelmatig komen en gaan van mensen. Toch bleek opnieuw dat de meeste artikelen in Irene wer den afgegeven. Daaronder aardap pelpuree, bloem, macaroni, witte rijst, suiker, zeep en toiletpapier. Volgens Gerry werden ook ver scheidene andere spullen, zoals dekens ingeleverd. Öorkas-mede- werksters en overige vrijwilligsters zorgden ervoor dat de goederen direkt in dozen werden verpakt, klaar voor verzending. Aan het eind van de middag werden 77 dozen geteld, 's Avonds waren dat er 95, want ook voor aanvang van de Dankdienst in De Kandelaar konden goederen worden ingele verd. Een dag later werd dat aantal Tegen het eind van de middag stond in gebouw Irene al een flink aantal dozen ingepakt en wel klaar voor verzending (Foto WV) nog eens aangevuld met 8 volle dozen vanuit Okkenbroek, waar de inwoners artikelen hadden kun nen inleveren in 'Ons Centrum' en in het voorportaal van de kerk. Bovendien had de plaatselijke schooljeugd er zaterdags klusjes gedaan en bracht zo 240 gulden bijeen. Voor dat geld werden boodschappen ingekocht die aan de hulpgoederen werden toege voegd. Met nog enkele nagekomen spullen en bovendien een flinke zending levensmiddelen uit Alme lo, waar bij gebrek aan een Dor- kas-werkgroep ingezameld werd via de christelijk-gereformeerde kerk, kwam Dorkas Holten uit eindelijk op een totaal van 120 dozen. Het zij nog maar eens ge zegd dat de voedselaktie eenmaal per jaar gehouden wordt, maar dat daarnaast het hele jaar door kle ding, dekens en schoeisel kan wor den ingeleverd bij het Dorkas-de pot aan de Burgemeester van der Borchstraat 19 (familie Van Doorn). De spullen graag even verpakken in vuilniszakken. Precies vijftig jaar geleden gaven Henk en Dine Koopman elkaar het j jawoord. Met kinderen en kleinkinderen vieren zij deze week hun gouden huwelijksfeest (Foto WV) gen. En alhoewel het in die tijd vrij ongewoon was werkzaamheden buitenshuis te combineren met een gezin begon ze toen de kinderen wat groter waren toch weer met werken. Bij de gezinsverzorging verzorgde zij bejaarden. „Maar als de kinderen uit school thuiskwa men was ik er weer," zegt ze. De zorg voor huis en gezin ging boven alles. Naast de gewone zorgen die een gezin met vijf kinderen heeft was er ook nog de extra zorg voor dochter Ali die chronisch nierpa- tiënte was. Ondanks alle zorgen hielden ze beiden de moed erin. De vrije tijd die beiden kregen na het beëindigen van hun werk zaamheden bij Monuta, hij als uit- vaartmedewerker, zij als aulabe heerster, vullen zij met wandelen fietsen en op vakantie gaan in eigen land. Bovendien houden beiden er ook nog hobby's op na. Dines grote hobby is handwerken, al doet ze nu niet meer zoveel als vroeger. Koopman zelf is nog steeds actief binnen de Nierstich ting en als hoornblazer tijdens concerten van HMV. Sinds maart van dit jaar wonen ze in een kleine re woning aan de Gaardenstraat wat beiden prima bevalt. B en W zijn van meing dat de 'veelheid van opvattingen' binnen de Holtense politiek oorzaak is van het feit dat het verkeersstruc- tuurplan lang op zich laat wachten. Daarom is besloten een 'beslismodel' te laten opstellen, waarin niet alleen de verschillen de varianten in beeld worden gebracht, ook de afwegingscriteria worden erin aangegeven. Wat betreft dit 'beslismodel' is het de bedoeling dat de gemeenteraad in december een voorstel krijgt voor het opstellen ervan. Het door D66 gesuggereerde referen dum over deze kwestie, een voorstel dat gesteund wordt door de PvdA, wordt niet gehonoreerd en dus niet overgenomen. Overi gens reageert het college wel op de door D66 aangekondigde aanbieding van een voorstel over een raadplegend referendum: „Wij zullen het op zijn merites bestuderen alvorens wij u (de gemeenteraad, red.) over de invoering ervan adviseren." Het is allemaal te lezen in de zogenoemde 'Memorie van Antwoord' van B en W op de Algemene Beschouwingen van de fracties in de gemeenteraad op de Aanbiedingsbrief bij de gemeentebegroting 1996. Een stuk waarin op vrijwel geen enkel punt tegemoet wordt gekomen aan de suggesties en kritische nofendie de partijen in hun beschouwingen lieten horen. De suggestie van Gemeentebe lang om met de Splose bevolking overleg te houden over de mogelijke varianten inzake de huisvestingssituatie van de Bos- school, wordt wel overgenomen. Zodra een standpunt is ingeno men, zijn B en W bereid om met de Sploders van gedachten te wisselen over de gekozen oplossing. Duidelijk is dat één van de uitgangspunten bij de herstructurering van het openbaar basison derwijs, dat naast de scholen in Holten en Dijkerhoek de Bosschool gehandhaafd blijft. De kritiek van onder meer het CDA, dat veel zaken vooruitgeschoven worden, wordt weerlegd met de opmerking dat er 'beperkt menskracht' is en dat een 'aanbiedingsbrief niet is om terug te zien op wat tot stand is gebracht, maar om nieuw beleid aan te kondigen'. Bijna alle fracties staan stil bij de plannen, daarmee in het gunstigste Dat in de Aanbiedingsbrief bij de begroting 1996 geen aandacht besteed heeft aan de Nagelhout-collectie (waarvan een deel hier zichtbaar), houdt volgens B en W verband met het feit dat momenteel een inventarisatie en beschrijving wordt gemaakt van de collectie. Op basis daarvan wordt bekeken wat ermee kan en/of moet worden gedaan. V.l.n.r. burgemeester DJ. Verhoeven, wethouder E.M. van Schooten en wethouder L.H. Rensen (Foto WV) inleg van de veilige oversteek naar het zwembad, de inmiddels al veelbesproken rotonde in de Rijs- senseweg. Alle zien hierin een re latie met een verkeersstructuur- plan. B en W wijzen die koppeling resoluut van de hand en zijn van mening dat de rotonde de toekom stige verkeersstructuur niet zal 'frustreren'1. Gelet op de onveilige oversteek nu, hechten zij er aan om de rotonde nog voor het ko mende zwemseizoen te realiseren en vragen de raad daarom om een uitspraak. Bij het onderzoek is ook gekeken naar alternatieven als verkeerslichten en een tunnel. De provincie, eigenaar van de Rijssen- seweg, is evenwel geen voorstan der van verkeerslichten, terwijl een tunnel 'slechts één doel dient'. B en W constateren dat een roton de twee doelen dient: èn een veilige oversteek naar het zwembad èn het terugdringen van de verkeerssnel heid op de Rijssenseweg. De kritische kanttekeningen van de PvdA bij de gemeentelijke voorlichting en de wekelijkse pers conferentie, acht het college niet correct. In de wekelijkse persbij eenkomst met de regionale en plaatselijke pers worden de beslui ten die B en W de week ervoor genomen hebben aan de pers over gebracht. De PvdA keurde de aan wezigheid daarbij van enkel de burgemeester af. „Als echter be langrijke zaken uit een portefeuille aan de orde zijn, dan is de betref fende portefeuillehouder daarbij aanwezig voor nadere toelich ting," aldus het college. Als voor beeld worden het Ammoniak Re ductie Plan en het Gemeentelijk Riolerings Plan genoemd. Wat be treft de toekomstige woningbouw in plan Liezen en de uitbreiding van industrie in Vletgaarsmaten, geven B en W aan dat, indien geen bezwaren worden ingediend tegen de te ontwikkelen bestemmings- geval pas in augustus 1997 worden begonnen. Alle fracties hebben hun beden kingen over de 12.500 gulden sub sidie het vervolg van het gefaalde Reuze Heuvelwachter-project. Op 1 augustus is de projectperiode van drie jaar beëindigd. B en W geven toe dat het bestuur van de Stichting De Reuze Heuvelwach ter er niet of althans onvoldoende in geslaagd is om een draagvlak bij de bevolking te vinden. Deson danks benadrukken zij dat het project landelijk veel waardering heeft geoogst. In het concept-in vesteringsschema is de 12.500 gul den opgenomen voor de promotie van de Sallandse Heuvelrug op voorwaarde dat het bedrijfsleven (tenminste) eenzelfde financiële bijdrage levert. Het college is ver heugd dat de BIB-stuurgroep eind oktober belangrijke resultaten heeft geboekt. Vorige week be richtten wij reeds dat de weg via een stappenplan wordt afgesloten. In het najaar van 1998 gaat de weg gedurende het hele weekeinde dicht. Aan de hand van een evalua tie wordt dan besloten over volle dige afsluiting. B en W verwachten het lang verwachte BIB-rapport over de bestemming, inrichting en beheer van de heuvelrug binnen kort aan de raad te kunnen voor- De opmerkingen dat een goed fietspadennet voor Holten een 'ab solute must' is, zeker wanneer de komende jaren de mogelijkheden om met motorvoertuigen in of door natuurgebieden te komen, verder worden beperkt, worden door B en W onderschreven. Bur gemeester Verhoeven liet begin deze week aansluitend weten dat het aanleggen en opwaarderen van fietspaden gekoppeld is aan het terugdringen van verkeer op de Toeristen weg. Op dit moment ligt er een voorstel voor aanleg van een gedeelte fietspad tussen Flis- en Haalmansweg. Op grond van het fietspadenplan van het recreatie schap worden momenteel pogin gen gedaan om subsidies te verkrij gen voor aanleg en verbetering van fietspaden. De suggestie van D66 om gemarkeerde wandelroutes uit te zetten vanuit de dorpskom wordt kenbaar gemaakt aan de WV, hetzelfde geldt voor het idee van de PvdA, die suggereert AT- B'ers gebruik te laten maken van het Zuurberg-circuit. Daarvoor wordt MAC De Holterberg bena derd. Op het pleidooi van de PvdA voor een lange-afstandsroute voor ATB'ers reageren B en W met de medeweling dat Staatsbosbeheer in overleg met de wielerverenigin gen in Hellendoorn en Holten af spraken heeft gemaakt over een 'gereguleerd gebruik' van de heu velrug en dat getracht wordt te komen tot een lange-afstandsroute in het gebied. Menig kinderhart zal dezer dagen sneller kloppen in de wetenschap dat Sinterklaas en zijn Pieten dit weekeinde voet op Nederlandse bodem zetten. Volgende week za terdag (18 november) maakt de goedheiligman met zijn gevolg zijn opwachting in onze gemeente. Sint wordt om 14.00 uur verwacht bij garage Rouwenhorst aan de Oranjestraat, waarna de feestelijke intocht in een open rijtuig door het dorp begint, uiteraard voorafge gaan door HMV. Rond 14.15 uur wordt het gezelschap verwacht op de Smidsbelt, waar Sint officieel welkom geheten wordt door het HOLTEN D'r staat iets op stapel van ma. 27 nov. tot za. 2 dec. U hoort nog nader Stationsstraat3-5, tei. 0548-36 12 23 Kinderopvang De gesubsidieerde opvang in kinderdagverblijf Kakelbont van de Stichting Catalpa zal volgend jaar een fikse stap moeten terugzetten. Gevolg van de vermindering van rijksmiddelen voor kinder- opvang. De bezuinigings maatregelen die het college neemt treffen het Gastou derbureau niet. Examen herdershon den Lando, een vierjarige Me- chelse herder, toonde zich zondag de beste op het IPO- examen van de Vereniging Duitse Herder Kringgroep De Bergspeurders. Aan het examen namen tien honden, waaronder één specifieke speurhond, deel. Het druk bezochte open huis van de onlangs geopende Slender You Zonnestudio Trudi heeft geresul teerd in een regelmatig komen en gaan van bezoekers, die gebruik maken van de bewegingsbanken Velen lieten zich al tijdens het open huis inschrijven voor de be wegingstherapie of de zonnebank. Eigenaresse Trudi Spoolder laat nog eens weten dat mensen die geopereerd zijn of hernia hebben, zich zonder advies van de huisarts bij Slender You kunnen melden. Daar wordt dan beoordeeld of een bezoek vooraf aan de arts met het oog op de bewegingstherapie als nog noodzakelijk is. Zaterdag 11 november geven en kele koren en musici uit de regio een concert in de dorpskerk. Het betreft het gemengd dubbelkartet 'Octa Frocta' uit Neede, mannen koor Konsiderata uit Enschede en de organist Jan van Dijk uit De venter, tevens organist van de her vormde kerk Holten. Met elkaar tekenen ze voor een gevarieerd programma. Het concert in de dorpskerk is het laatste uit een serie van drie en omvat (licht) klassieke, geestelijke en populaire werken van verschillende compo nisten, onder wie Haydn, Bach, Bruckner, Rossini, Young en Maessen. Het begint allemaal om 20.00 uur. Kaarten zijn verkrijg baar aan de zaal. Meer inlichtingen bij A. van der Horst, tel. 0545- 292106. 'Van vrijmaking tot bevrijding'. Dat is het thema van de lezing die Aleid Schilder donderdag 16 no vember houdt in gebouw Irene. Een bijeenkomst uit het program ma van de Interkerkelijke Com missie Vorming en Toerusting. Kan geloof ziek maken? Mevrouw Schilder vertelt over het boek met de eerder genoemde titel waarin zij, samen met de theoloog Jan Veenman terugkijkt op vijftig jaar 'vrijmaking' en hoopt daarover aansluitend van gedachten te kun nen wisselen met de aanwezigen. De lezing begint om 19.30 uur, iedereen is van harte welkom. gemeentebestuur. Daar kunnen de kinderen ook onder muzikale be geleiding van HMV liedjes zingen en krijgen zijn ook al de gelegen heid om bij Sint te komen. Om het lange wachten voor de kinderen te voorkomen, zal Sint in tegenstel ling tot voorgaande jaren, het ge meentehuis niet meer binnengaan. De rijtoer wordt direct na de ont vangst vervolgd om te eindigen bij gebouw Irene, waar in zijn aanwe zigheid een programma volgt voor de allerjongsten. Daarvoor krijgen de kinderen uit groep 1 tot en met 4 van de besisscholen op school al een toegangsbewijs. Volgende week meer over de intocht. De heer J. ten Hove uit Lo- chem is benoemd tot directeur van de Rabobank Holten. De 38-jarige Ten Hove, geboren in Losser, werkt op dit mo ment als manager bedrijven bij de Rabobank Berkeiland. Half januari 1996 zal de heer Ten Hove in Holten begin nen. Hij is de opvolger van huidig directeur J. van Win gerden. Van Wingerden zal met ingang van 1 maart 1996, na ruim 17 jaar in Holten te hebben gewerkt, gebruik maken van een op de vut- lij kende regeling. AUTOMATISEREN IS EEN VAK SOFTWARE CENTER OMDAT HET EXACT WIT WETEN AUTOMATISERING Herfordstraat 8, 7418 EX Deventer Tel. 0570-625520. Fax 0570-628912 dir.: drs. P.J. Schipper, privé: 0548-36 15 93

Holtens Nieuwsblad | 1995 | | pagina 1