Dikke Steen binnenkort op 'DiWa'-pleintje 'Adequaat inspelen op beleidsontwikkelingen' Opknapbeurt voor Regenboog-plein *iratenkoor te gast Dp Elfde van de Elfde HOB; gemeenschap van scholen Gemeente HOLTENS NIEUWSBLAD Braakliggend terrein in dorpshart binnenkort definitief 'aangekleed' n Voorzitter Scheperboer LTO MidOost Holten: Flinke drukte bij Slender You DONDERDAG 2 NOVEMBER 1995- J9UW Enige tijd geleden berichtten wij dat het dorpscentrum van Holten binnen afzienbare tijd zou worden opgesierd met de Dikke Steen, de veelbesproken zwerfkei die nu nog aan de Rijssenseweg ligt. Opzet is om de steen een markante plek te geven op het pleintje voor het DiWa-complex, dat binnenkort eindelijk 'aangekleed' wordt. Henk Dikkers, mede-eigenaar van het woon-winkelcomplex, laat weten dat eind vorige week klinkers zijn besteld waarmee het pleintje bestraat wordt. Het bewuste stuk grond is eigendom van Dikkers en Wansink. Afspraak was dat de gemeente het parkeerterrein achter het DiWa-complex zou inrichten, Dikkers en Wansink zouden zich in overleg met de gemeente over de aankleding van het voorter rein buigen. Dat laatste heeft nogal op zich laten wachten, onder meer vanwege het feit dat de wijze van -inrichting verband moest houden met de toekomstige herinrichting van het dorpscentrum. Smidsbelt en DiWa-pleintje moeten visueel één geheel vormen. Omdat men binnen net gemeentehuis nog steeds niet exact weet van hoe of wat op dit punt, besloten de DiWa-eigenaren, weliswaar na overleg met de gemeente, het pleintje nu al te laten inrichten. Het straks beklinkerde terrein wordt uitgerust met twee banken en natuurlijk de Dikke Steen, die direct vanaf de Rijssenseweg naar het dorpshart wordt verplaatst. De zwerfkei wordt op een plateau van zwarte kinderkopjes geplaatst. De zwartgekleurde ondergrond zorgt ervoor dat de steen extra 'uit komt' en een plaquette erop vermeldt de wetenswaardigheden over de kei. Langs de rand van het pleintje verschijnen ten slotte 'bollen' om te voorkomen dat het als parkeerterrein wordt gebruikt. Jos Kamphuis, tot 11 november nog Prins Jos de Bourgondiër, laat weten rond de verplaatsing van de steen een Als alles volgens plan verloopt, ligt de Dikke Steen nog voor het eind van het jaar op het binnenkort bestrate groots volksfeest te willen organiseren, mogelijk met medewer- 'DiWa'-pleintje. De op de foto aangegeven 30 ton was te hoog geschat. Het gewicht schommelt tussen de 13 en king van de carnavalsvereniging. „Holten moet echt uitlopen 15 ton (Foto Mulder). hiervoor. Onze kleinkinderen moeten straks kunnen zeggen steenfabrieken uit Rijssen. Ook de Belgen konden de kei echter niet wegtrekken. Er verliepen enkele jaren. De dikke steen bleef liggen en de kinderen speelden bij de kuil, tot Piknik in beeld kwam, 'Mijn opa/oma was er bij'!" I )p verzoek van B en W schonken touwbedrijf Ter Steege en archi- ectenbureau Lensink en Alben, icide uit Rijssen, de Dikke Steen nige tijd geleden aan de gemeente, burgemeester D.J. Verhoeven liet aarop weten dat deze niet alleen er verfraaiing dient, maar ook als ïistorische attractie'. Even werd verwogen om de steen op te ne- ïen in een door de VW te ont- ikkelen historische wandelroute oor Holten. Gezien de maar en- ele daarvoor in aanmerking ko- ïende objecten, is daar echter van jezien. )irect na de berichtgeving over et verplaatsen van de Dikke Steen ar het DiWa-pleintje, kwamen e verhalen uit net verleden over :e steen op het gang. De 'Steen van Wansink', werd hij ook wel ge- oemd. Duizenden jaren geleden oor het ijs naar de Sallandse Heu- elrug getransporteerd en inmid- lels al bijna 68 jaar gelegen aan de Rijssenseweg, naast de plek waar »et voormalige hotel De Dikke teen stond. De kei, die tussen de 3 en 15 ton weegt en een omtrek leeft van 5.30 meter, werd net >or de Eerste Wereldoorlog ont- :kt op het land van Twenhaars- In zijn pennevrucht 'Holten, en Sallandse marke' schrijft wij- in meester Bouko Brouwer dat de teen wellicht blootgelegd was oor soldaten bij het graven van reppels (loopgraven). Zij hielden dat deel van Holten oefeningen stuitten zo op de steen, die eheel in de grond zat. Twen- haars-Jan wilde het brok graniet wel afstaan aan de gemeente, maar wie moest 'het gevaarte uit het nest nemen'? Toenmalig burgemeester baron Van der Borch Verwolde of gemeentesecretaris A.J. Goldstein kwam met het idee de kei te ver plaatsen naar het begin van de Holterberg of op de Smidsbelt, maar de gemeenteraad vond de vervoerskosten te hoog. Olifanten In 1925 werd voor het eerst ge poogd de zwerfkei uit het Twen- haarsveld, ongeveer van de plek waar nu het zwembad is, naar het dorp te slepen. Hagenbeek werd gehuurd, een circusbaas uit De venter. Brouwer meldt dat Hagen beek logies voor zijn dieren be sprak bij Breukink, op de huidige Oad-lokatie en bij Brands-Gertjan aan de Deventerweg, waar de ko lossen een flinke partij hooi van de zolder trokken. Brands-Gertjan ontving tien gulden schadevergoe ding. Het gerucht dat olifanten de reuzekei uit de kuil zouden trek ken ging als een lopend vuurtje door het dorp. Veel Holtenaren hadden nog nooit een olifant ge zien. De inspanningen van de die ren mochten niet baten. Diverse malen brak het touw of ging er op andere wijze iets mis. De olifan tenbaas keerde tenslotte met zijn broodwinning vertrokken en de mensen keerden teleurgesteld huiswaarts. Men zegt dat de bur gemeester nog zes extra zware Bel gische paarden 'charterde' van de Hotel-café De Dikke Steen werd een aantal jaren gelden gekocht door het Rijssense bouwbedrijf Ter Sreege en ar chitectenbureau Lensink en Albers, eveneens uit de Reg- gestad. Het pand werd ge sloopt met het voornemen om ter plekke woningbouw te plegen. Naar aanleiding van de golf van protest van omwo nenden kwam van die plannen vooralsnog niets terecht. Hoewel niet bovenaan het verlanglijstje, hoopt Ter Stee- ge ooit nog woningen te kun nen bouwen op het stuk grond. Wellicht een aantal vrijstaande en twee-onder één-kap woningen. eigenlijk Frederick Gotthard Piechnick. Piknik woonde met zijn zoons in Zutphen, was sterk en stond voor niets. Dochter Elrie: „De burgemeester had tegen mijn vader gezegd: Wansink haal jij die steen op, dan heb je meteen een mooie naam voor je hotel. Mijn vader handelde in varkens, mijn moeders familie zat op 't Nijhof, een koffiehuis in Wierden. Mijn ouders hadden altijd veehandela ren over de vloer. Toen zij mij moeder: we beginnen een hotel en hebben zo toch onze privacy." Aldus geschiedde. Marinus Wan sink bouwde zijn hotel halverwege de twintiger jaren. Het deed dienst tot ongeveer 1960.' Ketelwagen Via Van der Borch van Verwolde kwam Wansink in 1927 dus in kontakt met Piknik. Nadat het tweetal tot een akkoord was geko men, ging Piknik met zijn zonen aan de slag. Ze gebruikten daarbij 'dommekrachten' en krikten zo het gevaarte iedere dag een stukje In het kader van Sociale Vernieu wing stelt de gemeente 7700 gul den beschikbaar ten behoeve van de protestants-christelijke basis school De Regenboog. De bedoe ling is het geld te besteden aan het opknappen van het schoolplein met onder meer enkele speeltoes tellen en de entree van het plein. Dat laatste houdt tevens verband met het plaatsen van de container voor oud papier-acties. Burge meester D.J. Verhoeven laat we ten dat de 7700 gulden het totale bedrag is dat de pot Sociale Ver nieuwing bevat. Veel minder dus dan de enkele tienduizenden gul dens die er voorheen inzaten. Aan gezien het totaal aan werkzaamhe den bij De Regenboog aanzienlijk meer kost dan dit bedrag (circa 37.000 gulden), zal de gemeente met het bestuur van de school overleggen of één en ander deels, dan wel geheel wordt uitgevoerd. De gemeente zal zich voorts gaan beraden over de voortgang van de Sociale Vernieuwing in het ko mende jaar. „Als het bedrag op dit niveau blijft, dan heeft het nauwe lijks zin meer om de bevolking te vragen met ideëen te komen die met geld van de SV kunnen wor den gefinancierd. Dan moeten we wellicht overwegen om de zaak af te bouwen, tenzij B en W en ge meenteraad zich uitspreken om het beleid Sociale Vernieuwing in Holten meer inhoud te geven. Daarover moet dan nader overleg verder omhoog. Telkens als deze iets hoger kwam, werd er een spoorbiels ondergeschoven en uit eindelijk lag de kei op het maai veld, op een stellage van zo'n me ter. Daarop ging Binnen-Jan (Jan Bergman), de laatste lantaarnop steker en dorpsomroeper van Hol ten, rond met de 'panne': 'Willen jullie zo goed zijn om mee te helpen om de Dikke Steen uit het Twenhaarsveld te vervoeren? Wie meehelpt zal een beloning (borrel) ontvangen!' Ongeveer 200 Holte naren gaven, ondanks het slechte weer, gehoor aan de oproep. Met behulp van een ketelwagen van IJ zerfabriek Bögel uit Deventer en een lang touw werd de steen 'on der herhaald hoera-geroep' op 15 februari 1928 met vereende krach ten naar zijn nieuwe bestemming aan de Rijssenseweg vervoerd, vlak naast het etablissement van Wansink, dat onmiddellijk De Dikke Steen werd gedoopt. Een loodzware klus, die nog jaren zichtbaar bleef door de diepe spo ren die de wagen in de grond nad getrokken. Door zijn enorme ge wicht zakte de kei op zijn nieuwe plek spoedig deels in de grond. Korte tijd later werd het gevaarte door transportbedrijf Looms uit Almelo op een platform van beton geplaatst. Naderhand werd ook een weg genoemd naar de zwerf kei. De Dikkesteesnweg loopt van de spoorbaan naar de Rijssense weg, vlak bij plek waar vroeger het hotel stond. OPENBARE KENNISGEVING INZAKE VERLEENDE ONTHEFFINGEN OF VERGUNNINGEN 1. Bouwvergunning is verleend voor: - bouw woonhuis Beusebergerweg 34, - uitbreiden woning Kappertsweg 1 - wijzigen voorgevel en verbouwen winkel tot slaapkamer/badruimte Oranjestraat 59; 2. Kapvergunning is verleend voor: - 2 berken Verzetstraat 95; - 1 sierkers Reilinksweg 4; - 6 dennen, 2 douglassen, 3 sparren, 1 ceder, 2 lariksen en 1 berk Markollenweg 16; - 1 conifeer Larenseweg 66/68; 3. Voorts is vergunning, ontheffing e.d. verleend voor: - sloop schuur Beusebergerweg 34; - speculaasactie PC De Bergruitertjes (november 1995). Ingevolge de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden binnen zes weken tegen één of meer van bovenvermelde besluiten een bezwaarschnft indienen bij burgemeester en wethouders, postbus 13, 7450 AA Holten. OPENBARE COMMISSIEVERGADERINGEN De eerstvolgende vergadering van de commissie I vindt plaats op woensdag 8 november 1995 om 16.30 uur in kamer 9 van het gemeentehuis. De agenda vermeldt o.a.: voorbereidingsbesluit ged. herziening bestemmingsplan „Buitengebied" ten behoeve van Beusebergerweg 27a; voorbereidingsbesluit ged. herziening bestemmingsplan „Holten 1968" ten behoeve van Rijssenseweg 12; wijziging bestemmingsplan „De Borkeld, herziening 1990" enz. op verzoek van J. G. Veneklaas, Landuwerweg 11 te Holten; krediet voor stedebouwkundige werkzaamheden 1995; krediet voor de vernieuwing van een pui t.b.v. de o.s.b. Haarschool; krediet voor de aanleg van een fietspad tussen Flisweg en Haalmansweg; voorstel inzake tarieven en gebruiksvergoedingen sport accommodaties per 1-1-1996; voorstel financiering kinderopvang 1996, voorstel kerntakendiscussie; mededelingen: a. inbreng restantkredieten 1994 in de begroting 1995; b. vergelijkende budgetanalyse 1995 (V.B.A. 1995). De eerstvolgende vergadering van de commissie II vindt plaats op maandag 6 november 1995 om 16.30 uur in kamer 1 van het gemeentehuis. De agenda vermeldt o.a.: voorstel inzake aanleg fietspad tussen Flisweg en Haalmansweg; voorstel inzake kemtakendiscussie. De eerstvolgende vergadering van de commissie III vindt plaats op dinsdag 7 november 1995 om 16.00 uur in kamer 9 van het gemeentehuis. De agenda vermeldt o.a.; concept-raadsvoorstel inzake verkoop perceel bouwterrein in bestemmingsplan „Lukensveld"; concept-raadsvoorstel inzake verkoop stroken grond in bestemmingsplan „Lukensveld", concept-raadsvoorstel inzake goedkeuring „Verordening regelende de vergoeding voor het gebruik van gemeentelijke sportaccommodaties"; concept-raadsvoorstel inzake inzet middelen kinderopvang 1996; concept-raadsvoorstel inzake het voorstel van de Stuurgroep Kerntaken voor een raadsdiscussie over de kerntaken van de gemeente Holten; concept-raadsvoorstel inzake vernieuwen pui o.s.b. Haarschool. De eerstvolgende vergadering van de commissie Onderwijs vindt plaats op woensdag 8 november 1995 om 19.30 uur in kamer 9 van het gemeentehuis. De agenda vermeldt o.a.: voortgang Bestuursopdracht Herstructurering Openbaar Basisonderwijs Holten (HOB); concept-raadsvoorstel inzake het voorstel van de Stuurgroep Kerntaken voor een raadsdiscussie over de kerntaken van de gemeente Holten. De agenda's met bijbehorende voorstellen liggen op de gebruikelijke wijze voor een ieder ter gemeentesecretarie, kamer 6 (leeszaal/bibliotheek) ter inzage. Degenen die van het spreekrecht gebruik wensen te maken kunnen dat tot uiterlijk 4 uur vóór de aanvang van de vergadering opgeven bij de secretaris van de commissie. VRIJSTELLING BESTEMMINGSPLAN „HOLTEN 1966" De burgemeester van Holten maakt ingevolge het bepaalde in artikel 19a, lid 4, van de Wet op de Ruimtelijke Ordening (WRO) bekend, dat met ingang van maandag 6 november 1995 gedurende twee weken voor een ieder ter gemeentesecretarie, afdeling algemene zaken, ter inzage zal liggen een verzoek om vrijstelling van het bestemmingsplan „Holten 1966". Dit verzoek heeft betrekking op het bouwen van een tankstation voor motorbrandstoffen op het perceel kadastraal bekend gemeente Holten, sectie F, nr. 4533, plaatselijk bekend als Waagweg (ongen.) te Holten. Aangezien het ingediende bouwplan niet in overeenstemming is met de ingevolge het bestemmingsplan „Holten 1966" voor genoemd perceel geldende bestemming „bebouwingsklasse IND, industrie", kan een aanvraag om bouwvergunning slechts worden ingewilligd na verlening van een vrijstelling als bedoeld in artikel 19 WRO. Daar het bouwplan in overeenstemming is met een in voorbereiding zijnde herziening van het bestemmingsplan, zijn burgemeester en wethouders voornemens bedoelde vrijstelling, alsmede de gevraagde bouwvergunning met toepassing van artikel 50, lid 5, Woningwet te verlenen. Gedurende genoemde termijn van terinzagelegging kan een ieder schriftelijk bedenkingen tegen het verlenen van vrijstelling naar voren brengen bij burgemeester en wethouders van Holten, Smidsbelt 6, 7451 BL Holten. Holten, 2 november 1995 De burgemeester, D. J. Verhoeven. >l of et populaire Groot Blokzijls Piratenkoor is ongetwijfeld één van de ibliekstrekkers op de Elfde van de Elfde-avond. Traditiegetrouw de scheidsavond van de huidige carnavalsprins en de introductie van de euwe prins (Foto Ten Velde) aterdag 11 november wordt op dat de Stichting 'Vrienden van de ■jaarlijkse zitting van de carna- Diessenplas'. Het Groot Blokzijls lsvereniging De Fienpreuvers Mannenkoor zal de Elfde van de scheid genomen van Prins Jos Elfde muzikaal omlijsten. De ge schiedenis van de stad Blokzijl is nauw verweven met die van de watergeuzen, zeerovers, boeka niers en vrijbuiters. Een en ander leidde dan ook tot een speciaal iamphuis) de Bourgondiër. Te ns zal de nieuwe prins worden 'kozen. Ook vindt de bekend making van de 'Keunedarper van :t Jaar' plaats. De bijeenkomst :cft plaats in zaal De Poppe en repertoire dat de Blokzijlse^evol- :gint om 20.30 uur. Als speciale king zich eigen maakte. Shanty's tractie treedt het Groot Blokzijls (ritmische werkliederen) en ro mantische forebitters (vertellende songs) behoren tot het repertoire van het Groot Blokzijls Piraten- koor. Het koor bestaat uit dertig manschappen. Hoewel de mannen nooit op stemmen zijn geselec teerd, maken ze buitengewoon ke voorspelling kost een gulden, hard maar mooi geluid. Het koor e opbrengst hiervan wordt be- wordt begeleid door accordeons, hikbaar gesteld aan een goed bas, trommen en ander geluidsma- aatselijk doel. Ditmaal betreft teriaal. iratenkoor op. Vast verbonden in de Elfde van de Elfde-avond is Actie Prinsraden. Ook ditmaal in aan de hand van een formulier lotspellen wie de nieuwe prins m de Fienpreuvers zal worden. Een gemeenschap van scholen met een bovenschoolse directie en per school lokatieleiders. Dat is de keuze die B en W aan de hand van het unanieme advies van de Stuur groep Herstructurering Openbaar Basisonderwijs (HOB) hebben ge daan en nu ter goedkeuring aan de gemeenteraad voorleggen. Woensdagavond 8 november komt het voorstel eerst ter sprake in de raadscommissie onderwijs. Eind juni stemde de commissie in met de bestuursopdracht en het bijbehorende Plan van Aanpak. Naar aanleiding daarvan werd de stuurgroep HOB gevormd, sa mengesteld uit vier leden van de GMR (Holterenkschool, Haar school, Dijkerhoekse school, Bos- school) en twee raadsleden onder voorzitterschap van burgemeester D.J. Verhoeven als zijnde portefe uillehouder onderwijs. De groep werd aangevuld met de projectlei der en een ambtelijk secretaris. Daarnaast werd een werkgroep HOB ingesteld, samengesteld uit de vijf directeuren basisonderwijs (Holterenkschool heeft twee di recteuren!, red.), de projectleider en de ambtelijk secretaris. De afgelopen tijd is gewerkt aan de zogenoemde Startnotitie HOB, waarin een opsomming is gegeven van het rijksbeleid en de situatie in Holten. Daarnaast werden ver schillende modellen voor her structurering uitgewerkt. Behalve de bovengenoemde gemeenschap van scholen (model B), werd ook de mogelijkheid van blijvende on afhankelijkheid van de scholen be keken, die wel intensief zouden samenwerken. Model B met een bovenschoolse directie werd uit eindelijk als de minst ingrijpende keuze aangemerkt, met behoud van formatie en vergoedingen. Ook de GMR is positief over de notitie en de daarin opgenomen adviezen. Model B zal nu verder worden uitgewerkt op onderdelen als taakverdeling tussen de boven schoolse directie en lokatieleiders, structuur en formatie, relatie met het bevoegd gezag, ondersteu ning, directiestatuut enzovoorts. Na vaststelling van dit zogeheten 'implementatieplan' (uitvoering van model B) door de stuurgroep en het college, zal de raad na advies van de commissie onderwijs ver moedelijk in maart een definitief standpunt over de herstructure ring van het openbaar basisonder wijs kunnen bepalen. De nieuwe structuur wordt dan waarschijn lijk komend schoolseizoen van kracht. „Een nieuwe organisatie met een nieuwe identiteit, waar ieder lid zich anno 1995 bij thuisvoelt." Aldus Henk Scheperboer, kers vers voorzitter van de vorige week onder het motto 'Samen sterk' opgerichte afdeling Holten van de Land- en Tuinbouworga nisatie (LTO) MidOost. Een sa- menyoegsel van de plaatselijke afdelingen van OLM, CBTB en ABTB, die zich onder meer sterk zal richten op gemeentelijke be leidsontwikkelingen ten aanzien van de landbouw. De startbijeen- kaar standpunt. Een moeilijke klus, daar zijn wij ons van bewust. We zullen dan ook na één jaar evalueren hoe dit ervaren wordt en of het de juiste weg is." Binnen de provincies zijn ook kringen ge vormd. Holten is met Den Ham, Heilendoorn, Rijssen, Vriezen- veen en Wierden ingedeeld in Kring Midden-Overijssel. Nieuw zijn ook de vakgroepen van de verschillende sectoren, zoals de vakgroep melkveehouderij, var kenshouderij en roodvleespro- duktie. Binnen die vakgroepen komst had plaats in Het Bonte worden zaken behandeld die spe- Paard, waar ook LTO MidOost- cifiek de sector betreffen. voorzitter B.G. van het Erve voorzitter G.E.J. Busger op Vol lenbroek van de Kring Midden- Overijssel acte de présence ga ven. Wethouder Bertus Rensen nam de honneurs waar voor de gemeente. Het nieuwe bestuur telt negen le den en twee adviserende leden (van AJK en JAVK). De LTO Mi dOost Holten telt circa 240 leden. Dat zijn 190 bedrijven (sommige bedrijven hebben twee leden). Volgens Scheperboer was de iden Scheperboer benadrukte dat 'zijn' organisatie' zich vooral zal richten op gemeentelijke beleidsontwik kelingen en zaken, die de diverse sectoren aangaan, zoals het mest beleid. „Ook in Holten komt veel regelgeving op ons af met nogal wat gevolgen voor ons boeren. We zullen daar adequaat op moeten inspelen." De oud OLM Holten- voorzitter deed daarop aan de hand van het vorig jaar door Peter Hutten, relatiebeheerder agrari sche bedrijven bij de Rabobank diteit van de nieuwe organisatie Holten samengestelde rapport een belangrijk punt van discussie: 'Verleden, heden, toekomst voor „Iedere organisatie afzonderlijk agrarisch Holten', een bescheiden had een eigen identiteit, die van boekje open over de situatie van de groot belang was voor de binding landbouw in Holten. De cijfers met de leden. In plaats van een toonden toen al aan dat veel bedrij- soort gemiddelde hieruit, kozen ven Jiet de komende tijd moeilijk we voor een nieuwe identiteit met krijgen of al hebben. Er moeten als speerpunten: goed naar elkaar keuzes worden gemaakt: uitbrei- luisteren en repect tonen voor el- ding, een baan ernaast aanvaarden of het bedrijf beëindigen. „Beslis singen waar onze organisatie zeker de ogen niet voor mag sluiten. Wij moeten naast de leden staan, onge acht welke keuze gemaakt wordt," aldus Scheperboer, die in dat kader onder meer wees op de frustraties m de landbouw, met name vanwe ge het mestbeleid. De voorzitter noemde ook de eer der die week gehouden bijeen komst in Arnhem, waar boze boe ren met de landbouwspecialisten van de Tweede Kamer spraken over het mestbeleid. Op 11 decem ber spreekt het parlement zich de finitief uit over het voorstel van de ministers Van Aartsen en De Boer. Scheperboer: „Het was duidelijk dat de politici volledig voorbijgin gen aan wat aangetoond is uit on derzoek en praktijk. Men wil domweg niet luisteren. En zijn dat de mensen die over ons moeten beslissen? Dat is erg, héél erg!" De gedreven voorzitter wees nog eens op het belang van de 50 kg fosfaat- grens, belangrijk voor met name Holten met de vele zandgronden. Voorzitter G.E.J. Busger op Vol lenbroek vertelde aansluitend dat er bewust gekozen is voor ge meentelijke afdelingen, want de gemeente krijgt steeds meer taken toebedeeld. In dat verband noem de hij bijvoorbeeld milieuregelge ving, wegen- en bermonderhoud en riolering. „Kortom, alles wat met de leefbaarheid op het platte land te maken heeft." MidOost- voorzitter Ben van het Erve vond het ten slotte van essentieel belang dat een duidelijke binding in de nieuwe LTO-organisatie ontstaat: „En dan vanaf de basis tot aan de top, van afdeling via kring naar hoofdbestuur. Snelle en korte lij nen moeten zorgen voor een goed functionerende LTO. Ik ben ervan overtuigd dat er dan binnen enkele jaren een geweldige stap vooruit gezet wordt voor boeren en tuin ders." Gezien het feestelijke tintje van de startbijeenkomst, werd de avond vervolgd met een gewaar deerd optreden van De Zwoagers. Afgelopen zaterdag werd open huis gehouden bij Slender You Zonnestudio Trudi aan de Indus triestraat 7. Vanaf 10.00 uur kon iedereen de studio bekijken en zien hoe de bewegingsbanken werken. Over bezoekers had Trudi Spool- der niet te klagen. De meeste be zoekers kwamen niet alleen om te kijken maar ook om zich in te schrijven voor Slender You of de zonnebank. Bij medische proble men zoals bijvoorbeeld hernia of na een operatie is het verstandig eerst de huisarts te raadplegen. Maar over het algemeen hoeft dit bij het doen van Slender You geen probleem te zijn. Alle bezoekers kregen na afloop een aardig pre sentje mee naar nuis.

Holtens Nieuwsblad | 1995 | | pagina 5