'Verwacht? Welnee zeg, totaal niet op gerekend! Toeristenweg in fasen afsluiten voor verkeer m van dag tot dag WELZIJN OUDEREN "La Esther succesvol voor Bergruitertjes Zakelijk BEKEKEN j HQLTENS NIEUWSBLAD Koersballers dorpshuis provinciaal kampioen Uit het politierapport I kerkdiensten loncentralie ast noteren Ouderenpostzegels Belangrijke mededeling! WEEKAANBIEDING: Zakt u nu van ver_ bazing door uw burostoel? vVc Lezing over kinderboeken medische diensten DONDERDAG 2 NOVEMBER 1995- „.Verwacht? Welnee zeg, we hier totaal niet op gerekend! Wat je noemt een enorme verrassing!" Dat de vreugde en trots onder het team koersbalspelers van De Boschkamp over het vorige week behaalde provinciaal kampioen schap aanzienlijk is, laat zich daarom raden. In de Almelose sporthal Windmolenbroek zette de Holtense equipe de juiste koers uit met als resultaat dat ze onge slagen eindigden met het maxi mum aantal punten (12). iog enigszins beduusd over het ojuist behaalde succes keerden de ioersballers met een immense wis- Ubeker en een fraaie beker voor |c eerste prijs huiswaarts. „En nu p naar het landelijk kampioen- chap!", glunderde teamleider Ben speerd die de club destijds op ■rzoek van de Stichting voor So- aal en Cultureel Werk leven in- lies. Geen officiële vereniging laar een gezelligheidsclub die ie- ere donderdagmiddag actief is in e kelder van het dorpshuis, speerd vertelt dat het koersbal oortgekomen is uit het Meer Be regen voor Ouderen-program- na, dat eveneens onderdeel is van e Socuwe-activiteiten. Het pro- rinciaal kampioenschap wordt ge- jrganiseerd door de Sportraad Overijssel, een landelijke koers- ialbond bestaat niet. Aan het tampioenschap in Almelo namen .taal veertig verenigingen deel, [olten zelf deed voor de tweede :er mee. Gezien het matige resul- iat van vorig jaar waren de ver achtingen niet echt hoog gespan- ïen. De Holtense ploeg werd toen !4ste. Om de Holtense eer hoog te louden reisden totaal vijf leden en én invaller (J aap van de Vreede) af iaar Almelo. Daarnaast bestond le ploeg uit Jaaps echtgenote "liny, trouw lid van de ploeg, Jan Diny Paalman en Ben en Kitty speerd. Een pittig dagje, zo ver aarden de winnaars na afloop, en: „We speelden in een poule m acht teams. Totaal zes wed- „.jden. Iedere wedstrijd bestond ait twaalf partijen en ieder koppel toest daarin drie wedstrijden van :lk veertig minuten spelen." Door :oncentreerd te blijven spelen, nocht de Holtense ploeg aan het :ind van de middag de wisselbe- ler, vorig jaar gewonnen door lorne, van de voorzitter van de iportcommissie Almelo in ont- 'angst nemen. Met elf punten verd Bathmen tweede. CC^at is koersbal?, zal menigeen ich nu wellicht afvragen. Wel, het s zeker niet iets dat je 'zomaar' ;unt, getuige de ervaring die uw erslaggeefster sinds vorige week ijker is. Een spel waarbij het aan- omt op concentratie, nauwkeu- igheid, spelinzicht en ervaring, lat op het eerste zicht veel weg eeft van het Franse jeu de boules naar in werkelijkheid anders is. In -ngeland is koersbal bekend on- ler de naam Bowls, een sport die luizenden toeschouwers op de ^et hoofd koel te houden en ge- been brengt en op een langere baan wordt afgewerkt volgens dezelfde spelregels. Koersbal wordt hier gespeeld op een groene (vilten) mat van 8x2 meter. Twee teams gaan de strijd aan met elkaar: het ene speelt met vier zwarte, het andere met vier bruine ballen. Het draait allemaal om het witte balle tje, de zogeheten witte jack. Daar moeten de ballen zo dicht mogelijk in de buurt komen. Simpel, hoor ik al zeggen, maar wee degene die dit zegt, want de praktijk is be paald anders. De ballen ogen wel iswaar rond, maar zijn aan weers zijden voorzien zijn ongelijke ge wichten waardoor het zwaarte punt niet in het midden ligt. Bij het gooien wijkt de bal of naar links of naar rechts af en beschrijft derhal ve een 'kromme koers'. Mijn eer ste gooi verdwijnt geheel van de mat. Geen bijzonderheid bij be ginnelingen, zo verneem ik tot mijn geruststelling. Voorzitter Jan Schuchard van de sportcommissie, zelf lid van de club, legt mij gedul dig uit hoe het dan wèl moet en na enkele pogingen draait de bal zo waar met een zeer respectabele boog naar het punt waar hij (onge veer) zou moeten uitkomen. Zo zie je: nooit te oud om te leren... Natuurlijk is iedereen welkom om eens vrijblijvend een kijkje te ne men bij het koersballen in De Boschkamp of desgewenst een spelletje mee te spelen. Zonder meer een boeiende en ontspannen de bezigheid op bovendien een uitermate gezellige middag. De koersballers zijn iedere donderdag tussen 13.30-15.30 uur te vinden in de kelder van het dorpshuis. Voor meer informatie kan men zich wenden tot de Stichting Socu- we, tel. 362755. Alle deelnemers aan de BIB- stuurgroep Sallandse Heuvelrug zijn het eindelijk eens geworden over het plan voor bestemming, inrichting en beheer van de Sal landse Heuvelrug. Het plan gaat er van uit dat natuur en recreatie hand in hand kunnen gaan in het gebied. Onderdeel is de gefaseer de afsluiting van de Toeristen- weg, die in elk geval in het najaar van 1998 gedurende de weekein- des wordt afgesloten. Over de totale afsluiting worden de kop pen daarna bij elkaar gestoken. Basis van het plan vormt samen werking tussen organisaties en sa menhang van maatregelen. Er wordt op de Sallandse Heuvelrug een centraal gebied gecreëeerd, waarin het gemotoriseerde verkeer in de rustgebieden wordt terugge drongen. De recreant kan in dit gebied van de natuur genieten, wandelend of met gebruikmaking van natuurvriendelijke vervoers wijzen. Aanleg van steunpunten en fiets-, ruiter- en wandelpaden maar ook promotionele activitei ten moeten de natuurvriendelijke recreatie bevorderen. Ook voor zieningen voor gehandicapten krijgen de nodige aandacht. Het zijn de belangrijkste conclusies uit het rapport 'Vervlochten functies van de Sallandse Heuvelrug', dat de BI B-stuurgroep heeft vastge steld. De groep staat onder voor zitterschap van Overijssels gede puteerde H.J.M. Kemperman en bestaat verder uit landgoedeigena ren, vertegenwoordigers van de gemeenten Hellendoorn en Hol ten, het ministerie van landbouw en visserij, Staatsbosbeheer, het recreatieschap Salland en Natuur monumenten. In het rapport is verder te lezen dat de overfast van het gemotoriseerde verkeer op de C HoU doteert u vast in uw agenda: op jchede mensdag 29 november vindt weer provinciaal muziekfestival oten ei oor ouderen plaats. Dit keer ■omstit t-ordt opgetreden in de nieuwe Twaat chouwburg De Leeuwenbrug te pn ppcventer- De dag duurt van 10.00- 7.00 uur. De toegang bedraagt f ,50. Evenals andere jaren vinden nuziekuitvoeringen plaats door i4 97 58 I. 054 42 01. muziekuitvoeringen pla iakmat [roepen ouderen uit heel de pro- antoor incie. Ook het programma heeft en breed, gevarieerd karakter. V[\t u meer informatie dan kunt u ich wenden tot de St. Ouderen werk Deventer, 0570-611247, of e schouwburg 0570-683500. 50-12.3 -vcn«ds vorig jaar organiseren de 'uderenorganisaties, Bejaarden- lOcieteit, Zonnebloem, Diessen- las en de SWOH weer een Kerst- iner voor zelfstandig wonende 'uderen. Dit jaar vindt het diner 'laats op donderdagmiddag 21 de- ember van 15.00-19.00 uur. Ook iu wordt het diner weer omlijst 0541 iet een gezellig samenzijn. Ge ien de grote belangstelling van uw lant cn de wens van de kok om de maaltijden warm te serveren, wordt het diner dit jaar geserveerd m het restaurant van Diessenplas. iet lukt de kok ook dit jaar weer klachtt)rn een heerlijk diner samen te tellen voor maar f 17,50. Heeft u 'roblemen met het vervoer dan iunt u gehaald en gebracht wor- en. De formulieren waarmee u 95'c ich kunt opgeven worden op kor- - f termijn verspreid en zullen in et dorpshuis en de bibliotheek ggen. U kunt zich alleen met dit formulier opgeven. Volgende week vindt u nadere mededelingen in deze rubriek. Heeft u wel eens gehoord van de ouderenpostzegels? Van de meer opbrengst van de ouderenzegels worden projecten gefinancierd die bestemd zijn voor ouderen. Oude renzegels zijn eigenlijk niet nieuw. Vroeger waren er de zomerpostze- gels. Maar na het jaar van de oude ren is besloten de opbrengst van de zomerzegels alleen te bestemmen voor het ouderenwerk. Toen heeft men de naam van die postzegels ook maar veranderd. Het is de bedoeling dat deze zegels (en even tueel ook wenskaarten) plaatselijk door vrijwilligers worden ver kocht. Op veel plaatsen in Neder land gebeurd dit al, echter niet in Holten. De Landelijke Stichting Ouderenpostzegels is nu aan het peilen of er in die plaatsen waar nog geen zegels (en kaarten) wor den verkocht belangstelling be staat dit te gaan doen. U kunt dan langs de deuren gaan, maar u kunt ook in bepaalde zaken zoals AH (landelijk heeft AH daar mede werking voor gegeven) een standje maken voor de verkoop. Bij de SWOH hebben wij allerlei infor matiemateriaal voor mensen die een plaatselijke vrijwilligersgroep ouderenzegels willen gaan vor men. Heeft u belangstelling? De SWOH is meestal op maandag- en donderdagmorgen en op dinsdag middag bereikbaar op nummer 36 49 10. De strijd om de beroemde Klep perbokaal (springen) werd afgelo pen weekeinde in Hellendoorn ge streden. Esther Lammers van po nyclub De Bergruitertjes ver scheen aan de start met twee pony's. Met Black Boy werd zij in het jachtspringen eerste in de klas se L. In de klasse Z werd zij met Mark in het klassiek-parcours eer ste en in de jacht tweede. Op het onderdeel "Speel uw Spel", een onderdeel waar veel inzicht en vaardigheid van zowel ruiter als pony wordt gevraagd, behaalde Esther met Mark de eerste plaats. Sabine de Roos zat haar op de hielen met King Kadanz en deze Stationsstraat 3-5, tel. 0548-36 12 23 Unieke aanbieding: kwaliteits burostoel van 365.- nu H»rmonie in bettr wonen HOLTEN De afgelopen week werden weer diverse mensen bekeurd die aan het vossebessen plukken waren op de Holterberg. Vele kilogrammen' werden inbeslaggenomen. Vooral onze Oosterburen zijn zeer actief op dit gebied. Niet alleen vosse bessen worden verzameld, doch ook paddestoelen en tamme kas tanjes. Al deze aktiviteiten zijn volgens de natuurbeschermings wetten verboden en tegen overtre dingen wordt dan ook repressief opgetreden. In de avond van de 26-ste oktober werd er ingebroken in een woning op Het Landeweerd. Een achter deur werd opengebroken en de gehele woning werd doorzocht. Weggenomen werden enkele waardepapieren en een zakcalcula- tor. Op 27 oktober werd er aangifte gedaan van een inbraak in een zomerhuisje op de Borkeld. Bij onderzoek bleek een schuifpui te zijn geopend. Weggenomen wer den een kleuren TV en een decoder van een satelietontvanger. In de avonduren van de 27ste ok tober werden diverse auto's open gebroken. De auto's stonden res pectievelijk geparkeerd in de Ca nadastraat, Verzetstraat, Mos- sinkserf en Churchillstraat. De politie gaat er van uit dat het hier om dezelfde daders gaat. Men kwam de auto's binnen door een ruit te vernielen. Weggenomen Grote vreugde vorige week bij het koersbalteam van het dorpshuis onder leiding van Ben IJ speerd (op de foto gooit hij de bal) in Almelo het provinciaal kampioenschap in de wacht sleepte. En nu op naar het landelijk kampioenschap...! (Foto WV) loeristenweg over de heuvelrug gefaseerd wordt teruggedrongen. Dat vindt plaats via een stappen plan: afsluiting eerst alleen tussen 21.00 en 9.00 uur, zoals momen teel het geval is; vervolgens wordt het tijdstip vervroegd naar 17.00 uur (najaar 1996). Ten slotte "ko men daar in het najaar van 1998 een totale afsluiting^ bij tijdens de weekeindes. Een volledige afslui ting is afhankelijk van een evalua tie van dit stappenplan, waaruit zal moeten blijken of totale afsluiting nog noodzakelijk is. Om alle maatregelen uit te voeren wordt een platform ingesteld, waarnaa naast de deelnemers aan de stuur groep ook andere instelingen kun nen deelnemen. Gedacht wordt aan belangenorganisaties voor na tuur en milieu, de stichting De Reuze Heuvelwachter, (horeca ondernemers en de Waterleiding maatschappij Overijssel. combinatie werd in deze zware klasse tweede. Sabine en King Ka danz eindigden in het klassiek- parcours, klasse Z, ook op de tweede plaats. Vrijdagmorgen be haalde Lia Verhoeven met Bianca cat.D in het klassiek-parcours de tweede plaats en met het progres- sief-parcours de eerste plaats. Za terdagmiddag werd zij tweede in de B-finale. Lia en Bianca versche nen dit zelfde weekend eveneens aan de start in Heeten. In de L- dressuur werd deze combinatie tweede. Inge Koster volgde haar met Pluto en werd derde. Joanna Spakman kwam uit met Belianka cat. D en werd derde in de klasse B- dressuur. werden autoradio's-cassetterecor ders, versterkers en CD's. De politie verzoekt personen die die avond verdachte figuren me nen te hebben gesignaleerd, zich te melden. In de nacht van 29 op 30 oktober werd een verdachte auto gesigna leerd aan de Deventerweg te Dij- kerhoek. Toen de politie een kijkje ging nemen zagen ze even later een man wegvluchten. De betreffende auto werd voor nader onderzoek overgebracht naar het politieburo te Raalte. In de vroege ochtenduren consta teerde de politie dat een man zich bevond op de binnenplaats van dit politieburo. Hij was kennelijk over het hek geklommen en had veel belangstelling voor de betref fende auto. De man bleek de eige naar te zijn en werd ter plaatse aangehouden. De politie onder zoekt verder wat deze man eventu eel op zijn kerfstok heeft. Op 29 oktober werd er aangifte gedaan van diefstal van twee ver- stralers van een auto. De betref fende auto had geparkeerd gestaan in de Verzetstraat. Deze diefstal hoort in het rijtje thuis van eerder genoemde diefstallen vanuit au to's. Op 30 oktober werd er aangifte gedaan van een tweede inbraak in een zomerhuisje op de Borkeld. Een deur werd opgebroken. Een kleuren TV werd weggenomen. Na ruim twintig jaar ervaring in de autobranche te hebben opgedaan, opent Sjouke Dijkstra vrijdag 3 november om 16.30 uur zijn eigen autobedrijf aan de Holterweg 2, Markelo (tel. 0547-363866, fax 0547- 363728). Tegelijkertijd opent Jan de Croon het bij het bedrijf gelegen tankstation met shop en wasplaats. Sjouke Dijkstra kreeg de kans om in Markelo in het voormalige pand van Bolsenbroek te beginnen en is nu verantwoordelijk voor de werkplaats, het kantoor en de show room van het bedrijf, waar men terecht kan voor nieuwe en gebruikte auto's, (schade)reparaties, schadeafwikkeling, onderhoud en APK- keuringen van alle automerken. Autobedrijf Sjouke Dijkstra is wel gespecialiseerd in Opel. Aansluitend aan de opening wordt die avond en ook zaterdag 4 november open huis gehouden. Vanwege de toenemende belangstelling voor Indonesië als vakantie bestemming, houdt Tour Info Buro Holten (Dorpsstraat 44) vrijdag avond 3 november in zaal Vosman een gratis informatiebijeenkomst over de 'Gordel van Smaragd'. „Dit jaar hebben we al het dubbele aantal reserveringen van vorig jaar en we verwachten dat die lijn doorzet," laat medewerkster Nanda Slors desgevraagd weten. TIB, dat haar klanten van Groningen tot Maastricht heeft, wil bovendien de regio nadrukkelijk kennis laten maken met haar produkt. Binnen kort staat bovendien het boekingsseizoen. Nanda: „Gelet op de aanzienlijke vraag is het daarom belangrijk dat mensen zich vroegtij dig gaan orinteren om het antwoord 'volgeboekt' te voorkomen." Het programma van de bijeenkomst vermeldt uiteraard informatie over het TIB-produkt en Indonesië zelf. Wat betreft het produkt wijst Nanda Slors op onder meer het overwinteringsprogramma. Naar haar zeggen uniek, daar het behalve op het veelgevraagde Bali ook mogelijkheden biedt op Java. De informatie over het land is zeer divers. Er komen aspecten aan bod als de benodigde inentingen, de cultuur en andere gedragsregels. Belangrijk, daar de TlB-klanten het land indivueel verkennen en met tal van onverwachte situaties kunnen worden geconfronteerd. De bezoekers wacht tevens een bijzondere dansvoorstelling. Tevens kunnen ze genieten van diavoor stellingen over eilandengroepen (Sulawesi, Java, Bali, Kalimantan e.d.) en videopresentaties van TIB-klanten die op die manier het één en ander tonen van hun reiservaringen. De informatieavond begint om 19.30 uur, de zaal is al een uur eerder open. Alle bezoekers worden ontvangen met koffie en een Indische lekkernij. In de zaal is een kraam waar desgewenst zoete en pittige hapjes kunnen worden geprobeerd en/of aangeschaft. TIB werd enkele jaren geleden gestart door Holtenaar Peter Rozenberg. Het bureau richt zich specifiek op aantrekkelijk geprijsde reizen naar Indonesië op basis van de zogehe ten 'fly and let drive'-formule. Reizen op maat, geheel aangepast op de wensen van de individuele klant. Die formule slaat duidelijk aan. Het programma van de Holtense reisorganisatie wordt inmiddels door verscheidene reisbureaus in de Randstad verkocht. Car-Protect Autobeveiliging en Reparatie is gespecialiseerd in 'kenteken graveren', het inbouwen van autoalarmsystemen en Per 1 november is onze koopavond VERSCHOVEN van donderdag naar vrijdag. geldig van 31 okt. t/m 6 nov. in het graveren', het inbouwen van autoalarmsystemen en het repareren van autoruiten. Het 'High Glass Tech systeem', waar Car- Protect zijn reparaties mee uitvoert, is het beste in zijn soort. Bij veel .ruitschadegevallen wordt volgens Car-Protect een dure voorruit vervangen, terwijl deze feilloos hersteld had kunnen worden met de speciale 'harsinjector'-methode van Car-Protect. Los van de hoge kosten wijst Car-Protect er op dat bij vervanging het milieu ook nodeloos zwaar wordt belast. Bij moderne auto's is de ruit in de carosserie verlijmd en komt bij vervanging een grote hoeveelheid afval vrij: kitresten, glas, ruitlijsten enzovoorts. Bij de reparatie via Car-Protect wordt uitsluitend gebruik gemaakt van enkele druppels speciale kunsthars. Car-Protect repareert perfect, vlot en voordelig. Klaar binnen het half uur. De breuk en/of ster is na reparatie nagenoeg onzichtbaar; de kans op doorlekken en/of scheuren is uitgesloten (een garantie van Car-Protect). Wie problemen heeft met steenslag in de autoruit of op zoek is naar een nog betere beveiliging voor zijn auto, kan vrijdag 3 en zaterdag 4 november terecht op de parkeerplaats aan de Tuinstraat tijdens de normale winkelopenings tijden. T~r voorkoming van autodiefstal worden tegen speciale aktieprijzen ook kentekens gegraveerd in autoruiten en/of alarmsy stemen ingebouwd. Meer informatie onder tel. 0591-303021 of 06- 53351258. Donderdag 9 november aanstaan de organiseert het Gastouderburo Holten in samenwerking met de bibliotheek een lezing voor vraag- en gastouders. Alle vraag- en gast- ouders kunnen deze avond bijwo- Ned. Herv. Kerk: 10.00 uur, ds. S.M. Roozenboom, oogst- en doopdienst. Nevendiensten. Op pasdienst: mevrouw Veneklaas- Slots, Mariska Noordam. 19.00 uur, ds. R. Visser, Apeldoorn in De Kandelaar. Open Deurdienst, m.m.v. koor Campanella en Diny Landeweerd. Dijkerhoek: 10.00 uur, da. J.W. den Hertog. Collec te in dienst: Najaarszendings- week. Uitgangscollecte: Kerk- koor/Campanella. Diessenplas: woensdag 8 novem ber: da. J.W. den Hertog. Geref. kerk: 9.30 uur, ds. H.P. Mulder. 19.00 uur, ds. R. Visser, Apeldoorn. Open Deurdienst m.m.v. Campanella en Diny Lan deweerd. Collecte: Dankdagcol lecte. Tweede collecte: Rente en aflossing. Kindernevendienst groep 2 en 3 Q.l.v. Trijnet Over- kempe; groep 4 en 5 o.l.v. Greetje Schutter; groep 6 en 7 o.l.v. Ria Kolkman. Oppasdienst: 0-3 jaar: Ria Jansen, Karin Hulsman, Loes Meijerink; 0-4 jaar: Joke Bel- dman, Janny Landeweerd. RK kerk: 10.00 uur, pastoor Ra demaker, Eucharistieviering. The maviering: Jaar van de Ouderen. Oppasdienst: mevrouw Venek- laas-Slots, Mariska Noordam. Evangelie gemeente: Geskesdijk 2 Holten; Samenkomst 10.00 uur; Bidstond 19.00. Okkenbroek: 10.00 uur: ds. J.F. Scheffer. Uitgangscollecte: Na- jaarszendingsweek. Kerktelefoon: Uitzendingen elke laatste vrijdag van de maand van 10.30 uur tot 11.30 uur en van 16.00 uur tot 17.00 uur (herha- ling). Arts: Weekenddienst: Huisart senmaatschap Holten, Keizersweg 32, tel. 36 35 53. Spreekuren uit sluitend voor spoedgevallen1100 uur en 16.00 uur (zonder af spraak). Apotheek: Vrijheidslaan 7, tel. 36 1111. Geopend op werkdagen van 8.30 tot 18.30 uur, zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur, zon- en feest dagen van 11.00 tot 11.30 uur en van 16.00 tot 16.30 uur. Buiten de openingstijden eerst bellen om af te spreken wanneer de assistente in de apotheek is. Tandarts: T. van Noort, Scher- penzeelseweg 13, Goor. Tel. 0547-275317. Behandeling na telefonische af spraak. Dierenarts: Dierenartsencombi natie Holten, Houtweg 18, tel. 36 20 04. Spreekuur: zaterdag 8.00- 9.00 uur. Daarbuiten: tel. 36 20 04. Dierenartsenpraktijk Holten, 5. Minnema, Larenseweg 54, tel. 362835, bgg 0548-521629. Thuiszorg Zuidwest Overijssel: (Kruiswerk) Centrale Thuiszorg telefoon voor vragen, advies, of aanmelding over kraamzorg, ou der- en kindzorg en verzorging en verpleging: 0570-686000; maan dag t/m vrijdag bereikbaar van 8.00-18.00 uur, 's avonds, 's nachts en in het weekend uitslui tend voor spoedeisende zaken. Thuiszorg Hulpmiddelencen trum: Gaardenstraat 31, uitleen maandag t/m vrijdag 13.00-1-3.30 uur. Zieken vervoer: Alarmnummer: 06-11 of dienstdoende arts: tel. 36 35 53. Fysiotherapie: Centrum voor Fy siotherapie Holten, Gaardenstraat 31, tel. 36 22 99. Dagelijks geopend van 8.00- 17.30 uur. Behandeling volgens afspraak. Praktijk voor fysiotherapie mevr. H. Versnel-Graaff, Oranjestraat 73a, tel. 36 42 51. Behandeling volgens afspraak (ook voor zie kenfondspatiënten). Ziekenfonds: Spreekuur: vrijdag van 8.30-10.00 uur en volgens af spraak in het Kruisgebouw, Gaar denstraat 29-31, tel. 36 14 36. Thuiszorg Midden Overijssel: Thuiszorg/gezinsverzorging en al gemeen maatschappelijk werk. Hoofdkantoor Nijverdal, Kerk straat 6, tel. 0548-616465. Tijdens kantooruren bereikbaar. Spreeku ren: maandag t/m vrijdae 8.30- 9.30 uur en volgens afspraak. Kan toor Holten, Gaardenstraat 29, tel. 36 27 84. Spreekuren: maandag t/m vrijdag 8.30-9.30 uur en vol gens afspraak. Gastouderbureau: Tuinstraat 1, tel. 36 27 55. Spreekuur: dinsdag van 9.00-10.00 uur, donderdag van 13.00-14.00 uur. Stichting Welzijn Ouderen: Gaardenstraat 29. Inlichtingen: 36 49 10. Slachtofferhulp: 24 uur per dag bereikbaar, tel. 0572-360922. Bui ten de spreekuren wordt doorge schakeld naar buro Slachtoffer hulp Deventer of Telefonische Hulpdienst. Spreekuren: woens dag 9.00-11.00 uur in het politie bureau Raalte. Politie: Alarmnummer: 06-11 (dag en nacht bereikbaar); overi gens: tel. 36 44 44. Brandweer: Alarmnummer: 06- 11 (dag en nacht bereikbaar). Gemeentewerken: De storing- dienst gemeentewerken is 24 uur per dag bereikbaar (tel. 361972) voor klachten over o.m. defecte rioleringspompen, defecte straat verlichting, gaten in het wegdek of andere storingen. Buiten kantoor uren kan men naam, adres, tele foonnummer en aard van de klacht inspreken op een band, waarna de dienstdoende storingsambtenaar automatisch bericht krijgt. Dierenbescherming: E. Westhof, regio-inspecteur, tel. 0548- 517171. Energievoorziening: N.V. Re gionaal Energiebedrijf IJsselmij Salland, Deventer, tel. 0570- 691100 tijdens kantooruren. Sto ringen aan gas/electra (dag en nacht(06-899889). Woningbouwvereniging Onze Woning: Spreekuur Holten in ge meentehuis: iedere le dinsdag van de maand 's morgens van 10.15- 12.15 uur; iedere 3e dinsdag van de maand 's middags van 14.15-16.15 uur. Bibliotheek: Rörikstraat 3, tel. 36 24 87. Maandag en vrijdag 14.00- 17.30 uur en 18.30-20.30 uur, woensdag 10.00-12.00 uur en 14.00-17.30 uur, zaterdag van 10.00-12.00 uur. Oudheidkamer Hoolt'n: Dorps straat 27, Holten. Tot en met herfstvakantie geopend op maan dag, dinsdag en zaterdag van 13.30-16.00 uur. nen in de bibliotheek aan de Rö rikstraat. Tijdens deze avond die om 20.00 uur begint zal iemand van de Centrale Bibliotheek een lezing houden over kinderboeken. Donderdag 2 november: 20.00 uur, voorlichting gemeente over rioleringsplan aan bewoners Hol- terbroek in Het Bonte Paard Vrijdag 3 november: 19.30 uur, informatieavond Tour Info Buro Holten in zaal Vosman; 20.00 uur, verplaatsing hofbar cv De Fien- preuvers; 20.00 uur, filmavond ToDaBoKr in 't Trefpunt m.m.v. duo Höllenboer; 20.00 uur, Chr. Ontspannings Club met blijspel in De Kandelaar; Zaterdag 4 november: 13.00 uur, Ouderdag Stichting Paardrijden Gehandicapten e.o. in manege Snorrewind; 14.00 uur, filmmid dag ToDaBoKr in 't Trefpunt m.m.v. 'De dree vrouwluu uut den Achterhook'; 20.00 uur, Chr. Ontspannings Club met blijspel in De Kandelaar Zondag 5 november: seizoenso pening cv De Fienpreuvers (voet balwedstrijd Meermanskamp en poolbiljart in Barbarossa); IPO- examen VDH Kringgroep De Bergspeurders, terrein Lam- booysweg; Maandag 6 november: 20.00 uur, voorlichting gemeente aan bewo ners zomerhuisjesterrein De Bor keld bij vakantieoord De Linden- berg Dinsdag 7 november: lezing schrijfster Corrie Hafkamp in de bibliotheek (voor groepen 7 van de basisscholen); 14.30 uur, Bejaar densociëteit in De Kandelaar; 20.00 uur, voorlichting gemeente over rioleringsplan aan Holter- bergbewoners bij camping De Holterberg; 20.00 uur, besloten ledenvergadering PvdA in De Boschkamp. Woensdag 8 november: 20.00 uur, prijsuitreiking toernooi De Zaagmolen in gebouw Bethanië Donderdag 9 november: 19.45 uur, HVG-bijeenkomst in Irene met als gast ds. S.M. Roozen boom; 20.00 uur, lezing over het kinderboek in de bibliotheek voor gast- en vraagouders van het Gast ouderbureau. Vrijdag 10 november: 20.00 uur, zang- en praiseavond in De Kan delaar; rockavond met Kasbend- jen bij Meijerink in Espelo Zaterdag 11 november: 10.00- 12.00 uur, speelgoedbeurs in De Boschkamp; 20.30 uur, Elfde van de Elfde cv De Fienpreuvers in zaal De Poppe Dinsdag 14 november: Ingrid en Dieter Schubert vertellen in de bieb over hun werk (voor groepen 2 van de basisscholen) Woensdag 15 november: boek- voordracht NBvP Holten in zaal Vosman Vrijdag 17 november: 20.00 uur, najaarsconcert Holtens mannen koor in Kandelaar; 20.00 uur, Kunst en Cultuur met het Ezelka binet in aula SG De Waerdenborch Zaterdag 18 november: intocht Sinterklaas Zondag 19 november: 14.00 uur. start MAC-puzzelrit bij 't Stuur- huus. Maandag 20 november: 19.45 uur, bijeenkomst NBvP Espelo in 't Trefpunt Donderdag 23 november: 19.45 uur, HVG-bijeenkomst in Irene; 20.00 uur, CPB-bijeenkomst in De Kandelaar over psychische ziekten

Holtens Nieuwsblad | 1995 | | pagina 3