Holtens Nieuwsblad Goede uitvoering OCH 'Onder één dak' Eerste koopavond vrijdag biedt volop activiteiten Speelzaal Dribbel: speelgoedbeurs Scouts volbrengen Holtense Hike Nieuwe instructeur drumband HMV Ledenwerfactie Zonnebloem groot succes BmidscouWe skows vooi* de eigenzinnige km id U ontvangt een fraaie BON 'Winkeliers in Holten hebben nog tijd voor de klanten' Activiteiten op komende koopavonden nieuwe prins Blauw Wit tegen Marle Ouderdag SPGH bij Snorrewind Bijzondere kerkdiensten Zangavond in De Kandelaar Nieuwe pui Haarschool Nog subsidie op auto VCD Hottens Nieuwsblad DONDERDAG 2 NOVEMBER 1995 Abonnementsprijs f 69,95 Losse nummers 11,50 Na het aanzienlijke succes van vorig jaar, houdt peuterspeel zaal Dribbel zaterdag 11 no vember van 10.00-12.00 uur opnieuw een spéelgoedbeurs in dorpshuis De Boschkamp. Een goede gelegenheid om te gen een voordelige prijs al iets aan te schaffen voor Sinter klaas. Wie er speelgoed voor wil komen brengen, kan daar voor vrijdag 10 november tus sen 18.00 en 20.00 uur mee terecht in het dorpshuis. In principe komt al het speel goed in aanmerking, mits het compleet, schoon en niet ka pot is: auto's, poppen, spelle tjes, puzzels, boekjes, kinder meubeltjes, schaatsen enzo voorts. Vorig jaar was er veel belangstelling voor construc tiespeelgoed, zoals Lego, Du plo en Nopper, evenals spel len voor de wat oudere kinde ren. Degenen die klein speel goed wil inleveren, wordt verzocht dit vooraf te bunde len. Inbrengen van speelgoed kost een kwartje per stuk of bundel. Indien het speelgoed verkocht wordt, is tachtig procent van de opbrengst be stemd voor de inbrenger, twintig procent voor de speel zaal. Het verrekenen vindt plaats tussen 14.30 en 15.00 uur; dan kan tevens het onver kochte speelgoed worden af gehaald. Niet afgehaalde spul len worden aan een goed doel geschonken. Op de beurs is ook de afdeling Holten van Unicef, hèt kinderfonds van de Verenigde Naties, verte genwoordigd met een stand. Het fonds helpt kinderen over de hele wereld op het gebied van gezondheidszorg, drink en sanitaire voorzieningen, voeding, onderwijs en nog veel meer. Wie op de speel goedbeurs iets voor zijn kind aanschaf, wordt daarom ge vraagd ook eens aan die ande re kinderen te denken, die de hulp zo goed kunnen gebrui ken. Onderweg moesten diverse hindernissen worden genomen. Zo was over de Schipbeek een Indianenbrug gespannen, die natuurlijk voor de nodige hilariteit zorgde. Zorgvuldig bepakken om geen nat pak te halen, luidde hier het devies Foto WV) Afgelopen weekend hebben Scouts uit het district Salland rond Holten inderdaad een avontuur beleeft. De Waardenborchgroep was de eer te beurt gevallen om een zogenoemde Hike te organiseren. Deze tocht die volgens een vooraf bepaalde route gelopen moet wor den kent verschillende moelijk- heidsgraden. De Hike die afgelo pen weekend werd gelopen viel onder de B-categorie. Dankzij de welwillende medewerking van al lerlei instanties en grondeigenaren kon de Waardenborchgroep een tocht van circa 33 kilometer uitzet ten. Deze tocht is in twee dagen door zo'n 80 Scouts in de leeftijd van 11 tot 15 jaar gelopen. De eerste koppels begonnen zaterdag morgen rond half acht, compleet met een rugzak met een inhoud van ongeveer tien kilo, aan hun avontuur. Eén van de aspecten die bij een Hike belangrijk zijn is de samenwerking tussen de twee Scouts die een koppel vormen. Onderweg moesten er diverse hin dernissen genomen worden, zoals een Indianenbrug over de Schip beek en een Apenbrug op de Hol- terberg. Mede dankzij de prachti ge weersomstandigheden was de stemming uitstekend, alhoewel menige Scout het 's ochtends wel wat fris vond. De Waardenbor- chers kijken dan ook terug op een zeer geslaagd evenement dat zon dagmiddag om ongeveer vijf uur in Haarle werd afgesloten. Alle deel nemers kregen hier een certificaat uitgereikt. Dc onlangs gehouden leden werfactie van de afdeling Hol ten van dc vereniging De Zon nebloem heeft maar liefst 347 ondersteunende leden opgele verd. De afdeling wil daarom allen die deze actie tot een dermate groot succes hebben gemaakt, via deze weg heel hartelijk bedanken voor hun medewerking. JJWs-JET Oranjestraat 9 7607 BH Almelo zie elders in dit blad Holtens Nieuwsblad Parker-Jotter ballpoint geïnformeerd. als u ons een nieuwe daarvan verzekerd abonnee opgeeft. Geef dat ook eens ,-t aan een ander door! Gebruik deze bon voor het opgeven van een nieuwe abonnee. Inzenden aan: Holtens Nieuwsblad Antwoordnummer 97 7500 VB Enschede Adres Woonplaats Dhr. /mevr Hij/zij betaalt abonnementsgeld per jaar ad f 69.95 De 50-jarige Ontspanningsclub Holten trakteerde de Holtenare afgelopen vrijdag op een gratis voorstelling. Het resulteerde in een volle zaal in gebouw Irene met onder anderen het vrijwel het vol tallige college van B en W. Het toneelstuk "Onder één dak", ge schreven door J an Fabricius, was een wat ernstiger stuk dan men normaal speelt. Voor het publiek was dit geen probleem, zij genoot met volle teugen, getuige de stilte die er in de zaal heerste. Het stuk speelt zich af in 1914 op een kleine boerderij die geschikt is gemaakt voor dubbele bewoning. In het ene gedeelte wonen de ouders en de jongste dochter, in het andere de oudste zoon en zijn stadse vrouw. De oude moeder, die voor het geld om te leven zorgde, overlijdt. Deze situatie zorgt voor heel wat problemen. Wat moet er nu met vader gebeuren? Er was immers nog geen AOW. En hoe stellen de twee uitgetrouwde kinderen zich op? Duidelijk was vooral in het eerste bedrijf dat ook de spelers een aanloopje nodig hadden. Tij dens het eerste bedrijf dat zich afspeelt in de woning van Wolter, gespeeld door Jan Schooien, brengt het overlijden van zijn moeder de eerste discussie tot stand. Zijn vrouw Dora gespeeld door Rikie Aaltink-Kevelam mag niet mee naar de begrafenis vanwe ge ruzie met vader, een figuur die nceergezet werd door Johan Stuk ken Deze ruzie word gevoed door zoon Jacob (Jan Bult) en zijn vrouw Lena. Het tweede bedrijf speelt zich af in de schamele woning van vader. Na de begrafenis moet besloten wor den wat er met vader en de in huis wonende dochter Liesbeth ge beurt. Omdat de kinderen er on derling niet uit komen stelt schoonzoon Jan (Hans Steunen berg) voor om vader dan maar te verloten. Het lot treft Jacob. Wol ter is het hier mee echter niet eens, hij gunt zijn vader een beter lot en neemt hem ondanks de problemen zelf in huis. In het derde bedrijf wordt duidelijk waarom vader zo'n hekel aan schoondochter Dora heeft. Zij was als winkeljuf frouw niet geschikt voor een boe renzoon. Als zij echter zoon Ja kob het erfdeel van zijn moeder uitkeert opdat de vader niet op straat wordt gezet, ziet hij in dat De jubileumvoorstelling van OCH in gebouw Irene viel vrijdagavond duidelijk m goede aarde bij het publiek. De 'cast' werd na afloop getrakteerd op een staande ovatie (Foto WV) zijn schoondochter toch beter voor hem kan zorgen dan zijn eigen zoon. Een tijdloos stuk dat vooral door Hans Steunenberg en Ria Kappert-J ansen voortreffelijk werd gespeeld, mischien was het in hun voordeel dat zij alleen dialect hoefden te spreken, terwijl een aantal anderen in het Nederlands moesten spelen. Deze verschillen in tekst maakten het stuk voor de spelers moeilijk, maar ook interes santer. Het publiek kon de voor stelling wel waarderen getuige de staande ovatie die het voltallige team mocht ontvangen. Koers bal Grote vreugde bij de koers- balpleog van De Boschkamp, die vorige week in Almelo het provinciaal kampioen schap in de wacht sleepte. „Verwacht? Welnee zeg, hier hadden we totaal niet op gerekend!" Dikke Steen Het ziet er naar uit dat de eerder dit jaar aangekondig de verplaatsing van de Dikke Steen naar het 'DiWa'-plein- tje daadwerkelijk gaat plaatsvinden. Het terrein wordt binnenkort bestraat met klinkers en tevens voor zien van een paar banken. Als het aan Jos Kamphuis ligt, gaat het verplaatsen van de kei gepaard met een waar volksfeest. Diepe Hel Tadasse Woldemesekel te kende zaterdag onder prach tig herfstweer voor een schitterende overwinning op de Diepe Hel Holterber- gloop. Met een ruime voor sprong op de Ier John Grif fin snoepte de ranke Ethio piër bijna een minuut af van het parcoursrecord en klokte een tijd van 48.03 minuten. Voor winkelier en klant is het vanavond wennen geblazen, want voor het eerst blijven de deuren van de winkels in onze gemeente gesloten. Met ingang van morgenavond houdt Holten wekelijks op vrijdag koopavond. Voor het Holtens Nieuwsblad reden om de meningen over die verplaatsing onder het winkelend publiek te peilen, voor de Holtense Handelsvereniging (HHV) aanleiding om de eerste vrijdagse koopavond op te luisteren met diverse extra's. Zo is er vandaag een speciale bonnenkrant in deze krant opgenomen, waarin veel ondernemers melding maken van aan trekkelijke aanbiedingen, kortingen of desmonstraties. De aan biedingen zijn uitsluitend geldig op de koopavond van vrijdag 3 en vrijdag 10 november. Ter bevordering en bekendmaking van de vrijdagse koopavond loopt de warenmarkt morgen (3 novem ber) door als avondmarkt en wordt tevens een loterij gehouden. Bij iedere tien gulden aankoop ontvangt men een kraslot waarop twee afbeeldingen staan. Blijken die identiek, dan kan men op de achterkant naam en adres invullen en het lotjn-één van de rode HHV-bussen deponeren die op de gebruikelijke plekken worden neergezet. Diezelfde avond worden tien prijzen van elk 100 gulden getrokken. Voor de jeugd draait de Splose draaimolen op het binnenkort bestrate pleintje voor het DiWa-complex gratis rondjes en is ook het springkussen van de supportersvereniging van de SV Holten beschikbaar. Eveneens een gratis attractie. Voor een extra gezellige sfeer in het dorpscentrum heeft de HHV zich verzekerd van de medewerking van dweilorkest De Braand- heultjes. Dat na vele jaren van discussie, de koopavond alsnog verplaatst is naar vrijdagavond, was voor de redactie van het Holtens Nieuws blad aanleiding om de meningen van het winkelend publiek te pei len. Niet alleen van de Holtenaren zelf, maar ook van vakantiegasten, de categorie die 'zwwar meewoog' in de uiteindelijke besluitvorming van de HHV. Sommige Holtena ren maken zelden gebruik van de koopavond of hebben geen voor keur: „En als je toch op donder dagavond wilt gaan, dan ga je ge woon naar een buurgemeente waar de winkels dan wel open zijn." Net als mevrouw Reilink zijn an deren juist blij dat de kogel door de kerk is. Nu kan alles kon voor het weekeinde vers in huis worden gehaald. Opvallend genoeg merk te menig Holtenaar wel op dat de keus in Holten niet breed genoeg is en men daarom nogal eens elders een koopavond bezoekt. Onder het winkelpersoneel zelf is nogal wat onvrede te beluisteren. De vrijdagavond wordt over het alge meen als nadelig ervaren, daar net een populaire avond is voor ver jaardagen, andere partijen en als uitgaansavond. Klantvriendelijk Om de reacties onder de toeristen in onze gemeente te vernemen, maakten we een rondjes langs en kele recreatiebedrijven. Net als de 'losse' gasten, die een midweek, weekeinde of maximaal enkele we ken in één van de vakantieparken verblijven, kregen we van ae 'vas te' gasten uitsluitend positieve re acties. Jos Walmink uit Enschede, die bij camping De Holterberg een winterplaats heeft, vindt de vrij dagavond 'ideaal'. Zij krijgt direct bijval van An van der Horst uit Apeldoorn, eveneens vaste gast bij Veneklaas: ,,'t Scheelt ons aan zienlijk in tijd. Nu was het vrijdag middag na het werk rennen om nog het één en ander te halen, de rest kocht in zaterdag in Holten." Dezelfde mening is ook Thea Bij- holt uit het Groningse Munten dam toegedaan. Ook zij verblijft bijna ieder weekeinde op camping De Holterberg: „Vroeger weg, dan op je gemak hier 's avonds boodschappen doen en de rest van het weekeinde lekker vrij." Gerrie Kloezeman, ook vaste klant bij Veneklaas, vertelt dat ze al jaren lang alle boodschappen in Holten haalt: „Ik zorgde altijd dat wat ik zaterdagochtend nodig had, er als stond. De rest vulde ik zaterdags aan, óók voor de rest van de week dat ik thuis in Deventer ben. 't Is erg prettig winkelen hier in Hol ten. De winkeliers hebben hier nog tijd voor je, in de stad helaas niet meer." Haar opmerking maakt onmiddellijk de tongen los. Ook de andere dames verzekeren maar wat graag boodschappen te doen in Holten vanwege de betere bediening en de persoonlijke aan dacht. Thea: ,,'t Overkwam me ooit dat ik aan de kassa van een supermarkt stond toen bleek dat ik mijn portemonnee vergeten was. De eigenaar zei toen 'Ach, u komt hier zó vaak, neem 't dc volgende keer maar mee! Dat is toch prach tig?! Het is tekenend voor dc sfeer hier." De klantvriendelijkheid scoort duidelijk hoog. Bovendien constateren de dames aan dat je in Holten in principe voor alles te recht kunt. Gezelliger Het echtpaar Kloonen uit Terneu- zen, al jarenlang tweemaal per jaar veertien dagen te gast in vakantie oord De Lindenberg, is eveneens positief over de vrijdagse koop avond: „Voorheen nam ik altijd spullen mee. Nu scheelt dat aan merkelijk. Als we in het vervolg vrijdagmiddag aankomen, kunnen we op ons gemak de boel uitpak ken, 's avonds boodschappen doen en zaterdag lang uitslapen." De familie De Graaf uit Lisse voegt daar aan toe, dat zij tot nu toe telkens na aankomst de boel onuit gepakt lieten staan om eerst snel boodschappen te halen. Ook zij Niet alle winkeliers zijn blij met de vrijdagse koopavond. Een aantal houdt de deur zelfs dicht. Dat geldt niet voor drogisten, Wedda, hoewel mevrouw Kraan niet écht gelukkig is: „In Enter hebben we nog een zaak. Daar is donderdag koopavond en konden we het mooi verdelen: mijn man daar, ik hier en vrijdagavond gezellig thuis. Dat is nu afgelopen.(Foto WV) 6 5 zijn gelukkig met de vrijdagavond. Net als de overige ondervraagden vinden de Kloonens trouwens dat de vrijdagavond nóg een voordeel biedt: „Als de nieuwe toeristen Niet alleen morgenavond, ook de eerstvolgende koopa vonden worden met extra ac tiviteiten omgeven. Zo staat ook vrijdagavond 10 novem ber het springkussen in de dorpskom en zorgen De Braandheultjes opnieuw voor muzikale omlijsting gezorgd. Hun aanwezigheid houdt te vens verband met de Actie Prinsraden. Zaterdagavond 11 november wordt de nieuwe Fienpreuvers-prins in De Poppe voorgesteld. Boven dien zijn de bonnen uit dc deze week gepubliceerde bon nenkrant ook dan nog geldig en wordt dezelfde loterij ge houden. Opnieuw dus aan zienlijke kans op één van de tien prijzen van 100 gulden. Vrijdagavond 17 november is er straattheater, waarover wij tegen die tijd nader berichten. De jeugd kan zich naar harte lust vermaken in de Splose draaimolen. Met het oog op de ras naderende december maand, brandt die avond voor het eerst dit jaar de feestver lichting in het dorp. Vrijdag avond 24 november ten slotte maken de 'klauter-Pieten', die vorig jaar met hun capriolen aan de gevel van Schuppert Mode heel wat bekijks trok ken, wederom hun opwach ting in het dorpscentrum. net zijn aangekomen en 's avonds willen zien wat Holten te bieden heeft, is het gezellig als de winkels open zijn. Dat brengt leven in de brouwerij." Volgens Ina van Lin denberg stellen gasten bij telefoni sche reservering regelmatig de vraag of er vrijdagavond koop avond is in Holten. Een identieke reactie vernamen we ook van VW-beheerder Sigrid Fekken. De WV zal de vrijdagse koop avond ook zeker in de brochure opnemen. Een duidelijke verbete ring voor de toeristische sector, zo blijkt al met al. In verband met drukke andere werkzaamheden heeft Hugo Mas- selink geen tijd meer beschikbaar voor de instructie van de drum band van de Holtense Muziekver- eniging HMV. Hiermee is een ein de gekomen aan een 10-jarige, zeer succesvolle samenwerking. In de achterliggende periode heeft de Haaksberger kans gezien de drum band vanuit de tweede divisie op te stuwen naar de eredivisie en zelfs tweemaal kampioen van Neder land te worden. Tijdens een geani meerd samenzijn werd afgelopen donderdag in het vereningingsge- bouw afscheid genomen van Mas- selink. Voorzitter Gerhard Voor des bedankte Hugo voor de aan HMV bewezen diensten, terwijl tambour-maïtre Johan vaTi Brug gen een geschenk aanbood namens de leden van de drumband. Me vrouw Masselink mocht een bloe- Wie wordt de van de Fienpreuvers? metje in ontvangst nemen. In zijn afscheidsspeech beloofd Masse link contact te zullen houden met HMV en gaf hij aan zelf ook veel geleerd te hebben van het opleiden van deze drumband. Inmiddels heeft het bestuur Erik Broeke aan gesteld als nieuwe instructeur voor de drumband. De Gorsselnaar is geen onbekende bij HMV omdat hij al geruime tijde de opleiding van de leerling tambours verzorgt. Tijdens de jubileumshow, die op 25 november in sporthal 't Mos- sink wordt gehouden, treedt de drumband voor het eerst onder zijn leiding naar buiten. Zaterdag speelt Blauw Wit thuis tegen M.V.V. '69 uit Marle. Een opponent die vorig seizoen met veel geluk met een 2-2 stand uit Holten weg kwam. Dit keer zal de Holtense ploeg het niet zover wil len laten komen. Of Leo Aanstoot na zijn rugblessure weer van de partij zal zijn is onbekend. Wel zal Herman Deijk zijn opwachting maken. De wedstrijd staat onder leiding van scheidsrechter Spin en begint om 14.30 uur. Zaterdag 4 november staat manege Snorrewind in het teken van de Stichting Paardrijden Gehandi capten Holten en omstreken. Rui ters en amazones tonen hun vorde ringen aan ouders, overige familie leden en een groot dantal genodig den. Deze zogeheten Ouderdag duurt van 13.00-16.00 uur. Alle facetten van het paardrijden voor gehandicapten passeren de revue. Zo worden demonstraties gegeven en leggen ruiters en amazones di verse rijproeven af, waarvoor zij een diploma ontvangen. De certi ficaten worden aan het eind van de dag uitgereikt door burgemeester D.J. Verhoeven. Zondag 5 november wordt er in de Hervormde Kerk een gezins- en oogstdienst gehouden. Deze dienst is tevens doopdienst, want er zijn drie dopelingen. De dienst begint om 10.00 uur, voorganger isds. S.M. Roozenboom. Het the ma van de dienst luidt "Het raadsel van de honingraat". Na afloop is er koffie in Irene. Eveneens op zondag 5 november wordt in De Kandelaar een Open Peur met a's thema luidt "Ken jij Job"? gehouden. Voor ganger in deze dienst is ds. R. Visser uit Apeldoorn. Muzikale medewerking wordt verleend door Diny Landeweerd uit Twel- lo. De dienst begint om 19.00 uur, vanaf 18.50 uur is er samenzang. Vrijdag 10 november aanstaande is er weer een zang/praise-avond in de gereformeerde kerk De Kande laar. Gezamenlijk worden liederen gezongen uit Johannes de Heer, geroepen om te zingen, het Lied boek enzovoorts. Kortom, voor elk wat wils. De avond begint om 20.00 uur. Na de zangavond is er gelegenheid om gezellig nog wat na te praten onder het genot van een kopje koffie of een glas fris. De houten pui in de gevel van de verbindingsgang tussen crea en speellokaal van de Haarschool is met name bij de verbindingen tus sen stijlen en (onder-)dorpels ver rot. De pui verkeert in dermate slechte toestand dat spontane ruit- breuk niet uitgesloten is. Gezien de functie van de gan veroorzaakt dit een gevaarlijke situatie. Ver nieuwen op korte termijn is nood zakelijk en B en W stellen de raad voor om 6500 gulden beschikbaar te stellen voor de reparatie. Vol gende week mag de raadscommis sie financiën advies uitbrengen. De gemeente gaat beroep instellen bij de Zwolse arrondissements rechtbank in verband met het feit dat de subsidie voor 'schone en lawaai-arme' vrachtwagens door het ministerie van vrom is inge trokken. Destijds werd één zo'n wagen aabgeschaft voor de Voor- centralisatiedienst op voorwaarde dat deze niet binnen drie jaar zou worden verkocht. Op basis van de door het ministerie van wvc aange paste destructiewet is de VCD echter enige tijd geleden opgehe ven en werd de bewuste vrachtwa gen verkocht aan de NTF (Neder lands Thermochemische Fabrie ken). De gemeente stelt zich daar om op het standpunt dat de subsidie verrekend moet worden, dus deels aan Holten toekomt.

Holtens Nieuwsblad | 1995 | | pagina 1