■5» 19.95 wedda wedda Kijk uzelf eens na! Alchemilla Complex Merendeel vrouwen heeft last van cellulitis Langdurige of terugkerende verstopping goed te verhelpen met Lactulose Speciale hoestcapsules met langdurige werking Speciale verkoudheidsbalsem voor baby's en kinderen folium zuur Belangrijke informatie voor vrouwen die kinderen willen Checklist SOMBERE DAGEN... Bij keelpijn zuigen of gorgelen? Nu ook bij de drogist ■JU' luufI Kinderei Babies J Debriffn Superoi Superol JACOB HOOY DONDERDAG 26 OKTOBER 1995 HO 9 ZA 5 De huidige trend in schoonheidsverzorging richt zich vooral op een strakke huid. Uit recent onderzoek blijkt echter dat maar liefst 80% van alle vrouwen tussen 17 en 50 jaar last heeft van cellulitis (sinaas appelhuid). Niet alleen zwaardere vrouwen hebben er last van, ook slanke. Cellulitis ontwikkelt zich na de puberteit. Een slecht eetpa troon, de pil, zwangerschap en menopauze kunnen dit proces verergeren. De enige manier om hier iets aan te doen is ervoor te zorgen dat de celstofwisseling weer nor maal op gang komt en afval stoffen worden afgevoerd. Zelfmasserend Sinds kort is er een serie bij zondere micro-massageshorts (broekjes) op de markt om cel lulitis te helpen voorkomen en bestrijden. Deze shorts, die onder het merk Lanaform verkrijgbaar zijn, kunnen rechtstreeks op de huid ge dragen worden. Door de nor male bewegingen van het li chaam werken de shorts licht jes masserend. De harmoni sche combinatie van deze mi cro-massage met warmte, vochtigheid en luchtcircula- tie, leidt tot een intensievere celstofwisseling. Hierbij wor den vetophopingen in de on derhuidse lagen opgelost en door een hoger caloriever- bruik verbrand. Na vier tot zes weken, is de huid merk baar strakker, soepeler en zachter. Na twee maanden is de behandeling afgerond. Stu dies onder medisch toezicht hebben bij 95% van de ge- bruiksters een omtrekafname van 2 tot 9 cm en zelfs meer aangetoond. Als de micro- massageshort zo'n 2 maanden 8 uur per dag wordt gedra gen, is het resultaat volgens de fabrikant in centimeters meetbaar. Shorts en gel De shorts zijn verkrijgbaar in 8 maten, 3 lengtes en 4 ver schillende kleuren. Ze kun nen als bovenkleding gedra gen worden. Verder zijn er twee speciale modellen in 8 maten, geschikt als onopval lende onderkleding. Ook is er een aanvullende Lanaform gel die de behandeling van cellulitis aktiveert. De werk zame bestanddelen stimule ren de vetoplossende enzy men in ons lichaam. De gel wordt snel door de huid opge nomen, voelt niet vet aan en ruikt lekker fris. De gel wordt al of niet in combinatie met de shorts toegepast. De Lanaform micro-massa geshorts en de gel zijn ver krijgbaar bij de drogist, apo theek, reformzaak, schoon heidssalon, fitnesscentrum en medische vakhandel. Voor uitgebreide informatie kunt u hier terecht of bij Imgroma B.V., tel.: 043-(3)687581 Niet iedereen heeft iedere dag ontlasting. Veel men sen hoeven slechts enkele malen per week. Dat is heel normaal. De stoel gang verschilt namelijk van mens tot mens. Ech ter, als uw ontlasting minder vaak voorkomt of moeilijker verloopt dan voorheen, kan dit wijzen op verstopping. Bij verstopping (of obstipatie) wordt te veel vocht aan de voedselmassa onttrokken. Oorzaken van verstopping zijn o.a.: eenzijdige voeding (te weinig vezels), gebrek aan lichaamsbeweging of onvol doende drinken. Ook bepaalde ziekten of geneesmiddelen kpnnen verstopping tot ge volg hebben. Verstopping voorkomen Een manier om verstopping te voorkomen, is het volgen van een vezelrijk dieet met bij voorbeeld zilvervliesrijst, rauwkost, bladgroenten, fruit en volkorenbrood. Mede door goed te kauwen en te drinken wordt de darm voldoende ge vuld en geprikkeld. Mocht u desondanks toch last krijgen van verstopping, dan kan Lactulose een goede remedie zijn. Lactulose 'Therapeuticon' Een grote groep mensen heeft langdurige of steeds terugke rende klachten. Voor dit soort klachten heeft een milde op lossing de voorkeur en biedt Lactulose 'Therapeuticon' uit komst. Lactulose is een melk- suiker-achtig produkt dat li chaamseigen is en de zuur graad in de darmen verlaagt. Het verbetert de vochtbalans waardoor de darmbeweging bevorderd wordt. De darmin- houd wordt zachter en ontlas ting kan volgen. Lactulose 'Therapeuticon' kan dagelijks gebruikt worden bij langduri ge of steeds terugkerende ver stopping. Het is mild voor ons lichaam, geeft geen gewenning heeft een zoetachtige smaak. Bij de startdosis kan het een 2-tal dagen duren voordat de stoelgang weer normaal is, daarna leidt dagelijks ge bruik tot dagelijkse ontlas ting. Lactulose is het sinds ja ren door. artsen aanbevolen middel bij terugkerende en aanhoudende obstipatieklach- ten en is nu ook verkrijgbaar bij de drogist in verpakkin gen van 16 sachets. Indien u nadere informatie wenst, kunt u contact opne men met Roche Nicholas, tel.: 0497-381833. Als hoest je een hele nacht wakker houdt of je over dag in je doen en laten belemmert, wil je er zo snel mogelijk vanaf. Zonder dat de hoest gelijk terugkomt of dat je overdag op regelmatige tijdstippen wat moet innemen. Daarom zijn er nu van Darolan speciale Re tard hoestcapsules, die 8 uur lang werkzaam zijn te gen je droge hoest. Maar wat is hoest nu eigenlijk? Wat is hoest? Hoesten is de manier waarop het lichaam irriterende zaken uit de longen en luchtpijp ver wijdert. Het is een explosieve uitbarsting van lucht. De bin nenkant van de luchtpijp is bekleed met heel kleine haar tjes en een laagje slijm. Nor maal gesproken worden stof deeltjes hier uit de lucht opge vangen, zodat deze niet in de longen kunnen komen. Als de binnenkant van de luchtpijp geïrriteerd raakt, dan wordt er een prikkel gegeven aan de longen om in één keer sterk uit te ademen (te hoesten). De ontstane luchtstroom kan zo de irriterende deeltjes meene men. In de herfst en winter ontkomen maar weinig mensen aan een even las tig als veelvoorkomend gezondheidsprobleem: verkoudheid. Nu het nat te en kille seizoen weer voor de deur staat, is het verstandig om voorzorgs maatregelen te nemen. Niet alleen voor u, maar ook voor uw kinderen. Wanneer een verkoudheid de kop op steekt, gaat dat meest- Igepaard met verstopte neu- a, hoest en (vooral bij kin- ren) een lichte verhoging, n effectieve manier om die mptomen te bestrijden is ;t behulp van een verkoud- idsbalsem. 'n balsem heeft zowel een als uitwendige werking, or het lichaam hiermee in wrijven wordt de onder- idse doorbloeding gestimu- rd. De krachtige, heilzame tnpen dringen via neus, LUUI verkoutóeidsoa Volwassene: mond en keel door tot in de longen. Het resultaat is dat de aangetaste organen sneller genezen en de verkoudheid dus sneller verdwijnt. Zonder menthol Vanwege het verschil in huid type en ontwikkeling van de luchtwegen, hebben baby's, kinderen en volwassenen een aangepaste verkoudheids balsem nodig. Luuf heeft dit onderscheid aangebracht. Baby's die verkouden zijn, kunnen het namelijk goed be nauwd krijgen. Luuf Babies is bestemd voor de allerjong sten onder ons. Door de spe ciale samenstelling is het zeer geschikt voor de tere baby huid. Bovendien bevat het geen menthol. Luuf Babies helpt de luchtwegen open te houden. Luuf Kinderen is ge schikt voor kinderen vanaf 3 jaar. Het kan 's morgens wor den opgebracht om het kind overdag te helpen, en 's avonds voor een rustige nacht. Ook Luuf Volwassenen bevat etherische oliën die diep in de huid doordringen en snel worden opgenomen. Hierdoor heeft het een stimulerende en genezende werking op de aan getaste organen en spieren. De aangename geur bevordert het opsnuiven zodat een deel via de longen in het lichaam komt. Luuf is een geregistreerd ge neesmiddel van Christiaens OTC Ned. B.V, te Breda. Uitsluitend verkrijgbaar bij apotheker en drogist. Voor meer informatie kunt u bellen met 076-(5)481600. Kenmerken droge hoest Niet alle hoest is gelijk. Er zijn namelijk drie soorten hoest. Zo is er de 'produktieve' hoest, waar bij slijm wordt opge hoest. Dit is een noodza kelijke hoest waaraan niets hoeft te worden gedaan. Dan is er de vast- zittënde hoest, waar bij het slijm te vast zit om te wor den opge hoest en ten slotte is er de veel voorkomende droge hoest of prikkelhoest Door verschil lende oorzaken kan er name lijk een hoestprikkel worden opgewekt. Bijvoorbeeld door kQude lucht, smog, sigaret tenrook, stof. Droge hoest is zoals velen weten erg verve lend, het kan je 's nachts zelfs wakker houden. Dag en nacht Darolan Retard capsules on derdrukken een droge of prikkelhoest maar liefst 8 uur lang. Door deze effectieve, langwerkende capsules wordt je nachtrust niet verstoord en heb je er een hele dag lang profijt van. Darolan Retard capsules zijn makkelijk te do seren. Dankzij de verpakking met handige doordrukstrips is het hygiënisch en ook altijd bij de hand. De langwer kende Daro lan Retard capsules zijn ver krijgbaar bij apothe ker en dro gist. Voor meer infor matie: SmithKline Beecham, Postbus 394, 1180 AJ Amstelveen. Ktrnmai viuNiwootm ms-mwm postbus is/ i?43irsomm De kinderwens en het ontstaan van de zwangerschap is voor de meeste mensen een blijde gebeurtenis. Maar met de ontdekking ervan komen ook direkt de eerste onzekerheden. Wat mag ik wel of wat mag ik niet? Maar ook, zal het kindje gezond zijn? Diep in het hart van elke aanstaande ouder leeft immers de angst voor het krijgen van een kindje met een aange boren afwijking. Tegenwoordig wordt er steeds meer studie gedaan naar het voorkómen van deze afwijkingen. Uit tal van on derzoeken is inmiddels geble ken dat het gebruik van foli umzuur het risico op het krij gen van een kindje met een af wijking aan het centrale ze nuwstelsel aanzienlijk ver mindert. Deze aangeboren af wijkingen ontstaan al in de eerste 4 weken van de zwan gerschap. Hart- en vaatziekten staan bekend om hun sluipende proces. Gevol gen van een slechte door bloeding zijn er vaak in eens, zonder waarschu wing. Het is daarom belangrijk alert te blijven op symptomen van hart- en vaatziekten. Herkent u bij uzelf een of meer ver schijnselen in onderstaande checklist? Dan kan dit een verhoogd risico betekenen. Hoe u de gevaren van hart- en vaatziekten beter kunt beoor delen en vooral hoe u ze kunt voorkomen, vertelt het voor lichtingsboekje 'Hart- en vaat ziekten'. Gratis voorlichtingsboekje Het informatieve voorlich tingsboekje over hart en bloedvaten kimt u gratis thuis gestuurd krijgen door een briefje of kaartje te sturen naar: «>«èS «t*. .1 i SUutelbcenslagader Hart Armtlagadtr - Butkgedtrhe Heuptlagader Noodzaak foliumzuur Het Ministerie van VWS is daarom een voorlichtings campagne gestart waarin vrouwen die zwanger willen worden en vrouwen die net zwanger zijn. wordt aangera den om dagelijks extra 0,4 mg foliumzuur in te nemen. De benodigde hoeveelheid ex tra foliumzuur zit precies in Evasin. Dit zijn kleine capsu les die u bij drogist en apo theek kunt kopen. Natuurlijk kunt u Evasin rustig gebrui ken ook als het wat langer duurt voordat u zwanger wordt. Wanneer starten en stoppen? In het advies van het Ministe rie van VWS staat dat het effekt van het gebruik van fo liumzuur optimaal is als u er minstens 4 weken vóór de be vruchting mee begint. Het is echter moeilijk om het mo ment van bevruchting goed te voorspellen. Daarom kunt u het beste met Evasin begin nen op het moment dat u met voorbehoedmiddelen stopt. Als u net zwanger geworden bent, doet u er ook verstandig aan om Evasin te slikken. On geveer. 10 weken na uw laat ste menstruatie kunt u er dan mee ophouden. Als u meer informatie wenst over Evasin Foliumzuur kunt u schrijven naar: Vemedia B.V., Postbus 502, 1380 AN Weesp. Bellen kan ook: 0294- 465905. Oligo Health Instituut, Post bus 2497, 1211 PP Hilver sum. Vermeld u hierop even uw naam, adres, leeftijd en geslacht. U kunt ook bellen: tel. 035-(6)240256 Koude handen en voeten Pijn op de borst Duizeligheid Geheugenzwakte Oorsuizen Tintelen van handen Kramp in de kuiten Je kent dat wel; niets lukt, je stemming is ver beneden peil, je bent humeurig, troosteloos en moe. Kortom: je zit niet lekker in je vel... 40 capsules Verkrijgbaar bij: Dorpsstraat 10 - Holten Dorpsstraat 96 - Enter In ons ademhalingssysteem is de keelholte van groot belang. Dit ademhalingssysteem zorgt ervoor dat we zuurstof uit de lucht opnemen en kooldioxide uitade men. Onze keel heeft twee belang rijke taken. Hier komen in de eerste plaats voedsel en inge ademde lucht ons lichaam binnen. Daarnaast heeft de keelholte een funktie in het afweersysteem van ons li chaam'. Een veelvoorkomende aandoe ning in de keelholte is een ontsteking van het slijmvlies. Het resultaat hiervan kan pijn bij het slikken, een droge en ruwe keel 'die aanvoelt als schuurpapier' of een vieze smaak in de mond zijn. Oorzaken De ontsteking kan worden veroorzaakt via besmetting door bacteriën en virussen, blootstelling aan koude dam pen, overmatig alcoholge bruik en een verkeerde adem haling (niet door de neus). Zodra u keelpijn voelt opko men is het belangrijk zo snel mogelijk in te grijpen. Alleen een effectief middel stopt op komende keelpijn. Superol ta bletten bijvoorbeeld, deze ont smetten de keel en bestrijden de bacteriën. Zuigen of gorgelen Er zijn twee soorten Superol keel tabletten: zuig- en gorgel tabletten. De eerste moeten ■langzaam worden opgezogen zodat de bacteriedodende be standdelen zo lang mogelijk hun werk kunnen doen in het ontstoken gebied. Bovendien zorgt het zuigen voor een gro- iTtS&r co/ten ■- tere speekselproduktie waar mee de keelholte beter kan worden gereinigd. De Superol tabletten in het gele doosje zijn puur ontsmettende mid delen, die in water oplosbaar zijn. Door hun krachtige wer king zijn ze naast het ont smetten van de keel (gorge len) ook voor andere doelein den bruikbaar. Handige hulp Bij kiespijn, ontstoken tand vlees of andere mondaandoe- ningen zijn de tablettea ook als mondwater te gebruiken. Bij wondjes zorgen ze in een handomdraai voor een oplos sing om de plekken te ont smetten en ter voorkoming van verdere infectie. Bij insec tenbeten kunt u Superol op lossing gebruiken als jeuk- stillend en infectiewerend middel. Verkrijgbaar bij dro gist en apotheker. Voor meer informatie: Tendem, tel 038- (4)217747. Natuurlijk met kruiden Alchemilla complex forte, de zuivere tinctuur van Jacob Hooy. heeft een bloedzuiverende werking en bevordert de uitscheiding van afvalstoffen. Alchemilla complex forte heeft een gunstige werking bij algehele gewrichtsproblemen. Door de uitgebalanceerde oplossing van zuivere ingrediënten is Alchemilla complex forte voor velen een natuurlijke uitkomst. Inhoud 100 ml 22.95 Dorpsstraat 10 - Holten Dorpsstraat 96 - Enter

Holtens Nieuwsblad | 1995 | | pagina 9