45-jarige NBvP Dijkerhoek telt veel jongere leden 1 D 4$$ Belemmeringslijn Telgen blijft vragen oproepen Aquarel en olieverf in De Boschkamp Expositie 'Wild en landschap' Vrachtwagentelling n het dorpscentrum Ecologisch groente abonnement slaat Uit buiten Holten Notaris te gast bij Anbo Holten Kompas: woningbouw en kantoorruimte HOLTENS NIEUWSBlln" Gezelligheid en verwerven van kennis en zelfvertrouwen Gemeente Jaaragenda Collectes Feestavond Reuze Heuvel niet meer 'reïncarneren' Cursus 'Leer me Holten kennen' gaat van start WBE Holten Overleg over rondweg Rijssen DONDERDAG 26 OKTOBER- GezeUigheid, kennisverwerving, zelfvertrouwen kweken. Alle maal ingrediënten die veelal kenmerkend zijn voor vrouwenvere nigingen. Ook voor de afdeling Dijkerhoek van de Nederlandse I Bond van Plattelandsvrouwen, die woensdag 18 oktober 45 jaar bestond. Een vereniging die binnen de eigen provincie iets van een status aparte' heeft, want de NBvP Dijkerhoek is één van de bonden in Overijssel met het grootste aantal jongere leden. Hoewel geen officieel jubileum achtte het bestuur het zaak om deze mijlpaal toch extra luister bij te zetten met een gezellige feestavond. Het resulteerde zaterdagavond in een volle zaal in Het Bonte Paard. he De NBvP Dijkerhoek telt maar liefst 113 leden. Voor een beschei den gemeenschap als de Holtense buurtschap is, een zeer aanzienlijk aantal. Veel vrouwen hebben zich door de jaren heen aangesloten en zoals gezegd: van relatief jong tot relatief oud, van gemiddeld 30 tot circa 75 jaar. Hoe het komt dat de afdeling nogal wat jongeren in haar midden heeft? Als jongere vrouw van buiten Dijkerhoek is het een uitstekende gelegenheid om men sen te leren kennen. Ook het cur susaanbod trekt sommigen aan. Bovendien zijn er nogal wat oude re leden vertrokken naar onder meer Holten (Diessenplas) en is er een jongere generatie die binnen de afdeling actief wordt," aldus be stuurslid Bertha Boode. Naar haar zeggen blijft het ledental vrij con stant. Waar aan de ene kant soms ouderen verdwijnen, komen aan de andere kant jongere vrouwen jcrbij. Dat de NBvP Dijkerhoek 45 jaar geleden gestalte kreeg, is niet zo verwonderlijk. Mevrouw M. Rei- link-Kers (74) vertelt dat het balle tje aan het rollen kwam tijdens het 'Diekerhoeks fees': „Met vijf da mes uit Dijkerhoek waren we lid van de afdeling Holten. We had den het er op zeker moment over flat de school hier een band creëert en ook de buurtvereniging. Waar- pm dan' geen eigen NBvP-afde- ling? Gezien het aantal vrouwen flat hier op dat moment woonde [noest dat mogelijk zijn." Aldus geschiedde en tijdens de oprich tingsavond in Het Bonte Paard kon de kersverse afdeling direct 14 leden noteren met de toezegging Vin nog enkelen. Het duurde dan jok niet lang of de NBvP Dijker- joek telde 20 leden. De eerste presidente was mevrouw H. Wan- jers-Greve, echtgenote van het eenmalige hoofd van de school. Mevrouw Reilink, zelf ook ver- (cheidene aren achtereen presiden- t: „De eerste jaren groeiden we iet zo snel, maar gezellig was het :ker. We sloten ons wel direct m bij de provinciale bond, zodat 'e konden beschikken over een irekerslijst. Die eerste jaren he mden de maandelijkse bijeen komsten ook nog veel uit enkel lezingen." Mevrouw J. Reylink- Reilink, net als mevrouw Reilink- Kers 74 jaar en al lid vanaf de oprichting, herinnert zich nog één van de bijeenkomsten tijdens de winterdag, ,,'t Was steenkoud, er lag sneeuw en daar we altijd met de fiets kwamen, hadden we op zeker moment maar zeven of acht leden tijdens een lezing door de toenma lige OLM-voorzitter. Ik denk het minste aantal dat ooit op de afde lingsavond geweest is. We zaten in elk geval met z'n allen gekluisterd rond de kolenkachel van Het Bon te Paard." Mevrouw Reylink is overigens van mening dat de afde ling er wat gezelligheid betreft op achteruit gegaan is: ,,'t Was toen intiemer. Nu wordt het allemaal zo omvangrijk, wat echter wel het voordeel heeft dat je financieel wat meer armslag hebt." Brede basis Door de jaren heen groeide de afdeling gestaag, ook al door de uitbreiding van woningbouw in Dijkerhoek. Het feit dat sommi gen wel eens wat neerbuigend doen over plattelandsvrouwenver enigingen, deert de Dijkerhoekse vrouwen in het geheel niet: ,,'t Is een stuk onbekendheid. Van oor sprong is dit wel een vereniging voor boerinnen en andere vrou wen van het platteland, maar te genwoordig is die basis veel breder en houden we ons ook bezig met actuele thema's als het onlangs af gesloten thema 'Kritisch consume ren, duurzaam produceren'," al dus presidente Joke van Coever- den, die daarnaast wijst op het nieuwe thema 'Eerlijk duurt het langst', dat ook een dialoog na streeft tussen consument en pro ducent en bovendien milieugericht is. Heeft de kennisverwerving toch bijgedragen aan de ontwikke ling en ontplooiing van met name de oudere plattelandsvrouw? „Ze ker weten," constateert mevrouw Reilink vastberaden. „Voor ons is dat veel belangrijker geweest als voor de jongere vrouwen. In mijn OPENBARE KENNISGEVING BOUWAANVRAGEN Burgemeester en wethouders van Holten maken ingevolge artikel 41 van de zijn ingecfentfvoor °P aan9egeven da,a aanvra9a" °m bouwvergunning - bouw tankstation Waagweg (ongen.) (11 oktober 1995) h°f^raanVr!9en ''"en 'Ndens de °Pen'n9suren (van 9 00 tot 12 30 uur) ter inzaae te Holten wonln9toezicht van de a,del'ng gemeentewerken, Smitdsbelt 6 Tijdens een bezoek van ambtena ren ruimtelijke ordening van de provincie, hebben B en W onder meer geïnformeerd naar de belem meringslijn op de kaart van het Streekplan West-Overijssel. De lijn is ingetekend in het gebied De Telgen, dat volgens het Structuur plan Kernen van de gemeente in de toekomst (na 2011) mogelijk ont wikkeld kan worden tot woonge bied. Een doorn in het oog van de Bewonerskring De Telgen die, zonder resultaat overigens, be- t~, j zwaar aantekende ertegen. De be- ijdens de receptie ter gelegenheid van het 25-jarig jubileum van de NBvP Dijkerhoek kwam ook toenmalig lemmeringslijn op de kaart geeft de burgemeester mr. Enklaar bet bestuur m Het Bonte Paard gelukwensen. (Eigen foto) uiterste grens ain voor woning- bouw en omvat, gelet op de schaal functie als presidente kwam ik op provinciale vergaderingen en an dere plekken waar een volstrekt andere sfeer heerste. Het heeft mij behalve kennis meer veel meer zelfvertrouwen gegeven, de durf om je makkelijker en spontaan naar buiten toe te bewegen." Re cent heeft de landelijke bond een nieuw thema gelanceerd 'Vernieu wing op weg naar 2000'. „Een beleidsthema dat dus tot het jaar 2000 doorloopt. Juist omdat er soms wat op deze verenigingen wordt neergekeken, moet het bij dragen tot verbetering van het imago. Dat moet bereikt worden door de verenigingsstructuur wat te veranderen. Meer taken vanuit het bestuur delegeren, meer wer ken in werkgroepen, de leden meer betrekken in de organisatie zodat ze kennis kunnen maken met het bestuurlijke vlak en ook niet terugdeinzen om een functie in het bestuur te gaan bekleden," aldus Joke van Coeverden. De NBvP Dijkerhoek komt maan delijks bijeen in Het Bonte Paard. Avonden, die gevuld worden door sprekers over tal van thema's en doorgaans door ruim de helft van het aantal leden bezocht worden. Daarnaast is er een scala aan cur sussen, uiteenlopend van poppen en kaarten maken tot yoga en foto graferen. Ook wordt regelmatig gehandwerkt. Eenmaal per jaar to nen de vrouwen het resultaat van al hun inspanningen tijdens de Flora- lia in de Dijkerhoekse school. Bo vendien gaan de dames verscheide ne malen per jaar op excursie (on der meer agrarische excursies), houden ze een fietspuzzeltocht, assisteren ze bij collectes, doen jaarlijks mee aan de Dijkerhoekse optocht en de strijd om de Zaag- molcntrofee en besluiten het sei zoen traditiegetrouw met het reis- van de kaan, in werkelijkheid een gebied van circa 100 meter. In het streven naar meer duidelijkheid over de aangegeven begrenzing op de kaart, wendden B en W zich erover tot de bewuste ambtenaren. Echt veel duidelijker is de kwestie echter niet geworden. „Enerzijds wijst de provincie er op dat er een buffer (geen nieuwbouw) in acht moet worden genomen ten westen van de Raalterweg, anderzijds mag de bebouwing reiken tot aan de bestaande woningbouw. En die ligt juist aan de Raalterweg," aldus burgemeester D.J. Verhoeven. Gezien de mogelijke ontwikkeling van het gebied op lange termijn, is er evenwel geen sprake van urgen tie in dezen. Zodra dat wel aan de orde is en er een bestemmingsplan moet worden ontwikkeld, zal de provincie de zaak nog eens in ogenschouw nemen. nd 'ok in Holten houdt de Neder- mdse Brandwonden Stichting in e week van 29 oktober tot 4 lovember weer haar jaarlijkse col- cte. De collecteweek valt samen iet de Nationale Brandpreventie 'eek. De opbrengst van de collec- c wordt besteed aan brandwonen- freventie, verbetering van de zorg foor brandwondpatiënten, onder- teuning van het wetenschappelijk jnderzoek en het beheer van de Nationale Huidbank. Nieuwe col lectanten zijn van harte welkom, ie kunnen zich melden bij Ineke an Wingerden, tel. 363089. Pe Nationale Collecte voor men- fcn met een geestelijke handicap eeft in onze gemeente 4835,35 blden opgebracht. Gevers en col- fetanten worden hartelijk be- ankt voor hun bijdrage en inzet. )e gelden wordt gebruikt voor Intspanningsactiviteiten, onder- teuning van de ouders via de Ou- erverenigingen, voor het houden kn speciale kerkdiensten, vervoer nzovoorts. Bijna de helft van het eld wordt ingezet in deze regio. In Het Bonte Paard werd de 45ste verjaardag van de NBvP Dijkerhoek zaterdagavond gevierd met een druk bezoch te feestavond. Presidente Joke van Coeverden, die haar ope ningswoordje op rijm hield, zette enkele dames in het zon netje vanwege het feit dat ze 25 jaar of langer lid zijn van de afdeling. De dames M. Rei- link-Kers en J. Reylink-Rei- link zi jn al lid vanaf de oprich ting. Allen ontvingen een ge graveerd gl as. Ook de winna res van de bloemschikwedstrijd werd bekend gemaakt. Het was Ri- kie Jansen die met die eer ging strijken. Zij won tevens de publieksprijs. Die middag waren de ongeveer twintig in zendingen beoordeeld door een deskundige jury. Tweede werd Ina Zandvoort, derde Janny Agterkamp. De feesta vond werd opgeluisterd door de muziekgroep 'Zaand, Zeep en Zoda' uit Oldenzaal. Een bijzonder gewaardeerd optre den in het zo populaire dia- bet, Twents in dit geval. Dat het college in de aanbiedings brief bij de begroting 1996 aan kondigt 12.500 gulden te stoppen in de voortzetting van het meren deels geflopte Reuze Heuvelwach ter-project, heeft niet direct de instemming van de politiek. In hun algemene beschouwingen op de aanbiedingsbrief spreken alk vijf hun twijfel uit. Het CDA meent dat de Reuze Heuvelwach ter 'ergens op de Holterberg ver dwaald is': „Dit project is in de afgelopen jaren niet aangeslagen bij de participanten. Wij voelen er niets voor om door middel van reanimatie een reïncarnatie te be vorderen." De PvdA vindt het jammer dat het project zo moei zaam verloopt en ziet uit naar de visie van het college. Ook D66 twijfelt over de zin van de 12.500 gulden en de WD beschouwt dit bedrag als 'eenmalige, laatste bij drage'. GB ten slotte dringt aan op een toeristisch/recreatief beleids plan. In de ontmoetingsruimte van De Boschkamp is tot en met 24 no vember een expositie ingericht van Gerard Branger. Branger toont aquarellen en olieverfschilderijen. Geboren in Arnhem woont Ge rard Branger al enige tijd in Hol ten, waar hij zich na zijn pensione ring intensief met zijn hobby schil deren ging bezighouden. In het dorpshuis volgde hij de laatste ja ren de aquarelcursussen van Annet Schippers. „Niet de gemakkelijk ste techniek. Eventuele fouten zijn moeilijk te corrigeren, maar het spontane karakter blijft immer boeien," aldus Branger, die ook in De Boschkamp terugkeerde naar zijn oude liefde: het schilderen met olieverf. Onder het artistieke oog van Kees Bos ontstonden de afge lopen jaren diverse schilderijen. Gerard Branger heeft inmiddels een vrij brede collectie vervaardigd van de meest uiteenlopende onder werpen. Landschappen genieten echter zijn voorkeur. Met zijn col lectie exposeerde Branger eerder in de kunstgalerij van de Arnhemse Courant, de Populier van de Nieu we Krant en in diverse verzor gingshuizen in Arnhem en Wier den. Vooral de tentoonstelling in 1993 in het nieuwe GAK-gebouw trok veel belangstelling. Momen teel bekwaamt Branger zich in het fascinerende portretteren in aqua rel en olieverf. Mede door dit voor hem nieuwe medium wil hij pro beren meer bekendheid te krijgen. De expositie in het dorpshuis is met uitzondering maandag- en dinsdagmiddag dagelijks te be zichtigen tussen 9.00 en 17.00 uur. De expositie "Wild en Landschap" die te bewonderen is in natuurmu seum Bos Dierenwereld, werd on langs officieel geopend door me vrouw F. M. Roskam Abbing-Bos, zuster van exposant Kees Bos. In haar toespraak liet ze weten dat kunst iets is dat ieder op zijn eigen manier beleeft. De geëxposeerde plastieken en schilderijen van Kees Bos en mede-exposant Alfred Hirsch zijn voor een zeer breed publiek toegankelijk. Iedereen die enige affiniteit met de natuur heeft, zal in de werken van beiden de schoonheid ervan terugvinden. Kunst heeft vaak de naam alleen voor de artisueken zijn. Bij deze tentoonstelling komt echter ook de gewone mens aan zijn trekken. Door de realistische kijk van de twee exposanten hoeft men zich absoluut niet af te vragen wat een schilderij of plastiek voorsteld. De expositie is dagelijks te bezichtigen in Bos Dierenwereld, op werkda gen van 9.30-17.00 uur en op zon dag van 11.00-17.00 uur. Zonder meer aan te raden voor ieder die van de natuur houdt, maar niet om vijf of zes uur zijn bed uit wil om in de vrije natuur te aanschouwen wat Bos en Hirsch tentoongesteld hebben. Meer informatie is te ver krijgen onder tel. 0548-361979. OKTOBER 27 oktober: Toneeluitvoering OCH in Irene 28 oktober: Diepe Hel Holterber- gloop NOVEMBER 3 november: Chr. Ontspannings Club met blijspel in De Kandelaar 4 november: Chr. Ontspannings Club met blijspel in De Kandelaar 10 november: zang-praiseavond in De Kandelaar 11 november: speelgoedbeurs in De Boschkamp; Elfde van de Elfde cv De Fienpreuvers 17 november: najaarsconcert Holtens Mannenkoor 18 november: intocht Sint Nico- laas 25 november: Jubileumshowcon- cert HMV in de sporthal met me dewerking van Margriet Eshuys; J ubileumreceptie en feestavond MAC De Holterberg DECEMBER 8 december: 19.30 uur, leerlingen concert MOC Holten 9 december: 11.00-12.00 uur openhuis MOC Holten in De Boschkamp; kerstmarkt in de voormalige Ehag-garage 18 december: jubileumviering NBvP Holten (50 jaar) 19 december: Kerstmiddag Be jaardensociëteit 20 december: volkskerstzang in De Kandelaar 26 december: MAC kerstpuzzel- JANUARI 1996 FEBRUARI MAART ■!UNI 21 t/m 23 juni: Dijkerhoeks feest AUGUSTUS 10 augustus: Triathlon Holten 16 t/m 18 augustus: School- en volksfeest Espelo Theater Ivonne Lex is zaterdag avond 28 oktober te gast in de Lochemse Schouwburg met het stuk 'Antigone' van Jean Anouilh. Het stuk werd in 1942 geschreven en idemt mede daardoor een don kere wanhoop uit, een bitter nihi lisme. 'Antigone' is geen politieke aanklacht geworden, maar een aanklacht tegen het leven, tegen de zinloosheid van het bestaan. Vorig seizoen was het stuk al enkele malen in Nederlandse theaters te bewonderen. De recensies waren lovend: drama van zeldzame klas se. De voorstelling in de Lochemse Schouwburg begint om 20.00 uur. Zondagochtend 29 oktober ver zorgen Claudio en Ana Maria Bo- hórquez een koffieconcert op res pectievelijk cello en piano. Het programma vermeldt stukken van Beethoven, Schnittke en Brahms. Ana Maria werd geboren in Uru guay en emigreerde al op jeugdige leeftijd naar Duitsland. Ze gaf veel concerten, recitals en maakte ra dio-opnamen in Europa en Zuid- Amerika. Ze is de vaste begeleid ster van haar zoon, cellist Claudio (19), die inmiddels vele prijzen in de wacht sleepte. Het koffiecon cert begint om 12.00 uur. Kaarten voor beide uitvoeringen zijn ver krijgbaar bij de schouwburg, tel. 0573-251081. verband met de procedure rond t verbod voor doorgaand achtverkeer in het dorpscen- um, hebben B en W verkeers- indig bureau BVA in Raalte op- acht gegeven een vrachtwagen- Hing te houden in de Dorps- 'aat-Oranjestraat te houden, uidelijk is dat aan de westkant n het centrum het verbodsbord ordt geplaatst op de hoek Laren- weg-Dorpsstraat, de plek aan de 'dere kant is evenwel nog niet :kend. „Bij de Rietmolenstraat is die zin niet handig, dat het tfkeer dan zijn weg zoekt via de istoriestraat. Als je het bij de oordenbergstraat plaatst, dan opt de verkeersafwikkeling via e Kol. Een andere mogelijkheid om het bord te plaatsen bij de rotonde in de Oranjestraat. Dat heeft dan wel tot gevolg dat de hele Oranjestraat verboden wordt voor vrachtverkeer, met uitzondering van bestemmingsverkeer," aldus burgemeester D.J. Verhoeven. Om één en ander te onderbouwen worden vandaag door zes waarne mers op vier punten tellingen ge houden, die duidelijk moeten maken hoeveel vrachtverkeer er door het dorp gaat en hoe het zich afwikkelt. Nu ook de hoorzitting over de voorgenomen verbods maatregel, naar aanleiding van be zwaren van de Holtense Industrie- groep, een groep bewoners van de Pastoriestraat en één bewoners aan de Tuinstraat, achter de rug is, verwacht hét college in de loop van volgende maand met een definitief voorstel te komen. De Anbo afdeling Holten hield afgelopen week een bijeenkomst met als gast notaris mr. G.H.B. Heupink uit Markelo. De regering en het notariaat zij al veertig jaar bezig het erfrecht te veranderen, waarbij de regering wil uitgaan van een testament voor de langstleven de met het recht van vruchtge bruik. Het notariaat voelt meer voor een boedelverdeling waarbij de langstlevende de vrije beschik king over het bezit houdt tot het overlijden. Notaris Heupink ver telde dat er een kabinetsvoorstel is om per 1 januari 1997 de vermo genstoets bij opname in het bejaar denhuis op te heffen; hoe het defi nitief zal worden is nog niet be kend. Wel dat de verpleeghuizen en de bejaardenoorden onder één noemer gaan vallen en dat de be kostiging alleen naar inkomen wordt geregeld. Het eventuele vermogen (het spaarbankboekje of eigen huis) blijft buiten schot. Dit zal de overheid veel geld gaan kosten, hetgeen dan weer ergens vandaan moet komen. Het advies van notariële zijde is om voorlopig geen regeling te treffen om het huis aan de kinderen te doen. Verder kregen uitgebreid de aandacht de succesierechten, een testament ten bate van de langstlevende, het vastleggen van een legeling in het testament over schenkingen zodat deze niet terugvorderbaar zijn, kinderloze huwelijken kunnen hun testament zo opmaken dat bij overlijden het vermogen naar bei de families teruggaat en ten slotte regelingen in het buitenland die totaal anders kunnen zijn omdat men dan te maken krijgt met de regels die daar gelden. Uit de be antwoording van de vragen bleek onder meer dat het voor iedereen verstandig is op geregelde tijden (zo om de vijf tot tien jaar) met de notaris het testament door te ne men en eventueel aan te passen. De cursus 'Leer me Holten ken nen' van de Stichting Socuwe gaat op 2 november van start. De bij eenkomsten, zes in totaal, worden gehouden in lokaal 8 van dorps huis De Boschkamp. De cursusa vond begint om half acht en ein digtom half tien. De laatste avond, 7 december, wordt gehouden in de Oudheidkamer. Het programma ziet er als volgt uit: 2 november: Het ecologisch groente-abonne ment, een initiatief van het Bath- mense agrarisch ondernemer sechtpaar Wim en Ineke van Schooten, blijkt een schot in de roos. Ruim honderd ecologische groente-pakketten vinden iedere week hun weg van producent naar consument en de vraag neemt snel toe. Afgelopen donderdag bood provinciaal medewerker Ben Veldboom namens gedeputeerde Herman H.J. Kemperman het honderdste abonnement officieel aan, aan gemeenteraadslid me vrouw Tine Verbeek. De provin cie gaf hiermee uitdrukking aan haar waardering voor de manier waarop het echtpaar Van Schooten vorm geeft aan duurzame land bouw. Ineke en Wim van Schooten run nen een milieuvriendelijke "groen tefarm" op de eeuwenoude boer derij De Coolewee in Loo/Bath- men. Wekelijks levert De Coole-" wee seizoensgebonden biologisch De Wildbeheereenheid (WBE) Holten en omstreken heeft het afgelopen winterseizoen vier klei ne landschapselementen in onder houd gehad, zo meldt het jaarver slag van de Stichting Behoud Na tuur en Leefmilieu. De organisa tie, die nauw samenwerkt met de WBE's, richt zich vooral op het particulier en agrarisch natuurbe heer. SBNL stelt dat beheer, dus behoud van de natuur het best geteelde groenten op, die in pak ketten bij de abonnees worden afgeleverd. De Van Schootens zijn er in juli 1995 mee begonnen en noteerden inmiddels ruim 100 abonnementen. Ze werken toe naar 250 tot 300 abonnementen. Worden dat er meer, dan moeten ze een ander bedrijf inschakelen om aan de vraag te kunnen vol doen. De groenteteelt vormt niet de enige bron van inkomsten van het ondernemende echtpaar. Deze zomer werd op De Coolewee een mini-camping geopend, ook met een natuur- en milieuvriendelijke insteek. Zo wordt het afvalwater gezuiverd in een rietvijver-instal latie (helofyten-filter), er zijn kik ker- en paddepoelen en een vleer- muizenkelder. De camping wordt begrensd door een bosplantsoen, dat niet alleen voor beschutting zorgt, maar ook vogels aantrekt. Deze activiteiten passen goed in het provinciebeleid voor platte landsvernieuwingen en duurzame landbouw. De provincie stimu leert dergelijke activiteiten en heeft daar voor 1996 extra geld voor uitgetrokken, evenals het rijk. Het college deelt de zorg van een groep Kol-bewoners over de mo gelijke gevolgen van de aanleg van de rondweg Rijssen-west. Die weg zou volgens hen als mogelijke sluiproute van het Nijverdalse in dustrieterrein 't Lochter via Hol ten naar de aansluiting op de Al bij De Poppe. Een vlottere route dan de bestaande aansluiting vanuit Rijssen op de snelweg via de S15. De Kol-bewoners hebben hun zorg uitgesproken in een brief aan de Rijssense gemeenteraad. Van de bewuste brief is een afschrift naar het Holtense college gestuurd, dat deze vorige week in de wekelijkse vergadering behandelde. Wethou der Eb van Schooten (GB) laat weten dat hij overleg wil voeren met de verantwoordelijk wethou der van Rijssen om mogelijk geza menlijk actie te ondernemen rich ting de provincie, die deze weg beheert. Tot de andere zaken die Van Schooten onder de aandacht wil brengen hoort de aanpak van de hoge snelheden op de Rijssense- weg en de ernaast gelegen parallel weg. Ook de voorgenomen aanleg van een rotonde als veilige over steek naar zwembad Twenhaars- veld, komt dan aan de orde. geologie onder leiding van de heer gewaarborgd is wanneer de meest R. Kok; 9 november: archeologie belanghebbenden het beheer uit- onder leiding van de heer B. Groe- voeren. Vrijwilligers van de WBE newoudt; 16 november: geschie denis van Holten onder leiding van de heer H. Koopman; 23 novem ber: geschiedenis van Holten on der leiding van de heer H. Koop man; 30 november: Holten, nu en in de toekomst onder leiding van burgemeester D.J. Verhoeven. 7 december: gebruiksvoorwerpen en klederdrachten onder leiding van mevrouw D. Stegeman en tra ditionele vieringen onder leiding van de heer H. Koopman. Op dit moment zijn nog enkele plaatsaen vrij. Opgave is mogelijk bij de Stichting Socuwe, tel. 362755. Holten staken er afgelopen winter totaal 460 manuren in, waarbij zij regelmatig geholpen werden door boeren. Het onderhoud omvatte het dunnen van houtopstanden, afzetten van hakhout, ruimen en afvoeren van in het verleden ge stort puin, evenals wat ouder, af gedankte landbouwvoertuigen die in een houtwal waren opgeslagen. Een deel van het hout werd ver kocht. Van de opbrengst werd vei- ligheidskleding aangeschaft. De inzet van de vrijwilligers, inmid dels voor het derde seizoen, weer spiegelt zich in de in de bewuste gebieden voorkomende flora en Het terrein van de leegstaande, voormalige basisschool Het Kom pas zal toch niet geheel worden ingevuld met woningbouw. In de gecombineerde raadscommissie fi nanciën/ruimtelijke ordening liet burgemeester D.J. Verhoeven we ten dat de nabijheid van industrie terrein De Kol tot gevolg heeft dat een groene overgangszone wordt gecreëerd tussen wonen en wer ken. Eén en ander houdt verband met de geldende milieuvergunning van de bedrijven en de nieuwe zonering (afstand wonen/wer ken). Woningbouw is enkel moge lijk, daar waar de lokatie grenst aan de bestaande woningen in de directe omgeving van Het Kom pas. De burgemeester gaf aan dat op het resterende stuk grond klei ne kantoren of bijvoorbeeld een showroom wordt gerealiseerd, evenals een stuk groen als natuur lijke overgang naar het industrie terrein. Er is reeds overleg geweest met de stedebouwkundige over deze zaak. Net als Het Kompas, is ook de lokatie van de voormalige Marke aangeduid voor toekomsti ge woningbouw, specifiek voor kleine huishoudens of ouderen. Op dit moment zijn de gebouwen echter nog in gebruik bij scholen gemeenschap De Waerdenborch. Daar de nieuwbouw bij het hoofd gebouw aan de Haarstraat naar alle waarschijnlijkheid pas in 1998 wordt opgeleverd (zie elders), zal het nog enkele jaren duren alvo rens met de nieuwbouw wordt begonnen.

Holtens Nieuwsblad | 1995 | | pagina 5