Scouts zoeken onderling kontakt 1 PvdA: felle kritiek op beleid van college MMCD NUMMER Vanavond laatste koopavond donderdag Toekomst kledingbeurs volwassenen onzeker Puzzelrit Karlien de beste merrie Gezinsdienst U ontvangt een fraaie Parker-Jotter ballpoint als u ons een nieuwe abonnee opgeeft. BON Partijen hechten belang aan toerisme en recreatie in Holten MOC-cursus koorscholing Koersbalteam provinciaal kampioen nieuwe prins Holtens Nieuwsblad DONDERDAG 26 OKTOBER 1995 Abonnementsprijs f 69,95 Losse nummers f 1,50 Vandaag, 26 oktober, is het voor de laatste keer dat Hol ten op donderdag koopavond heeft. Tijdens de laatste leden vergadering op 2 oktober jl., heeft de Holtense Handels vereniging besloten de koop avond van donderdag naar vrijdag te verplaatsen. Op 3 november zal het de eerste keer zijn dat de winkels op vrijdagavond geopend zijn. Factoren zoals onaer meer het toerisme, het begin van het weekeinde, de goede koopa vonden op vrijdag van omlig gende plaatsen, hebben geleid tot dit besluit. Om bekend heid te geven aan de koop avond op vrijdag wordt een aantal activiteiten ontplooid. Zo komt er volgende week een speciale bonnenkrant in het Holtens Nieuwsblad met aanbiedingen en kortingen, die uitsluitend op de koop avond van 3 en 10 november geldig zijn. Over alle overige activiteiten berichten wij vol gende week meer. Direct na de opening overhe erste een ander beeld in zaal Vosman: een fhnk aantal bezoekers dat in de rekken snuffelde op zoek naar iets van 'hun gading (Foto WV) Ondanks dat de belangstelling over het geheel iets beter was dan in april, willen Tiny Brands, Karin Knapen en Ria Grave zich gaan lieraden over het voortzetten van ,de halfjaarlijkse beurs van tweede hands kleding voor tieners, dames en heren. De tweede editie van jdeze beurs had vorige week plaats jin zaal Vosman, ,,'t Is erg moeilijk om nu al te beslissen," bekende Karin Knapen. „Net als bij de kinderkledingbeurs was het woensdagavond lekker druk, maar donderdagochtend hadden we vrijwel geen bezoekers. Boven- lien is de belangstelling voor he renkleding vrijwel nihil. Er was )est het één en ander voor heren ngeleverd maar daarvan is bitter tveinig verkocht." Eind april, toen iet drietal voor het eerst een der gelijke beurs had georganiseerd, bleek de drempel al vrij hoog te pijn. De interesse toen viel bepaald legen. Volgens Karin was er voor jleze tweede editie ongeveer het zelfde aantal stuks kleding inge bracht als een halfjaar terug. „Het pnbod was zelfs nog iets groter, (naar achteraf zijn we blij dat we niet meer hebben aangenomen." Dm de tweede beurs voor volwas senen nadrukkelijker onder de landacht te brengen, hadden de Iric organisatrices op diverse ilaatsen in de gemeente raampos- ers opgehangen en zeshonderd olders her en der verspreid. Toch tondag 29 oktober houdt MAC [)e Holterberg weer een circa 40 ulometer lange puzzelrit voor au- b's en motoren rondom Holten. |)e uitzetters hebben weer ge- orgd voor een leuke en gezellige pute. Dc rit start om 14.00 uur bij j Stuurhuus, de inschrijving be- lint een half uur tevoren. Voor de t'innaars liggen aantrekkelijke (rijzen klaar. Meer informatie bij jin Vincent, tel. 364200. Afgelopen zaterdag organiseerde de afdeling Achterhoek van het KWPN in Barchem een prestatie keuring voor 2-, 3- en 4-jarige merries. Bij de 3-jarigen eindigde de stermerrie Karlien, eigenaresse mevrouw A. Anderson, met ruime voorsprong op de eerste plaats. Er werd beoordeeld op exterieur, vrij springen en dressuur. Bij dit laat ste onderdeel reed Marleen de Roos de merrie naar een eerste plaats, die deze ook al had ver diend bij het onderdeel vrij sprin gen. Het exterieur leverde een tweede plek op. Karlien is een dochter van de hengst Graaf Gran de en haar moeder is Siliane (keur- preferent-prestatie), gefokt door J. Stegeman uit Holten. Zondag 29 oktober wordt in ge bouw Bethanië een gezinsdienst gehouden, waarin aandacht wordt geschonken aan de oogst. Alle kin deren mogen iets wat er dit jaar groeide, meebrengen (één per kind). Omdat het tevens een doopdienst is, mag ook een ge boortekaartje worden meege bracht. De dienst in Dijkerhoek begint om 9.30 uur, voorganger is ds. A.J. Leerink. Na afloop is er koffie. Als lezer van het j Holtens Nieuwsblad wordt u goed geïnformeerd Als abonnee bent u daarvan verzekerd. Geef dat ook eens aan een ander door! Gebruik deze bon voor het opgeven van een nieuwe abonnee. Inzenden aan: Holtens Nieuwsblad Antwoordnummer 97 7500 VB Enschede Hij/zij betaalt abonnementsgeld per jaar ad f 69.95 In en om de blokhut van Scou ting Holten werd zaterdag voor de vierde keer de Jota (Jamboree on the air) gehouden. Deze activiteit die bij vele scoutinggroepen op hetzelfde moment plaats vindt, zorgt ervoor dat de leden met elkaar via zendapparatuur in kon- takt kunnen komen. Daarvoor was buiten een houten constructie gebouwd voor de ongeveer twaalf meter hoge richtantenne, die dien de voor de korte golfapparatuur. Tijdens de normale Jamboree ko men vooral de ouderen met elkaar kontakt. Zaterdag was het de beurt aan de jongere leden. Vol enthousiasme probeerden zij de bliktelefoon (twee lege conserven blikken en een gespannen draad) uit en ook de veldtelefoon was een succes. In de blokhut zat zend amateur Dick van der Knaap. Met zijn hulp konden de scouts com municeren met andere scouting- leden in Nederland. Menig jonge re toonde zich enthousiast om te kunnen praten met onbekende collega's aan de andere kant van de lijn. Telkens als een verbinding tot stand was gebracht, namen zijn de microfoon ter hand om iets over zichzelf en de Waardenborch- groep te vertellen. Voor de oude ren werd kontakt gemaakt met landen over de hele wereld, onder meer met voormalige Joegoslavië. Nieuw was het zendkontakt met beeldverzending. Met behulp van een videocamera, een televisie en gespecialiseerde zendapparatuur konden ook beelden verzonden worden. De Jota, die voor de vier de keer georganiseerd werd in Holten, trok ook nog een aantal - Tijdens de Jota zochten ook de jeugdige scouts onder leiding van Dick van der Knaap kontakt met collega-scouts elders in den lande (Foto WV) bezoekers die belangstelling had den voor het zendwerk. Naast het zendwerk was er ook een groep bezig zelf een klein stukje techniek in elkaar te zetten. Via de disco- batch, die voorzien was van een lampjescirkel, leerden zij hoe stroom verzonden werd. leverde het niet écht het verwachte resultaat op, hoewel de "verkoop cijfers op woensdagavond wel iets hoger uitpakten dan een jaar gele den. „Wie weet moeten we in het vervolg meer gericht naar buiten treden met de beurs. Het zou ook best handig zijn als we een indica tie hadden over de behoefte onder de Holtenaren aan specifiek deze beurs. De kinderkledingbeurs loopt sowieso wel," aldus Kna pen. Met name de PvdA heeft in haar algemene beschouwingen op de aanbiedingsbrief bij gemeentebegroting 1996 felle kritiek geuit op het collegebeleid. De sociaal-democraten constateren dat belang rijke zaken geen of nauwelijks aandacht krijgen. Collega-opposi tiepartij CDA is weliswaar minder uitvoerig, maar liet hetzelfde geluid horen. Beide oppositiepartijen hebben hun visie op het reilen en zeilen in een veelzeggende tekening weergegeven: de PvdA met negen ongeorganiseerde auto's (GB, WD, D66) tegenover vier keurig in stelling gebrachte auto's (CDA, PvdA); het CDA beeldde het college uit als drie schildpadden: twee kleine (wethouders) hobbelen achter één grote (burgemeester) aan. De coalitiepartners WD en D66 zijn, hoewel milder, toch kritisch en wijzen onder meer op het doorschuiven van belangrij ke beleidsvoornemens- en beslissingen naar een later tijdstip. Gemeentebelang toont zich het meest content. Een situatie die de gang van zaken in de gemeenteraad in grote lijnen weerspiegelt en de PvdA de volgende opmerking ontlokt: „De discussie op basis van argumenten vindt plaats tussen de voorzitter en de woord voerder van de oppositiepartijen en af en toe D66. Voor de beide andere collegepartijen zijn de argumenten kennelijk ofte lastig of men huldigt het credo 'als je niets zegt kan later ook niet worden gezegd dat er wat is gezegd'. De durf en de inspiratie om je politieke nek uit te steken missen wij in de discussies." De PvdA wijst in dit verband op de 'vermaledijde 7-6 zetelverdeling' in de vorige periode. Die dwong naar haar zeggen tot constante waakzaamheid van zowel college partijen als oppositie. „Het heeft verrassend snel plaatsgemaakt voor een soort behaaglijk achtero ver leunen door de collegepartijen tegen de weelderige 9-4 meerder heid." De kritiek van de sociaal democraten richt zich voorts op de 'niet juist georganiseerde voorlich ting naar de burger', die men bo vendien 'onder de maat' acht. „De contacten naar de pers omtrent besluiten van B en W lopen uitslui tend via de voorzitter, ook daar waar het beleidsterreinen betreft waarvoor de wethouders specifiek verantwoordelijk zijn. Het draagt politiek gezien niet bij tot een open en voorlichtende sfeer naar de bur ger." Vooralsnog draagt de nieu we commissie-indeling- en bena ming volgens de PvdA niet bij tot duidelijkheid. „En wat nog ernsti ger is, is dat de behandeling van concept-raadsvoorstellen en be leidsstukken in de commissie II (gemeentewerken/wethouder Eb van Schooten (GB), red.) en III (welzijn, wethouder Bets Rensen (WD) red.) te wensen overlaat, daar waar het de inhoudelijke be antwoording van vragen betreft. Te vaak blijkt het bij later behan deling in de commissie I (finan ciën, ruimtelijke ordening, alge meen bestuurlijke zaken/burge meester D.J. Verhoeven, red.) of in de raad weer anders te liggen, of wordt nog essentiële informatie toegevoegd." Toeristisch beleidsplan Alle partijen besteden aandacht aan toerisme en recreatie. Gelet op het feit dat dat als speerpunt van beleid geldt, vindt zelfs Gemeen tebelang dat het college er veel te weinig aandacht aan heeft besteed in de aanbiedingsbrief en pleit voor een toeristisch/recreatief be leidsplan, temeer nu het Reuze Heuvelwachter-project beëindigd is. „Kansen om de sector uit te breiden of te versterken mogen niet onbenut blijven. Holten moet zich profileren als een gemeente die geschikt is voor de rustzoeken- dc en natuur- en landschapmin- nende recreant," schrijft de PvdA, die dc Holterberg in dit verhaal een spilfuntie toedicht. Dat het BIB-rapport nog steeds niet open baar is, acht de partij, net als D66, onacceptabel. De PvdA wijst te vens op de afsluiting van de Toe- ristenweg voor doorgaand gemo toriseerd verkeer ('Op termijn on ontkoombaar'). Volgens de soci- aal-democrateriis het ondertussen mogelijk om initiatieven te ont wikkelen op het gebied van met name dagrecreatieve voorzienin gen. Voorgesteld wordt om in overleg met de MAC en andere grondeigenaren te onderzoeken of er in het Zuurberg-gebied moge lijkheden zijn (delen van) het mo- tocrossterrein te benutten voor de ATB-sport. Ook moet het naar haar zeggen mogelijk zijn om in overleg met buurgemeenten aan sluitend een lange afstand route voor ATB'ers te ontwikkelen. Voorts wordt aangedrongen op een notitie inzake de gemeentelijke plannen op het gebied van ruiter- routes en fiets- en wandelroutes in het buitengebied. D66 en WD pleiten voor verbetering van de fietspaden, terwijl de eerstge noemde daarin ook de wandelpa den betrekt. Apart aandacht voor de Beukenlaan is er bij het CDA, dat pleit voor nieuwe aanplant naast de bestaande bomen. De PvdA noemt het aantrekkelij ker maken van het dorp een twee de speerpunt om Holten toeris tisch te promoten, naar hun zeg gen tevens vermeld in het bestuur sakkoord tussen GB, Wü en D66. „Concrete voorstellen ont breken echter en waar blijft de toegezegde discussie over de in richting van ons dorpshart? Nu lopen onze gasten tussen de wach tende auto's door vanaf de markt naar de boekhandel. Zelfs het in zaaien van het braakliggende 'dorpsplein' met gras heeft niet plaatsgevonden. Het bestuursak koord belooft Holten veilige fiets en looproutes naar alle voorzie ningen. Daarna zal de ontwikke ling in de raadsperiode een paar jaar worden gadegeslagen om te bezien of verdergaande maatrege len nodig en betaalbaar zijn. We mogen wel opschieten, over ruim twee jaar zijn er weer verkiezin gen..." Alle partijen hebben in hun alge mene beschouwingen de kijker gericht op de verkeersstructuur in onze gemeente. Dat het nog steeds ontbreken van een ver keersplan in dezen tot kritiek zou leiden, was te verwachten. Zelfs Gemeentebelang, over het alge meen zeer mild in haar kritiek op de aanbiedingsbrief bij de ge meentebegroting, dringt er op Het braakliggende 'dorpsplein' voor boekhandel Heusinkveld is een doorn in het oog van met name de PvdA, die wijst op de pallets die als looppad van de Smidsbelt naar de winkel dienen. Dat het terrein nog steeds niet ingezaaid is (en nu uitsluitend onkruid bevat) heeft eveneens de nodige irritatie opgewekt (Foto Ten Velde) aan dat B en W spoedig met een plan naar buiten komen. „Wij hadden de al zo'n twee jaar geleden beloofde visie verwacht inzake de verkeersstructuur. Een college dat op de troon gezet is door het doen van grote beloftes en dat met veel vlagvertoon ons heeft laten weten dat nu eindelijk een oplossing gevonden was, blijft in deze begroting wel erg zwijg zaam over dit onderwerp," schrijft het CDA, dat verwijst naar recente raadsvergaderingen: „In het colle gekamp wordt gewerkt aan ad hoc-maatregelenHet woord ver keersstructuur is een beladen be grip geworden, waaraan zeker de oppositie niet moet denken." Ook de WD vindt het hoog tijd dat er een 'aangepast, finaal verkeers- relatie staan tot 'welk samenhan gend plan dan ook'. B en W krij gen van de PvdA het advies om eens terdege inhoudelijk kennis te nemen van het verkeersstructuur- plan, ontwikkeld door verkeers kundig bureau BVA onder verant woordelijkheid van het vorige CDA/PvdA-college: „Daarin wordt een goed onderbouwde op lossing aangereikt voor de proble matiek. Actualisering aan de hand van de jongste cijfers is moeiteloos mogelijk. Betrek daarbij de latere definitieve verzoek moet van het aantal handtekeningen dat twee maal de kiesdeler is, zijn voorzien. Een in te stellen referendumcom missie zou moeten vaststellen of aan de eisen is voldaan. De drie D66-afdelingen willen geen op komstpercentage noemen, waarbij de uitslag van een referendum gel dig wordt geacht. De uitslag is toch niet bindend. Wel kunnen de verschillende gemeenteraden vooraf bepalen wanneer met vindt dat de uitslag toch als bindend kan plannen omtrent de fietsroutes en worden beschouwd. De vraag die er wordt Holten een heleboel na righeid bespaard." De sociaal-democraten herinneren aan hun voorstel van vorig jaar, om onderdelen uit de verkeerspro- structuurplan op tafel komt, dat blematiek onderwerp te maken tevens rekening houdt met ver keersmaatregelen- en ontwikke lingen in de regio. Eenzelfde geluid klinkt van de PvdA, die echter een stuk verder gaat in haar kritiek: „De Maïsweg naar de oplossing loopt dood in de eenrichtingsweg van hun eigen vooringenomen bestuursakkoord op dit onderdeel. In de aanbie dingsbrief wordt met geen woord gesproken over voornemens ren aanzien van beleid, behalve dan een mogelijke rotonde bij het zwembad, die vervolgens ook al weer te voortvarend is gepresen teerd naar het schijnt." Een maat regel in het kader van de bevorde ring van de verkeersveiligheid, die volgens ook CDA, WD en D66 niet los te zien is van overige ver keersmaatregelen in de gemeete. De PvdA wijst op een aantal ver- L LL - keersknelpunten in het dorp: de lmgC,n hebbf niet, de Puntte vaak lange rij wachtende auto's in Tf, verorde"'n8 d* oplossing te het dorpscentrum, het steeds meer hebben gevonden voor het dichten kiezen voor sluiproutes en de veel Va? de kloofpussen de kiezer en de te grote verkeersdruk op de Pasto- fkozene" »Het f'on;> meer om riestraat met. De voorgestelde her- ?e P™«P"Je gedachte dat het re- inrichting hier zijn eveneens ad mogehjkhe.a b.ed. L ij'- ii °m niet alleen eenmaal per vier laar hoc-maatregelen d.e.n geen enkele £en hokje rood te dat tussentijds een oordeel kan worden gegeven over belangrijke gemeentelijke zaken." Het initia tief voor het referendum moet van de kiezers afkomstig zijn. Boven dien moet sprake zijn van een plan dat al door B en W en de verschil lende raadscommissies besproken is. Daarvoor moet eerst een zoge heten 'inleidend verzoek' worden ingediend, door een aantal kiezers dat de helft is van de kiesdeler. Het van een raadgevend referendum. Het voorstel strandde. „Als raad zijn we niet aan zet geweest, behal ve dan bij het anti-Maïsweg-be- sluit en het uitkleden van de reser ve verkeersstructuurplan. Inmid dels zijn we geen steek verder, een ongeloofelijk zwaktebod van het college." Referendum D66 heeft in haar algemene be schouwingen voorgesteld een der gelijke volksraadpleging in Holten mogelijk te maken, bijvoorbeeld over de effecten van de tot nu genomen verkeersmaatregelen. Aan de opstelling van de referen dumverordening is veel zorg be steed door ook de D66-afdelingen Hellendoorn en Rijssen. De afde- het referendum wordt gesteld, en waar van tevoren veel discussie over is geweest, wordt door de referendumcommissie in overleg met de initiatiefnemers opgesteld. Het Muziek Onderwijs Centrum wil na de kerstvakantie weer be ginnen met een cursus koorscho ling. De lessen staan onder leiding van de Rijssensc zangpedagoge Heieen Postema en zijn er op ge richt koorleden te ondersteunen bij het zingen binnen een koorver eniging. De cursus kan tevens als opstap dienen naar de individuele zangles, die bij het MOC eveneens door Heieen Postema gegeven wordt. Koorscholing wordt gege ven in (bescheiden) groepsverband en besteedt aandacht aan zowel theorie als praktijk. Voorbeelden zijn het notenschrift, het treffen van tonen, stemvorming en adem- techniek. Met de cursisten wordt tevens gewerkt aan de homogene klank binnen het koor. Wie er meer over weten wil kan zich wen den tot het MOC, dat iedere maandag tussen 18.00 en 18.30 uur spreekuur houdt in De Bosc hkamp, tel. 361412. 'Slender You' Afslanken, bewegen, brui nen en ontspannen. Met in gang van volgende week is het allemaal mogelijk bij 'Slender You Zonnestudio Trudi' aan de Industrie straat 7. Morgen wordt de vestiging officieel geopend, zaterdag is er open nuis tus sen 10.00 en 17.00 uur. NBvP Dijkerhoek Gezelligheid, kennisverwer ving en zelfvertrouwen kwe ken. Ingrediënten die veelal kenmerkend zijn voor vrou wenverenigingen. Zo ook voor de NBvP Dijkerhoek, die afgelopen weekend haar 45ste verjaardag vierde in Het Bonte Paard. Diepe Hel Zaterdagmiddag valt het startschot voor de achtste Diepe Hel Holterbergloop. Ditmaal aan de Holtense kant ter hoogte van de Mo- tieweg. Onder de lopers di verse buitenlanders en regio nale toppers. Bij de dames loopt winnares '94 Marjan Freriks en ook Bianca Paus AUTOMATISEREN IS EEN VAK SOFTWARE CENTER OMDAT U HET EXACT WltT WETEN //MWAUtommatmG Herfordstraat 8. 7418 EX Deventer Tel. 0570-625520. Fax 0570-628912 dir drs. PJ. Schipper, privé: 0548-36 15 93 Kort voor het ter perse gaan van deze krant bereikte ons het bericht dat de koersbal- ploeg van de Stichting Sociaal en Cultureel Werk, die weke lijks actief is in De Bosc hkamp, in Almelo het provin ciaal kampioenschap koersbal in de wacht had gesleept. Een felicitatie waard natuurlijk! Behalve de wisselbeker nam de trotse ploeg een beker voor de eerste prijs mee naar Hol ten. Het provinciaal kam pioenschap was georganiseerd door de Sportraad Overijssel. Er werd gespeeld in poules. Vanaf 10.00 uur moest de Holtenaren maar liefst acht tien wedstrijden van elk veer tig minuten afwerken om uit eindelijk als ongeslagen win naar uit de bus te komen. De succesvolle Holtense ploeg bestond uit Ben en Kitty IJ- speerd, J an en Diny Paalman en de invallers Jaap en Diny van de Vreede. Chr. Ont. Club brengt blijspel De Christelijke Ontspannings Club brengt vrijdag 3 en za terdag 4 november in de ont moetingsruimte van De Kan delaar het dolkomische blij spel 'En toen was het vakan tie' van Ria de Looze-Lafeber op de planken. Het verhaal speelt zich af in het kleine plattelandshotel 'De Zeven sprong', waar het alledaagse leven wreed verstoord wordt door een brutale roof. Plotse ling is het dan gedaan met de rust. De in alle haast opge trommelde politie speurt sa men met enkele hotelgasten naar de dader. Dat dit niet zo eenvoudig is blijkt uit de dol komische verwikkelingen. Lukt het desondanks de dader te ontmaskeren? Al met al een ouderwets avondje lachen. Tegen betaling van vijf gulden zijn kaarten in de voorver koop verkrijgbaar bij boek handel Heusinkveld en indien nog voorradig 's avonds aan de zaal. De voorstelling be gint om 20.00 uur. Wie wordt de van de Fienpreuvers? Op donderdag 2 nov. verschijnt er een BONNENKRANT in het Holtens Nieuwsblad waarin u met aanbiedingen, kortingen of demonstraties het bezoek aan uw zaak kunt stimuleren. De bonnen zijn uitsluitend geldig op vrijdag 3 en 10 november

Holtens Nieuwsblad | 1995 | | pagina 1